|  رنگ  |  + 0 -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره

لزوم توجه به مهندسی ارزش به عنوان یکی از کارآمدترین و اثربخش ترین روش‌های اقتصادی انجام پروژه ها

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران در جلسه کمیته مدیریت بحران بر لزوم توجه به مهندسی ارزش به عنوان یکی از کارآمدترین و اثربخش ترین روش‌های اقتصادی برای انجام پروژه های شرکت تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "یوسف رضاپور" با بیان این مطلب، تصریح کرد: تا کنون در حوزه مهندسی ارزش شاهد دستاوردهای موفقیت آمیز زیادی در شرکت بوده ایم که در برخی از موارد کاهش هفتاد و پنج درصدی هزینه ها را به همراه داشته است.

رضاپور با اشاره به بحران کاهش منابع آبی به خصوص در سال های اخیر تاکید کرد: به منظور مدیریت هر چه بهتر بحران کم آبی و تبعات سنگین ناشی از آن و حفاظت از منابع آبی در دسترس،  باید با الگوگیری از پروژه های موفق سایر کشورها و با تکیه بر توان شرکت های مهندسین مشاور داخلی، مشکلات مربوط به بحران تأمین آب شرب استان های تهران و البرز در سال های خشکسالی مرتفع گردد و در همین راستا نیز شرکت آب منطقه ای تهران رایزنی های اساسی با نهادهای مربوطه از جمله شرکت مهندسی آبفای کشور داشته است.

مدیر عامل شرکت در ادامه به ایجاد میز خدمت به صورت دائمی، در آینده نزدیک اشاره کرد و گفت: هدف از ایجاد میز خدمت، رسیدگی به مشکلات ارباب رجوع و خدمت رسانی هر چه سریع تر به مردم است، ضمن اینکه در بحران شیوع بیماری کرونا از تجمع و تردد جمعیت در داخل شرکت جلوگیری می شود که برای حفظ سلامت مردم و همکاران امری ضروریست.

در ادامه جلسه، "علیرضا خانی زاد" رئیس گروه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل با اشاره به مشکلات تأمین آب استان سمنان از کانال سیمین دشت و لزوم توجه به برنامه های سازگاری با کم آبی برای عبور از بحران فعلی، تصریح کرد: تا کنون با برنامه ریزی صحیح در امر منابع و مصارف آبی، استان تهران با مشکلی روبه رو نشده است و در حال حاضر با توجه به شرایط آب و هوایی و وضعیت ذخیره سازی سدهای پنجگانه با بهره گیری از توان شرکت های مشاور این مهم همچنان ادامه خواهد داشت.

"احمد علی قربانیان" معاون حفاظت و بهره برداری شرکت در ادامه جلسه اظهار کرد: با توجه به وضعیت بارش ها در سال جاری و کاهش میزان ذخایر آب های سطحی، بحران کم آبی  باید یکی از دغدغه های اصلی دستگاه های ذیربط و مردم باشد و با فرهنگ سازی صحیح و آگاه سازی جامعه از بحران کم آبی و تبعات گسترده آن از جمله فرونشست، مردم را با فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب آشنا کرد؛ چرا که عبور از این بحران جز با مدیریت صحیح دستگاه های اجرایی و همراهی دلسوزانه مردم میسر نخواهد بود.

قربانیان با تاکید بر اینکه شرکت آبفا به عنوان اصلی ترین همراه شرکت آب منطقه ای در بحث تامین آب استان، باید هر چه جدی تر در امر احیاء چاه های در دست بهره برداری خود اقدام کند، اذعان کرد: در راستای مدیریت هرچه بهتر از منابع آبی و همکاری و همراهی هر چه بیشتر دو دستگاه اجرایی آبفا و آب منطقه ای امری اجتناب ناپذیر است.

وی به طرح ناتمام ایستگاه پمپاژ اضطراری از سد طالقان اشاره و گفت: این طرح که از سال 1393 رها شده است باید مجدد مورد بررسی و راه اندازی قرار گیرد چرا که با به ثمر رساندن این طرح، بخشی از دغدغه بحران کم آبی در استان تهران مرتفع می گردد.

"محمدرضا خانیکی" مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب نیز در پایان جلسه ضمن ارائه گزارشی از آمار بارندگی ها در سال آبی جاری و هشدار کاهش بارندگی ها، اذعان کرد: بحران کم آبی چند سالیست که گریبان گیر استان تهران شده است و این شرکت همواره در صدد انجام راه کارهایی برای مقابله با این بحران بوده است، به طور مثال درسال 1393 تعدادی چاه آب اضطراری به منظور تأمین آب شرب، حفاری گردید، اما در حال حاضر با توجه به حریم چاه های موجود امکان حفاری چاه جدید برای تأمین آب شرب وجود ندارد و در صورت لزوم بایستی چاه هایی که به مصرف شرب در آمده و آبدهی مناسبی ندارند احیا و یا جایگزین شوند.

کد خبر: 4761
  تاریخ خبر : 14 تیر 1400
 52
سایتـــ های مرتبطـ

آمار بازدیدکنندگان

 • کاربران آنلاین : 28
 • بیشترین بازدید همزمان : 321
 • بازدید امروز : 2,279
 • بازدید دیروز : 6,084
 • کل بازدید : 4,204,015
 • آخرین به روزرسانی : 4 مهر 1400 15:20:24
 • شناسه IP شما : 3.236.13.53

راه‌های تماس با ما

 • آدرس : تهران، بلوار کشاورز، خیابان حجاب
 • کدپستی : 1415615441
 • تلفن : 02181751
 • فاکس : 02188966555
 • پست الکترونیکی : info[at]thrw.ir
 • پیامک : 50002405
 • تلفن گویا : 02181751