Wednesday, 14 Khordad 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
رحلت امام خمینی (ره)
کرونا
شعار سال
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

    نصب 7 دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه های پروانه دار در تهران بزرگ2018-12-31
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی هفته گذشته هفت دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه های پروانه دار در محدوده عملکرد این امور نصب شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش واحد حقوقی و گروه گشت و بازرسی طی هفته گذشته 3 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق 125 متر و با دبی 2.5  لیتر برثانیه  پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 49 هزار و 500 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های زیرزمینی یک مورد جلوگیری از اضافه برداشت و تقلیل منصوبات در مجموع با دبی 2 لیتر بر ثانیه با حجم تخلیه سالیانه 21.6( هزار متر مکعب)،  پنج مورد کنترل  بهره برداری، پنج مورد چاه غیرمجاز شناسایی و منجر به صدور اخطاریه گردید و همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 7 دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.

نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    جلوگیری از برداشت بیش از 302 هزار مترمکعب از آبخوان های ورامین2018-12-30
سرپرست امور منابع آب ورامین گفت: با تلاش مأمورین واحد بازرسی و نظارت با انسداد هشت حلقه چاه غیر مجاز از برداشت بیش از 302 هزار متر مکعب آب از منابع آب زیرزمینی این امور جلوگیری به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داوودی" با بیان مطلب فوق اظهار داشت: با تلاش مأمورین واحد بازرسی و نظارت این امور و همکاری واحد حقوقی طی هفته گذشته با تلاش مأمورین گشت و بازرسی و نظارت این امور نسبت به انسداد هشت حلقه چاه غیر مجاز با مجموع عمق 258 متر و دبی 16 لیتر بر ثانیه در اراضی ورامین پر و مسلوب المنفعه شد.

وی افزود: با این اقدام از برداشت غیرمجاز سالانه بیش از 302 هزار و 400 متر مکعب آب از آبخوان های منطقه جلوگیری به عمل آمده و این میزان آب در سفره های آب زیرزمینی ذخیره می شود.

وی تصریح کرد: همچنین طی این مدت هشت مورد اخطاریه صادر و ابلاغ و تعداد هفت حلقه چاه های غیرمجاز شناسایی گردیده است.

سرپرست منابع آب ورامین تصریح کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

داوودی در پایان خاطر نشان کرد: گروه گشت و بازرسی امور منابع آب ورامین بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی می کند.

 


    حضور گسترده کارکنان و بسیجیان شرکت آب منطقه ای تهران در مراسم گرامیداشت 9 دی2018-12-30
فرمانده حوزه مقاومت بسیج شرکت آب منطقه ای تهران گفت: کارکنان و بسیجیان شرکت آب منطقه ای تهران به منظور تجدید بیعت با مقام معظم رهبری در مراسم گرامیداشت 9 دی حضور گسترده داشتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "احمد خسروی" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: بسیجیان و کارکنان شرکت آب منطقه ای تهران با حضور مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی بار دیگر پشتیبانی خود را از مقام عظمای ولایت اعلام نموده و ضمن محکوم نمودن جریان فتنه بر میثاق و پیمان استوار خود در پیروی از منویات مقام معظم رهبری و آرمانهای انقلاب اسلامی، تاکید نمودند .

وی افزود: در این مراسم که با حضور جمعی از شخصیت های دینی، سیاسی و مسئولین دستگاه های اجرایی در میدان امام حسین علیه السلام تهران برگزار شد، کارکنان شرکت آب منطقه ای تهران همچون سایر اقشار مردم ولایتمدار با ولی فقیه تجدید بیعت کردند.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج شرکت آب منطقه ای تهران تصریح کرد: پیام  حماسه 9دی برای ملت ایران این است که اجازه ی تجاوز به دشمن نمی دهند و پیامی که به دشمن می دهد این است که مردم با بصیرت بدون توجه به دسیسه های دشمنان و فتنه گران و پیروی از توصیه های  رهبر معظم انقلاب هر فتنه ای را خنثی می کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بسیجیان و کارکنان شرکت آب منطقه ای با حضور گسترده خود در سالروز گرامیداشت حماسه 9 دی حمایت همه جانبه خود از آرمان های انقلاب اسلامی و ولی فقیه را اعلام کردند.

 


    جلوگیری از برداشت بیش از 336 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی اسلامشهر2018-12-29
سرپرست امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از پر و مسلوب المنفعه شدن چهار حلقه چاه غیر مجاز و در نتیجه جلوگیری از برداشت بیش از 336 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی چهار حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 253 متر و آبدهی 17 لیتر در ثانیه پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 336 هزار و 600 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.
وی ادامه داد: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب و همچنین جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه است.

گیتی پژوه در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب اسلامشهر بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    از 69 هزار منابع آب زیرزمینی و سطحی حوزه عملکرد شرکت بازدید شد2018-12-29
مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت از بازدید از 69 هزار منابع آب زیرزمینی و سطحی حوزه عملکرد شرکت خبر داد.

به گزارش  روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن برنا" با بیان این مطلب اظهار کرد: عملیات صحرایی پروژه آماربرداری از منابع و مصارف آب های سطحی و زیرزمینی استان تهران با انجام یک نوبت بازدید از چاه های بهره برداری، ایستگاه های پمپاژ، موتورپمپ ها ،سدهای مخزنی و آب بندان ها و دو نوبت بازدید دوره مرطوب وخشک از چشمه ها و قنوات و حداکثر چهار نوبت بازدید درفصول زراعی از انهار موجود در سطح حوزه عملکرد شرکت از اوایل شهریورماه سال 1396 آغاز و تا نیمه آذر ماه سال جاری حدود شصت و نه هزار نوبت بازدید از منابع آب سطحی و زیرزمینی موجود در سطح حوزه عملکرد شرکت به عمل آمده است.

وی همچنین افزود: از میان این منابع، 57 هزار حلقه چاه بهره برداری، 143 ایستگاه پمپاژ، 122 دستگاه موتورپمپ، 5 سد مخزنی وتعداد 7644 نوبت بازدید از چشمه ها، 1122 نوبت بازدید از قنوات و 3040 نوبت بازدید ازانهار بعمل آمده وتاپایان آذرماه سال جاری باتلاش مضاعف اکیپ های آماربردارصحرایی و نیروهای دفتری بویژه درخصوص چاه ها ، مرحله اول آماربرداری شامل انجام عملیات صحرایی و تهیه بانک اطلاعاتی در مرحله آخر است و امید می رود تا اواخر بهمن ماه سال جاری اتمام و مرحله دوم که شامل تهیه گزارش ها و آلبوم نقشه ها تاشش ماهه اول 98  می باشد، به اتمام رسد.

برنا با بیان اینکه در این پروژه تعداد 36 اکیپ آماربردار، 5سراکیپ در سطح استان فعال بوده است، تصریح کرد: نظارت این کار نیز توسط مهندسین مشاور باتعداد 7 اکیپ آماربردار و 3 سراکیپ انجام می گردد و علاوه بر آن توسط مشاور راهبری شرکت مدیریت منابع آب ایران نیز کنترل های لازم  اجرا می شود.

وی افزود: علاوه بر انجام مرحله اول فرایند تطبیق آمار چاه های برداری مطالعات و حفاظت در اردیبهشت ماه و خرداد ماه سال 1396  که با همکاری معاونت حفاظت وبهره برداری شرکت و امورهای منابع آب استان انجام گرفت ، مرحله دوم فرایند تطبیق آمار مطالعات و حفاظت با ارسال اطلاعات چاه های آماربرداری تایید شده توسط دستگاه نظارت به دفتر مدیریت وحفاظت و بهره برداری منابع آب در دست انجام بوده وآمار مورد تایید دستگاه نظارت مجددا توسط آن دفتر وامور های منابع آب استان مورد بازنگری قرار می گیرد.

مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت در پایان پیشرفت فیزیکی کلی پروژه آماربرداری تا نیمه آذرماه سال 1397 را برابر با 65درصد  اعلام و خاطر نشان کرد: خوشبختانه در این دوره  از آماربرداری از ابتدای پروژه تعامل خوبی بین دفتر مطالعات پایه منابع آب و معاونت حفاظت وبهره برداری منابع آب شرکت در راستای ارتقاء تدقیق و تطبیق منابع آب برداشتی وجود داشته وازهمکاری آن معاونت تشکر وقدردانی  می شود.

 


    انتخاب شرکت آب منطقه ای تهران به عنوان کارفرمای پروژه برتر انتقال آب از سرشاخه های دز به قمرود2018-12-26
شرکت آب منطقه ای تهران از طرف هیات رئیسه انجمن بین المللی بتن آمریکا (ACI)- شاخه ایران و مرکز تحقیقات بتن(متب) به عنوان کارفرمای پروژه برتر انتقال آب از سرشاخه های دز به قمرود انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، هیات رئیسه انجمن بین المللی بتن آمریکا (ACI)- شاخه ایران و مرکز تحقیقات بتن(متب) با اهدای لوح تقدیر و تندیس ، این شرکت را به عنوان کارفرمای پروژه برتر انتقال آب از سرشاخه های دز به قمرود انتخاب کرد.

متن این تقدیرنامه خطاب به  مهدی فروغی سرپرست شرکت آب منطقه ای تهران به شرح زیر است:

بهبود کیفی زندگی جوانان ایران عزیز که بی شک سرچشمه ارزش ها و منشا تمامی تغییرات آینده کشور خواهند بود در گرو خودباوری و درک عمیق ایشان از مفهوم محوریت انسان در جهان هستی، فعالیت هدفمند، نظام مند و تلاش خردمندانه اساتید، مدیران و متخصصان حوزه صنعت و دانشگاه در عینیت بخشی به آموزش ترکیبی و تلفیقی دانش تئوری و یادگیری فعال مهارت های تکنیکی و کاربردی(پیوند تئوری و عمل) در عین احترام به اخلاق انسانی و حرفه ای است.

برگزاری بیست و یکمین همایش سالیانه انجمن بین المللی بتن آمریکا (ACI)- شاخه ایران همراه با کنفرانس سالیانه ملی آب، بتن و زلزله مرکز تحقیقات بتن (متب) مورخ 5 و 6 دی ماه 1397، نشان از اهتمام مستمر و قابل تقدیر برگزار کنندگان این کنفرانس در تحقق اهداف پیش رو و بازتابی از موفقیت ها، دستاوردها و تجربه های تاریخی و به روز جامعه در حوزه صنعت ساخت و ساز کشور است.

انتخاب شایسته آن شرکت محترم به عنوان عنوان کارفرمای پروژه برتر انتقال آب از سرشاخه های دز به قمرود از طرف هیات رئیسه انجمن بین المللی بتن آمریکا (ACI)- شاخه ایران و مرکز تحقیقات بتن (متب) را حضورتان تبریک عرض نموده و از اینکه مارا در برگزاری هرچه پربارتر این کنفرانس یاری نموده اید کمال تشکر و قدردانی را داریم.

امید است تا با اتکا بر الگوی ایرانی مدیریت همدل و در پرتو عزم ملی، بازگشت تفکر عقلانی، احترام به ارزش های اخلاقی حرمت و کرامت انسان ایرانی، وفاداری به وجدان کاری و اخلاق حرفه ای، پایبندی به شعور اجتماعی و منش فرهنگی ایرانی به جامعه مهندسی کشور و بهزیستی جوانان امروز به سود نسل آینده را در ایرانی آگاه، آزاد و شکوفا در عصر نوین انسان محوری شاهد باشیم.

هیات رئیسه انجمن بین المللی بتن آمریکا (ACI)- شاخه ایران

 


    جلسه کمیته تخصصی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو در سد ماملو برگزار شد2018-12-26
در راستای بررسی چالش ها و مشکلات جلسه کمیته تخصصی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو در سد ماملو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا خانی زاد" مدیر امور نظارت بر بهره برداری سد ماملو در این نشست ضمن خوش آمد گویی و خیر مقدم در خصوص مشخصات فنی سد، خدمات بهره برداری و کنترل، ایمنی و پایداری سد و اقدامات پدافندی از قبیل نصب تابلوهای هشدار پیرامون دریاچه، اخذ تاییدیه های چرثقیل های سقفی، گواهی سلامت و سیستم مخزن گاز، کپسول های آتش نشانی، کالیبراسیون (دبی سنج ها، دماسنج هاو تجهیزات اندازه گیری)، سیستم ارتینگ و چاه های ارت و مدیریت و کاهش ریسک موجود و بهبود شرایط کار و موارد ارگونومی و تنش ها و نوسانات دمایی  توضیحاتی را ارائه نمود.

همچنین در ادامه کمیته مزبور وارد بحث و موارد تخصصی شده و در باره مشکلات موجود و راه های برون رفت و سازوکارها تبادل نظر نمودند.

شایان ذکر است که در پایان این نشست از تاسیسات سد اعم از شفت آبگیر ،نحوه مانور و دلایل و شرایط کیفی و کمی مانور دریچه های کشویی سد، تخلیه کننده تحتانی، سرریز و شیرآلات، خطوط تامین برق 20 کیلو ولت و برق اضطراری (دیزل ژنراتورها)، ایستگاه های کیفیت سنجی منصوبه در ورودی های سد و خروجی، مسیرهای تردد عشایر، جمع آوری زباله های شناور پیرامون مخزن و نحوه استفاده از قایق بازدید به عمل آمد.

 


    همکاری امور آب با جهاد کشاورزی در جهت اجرای طرح های بهینه سازی مصرف آب2018-12-26
مدیر امور آب فیروزکوه گفت: به منظور اجرای طرح های بهینه سازی مصرف آب بایستی همکاری میان جهاد کشاورزی و این امور صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" در این شورا که با حضور اهالی روستا های شهرآباد، دهین ،بادرود، نام آور و طارس در مسجد روستای شهرآباد برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: تامین برق پمپاژ ثانویه کشاورزان منطقه دهین و شهرآباد شهرستان فیروزکوه منوط به اجرای طرح های بهینه سازی مصرف آب، رعایت نکات علمی و فنی موضوع با همکاری جهاد کشاورزی می باشد.

وی  ادامه داد: در صورتی که اجرای طرح های آبیاری قطره ای تجمیعی منجر به کاهش برداشت آب و افزایش بهره وری  با عنوان بهینه سازی  شود، امور آب همراه و همکار با جهاد بوده ولی متاسفانه در منطقه فیروزکوه نه تنها اجرای طرح های بهینه سازی منجر به کاهش مصرف آب نشده، بلکه در برخی مناطق به توسعه اضافی کشاورزی نیز دامن می زند.

عباسی همچنین تاکید کرد: در  جهت رسیدن به این امر، مدیران و کارشناسان اداره جهاد کشاورزی بایستی مراقبت های ویژه را لحاظ نمایند.

مدیر امور آب فیروزکوه در پایان خاطر نشان کرد: در جهت صدور مجوز پمپاژ ثانویه چنانچه تشکیل تکمیل پرونده با پاسخ های صحیح و منطبق با واقعیت از سوی جهاد کشاورزی صورت پذیرد، امور آب در کوتاه ترین زمان نسبت به بررسی موضوع و در صورت استحقاق، صدور مجوز را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

 


    فرهنگ سازی در مصرف بهینه آب سرلوحه اقدامات امور آب این شهرستان2018-12-25
مدیر امور آب فیروزکوه از دیدار با امام جمعه این شهرستان در راستای فرهنگ سازی در مصرف بهینه آب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با بیان این مطلب اظهار کرد: فرهنگ سازی در زمینه مصرف آب، در تریبون های نماز جمعه و صدا و سیما نقش مهمی در آگاه سازی مردم به خصوص با توجه به مشکل جدی کمبود آب در کشور دارد.

عباسی در ادامه ضرورت و اقدامات فرهنگی جهت جلوگیری از هدر رفت آب را اجتناب ناپذیر دانست و افزود: بر خلاف ظواهر امر که گاهی مردم نیز دچار ابهام در کمبود آب در شهرستان فیروزکوه به دلیل وجود سد نمرود و رودخانه های نسبتاً پر آب شهرستان می باشند، باید تاکید کرد که شهروندان هنوز جدیت بحران خشکسالی و کمبود آب را آن چنان که باید حس نکرده اند و برای آگاه کردن مردم از این موضوع بایستی از ظرفیت ائمه جماعات و سایر نهادها و ارگان ها استفاده کرد.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه  همچنین اضافه کرد: ضرورت فرهنگ سازی به موقع از سوی ادارات ذی صلاح مشهود بوده و از امام جمعه شهرستان خواستاریم تا موضوع کمبود منابع آبی و ضرورت صیانت از آن در تریبون های نماز جمعه از سوی ائمه جماعات به مردم شهرستان اعلام شود.

در ادامه این نشست، حجت الاسلام والمسلمین "سید مهدی امیری ارجمندی" امام جمعه فیروزکوه نیز در این خصوص عنوان کرد: فرهنگ سازی و اعلام مخاطرات کمبود آب به مردم می تواند تلنگری بر ای ایجاد انگیزه صرفه جویی در آب شود.

 وی در پایان خاطر نشان کرد: صرفه جویی و ایجاد فرهنگ بهینه سازی مصرف، کاری همگانی است و کلیه ارگان ها می بایست خود را در این موضوع دخیل بدانند.

 


    انسداد 15 حلقه چاه غیرمجاز طی هفته گذشته در تهران بزرگ2018-12-24
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی هفته گذشته با انسداد 15 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه بیش از 470 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش واحد حقوقی و گروه گشت و بازرسی طی هفته گذشته  15 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق  498.5 متر و با دبی 27.5  لیتر برثانیه  پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 470 هزار و 196 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های زیرزمینی، 1 مورد توقیف دستگاه حفاری، 3 مورد جلوگیری از اضافه برداشت و تقلیل منصوبات در مجموع با دبی 2.455 لیتر بر ثانیه با حجم تخلیه سالیانه 45 هزار و 963 متر مکعب، 18 مورد کنترل  بهره برداری، 3 مورد چاه غیرمجاز شناسایی و منجر به صدور اخطاریه گردید و همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 6 دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.

نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    لزوم توجه بیشتر به تکریم ارباب رجوع در امورهای تابعه2018-12-24
دبیر کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم شرکت آب منطقه ای تهران گفت: با توجه به دستورالعمل های ابلاغی و در راستای تحقق اهداف طرح تکریم ارباب رجوع، باید توجه هر چه بیشتری به این امر بویژه در امورهای تابعه شرکت آب منطقه ای تهران صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا سنجری نیا" در جلسه سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: تکریم ارباب رجوع در شرکت آب منطقه ای تهران در اولویت نخست قرار دارد و بخش مهمی از آن تسریع در پاسخگویی به شکایات و استعلام های واصله است.

وی یکی از معضلات کنونی را کمبود نیروی انسانی متخصص عنوان کرد و گفت: بمنظور رفع این کمبودها نیازسنجی های لازم باید با عنایت به وضعیت موجود تشکیلات تفصیلی و پست های اشغال نشده انجام پذیرفته و پس از جمع بندی توسط حوزه منایع انسانی به شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب نیروی متخصص منعکس گردد.

مشاور مدیر عامل تصریح کرد: تبیین و شناسایی گلوگاه های فساد با نیروی انسانی کارآمد و قابل اعتماد امکان پذیر است و قبل از هرگونه جذب نیرو و بمنظور پیشگیری از ایجاد هرگونه مشکلی باید فرآیند گزینش افراد به دقت صورت بگیرد.

وی یادآور شد: بکارگیری سامانه ساماب خدمت چشمگیری در کاهش مراجعات به شرکت و امورات داشته است و انتظار می رود سایر درخواست های ارباب رجوع نیز با سرعت و دقت بیشتری انجام پذیرد.

وی افزود: همچنین با عنایت به  ضرورت تجهیز و راه اندازی میز خدمت در امورات تابعه شرکت آب منطقه ای تهران، ارتقاء شرایط موجود میز خدمت در تمامی امورات از جمله امور شهریار نیازمند تخصیص امکانات و نیروی انسانی متناسب با بندهای دستورالعمل استانداری تهران مبنی بر ایجاد میز خدمت در دستگاه های اجرایی می باشد.

سنجری نیا خاطرنشان کرد: اقدامات اولیه برای نصب و اصلاح تابلوهای راهنمای طبقات و سر درب ها از سوی روابط عمومی صورت گرفته و جهت اقدام بعدی به واحد تدارکات ارجاع شده است تا ارباب رجوع با مراجعه به واحدهای مربوطه دچار سردرگمی نشوند.

در پایان نیز هر یک از مدیران اقدامات انجام شده در زمینه تکریم ارباب رجوع را بیان کرده و مشکلات پیش رو را تشریح کردند.

 


    آزادسازی 40 هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه جاجرود2018-12-23
مدیر امور آب شمیرانات از آزاد سازی 40 هزار متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه جاجرود خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران،  "جواد غفاری" با بیان این مطلب اظهار کرد: امور منابع آب شمیرانات با اخذ دستور قضایی اقدام به آزادسازی مستحدثات غیر مجاز در منطقه زردبند رودبار قصران در حریم و بستر رودخانه جاجرود نمود.

وی با بیان اینکه در این عملیات آزادسازی انجام و بستر و حریم به وضع سابق اعاده گردید، عنوان کرد:  با این اقدام 40 هزار متر مربع از اراضی بستر  و حریم رودخانه جاجرود آزادسازی و از تصرف آن جلوگیری به عمل آمد .

مدیر امور آب شمیرانات با بیان اینکه در آذرماه سال جاری در مجموع بیش از 95 هزار متر مربع از حریم و بستر رودخانه های حوزه عملکرد این امور آزادسازی شده است، گفت: افرادی که قصد انجام معامله در نزدیکی رودخانه ها را دارند حتما پیش از انجام معامله از شرکت آب منطقه ای تهران استعلامات لازم اخذ کنند تا در آینده متحمل ضرر و زیان نشوند.

غفاری در پایان خاطرنشان کرد: امور منابع آب شمیرانات به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد شهرستان و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با جدیت و بر اساس قانون نسبت به برخورد با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی اقدام و اهتمام جدی خواهد داشت.

 


    از برداشت بیش از 73 هزار متر مکعب آب در فیروزکوه جلوگیری شد2018-12-23
مدیر امور منابع آب فیروزکوه از انسداد 5 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با پیگیریهای اکیپ گشت و بازرسی این امور و با اخذ دستور قضایی طی دو روز کاری  تعداد 5 حلقه چاه غیر مجاز به عمق 241 متر و آبدهی 5.1  لیتر در ثانیه در اراضی امیریه، بلند لوی و  هر انده از شهرستان فیروزکوه پر و مسلوب المنفعه شد.

وی در ادامه با بیان کرد :  با انجام این عملیات از خروج بیش از 73  هزار و 917 متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

عباسی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان فیروزکوه با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه آبهای سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    15 حلقه چاه غیر مجاز در رباط کریم پر و مسلوب المنفعه شد2018-12-23
مدیر امور منابع آب رباط کریم از پر و مسلوب المنفعه شدن 15 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور طی دو هفته کاری خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا مصطفی پور" با اعلام این مطلب اظهار کرد:  با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی طی دوهفته  کاری 15حلقه چاه غیرمجاز در مجموع به عمق  680 متر و آبدهی 30 لیتر در ثانیه در اراضی  امامزاده باقر، قلعه میر و  منجیل آباد پر و مسلوب المنفعه شد.

وی ادامه داد: با انجام این عملیات از خروج بیش از 536 هزار متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

 مصطفی پور با بیان اینکه همچنین در این مدت یک عدد دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه های حوزه عملکرد این امور نصب  شد، خاطر نشان کرد:  امور منابع آب رباط کریم بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    جلوگیری از برداشت بیش از 356 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی اسلامشهر2018-12-23
سرپرست امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از پر و مسلوب المنفعه شدن شش حلقه چاه غیر مجاز و در نتیجه جلوگیری از برداشت بیش از 356 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی شش حلقه چاه غیر مجاز در مجمو ع به عمق 261 متر و آبدهی 18 لیتر در ثانیه پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 356 هزار و 400 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.
وی ادامه داد: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب و همچنین جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه است.

گیتی پژوه در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب اسلامشهر بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    لزوم توجه به پژوهش و فناوری‌های نوین در جهت ارتقاء سطح علمی کشور2018-12-22
مدیر گروه و مجری پروژه‌های طرح تحقیقات کاربردی و مطالعات راهبردی حوضه‌های آبریز شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران گفت: برای رسیدن به یک کشور پیشرفته و علمی بایستی به پژوهش و تحقیقات نوین توجه ویژه ای شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای تهران، "مجتبی نوری" در نشستی که به مناسبت هفته پژوهش در سالن کنفرانس شرکت با حضور سرپرست شرکت، جمعی از مدیران و کارشناسان و همچنین پژوهشگران برتر برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: چشم‌انداز تحقیقات کاربردی  شرکت‌های آب منطقه‌ای بایستی بر مبنای توسعه پایدار مبتنی بر مدیریت به هم پیوسته منابع آب بنا شود.

وی با بیان اینکه جلسات متعددی با مدیران و کارشناسان حوزه ستادی شرکت مدیریت منابع آب ایران در خصوص اهمیت تحقیقات کاربردی تشکیل شده است، تصریح کرد: این محورهای تحقیقاتی عموماً در خصوص مسایل اجتماعی و ظرفیت‌سازی، زیرساخت‌های آبی، مدیریت دانش و پژوهش، آب و محیط زیست و غیره بوده است.

نوری در خصوص اقدامات تحقیقات کاربردی شرکت مدیریت منابع آب و شرکت‌های زیرمجموعه در سال 96- 97 عنوان کرد:  86 پروژه خاتمه یافته، 239 مقاله، 18 کتاب پژوهشی مورد حمایت، 16 مورد پایان نامه‌های مورد حمایت، 26 تفاهم نامه، 108 کارگاه و سمینار علمی و 16 اختراع ثبت شده  از جمله این موارد بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه  دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی می‌توانند اتاق فکر موضوع سازگاری با کم آبی باشند، تصریح کرد:  در این جهت ویژه نامه‌ای با کمک و همفکری متخصصین تالیف شده است که در روزهای آتی  به دست علاقه‌مندان خواهد رسید.

نوری تاکید کرد: نقشه راه فن‌آوری‌های مدیریت منابع آب مشخص می‌کند که در سال‌های آینده برای پروژه‌های آبی نیازمند چه تجهیزات و امکاناتی می‌باشیم. همچنین استفاده از اینترنت اشیاء  در این زمینه کمک فراوانی خواهد نمود و بایستی همگی آموزش‌های لازم را دیده تا نحوه به کارگیری این پروتکل ارتباطی را بیاموزیم.

در ادامه " بنفشه زهرایی" عضو هیأت علمی کمیته تحقیقات شرکت و مدیرکل مدیریت مصرف و ارتقاء بهره‌وری و آب وآبفای وزارت نیرو ضمن تمجید از ایجاد کارگروه ملی سازگاری با کم آبی عنوان کرد: با توجه به اینکه سیاست‌های کارگروه مذکور کاهش مصارف است، بایستی در کنار  استفاده از دستگاه‌ها و نهادهای دولتی از ظرفیت  دانشگاه‌ها و موسسه تحقیقات برای رسیدن به این هدف استفاده کرد.

وی ادامه داد: برای رفع سر درگمی در این خصوص بایستی  ابتدا از راه‌حل های کوچک، محلی و قابل اجراء، بهره برده و سپس طرح‌ها و ایده‌‌های بزرگ را عملی نمود.

در ادامه این نشست " آلاله قائمی" رییس گروه تحقیقات کاربردی شرکت در خصوص جایگاه تحقیق و پژوهش در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران گفت: قانون اساسی از نظر اهمیت و اعتبار، در رأس سلسله مراتب قواعد حقوقی و مقررات هر جامعه قرار دارد. قانون اساسی به صورت کلی و در اصول متعددی به مسألة مهم تحقیق، پژوهش و نوآوری اشاره نموده است که برخی از این اصول و زیربندهای آن شامل اصل دوم قانون اساسی در بندهای  الف و ب و  اصل سوم قانون اساسی بندهای دوم و چهارم می باشد.

وی ادامه داد: مطابق بند چهارم اصل سوم، دولت موظف است همه امکانات خود را برای دستیابی به تقویت روحیه بررسی و تتبع و بالا بردن سطح علمی، فنی، فرهنگی و اسلامی از طریق تأسیس مراکز تحقیق و تشویق محققان به کار گیرد. بنابراین یکی از وظایف اصلی مسؤلان، تقویت امر تحقیق و تشویق پژوهشگران عنوان شده است. 

قائمی در خصوص اهداف گروه تحقیقات کاربردی شرکت عنوان کرد: تحقق اولویت‌ها و محورهای تحقیقاتی مورد نیاز شرکت، تقویت تقاضامحوری و پاسخگویی به نیازهای عملیاتی و طرح‌های توسعه‌ای صنعت آب، هدایت و هماهنگی و راهبری انجام پروژه‌های تقاضامحور شرکت و استفاده بهینه از ظرفیت‌ها، امکانات و پتانسیل‌های موجود از جمله این موارد می باشد.

وی با بیان اینکه بر این اساس هدف از تشکیل این گروه، پاسخ به نیازهای تحقیقاتی جهت رفع مسائل و مشکلات ضروری در بخش منابع آب، جهت نیل به دستیابی اهداف شرکت و ارائه دستاوردهای علمی و تحقیقاتی شرکت می‌باشد، تصریح کرد: اولویت بندی پروژه ها عمدتاً به 2 صورت تقاضا محور و یا مستقل (محقق محور)  بوده و در حال حاضر اولویت‌بندی پروژه‌ها در شرکت به سمت رویکرد تقاضا محور می باشد.در این رویکرد، پژوهش و تحقیقات بر اساس تقاضای دفاتر و واحدهای مختلف انجام  می شود و نتایج مورد انتظار آن در در راستای حل مسأله و ارائه پاسخ مناسب و عملیاتی در حوزه مأموریتی سفارش‌دهنده پژوهش است.

قائمی افزود: رویکرد مستقل یا عرضه محور و یا محقق محور اخذ و پذیرش پروپوزال از سوی محقق است.در این رویکرد، سعی می‌گردد تا پروپوزال ارسالی از سوی محقق به دفاتر و واحدهای مختلف ارجاع شود تا ضمن ارتباط مؤثر، نتایج تحقیق در راستای حل مسأله و ارائه پاسخ مناسب و عملیاتی در حوزه مأموریت شرکت باشد. این روش با هدف حمایت از پروژه‌های دانشجویی که تنها در راستای اولویت‌های پژوهشی صنعت آب کشور می‌باشد، صورت می‌پذیرد.

رییس گروه تحقیقات کاربردی شرکت آب منطقه ای تهران یادآور شد: مطابق برآوردهای صورت گرفته، میزان اعتبار مورد نیاز جهت اجرای پروژه‌های تحقیقاتی جدید و نیمه‌تمام این شرکت در سال 1397، بالغ بر 10،000 میلیون ریال بوده که این مهم از محل یک درصد هزینه کرد اعتبار بودجه جاری شرکت در حال اجراء و پیگیری می باشد.

قائمی با بیان اینکه پروژه‌های تحقیقاتی متعددی در شرکت انجام شده است، ادامه داد: تدوین یک مدل تلفیقی مبتنی بر روش زمین‌آماری بیشینه آنتروپی بیزی یا کریجینگ، تئوری آنتروپی و شاخص‌‌ خسارت‌پذیری آبخوان برای ارزیابی و به‌هنگام‌سازی سامانه پایش کیفیت آب زیرزمینی آبخوان تهران، تعیین میزان رطوبت خاک و تبخیر و تعرق واقعی و تاثیر آن بر بیلان  منابع آب برای استان تهران، طراحی و ساخت دستگاه آزمایشگاهی دوبعدی بررسی فرسایش داخلی در خاک، پیش‌بینی آورد رودخانه‌های استان تهران با استفاده از فن‌آوری‌های نوین، بررسی مشخصه‌های کیفی و تصفیه‌پذیری روان آب سطحی کانال فیروزآباد شهر تهران برای مصارف آبیاری، شبیه‌سازی پدیده ضربه قوچ در خط انتقال آب از طالقان به آبگیر بیلقان، مطالعات پایه‌ای امکان وجود میکروآلاینده سیانوتوکسین‌ها در یکی از منابع سطحی تأمین‌کننده آب آشامیدنی شهر تهران (سد لتیان)، ارزیابی عملکرد فنی سازه‌های تنظیم و توزیع آب در شبکه آبیاری و زهکشی ورامین و کنترل رسوبگذاری در مخازن سدها با استفاده از موانع از جمله این موارد تحقیقاتی  می باشد.

وی درباره چالش‌های موجود در امر تحقیقات عنوان کرد: عدم تناسب هزینه‌های پژوهشی با تولید ناخالص ملی و کمبود بودجه پژوهشی، هزینه کردن بودجه‌های پژوهشی در مواردی غیر از امور پژوهشی، نبودن ساختار قوی و مناسب تحقیقات در دستگاه‌های اجرایی با توجه به حجم وظایف محوله، مشکلات ناشی از مقررات و آیین‌نامه‌های دست و پا گیر اداری و مالی، بی اعتمادی مدیران نسبت به دستاوردهای پژوهشی داخلی، شکاف‌های نگرشی و ارتباطی میان محققان و مدیران در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری و عدم تناسب پروژه‌های مصوب ملی با اهداف واحدهای مختلف شرکت از جمله این چالش‌ها است.

رییس گروه تحقیقات کاربردی شرکت در پایان خاطر نشان کرد: راهکارهای پیشنهادی جهت رفع چالش‌ها شامل تقویت اعتبارات پژوهشی و افزایش سهم بودجه تحقیقات از تولید ناخالص ملی، کنترل و نظارت بر نحوه استفاده از اعتبارات پژوهشی، ایجاد و تشکیل ساختار تحقیقاتی مناسب با شرایط دستگاه‌های اجرایی و حجم وظایف محوله،اصلاح قوانین و مقررات و آیین‌نامه‌های اداری و مالی مرتبط با پژوهش و تحقیقات وایجاد ارتباط قوی میان مدیران و محققان و استفاده از توان دانشمندان و محققان در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری می‌باشد.

گفتنی است سرپرست شرکت، از "امیر سالمی" عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی جهت ارائه طرح تحقیقاتی "شناسایی و تعیین مقدار ریزآلاینده­ های آلی، هورمون­ ها، داروها و فراورده­ های مراقبت شخصی برگزیده در خروجی تصفیه­ خانه فاضلاب شهری، خاک و محصولات زراعی" و "جعفر یزدی" عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی جهت ارائه طرح "تعیین جانمایی و ابعاد بهینه روش‌های توسعه کم اثر در احیای رودخانه‌ها" و همچنین از "آلاله قائمی"، "هانیه ظهور فاضلی" و "عادل ساعدی" به عنوان پژوهشگران برتر سال 97 شرکت آب منطقه‌ای تهران با اهداء لوح تقدیر شد.

شایان ذکر است در راستای حضور فعال در کمیته راهبری طرح پژوهشی "بررسی و ارزیابی روش‌های نوین پیش‌بینی و هشدار سیل و امکان‌سنجی در حوضه آبریز شهر تهران از "حسین زنگویی"، "محمدعلی کریم خانی"، "معین آصفی"، "فرشید فیض‌الهی"، "مهران قدرتی"، "هژیر باقرنژاد"، "فرهاد شمس‌زهرایی"، "مرتضی قاسم‌پور" و "کوروش همدانیان" و نیز از "اکرم صوفی" جهت تلاش‌ و فعالیت‌های مستمر در امر تحقق وظایف گروه تحقیقات کاربردی با ارائه لوح‌های جداگانه‌ای تقدیر بعمل آمد.

 


    یکی از بزرگترین سندهای مالکیت در محدوده رودخانه جاجرود اخذ شد2018-12-22
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: با تلاش کارشناسان فنی و حقوقی این امور یکی از بزرگترین سندهای مالکیت اراضی بستر رودخانه های تهران و توابع در محدوده بستر رودخانه جاجرود توسط این امور به منظور تثبیت مالکیت و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان پردیس اخذ شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" در نشست مشترک امور منابع آب تهران بزرگ با اداره ثبت اسناد و املاک پردیس گفت: با پیگیری های ویژه به عمل آمده توسط همکاران این امور برای بخشی از بستر رودخانه جاجرود واقع در منطقه خجیر قبل از دریاچه سد ماملو به مساحت حدود 74 هکتار پس از اقدامات قضایی و رفع تصرفات، در جهت تثبیت مالکیت، سند مالکیت اخذ گردید.

وی افزود: بر اساس تفاهم نامه فی ما بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و جلسات استانی و شهرستانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری های مستمر انجام شده توسط امورآب تهران بزرگ مقرر است در چارچوب ضوابط و مقررات جاری در خصوص اخذ سند مالکیت برای بستر رودخانه های واقع در شهرستان تهران و  پردیس در حوزه عملکرد این امور اقدام شود.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تاکید کرد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آب های سطحی اساساً با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه ای تهران) هر گونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد و امور آب در نقش حاکمیتی خود با هر گونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به عمل خواهد آورد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها معامله ملکی انجام می دهند، حتما پیش از انجام معامله استعلام های لازم را از امور منابع آب تهران بزرگ اخذ کنند تا در آینده دچار هیچگونه ضرر و زیان نشوند.

 


    پساب تصفیه خانه های فاضلاب شهرستان ملارد ساماندهی می شود2018-12-22
مدیر امور منابع آب شهریار گفت: بر اساس جلسه شورای حفاظت با همکاری دستگاه های ذیربط پساب تصفیه خانه های فاضلاب شهرستان ملارد ساماندهی می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "غلامعلی بیدختی" با بیان این مطلب اظهار کرد: در جلسه شورای حفاظت شهرستان ملارد گزارش اجمالی از عملکرد امور آب شهریار در شهرستان ملارد به ویژه  تعداد چاه های پر و مسلوب‌المنفعه شده در سال های  گذشته و سال جاری، تعیین تکلیف چاه های مشمول فرم 1 و فرم 5 و  اهمیت پرو مسلوب المنفعه نمودن چاه های واقع در حریم چاه های شرب آبفا مطرح و ارائه گردید.

وی افزود: هچنین موضوعات مرتبط با دستور جلسه اعم از نحوه بهره برداری پساب تصفیه خانه های شهرستان ملارد و ضرورت تشکیل کارگروه های تخصصی ترجهت تعیین تکلیف بهره برداری از این منابع آبی پایدار و توسعه آن ها مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به وضعیت نامطلوب سفره های آب زیرزمینی و تشکیل جلسات متعدد شورای حفاظت از منابع آب در شهرستان ملارد جهت مرتفع نمودن مشکلات موجود در  این زمینه، افزود: نیل به اهداف طرح تعادل بخشی آبهای زیرزمینی جز با همکاری و هماهنگی اعضاء میسر نمی گردد و همه اعضا باید با جدیت در جهت صیانت از منابع آب تلاش کنند.

همچنین در این نشست سرپرست معاونت فنی عمرانی فرمانداری ملارد ضمن جمع بندی موضوعات مطروحه در جلسه بر لزوم تعیین تکلیف بهره برداری از پساب تصفیه خانه های شهرستان ملارد از طریق تشکیل کارگروهی متشکل از ادارات آب و فاضلاب شهری و روستایی، امورمنابع آب جنوب غرب استان تهران و با محوریت فرمانداری تاکید داشت. 

وی در پایان حفظ و صیانت از منابع آبی این شهرستان را در گرو ایجاد روابط نزدیک تر و صمیمی تر بین اعضا شورا و تشکیل جلسات تخصصی تر دانست و اظهار امیدواری کرد: در جلسات آتی به این موضوعات بیشتر پرداخته شده و با اهتمام مسئولین و اعضا شورا دغدغه های موجود در خصوص بحران های شهرستان ملارد  به حداقل برسد.

 


    اطلاع مردم از اقدامات ادارات شهرستان جزء حقوق شهروندی است که بایستی مورد توجه قرار گیرد2018-12-19
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری فیروزکوه عنوان کرد: اطلاع مردم از اقدامات ادارات شهرستان جزء حقوق شهروندی است که بایستی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حمزه امرایی" درجلسه شورای هماهنگی روابط عمومی شهرستان فیروزکوه که با حضور مشاور و مدیر حوزه فرماندار، مشاور فرماندار و مدیر روابط عمومی فرمانداری و  نیزمسئولان روابط عمومی ادارات شهرستان در سالن اجتماعات شهدای فیروزکوه فرمانداری برگزار شد،با اشاره به هفته فرهنگی شهرستان که از اول تا هفتم دی ماه برگزار خواهد شد، اظهار داشت : نقش روابط عمومی ها در این هفته بسیار پر رنگ تر خواهد شد؛ این مسئولان باید بتوانند با اطلاع رسانی دقیق، برنامه های اجرایی ادارات را به خوبی برای مردم منعکس کنند که در این راستا نیاز است ارتباط خود با رسانه ها را به طور مستمر حفظ کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری فیروزکوه افزود : امروزه فضای مجازی نسبت به سایر رسانه های مکتوب و غیره بیشتر مورد استقبال است و مسئولان روابط عمومی برای بازتاب عملکرد ادارات بایستی در این زمینه فعالیت مناسبی داشته باشند و از این ظرفیت استفاده نمایند.

این مقام مسئول تاکید کرد : اطلاع مردم از اقدامات ادارات شهرستان جزو حقوق شهروندی است که بایستی مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه این نشست، " مهدی تقی پور" مشاور و مدیر حوزه فرماندار فیروزکوه ضمن تاکید بر اهمیت جایگاه روابط عمومی در ادارات بیان داشت : برخی از مدیران، وظیفه روابط عمومی را صرفاً اطلاع رسانی و پاسخگویی به رسانه ها می دانند که این دیدگاه مطلوب نیست، چرا که رسالت مسئولان روابط عمومی جمع بندی داده ها، تبدیل آن ها به اطلاعات و تحلیل محتوا است؛ این افراد باید به عنوان مشاور مدیران سازمان ایفای نقش کنند.

تقی پور تاکید کرد : این دیدگاه باید توسط خود مدیران روابط عمومی تغییر و اصلاح شود.

وی همچنین تصریح کرد : امکانات و تجهیزات برای بهبود عملکرد کارشناسان روابط عمومی از مستلزماتی است که تحقق آن ها نیز در گرو شناخت و مطالبه گری مناسب این مسئولان است.

مشاور و مدیر حوزه فرماندار فیروزکوه  با بیان اینکه مدیران قوی، قطعاً در روابط عمومی سازمان نیروهای انسانی متخصص و با عملکرد قوی دارند، عنوان کرد: مسئولان روابط عمومی باید ارتباط قوی با مردم داشته باشند تا بتوانند پیوند مناسبی میان آن ها با سازمان مربوطه برقرار کنند.

وی ضمن بیان اینکه مسئولان روابط عمومی باید از سطحی نگری به سمت دو عنصر پرسش گری و تحلیل گری پیش روند خاطر نشان کرد : روابط عمومی می تواند نقش موثری در برنامه ریزی و هدف گزاری ادارات داشته باشد که این امر تنها با مطالعه، ارتباط و تحلیل مناسب مسائل امکان پذیر است.

تقی پور تاکیدکرد : عملکرد روابط عمومی باید منجر به افزایش سرمایه اجتماعی و کم نمودن فاصله مردم از مسئولان در جامعه گردد؛ مسئولان روابط عمومی تعیین کننده چگونگی برخورد مردم با ادارات و بالعکس هستند. روابط عمومی ها باید نگاه نقادانه داشته باشند و این مهم تنها با آگاهی و اطلاعات کامل و جامع فرد میسر می شود.

این مقام مسئول  با اشاره به اینکه امروزه جامعه مخاطب توسط فضای مجازی بسیار گسترده شده است که این امر مسئولان روابط عمومی را ملزم می کند تا برای هر مخاطب برنامه ریزی مناسب داشته باشد، اضافه کرد:اگر اخبار توسط روابط عمومی خود ادارات به طور شفاف برنامه محور منتشر شود، شایعات و بحران های احتمالی کاهش چشمگیری خواهد داشت.

 همچنین " مجتبی حسینی" مدیر روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه نیز در این نشست ضمن بیان اهمیت تعامل و ارتباط با رسانه ها تاکید کرد : کیفیت اجرای برنامه ها و محتوا سازی روابط عمومی ها در هفته فرهنگی می تواند در راستای توسعه شهرستان تاثیر گذار باشد چرا که توجه مسئولان در سطوح مختلف و رسانه ها در هفته فرهنگی به شهرستان برگزار کننده، قابل تامل و توجه است.

حسینی ادامه داد : بایستی در تهیه و تنظیم خبر توجه لازم را داشته باشیم و ضمن توجه به اصول خبر نویسی، روندی رو به رشد را در کیفیت گزارشات و اخبار ادارات دنبال کنیم.

مشاور فرماندار و مدیر روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه ضمن تاکید بر اطلاع رسانی برنامه های هفته فرهنگی در سطح شهرستان و جامعه هدف ادارات در پایان به تشریح وظایف کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات پرداخت و گزارشی در خصوص کمیت و کیفیت اخبار ارسالی ادارات شهرستان ارائه نمود.

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن 18 حلقه چاه غیر مجاز در شهرستان دماوند2018-12-19
مدیر امور منابع آب دماوند از پر و مسلوب المنفعه نمودن 18 حلقه چاه غیر مجاز در آذرماه سال جاری خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "منصورمردانی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی، 18 حلقه چاه غیر مجاز در حوزه عملکرد امور منابع آب دماوند در مجموع به عمق 752 متر و با دبی 13.61 لیتر در ثانیه پر و مسلوب المنفعه گردید.

مردانی با بیان اینکه همچنین 7 فقره ادوات حفاری غیرمجاز توقیف شد، افزود: با انجام این عملیات از خروج بیش از 190 هزار متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی دشت دماوند جلوگیری شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امور منابع آب دماوند به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه‌ای تهران با هرگونه تخلف و سوء استفاده از منابع آب سطحی و زیرزمینی برخورد جدی و قانونی می نماید.

 


« 1 2 3 4 » Page: