Wednesday, 12 Azar 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
ملاقات مردمی
ملاقات مردمی
کرونا
شعار سال
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

    پیام تبریک نوروزی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران2020-03-19
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با صدور پیامی، فرارسیدن نوروز باستانی 1399 را تبریک گفت.

عید است ولی بدون او غم داریم

عاشق شده ایم و عشق را کم داریم

ای کاش که این عید، ظهورش برسد

اینگونه هزار عید با هم داریم

"اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج"

 

بهار فرصت دوباره نگریستن به دیروز و آینده است. بهار یعنی بهتر زیستن و بهتر نگریستن؛ یعنی بهتر از همه دیروزها، سبزی و طراوت را استشمام کردن.

سال ۱۳۹۹ را در حالی آغاز می کنیم که در سال گذشته به یاری خداوند متعال و همت همکاران صدیق و زحمتکش خود، شاهد اقدامات و عملکرد قابل توجهی در زمینه وظایف سازمانی بوده ایم و امید که از این پس نیز با تلاش شما عزیزان این اقدامات شایسته در جهت تامین آب پایدار برای مردم شریف پایتخت که قلب تپنده ایران عزیزمان است، ادامه یابد.

ما برآنیم تا با بهره گیری از نیروی انسانی کارآمد و با تجربه، استفاده از کلیه منابع و امکانات موجود، گسترش آگاهی عمومی و جلب مشارکت ذی نفعان به گونه ای عمل نموده تا چالش های پیش رو را به فرصت ها تبدیل نماییم.

بر خود فرض میدانم از تلاش های تمامی شما همکاران ارجمند به ویژه خانواده بزرگ شرکت آب منطقه ای تهران تشکر نمایم، چرا که اگر نبود همدلی و همیاری خانواده های محترم شما همکاران عزیز، اکنون شاهد این اتفاقات خوب در حوزه آب نبودیم.

بیایید در این روزها که همه ما درگیر مبارزه با شیوع ویروس کرونا هستیم، "یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ" را به نیت شفای بیماران و تبدیل حال همه ما به بهترین حال، زمزمه کنیم.

برایتان در آغازین روز سال نو و در این فرصت نو، امیدی نو برای ساختن و بهتر زیستن، آرزومندم.

سید حسن رضوی

                                                                                 مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران

 


    پیام مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی آب2020-03-20
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی آب پیامی خطاب به همکاران و فعالان عرصه آب صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، پیام "سید حسن رضوی" به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی آب به شرح زیر است:

"و جعلنا من الماء کل شیء حی"

22 مارس مطابق با سوم فروردین ماه به عنوان «روز جهانی آب» نامیده شده و همه ساله شعاری از سوی بخش آب سازمان ملل برای این روز تعیین می شود. امسال نیز روز جهانی آب به نام «آب، تغییر اقلیم، مسئولیت اجتماعی» نامگذاری شده است که نشانگر توجه ویژه به نقش حیاتی آب و تغییر اقلیم بر مسائل اجتماعی و فرهنگی جوامع است.

حیات اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و زیست محیطی جوامع بشری به آب وابسته است چرا که این کالای ارزشمند محدود، غیرقابل جایگزین و محور توسعه پایدار است و دستیابی نسل امروز و نسل های آتی به حیات اجتماعی، جز در سایه محور قرار دادن آب میسر نخواهد بود.

تفاوت چشمگیر در میزان بارش ها طی سال های اخیر و تغییر ناگهانی روند بارش ها از خشکسالی به بارش های شدید خود حاکی از وقوع تغییر اقلیم در کشور است که مسئولیت مردم و مسئولان را دوچندان می کند و باید توجه و حساسیت بیشتری پیرامون مسائل مرتبط با آب داشته باشند.

این روزها بحران ویروس کرونا در سراسر جهان اهمیت آب و مسوولیت اجتماعی در برابر آن را به همگان نشان داد بدین معنا که همه افراد جامعه در مقابل تامین و مصرف بهینه این مایه حیاتی مسئول هستند چرا که در غیر این صورت بی توجهی و عدم پذیرش مسوولیت اجتماعی افراد در برابر آب متوجه کل جامعه می شود. همچنین لزوم تامین آب پایدار و سالم برای هموطنان در این شرایط مسئولیت اجتماعی ما را بیش از گذشته کرده است تا با کمترین خسارت شرایط فعلی را پشت سر بگذاریم.

اینجانب روز جهانی آب را به همه دست اندرکاران بخش آب کشور و همکاران پرتلاش خود که وظیفه خطیر تامین و حفاظت از منابع آب را برعهده دارند، تبریک عرض می کنم و آرزوی توفیق و سعادت برای آنان می نمایم.

 


    انسداد دو حلقه چاه غیر مجاز در فیروزکوه2020-03-18
مدیر امور منابع آب فیروزکوه از انسداد دو حلقه چاه غیر مجاز در شهرستان فیروزکوه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی تعداد دو حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 24 متر و آبدهی 6 لیتر در ثانیه در اراضی سیاده و سیمین دشت از شهرستان فیروزکوه  مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیا و تعادل بخشی آبهای زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج بیش از 72 هزار و 705 متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مرادی نسب ضمن تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان تصریح کرد: طی این مدت 10 مورد صدور اخطاریه در بخش آبهای سطحی و در بخش آبهای زیرزمینی داده شد.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه در پایان خاطر نشان کرد: این امور بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    هشدار امور منابع آب شهریار در خصوص احتمال طغیان رودخانه شادچای2020-03-17
مدیر امور منابع آب شهریار در خصوص احتمال طغیان رودخانه شادچای هشدار داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "غلامعلی بیدختی با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: با اعلام امور نظارت بر بهره برداری و نگهداری سد و نیروگاه امیرکبیر در خصوص رهاسازی و کنترل جریان سیلاب های احتمالی مخزن سد امیرکبیر به جهت جلوگیری از حوادث احتمالی جانی و مالی بدینوسیله موضوع فوق در خصوص جریان سیلابی عبوری از رودخانه کرج و انشعابات حاصل از آن و مسیر رودخانه شادچای واقع در محدوده شهرستان شهریار از محور چیتگر اندیشه تا آزاد راه تهران ساوه اطلاع رسانی لازم صورت گرفت.

وی افزود: در این راستا تعداد 11 عدد بنر با متن هشدار عبور سیلاب، عدم توقف و عبور و مرور افراد، جلوگیری از حمل و نقل ماشین آلات در مسیر و حاشیه رودخانه جهت اطلاع رسانی کامل در مناطق مسکونی امتداد رودخانه و نقاط حادثه خیز و پل های قابل دسترسی در بستر و حریم رودخانه و نقاط قابل رویت، نصب گردید.

بیدختی خاطرنشان کرد: امور منابع آب شهریار تمام امکانات و تلاش خود را جهت لایروبی رودخانه ها و شناسایی و رفع نقاط حادثه خیز بسیج کرده تا در صورت و وقوع سیلاب احتمالی، آمادگی لازم برای مواجه با آن وجود داشته باشد و شاهد حوادث جانی و مالی به هموطنان نباشیم.

 


    رفع تصرف هزار و ۲۰۰ مترمربع از حریم و بستر رودخانه سیاه آب 22020-03-16
مدیر امور منابع آب رباط کریم و بهارستان از رفع تصرف بیش از هزار و ۲۰۰ مترمربع از حریم و بستر رودخانه سیاه آب 2 در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، " علیرضا مصطفی پور" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: در راستای حفظ و حراست از مجاری آب های سطحی و همچنین پیشگیری و جلوگیری از خسارات جانی و مالی در سیلاب های احتمالی رفع تصرف مستحدثات غیرمجاز در دستور کار این امور قرار دارد.
وی افزود: با پیگیری های صورت گرفته توسط کارشناسان آب های سطحی این امور و پس از اخذ دستور قضایی ساختمان و تالار 4 طبقه  غیرمجاز که  در داخل بستر رودخانه سیاه آب 2 در حال احداث بود، در حضور نماینده دادستان شهرستان بهارستان  و مأموران نیروی انتظامی تخریب شد.
 مصطفی پور ادامه داد: ساختمان یاد شده 4 طبقه بوده که در مجموع حدود ۴ هزار و ۸۰۰ متر از بنای در حال ساخت تخریب شد.
مدیر امور منابع آب رباط کریم و بهارستان  تصریح کرد: با این اقدام هزار و ۲۰۰ متر مربع از بستر  و حریم رودخانه سیاه آب 2 در محدوده  نسیم شهر از توابع بهارستان رفع تصرف  و از ید متصرفان و افراد سودجو خارج گردید.
وی در پایان خاطرنشان کرد: با انجام این تخریب مجموع رفع تصرف بستر و حریم مجاری آبهای سطحی در حوزه عملکرد این امور  از ابتدای سال جاری تاکنون به 8 هزار و 200 متر مربع رسیده است.
 

 


    رفع تصرف هزار و ۲۰۰ مترمربع از حریم و بستر رودخانه سیاه آب 22020-03-16
مدیر امور منابع آب رباط کریم و بهارستان از رفع تصرف بیش از هزار و ۲۰۰ مترمربع از حریم و بستر رودخانه سیاه آب 2 در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا مصطفی پور" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: در راستای حفظ و حراست از مجاری آب های سطحی و همچنین پیشگیری و جلوگیری از خسارات جانی و مالی در سیلاب های احتمالی رفع تصرف مستحدثات غیرمجاز در دستور کار این امور قرار دارد.

وی افزود: با پیگیری های صورت گرفته توسط کارشناسان آب های سطحی این امور و پس از اخذ دستور قضایی ساختمان و تالار 4 طبقه  غیرمجاز که  در داخل بستر رودخانه سیاه آب 2 در حال احداث بود، در حضور نماینده دادستان شهرستان بهارستان  و مأموران نیروی انتظامی تخریب شد.

 مصطفی پور ادامه داد: ساختمان یاد شده 4 طبقه بوده که در مجموع حدود ۴ هزار و ۸۰۰ متر از بنای در حال ساخت تخریب شد.

مدیر امور منابع آب رباط کریم و بهارستان  تصریح کرد: با این اقدام هزار و ۲۰۰ متر مربع از بستر  و حریم رودخانه سیاه آب 2 در محدوده  نسیم شهر از توابع بهارستان رفع تصرف و از ید متصرفان و افراد سودجو خارج گردید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با انجام این تخریب مجموع رفع تصرف بستر و حریم مجاری آبهای سطحی در حوزه عملکرد این امور  از ابتدای سال جاری تاکنون به 8 هزار و 200 متر مربع رسیده است.

 


    پایش شرایط سیلابی رودخانه جاجرود در جنوب دشت ورامین با استفاده از پهپاد2020-03-16
مدیر امور منابع آب ورامین گفت: این امور با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با استفاده از یک فروند پهپاد شرایط سیلابی رودخانه جاجرود در جنوب دشت ورامین در محدوده پل جهاد چرمشهر، اتوبان قم – گرمسار و پایین دست آن را پایش کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، محمد داوودی با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: در سیلاب های اخیر با عنایت به رسوب گذاری های انجام شده در منطقه مذکور و با توجه به اینکه رواناب های سطحی شهرستان تهران و ارتفاعات شمالی استان از طریق رودخانه های سرخه حصار و کن وارد رودخانه جاجرود شده و به این منطقه می رسد، شاهد پس زدگی جریان در هنگام وقوع بارش های شدید و سیلابی شدن رودخانه هستیم که این امر منجر به بروز خساراتی نیز شده است.

وی افزود: لذا این امور حسب ضرورت و با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با استفاده از یک فروند پهپاد شرایط و پهنه سیلاب در بارش های اخیر سال جاری را رصد نموده و در حال تحلیل نتایج آن به منظور استخراج راهکارهای اجرایی جهت جلوگیری از بروز خسارات ناشی از سیلاب است.

مدیر امور منابع آب ورامین تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع و پیش بینی باران های سیل آسا در فروردین سال آینده، رصد و پایش رودخانه ها و مسیل ها به منظور رفع موانع آبگذری آب با جدیت در دستور کار قرار دارد. 

داوودی در پایان خاطر نشان کرد: این اقدام با توجه به اهمیت شناسایی هوایی منطقه به لحاظ هیدرولیکی و ژئومورفولوژیکی در راستای مفاد نظام نامه مدیریت سیلاب به منظور کاهش خسارات وارده با انجام اقداماتی نظیر طراحی و احداث کانال انحرافی در صورت لزوم، صورت پذیرفت.

 


    تثبیت مالکیت بیش از 1.5 هکتار از بستر مسیل گلدره2020-03-16
مدیر امور منابع آب تهران و پردیس از اخذ یک فقره سند شش دانگ تک برگی قسمتی از بستر مسیل گلدره واقع در حریم مسیل گلدره – حد فاصل روستای گلدره تا رودخانه سیاهرود با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان پردیس خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی " با اعلام این مطلب اظهار کرد: با پیگیری‌های به‌عمل آمده توسط کارشناسان حقوقی و فنی این امور به ‌منظور تثبیت مالکیت و جلوگیری از هرگونه سواستفاده، سند شش دانگ تک برگ در قسمتی از بستر مسیل گلدره واقع در حریم مسیل گلدره – حد فاصل روستای گلدره تا رودخانه سیاهرود در حوزه ثبتی پردیس به مساحت 15 هزار مترمربع اخذ شد.

وی با اشاره به این نکته که صدور اسناد مالکیت برای مجاری آب های سطحی می تواند ضمن تثبیت بستر، از صدور اسناد مالکیت معارض برای اشخاص حقیقی مجاور آن جلوگیری نماید، تصریح کرد: در این راستا، محدوده فوق با اراضی و قطعات بسیاری مجاورت دارد که  تثبیت مالکیت این اراضی در اولویت کاری این امور قرار گرفته که با توجه به موقعیت منطقه از ارزش  بسیار بالایی برخوردار است.

راما حبیبی تاکید کرد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آب‌های سطحی اساسا با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه‌ای تهران) هرگونه سو استفاده احتمالی برای تصرف‌های بستر و حریم منتفی خواهد شد و امور آب در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به‌عمل خواهد آورد.

 


    لایروبی بیش از 43 کیلومتر از رودخانه های حوزه عملکرد استان تهران2020-03-15
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران از لایروبی بیش از 43 کیلومتر از رودخانه های حوزه عملکرد استان تهران در راستای مدیریت سیلاب و رفع نقاط حادثه خیز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، " احمدعلی قربانیان"  با بیان این مطلب اظهار کرد: در راستای مدیریت سیلاب و رفع نقاط حادثه خیز و بازه های سیل گیر رودخانه های استان تهران و به منظور مدیریت  و کنترل سیلاب رودخانه های استان تهران، اقدامات مهمی همچون به روز رسانی و بررسی فنی آخرین وضعیت بیش از 600 نقطه  سیل خیز و بازه های سیل گیر صورت گرفته است.

وی با بیان این که لایروبی رودخانه‌ها یکی از مهمترین مسایلی است که به هنگام بارش باران می‌تواند خطر جاری شدن سیلاب را کاهش دهد؛ تصریح کرد:  اطلاع رسانی به کلیه دستگاه های اجرایی و متولی استان اعم از استانداری ، ستاد مدیریت بحران استان ، شهرداری ها ،بخشداری ها ،فرمانداران و همچنین ادارت را ه و شهرسازی جهت آمادگی ،پیشگیری و انجام اقدامات اجرایی جهت ایمن نمودن نقاط حادثه خیز  توسط شرکت آب منطقه ای تهران اجرایی شده است.

قربانیان با اشاره به اینکه لایروبی و بستر سازی بیش از 43 کیلومتر از رودخانه های استان در نقاط بحرانی  و سیل خیز توسط  دفتر مهندسی رودخانه  و  امورات آب تابعه  و با استفاده از بخش خصوصی و نیز در قالب قراردادهای اجاره بستر و حق انتفاع صورت گرفته است، گفت: همچنین انتخاب و استقرار چهار شرکت پیمانکاری  به منظور  لایروبی بازه های ضروری در کلیه امورهای آب شامل  فیروزکوه و دماوند، تهران و شمیرانات، ری، ورامین و پاکدشت  و همچنین شهریار ،اسلامشهر و رباط کریم انجام شده است. 

 معاون حفاظت و بهره برداری شرکت ضمن تاکید بر اینکه به طور قطع رفع تصرفات غیر مجاز و  لایروبی رودخانه‌ها و نهر‌ها می‌تواند در پیشگیری از خسارت‌های احتمالی سیل بسیار موثر باشد، افزود: با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر  بارش های احتمالی در  روزهای پایانی اسفند ماه و فروردین سال آینده ، موضوع لایروبی و آزادسازی اراضی حریم و بستر رودخانه ها بیش از گذشته در سال جاری انجام شده تا در آینده از مشکلات احتمالی کاهش یافته و از وقوع هرگونه حادثه پیشگیری شود.

وی با بیان اینکه مدیران امورهای تابعه در محدوده عملکرد خود به صورت جدی به موضوع لایروبی رودخانه ها و رفع تصرفات غیر مجاز توجه داشته اند؛ خاطر نشان کرد: امورها باید برای سال آینده نیز در این زمینه یک برنامه عملیاتی مناسب و مستمر داشته باشند تا یک مسیر ایمنی برای عبور سیلاب ها همچون گذشته فراهم شود.

 


    رفع تصرف بیش از 500 مترمربع از حریم و بستر رودخانه جاجرود2020-03-15
مدیر امور منابع آب ورامین از رفع تصرف بیش از 500 مترمربع از حریم و بستر رودخانه جاجرود در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داودی" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: در راستای حفط و حراست از مجاری آب های سطحی و هچنین پیشگیری و جلوگیری از خسارات جانی و مالی در سیلابهای احتمالی رفع تصرف مستحدثات غیرمجاز در دستور کار این امور قرار دارد.

وی افزود: با پیگیری های صورت گرفته توسط کارشناسان آبهای سطحی این امور و پس از اخذ دستور قضایی مستحدثات غیرمجاز واقع در داخل بستر رودخانه جاجرود در محدوده روستای قشلاق اول از توابع شهرستان قرچک در حضور نماینده دادستان شهرستان قرچک و مأموران نیروی انتظامی تخریب شد.

مدیر امور منابع آب ورامین تصریح کرد: با این اقدام مساحتی در حدود 500 متر مربع از بستر  رودخانه جاجرود در محدوده موصوف رفع تصرف و از ید متصرفان و افراد سودجو خارج گردید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با انجام این تخریب مجموع رفع تصرف بستر و حریم مجاری آبهای سطحی در حوزه عملکرد این امور  از ابتدای سال جاری تاکنون به 41 هزار و 700 متر مربع رسید.

 


    خاک برداری و رفع تصرف 50 متر مربع از بستر رودخانه کرج2020-03-15
مدیر امور آب شهرری از خاک برداری و رفع تصرف 50 متر مربع از بستر رودخانه کرج جهت عبور ایمن سیلاب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، " سید حمیدرضا حسینی" با بیان این مطلب اظهار کرد:

 این امور در راستای انجام وظیفه ذاتی و حاکمیتی  خود در خصوص حفاظت از بستر و حریم رودخانه و در راستای اجرای ماده 2 و3 قانون توزیع عادلانه آب نسبت به رفع تصرف 50 متر مربع و خاکبرداری با حجم تقریبی 100 متر مکعب در بستر رودخانه کرج اقدام نمود.

وی افزود: این رفع تصرف ها در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه و مجاری آب های سطحی، پیشگیری از بروز خسارات ناشی از وقوع سیلاب احتمالی و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم و بستر ها صورت می گیرد.

 مدیر امور منابع آب شهرری با بیان  اینکه در ابتدا به متصرفان اخطاریه های لازم ارائه می شود گفت: در صورت بی توجهی به اخطارها با کسب دستور قضایی نسبت به برخورد قاطع با متخلفان اقدام می شود زیرا رودخانه ها یکی از مهمترین منابع تأمین آب شرب و تغذیه سفره های زیرزمینی می باشد که باید از آنها به عنوان انفال حفاظت کرد.

وی در پایان  خاطر نشان کرد:  در آزادسازی بستر حریم رودخانه با جدیت با متخلفان برخورد می کنیم.

 


    انسداد چهار حلقه چاه غیرمجاز در تهران بزرگ2020-03-15
مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: طی هفته گذشته با انسداد 4 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه بیش از پنج هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و با همکاری کارشناسان حقوقی و اخذ دستور قضایی طی یک هفته گذشته 4 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق  77 متر و با دبی 12  لیتر برثانیه  پر و مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج بیش از5  هزار متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس  یادآور شد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های زیرزمینی، 14مورد کنترل و بهره برداری و 4مورد جلوگیری از بهره برداری غیرمجاز و پلمپ دهانه چاه اقدام گردید.

حبیبی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

حبیبی افزود: این امور در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف، وفق قانون توزیع عالانه آب و بدون هیچ گونه اغماضی برخورد لازم را بعمل خواهد آورد.

 


    اخذ سند مالکیت شش دانگ بستر رودخانه قزقن چای فیروزکوه2020-03-14
مدیر امور منابع آب فیروزکوه از اخذ یک فقره سند ششدانگ تک برگی بستر رودخانه قزقن چای(نمرود بالا) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران ، "وحید مرادی نسب" با اعلام این مطلب اظهار کرد: در پی تلاش مستمر واحد حقوقی، این امور در اسفند ماه سال جاری توانست سند ششدانگ تک برگی معادل 113 هکتار از بستر رودخانه قزقن چای(نمرود بالا) در مناطق اندریه، آسور، بهان،نجفدر ، وزنا و زرمان را اخذ نماید.

وی افزود: ضمناً این امور از ابتدا تاکنون نسبت به اخذ 391 هکتار از اراضی بستر رودخانه های شهرستان فیروزکوه اقدام نموده است.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه با بیان اینکه  با این اقدام دست متصرفان به رودخانه و بستر طبیعی و قانونی آن کوتاه و مالکیت شرکت آب منطقه ای تهران تثبیت گردید، ادامه داد : از این زمان به بعد کلیه اقدامات خلاف قانون صورت گرفته در جهت صدور سند مالکیت و یا مجوز ساخت و ساز به مخاطره افتاده و با تثبیت مالکیت شرکت آب منطقه ای، بستر رودخانه ها از تصرف مصون خواهد ماند.

مرادی نسب در پایان خاطرنشان کرد:  اقدام امور آب فیروزکوه تا اخذ سند مالکیت برای تمامی بازه ها ادامه داشته و به موازات آن تقاضای خلع ید و رفع تصرف از اراضی که اسناد آن به شرکت آب منطقه ای منتقل گردیده در دستور کار امور قرار خواهد گرفت.

 


    از برداشت بیش از 613 هزار متر مکعب آب در شهرری جلوگیری شد2020-03-14
مدیر امور منابع آب شهرستان ری گفت: 2حلقه چاه غیر مجاز طی سه هفته کاری در محدوده عملکرد این امور مسدود شد .

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حمید رضا حسینی" با اعلام این مطلب اظهار کرد:  با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی، 2 حلقه چاه غیر مجاز در  مجموع به عمق 33 متر در اراضی شهرستان ری در اسفند ماه ، مسدود شد.

 وی با اشاره به این که این اقدام در راستای صیانت از منابع آبی صورت گرفته است،  افزود: با این اقدام از  تخلیه سالیانه 613 هزار متر مکعب آب جلوگیری گردید.

حسینی با بیان اینکه  در این مدت 3 عدد کنتور هوشمند نصب، یک دستگاه حفاری غیرمجاز توقیف،  10 حکم قضایی اخذ، 15 حکم قضایی صادر  و 7 چاه کشاورزی مورد کنترل و نظارت بر بهره برداری از آن ها  قرار گرفت، خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان ری بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود .

 


    لزوم یکپارچه سازی سامانه تلفن گویای آب و آبفا2020-03-11
مدیر دفترفنآوری اطلاعات و توسعه مدیریت شرکت آب منطقه ای تهران بر لزوم لزوم یکپارچه سازی سامانه تلفن گویای آب و آبفا در جهت تکریم ارباب رجوع و صیانت از حقوق شهروندی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا سنجری نیا" اظهار داشت: در جلسه ای در محل دفتر مدیریت عامل شرکت آبفای استان با حضور مدیرعامل این شرکت، مدیر دفترفنآوری اطلاعات و توسعه مدیریت، مدیر دفتر روابط عمومی و سرپرست حوزه فنآوری شرکت و مدیران مرتبط شرکت آبفا تشکیل گردید، ضمن تاکید بر توسعه همکاری های فیمابین از ایجاد اتصال فیبر نوری بین شرکت آب منطقه ای و آبفای استان به منظور تسهیل تبادل اطلاعات مورد نیاز خصوصا اطلاعات مکان محور حمایت شد. 

وی افزود: در راستای اجرای مفاد ماده 6 قانون حمایت از مصرف کنندگان و آیین نامه اجرایی مصوب کمیسیون موضوع اصل 128 قانون اساسی و الزام دستگاه های اجرایی کشور به ارائه خدمت در چارچوب طرح تکریم ارباب رجوع و پاسداشت حقوق شهروندی وموافقت مدیرعامل آبفای استان تهران مقرر گردید راه اندازی سامانه تلفن گویای شرکت در بستر سامانه 122 موجود شرکت آبفا انجام پذیرد.

وی تصریح کرد: اراده انجام این پروژه که در چارچوب ارتقاء سطح خدمت رسانی به مردم صورت می پذیرد نشان دهنده اهمیت تعامل بین مدیران کلان دستگاههای اجرایی می باشد که تحقق این مهم الگوی ارزنده ای از تعاملات بین دستگاهی برای سایر دستگاه های اجرایی بویژه درصنعت آب کشور می باشد.

سنجری نیا تاکید کرد: تحقق این پروژه به عنوان الگوی کشوری صنعت آب در سطح ملی قابل طرح می باشد.

همچنین جواد اسدی مدیر دفتر روابط عمومی، با توجه به اهمیت تکریم ارباب رجوع و صیانت از حقوق شهروندی، به منظور وحدت رویه  پاسخگویی مسائل مربوط به بخش آب و آبفا، پیشنهاد شد که مردم از طریق یک سامانه واحد که همان تلفن گویای 122 است مسائل و مشکلات خود را با ما در میان بگذارند.

وی افزود: مقرر گردید مقدمات اجرایی این طرح انجام و جمع بندی نهایی جهت تصویب و اجرای آن در جلسه انسجام بخشی آب و آبفا با حضور مدیران عامل دوشرکت مربوطه صورت گیرد.

اسدی در پایان خاطرنشان کرد: هم اکنون حدود 60 نفر طی سه شیفت کاری در سامانه 122 مشغول کار هستند که با توجه به افزایش حجم کاری در نظر است بر تعداد پاسخگویان افزوده شود.

 


    انسداد پنج حلقه چاه غیرمجاز در اسلامشهر2020-03-11
مدیر امور آب اسلامشهر از انسداد پنج حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این مطلب اظهار داشت: با پیگیری های اکیپ گشت و بازرسی امور منابع آب اسلامشهر و با اخذ دستور قضایی پنج حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 95 متر و آبدهی 4.75 لیتر در ثانیه مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی  مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 36 هزار و 720 متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی این شهرستان جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب همچنین از نصب 4 دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه های پروانه دار و یک مورد جلوگیری از اضافه برداشت به میزان 36.46 هزار متر مکعب طی هفته گذشته خبر داد و تصریح کرد: این تعداد کنتور نصب شده بر روی چاه های پروانه دار در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی می باشد و 20 مورد شناسایی چاه های غیر مجاز  طی این هفته ها انجام شد.

وی همچنین با بیان اینکه گیتی پژوه با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان اسلامشهر بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    ضرورت رعایت بهداشت فردی و عمومی جهت مقابله با ویروس کرونا2020-03-10
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران در نشست کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل که با حضور اعضاء این کمیته برگزار شد، بر ضرورت رعایت بهداشت فردی و عمومی جهت مقابله با ویروس کرونا توسط همکاران شرکت تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حسن رضوی" با بیان این مطلب اظهار کرد: باتوجه به اینکه ویروس کرونا، شیوع سریع و تصاعدی دارد، ولی با رعایت نکات بهداشتی می توان تا حد زیادی خود و اطرافیان مان را از آن مصون نگه داشت.

وی با بیان  اینکه اقدامات نسبتا خوبی از سوی دفتر مدیریت بحران و همچنین امور تدارکات و پشتیبانی صورت گرفته است، افزود: این اقدامات در صورتی نتیجه بخش خواهد بود که کلیه پرسنل ، همکاری لازم را در خصوص  مواردی که بایستی جهت حفاظت از خود و دیگران لازم است، رعایت کرده تا بتوانیم از این مرحله با موفقیت عبور نماییم.

رضوی همچنین اضافه کرد: همکارانی که داری بیماری هایی همچون دیابت، ریوی، کلیوی و قلبی و عروقی  هستند و به عنوان بیماری های خاص محسوب می شوند، بایستی با هماهنگی با معاونت مربوطه خود طبق قوانین و مقررات از حضور در شرکت خودداری  نموده تا سلامت خود و دیگران را به خطر نیندازند.

وی انجام آموزش های لازم به همکاران را جهت مقابله با  ویروس کرونا بسیار مهم دانست و گفت: بعد از ورود یک باره  این ویروس به ایران موجی از هراس و نگرانی در میان مردم به وجود آمده است به طوری که اغلب شهروندان بدون توجه به توصیه‌های بهداشتی و مراقبتی، فقط احساس خطر می‌کنند این در حالی است که جامعه پزشکی کشور بارها در این مدت بر آرامش مردم و رعایت بهداشت فردی و جمعی تاکید کرده‌اند.

مدیر عامل شرک آب منطقه ای تهران همچنین ادامه داد: بیماری‌های مسری فراوانی مانند طاعون یا وبا در تغییر مسیر تاریخ نقش داشته اند از این منظر هرچند بیماری کرونا به خطرناکی حتی بیماری‌های معاصری چون آنفولانزای خوکی نیست، اما گستره و قدرت نفوذ کرونا سبب شد تا هراس عمومی در سراسر جهان به خصوص در کشورهایی که با این ویروس در ارتباط‌ هستند حاکم شود.

رضوی افزود: پزشکان معتقدند این هراس و اضطراب باعث ضعیف شدن سیستم دفاعی بدن در مقابل این ویروس می شود با این وجود برای عمیق نشدن فاجعه کرونا در کشور یک همت همگانی و یک بسیج عمومی لازم است همچنین برای مدیریت بحران کرونا باید آموزش عمومی و فرهنگ‌سازی انجام شود، در واقع فرهنگ مقابله با این چالش بزرگ باید در جامعه نهادینه شود تا به نتیجه کار امیدوار بود.

وی اظهار کرد: با توجه به ابلاغ بخش نامه هایی از سوی ستاد مبارزه با کرونا وزارت نیرو معاونان و مدیران می توانند با مرخصی و دور کاری همکاران دفاتر و واحد ها به شرط عدم اختلال در ارائه خدمات عامه ، مادامی که موضوع کرونا ویروس برطرف شود، موافقت نمایند.

مدیر عامل شرکت در پایان خاطر نشان کرد: اقدامات موثرتری جهت ضدعفونی ساختمان ستادی، سدها و امورات  و بخش های گوناگون آن ها بایستی صورت گیرد و این برنامه ریزی ها بایستی تا از میان رفتن این ویروس پایدار باشد.

در ادامه این نشست، "علیرضا خانی زاد" رییس گروه دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت  ضمن ارائه گزارشی در خصوص اقدامات صورت گرفته در مقابله با ویروس کرونا در شرکت، بر  ضرورت انجام  هماهنگی جهت تهیه سناریوی مانور سیل تاکید کرد و گفت: اهداف اصلی مانور سیلاب پیاده سازی فرآیند اخطاریه های دفتر مطالعات پایه براساس نظام نامه سیل، ایجاد هماهنگی در دستگاه های اجرائی استان در مواجه با سیل، توانمندسازی واحدهای متولی مدیریت سیلاب و  دستورالعمل مدیریت بحران در خصوص رها سازی آب سدها می باشد.

وی ضمن بیان فرضیات مانور از قبیل ، سطح شبیه سازی، بازه زمانی شبیه سازی، شبیه سازی واقعیت بدون تدارک تمهیدات قبل حین و بعد، جهت آگاه سازی اظهار کرد: انجام مانورهای سیلاب در سال آینده،بایستی با همکاری  سایر دستگاه های اجرایی مرتبط همچون شهرداری، دهیاری، آبخیزداری، اورژانس، آتش نشانی، شرکت آب و فاضلاب و سایر دستگاه های اجرایی مرتبط صورت پذیرد.

شایان ذکر است، این نشست با رعایت نکات بهداشتی و حفظ فاصله لازم میان حاضرین و همچنین با انجام تب سنجی توسط یکی از همکاران واحد درمان شرکت برگزار شد.

به گزارش  روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، " سید حسن رضوی" با بیان این مطلب اظهار کرد:  باتوجه به اینکه ویروس کرونا، شیوع سریع و تصاعدی دارد، ولی با رعایت نکات بهداشتی می توان تا حد زیادی خود و اطرافیان مان را از آن مصون نگه داشت.

وی با بیان  اینکه اقدامات نسبتا خوبی از سوی دفتر مدیریت بحران و همچنین امور تدارکات و پشتیبانی صورت گرفته است، افزود: این اقدامات در صورتی نتیجه بخش خواهد بود که کلیه پرسنل ، همکاری لازم را در خصوص  مواردی که بایستی جهت حفاظت از خود و دیگران لازم است، رعایت کرده تا بتوانیم  از این مرحله با موفقیت عبور نماییم.

رضوی همچنین اضافه کرد: همکارانی که داری بیماری هایی همچون دیابت، ریوی، کلیوی و قلبی و عروقی  هستند و به عنوان بیماری های خاص محسوب می شوند، بایستی با هماهنگی با معاونت مربوطه خود طبق قوانین و مقررات از حضور در شرکت خودداری  نموده تا سلامت خود و دیگران را به خطر نیندازند.

وی انجام آموزش های لازم به همکاران را جهت مقابله با  ویروس کرونا بسیار مهم دانست و گفت: بعد از ورود یک باره  این ویروس به ایران موجی از هراس و نگرانی در میان مردم به وجود آمده است به طوری که اغلب شهروندان بدون توجه به توصیه‌های بهداشتی و مراقبتی، فقط احساس خطر می‌کنند این در حالی است که جامعه پزشکی کشور بارها در این مدت بر آرامش مردم و رعایت بهداشت فردی و جمعی تاکید کرده‌اند.

مدیر عامل شرک آب منطقه ای تهران همچنین ادامه داد: بیماری‌های مسری فراوانی مانند طاعون یا وبا در تغییر مسیر تاریخ نقش داشته اند از این منظر هرچند بیماری کرونا به خطرناکی حتی بیماری‌های معاصری چون آنفولانزای خوکی نیست، اما گستره و قدرت نفوذ کرونا سبب شد تا هراس عمومی در سراسر جهان به خصوص در کشورهایی که با این ویروس در ارتباط‌ هستند حاکم شود.

رضوی افزود: پزشکان معتقدند این هراس و اضطراب باعث ضعیف شدن سیستم دفاعی بدن در مقابل این ویروس می شود با این وجود برای عمیق نشدن فاجعه کرونا در کشور یک همت همگانی و یک بسیج عمومی لازم است همچنین برای مدیریت بحران کرونا باید آموزش عمومی و فرهنگ‌سازی انجام شود، در واقع فرهنگ مقابله با این چالش بزرگ باید در جامعه نهادینه شود تا به نتیجه کار امیدوار بود.

وی اظهار کرد: با توجه به ابلاغ بخش نامه هایی از سوی ستاد مبارزه با کرونا وزارت نیرو معاونان و مدیران می توانند با مرخصی و دور کاری همکاران دفاتر و واحد ها به شرط عدم اختلال در ارائه خدمات عامه ، مادامی که موضوع کرونا ویروس برطرف شود، موافقت نمایند.

مدیر عامل شرکت در پایان خاطر نشان کرد:  اقدامات موثرتری جهت ضدعفونی ساختمان ستادی، سدها و امورات  و بخش های گوناگون آن ها بایستی صورت گیرد و این برنامه ریزی ها بایستی  تا از میان رفتن این ویروس پایدار باشد.

در ادامه این نشست،" علیرضا خانی زاد" رییس گروه دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت  ضمن ارائه گزارشی در خصوص اقدامات صورت گرفته در مقابله با ویروس کرونا در شرکت، بر  ضرورت انجام  هماهنگی جهت تهیه سناریوی مانور سیل تاکید کرد و گفت: اهداف اصلی مانور سیلاب پیاده سازی فرآیند اخطاریه های دفتر مطالعات پایه براساس نظام نامه سیل، ایجاد هماهنگی در دستگاه های اجرائی استان در مواجه با سیل،  توانمندسازی واحدهای متولی مدیریت سیلاب و  دستورالعمل مدیریت بحران در خصوص رها سازی آب سدها می باشد.

وی ضمن بیان فرضیات مانور از قبیل ، سطح شبیه سازی، بازه زمانی شبیه سازی، شبیه سازی واقعیت بدون تدارک  تمهیدات قبل حین و بعد، جهت آگاه سازی اظهار کرد: انجام مانورهای سیلاب در سال آینده،  بایستی با همکاری  سایر دستگاه های اجرایی مرتبط همچون شهرداری، دهیاری، آبخیزداری، اورژانس، آتش نشانی، شرکت آب و فاضلاب و سایر دستگاه های اجرایی مرتبط صورت پذیرد.

شایان ذکر است، این نشست با رعایت نکات بهداشتی و حفظ  فاصله لازم میان حاضرین و همچنین با انجام تب سنجی توسط یکی از همکاران واحد درمان شرکت برگزار شد.

 


    انسداد 10 حلقه چاه غیرمجاز طی یک هفته در تهران بزرگ2020-03-10
مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: طی هفته گذشته با انسداد 10 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه حدود 5 هزار و 544 متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و با همکاری کارشناسان حقوقی و اخذ دستور قضایی طی یک هفته گذشته  10 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق  215 متر و با دبی 14  لیتر برثانیه  مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 5 هزار و 544 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

حبیبی همچنین  عنوان کرد: طی این مدت در بخش آب های زیرزمینی،27 مورد کنترل و بهره برداری و با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 3 دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.

حبیبی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

مدیر امور آب تهران بزرگ خاطر نشان کرد: این امور در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف، وفق قانون توزیع عالانه آب و بدون هیچ گونه اغماضی برخورد لازم را به عمل خواهد آورد.

 


    انسداد 8 حلقه چاه غیر مجاز در دماوند/ توقیف 7 مورد ادوات حفاری2020-03-09
مدیر امور منابع آب دماوند از انسداد 8 حلقه چاه غیر مجاز در دماوند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با بیان این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی 8 حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 281 متر و  آبدهی 2.5 لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 7 هزار و 920 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور آب دماوند در ادامه افزود: همچنین 8 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور شناسایی که در 7 مورد در حال حفر، ادوات حفاری چاه غیر مجاز شامل چکش برقی و بالا بر توسط ماموران گشت وبازرسی توقیف و به پارکینگ تحت نظر این امور منتقل گردید.

عباسی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب دماوند بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    توقیف یک دستگاه حفاری غیر مجاز در شهرری2020-03-09
مدیر امور منابع آب شهر ری گفت: یک دستگاه حفاری غیر مجاز و ادوات حفاری آن با هوشیاری اکیپ گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی توقیف شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حمیدرضا حسینی" با بیان مطلب فوق اظهار داشت: این توقیف دستگاه حفاری غیر مجاز زمان بازدید اکیپ گشت و بازرسی از بخش قلعه نو در این شهرستان انجام گردید.

مدیر امور منابع آب شهرری با بیان اینکه گروه های گشت و بازرسی با هوشیاری کامل در منطقه حضور دارند اظهار داشت: بر اساس قانون توزیع عادلانه آب با هرگونه حفر چاه غیر مجاز با قاطعیت برخورد می شود.

وی در پایان، ضمن هشدار به متخلفان خاطرنشان کرد: هر گونه حفر و بهره برداری از چاه های غیرمجاز، احداث سازه در بستر و حریم رودخانه ها و همچنین برداشت غیرمجاز شن و ماسه جرم محسوب شده و امور منابع آب شهر ری با همکاری دستگاه قضایی با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی برخور قاطع خواهد کرد.

 


1 2 Page: