|  رنگ  |  + 0 -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره

برگزاری جلسه مجمع عمومی سالیانه سال 99 شرکت آب منطقه ای تهران

جلسه مجمع عمومی سالیانه سال 99 شرکت آب منطقه ای تهران با حضور "اتابک جعفری" معاون مجامع، توسعه مدیریت و پشتیبانی شرکت مدیریت منابع آب ایران،تعدادی از مدیران دفاتر تخصصی شرکت مدیریت منابع آب ایران،"یوسف رضاپور"مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران، اعضاء هیات مدیره، معاونین، ذیحساب و جمعی از مدیران دفاتر شرکت آب منطقه ای تهران، به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، در ابتدای این جلسه، گزارش حسابرسان مستقل شرکت قرائت و در همین راستا توضیحات لازم از طرف مدیر عامل شرکت، ذیحساب ، مدیر مالی، حسابرس داخلی و مدیران ذی ربط ارائه شد.

در ادامه، مدیرعامل شرکت، ضمن طرح و بررسی مسائل، چالش های مهم و راهکارهای پیشنهادی، خواستار تشریک مساعی و همراهی شرکت مدیریت منابع آب ایران، جهت رفع این مشکلات و دغدغه ها در راستای پیشبرد اهداف شرکت آب منطقه ای تهران شد.

رضاپور با اشاره به دو طرح مهم علاج بخشی سد لار و ساماندهی آب های سطحی جنوب تهران که در دست اقدام شرکت قرار دارد، خواستار موافقت مجمع با تجدید ارزیابی دارایی های شرکت شد و گفت: در سال گذشته برای پیشبرد هر چه سریعتر طرح های عمرانی شرکت از محل منابع داخلی برای این طرح ها هزینه شده اما این هزینه ها توسط حسابرس به عنوان سرمایه برای شرکت در نظر گرفته شده است . با انجام تجدید ارزیابی با توجه به افزایش هزینه استهلاک امکان هزینه کرد از منابع داخلی نظیر فروش اراضی مازاد شرکت در طرح های عمرانی ایجاد می گردد.

مدیرعامل شرکت خواستار ایجاد راهکارهای مناسب جهت مدیریت جمعیت و جلوگیری از استمرار مهاجرت به استان تهران شد و اظهار کرد: طبق پیش بینی های انجام شده، جمعیت استان تهران تا سال 1425 به حدود 22 میلیون نفر خواهد رسید که با توجه به میزان ظرفیت ذخایر آب های سطحی و زیرزمینی و حتی با در نظر گرفتن اصلاح الگوی مصرف آب، امکان فراهم کردن آب شرب این میزان جمعیت مقدور نخواهد بود و لذا از امروز باید برنامه ریزی و اقدامات لازم برای جلوگیری از وقوع بحران کم آبی در سال های آتی انجام شود.

رضاپور با اشاره به اینکه ساخت شهرک های صنعتی و مسکونی در استان تهران، باعث افزایش میل مهاجرت به این استان و در نتیجه افزایش شدید میزان مصرف آب های سطحی و زیر زمینی استان خواهد شد، افزود: متوسط مصرف آب شرب سالانه در کشور 8 درصد است؛ اما این میزان در شهر تهران به حدود 42 درصد (حدود یک میلیارد و 100 میلیون متر مکعب آب در سال) رسیده است که این آمارنشان از حجم بالای مصرف آب در استان را دارد و اگر از امروز تدابیر لازم برای مدیریت وضع فعلی اندیشیده نشود، در آینده بحران آب به مراتب جدی تر خواهد بود.

وی عدم توجه به مقوله جانشین پروری و فقدان برنامه برای تربیت نیروی انسانی خبره و کارآمد برای احراز مسوولیت های شرکت به شکل پایدار را یکی دیگر از چالش های اصلی شرکت برشمرد و گفت: با توجه به اینکه متوسط سن کاری مدیران شرکت نسبتا بالا و بازنشستگی آن ها در بازه زمانی نسبتا مشابه ای اتفاق خواهد افتاد، درخواست داریم که امکان استفاده از نیروهای بازنشسته متخصص تا زمان پرورش نیروهای جانشین و کاردان فراهم شود چرا که ضرورت استفاده از تخصص و توانایی این افراد، جهت گرداندن چرخ صنعت آب کشور امری انکار ناپذیر است.

رضاپور در ادامه با توجه به احتمال بالای وقوع سیلاب های ناگهانی و غافلگیر کننده در استان، یادآور شد: با اصلاح در نظام نامه سیلاب، امید می رود تا بتوان این سیلاب های مخرب را با همکاری سایر مراجع ذی مدخل در آینده مدیریت نمود که حل این چالش نیز نیازمند همکاری شرکت مدیریت منابع آب ایران و وزارت نیرو می باشد.

مدیر دفتر حقوقی نیز در ادامه نشست در خصوص عملکرد شرکت در اجرای قانون جامع حد نگار یا قانون کاداسترکشور، گفت: شرکت آب منطقه ای تهران در حوزه املاک و اراضی تحت حاکمیت خود حدود 186 فقره سند تک برگی کاداستر از اداره ثبت اسناد و املاک کشور اخذ کرده  که مساحتی در حدود شش هزار و 580 هکتار از اراضی تحت حاکمیت شرکت را پوشش می دهد.

همچنین در ادامه این نشست "اتابک جعفری" معاون مجامع، توسعه مدیریت و پشتیبانی شرکت مدیریت منابع آب ایران، ضمن قدردانی از اقدامات و تلاش های شرکت آب منطقه ای تهران در سال 99، تصریح کرد: یکی از اقدامات مهمی که می تواند تاثیر به سزایی در مدیریت برداشت از منابع آب های زیر زمینی داشته باشد، استفاده از پساب برای مصارف کشاورزی، فضای سبز و صنعت است.

شایان ذکر است، دراین نشست نمایندگان دفاتر تخصصی شرکت مدیریت منابع آب ایران با بررسی عملکرد  معاونت ها و دفاتر، عملکرد شرکت در اکثر بخش ها به ویژه در حوزه حفاظت و بهره برداری را خیلی خوب ارزیابی و از تلاش های مدیرعامل، اعضاء هیات مدیره، معاونین و کلیه مدیران و پرسنل شرکت آب منطقه ای تهران در سال مالی1399 تقدیر و تشکر به عمل آوردند.

 

کد خبر: 4943
  تاریخ خبر : 4 مهر 1400
 67
سایتـــ های مرتبطـ

آمار بازدیدکنندگان

 • کاربران آنلاین : 24
 • بیشترین بازدید همزمان : 321
 • بازدید امروز : 2,475
 • بازدید دیروز : 7,796
 • کل بازدید : 4,339,743
 • آخرین به روزرسانی : 28 مهر 1400 10:17:43
 • شناسه IP شما : 3.235.179.111

راه‌های تماس با ما

 • آدرس : تهران، بلوار کشاورز، خیابان حجاب
 • کدپستی : 1415615441
 • تلفن : 02181751
 • فاکس : 02188966555
 • پست الکترونیکی : info[at]thrw.ir
 • پیامک : 50002405
 • تلفن گویا : 02181751