Wednesday, 12 Azar 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
ملاقات مردمی
ملاقات مردمی
کرونا
شعار سال
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

    مردم حوادث احتمالی سیلاب را اطلاع دهند2019-03-31
شهروندان محترم، در صورت مشاهده هرگونه حادثه به ویژه حوادث ناشی از سیلاب، مراتب را به مسئول کشیک شرکت به شماره 02188961773 اطلاع رسانی فرمایید.

.

 


    دومین جلسه مدیریت بحران شهرستان ری در سال 1398 برگزار گردید2019-03-31
دومین جلسه مدیریت بحران شهرستان ری در سال 1398 با موضوع اتخاذ تمهیدات لازم و آمادگی برای شرایط وقوع سیل احتمالی در حوزه عملکرد شهرستان ری با حضور مدیرکل امنیتی استانداری تهران و کلیه اعضاء در سالن کنفرانس فرمانداری آن شهرستان ری برگزار گردید.

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران "سید حمیدرضا حسینی" مدیر امور منابع آب شهرستان ری، ضمن بیان گزارشی مبسوط از میزان بارش های چند روز اخیر و سال آبی و شرایط و دبی مجاری آب های سطحی و میزان و حجم سیلاب بوقوع پیوسته چند روز گذشته در رودخانه های کن و سرخه حصار، به بیان اقدامات شاخص انجام یافته چند روز گذشته در خصوص لایروبی و رفع انسداد رودخانه سرخه حصار و ارائه مشکلات و معضلات موجود و راهکارهای اجرایی در جهت رفع موارد مطروحه خصوصا آبرفتگی جاده مواصلاتی ری – ورامین و منطقه چهل قز و سنگتراشان ری پرداخت.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری این امور در روزهای کاری با 4 اکیپ و روزهای تعطیل با 2 گروه گشت و بازرسی نسبت به پایش و رصد رودخانه های و مسیل های حوزه شهرستان ری بطور کامل و دقیق انجام گردیده تصریح کرد: در این راستا بازدیده های مشترک با مسئولین و اعضای مدیریت بحران شهرستان ری و این امور چه در موقع بارش و سیلاب و همچنین در پایان بارندگی انجام گردیده است و این فعالیت تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه خواهد داشت.

 شایان ذکر است در پایان جلسه مدیرکل امنیتی استانداری تهران ضمن تشکر از اقدامات برجسته و تلاشهای موثر امورمنابع آب شهرستان ری، خواستار همکاری و همیاری سایر دستگاههای خدمات رسان با این امور شد.

 


    تقدیر فرماندار شهرستان دماوند از مدیریت و پرسنل امور منابع آب دماوند2019-03-31
" مجید صفری" فرماندار شهرستان دماوند با ارائه لوح از "منصور مردانی" مدیر امور منابع آب دماوند و پرسنل آن امور در خصوص برخورد با تخلفات در بخش منابع آب سطحی و آزادسازی حریم و بستر رودخانه ها تقدیر نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، در متن لوح آمده است:

به پاس اهتمام جنابعالی و پرسنل آن امور در تحقق وظایف محول و صیانت از انفال و اراضی ملی و تلاش بی شائبه در آزاد سازی بستر و حریم رودخانه های شهرستان از تصرفات غیرقانونی، بدینوسیله از خدمات ارزشمند انجام یافته در راستای حفظ حقوق عمومی و دولتی تقدیر نموده، امید است همچنان شاهد ادامه تلاش های مجدانه شما باشیم.

مجید صفری

فرماندار دماوند

 


    تقدیر رئیس حوزه قضایی چهاردانگه از امور منابع آب اسلامشهر2019-03-31
رئیس حوزه قضایی چهاردانگه با اعطای لوح هایی جداگانه از مدیر امور منابع آب اسلامشهر و کارشناس حقوقی این امور به جهت تلاش برای صیانت از منابع آب سطحی و زیرزمینی در راستای حفظ حقوق بیت المال تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، متن لوح تقدیر "علی اکبر میرزاخانی" رئیس حوزه قضایی چهاردانگه خطاب به "محمدرضا گیتی پژوه" مدیر امور منابع آب اسلامشهر و "علیرضا حیدری" کارشناس حقوقی این امور به شرح زیر است:

حفاظت از منابع آب احترام به حقوق نسل های آینده کشور است و بدون تردید گام هایی که در این عرصه برداشته می شود شایسته تقدیر و قدردانی است.

نظر به اینکه تلاش موثر و وافر همکاران امور منابع آب اسلامشهر تحت مدیریت مدبرانه جنابعالی موجب صیانت از منابع آب های سطحی و زیرزمینی حوزه شهرستان اسلامشهر در راستای حفظ حقوق بیت المال گردیده است، لذا مراتب تقدیر و تشکر خویش را ابراز نموده و امید است با تداوم پیگیری ها و استعانت از الطاف الهی در احقاق حقوق بیت المال و حراست از منابع آبی موفق و موید باشید.

علی اکبر میرزاخانی

رئیس حوزه قضایی بخش چهاردانگه

 


    سومین جلسه مدیریت بحران شرکت آب منطقه ای تهران در سال 98 برگزار شد2019-03-30
سومین جلسه مدیریت بحران شرکت آب منطقه ای تهران در سال 98 با موضوع اتخاذ تمهیدات لازم و آمادگی برای شرایط وقوع احتمالی سیل در استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مهدی فروغی" مشاور مدیرعامل و عضو هیات مدیره بر لزوم حضور فیزیکی مدیران در هفته جاری، فعالیت مستمر اکیپ های گشت و بازرسی، پایش مستمر وضعیت سدها و رودخانه ها تاکید کرد.

فروغی در ادامه گفت: با ابلاغ ستاد مدیریت بحران شرکت مدیریت منابع آب ایران به شرکت، مقرر شده که پایش مستمری در سطح شهرستان ها، حاشیه رودخانه ها و مخازن سدها انجام شود.

وی با بیان این که اداره هواشناسی پیش از این بارش های بالاتر ازنرمالی را برای سه ماهه اول سال 98 پیش بینی کرده بود گفت: بارش ها طبق پیش بینی اتفاق افتاده اما شرایط متفاوت تر شده و بارش ها حالت رگباری به خود گرفته است ولی شرکت آب منطقه ای تهران با توجه به پیش بینی های هواشناسی از پاییز سال گذشته اقدام به رهاسازی آب سدها کرده بود تا بتواند از وقوع سیلاب احتمالی جلوگیری کند.

فروغی با اشاره به وقوع سیل و اتفاقات ناگوار در برخی از شهرستان های کشور افزود: سیل های گلستان و فارس نگرانی مسوولین را دو چندان کرده و حساسیت زیادی را متوجه مدیران مربوطه نموده است.

مشاور مدیرعامل گفت: گزارش همکاران دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت از آخرین وضعیت بارش ها حاکی از آن است که از ابتدای فروردین امسال میزان بارش ها 49.5 میلی متر بوده که نسبت به 0.2 میلی متر سال گذشته افزایش چشمگیری داشته و همچنین از ابتدای سال آبی 295.7 میلیمتر بارش داشتیم که نسبت به 106.7 میلی متر مدت مشابه 177 درصد افزایش را نشان می دهد.

فروغی در پایان ضمن تاکید بر اهمیت حضور دستگاه های متولی در محل سازه های تقاطعی و پل ها به ویژه در محدوده شهرها و مراکز جمعیتی و تاسیسات زیربنایی از هموطنان خواست تا از تردد و اتراق در حاشیه رودخانه های استان تهران جدداً خودداری کنند.

 


    بازدید مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران از سد لار2019-03-30
مدیرعامل شرکت به منظور بررسی مسائل مرتبط با بهره برداری و ایستگاه های پمپاژ از سد لار بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حسن رضوی" روز جمعه با حضور در سد لار ضمن بازدید از سد و ایستگاه های پمپاژ گفت: در خصوص مسائل مرتبط با بهره برداری بهینه از ایستگاه پمپاژ و خرید اقلام و تجهیزات مورد نیاز برای تابلوهای برق و پمپ های ایستگاه پمپاژ در سال جاری به نحوی که ظرفیت پمپاژ افزایش یابد تصمیماتی اخذ شد.

وی افزود: همچنین با توجه به سه برابر شدن بارش های برف امسال نسبت به سال گذشته مقرر شد از طریق برنامه جدید بهره ‌برداری، حجم آب ثقلی انتقالی امسال نسبت به سال های قبل افزایش یابد و با این برنامه پشتیبانی بهتری از سدهای لتیان و ماملو و تغذیه مصنوعی دشت ورامین انجام شود.

 


    نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان اسلامشهر در محل فرمانداری برگزار شد2019-03-27
سرپرست امور آب اسلامشهر از برگزاری نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان اسلامشهر در محل فرمانداری این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، " محمدرضا گیتی پژوه" با بیان این مطلب اظهار کرد: در ابتدای این نشست در روز گذشته ( سه شنبه) ، فرماندار شهرستان از عملکرد امور منابع آب اسلامشهر به جهت لایروبی رودخانه کرج در سال گذشته و همچنین آزادسازی های انجام شده در مسیر رودخانه کن تقدیر و تشکر به عمل آورد و بیان کرد که اگر اقدامات سال گذشته امور منابع آب در لایروبی رودخانه کرج نبود، بی شک بارندگی های روزهای اخیر صدمات جبران ناپذیری به بار می آورد.

وی با بیان اینکه همچنین طی دو روز گذشته پایش و رصد رودخانه ها و مسیل های حوزه شهرستان اسلامشهر به طور کامل و دقیق انجام گردید، تصریح کرد: در این راستا بازدید های مشترک مابین مسئولان شورای شهر اسلامشهر و  این امور انجام  شد و سه گروه گشت و بازرسی  به طور مداوم نسبت به گشت زنی در مناطق مختلف و مسیر های رودخانه های کرج و کن اقدام نمودند.

گیتیپژوه با اشاره به اینکه ضمن هماهنگی با شهرداری اسلامشهر گشت های مشترک نیز برگزار شد، خاطر نشان کرد: در محل امور نیز  ستاد ویژه ای جهت پایش و ارزیابی سیلاب ضمن هماهنگی مستمر با فرمانداری ، مدیریت بحران شهرستان و شهرداری اسلامشهر تشکیل گردید.

 

 


    اقدامات امور آب شهریار در جهت مقابله با سیلاب های احتمالی2019-03-27
سرپرست امور آب شهریار گفت: این امور در جهت مقابله با سیلاب های احتمالی و کنترل اوضاع طی دو روز گذشته در مسیر و امتداد جریان آب و محل های مربوطه حضور داشتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، " غلامعلی بیدختی" با بیان این مطلب اظهار کرد: طی بازدید مشترک نمایندگان امور منابع آب شهریار، فرماندار و شهردار شهر قدس از محل رودخانه شاهچای  ورودی شهرستان قدس در مورخ 6 فروردین ماه 98  موارد ایمنی مربوطه،میزان آبگذری ، شدت جریان و امتداد مسیر عبور آب و سایر موارد فنی مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این بازدید مقررگردید، عوامل شهرداری و فرمانداری با راهنمایی و نظارت امور آب شهریار حداکثر تا یک ساعت آینده نسبت به استقرار ادوات و تجهیزات بیشتر در محل های مورد نظر که از قبل تجهیز شده بود اقدام تا در صورت لزوم سریعاً وارد عمل شده و اقدامات لازم را معمول نمایند.

بیدختی با بیان اینکه بنرهایی با مضمون هشدار و تحذیر در خصوص رعایت  موارد ایمنی در محل های تعیین شده نیز نصب گردید، خاطر نشان کرد:  به منظور کنترل اوضاع، چندین اکیپ ازعوامل و کارشناسان این امور به صورت مستمر در مسیر و امتداد جریان آب و محل های مربوطه حضور دارند.

 


    بازگشایی و لایروبی پل رودخانه سرخه حصار در جاده ری – ورامین2019-03-27
مدیر امور منابع آب شهرری گفت: به منظور عدم کاهش آبگذری از دهانه های پل، احتمال پس زدگی آب و عبور ایمن سیلاب این امور اقدام به لایروبی پل و بازگشایی دهانه های پل سرخه حصار ( منوچهری ) در جاده ری - ورامین بوسیله یک دستگاه بیل مکانیکی نمود .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران "سید حمیدرضا حسینی" با بیان این مطلب اظهار کرد : با توجه به فراوانی بارش طی دو روز گذشته در شهرهای تهران و ری ، متاثر شدن حوزه از بارش شدید و متعاقباً وقوع سیلاب و احتمال مسدود شدن جاده ری- ورامین این امور با استفاده از یک دستگاه بیل مکانیکی اقدام به پاکسازی و لایروبی یک دهانه پل عبوری بر رودخانه سرخه حصار نمود که منتج به عدم آب گرفتگی کامل جاده ری - ورامین و  در نهایت عدم مسدود شدن این بزرگراه پر ترافیک گردید.

وی با بیان اینکه شناسایی و نظارت بر پاکسازی و لایروبی پل و کالورت در بزرگراه ها از نخاله و زباله ها در سال جاری در دستور کار امور منابع آب شهرری قرار گرفته اظهار امیدواری کرد: این امر مهم در سال جاری با کمک و مساعدت فرمانداری ، ادارات راه و شهرسازی، شهرداری ها و بخشداری های حوزه عملکرد صورت پذیرد.

آماده باش و همکاری چهارگروه گشت و بازرسی امور منابع آب شهرری طی دو روز گذشته

مدیر امور منابع آب شهر ری در بخش دیگیر از سخنان خود همچنین از همکاری چهار گروه گشت و بازرسی این امور با ستاد بحران شهرستان ری درخصوص مقابله با سیلاب و رواناب آبهای حوزه عملکرد خبر داد  و گفت: براساس اعلام ستاد بحران مبنی بر افزایش بارش های شدید در سطح حوزه عملکرد در طی روزهای پنجم و ششم فروردین ماه تعداد چهار اکیپ گشت و بازرسی از نقاط حادثه خیز بازرسی  و جریان سیلاب را تا پاسی از شب  پایش و ثبت نمودند.

وی همچنین افزود: در جلسه مدیریت بحران شهرستان که ساعات انتهای شب گذشته برگزار شد، ضمن بیان گزارشی از میزان بارندگی و اقدامات بعمل آمده مدیرعامل شرکت، معاونت حفاظت و بهره برداری و مدیر دفتر مهندسی رودخانه ها از حوزه عملکرد و نظارت و راهنمایی بر عملکرد گروه های گشت و بازرسی امور منابع آب بازدید به عمل آوردند.

حسینی در پایان خاطر نشان کرد: در انتهای جلسه ، فرماندار و معاون فنی و عمرانی فرمانداری ویژه ری با توجه به حجم بارش های صورت گرفته از هماهنگی و همکاری صمیمانه،صحیح و به موقع مدیر م عامل و معاونین شرکت آب منطقه ای تهران و نیز امور منابع آب شهرستان ری درخصوص حضور به موقع در مناطق و نقاط حادثه خیز،صدور اخطاریه و اطلاع رسانی به بخشداران و دستگاه های خدماتی به صورت ویژه تقدیر و تشکر گردید.

 


    بازگشایی دریچه های عبوری دهانه پل دامداران به وسیله یک دستگاه بیل مکانیکی و لودر2019-03-26
سرپرست امور آب شهریار گفت: به منظور ایمن سازی مسیر رودخانه شاد چای و عبور ایمن سیلاب دریچه های عبوری دهانه پل دامداران به وسیله یک دستگاه بیل مکانیکی بازگشایی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "غلامعلی بیدختی" با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به اجرای سازه مقسم در مسیر رودخانه کرج در محدوده حد شمالی مرز شهرستان قدس، بازگشایی دریچه های عبوری دهانه پل دامداران به وسیله یک دستگاه بیل مکانیکی و لودر صورت گرفت که با این اقدام مسیر رودخانه و عبور ایمن سیلاب انجام شد.

وی با بیان اینکه رهاسازی آب از سد امیرکبیر و کنترل سیلاب عبوری از رودخانه کرج و شادچای، نیز انجام گرفته است، تصریح کرد: این امور  همچنین در جهت افزایش ایمنی مسیر رفت و آمد  و حفظ جان مردم، اقدام به نصب بنرهای هشدار در خصوص سیلاب و انسداد مسیر در هر دوسو نموده و نیز با هماهنگی فرماندار و شهرداری شهرستان قدس مسیر عبوری از پل دامداران را به وسیله  نیوجرسی بتنی مسدود کرده که با مجموعه این عملیات مسیر تردد تا اطلاع ثانوی مسدود می باشد.

 


    آمادگی اکیپ های گشت و بازرسی این امور در جهت مقابله با سیلاب های احتمالی2019-03-26
مدیر امور آب فیروزکوه از آمادگی اکیپ های گشت و بازرسی این امور و انجام تمهیداتی در خصوص مقابله با سیلاب های احتمالی خبر داد.

به گزارش روابط عومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با بیان این مطلب اظهار کرد: بر اساس اعلام ستاد بحران مورخ پنج فروردین از آغاز بارش های فصلی در سطح حوزه عملکرد، اکیپ گشت و بازرسی امور شامل دو واحد در قسمت شمالی و جنوبی شهرستان، به پایش منطقه و ثبت جریان سیلاب پرداخته و این اقدام تا پاسی از شب ادامه پیدا کرد.

وی با بیان اینکه برگزاری جلسه بحران راس ساعت 10 شب در محل فرمانداری برگزار شد، تصریح کرد: کلیه اعضا آمادگی خود را در جهت مقابله و کاستن از  خسارات احتمالی اعلام  کرده و با توجه به میزان بارش قابل توجه که به صورت برف در قسمت های شمالی و باران در قسمت جنوبی شهرستان می باشد، بالا آمدن سطح رودخانه ها، احتمال بروز سیلاب را دو چندان می کند.

عباسی ادامه داد: با اعلام موضوع به مدیریت بحران شهرستان و هماهنگی های لازم در خصوص صدور اخطاریه به فرمانداری و بخشداری های تابعه، موارد و تمهیدات مورد نیاز قبل از سیلاب و حین سیلاب به دهیاران، شوراها و اعضای ستاد بحران اعلام و با حضور در منطقه و نقاط حادثه خیز مراقبت های لازم با هوشیار نمودن اهالی و شوراها، صورت گرفت.

مدیر امور آب فیروزکوه با بیان اینکه علیرغم بارش های صورت گرفته تا کنون گزارشی از ورود خسارت از حوزه عملکرد وصول نگردیده، خاطر نشان کرد: کماکان اکیپ های امور و مدیریت مجموعه در شهرستان به صورت آماده باش حضور دارند.

 


    از اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها بپرهیزید/ آمادگی اکیپ های گشت و بازرسی شرکت2019-03-25
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران نسبت به بارش شدید باران و سیلابی شدن رودخانه های استان در روزهای پیش رو هشدار داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حسن رضوی" با بیان این مطلب اظهار کرد: برپایه اعلام سازمان هواشناسی کشور مبنی بر ورود سامانه های بارشی از سمت جنوب و غرب کشور و گسترش آن به استان های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و ارتفاعات البرز در استان تهران احتمال بارش شدید باران و وقوع سیلاب در رودخانه ها و مسیل های سطح استان وجود خواهد داشت.
وی افزود: باتوجه به شرایط بارشی در فصل بهار، امکان وقوع سیلاب های مخرب در سطح حوضه های آبریز، رودخانه ها و مسیل های استان تهران دور از ذهن نیست.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با هشدار به مسافران و گردشگران گفت: گردشگران که در این روزها قصد تفریح در اطراف رودخانه ها و مسیل های اطراف تهران را دارند، باید نسبت به هشدارهایی که توسط سازمان های مربوطه اعلام می شود توجه جدی داشته باشند.
رضوی با بیان اینکه اکیپ های گشت و بازرسی آب منطقه ای تهران جهت پایش رودخانه ها وسیلاب های احتمالی حضور میدانی دارند،  ادامه داد: عدم توقف و نصب چادرهای مسافرتی در اطراف و بستر رودخانه ها حتی رودخانه ها و مسیل های خشک، عبور نکردن از عرض جریان های سیلابی و توقف در کنار جریان سیلاب برای مشاهده و یا تصویربرداری و توجه جدی به هشدارهای مسوولان و ماموران در هنگام وقوع سیل، باید مورد توجه جدی گردشگران قرار داشته باشد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران همچنین در پایان یادآور شد: بنرهای هشدار سیل در حاشیه رودخانه ها و محل های ورودی مکان های گردشگری نیز توسط این شرکت نصب شده است که شهروندان بایستی به آن ها توجه ویژه ای داشته باشند.

 


    نشست کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران برگزار شد2019-03-25
در راستای هشدارها و اخطاریه های سازمان هواشناسی کشور، در خصوص احتمال وقوع سیلاب های بهاری کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، در این نشست که با حضور مدیر عامل شرکت و  اعضاء این کمیته برگزار شد، تحلیل و ارزیابی وضعیت رودخانه‌ها، مسیل‌ها و تاسیسات در حال بهره برداری،آخرین وضعیت سدهای استان تهران، وضعیت بارش ها در روزهای آینده در حوزه های شمال، مرکز، شرق و غرب تهران، و نیز اندازه گیری وضعیت آورد رودخانه ها از طریق ایستگاه های هیدرومتری مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین تصمیماتی در خصوص اطلاع رسانی وقوع سیلاب به شهروندان و گردشگران به صورت نصب بنر در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها توسط امورهای منابع آب و همچنین انعکاس پیام های هشدار سیل به دستگاه های اجرایی ذی ربط به نحو مقتضی و اطلاع رسانی از طریق زیرنویس توسط رسانه هایی همانند صدا و سیما، اتخاذ و بر حضور میدانی اکیپ های گشت و بازرسی شرکت آب منطقه ای تهران جهت پایش رودخانه ها وسیلاب های احتمالی تاکید شد.

 


    واحد دو نیروگاه کلان راه اندازی شد2019-03-25
واحد دو نیروگاه کلان پس از اتمام اورهال اساسی و تعمیر سیم پیچ موتور ژنراتور راه اندازی و به شبکه سراسری برق متصل گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا ارسطویی" با بیان این مطلب اظهار کرد: واحد دو نیروگاه کلان پس از اتمام اورهال اساسی و تعمیر سیم پیچ موتور ژنراتور راه انداری و به شبکه سراسری برق متصل شد.

مدیر امور بهره برداری و نگهداری از سد و نیروگاه های لتیان و کلان با بیان اینکه این قرارداد از یک طرف از سوی شرکت آب منطقه ای تهران به شرکت نصب و تعمیر و نگهداری نیروگاه های برقابی خوزستان واگذارگردید، تصریح کرد: نیروگاه کلان واقع در 35 کیلومتری شمال شرق شهر تهران و دارای سه واحد 38.5 مگاواتی بالاترین هد توربین 460 متر و سرعت دوران آن 750rpm می باشد.

 ارسطویی همچنین ادامه داد: عملیات اجرایی این پروژه در تاریخ 8 اردیبهشت ماه سال جاری به صورت رسمی آغاز گردید و پس از 3 سال وارد مدار بهره برداری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در این دوره 11 ماهه عملیاتی از قبیل دمونتاژ و مونتاژ مجدد تجهیزات ژنراتور توربین شیر کروی تجهیزات هیدرولیک و تجهیزات جانبی مربوط به واحد، دمونتاژ و خارج کردن شینه های آسیب دیده ژنراتور و جایگزین کردن شینه های جدید و انجام تست و آزمایشات الکتریکی ژنراتور قبل و بعد از انجام  تعمیرات مطابق با استاندارد های تعریف شده توسط طرح اولیه انجام شد، افزود: همچنین رفع عیب از قطب های آسیب دیده روتور و انجام تست های لازمه، تعویض کابل های قدرت مربوط به خروجی ژنراور و تعویض کلید یاتاقان های مربوط به واحد و جایگزین کردن یاتاقان های جدید نیز در طی این مدت اجرایی شده است.

مدیر امور بهره برداری و نگهداری از سد و نیروگاه های لتیان و کلان ساخت ،تعمیر و رفع عیب از تجهیزات آسیب دیده توربین و شیر کروی و تهیه و تعویض کلیه آب بند های هیدرولیکی و مکانیکی را از دیگر اقدامات این دوره عنوان و اضافه کرد: سند بلاست و رنگ آمیزی کلیه تجهیزات مکانیکال اسپیرال کیس درفتیوب، تعویض و به روز رسانی سیستم کنترل دمای مربوط به یاتاقان های واحد، شستشو و سرویس تمیز کاری کلید اویل کولر های واحد و رادیاتورهای خنک کننده ژنراتور و انجام هیدرو تست آن ها، انجام عملیات سنترینگ و الایمنت واحد، اور هال کامل سیستم تحریک و متعلقات و نیز بازبینی و سیکنال چک کامل تابلو های کنترلی و حفاظتی طی این مدت نیزانجام شده است.

مدیر امور بهره برداری و نگهداری از سد و نیروگاه های لتیان و کلان در پایان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش های شبانه روزی گروه کارشناسان ناظر، مدیر پروژه تعمیرات اساسی و کلیه همکاران شرکت نصب تعمیر و نگهداری نیروگاههای برقابی خوزستان و واحد پشتیبانی امور در پایان خاطر نشان کرد: سر انجام پس از حصول اطمینان از سلامت واحد، شرایط لازم جهت اتصال به شبکه برق سراسری کشور فراهم و این امر در روز سه شنبه مورخ 21 اسفندماه 97 محقق شد.

 


    عملیات نصب روتور واحد یک نیروگاه سد امیرکبیر انجام شد2019-03-25
مدیر امور بهره برداری و نگهداری از سد و نیروگاه امیر کبیر از انجام عملیات اورهال و تعمیرات اساسی واحد شماره یک نیروگاه برقابی سد امیرکبیر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مهدی فتوکیان" با بیان این مطلب اظهار کرد: این تعمیرات پس از 50 سال با کارکرد بیش از 119 هزار ساعت از بیست و یکم مهر97 و پس از فاز مطالعه منابع و نقشه های موجود، تعیین کیفی و ابعادی قطعات موجود در انبارها  و تهیه قطعات، ادوات و ملزومات آغازگردیده بود با تلاش شبانه روزی کارشناسان و متخصصان شرکت آب منطقه ای تهران و شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان در روز دوشنبه 27 اسفندماه 97 به مرحله  لیفت روتور و نصب درمحل مربوطه (کوپلینگ) رسید.

وی با بیان اینکه انجام عملیات اورهال و تعمیرات اساسی واحد شماره یک نیروگاه امیرکبیر در روز 21 مهرماه سال گذشته آغاز و وفق برنامه زمانبندی پروژه این عملیات فوق العاده حساس با موفقیت انجام گردید تصریح کرد: این اقدامات با دقّت ونظارت کارشناسان ناظر، همراهی وهمکاری در مرحله اصلاح توربین، باز سازی بریکینگ رینگ وفیسینگ پلیت های هدکاور و باتم رینگ واصلاح و نصب  ویکیت گیت ها اجرایی گردید.

 


    پیام نوروزی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران2019-03-21
سال جدید و بهار طبیعت از راه می رسد و صحنه جهان، آیینه تمام نمای قدرت خداوندی میشود. حمد و سپاس پروردگار منان را که در سال گذشته با تمام فراز و فرودهایش به ما توفیق خدمت عنایت کرد.

همت و تلاش شما کارکنان و مدیران «شرکت آب منطقه ای تهران» به درستی ثابت کرد که گام هایتان در راه توسعه و پیشرفت صنعت آب کشورمان استوار و برقرار است. در سایه سار رهنمودهای موثر و حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و با تلاش های موثر شما کارکنان غیور در سال 97  و در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بسیاری از موانع و ناممکن های فراروی شرکت و چالش هایی که در برابر  صنعت آب قرار داشت به فرصت هایی برای خودکفایی و خودباوری  مبدل گشت.

در طلیعه سال جدید و مقارن با  ولادت حضرت امام علی علیه السلام با تمام ظرفیت، همت و تلاش خود را برای خدمت‌رسانی صادقانه و تامین آب سالم به شهروندان به کار خواهیم گرفت و امیدواریم و اطمینان داریم که نیروهای خلاق و خدوم شرکت  که ارزشمندترین سرمایه ها هستند، در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

با تبریک فرارسیدن نوروز باستانی به شما مدیران و کارکنان گرامی و خانواده های معززتان، امیدوارم که با همت خود در سال جدید نیز برگ های زرین دیگری بر کتاب پرافتخار صنعت آب کشور بیفزایید و با استعانت از حضرت باری تعالی با مدیریت جهادی و تفکر انقلابی بتوانیم در مسیر توسعه و آبادانی ایران اسلامی گام برداریم.

 در پناه حضرت حق در سایه عنایات و توجهات حضرت ولیعصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) تحت زعامت رهبری معظم انقلاب موفق و پیروز باشید.

سید حسن رضوی

 


    فعال بودن 40 اکیپ گشت و بازرسی شرکت در تعطیلات نوروزی 982019-03-19
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران از فعال بودن 40 اکیپ گشت و بازرسی شرکت در تعطیلات نوروزی 98 به منظور حفاظت از منابع آب های زیرزمینی و سطحی مقابله با تخلفات در استان تهران خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حسن رضوی" با اعلام مطلب فوق اظهار کرد: با اشاره به اهمیت موضوع آب و لزوم حفاظت و صیانت از سفره های آب زیرزمینی و منابع آب سطحی، مهندسی رودخانه و کنترل و مدیریت سیلاب ها در استان تهران اکیپ های گشت و بازرسی همچون گذشته مسوولیت شناساییو برخورد قانونی با متخلفین منابع آبی را در تعطیلات نوروزی در دستور کار خود قرار داده اند. 

وی افزود: با توجه به افت روز افزون سطح آب های زیرزمینی و ممنوعیت توسعه بهره برداری جهت مصارف کشاورزی و محدودیت های استفاده از منابع آب های سطحی و زیرزمینی و نظر به تغییر نگرش وزارت نیرو از طرح های سازه ای به طرح های پیشگیرانه مانند طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی و مهندسی رودخانه 40 اکیپ جهت انجام امور گشت و بازرسی  ایام نوروزی جهت جلوگیری از تخلفات منابع آبی در محدوده عملکرد شرکت آب منطقه ای تهران تجهیز شده اند.

رضوی ادامه داد: بازرسی مداوم،کنترل و بهره برداری از چاه های موجود، جلوگیری از حفر چاه های غیر مجاز جدید، بازدید و بررسی مسیرهای رودخانه و مسیل ها و نیز مکان های در معرض خطر سیلاب و تصرفات بستر و همچنین اعلام فوری موارد تخلف از مقررات قانون توزیع عادلانه آب و آیین نامه اجرایی آن از وظایف این گروه ها می باشد.

وی با بیان اینکه منابع آب یک سرمایه ملی و محدود است که به همه نسل ها تعلق دارد و باید در حفظ و نگهداری از آن تلاش بیشتری شود، تصریح کرد: جلوگیری از ساخت و سازها در بستر و حریم مجاری آب های سطحی وهمچنین برخورد با بهره برداری غیرمجاز از منابع آب سطحی و زیرزمینی استان در ایام تعطیل دارای اهمیت زیادی می باشد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران در پایان خاطر نشان کرد: تمامی  اکیپ های گشت و بازرسی باید نهایت تلاش و حساسیت خود را در  جهت حفاظت از منابع آب داشته باشند.

 


    لزوم تعیین شاخص برای فعالیت ها در سال آینده2019-03-19
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: برای سال آینده باید برای فعالیت های خود در شرکت شاخص تعریف کرده و به صورت برنامه محور حرکت کنیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حسن رضوی" در نشست پایانی شورای مدیران در سال 97 اظهار داشت: سال 97 با تلاش همه مدیران، کارکنان و همچنین شرکت های خصوصی همکار به پایان رسید و دو شرایط متفاوت را در دو نیمه سال تجربه کردیم.

وی افزود: در نیمه اول سال به دلیل گرمای بی سابقه و خشکسالی، نگرانی هایی برای تامین آب وجود داشت اما در نیمه دوم به برکت بارندگی ها شرایط بهتری رقم خورد و نگرانی ها به تدریج کمتر شد.

رضوی با تاکید بر اینکه امید به آینده انسان را پویا نگه می دارد، یادآور شد: وظیفه اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت امیدآفرینی است چراکه تجربه چهاردهه گذشته نشان می دهد که وقتی در شرایط سختی به سر می بریم به برکت رهنمودهای مقام معظم رهبری و استفاده از ظرفیت جوانان، می توانیم موقعیت های خوبی را ایجاد کنیم.

وی همراهی و همدلی کارکنان را عامل موفقیت شرکت دانست و گفت: شرکت آب منطقه ای تهران مجموعه توانمندی است که از ترکیب خاص نیروی انسانی برخوردار است که باید این موضوع به مراجع ذی صلاح بالادست منعکس و از آنان پیگیری شود تا برای این موضوع تصمیم گیری شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با بیان اینکه تصمیمات کشوری برای کل شرکت ها و سازمان ها عمومیت دارد، گفت: در این بین ممکن است برخی شرکت ها و سازمان ها از این تصمیمات دچار لطمه شوند اما به هر حال برای جبران بخشی از نیروی انسانی علاوه بر پیگیری لازم از مراجع مربوطه می توان از ظرفیت نیروهای توانمند سایر شرکت ها و سازمان های دولتی استفاده کرد.

وی آموزش و پژوهش را یکی از موضوعات مهم در شرکت عنوان کرد و افزود: بحث آموزش به خصوص آموزش های تخصصی باید در شرکت تقویت شود و امیدواریم این آموزش ها در سال آینده پررنگ تر شود.

رضوی با تاکید براینکه باید برای اقدامات خود شاخص تعریف کنیم، تصریح کرد: فعالیت های ما در چارچوب قانون و ضابطه است و در این چارچوب باید برای برنامه های خود شاخص تعریف کرده و به صورت برنامه محور حرکت کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص طرح های عمرانی گفت: با توجه به شرایط  موجود در استان تهران، برخی طرح های ناتمام هدف گذاری شده باید در سال 98 تکمیل و به نتیجه برسد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با بیان اینکه اگر به  بخش بهره برداری توجه نکنیم، آینده خوبی برای شرکت متصور نخواهیم بود، افزود: همه طرح های عمرانی پس از تکمیل نیاز به بهره برداری دارند و در نهایت به نقطه ای خواهیم رسید که بهره برداری محور فعالیت ما قرار خواهد گرفت بنابراین جهت بهره برداری بهینه از تاسیسات آبی و برق آبی باید به این بخش توجه ویژه ای داشت.

وی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش اعضای هیئت مدیره، معاونان، مدیران و کارکنان در سال 1397 خاطرنشان کرد: امیدوارم در سال جدید با همدلی و همکاری یکایک کارکنان سالی بهتر از سال 97 را برای شرکت آب منطقه ای تهران رقم بزنیم.

همچنین در این نشست معاونان شرکت و برخی مدیران به صورت مختصر به بیان گزارش عملکرد یک ساله پرداختند و اشاره ای به برنامه های سال آینده کردند.

 


    انسداد 12 حلقه چاه غیرمجاز در تهران بزرگ طی هفته پایانی اسفندماه2019-03-19
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی هفته پایانی سال با انسداد 12 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه بیش از 247 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق افزود: با همکاری واحد حقوقی و گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی هفته گذشته  12 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق 221 متر و با دبی 12.5 لیتر برثانیه  پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 247 هزار و 500 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های زیرزمینی، 5 مورداحکام قضایی اخذ شده،  18 مورد کنترل  بهره برداری، 1مورد جلوگیری از اضافه برداشت و تقلیل منصوبات با میزان تخلیه 47 هزار و 678 متر مکعب و با دبی 2.408 (لیتر بر ثانیه) و همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب6 دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.

نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در ادامه از آزادسازی حدود 350 مترمربع از اراضی حریم و بستر رودخانه کمرد خبر داد و گفت: با تلاش کارشناسان واحد حقوقی و اکیپ گشت و بازرسی منابع آبهای سطحی امور منابع آب تهران بزرگ و پس از انجام کارشناسی های لازم یک مورد از تصرفات واقع در بستر رودخانه کمرد در قریه باغک از توابع بخش بومهن شهرستان پردیس با مجموع مساحت حدود 350 مترمربع توسط خود متصرف با  دستور قضایی صادره از سوی دادستان شهرستان پردیس  قلع و قمع و بستر رودخانه آزادسازی و از ید متصرفین و افراد سودجو خارج گردید.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها معامله ملکی انجام می دهند حتما پیش از انجام معامله استعلام لازم را از امور آب تهران بزرگ اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    جلوگیری از برداشت بیش از 330 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی اسلامشهر2019-03-19
سرپرست امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از پر و مسلوب المنفعه شدن سه حلقه چاه غیر مجاز و در نتیجه جلوگیری از برداشت بیش از 330 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی سه حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 436 متر و آبدهی 17 لیتر در ثانیه پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 330 هزار و 408 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.
وی ادامه داد: علاوه بر انسداد 6 حلقه چاه غیرمجاز نسبت به نصب 3 دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه های مجاز اقدام شد.

گیتی پژوه در ادامه گفت: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب و همچنین جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه است.

مدیر امور منابع آب اسلامشهر در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب اسلامشهر بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


« 1 2 3 4 » Page: