Wednesday, 14 Khordad 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
رحلت امام خمینی (ره)
کرونا
شعار سال
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

    اجرای 6 فقره دستور قضایی برای صیانت از حریم رودخانه دربند2019-07-31
مدیر امور آب تهران بزرگ از اجرای 6 فقره دستور قضایی برای صیانت از حریم رودخانه دربند و به دنبال آن آزادسازی حدود 466 مترمربع از بستر این رودخانه در شهرستان تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام این خبر افزود: با تلاش کارشناسان فنی و حقوقی و اکیپ گشت و بازرسی منابع آبهای سطحی امور منابع آب تهران بزرگ و پس از انجام کارشناسی های لازم با اخذ دستور قضایی موضوع تبصره 4 ذیل ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب از سوی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان های تهران و با پشتیبانی یگان های انتظامی ، مساحتی به میزان 466 مترمربع از بستر مسیر رودخانه دربند از توابع شهرستان تهران رفع تصرف شد.

وی افزود: این عملیات شامل تخریب بنا ودیوارکشی و جمع آوری پل فلزی و کف سازی ها وآلاچیق و متعلقات مربوط به رستوران واقع در دربند بوده است که در قالب 6 فقره دستور قضایی آزادسازی و از ید متصرفین و افراد سودجو خارج گردید.

نیکنام تصریح کرد: باتوجه به موقعیت کوهستانی منطقه و عدم امکان استقرار تجهیزات و ماشین آلات مکانیکی، با استفاده از خدمات نیروی کارگری عملیات اجرایی آزادسازی بصورت ویژه انجام شد.

وی تأکید کرد: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها معامله ملکی انجام می دهند حتما پیش از انجام معامله استعلام لازم را از امور آب تهران بزرگ اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند.

وی در پایان گفت: این امور در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون و بدون هیچ گونه اغماضی برخورد لازم را بعمل خواهد آورد.

 


    ضرورت پرداخت دیون دولتی توسط ادارات فیروزکوه2019-07-31
جلسه بررسی چگونگی پرداخت دیون دولتی توسط ادارات دارای چاه آب مجاز در خصوص بهای خدمات آب برداشتی از منابع آب زیرزمینی در فیروزکوه به ریاست معاون برنامه ریزی و اداری مالی و با حضور روسای ادارات مربوطه در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مهین خلیل ارجمندی" معاون برنامه ریزی و اداری مالی در این نشست اظهار کرد: کلیه ادارات دارای چاه آب مجاز  بایستی نسبت به پرداخت حق النظاره سال جاری اقدام و بدهی معوق خود را به صورت اقساط معقول و کوتاه مدت تعیین تکلیف نمایند.

در این نشست همچنین "وحید مرادی نسب" سرپرست امور منابع آب فیروزکوه، ضمن تاکید بر اهمیت پرداخت دیون معوق دولت عنوان کرد: بهای خدمات آب برداشتی از چا ه های مجاز که در اختیار ارگان های دولتی می باشد، می بایستی پرداخت گردد.

مرادی نسب با بیان اینکه اظهارات افراد حاضر درجلسه مبنی بر نبودن اعتبار، دلیلی بر پرداخت نکردن بدهی آنها نمی باشد، ادامه داد: آن ها می توانند بدهی سال جاری چاه های خود را پرداخت نموده و بدهی معوق را تا پایان مهلت اعلامی از سوی این امورتقسیط کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به تعهدات تعریف شده، وصول درآمد از اهم کارهای این امور می باشد و با تلاش واحد درآمد امور این امر محقق خواهد گردید.

 


    انسداد 5 حلقه چاه غیر مجاز در پاکدشت/ جلوگیری از برداشت 79 هزار متر مکعب آب2019-07-31
سرپرست امور منابع آب شهرستان پاکدشت از پر و مسلوب المنفعه شدن 5 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن زحمتکش" با بیان این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی تعداد 5 حلقه  چاه غیر مجاز پر و مسلوب المنفعه گردید.

وی با بیان اینکه این چاه ها در مجموع 560 متر عمق و 4.5 لیتر در ثانیه آبدهی داشته است، تصریح کرد: با انجام این عملیات از خروج 79 هزار متر مکعب در سال  آب از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

زحمتکش در پایان ضمن قدردانی از تلاش و زحمات مامورین بازرسی و نظارت امور منابع آب درخصوص انجام صحیح وظایف قانونی خود تاکید کرد: با توجه به تعداد محدود چاه های غیر مجاز در سطح شهرستان ،این امور به صورت پایلوت به عنوان منطقه ایمن مطرح می گردد و امور منابع آب شهرستان پاکدشت بعنوان متولی آب و نماینده شرکت آب منطقه ای تهران بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    توقیف و جمع آوری یک دستگاه پمپ آب غیر مجاز از حاشیه رودخانه کرج2019-07-31
مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از جمع آوری پمپ و ادوات غیرمجاز آب در رودخانه کرج با دستور قضایی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این مطلب اظهار داشت: با تلاش و پیگیری های مستمر اکیپ گشت و بازرسی و واحد حقوقی امور آب اسلامشهر و در راستای صیانت از منابع آب های سطحی و زیرزمینی شهرستان اقدام به جمع آوری ادوات و پمپ غیر مجاز با لوله آبده 3 اینچ در اراضی چیچکلو  نمود.

گیتی پژوه با اشاره به اینکه یک دستگاه پمپ آب غیرمجاز با دستور قضایی توقیف شد، ادامه داد: متخلفین از قبل اخطاریه در این زمینه دریافت نموده بودند که در نهایت اقدامات لازم جهت توقیف و جمع آوری آن اقدام گردید.

وی افزود: اکیپ گشت و بازرسی بطور مستمر در منطقه در حال گشت زنی می باشد و هرگونه تخلف در زمینه منابع آب را پیگیری خواهد کرد.

گیتی پژوه در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب اسلامشهر هر گونه تخلف در زمینه آبهای سطحی و زیرزمینی را پیگیری کرده و از منابع آبی و بستر و حریم رودخانه های حوزه عملکرد حفاظت می نماید.

 


    رفع تصرف 20 هزار مترمربع از اراضی حریم و بستر رودخانه فرح رود فیروزکوه2019-07-30
سرپرست امور منابع آب فیروزکوه از رفع تصرف 20 هزار مترمربع از اراضی حریم و بستر رودخانه فرح رود در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، وحید مرادی نسب با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی آبهای سطحی و واحد حقوقی این امور 20  هزار مترمربع (دو هکتار) از اراضی بستر رودخانه فرح رود در محدوده روستای شاد میهن با اخذ دستور قضایی و در معیت مامورین محترم نیروی انتظامی منطقه رفع تصرف گردید.

وی افزود: تخریب دیوارها، فنس کشی ها وآلاچیق ها در حریم و بستر رودخانه فرح رود در یک روز کاری انجام شد.

مرادی نسب تصریح کرد: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و مجاری آبهای سطحی و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه ها، گروه گشت و بازرسی این امور بطور مداوم در منطقه در حال گشت زنی بوده و به محض شناسایی هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز در بستر رودخانه ها و مسیل ها فوراً اقدامات قانونی لازم جهت رفع تصرف صورت می گیرد.

سرپرست امور آب فیروزکوه یادآور شد: در ابتدا اخطاریه لازم به متخلف یا متخلفین جهت رفع تخلف ابلاغ و در صورت بی توجهی و استنکاف به اخطارها با کسب دستور قضایی نسبت به برخورد قاطع با متخلفان اقدام می شود؛ زیرا رودخانه ها یکی از مهمترین منابع تامین آب شرب و تغذیه سفره های زیرزمینی می باشدکه باید از آن ها به عنوان انفال عمومی و ثروت ملی حفاظت کرد.

مرادی نسب در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان فیروزکوه با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه آبهای سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    انسداد 14 حلقه چاه غیرمجاز در تهران بزرگ2019-07-30
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی یک هفته گذشته با انسداد 14 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه حدود 310 هزار و 608 متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش کارشناسان حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی یک هفته گذشته  14 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق 505 متر و با دبی 16 لیتر برثانیه پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 310 هزار و 608 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های سطحی 9 مورد صدور اخطاریه و در بخش آب های زیرزمینی، 14 مورد کنترل و بهره برداری،4 مورد چاه غیر مجاز شناسایی و منجر به صدور اخطاریه گردید و همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 2 دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.

نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

 وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    رفع تصرف 10 هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه کرج در محدوده اسلامشهر2019-07-30
مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از رفع تصرف 10 هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه کرج با دستور قضایی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با تلاش واحد حقوقی و واحد آب های سطحی حدود 10 هزار متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه کرج در  محدوده چیچکلو که بواسطه خاکریزی ، ایجاد بند خاکی و نخاله ریزی تصرف شده بود آزاد سازی گردید.

وی افزود: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه و مجاری آب های سطحی و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم و بستر ها، واحد گشت و بازرسی به طور مداوم در منطقه در حال گشت زنی بوده و به محض کشف هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز فورا اقدامات لازم جهت تصرف صورت می گیرد.

گیتی پژوه یادآور شد: در ابتدا اخطاریه لازم به متخلف یا متخلفین جهت رفع تخلف داده می شود و در صورت بی توجهی به اخطارها با کسب دستور قضایی نسبت به برخورد قاطع با متخلفان اقدام می شود زیرا رودخانه ها یکی از مهمترین منابع تأمین آب شرب و تغذیه سفره های زیرزمینی می باشد که باید از آنها به عنوان انفال حفاظت کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب اسلامشهر به عنوان متولی منابع آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با هر گونه تخلف و سو استفاده از منابع سطحی و زیرزمینی برخورد جدی و قانونی می نماید.

 


    مقابله جدی با متصرفان اراضی حریم و بستر رودخانه های کرج غربی و سیاه آب2019-07-30
مدیر امور منابع آب شهرستان های شهریار، ملارد و قدس از مقابه جدی با متصرفان و رفع تصرف 33 هزار مترمربع از اراضی حریم و بستر رودخانه های کرج غربی و سیاه آب1 در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "غلامعلی محمدی بیدختی" با اعلام این مطلب اظهار داشت: با همکاری اکیپ گشت و بازرسی آب های سطحی این امور و اخذ دستور قضایی 33 هزار مترمربع از اراضی حریم و بستر رودخانه های کرج غربی و سیاه آب1 شامل  بنا، درخت، بلوک زنی و دیوارکشی در محدوده های دهمویز و باباسلمان رفع تصرف گردید.

مدیر امور منابع آب شهرستان های شهریار، ملارد و قدس همچنین افزود: در راستای حفاظت ازبستر و حریم رودخانه ها و مجاری آب های سطحی و جلوگیری از ساخت و ساز های غیر مجاز در بستر و حریم، گروه گشت و بازررسی به طور مداوم در حال گشت زنی در منطقه بوده و به محض برخورد باهرگونه تخلف اقدامات لازم جهت جلوگیری و رفع تصرف صورت می گیرد.

وی یادآور شد: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها معامله ملکی انجام می دهند، حتما پیش از انجام معامله استعلام لازم را از امور آب تهران بزرگ اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند.

بیدختی در پایان خاطر نشان کرد: این امور به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران همه ظرفیت خود را جهت ایمن سازی جریان آب رودخانه به کار گرفته است و در این راستا با هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز غیر برخورد می شود.

 


    استفاده از تجربیات پیشکسوتان برای تامین آب استان تهران2019-07-29
در اتاق فکر شرکت آب منطقه‌ای تهران نظرات و پیشنهادات پیشکسوتان صنعت آب در خصوص چشم انداز و روش‌های تامین آب استان تهران در افق 1410 بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حسن رضوی" در اتاق فکر این شرکت که با حضور پیشکسوتان و خبرگان صنعت آب برگزار شد، با تاکید بر لزوم بهره مندی از تجارب پیشکسوتان برای مدیریت منابع آب گفت: چنین نشست‌هایی باعث می‌شود که از تجربه پیشکسوتان استفاده کرده تا همه جوانب را به هنگام اجرای طرح ها در نظر بگیریم.

وی افزود: بیشتر موضوعات در دست بررسی فنی است که می توان با بررسی‌های کارشناسی و دقیق طرح ها و اجماع همه بخش ها از جمله پیشکسوتان و خبرگان صنعت آب، کارشناسان و مدیران نسبت به اجرای آنها اقدام کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران تصریح کرد: ممکن است در برخی موضوعات اختلاف نظرهایی در سطوح بالاتر برای اجرای برخی طرح ها وجود داشته باشد که با انجام کارهای کارشناسی در اتاق فکر می توان مدیران بالا دست را اقناع نمود.

وی یادآور شد: در صدد هستیم که پس از برگزاری چندین نشست، جلسه‌ای را نیز با حضور مدیران ارشد بخش آب کشور برگزار کرده تا از نزدیک دستاوردهای این جلسات را به اطلاع آنان برسانیم.

علیرضا قاسمی مجری طرح ساماندهی آب‌های سطحی جنوب تهران با ارائه سیمای منابع و مصارف آب استان تهران گفت: در حال حاضر استان تهران جمعیتی بیش از 13 میلیون نفر بالغ بر 16 درصد جمعیت کشور را در خود جای داده است و شهر تهران با 8.7 میلیون نفر جمعیت، پرجمعیت‌ترین شهر استان و کشور است.

وی افزود: در حال حاضر سالانه 1435 میلیون متر مکعب آب جهت تامین نیازهای شرب در استان تهران تامین می‌شود که این رقم در سال های آینده با توجه به روند رو به رشد جمعیت افزایش می‌یابد.

قاسمی با بیان اینکه هم اکنون آب مورد نیاز استان تهران از تلفیق منابع آب سطحی و زیرزمینی تامین می شود، گفت: سهم منابع آب زیرزمینی در تامین آب شرب شهر تهران در شرایط آبی نرمال معادل 30 درصد است که در سال­های خشک تا 45 درصد نیز افزایش می‌یابد.

وی سرانه حجم آب تجدید شونده‌ در استان را معادل 184 متر مکعب در سال عنوان کرد و افزود: سهم 35 درصدی آب شرب از کل مصارف استان، نشان از اولویت و اهمیت پایداری آب شرب با توجه به ‌موقعیت سیاسی اجتماعی شهر و استان تهران از یک سو و در نظر داشتن کمبودهای منابع آب از سوی دیگر دارد.

مجری طرح ساماندهی آب های سطحی جنوب تهران ادامه داد: با توجه به برنامه ابلاغی وزارت نیرو و هدف گذاری جهت تحقق سرانه‌های تامین و مصرف مطابق این برنامه، مقدار حجم آب مورد نیاز جهت تامین شرب تهران در سال افق 1410 معادل 1274 میلیون متر مکعب می‌باشد و برنامه‌ریزی‌های لازم برای تامین این حجم آب مورد نیاز از هم اکنون انجام شده است.

    وی در خصوص منابع آب زیرزمینی گفت: حدود 150 میلیون متر مکعب کسری مخزن در دشت های استان تهران وجود دارد که با توجه به شرایط آبخوان دشت های مجاور شهر تهران (ورامین و شهریار) و انتقال بخش از منابع آبی این دشت ها جهت شرب تهران، ضرورت دارد به منظور جلوگیری از افت تراز آبخوان نسبت به شرایط موجود و رفع نگرانی های ناشی از فرونشست زمین، علاوه بر بازچرخانی آب در دشت‌های مورد اشاره و استفاده از پساب تصفیه‌خانه‌های فاضلاب آن دشت‌ها در مصارف غیر شرب با رویکرد جایگزینی، بخشی از پساب شهر تهران نیز به دشت‌های مجاور انتقال یابد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به مواردی از جمله روند رشد جمعیت شهر تهران و مقدار نیاز آب شرب جهت جمعیت ساکن و شناور آن، شرایط منابع آب زیرزمینی دشت‌های استان و حد اطمینان برداشت از آبخوان تهران با توجه به آخرین نتایج مطالعات دانشگاه تهران، منابع آب سطحی تخصیص یافته جهت شرب استان و لزوم برنامه‌ریزی جهت مواجهه با چالش‌های احتمالی در تامین آب در شرایط سال‌های خشک، نیاز آبی بخش‌های غیر شرب و همچنین در نظر داشتن مسائل پدافندی به منظور اطمینان از شرایط پایدار تامین آب شرب پایتخت کشور، ایجاد زیرساخت‌ها و ظرفیتهای لازم به منظور بهره برداری کامل از منابع آب تخصیص یافته و بعضا جایگزینی با زیرساختهای فرسوده از ضرورت‌های شهر تهران است.

در پایان نیز معاونان، مدیران و پیشکسوتان صنعت آب در خصوص روش های تامین آب به بحث و تبادل نظر پرداخته و مقرر گردید از جلسه آتی هر یک از پروژه ها به تفصیل مورد بررسی و کارشناسی قرار گیرد.

 


    رفع تصرف بیش از 4 هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه جاجرود2019-07-29
مدیر امور منابع آب شمیرانات از رفع تصرف 4 هزار و 700 متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه جاجرود در منطقه نیکنام ده،بخش لواسانات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران،" راما حبیبی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری  اکیپ گشت و بازرسی آب های سطحی این امور و با اجرای ۲۳ پرونده تصرف غیرمجاز حدود 4700 متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه با اخذ دستور قضایی رفع تصرف گردید.

وی با بیان اینکه این اقدام در راستای قانون توزیع عادلانه آب و برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز انجام شد، ادامه داد: در این عملیات با تخریب پل ها و دیوار کشی ها ، آلاچیق ها و بنا ها  آزاد سازی بخشی از بستر و حریم مجاری آب های سطحی در مناطق مذکور صورت گرفت.

 حبیبی درباره تملک این اراضی بیان داشت: گرفتن سند برای اراضی در حریم بستر رودخانه ها در دستور کار بوده و طی هماهنگی با اداره ثبت در استان تهران تعدادی سند صادر و الباقی در دست اقدام است.

 مدیر امور آب شمیرانات به ایمن بودن مسیر آب تاکید و خاطرنشان کرد: آب همیشه راه خود را پیدا می‌کند و بهتر است که این مسیر ایمن و باز بوده تا شاهد پس زدگی آب به معابر و خیابان‌های اصلی نباشیم.

حبیبی همچنین تصریح کرد: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و مجاری آب های سطحی و جلوگیری از  از ساخت و ساز های غیر مجاز در بستر وحریم رود خانه ها، گروه گشت و بازرسی به طور مداوم در حال گشت زنی در منطقه بوده و به محض برخورد باهرگونه تخلف اقدامات لازم جهت جلوگیری و رفع تصرف صورت می گیرد.

مدیر امور آب شمیرانات در پایان خاطر نشان کرد:  متخلفین مطمئن باشند که با هرگونه تخلف در زمینه آب های های سطحی برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.

گفتنی است، ماه گذشته در منطقه آهار شهرستان شمیرانات با دستور قضایی ۴۰ هزار متر اراضی آزادسازی و ۷ پل سنگین غیرمجاز  تخریب و جمع آوری شده است.

 

 


    رفع تصرف حدود 4 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه های شادچای و سیاه آب2019-07-29
مدیر امور منابع آب شهرستان های شهریار،ملارد و قدس از رفع تصرف حدود 4 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه های شادچای و سیاه آب یک در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "غلامعلی محمدی بیدختی" با اعلام این مطلب اظهار داشت: با همکاری اکیپ گشت و بازرسی آب های سطحی این امور و اخذ دستور قضایی 39 هزار و 300 مترمربع از اراضی حریم و بستر رودخانه های شادچای و سیاه آب یک شامل سوله، بنا، درخت، خاکریزی و فنس کشی و دیوارکشی در محدوده های دینارآباد، رزکان، نصیرآباد، خادم آباد و صباشهر رفع تصرف گردید.

 مدیر امور منابع آب شهرستان های شهریار،ملارد و قدس همچنین افزود: در راستای حفاظت ازبستر و حریم رودخانه ها و مجاری آب های سطحی و جلوگیری از ساخت و ساز های غیر مجاز در بستر وحریم، گروه گشت و بازررسی به طور مداوم در حال گشت زنی در منطقه بوده و به محض برخورد باهرگونه تخلف اقدامات لازم جهت جلوگیری و رفع تصرف صورت می گیرد.

وی یادآور شد: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها معامله ملکی انجام می دهند، حتما پیش از انجام معامله استعلام لازم را از امور آب تهران بزرگ اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: این امور به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران همه ظرفیت خود را جهت ایمن سازی جریان آب رودخانه به کار گرفته است و در این راستا با هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز غیر برخورد می شود.

 


    جلوگیری از برداشت غیر مجاز بیش از 90 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در اسلامشهر2019-07-29
مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از انسداد سه حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد که در نتیجه آن از برداشت بیش از 90 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی ممانعت به عمل می آید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی سه حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 142 متر و آبدهی 5.5 لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 90 هزار و 324 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

گیتی پژوه در ادامه گفت: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب و همچنین جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه است.

مدیر امور منابع آب اسلامشهر در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب اسلامشهر بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    برگزاری سومین دوره حلقه صالحین با عنوان "اخلاق اداری"2019-07-29
سومین دوره حلقه صالحین با عنوان اخلاق اداری در محل سالن همایش حرم مطهر حضرت صالح بن موسی الکاظم با حضور برادران و خواهران بسیجی شرکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، در این نشست "حجت الاسلام علیپور" کارشناس مذهبی و سرحلقه صالحین در خصوص جایگاه بسیج و تکریم ارباب رجوع، بسیج و معنویت،  بسیج و انجام وظایف اداری سخنانی ایراد کرد.

وی همچنین عنوان کرد: مجموعه اداری که دارای پایگاه بسیج است، می بایست در انجام امور فعال و پشتیبان مردم  بوده ومعنویت اسلامی و انقلابی در امور اداری موج بزند.

این کارشناس مذهبی افزود: وظایف اصلی بسیج  جذب نیرو،آموزش و تربیت، سازماندهی نیروها بر اساس توانائی و استفاده از توان، هنر و علم پرسنل در جهت ولایت پذیری و  اهداف سازمانی است.

در این نشست "احمد خسروی" فرمانده حوزه بسیج شرکت همچنین خاطر نشان کرد: برگزاری این دوره ها جهت  انسجام نیروها، بصیرت افزائی و استفاده از معنویات اماکن مقدس می باشد که تاکنون با هماهنگی دیگر واحد ها انجام گرفته است.

 


    پروژه ساماندهی رودخانه جاجرود در منطقه آبنیک افتتاح شد2019-07-28
مدیر امور منابع آب شمیرانات از افتتاحیه پروژه ساماندهی رودخانه جاجرود در منطقه آبنیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با بیان این مطلب اظهار کرد: این افتتاحیه که با حضور بخشدار رودبار قصران، همراهی فرمانده نیروی انتظامی و اعضای شورا برگزار گردید، پروژه ساماندهی به طول 2.5 کیلومتر بر اساس طرح مصوب جهت ایمن سازی نوار ساحلی و رفع تصرف از بستر رودخانه آغاز شد.

وی با بیان اینکه انجام ساماندهی بستر رودخانه های این شهرستان در اهم دستور کار امور قرار دارد، تصریح کرد: با مشارکت شورا ها و دهیاران پروژه های ساماندهی در برخی مناطق در حال انجام می باشد که در صورت اجرای طرح ساماندهی و اجرای کامل پروژه این اقدام، گام مهمی در جهت حفاظت از بستر رودخانه ها، جلوگیری از خسارات سیلاب و همچنین تصرفات آتی و به نوعی تثبیت بستر می باشد.

حبیبی افزود: در این پروژه خطوط حد ساماندهی توسط مشاور مشخص و مجاوران مکلف به آزاد سازی بستر تا رسیدن به حد مذکور می شوند.

مدیر امور منابع آب شمیرانات در پایان خاطر نشان کرد: این پروژه علاوه بر مباحث حفاظتی به لحاظ سهولت تردد نیز نقش مهمی را  ایفاء می کند.  

 


    انسداد 5 حلقه چاه غیر مجاز در دماوند/ جلوگیری از برداشت غیر مجاز بیش از 207 هزار متر مکعب آب2019-07-28
مدیر امور منابع آب شهرستان دماوند از انسداد 5 حلقه چاه غیر مجاز و در نتیجه جلوگیری از برداشت بیش از 207 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی پنج حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 233 متر و آبدهی 10.5 لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 207 هزار و 900 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

عباسی در ادامه گفت: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب و همچنین جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه است.

وی در  پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب دماوند بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    جلوگیری از نخاله ریزی در بستر نهر طبیعی علی خراط2019-07-28
مدیر امور منابع آب ورامین گفت: با هوشیاری اکیپ های گشت و بازرسی و واحد آب های سطحی این امور ضمن توقف عملیات نخاله ریزی در بستر نهر طبیعی علی خراط، نسبت به جمع آوری نخاله ریزی های انجام شده توسط شخص متخلف اقدام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، محمد داودی با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: طبق گزارش واحد آب های سطحی امور منابع آب ورامین شخصی حقوقی مبادرت به تخلیه نخاله در داخل بستر و حریم نهر طبیعی علی خراط  واقع در روستای حصارک از توابع شهرستان ورامین نموده که این اقدامات موجب انسداد نهر طبیعی مذکور را فراهم آورده بود.

وی افزود: لذا اخطاریه لازم قانونی با قید فوریت توسط واحد آب های سطحی این امور به شخص حقوقی متخلف ابلاغ و پس از پیگیری های به عمل آمده ضمن توقف عملیات، نسبت به جمع آوری نخاله ریزی های انجام شده اقدام شد.

مدیر امور منابع آب ورامین تصریح کرد: با این اقدام مساحتی در حدود 500 متر مربع از بستر نهر طبیعی علی خراط در محدوده موصوف آزاد سازی و رفع تصرف گردید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امور منابع آب ورامین به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران از هرگونه دخل و تصرف در بستر رودخانه ها جلوگیری کرده و با متخلفان برخورد قاطع می کند.

 


    پاکسازی کالورت مانع آبگذری ایمن سیلاب از بستر رودخانه سیاهرود2019-07-28
مدیر امور آب تهران بزرگ از آزادسازی 1000 مترمربع با حجم خاکبرداری 15 هزار مترمکعب طی یک ماه گذشته از بستر رودخانه سیاهرود در شهرستان بومهن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، علیرضا نیکنام با اعلام این خبر افزود: با تلاش کارشناسان واحد حقوقی و اکیپ گشت و بازرسی منابع آبهای سطحی امور منابع آب تهران بزرگ و پس از انجام کارشناسی های لازم یک مورد از تصرفات رودخانه که بصورت خاکریزی و احداث کالورت غیر اصولی در نقطه حادثه خیز واقع در بستر رودخانه سیاهرود شهرستان بومهن ساخته شده بود، جمع آوری شد.

وی افزود: طی این اقدام با خاک برداری حدود 15 هزار مترمکعب مساحتی در حدود 1000 مترمربع پاکسازی شد که با این اقدام اساساً موانع آبگذری آب در بستر رودخانه برطرف و شرایط ایمن عبور سیلاب فراهم گردید.

 نیکنام با بیان اینکه این کالورت غیر اصولی احتمال خطرات جانی و مالی برای شهروندان را به دنبال داشت، تصریح کرد: با دستور قضایی صادره از سوی دادستان شهرستان پردیس که طی یک ماه گذشته صورت پذیرفت، قلع و قمع و از بستر رودخانه آزادسازی گردید.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ یادآور شد: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها معامله ملکی انجام می دهند حتما پیش از انجام معامله استعلام لازم را از امور آب تهران بزرگ اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این امور در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون و بدون هیچ گونه اغماضی برخورد لازم را بعمل خواهد آورد.

 


    آغاز عملیات لایروبی و پاکسازی رودخانه کن2019-07-28
مدیر امور منابع آب شهرری از آغاز عملیات لایروبی و پاکسازی رودخانه کن در حد فاصل محدوده شهرستان کهریزک و حومه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حمیدرضا حسینی" با بیان این مطلب اظهار کرد: بر اساس تاکیدات معاون استاندار، فرماندار ویژه شهرستان ری، مصوبات شورای حفاظت منابع آب شهرستان و  همچنین توافق و هماهنگی به عمل آمده با شهرداری کهریزک، عملیات لایروبی و پاکسازی رودخانه کن در حد فاصل محدوده شهرستان کهریزک و حومه بوسیله ماشین آلات سنگین شهرداری آغاز گردید.

حسینی با بیان اینکه طبق هماهنگی به عمل آمده طی 10 روز کاری عملیات لایروبی و پاکسازی بستر رودخانه های کن در بازه های بالا دست و پایین دست سازه های متقاطع روی رودخانه کن در محدوده شهری کهریزک با نظارت امور پاکسازی و لایروبی خواهد گردید، خاطر نشان کرد: با این اقدام رسوبات و گل و لای موجود در بستر که ناشی از آورد سیلاب فروردین ماه سال جاری است جمع آوری و از محل خارج خواهد گردید.

 


    مشکلات و چالش های امور آب دماوند بررسی شد2019-07-27
مدیر امور منابع آب شهرستان دماوند ازحضور مدیر دفتر مهندسی رودخانه های شرکت به منظور بررسی چالش ها و مشکلات این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با توجه به اهمیت و تاکید  مدیر عامل شرکت به موضوع  اجاره بستر رودخانه ها  "جواد غفاری" مدیر دفتر مهندسی رودخانه های شرکت نیز موانع و مشکلات ساماندهی و اجاره بستر رودخانه ها را مطرح و بر پیگیری این امر تاکید کرد.

وی با بیان اینکه مدیر دفتر مهندسی رودخانه های شرکت تعیین تکلیف نقشه های بستر وحریم مجاری آب های سطحی را مهم دانست، افزود: وی همچنین هرگونه دستکاری غیر اصولی در حریم و بستر رودخانه و بی توجهی به لایروبی به موقع را باعث تشدید خسارات ناشی از سیلاب دانست و عنوان کرد که قبل از آنکه شاهد وقوع سیل های سهمگین تر با خسارات وسیع باشیم ، لازم است این امور به وظایف خود در قبال رودخانه های این شهرستان بیش از پیش توجه نماید چرا که بی توجهی به لایروبی رودخانه ها، زمینه ساز سیل های فاجعه بار خواهد شد.

گفتنی است، در ادامه این نشست مدیر دفتر مهندسی رودخانه های شرکت با برگزاری جلسه ای با حضور مدیر و کارشناسان حوزه آبهای سطحی امور دماوند به بررسی پروند ها به صورت موردی پرداخت.

 


    جلسه هماهنگی مجریان طرح ها با حضور مدیرعامل برگزار شد2019-07-27
با حضور مدیر عامل شرکت اولین جلسه هماهنگی مجریان طرح ها درسال 1398 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "معصومه آقاجانی" مدیر مالی و ذی حسابی شرکت  در این جلسه آخرین وضعیت اعتبارات و جذب اسناد خزانه اسلامی طرح های عمرانی  را ارائه و در ادامه برخی مسائل و مشکلات مالی طرح های عمرانی را عنوان کرد.

همچنین در این جلسه "سید حسن رضوی" مدیرعامل شرکت با اشاره به اتمام عملیات اجرایی برخی از پروژه ها نظیر سد کوچری، سد طالقان و تعدادی از ایستگاه های پمپاژ کانال محمدیه تا پایان سال جاری، در خصوص ضرورت تسریع در اخذ مجوزهای لازم به منظور شروع عملیات اجرایی طرح های سامانه جایگزین آبرسانی از طالقان به البرز و تهران و ادامه عملیات اجرایی پروژه انتقال آب از لار به کلان به لحاظ اهمیت رعایت ملاحظات پدافند غیرعاملی و تامین آب شرب پایتخت، تاکید نمود.

در این نشست "حسین قمی بزرگی" مدیر دفتر طرح های توسعه منابع آب شرکت، گزارشی از روند پیشرفت سامانه مستند سازی طرح های عمرانی را ارائه و با اشاره به قابلیت سامانه  مذکور جهت ساخت بخش گزارشات داشبوردی از زحمات صورت گرفته در تکمیل اطلاعات و روند رو به رشد بارگذاری مستندات طرح ها از مجریان ذی ربط تشکر کرد.

گفتنی است، سپس هریک از مجریان طرح های عمرانی گزارشی از عملکرد طرح های در دست اقدام ، اهم مسائل و مشکلات پیش رو و راهکارهای پیشنهادی خود را عنوان کرده که  تصمیمات مقتضی در خصوص هریک از موارد مطرح شده اتخاذ گردید.

 


« 1 2 3 4 5 » Page: