Tuesday, 21 Mordad 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
کرونا
شعار سال
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

    رفع تصرف هزار مترمربع از اراضی حریم و بستر رودخانه جاجرود2019-06-30
سرپرست امور منابع آب شمیرانات از رفع تصرف هزار مترمربع از اراضی حریم و بستر رودخانه جاجرود در منطقه آهار، نیکنام ده و رودک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی آب های سطحی و واحد حقوقی این امور حدود هزار مترمربع از اراضی بستر رودخانه  جاجرود با اخذ دستور قضایی رفع تصرف گردید.

وی با بیان اینکه این اقدام در راستای قانون توزیع عادلانه آب و برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز انجام شد، ادامه داد: در این عملیات با تخریب پل ها و دیوار کشی ها، اتاقک ها، آلاچیق ها و بناها؛ آزاد سازی بخشی از بستر و حریم مجاری آب های سطحی در مناطق مذکور صورت گرفت.

حبیبی همچنین تصریح کرد: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و مجاری آب های سطحی و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه ها، گروه گشت و بازرسی این امور به طور مداوم در منطقه در حال گشت زنی بوده و به محض کشف هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز فوراً اقدامات لازم جهت رفع تصرف صورت می گیرد.

سرپرست امور منابع آب شمیرانات یادآور شد: در ابتدا اخطاریه لازم به متخلف یا متخلفین جهت رفع تخلف داده می شود و در صورت بی توجهی به اخطارها با کسب دستور قضایی نسبت به برخورد قاطع با متخلفان اقدام می شود زیرا رودخانه ها یکی از مهمترین منابع تامین آب شرب و تغذیه سفره های زیرزمینی می باشدکه باید از آن ها به عنوان انفال حفاظت کرد.

 


    جمع آوری پنج دستگاه موتور پمپ غیر مجاز از بستر رودخانه کن2019-06-30
مدیر امور منابع آب اسلامشهر گفت: با اخذ دستور قضایی پنج دستگاه موتور پمپ غیرمجاز از بستر رودخانه کن جمع آوری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: با هوشیاری گروه های گشت و بازرسی امور منابع آب اسلامشهر سه دستگاه موتور پمپ غیر مجاز در بستر رودخانه  کن در محدوده عملکرد این امور جمع آوری شد.

وی افزود: پس از رویت این موتور پمپ ها در راستای صیانت از منابع آب و بر اساس ضوابط قوانونی در ابتدا اخطاریه لازم به بهره برداران غیرمجاز داده شد و در نهایت با اخذ دستور قضایی نسبت به  جمع آوری و توقیف آنها اقدام گردید.

مدیر امور منابع آب اسلامشهر تصریح کرد: این موتور پمپ های غیر مجاز در رودخانه  کن در محدوده مهران آباد با مجموع آبدهی 30 لیتر بر ثانیه نصب شده بودند و نسبت به برداشت غیرمجاز از منابع آب سطحی اقدام می کردند که با رویت اکیپ های گشت و بازرسی فورا از برداشت غیرقانونی آب  جلوگیری به عمل آمد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امور منابع آب اسلامشهر به صورت مداوم در حال رصد منابع آب سطحی و زیرزمینی در محدوده عملکرد خود است و با همکاری عوامل انتظامی و قضایی بر اساس قانون اجازه برداشت غیرمجاز از منابع آب را نداده و با نتخلفین برخورد قاطع می نماید.

 


    جلوگیری از برداشت حدود 276 هزار مترمکعب آب در محدوده عملکرد امور منابع آب شهریار2019-06-30
مدیر امور منابع آب شهریار از انسداد هشت حلقه چاه غیر مجاز و به دنبال آن جلوگیری از برداشت غیرمجاز حدود 276 هزار متر مکعب آب از آبخوان های منطقه طی سه روز کاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، غلامعلی بیدختی با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: با تلاش کارشناسان حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی سه روز کاری  8 حلقه چاه غیرمجاز در مجموع به عمق  325 متر و با دبی 14.2 لیتر برثانیه  پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 275 هزار و 760 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

بیدختی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهریار بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    حضور جمعی از همکاران شرکت در یادمان شهداء هفتم تیر2019-06-30
به مناسبت بزرگداشت سالروز شهدای فاجعه هفتم تیر سال ۱۳۶۰ جمعی از همکاران شرکت در یادمان شهداء هفتم تیر حضور به هم رساندند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مشاور مدیرعامل درامور ایثارگران به همراه فرمانده حوزه مقاومت بسیج شرکت و مشاور مدیر عامل در امور بانوان در مراسمی که با حضور مشاور وزیر نیرو و جمعی از همکاران صنعت آب وبرق به مناسبت فاجعه غم انگیز هفتم تیر سال 60 که منجر به شهادت 72 تن از بهترین یاران امام (ره) به قافله سالاری شهید مظلوم آیت الله بهشتی وشهید عالیقدر وزارت نیرو در محل یادمان شهدای هفتم تیر در بهشت زهرا برگزار شد، حضور و یاد و خاطره شهدای فاجعه هفتم تیرماه را گرامی داشتند.

همچنین در این مراسم، معاون طرح وتوسعه سازمان انرژی اتمی (از شاگردان شهید عباسپور) به سخنرانی درباره شخصیت آن شهید همام پرداخت و در پایان مراسم نیز با عنایت به اینکه این روز با ایام شهادت حضرت امام صادق علیه السلام مصادف شده بود، با مدیحه سرایی و ذکر مصیبت اهل بیت علیهم السلام خاتمه یافت.

 


    از برداشت بیش از 29 هزار مترمکعب آب در شهرستان فیروزکوه جلوگیری شد2019-06-30
مدیر امور منابع آب فیروزکوه گفت: با پر و انسداد یک حلقه چاه غیر مجاز از برداشت بیش از 29 هزار مترمکعب آب در شهرستان فیروزکوه جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی یک حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 40 متر و آبدهی 1.5 لیتر در ثانیه در اراضی کاریزسر از شهرستان فیروزکوه پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه موضوع مذکور در جهت اجرای طرح احیا و تعادل بخشی آبهای زیرزمینی و صیانت از منابع آبی انجام شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج بیش از 29.7  هزار متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

عباسی ضمن تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان تصریح کرد: طی این مدت 5 مورد صدور اخطاریه در بخش آب های سطحی و 7 مورد در بخش آبهای زیرزمینی داده شد.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان فیروزکوه بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه آبهای سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    شناسایی 15 حلقه چاه غیرمجاز در امور آب دماوند/ جلوگیری از خروج 148 هزار متر مکعب آب2019-06-30
سرپرست امور منابع آب دماوند از شناسایی 15 حلقه چاه غیر مجاز و 3 مورد توقیف ادوات حفاری در محدوده عملکرد این امور در هفته گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام مطلب فوق گفت: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی پانزده حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور شناسایی که در سه مورد چاه در حال حفر، ادوات حفاری چاه غیر مجاز شامل چکش برقی و بالابر توسط ماموران گشت و بازرسی توقیف و به پارکینگ تحت نظر این امور منتقل گردید.

وی همچنین از انسداد 5 حلقه چاه غیر مجاز خبر داد و تصریح کرد: چاه های مذکور در مجموع به عمق 110 متر و آبدهی 7.5 لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

سرپرست امور منابع آب دماوند  با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 148 هزار و 500 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

عباسی در ادامه گفت: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب و همچنین جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب دماوند بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    انسداد 8 حلقه چاه غیرمجاز طی هفته گذشته در تهران بزرگ2019-06-26
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی هفته گذشته با انسداد 8 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه حدود 148.5 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش کارشناسان حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی هفته گذشته  8 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق  225 متر و با دبی 7.5  لیتر برثانیه  پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 148.5 هزار متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های سطحی 2 مورد صدور اخطاریه و در بخش آب های زیرزمینی، 13 مورد کنترل بهره برداری، 21 مورد چاه غیر مجاز و منجر به صدور اخطاریه گردید و نیز 5 مورد چشمه بازدید و شناسایی گردید و همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 5 دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.

نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

 وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    انجام جلسه ممیزی عملکرد سال ۹۷ دفتر فناوری اطلاعات و توسعه مدیریت شرکت آب منطقه ای تهران2019-06-26
معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای تهران از انجام جلسه ممیزی عملکرد سال ۹۷ دفتر فناوری اطلاعات و توسعه مدیریت شرکت آب منطقه ای تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدعلی طرفه" در این نشست که با حضور مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات، توسعه مدیریت و تحول اداری شرکت مدیریت منابع آب ایران و سایر مدیران مرتبط در محل شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد،  با بیان  این مطلب گفت:  محورها ی اصلی این نشست  تبادل نظر مستقیم بین مدیران ستادی با مدیران شرکت های تابعه، آشنایی با معاونین و مدیران فناوری اطلاعات جدید الانتصاب شرکت های تابعه و به روز رسانی  و نهایی سازی گزارش قابل ارائه به مجمع عمومی سالیانه شرکت ها ی تابعه می باشد.

 وی با بیان اینکه در این جلسه ضمن ارائه گزارش عملکرد، در خصوص چگونگی حرکت به سمت وضعیت مطلوب در این حوزه ها  مطالبی عنوان شد، خاطر نشان کرد:  همچنین چالش ها و محدویت های جاری برای انجام هرچه بهتر نقشه راه اصلاح نظام اداری مطالبی  مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

 


    انجام جلسه ممیزی عملکرد سال ۹۷ دفترفناوری اطلاعات و توسعه مدیریت شرکت آب منطقه ای تهران2019-06-26
معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای تهران از انجام جلسه ممیزی عملکرد سال ۹۷ دفتر فناوری اطلاعات و توسعه مدیریت شرکت آب منطقه ای تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدعلی طرفه" در این نشست که با حضور مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات، توسعه مدیریت و تحول اداری شرکت مدیریت منابع آب ایران و سایر مدیران مرتبط در محل شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: محورهای اصلی این نشست تبادل نظر مستقیم بین مدیران ستادی با مدیران شرکت های تابعه، آشنایی با معاونین و مدیران فناوری اطلاعات جدید الانتصاب شرکت های تابعه و به روز رسانی و نهایی سازی گزارش قابل ارائه به مجمع عمومی سالیانه شرکت ها ی تابعه می باشد.

وی با بیان اینکه در این جلسه ضمن ارائه گزارش عملکرد، در خصوص چگونگی حرکت به سمت وضعیت مطلوب در این حوزه ها  مطالبی عنوان شد، خاطر نشان کرد: همچنین چالش ها و محدویت های جاری برای انجام هرچه بهتر نقشه راه اصلاح نظام اداری مطالبی  مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

 


    اجرای طرح ملی کنترل فشار خون توسط پایگاه سیار مرکز بهداشت مستقر در شرکت آب منطقه ای تهران2019-06-26
رئیس اداره درمان و ورزش از اجرای طرح ملی کنترل فشار خون توسط پایگاه سیار مرکز بهداشت مستقر در شرکت آب منطقه ای تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مجید روشنی" با بیان این مطلب اظهار کرد: از سه سال پیش وزارت بهداشت سندی با عنوان سند ملی کنترل بیماری‌های غیر واگیر با افق ۱۴۰۴ را ابلاغ کرد که بر این اساس تمامی کشور و دستگاه‌های مرتبط با سلامت موظف شدند تا سال ۱۴۰۴ شیوع فشار خون بالا را ۲۵ درصد و مصرف نمک را ۳۰ درصد کاهش دهند و زمینه سازی برای دریافت دارو برای بیماری‌های غیر واگیر را تا ۷۰ درصد افزایش دهند که این مهم از سه سال پیش با تدوین برنامه‌های مختلف در حال اجرا است.

وی با اشاره به عزم ملی برای کنترل بیماری فشار خون بالا توضیح داد: اولین و مهمترین هدف از اجرای این طرح افزایش آگاهی در خصوص عوامل خطر ایجاد کننده فشار خون، پیامدها، علائم، اهمیت درمان زودرس و تغییر باورها و اطلاع رسانی است.

روشنی خاطر نشان کرد: انجام فشار خون بیش از 400 نفر از همکاران (مدیران، کارشناسان و کارمندان) و اقدامات مشاوره ای، درمانی به همکاران برای پیگیری روند درمان و مراجعه به مراکز پزشکی و همچنین ثبت در پرونده الکترونیکی همکاران در این طرح انجام شد.

 


    دیدار سرپرست امور منابع آب دماوند با نماینده ولی فقیه و امام جمعه آن شهرستان2019-06-26
سرپرست امور منابع آب دماوند از دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه آن شهرستان در راستای ترویج سیاست ها و برنامه های طرح احیاء و تعادل بخشی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام این مطلب  اظهار کرد: حفاظت و مصرف بهینه منابع آب، آگاهی بخشی عمومی و فرهنگ سازی تنها با مشارکت همه آحاد مردم امکان پذیر می باشد و در شرایط کنونی باید همه افراد از فرصت ها و امکانات خود جهت فرهنگ سازی مصرف بهینه آب استفاده و مشکل کمبود آب را احساس نمایند.

عباسی با اشاره به اینکه این نشست با هدف ترویج سیاست ها و برنامه های طرح احیاء و تعادل بخشی در خصوص آگاهی بخشی و فرهنگ سازی در میان آحاد مردم برگزار گردید، تصریح کرد: در این راستا با همکاری ظرفیت ائمه محترم جماعات شهرستان به منظور اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در مصرف بهینه منابع آب و تاکید بر وضعیت نگران کننده دشت های حوزه عملکرد به لحاظ کاهش ذخائر منابع آب های زیرزمینی خواستار توجه امام جمعه محترم  به این امر شده تا با اطلاع رسانی در خطبه های نماز جمعه و همکاری ائمه جماعات در خصوص مشکلات کمبود آب کشاورزی، خطرات تخریب آبخوان را به شهروندان گوشزد و در راستای کاهش و بهینه نمودن مصرف آب فرهنگ سازی صورت پذیرد.

در ادامه این نشست، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان حجت الاسلام "فتاح دماوندی" مشکلات و پیشنهادات لازم را در زمینه منابع آب بیان و در ادامه تاکید کرد: تبلیغات محیطی به منظور مشارکت همه جانبه شهروندان در حفظ منابع آب موجود و استفاده صحیح و بهینه از این منابع به منظور اطلاع رسانی از وضعیت منابع آبی موجود اقدام ارزشمندی خواهد بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امید است در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر مقاوم سازی اقتصاد ، حساسیت های لازم در بخش منابع آب در میان مسئولین محترم شهرستان بیشتر شده  و با برگزاری مستمر این نشست ها زمینه ای برای آگاهی و اطلاع رسانی در زمینه مدیریت مصرف منابع آب در شرایط بحرانی کنونی فراهم شود .

 


    رشد 32 درصدی اعتبارات طرح های شرکت در سال جاری نسبت به سال گذشته2019-06-26
مدیر دفتر طرح های توسعه منابع آب شرکت از رشد 32 درصدی اعتبارات طرح های شرکت در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسین قمی بزرگی" با بیان این مطلب اظهار کرد: این شرکت، در سال جاری دارای تعداد 10 طرح عمرانی در دست اقدام می باشد که در پیوست یک قانون بودجه سالجاری تامین اعتبار شده اند.کل اعتبارات مصوب طرح های یادشده در سال جاری معادل 1070 میلیارد ریال بوده که مقایسه این مبلغ با اعتبارات مصوب قانون بودجه سال قبل، رشد 32 درصدی را نشان می دهد.

بزرگی ادامه داد: هر سال پس از ابلاغ قانون بودجه، بخشی از اعتبارات مصوب به جهت تامین منابع اعتباری ردیف های مشخص شده در قانون شامل توازن منطقه ای، حوادث غیرمترقبه و غیره، کسر و درصدی از اعتبارات مصوب منجر به ابلاغ می گردد. در سالجاری به طور متوسط 87 درصد اعتبارات مصوب طرحها معادل 931 میلیارد ریال ابلاغ گردیده است.

وی با بیان اینکه مقایسه وضعیت اعتبارات ابلاغی سال جاری نسبت به اعتبارات ابلاغی سال قبل شرکت در مجموع با رشد 53 درصدی همراه بوده است، تصریح کرد:  طرح های ساختمان سد کوچری و سامانه های انتقال آب از سرشاخه های دز و ساختمان سد طالقان بیشترین اثرگذاری را دراین رشد داشته اند.

مدیر دفتر طرح های توسعه منابع آب با اشاره به ابلاغ اخیر تخصیص اعتبارات عمرانی طرح های ملی و استانی ویژه اضافه کرد،: بر اساس سیاست های ابلاغی سازمان برنامه و بودجه کشور، و در راستای بهره برداری به موقع از سرمایه گذاری های صورت گرفته در طرح های عمرانی، در سال جاری  اولویت تخصیص اعتبارات به طرح هایی بوده است که بر اساس برنامه عملیاتی ارائه شده تا پایان سال جاری به بهره بردرای خواهند رسید و همچنین در ردیف مصوبات سفر ریاست محترم جمهوری قرار گرفته باشند.

بزرگی همچنین ادامه داد: براین اساس بخشی از تخصیص ابلاغی درقالب نقد و بخشی دیگر در قالب اسناد خزانه با حفظ قدرت خرید و سررسیدهای دو و سه ساله ابلاغ گردیده است. تخصیص نقد ابلاغی در این مقطع معادل 6 درصد کل اعتبارات ابلاغی بوده که بابت تامین حقوق پنج ماهه پرسنل شاغل در این طرح های عمرانی و بخشی از پرداخت های خسارتی و تملک طرح های عمرانی در نظر گرفته شده است.

وی افزود:  اسناد خزانه ابلاغی در این مرحله از محل بندهای ب و ه تبصره 5 قانون بودجه سال جاری بوده است که 49درصد از آن مربوط به اسناد خزانه با سررسید دو ساله و 13 درصد مربوط به اسناد خزانه با سررسید سه ساله بوده است.

 مدیر دفتر طرح های توسعه منابع آب شرکت با بیان اینکه مقایسه نوع تخصیص ابلاغی طرح های عمرانی در قالب اسناد خزانه اسلامی در مقطع فعلی سالجاری با سال 1397 ، با  رشد 13 درصدی بالغ بر 513 میلیارد ریال رسیده است، عنوان کرد:  البته در اواخر سال 97 با پیگیری های صورت گرفته بالغ بر 618 میلیارد ریال تخصیص جدید ابلاغ گردید که و این موضوع در سال جاری نیز در زمان مقرر در دستور کار پیگیری دفتر، قرار خواهد گرفت.

در ادامه بزرگی با اشاره به اینکه اختصاص پول نقد و اسناد خزانه اسلامی صرفا بخشی از ابزارهای مالی دولت در تسویه بدهی طلبکاران طرح های عمرانی می باشد، افزود: در سا لجاری همانند سال گذشته ظرفیت تهاتر مطالبات طلبکاران حقیقی و حقوقی دولت در طرح های عمرانی با بستانکاری ایشان از دولت وجود دارد که  این تهاتر می تواند بابت تسویه وام اخذ شده توسط ایشان از شبکه بانکی کشور در سال 1397 باشد و این موضوع در بند و تبصره 5 قانون بودجه و آئین نامه اجرایی آن به تفصیل ارائه گردیده است.

وی همچنین تصریح کرد: با توجه به اینکه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء پیمانکار عملیات اجرایی تعدادی از طرح های عمرانی در دست اقدام شرکت می باشد، در مفاد اصلاح شده بند مزبور در قانون بودجه سال جاری امکان تهاتر مطالبات این پیمانکار از دولت با بدهی آن به دولت ایجاد گردیده که البته این موضوع در قانون بودجه سال گذشته نبوده است.

مدیر دفتر طرح های توسعه منابع آب با اشاره به محدودیت منابع مالی دولتی به اهمیت ظرفیت سرمایه گذاری شرکتهای دولتی از منابع داخلی خود در طرح های عمرانی مهم در دست اقدام اشاره و خاطر نشان کرد: وفق مفاد ماده 87 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت تا سال گذشته سقف سرمایه گذاری شرکت های دولتی از محل منابع داخلی خود در طرح های عمرانی در دست اقدام به میزان 8 میلیارد ریال تعیین و مازاد بر این میزان مستلزم اخذ مصوبه شورای اقتصاد شده بود که با توجه به مفاد بند و تبصره 20 قانون بودجه سال جاری این سقف به پنجاه برابر سقف نصاب معاملات متوسط افزایش یافته است و این موضوع می تواند در جهت حل مشکلات مالی برخی از طرح های مهم زیرساختی در دست اقدام بسیار راهگشا باشد.

 


    جلسه آموزشی - توجیهی با دبیران گروه های تخصصی نظام پیشنهادها برگزار شد2019-06-26
مدیر دفتر فن آوری اطلاعات و توسعه مدیریت شرکت از برگزاری جلسه آموزشی - توجیهی با دبیران گروه های تخصصی نظام پیشنهادها 98 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "عزیزاله مولائی" با بیان این مطلب اظهار کرد: با عنایت به ابلاغ های صادره جهت گروه های کاری تخصصی نظام پیشنهادها شرکت و در راستای برنامه بهبود عملکرد تدوین شده برای نظام پیشنهادها در سال 98؛ جلسه آموزشی - توجیهی با دبیران گروه های کاری تخصصی نظام پیشنهادها برگزار شد.

وی با بیان اینکه تعریف و هدف از تشکیل گروه های کاری بعنوان یکی از ارکان نظام  و وظایف آنها، چگونگی بررسی پیشنهاد و اعلام نتیجه آن (بهمراه انواع نتایج بررسی و شیوه عمل در آنها)، چگونگی اجرا یا انجام اقدامات لازم برای اجرای پیشنهادها توسط گروه کاری تخصصی از جمله محورهای ذیل این جلسه می باشد، تصریح کرد: نحوه جبران خدمات اعضاء گروه کاری تخصصی، ارزیابی چند نمونه از پیشنهادهای دریافتی در قالب سامانه به صورت عملی و بیان نکات مهم در زمینه نحوه مدیریت اثربخش جلسات بررسی پیشنهادها و برنامه زمانی پیش بینی شده و ارائه خلاصه گزارش از وضعیت نظام پیشنهادهای شرکت (اقدامات انجام شده، وضعیت عملکردی در شاخص ها و مقایسه با سنوات اخیر) از دیگر محورهای این نشست می باشد.

مولایی افزود: ارزیابی پیشنهادهای سال 96 و 97 و اقدامات فرهنگی- ترویجی بمنظور ارتقاء سرانه مشارکت از اولویت های گروه های کاری تخصصی در مقطع فعلی بوده و پیش بینی شده است تمامی پیشنهادها تا پایان شهریور سالجاری با مشارکت فعال گروه های کاری تخصصی ارزیابی شوند. 

مدیر دفتر فن آوری اطلاعات و توسعه مدیریت شرکت اضافه کرد: در همین راستا، اولین جلسه گروه کاری تخصصی حوزه معاونت برنامه ریزی برگزار گردیده و تعدادی از پیشنهادها ارزیابی شده اند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر شش گروه کاری تخصصی شامل گروه کاری تخصصی حوزه مدیریت عامل، گروه کاری تخصصی حوزه برنامه ریزی،گروه کاری تخصصی حوزه حفاظت و بهره برداری، گروه کاری حوزه طرح و توسعه ، گروه کاری تخصصی حوزه منابع انسانی، مالی و پشتیبانی و گروه کاری تخصصی ویژه مباحث ساماب برای آبهای سطحی و زیرز مینی فعال بوده و همکاران می توانند پیشنهادهای خود را به گروه های کاری تخصصی مربوط در سامانه ارجاع نمایند. همچنین؛ گزارش فعالیت گروه های کاری تخصصی و وضعیت حوزه های سازمانی در شاخص های مختلف به صورت ادواری به همکاران شرکت منعکس خواهد شد.

 


    تعیین حریم و بستر رودخانه ها اولویت کاری شرکت های آب منطقه ای سراسر کشور/ استفاده از تجربیات گذشته در راهبری مسائل بخش آب2019-06-25
مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در چهل و هفتمین نشست مدیران ارشد آب کشور با اشاره به اهمیت تعیین حریم و بستر رودخانه ها گفت: این مطالعات باید در اولویت کاری شرکت های آب منطقه ای سراسر کشور در سال جاری قرار گیرد تا به اهداف تعیین شده در افق ۱۴۰۰ دست یابیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدحاج رسولی ها" در چهل و هفتمین نشست مدیران ارشد آب کشور که به میزبانی شرکت آب منطقه ای تهران در محل سد لتیان برگزار شد، اظهار داشت: بررسی همه ابعاد ریز سیلاب های اخیر حداقل یک روز کاری زمان می خواهد و نمی توان در این فرصت محدود همه به جزئیات آن پرداخت.

وی افزود: سیل سال های گذشته منجر به تدوین نظامنامه سیلاب شد که عملکرد و تاثیر این نظامنامه در سیلاب خوزستان لمس شد.

حاج رسولی ها با بیان اینکه استفاده از تجربیات گذشته در راهبری مسائل بخش آب بسیار راهگشا است، گفت: تجربیات و اقدامات انجام شده در سیل خوزستان باید مستندسازی شود تا آیندگان از این تجربیات استفاده کنند.

 مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران ضمن تاکید بر لزوم تجهیز همه شرکت های آب منطقه ای به سیستم پایش و مانیتورینگ، گفت: سیستم مانیتورینگ سازمان آب و برق خوزستان می تواند الگویی برای سایر شرکت ها باشد و باید همه شرکت های آب منطقه ای اقدام به نصب و راه اندازی سیستم مانیتورینگ و اندازه گیری منابع آب کنند چرا که این موضوع در مواقع بحرانی به خصوص در ستاد فرماندهی سیلاب موثر هست.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون متولی مدیریت رودخانه ها و مدیریت سیلاب با یکدیگر متفاوت است، یادآور شد: بر این اساس وزارت نیرو مسئولیت مدیریت رودخانه ها و ساماندهی آنها را بر عهده دارد اما مدیریت سیلاب در شهرها با سازمان های دیگر می باشد.

حاج رسولی ها در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص لزوم استفاده از ظرفیت سدها برای امور گردشگری گفت: سدها پتانسیل مناسبی برای استفاده در امور گردشگری هستند که لازم است شرکت های آب منطقه ای در چارچوب دستورالعمل ها و قوانین نسبت به توسعه گردشگری در تاسیسات آبی اقدام نمایند.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه برخی از مطالبات مردم از طریق نمایندگان مجلس به شرکت مدیریت منابع آب و شرکت های آب منطقه ای ارجاع می شود لازم است پاسخ این نامه ها در اسرع وقت به استحضار نمایندگان برسد و تعامل خوبی با آنان برقرار شود.

 


    راحتی عقل در سکوت و راحتی بدن در کنترل زبان است2019-06-25
مدیرکل حوزه وزارتی و معاونت بازرسی بسیج وزارت نیرو گفت: سلول بنیادین انسانیت انسان کلمه است و کلام مهم است به نحوی که راحتی عقل در سکوت و راحتی بدن در کنترل زبان است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "منوچهر گودرزی" در کارگاه آموزشی با موضوع ارتباط موثر  با بیان این مطلب اظهار کرد: ارتباط فرآیندی است، که در آن تبادل اطلاعات، افکار و احساسات بین مردم از طریق صحبت کردن، نوشتن و یا زبان بدن صورت می گیرد. زمانی رخ می دهد که، مطلب انتقال داده شده از سمت طرف دریافت کننده درک شده باشد. اهداف ارتباط موثر  شامل ایجاد یک درک مشترک، تغییر رفتار و کسب اطلاعات می باشد.

وی در خصوص اجزاء ارتباط موثر  تصریح کرد: ارتباط موثر  با رمزگذاری و مهارت انتقال درست پیام در یک مسیر روشن و مستقیم، به گیرنده پیام آغاز می گردد که به گیرنده اجازه رمزگشایی درست از پیام را می دهد. رمزگشایی یکی از مولفه ها و البته مهارت های ارتباط موثر است. و همچنین مورد نیاز گیرنده پیام است. تا از دریافت درست و درک پیام ارسال شده اطمینان حاصل شود. کلید یک رمزگشایی درست این است که مخاطب را بخوبی بشناسیم. همینطور برای یک رمزگشایی صحیح نیاز به خوب گوش کردن داریم.

گودرزی با بیان اینکه سلول بنیادین انسانیت انسان کلمه است و کلام مهم است، افزود: اگر کلمه بدی بخواهید بگوئید اول حال خودتان بد می شود و بعد حال دیگران را بد می کنید و اگر از کلمات پاک استفاده کنید به سمت بالا می روید.

شناخت گیرنده ارتباط، اثر بخشیِ آن را بهبود می بخشد

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شناخت گیرنده ارتباط، اثر بخشیِ آن را بهبود می بخشد، یادآور شد: این شناخت شامل سن، جنسیت، منطقه جغرافیایی، توانایی فکری و سبک زندگی گیرنده می باشد. به عنوان مثال، وقتی شما با یک کودک ابتدایی در خصوص مزایای مسواک زدن صحبت می کنید، می بایست از کلمات و لحن صحبت متفاوتی نسبت به یک نوجوان و یا بزرگ سال استفاده نمایید. در این صورت ارتباط موثر بین شما رخ می دهد. و پیامتان به درستی درک می شود.

گودرزی ضمن اشاره به اینکه احساسات می تواند در ارتباط موثر  تاثیر گذاشته یا اختلال ایجاد کند وزمانی که فرستنده پیام عصبانی است، ممکن است در ارسال پیام او تاثیر منفی بگذارد، گفت:  همینطور اگر گیرنده ناراحت است و یا با پیام فرستنده موافق نباشد، ممکن است در انتقال درست پیام اختلال ایجاد کند. و فرستنده نتواند به خوبی پیام خود را منتقل کند. چرا که ممکن است در ادامه فرستنده نکات متفاوتی را در نظر گرفته باشد. توجه به احساسات، زبان بدن و موانع مفهومی در ارتباط موثر  ضروری است.

وی در پایان  با تاکید بر اینکه هدف اصلی از برقراری ارتباط، انتقال پیام است و این پیام می تواند به صورت کلامی یا غیرکلامی منتقل شود خاطر نشان کرد: در واقع یک پیام را می توان به صورت آشکار یا ضمنی منتقل کرد. هر گونه اشکالی در انتقال پیام می تواند باعث اختلال در ارتباط گردد. برای مثال ممکن است پیام به صورت کامل منتقل نگردد یا این که یک نفر پیامی را ارسال کند ولی فرد مقابل مفهوم دیگری را دریافت نماید. یا حتی کسی پیامی را بفرستد ولی دیگری هیچ پیامی را دریافت نکند. از این موارد معمولاً به عنوان «سوءتفاهم» یاد می شود. یک ارتباط موثر ارتباطی است که راه را بر سوء تفاهم های احتمالی ببندد.

 


    دو خودروی آب فروش توسط امور منابع آب دماوند توقیف شد2019-06-25
سرپرست امور منابع آب دماوند از توقیف خودروهای حمل آب در راستای جلوگیری از آب فروشی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام مطلب فوق اظهار کرد: به دستور دادستان شهرستان دماوند، دو دستگاه خودروی در حال حمل آب در مهرآباد و رودهن توقیف گردید.

عباسی در ادامه افزود: به منظور جلوگیری از آب فروشی در جهت حفظ وصیانت از منابع آب های زیرزمینی و همچنین حفظ حقوق حقابه بران رودخانه ها، کلیه خودروهای حمل آب در سطح شهرستان توقیف و به پارکینگ منتقل خواهد شد.

وی اضافه کرد: در این راستا دو دستگاه نیسان در منطقه مهرآباد و شهررودهن در حال حمل آب توسط ماموران گشت بازرسی امور منابع آب دماوند توقیف و به پارکینگ تحت نظر منتقل گردید.

عباسی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب دماوند بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    توجه بیشتر روابط عمومی ها به تولید محتوا در راستای مدیریت مصرف آب و برق2019-06-24
مدیرکل روابط عمومی استانداری تهران بر توجه بیشتر روابط عمومی ها به تولید محتوا در راستای مدیریت مصرف آب و برق تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "امین بابایی" در دیدار با دبیر شورای اطلاع رسانی صنعت آب و برق که به مناسبت آغاز هفته صرفه جویی برگزار شد،اظهار داشت: روابط عمومی ها باید نگرش مدرن و به روزی نسبت به موضوعات این واحد مهم سازمانی داشته باشند و از اجرای وظایف به صورت سنتی خودداری شود.

وی با تاکید بر اینکه روابط عمومی ها باید به سمت تولید محتوا حرکت کنند، گفت: آنچه نقش روابط عمومی ها را در یک سازمان پررنگ می کند تولید محتوا و تحلیل داده های آماری است به گونه ای که  درک آن برای جامعه هدف آسان باشد.

مدیرکل روابط عمومی استانداری تهران با اشاره به اهمیت جریان سازی خبری گفت: مهندسی اخبار و جریان سازی یکی از مسائل مهمی است که در روابط عمومی ها باید بیشتر از گذشته به آن بها داده شود چرا که با این اقدام و مشارکت رسانه ها می توان مردم را با خود همراه ساخت.

وی با بیان اینکه روابط عمومی شرکت های صنعت آب و برق باید با برگزاری جلساتی منسجم نسبت به آگاه سازی مردم اقدام کنند، گفت: شرایط آب و برق در استان تهران به گونه ای است که به همکاری بیشتر مردم در تابستان نیاز داریم تا پایداری ارائه خدمات به مردم شریف استان حفظ شود.

بابایی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط موجود می توان از پتانسیل سایر سازمان ها همچون شهرداری تهران برای اطلاع رسانی و آگاه سازی استفاده کرد.

همچنین در این جلسه جواد اسدی مدیر دفتر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران و دبیر شورای اطلاع رسانی صنعت آب و برق استان تهران ضمن ارائه گزارشی از وضعیت منابع و مصارف آب در این استان توضیحی در خصوص سدهای تامین کننده آب تهران و سامانه های انتقال آب ارائه داد.

وی با تاکید بر لزوم هماهنگی و انسجام روابط عمومی شرکت های آب و برق استان تهران خاطرنشان کرد: می توان با استفاده از ظرفیت شرکت های صنعت آب و برق و همچنین سایر سازمان ها همچون شهرداری ها نسبت به تنویر افکار عمومی و آگاه سازی جامعه اقدام نمود.

وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد می شود با همکاری استانداری تهران جلسه ای مشترک با شهرداری ها ترتیب داده شود تا از این پتانسیل در جهت فرهنگسازی عمومی استفاده کرد.  

 


    اخذ سند مالکیت برای بخشی از بستر رودخانه چیتگر2019-06-24
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: سند مالکیت برای بخشی از بستر رودخانه چیتگر به منظور تثبیت مالکیت و برای اعمال حاکمیت بهتر جهت جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان تهران اخذ شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" در نشست مشترک امور منابع آب تهران بزرگ با اداره ثبت زیبادشت گفت: با پیگیری های ویژه به عمل آمده توسط همکاران این امور برای بخشی از بستر رودخانه چیتگر در محدوده آزادراه تهران کرج-جنب خیابان دانش در جهت تثبیت مالکیت، سند مالکیت به مساحت حدود 7.5 هکتار صادر شد.

وی افزود: بر اساس تفاهم نامه فی ما بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و جلسات استانی و شهرستانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری های مستمر انجام شده توسط امورآب تهران بزرگ مقرر است در چارچوب ضوابط و مقررات جاری در خصوص اخذ سند مالکیت برای بستر رودخانه های واقع در شهرستان تهران و پردیس و شمیرانات در حوزه عملکرد این امور اقدام شود.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تاکید کرد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آب های سطحی اساساً با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه ای تهران) هر گونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد و امور آب در جایگاه حاکمیتی خود با هر گونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به عمل خواهد آورد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها معامله ملکی انجام می دهند، حتما پیش از انجام معامله استعلام های لازم را از امور منابع آب تهران بزرگ اخذ کنند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند.

 


    بازدید مدیرعامل شرکت از آخرین وضعیت پروژه جاده دسترسی به سد طالقان2019-06-24
مجری طرح طالقان از بازدید مدیر عامل شرکت در خصوص بررسی آخرین وضعیت پروژه جاده دسترسی به سد طالقان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "کوروش همدانیان فرد" در این بازدید که با حضور مدیر عامل، معاونان و مدیران مربوط طرح انجام شد، ضمن ارائه گزارشی از پیشینه ی طرح و اقدامات انجام شده تصریح کرد: با برنامه ریزی انجام شده تا پایان شهریور سال جاری عملیات اجرایی این طرح به پایان خواهد رسید و با تکمیل پروژه، زمان دسترسی کمپ بهره برداری به نیروگاه از 45 دقیقه به 15 دقیقه کاهش خواهد یافت.

وی همچنین افزود: در این بازدید از مسیرهای انجام شده و در دست احداث و سد و نیروگاه طالقان که در حال بهره برداری می باشد نیز بازدید به عمل آمد و توضیحات لازم در محل داده شد.

مجری طرح طالقان یکی از مهم ترین کارهای انجام شده این طرح را تحویل جاده‌های شاخه شمالی و قسمتی از جاده شاخه جنوبی پیرامونی دریاچه سد طالقان به طول حدود 40 کیلومتر، به اداره حمل و نقل جاده‌ای استان البرز، که از سال 1387 بلاتکلیف مانده بود، عنوان کرد و ادامه داد: اجرای 485 هزار مترمکعب خاکبرداری در مسیر سنگبن-نیروگاه که حدود 138 هزار مترمکعب آن حجم مربوط به خاکبرداری در زمین های سنگی با مواد سوزا بوده، اجرای 30  هزار مترمکعب خاکریزی در مسیر سنگین- نیروگاه، احداث 12 آب رو و یک دیوار حائل در مسیر سنگبن_ نیروگاه و همچنین 2 آبرو و یک دیوار ضامن در مسیر شاخه شمالی با حجم تقریبی 9000 مترمکعب بتن ریزی نیز انجام شده است.

همدانیان فرد اجرای تابلو و علائم راهنمایی و رانندگی در مسیر شمالی، ترمیم، لکه گیری و تکمیل آسفالت مسیرهای شمالی و جنوبی به طول تقریبی 40 کیلومتر و اجرای عملیات خاکبرداری و ریزش برداری در مسیر شمالی و جنوبی را از دیگر اقدامات انجام شده این طرح دانست و اضافه کرد: احداث و اصلاح قنوها و کانیووها در مسیر شمالی و جنوبی، اجرای روسازی مسیر سنگبن-نیروگاه شامل زیراساس به طول 1700 متر و اصلاح خطوط انتقال برق و جابجایی و بهسازی تیرهای برق در دو نقطه برخورد با جاده احداثی نیز انجام  شده است.

مجری طرح طالقان در پایان خاطر نشان کرد: تکمیل خاکبرداری مسیر سنگبن نیروگاه به حجم 19 هزار متر مکعب، تکمیل عملیات خاکریزی مسیر سنگبن نیروگاه به حجم 21 هزار مترمکعب، احداث یک آبرو در مسیر سنگبن نیروگاه، اجرای روسازی مسیر سنگبن-نیروگاه شامل زیر اساس، اساس، آسفالت بیندر و آسفالت توپکا به طول 4200 متر، اجرای گاردریل، گارد بلوک و تابلو علائم سنگبن تا نیروگاه از جمله مهم ترین کارهای باقی مانده از این طرح می باشد.

گفتنی است در این بازدید، مدیران شرکت مهندسین مشاور لار و شرکت گوهر رود گیلان (پیمانکار پروژه در حال اجرا) گزارشی از آخرین وضعیت پروژه احداث جاده سنگبن به نیروگاه ارایه نمودند.

 


    از برداشت 400 هزار متر مکعب آب در رباط کریم جلوگیری شد2019-06-24
مدیر امور منابع آب رباط کریم گفت: 11 حلقه چاه غیر مجاز طی دو هفته گذشته در محدوده شهرستانهای رباط کریم و بهارستان پر و مسلوب المنفعه شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا مصطفی پور" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی طی دو هفته گذشته، 11 حلقه چاه غیرمجاز در مجموع به عمق 940 متر و آبدهی 24  لیتر در ثانیه در اراضی ریه، قلعه میر و آدران و پر و مسلوب المنفعه شد.
وی ادامه داد: با انجام این عملیات از خروج 403 هزار متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مصطفی پور در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب رباط کریم  بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 

 


« 1 2 3 4 » Page: