Wednesday, 12 Azar 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
ملاقات مردمی
ملاقات مردمی
کرونا
شعار سال
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

    جلسه مشترک روابط عمومی شرکت و رادیو قرآن برگزار شد2018-06-30
جلسه مشترک شرکت آب منطقه ای تهران با رادیو قرآن با هدف تولید برنامه هایی با موضوع لزوم صرفه جویی و پرهیز از اسراف در مصرف آب و معرفی و اطلاع رسانی استفتائات مراجع عظام تقلید با حضور کارشناسان و مدیران این دو مجموعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، در این جلسه  "جواد اسدی" مدیر روابط عمومی ضمن گرامی داشت هفته صرفه جویی در مصرف آب گفت: فرهنگسازی و تاثیر بر افکار عمومی یکی از مهم ترین وظایف رسانه ها در تمام موضوعات اجتماعی از جمله فرهنگسازی درباره مصرف درست آب و منابع انرژی است و نباید از این مهم غفلت کرد چرا که امروزه و در قرن حاضر نقش رسانه ها نقشی بی بدیل است و تاثیر به سزایی در تغییر الگوی رفتاری مردم دارند.

وی افزود: علی رغم انجام اقدامات فرهنگی در سال های گذشته، متاسفانه با توجه به نهادینه شدن مصرف بی رویه آب در کشور، ترویج فرهنگ بهینه مصرف نیازمند زمان بیشتری است و بایستی همه ظرفیت های آموزشی، رسانه ای و روحانیت برای تحقق فرهنگ صرفه جویی بسیج شوند.

اسدی در پایان گفت: امروزه ائمه جماعات، مبلغین قرآنی و کارشناسان دینی در صف مقدم جبهه فرهنگی قرار دارند و می توانند در بخش مدیریت مصرف با تبیین آموزه های دینی کمک موثری در نهادینه شدن مصرف بهینه آب نمایند.

هم چنین در این جلسه حجت الاسلام محمودرضا ذکاوت قائم مقام رادیو قرآن گفت: من و همکارانم در این شبکه رادیویی آمادگی کامل برای تولید و پخش برنامه هایی با مضامین رعایت الگوی مصرف را جهت ترویج این امر خداپسندانه داریم.

وی افزود: با مشارکت شرکت آب منطقه ای تهران و رادیو قرآن زین پس شاهد تولید برنامه هایی چون نمایش،گفت وگو، آنونس، مسابقه و بسته های کوتاه آموزشی با مضامینی همچون لزوم صرفه جویی و پرهیز از اسراف در مصرف آب در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی و آب شرب خواهیم بود.
گفتنی است، این جلسه با حضور جواد اسدی مدیر روابط عمومی و حجت الاسلام محمودرضا ذکاوت، قائم مقام رادیو قرآن و محمد سلیمی، سرپرست گروه تلاوت و محافل این شبکه رادیویی در سالن جلسات رادیو قرآن برگزار شد.
 

 


    مراسم تکریم و معارفه فرمانده پایگاه بسیج سد طالقان برگزار شد2018-06-30
با حضور مدیر امور بهره برداری و نگهداری سد و نیروگاه طالقان، مراسم تکریم و معارفه فرمانده پایگاه بسیج سد طالقان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، در مراسم تکریم و معارفه فرمانده پایگاه بسیج سد طالقان که با حضور مدیر سد، فرمانده حوزه مقاومت بسیج شرکت، فرمانده بسیج ادارات شهرستان طالقان و جمعی ازپرسنل سد در محل سالن کنفرانس برگزارشد "محمد علی معلم" مدیر سد طالقان گفت: ما آمادگی کامل در خصوص همکاری با بسیج را داریم واز پایگاه های فعال و اثر گذار استقبال می کنیم.

وی در ادامه افزود: هماهنگی بسیج سد با بسیج ادارات می تواند باعث رشد و توسعه فرهنگی و اجتماعی گردد. در ادارات بایستی تقویت باورهای دینی و اعتقادی کارکنان در اولویت قرار گرفته، چرا که اگر باورهای دینی و مبانی اعتقادی کارکنان تقویت شود، جلوی بسیاری از ناهنجاری های اداری و اجتماعی گرفته خواهد شد.

" احمد خسروی" فرمانده حوزه بسیج شرکت نیز ضمن تجلیل از زحمات "سید محمد سادات رسول"  فرمانده پیشین سد طالقان، "حکمت الله ابوالحسنی" را به عنوان فرمانده جدید بسیج سد معرفی و اظهار کرد: بایستی روحیه بسیجی و جهادی و انقلابی که مطالبه مقام معظم رهبری است در کارکنان ادارات تقویت شود.

گفتنی است، در پایان این نشست نیز لوح تقدیر فرمانده پیشین سد و لوح انتصاب فرمانده جدید از سوی فرمانده حوزه مقاومت بسیج شرکت، به آن ها اعطاء شد.

 


    دو حلقه چاه غیر مجاز در فیروزکوه پر و مسلوب المنفعه شد2018-06-27
مدیر امور منابع آب فیروزکوه گفت: دو حلقه چاه غیر مجاز طی یک هفته کاری در محدوده عملکرد این امور پرومسلوب المنفعه شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی طی هفته گذشته  دو  حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 70 متر و آبدهی 4 لیتر در ثانیه در اراضی مهاباد، امیریه شهرستان فیروزکوه پرومسلوب المنفعه شد.

وی ادامه داد: با انجام این عملیات از خروج بیش از 39 هزار متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

عباسی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان فیروزکوه بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه آبهای سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    جلوگیری از برداشت بیش از 237 هزار متر مکعب از چاه های غیر مجاز شهرداری تهران2018-06-27
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی سه ماهه اول سال جاری با انسداد 5 حلقه چاه غیر مجاز شهرداری های مناطق 1 و 12 و19 از برداشت سالانه حدود 237 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق افزود: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی سه ماهه اول سال جاری 5 حلقه چاه غیرمجاز متعلق به شهرداری ها در محدوده عملکرد این امور در تهران در مجموع به عمق  390 متر و با دبی 12 لیتر برثانیه  پر و مسلوب المنفعه شد.

وی افزود: عمده برداشت از منابع آب زیرزمینی بصورت غیر مجاز در شهر تهران توسط شهرداری های مناطق 22 گانه تهران انجام می پذیرد لذا این امور با اولویت های مطروحه نسبت به پرکردن چاه های غیر مجاز شهرداری ها و همچنین مسدود کردن چاه های غیر مجاز در حریم چاه های آب شرب حوزه عملکرد اقدام خواهد نمود.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 237 هزار و 600 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    انشعابات غیر مجاز در این شهرستان جمع آوری شد2018-06-26
مدیر امور منابع آب شهرستان فیروزکوه از قطع انشعابات غیر مجاز دراین شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام این مطلب اظهار داشت: با تلاش و پیگیری های مستمر اکیپ گشت و بازرسی امور آب فیروزکوه در راستای صیانت از منابع آبهای سطحی و زیرزمینی شهرستان با اخذ دستور قضایی انشعابات غیرمجاز آب از کانال محمودآباد جمع آوری شد.

وی در ادامه افزود: تعداد 9 مورد انشعاباتی که توسط اهالی و کشاورزان منطقه ایجاد شده بود، قطع گردید.

عباسی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب فیروزکوه هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی را پیگیری کرده و از منابع آبی و بستر و حریم رودخانه های حوزه عملکرد حفاظت می نماید.

 


    بیش از سه هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه مهرآبادآزادسازی شد2018-06-26
سرپرست امور منابع آب دماوند از آزادسازی بیش از سه هزار متر مربع از مستحدثات غیر مجاز در بستر و حریم رودخانه در اراضی مهرآباد و چناران در شهرستان دماوند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "منصور مردانی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با پیگیری و اقدامات گروه گشت و بازرسی و کارشناسان امور، دیواری به طول 50 متر که با مصالح سنگ و سیمان در بستر رودخانه مهرآباد در بخش رودهن شهرستان دماوند احداث شده بود، با ادوات پیمانکار شرکت تخریب شد.

وی با بیان اینکه در این عملیات مساحتی بالغ بر 1300 مترمربع از اراضی بستر و حریم رودخانه آزاد گردید؛ تصریح کرد: همچنین پرونده دیگری مربوط به پر کردن مسیل در حد فاصل دو پلاک در منطقه چناران شهرستان دماوند در سال‌های گذشته در جریان بوده که نهایتاً پس از رسیدگی به اختلاف مالکیتی، ثبتی و حدود اراضی و پس از دریافت دستور قضایی، بستر مسیل در مسیری به طول 70 متر لایروبی و آزادسازی گردید.

مردانی همچنین یادآور شد: دیوار و فنس احداثی در مسیر رودخانه در یکی از اراضی مورد اشاره، تخریب و نهایتاً مساحتی حدود 1800 متر مربع از بستر و حریم مجاری آب‌های سطحی آزادسازی شد.

وی در پایان ضمن هشدار به متخلفان خاطرنشان کرد: هر گونه حفر و بهره برداری از چاه های غیرمجاز، احداث سازه در بستر و حریم رودخانه ها و همچنین برداشت غیرمجاز شن و ماسه جرم محسوب شده و امور منابع آب دماوند با همکاری دستگاه قضایی با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی برخور قاطع خواهد کرد.

 


    استقرار زیر سیستم میز خدمت در سامانه اتوماسیون اداری2018-06-26
دبیر کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی شرکت آب منطقه ای تهران از استقرار زیر سیستم میز خدمت در اتوماسیون اداری با همکاری و تلاش های دفتر فناوری اطلاعات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا سنجری نیا" در نشست کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی با بیان مطلب فوق اظهار داشت: میز خدمت موضوعی است که امسال از سوی مقام عالی ریاست جمهوری به صورت جدی مطرح و از طریق سازمان امور اداری و استخدامی به کلیه دستگاه های اجرایی ابلاغ و از سوی استانداران سراسر کشور در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه از سال گذشته موضوع میز خدمت با عنایت به عزم دولت در استقرار میز خدمت در دستگاه های اجرایی در آب منطقه ای تهران با تاکید و پیگیری مدیرعامل شرکت مطرح شده است گفت: گام های اولیه این موضوع برداشته شده و با همکاری و پشتیبانی همه بخش ها باید در جهت تحقق کامل اهداف مورد نظر دولت تلاش نمود.

سنجری نیا تصریح کرد: خدمت به مردم در کنار توصیه های دینی و اخلاقی یک تکلیف اداری نیز است که با استقرار میز خدمت کیفیت ارائه خدمات افزایش می یابد.

مشاور مدیرعامل  افزود: فصل سوم قانون مدیریت خدمات کشوری شامل مواد 25،26،27 و 28 این قانون به حقوق مردم اختصاص یافته است. علاوه بر آن نیز بخشنامه های ریاست محترم جمهور و سازمان امور اداری و استخدامی به صراحت بر این موضوع تاکید دارد و این مهم خود بیانگر اهمیت اهتمام به دستیابی این اهداف می باشد. .

دبیر کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی شرکت آب منطقه ای تهران از طراحی و پیاده سازی زیر سیستم میز خدمت در اتوماسیون اداری با همکاری و تلاش های دفتر فناوری اطلاعات خبر داد و گفت: این اقدام گامی مهم در جهت تکریم ارباب رجوع و استقرار میز خدمت و مفاد بخشنامه شماره 24452 مورخ 97.2.1 رئیس جمهور می باشد.

مشاور مدیرعامل راه اندازی سامانه ساماب و امضا تفاهم نامه با دفاتر پیشخوان را گامی مهم در جهت تکریم ارباب رجوع عنوان کرد و افزود: امید است که در راستای برخورداری ارباب رجوع و ذینفعان از ارائه خدمات الکترونیکی میز خدمت بزودی شاهد تکمیل صددرصدی اطلاعات آب های زیرزمینی و سطحی تمامی امورات تابعه در این سامانه باشیم و در نظر داشته باشیم که میز خدمت یک ضرورت و تکلیف قانونی است و جزو آیتم های مورد ارزیابی از سوی سازمان های بالادست محسوب می گردد.

وی با اشاره به اینکه کارشناس میز خدمت باید از کارشناسان متخصص، مطلع، شایسته و ماهر باشد، یادآور شد: باید علاوه بر فضای مناسب برای استقرار میز خدمت سخت افزار مورد نیاز را نیز در نظر گرفت که امکان پاسخگویی مستمر ارباب رجوع فراهم و از سرگردانی مراجعه کنندگان پیشگیری گردد.

سنجری نیا با تاکید بر ارائه خدمات به صورت الکترونیکی گفت: خدمات الکترونیکی نیز بخش مهم میزخدمت غیر حضوری  است و باید همواره بروزرسانی و بهینه سازی شود به نحوی که سهولت دسترسی به سیستم برای کاربران فراهم گردد. ارتقا و بهبود درگاه خدمات الکترونیکی و ارائه خدمات در میز خدمت یک پروسه مستمر و پیوسته می باشد.

وی خاطرنشان کرد: با عنایت به تاکیدات مدیرعامل شرکت تحقق اهداف میزخدمت مستلزم همکاری تمامی معاونت ها و دفاتر و امورات شرکت می باشد.

 


    دستورات ویژه دستگاه قضا برای صیانت از منابع آب در جوادآباد2018-06-26
مدیر امور منابع آب ورامین گفت: با توجه به شرایط منابع آبی در منطقه با پیگیری های به عمل آمده و مساعدت دستگاه قضا، دستورای ویژه ای از سوی رئیس حوزه قضایی بخش جوادآباد صادر شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن زحمتکش" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: با عنایت به هماهنگی ­های صورت گرفته و جلسات برگزار شده با مسئولین قضایی شهرستان و اعلام وضعیت افت سفره ­های آب های زیرزمینی و فرونشست­ های صورت گرفته و ایجاد امکان برخورد قاطع و سریع با متخلفین منابع آب های زیرزمینی بالاخص مالکین چاه­ های غیرمجاز، این امور موفق به اخذ ابلاغیه دستگاه قضا خطاب به اعضای محترم شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران بخش جوادآباد در خصوص اطلاع­ رسانی به اهالی به منظور حفر و بهره­ برداری از چاه ­های غیرمجاز و جلوگیری از ادامه برداشت های غیر قانونی و بدون مجوز از آب های زیرزمینی گردید.

وی افزود: بر اساس این دستور، حفر هرگونه چاه اعم از دستی و صنعتی بدون مجوز یا هرگونه استفاده از چاه های غیرمجاز ممنوع است چراکه ادامه برداشت های غیرقانونی و بدون مجوز از آب های زیرزمینی در نقاط مختلف بخش باعث پایین رفتن سطح آب و کاهش کیفیت آبخوان ها شده است.

مدیر امور منابع آب ورامین ممنوعیت تغییر کاربری اراضی کشاورزی و دیوارکشی غیرمجاز در ابلاغیه دستگاه قضا مورد تاکید قرار گرفته است، گفت: بر این اساس نیز تخلیه هرگونه زباله، نخاله و فعالیت های صنعتی آلاینده و مضر به محیط زیست ممنوع است.

زحمتکش با بیان اینکه برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است یادآور شد: کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: گروه گشت و بازرسی امور منابع آب ورامین بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی می کند.

 


    از خروج 148 هزار متر مکعب آب در شمیرانات جلوگیری شد2018-06-26
مدیر امور منابع آب شمیرانات از پر و مسلوب المنفعه شدن 7 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "جواد غفاری" با بیان این مطلب اظهار کرد: گروه گشت و بازرسی امور منابع آب شمیرانات با همکاری واحد حقوقی و در جهت صیانت از منابع آبی طی خرداد ماه سال جاری 7 حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 200 متر و آبدهی 7.5 لیتر در ثانیه در اراضی شمیرانات پر و مسلوب المنفعه گردید.

وی ادامه داد: با اجرای این عملیات از خروج 148 هزار متر مکعب از سفره های زیرمینی در سال جلوگیری بعمل آمد.

غفاری در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شمیرانات بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    بیش از سه هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه مهرآبادآزادسازی شد2018-06-26
سرپرست امور منابع آب دماوند از آزادسازی بیش از سه هزار متر مربع از مستحدثات غیر مجاز در بستر و حریم رودخانه در اراضی مهرآباد و چناران در شهرستان دماوند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "منصور مردانی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با پیگیری و اقدامات گروه گشت و بازرسی و کارشناسان امور، دیواری به طول 50 متر که با مصالح سنگ و سیمان در بستر رودخانه مهرآباد در بخش رودهن شهرستان دماوند احداث شده بود، با ادوات پیمانکار شرکت تخریب شد.

وی با بیان اینکه در این عملیات مساحتی بالغ بر 1300 مترمربع از اراضی بستر و حریم رودخانه آزاد گردید؛ تصریح کرد: همچنین پرونده دیگری مربوط به پر کردن مسیل در حد فاصل دو پلاک در منطقه چناران شهرستان دماوند در سال‌های گذشته در جریان بوده که نهایتاً پس از رسیدگی به اختلاف مالکیتی، ثبتی و حدود اراضی و پس از دریافت دستور قضایی، بستر مسیل در مسیری به طول 70 متر لایروبی و آزادسازی گردید.

مردانی همچنین یادآور شد: دیوار و فنس احداثی در مسیر رودخانه در یکی از اراضی مورد اشاره، تخریب و نهایتاً مساحتی حدود 1800 متر مربع از بستر و حریم مجاری آب‌های سطحی آزادسازی شد.

وی در پایان ضمن هشدار به متخلفان خاطرنشان کرد: هر گونه حفر و بهره برداری از چاه های غیرمجاز، احداث سازه در بستر و حریم رودخانه ها و همچنین برداشت غیرمجاز شن و ماسه جرم محسوب شده و امور منابع آب دماوند با همکاری دستگاه قضایی با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی برخور قاطع خواهد کرد.

 


    چهار حلقه چاه غیر مجاز در شهرری پر و مسلوب المنفعه شد2018-06-25
مدیر امور منابع آب شهرستان ری گفت: چهار حلقه چاه غیر مجاز طی یک هفته اخیر در محدوده عملکرد این امور پر و مسلوب المنفعه شد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حمید رضا حسینی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی طی یک هفته گذشته  چهار حلقه چاه غیرمجاز در مجموع به عمق 110 متر و آبدهی 4  لیتر در ثانیه در اراضی شهرستان ری ، پر و مسلوب المنفعه شد .

 وی ادامه داد:  با انجام این عملیات از خروج بیش از 46  هزار متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد .

حسینی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان ری بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود .

 


    مدیر امور آب فیروزکوه به همراه بخشدار مرکزی از مناطق سیل زده این شهرستان بازدید کرد2018-06-25
مدیر امور منابع آب فیروزکوه به همراه بخشدار مرکزی آن شهرستان از مناطق سیل زده بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" گفت: در پی اعلام کشاورزان و ساکنان مناطق مسکونی مجاور رودخانه های جاری شهرستان در مناطق سرخدشت،راه کشه، انزها، آتشان و زرین دشت مبنی بر سرازیر شدن رسوبات حاصل از سیلاب اخیر که موجبات انسداد انهار و مسیرهای تردد افراد به باغات و انسداد مسیر طبیعی رودخانه ها شده بود، بخشدار مرکزی از محل های اعلامی بازدید و آسیب شناسی لازم اعمال شد.

عباسی در ادامه با اشاره به اینکه رسوبات سرازیر شده اکثراً در دره ها و مسیل ها صورت گرفته،تصریح کرد: در سنوات گذشته این اراضی به صورت معدن از سوی سازمان صنعت،معدن و تجارت به افراد واگذار شده و خاک و نخاله های حاصل از بهره برداری از معدن به صورت نامتعارف و غیرفنی در منطقه رها گردیده و این امر موجب تسریع در به راه افتادن روان آب ها و واریزه های متصل به آن در مواقع سیلاب می شود که این موضوع بایستی از طریق ادارات مرتبط به خصوص محیط زیست، سازمان صنعت و معدن و منابع طبیعی بررسی و چاره اندیشی شود.

مدیر امور آب فیروزکوه همچنین یادآور شد: مراتب طی مکاتبه ای جهت رعایت موازین فنی و اصولی معدن داری و رعایت حفظ حقوق و قوانین ادارات مرتبط مخصوصاً املاک پائین دست معدن به  سازمان صنعت و معدن و فرمانداری اعلام خواهد شد تا در جهت ساماندهی معادن فعال و متروکه در شهرستان اقدام لازم به عمل آید.

در پایان "علی رحیمی" بخشدار مرکزی فیروزکوه خاطر نشان کرد: خسارت به بار آمده می بایست از سوی اقدامات غیر فنی و غیر اصولی معدن داران جبران و پاکسازی معابر و مسیل ها با هزینه بهره برداران معدن و نظارت  سازمان صنعت،معدن و تجارت صورت پذیرد.

 


    آیین تکریم و معارفه مدیر پیشین و جدید امور منابع آب اسلامشهر برگزار شد2018-06-24
طی مراسمی با حضور معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران، آیین تکریم و معارفه مدیر پیشین و جدید امور منابع آب اسلامشهر برگزار و محمدرضا گیتی پژوه به عنوان مدیر این امور منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران در آیین تکریم و معارفه مدیر پیشین و جدید امور منابع آب اسلامشهر اظهار داشت: شهرستان اسلامشهر افزون بر 600 هزار نفر جمعیت دارد  و نرخ رشد جمعیت در این منطقه مثبت است.

وی افزود : کمبود و فقدان آب در حوزه آب های سطحی و رود خانه ها باعث برداشت بی رویه آب در بخش آب های زیرزمینی می گردد.

خانیکی با اشاره به راهکارهایی جهت رفع موانع شناسایی و انسداد چاه های غیرمجاز گفت: هماهنگی های لازم باید با حوزه های قضایی و کلانتری های حوزه عملکرد به عمل آید تا چاه های غیر مجاز در اسرع وقت پر و مسلوب المنفعه شود.

وی خاطر نشان کرد: مدیران امور باید تعامل سازنده با فرمانداری ها را جهت پیشبرد اهداف حفاظتی وصیانتی این شرکت در برنامه کار خود داشته باشند.

همچنین حمیدرضا مختاری مدیر هماهنگی امور منابع آب شهرستان ها در سخنان کوتاهی ضمن تقدیر از تلاش های مدیر پیشین امور منابع آب اسلامشهر و آرزوی موفقیت برای مدیر جدید این امور گفت:  حدود 1000 حلقه چاه غیر مجاز در این حوزه وجود دارد که با پر شدن این تعداد چاه غیرمجاز از برداشت بیش از 22 میلیون متر مکعب آب جلوگیری می شود.

همچنین محمدرضا گیتی پژوه در آیین معارفه با تشریح برنامه های کاری خود تصریح کرد: رسیدگی به چاه های ماده پنج و افزایش درآمد شرکت در اولویت کاری ما قرار دارد که باید همچون گذشته با جدیت پیگیری شود.

وی افزود: فعال نمودن بخش رسیدگی به تخلفات در حوزه آب های سطحی و زیرزمینی و تقویت عملکرد در بخش طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی از دیگر وظایف مابوده که با قدرت ادامه می دهیم.

در پایان منصور مردانی مدیر پیشین امور منابع آب اسلامشهر ضمن آرزوی موفقیت برای مدیر جدید، تغییر و تحول مدیران را باعث دمیدن خون تازه در امور دانست و گفت: افتتاح امور آب منابع آب اسلامشهر به سال 1393 بازمی گردد و این امور دارای 732  پروانه بهره برداری مجاز می باشد که در طی چهار سال و نیم  گذشته به طور متوسط سالانه 7 میلیاردتومان برای شرکت درآمد ایجاد کرده است.

 


    جلوگیری از برداشت بیش از 326 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در تهران بزرگ2018-06-24
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی هفته گذشته با انسداد 10 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه حدود 732 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق افزود: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی هفته گذشته 10 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران، شمیرانات و پردیس در مجموع به عمق  352 متر و با دبی 16.5 لیتر برثانیه پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 326 هزار و 700 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های سطحی 24 مورد صدور اخطاریه و در بخش آب های زیرزمینی، 5 مورد احکام قضایی اخذ شده، 5 مورد کنترل بهره برداری ، 16 مورد چاه غیر مجاز شناسایی و 10 مورد منجر به صدور اخطاریه گردید و همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 2 دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.

نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    یک حلقه چاه با آبدهی 15 لیتر بر ثانیه پر و مسلوب المنفعه شد2018-06-24
مدیر امور منابع آب پاکدشت از انسداد یک حلقه چاه غیرمجاز با آبدهی 15 لیتر بر ثانیه در حوزه عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داودی" با اعلام این خبر گفت: با تلاش امور منابع آب پاکدشت و با اخذ دستور قضایی، تعداد یک حلقه چاه غیرمجاز به عمق 120  متر و دبی 15 لیتر در ثانیه در حوزه عملکرد این امور پر و مسلوب المنفعه شده است.

وی افزود: با اجرا و اعمال قانون در ارتباط با جلوگیری از برداشت چاه غیر مجاز فوق، سالیانه حدود  187 هزار متر مکعب در سفره آب زیرزمینی منطقه ذخیره خواهد شد.

داودی در ادامه ضمن قدردانی از تلاش و زحمات شبانه روزی مامورین امور منابع آب درخصوص انجام صحیح وظایف قانونی خود تاکید کرد: امور منابع آب پاکدشت به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد شهرستان و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با جدیت و بر اساس قانون نسبت به برخورد با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی اقدام و اهتمام جدی خواهد داشت.

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن 7 حلقه چاه غیر مجاز در شهریار2018-06-24
مدیر امور منابع آب شهریار گفت: با پر و مسلوب المنفعه شدن 7 حلقه چاه غیر مجاز در هفته گذشته از برداشت بیش از 297 هزار متر مکعب آب در سال جلوگیری می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با بیان مطلب فوق افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی 7 حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 255 متر و آبدهی 15 لیتر بر ثانیه در اراضی محدوده عملکرد امور آب شهریار پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین افزود: با انجام این عملیات از خروج  297 هزار متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب شهریار خاطر نشان کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

مرادی نسب در پایان خاطر نشان کرد: گروه گشت و بازرسی امور منابع آب شهریار بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    آغاز دور جدیدی از گسترش سواد آبی با محوریت کتاب انسان و محیط زیست در نظام آموزشی کشور2018-06-20
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران از آغاز دور جدیدی از گسترش سواد آبی با محوریت کتاب انسان و محیط زیست در نظام آموزشی کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد حاج رسولی ها" در گردهمایی نکوداشت کتاب انسان و محیط زیست  که به میزبانی شرکت آب منطقه ای تهران در مدرسه دارالفنون برگزار شد، انتشار کتاب انسان و محیط زیست و تدریس آن در مدارس را اقدامی بزرگ و ارزشمند از سوی آموزش و پرورش توصیف کرد و گفت: ممکن است این کتاب نقاط ضعفی داشته باشد اما ارزش این اقدام فراتر از آن است که کاستی ها را بیان کنیم.

وی از آمادگی کامل شرکت مدیریت منابع آب و شرکت های آب منطقه ای سراسر کشور برای به روزرسانی مطالب این کتاب خبر داد و یادآور شد: آموزش اساتید از نکاتی است که باید به آن پرداخته شود و اطلاعات تکمیلی و به روز طی کارگاه های آموزشی در طول سال به اساتید منتقل شود.

وی خاطرنشان کرد: کتاب انسان و محیط زیست به روش انگیزشی طراحی شده که لازم است همکاران ما در شرکت های آب منطقه ای این کتاب را مورد حمایت قرار دهند و از طریق انجام بازدیدهای میدانی برای معلمان و دانش آموزان در تبیین بهتر مفاهیم بخش آب اقدام کنند.

حاج رسولی ها ضمن تشکر و قدردانی از مولفان و دست اندرکاران این کتاب گفت: ما به سهم خود از این کتاب حمایت می کنیم و آمادگی کامل برای به روزرسانی مطالب آن را داریم.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در خصوص وضعیت بارندگی در کشور اظهار داشت: با مطالعه آمار بارندگی نیم قرن گذشته  مشخص است که  متوسط  بارندگی زمانی در حدود 275 میلی متر بوده است که  این رقم در بلند مدت 240 میلی متر است و متاسفانه میزان بارندگی ها طی ده سال گذشته به 210 میلی متر در سطح کشور رسیده است.

وی افزود: این میزان کاهش بارندگی باعث کاهش رقم بسیار قابل توجهی از روان آب ها شده است که لازم است همواره به بایدها و نبایدها در مصرف توجه کنیم.

حاج رسولی ها ادامه داد: مدیریت به هم پیوسته منابع آب موضوع مهمی است که باید بیش از پیش به آن توجه داشت و در عرصه سیاستگذاری و زیست محیطی به یکپارچگی و پیوستگی منابع آب نگاه اصولی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: اوایل دهه 80 شرکت مدیریت منابع اب به عنوان شرکتی برای ایجاد سازه های غول پیکر  و سدها شناخته می شد اما در یک دهه اخیر به دلیل الزامات موجود تغییر رویکردی اتفاق افتاد و به مسائل زیست محیطی و مدیریت مصرف در سمت تقاضا توجه بیشتری شده است.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع اب ایران با تاکید بر نقش پررنگ طرح ملی دانش آموزی نجات آب (داناب) افزود: این طرح به اندازه ای برایمان اهمیت دارد که در ماموریت های استانی روند اجرای این طرح را پیگیری می کنم که خوشبختانه طی سال های گذشته اقدامات خوبی انجام گرفته است.

همچنین در این نشست دکتر مجید مخدوم رئیس انجمن ارزیابی محیط زیست در این گردهمایی گفت: محیط زیست  در برگیرنده تمام دانش ها است که  متاسفانه این موضوع به فراموشی سپرده شده است.

وی با بیان اینکه کتاب انسان و محیط زیست یک کتاب بسیار خوب برای پایه 11 متوسطه است، اظهار داشت: این کتاب علی رغم نواقصی که دارد می تواند یک آغاز راه باشد که باید طی سال های آتی نواقص آن برطرف شده و برای مقاطع پایین تر نیز به روش های دیگر همچون تدوین بروشور نسبت به آگاه سازی و آموزش آنها اقدام کرد.

مخدوم با اشاره به نواقص کتاب انسان و محیط زیست، گفت: یکی از موارد مهم در محیط زیست توجه به اکولوژیک  است که متاسفانه د راین کتاب به آن اشاره ای نشده و علاوه بر آن تحلیل و جمع بندی وجود ندارد اما با وجود نقایص یک کتاب بسیار خوب برای پایه یازدهم متوسطه  محسوب می شود.

وی خاطرنشان کرد: ما با آموزش و فرهنگسازی درست می توانیم محیط زیست خود را از این بحران نجات دهیم فقط باید به خودمان اعتماد داشته باشیم.

همچنین محمود امانی مدیرکل دفتر تالیف کتاب های درسی وزارت آموزش و پرورش در این گردهمایی اظهار داشت:انسان و محیط زیست فراتر از یک کتاب درسی است چراکه در آموزش های  زیست محیطی است که تاثیر رفتار انسان ها بر محیط زیست را مشخص می کند.

وی افزود: کتاب انسان و محیط زیست بهانه ای است تا این رشد در دانش آموزان ایجاد کند که نگاه بخشی و منطقه ای به معقوله محیط زیست نداشته باشیم و همه کره زمین متاثر از رفتارهای ماست و کل هستی خانه ما محسوب می شود.

همه ما باید تلاش کنیم که این رشد در بین دانش آموزان ایجاد شود تا دانش آموزان پس از پایان مقطع متوسطه با مفاهیم عمومی زیست محیطی آشنا باشند.

در پایان این گردهمایی نیز از دست اندرکاران و مولفان کتاب انسان و محیط زیست تقدیر به عمل آمد.

 


    چهار حلقه چاه غیر مجاز در شهرری پر و مسلوب المنفعه شد2018-06-23
مدیر امور منابع آب شهرستان ری گفت : چهار حلقه چاه غیر مجاز طی یک هفته اخیر در محدوده عملکرد این امور پر و مسلوب المنفعه شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حمید رضا حسینی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی طی یک هفته گذشته چهار حلقه چاه غیرمجاز در مجموع به عمق 110 متر و آبدهی 4  لیتر در ثانیه در اراضی شهرستان ری، پر و مسلوب المنفعه شد.

وی با بیان اینکه طی این مدت دو  اخطاریه نیز صادر شده است، ادامه داد:  با انجام این عملیات از خروج بیش از 46  هزار متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

حسینی  در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان ری بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    اعطای مجوز پمپاژ ثانویه با تجهیز مزارع به سیستم آبیاری نوین2018-06-23
مدیر امور منابع آب ورامین گفت: افرادی که در مزارع خود اقدام به اجرای سیستم آبیاری نوین می نمایند، پس از معرفی از طرف اداره کل جهاد کشاورزی امور آب ورامین، نسبت به صدور مجوز پمپاژ ثانویه اقدام می گردد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن زحمتکش" در نشست شورای حفاظت منابع آب شهرستان پیشوا که با حضور مدیر جهاد کشاورزی این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به لزوم ثبت دقیق میزان دقیق برداشت آب از چاه های مجاز لازم است طبق روال گذشته مدیریت جهاد کشاورزی نسبت به هدایت مالکان چاه­های بخش کشاورزی نسبت به نصب کنتور هوشمند اقدام نماید.

وی افزود: افرادی که در مزارع خود اقدام به اجرای سیستم آبیاری نوین می­نمایند، پس از معرفی از طرف اداره کل جهاد کشاورزی امور آب ورامین، نسبت به صدور مجوز پمپاژ ثانویه اقدام می گردد.

مدیر امور منابع آب ورامین تصریح کرد: در هنگام پلمپ چاه­های غیرمجاز مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا در صورت نیاز با امور آب شهرستان همکاری لازم را به عمل آورد.

زحمتکش با بیان اینکه برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است یادآور شد: کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: گروه گشت و بازرسی امور منابع آب ورامین بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی می کند.

 


    8 حلقه چاه غیر مجاز در فیروزکوه پر و مسلوب المنفعه شد2018-06-23
مدیر امور منابع آب شهرستان فیروزکوه از پر ومسلوب المنفعه نمودن 8 حلقه چاه غیر مجاز دراین شهرستان خبر داد.

به گزارش  روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام این مطلب اظهار داشت: با تلاش و پیگیری های مستمر اکیپ گشت و بازرسی امور آب فیروزکوه در راستای صیانت از منابع آبی شهرستان فیروزکوه پس از ابلاغ اخطاریه و اخذ دستور مقام محترم قضایی تعداد 8 حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 301 متر و دبی 16.7 لیتر بر ثانیه در روستاهای سیمین دشت، سیاده و سرخه دشت پر و مسلوب المنفعه گردید.

 وی در ادامه افزود: با اجرای این عملیات از خروج  206 هزار و 36 متر مکعب آب درسفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

عباسی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب فیروزکوه هر گونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی را پیگیری کرده و از منابع آبی و بستر و حریم رودخانه های حوزه عملکرد حفاظت می نماید.

 


« 1 2 3 » Page: