Wednesday, 14 Khordad 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
رحلت امام خمینی (ره)
کرونا
شعار سال
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

    ایجاد فضای نا امن برای رودخانه خوارهای محدوده دماوند/ رفع تصرف 6 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه تارود2020-01-28
با اقدامات امور منابع آب دماوند و همکاری نیروی انتظامی و دستگاه قضایی طی روزهای اخیر فضای نا امنی برای زمین خوارها و رودخوارها در دماوند ایجاد شده است به طوری که 6 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه تارود از دست متصرفان و افراد سودجو خارج شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، بر اساس قانون توزیع عادلانه آب، اراضی حریم و بستر رودخانه ها جزو انفال بوده و شرکت های آب منطقه ای به نمایندگی از دولت باید مانع هرگونه تجاوز و تصرف این اراضی شود که در این راستا امور منابع آب دماوند اقدامات وسیعی را برای صیانت از این اراضی آغاز کرده است.

از سوی دیگر سیل ابتدای سال جاری در غرب و جنوب غرب کشور نشان داد که اگرچه آب مایه حیات است اما اگر به حریم آب تجاوز شود می تواند بلای جان و مال انسان ها باشد.

امور منابع آب دماوند در راستای حفاظت از رودخانه ها و جان و مال مردم تدابیر گسترده ای اندیشیده به نحوی که طی روزهای اخیر نسبت به اجرای  احکام قضایی در حریم رودخانه تارود اقدام کرد و در همین راستا مستحدثات غیر مجاز شامل دیوارهای بتنی، سنگی، بلوکی، آلاچیق و همچنین نرده کشی های غیرمجاز در حریم و بستر این رودخانه از جیلارد تا شلمبه تخریب و از ید متصرفان و افراد سودجو خارج شد.

متصرفان و سودجویان طی ماه های اخیر چندین بار اخطاریه دریافت کرده بودند تا خود نسبت به رفع تصرف اقدام کنند که متاسفانه برخی از آنها از این اقدام خودداری نموده و در نهایت با احکام قضایی این اراضی رفع تصرف شد. برخی از ساکنان منطقه با دیدن و لمس خطرات سیل اوایل امسال خود به صورت داوطلبانه و با هزینه شخصی خود نسبت به رفع موانع آبگذری آب اقدام کردند.

بسیاری از این ساخت و سازها بستر رودخانه ها را محدود کرده بود که با کوچکترین بارندگی سیل آسا می توانست فاجعه ای عظیم به وجود آورد که با هوشیاری گروه های گشت و بازرسی این امور و همکاری نیروی انتظامی و قوه قضایی ضمن بازگشت اراضی تصرف شده به بیت المال ، شرایط لازم برای عبور ایمن سیلاب های احتمالی فراهم شد.

بر اساس گفته مصطفی عباسی مدیر امور منابع آب دماوند، گروه های گشت و بازرسی به صورت مداوم در حال گشت زنی در محدوده عملکرد این امور بوده که در صورت مشاهده هرگونه دخل و تصرف در اراضی حریم و بستر رودخانه ها فورا با هماهنگی دستگاه قضا و نیروی انتظامی برخورد قانونی صورت می گیرد.

وی در پایان تاکید کرد: از مدت ها پیش در جهت عبور ایمن سیلاب اقدامات مختلفی به ویژه لایروبی رودخانه انجام شده بود اما با توجه به اهمیت موضوع اخیرا با ایجاد فضای نا امن برای سودجویان، متصرفان و متجاوزان به حریم رودخانه ها نسبت به قلع و قمع مستحدثات غیرمجاز اقدام شده و این روند ادامه دارد.

 


    انسداد 12حلقه چاه غیرمجاز در تهران بزرگ2020-01-28
سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس از انسداد 12 حلقه چاه غیرمجاز طی یک هفته گذشته و نصب 13 دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه‌های پروانه دار در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و با همکاری کارشناسان حقوقی و اخذ دستور قضایی طی یک هفته گذشته  12 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق 366 متر و با دبی 5.6  لیتر برثانیه پر و مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 100 هزار و 188 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های سطحی، 3 مورد اخطاریه بررسی تصرفات غیرمجاز رودخانه ها و در بخش آبهای زیرزمینی، 9 مورد کنترل و بهره برداری و با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 13 دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.

حبیبی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

حبیبی در پایان خاطرنشان کرد: این امور در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرفوفق قانون توزیع عالانه آب و بدون هیچ گونه اغماضی برخورد لازم را بعمل خواهد آورد.

 


    انسداد 4 حلقه چاه غیر مجاز در اسلامشهر2020-01-28
مدیر امور آب اسلامشهر از انسداد 4 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این مطلب اظهار داشت: با پیگیری های اکیپ گشت و بازرسی امور منابع آب اسلامشهر و با اخذ دستور قضایی 4 حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 193 متر و آبدهی 3.5  لیتر در ثانیه مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی  مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات و تقلیل منصوبات یک حلقه چاه از خروج 253 هزار متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد. همچنین با تقلیل منصوبات یک حلقه چاه کشاورزی از برداشت 183 هزار و 700 متر مکعب آب جلوگیری می شود.

گیتی پژوه در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان اسلامشهر با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه آبهای سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    انسداد 111 حلقه چاه غیرمجاز در دی ماه / رفع تصرف بیش از 134 هزار متر مربع از حریم و بستر رودخانه های استان تهران2020-01-27
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران گفت : با تلاش گروه گشت و بازرسی امورهای آب تابعه، 111 حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 5 هزار و 217 متر و آبدهی 138 لیتر بر ثانیه مسدود شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "احمدعلی قربانیان" با بیان این مطلب فوق افزود: با انجام این عملیات از برداشت غیرمجاز  2 میلیون  و 700 هزار متر مکعب آب از سفره های آب زیرزمینی استان تهران جلوگیری بعمل آمد.

وی در ادامه گفت: همچنین طی ماه گذشته، 134 هزار و 900 مترمربع از حریم و بستر رودخانه های استان تهران در جهت صیانت از منابع آبی و همچنین جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه های این استان در دی ماه سال جاری رفع تصرف شد.

قربانیان در ادامه با اشاره به اینکه 105 حلقه چاه غیر مجاز نیز در دی ماه شناسایی که انسداد آنها از طریق مراجع قضایی در حال پیگیری است، افزود: در راستای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی همچنین 36 دستگاه کنتور هوشمند نصب و 16 دستگاه حفاری غیر مجاز توقیف و به پارکینگ امورهای آب منتقل شده است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران با بیان اینکه 630 حلقه چاه کشاورزی مجاز مورد کنترل و نظارت بر بهره برداری از آن ها قرار گرفته است، یادآور شد: در یک ماه گذشته 205 حکم قضایی مربوط به تجاوز به حریم و بستر رودخانه های استان اخذ و اجرا شده است.

قربانیان با تاکید بر همکاری دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت : برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب وکاهش کیفیت آب را در پی خواهد داشت.

وی همچنین خاطر نشان کرد: تجاوز به بستر و حریم رودخانه ها، مانع عبور آب در زمان بروز سیلاب ها گردیده که تبعات سنگین و آثار مخربی را بدنبال خواهد داشت و با توجه به اهمیت موضوع،  شرکت آب منطقه ای تهران از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب و اعمال حاکمیت دریغ نخواهد کرد.

 


    اخذ سند مالکیت برای بخشی از رودخانه دلیچایی در شهرستان دماوند2020-01-27
سرپرست منابع آب شهرستان دماوند از اخذ سند مالکیت برای بخشی از رودخانه دلیچایی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: سند مالکیت برای بخشی از بستر رودخانه دلیچایی در محدوده رودافشان به منظور تثبیت مالکیت و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک دماوند اخذ شد.

عباسی در نشست مشترک امور منابع آب دماوند با اداره ثبت اسناد و املاک دماوند گفت: با پیگیر ی های ویژه به عمل آمده توسط همکاران این امور برای بخشی از بستر رودخانه دلیچایی واقع در محدوده روستای رودافشان به مساحت حدود 17  هکتار در جهت تثبیت مالکیت ،سند مالکیت صادر شد.

وی افزود: بر اساس تفاهم نامه فی ما بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد املاک کشور و جلسات استانی و شهرستانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری های مستمر انجام شده توسط امور منابع آب دماوند، مقرر است در چارچوب ضوابط و مقررات جاری اخذ سند مالکیت برای بستر رودخانه های واقع در شهرستان دماوند در حوزه عملکرد این امور اقدام شود.

مدیر منابع آب شهرستان دماوند تاکید کرد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آبهای سطحی اساسا با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه ای تهران)  هرگونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور آب دماوند در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را بعمل خواهد آورد.

 


    تثبیت مالکیت بیش از 4 هکتار از اراضی بستر رودخانه سیاه سنگ2020-01-26
سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس از اخذ یک فقره سند شش دانگ تک برگی قسمتی از اراضی بستر رودخانه سیاه سنگ واقع در روستاهای سیاه سنگ و باغکمش با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان پردیس خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با پیگیری‌های به‌عمل آمده توسط کارشناسان حقوقی و فنی امور منابع آب تهران و پردیس به ‌منظور تثبیت مالکیت و جلوگیری از هرگونه سواستفاده، سند شش دانگ تک برگ در قسمتی از اراضی بستر رودخانه سیاه سنگ واقع در روستاهای سیاه سنگ و باغکمش در حوزه ثبتی پردیس به مساحت بیش از 42 هزار متر مربع مترمربع اخذ شد.

وی با اشاره به این نکته که صدور اسناد مالکیت برای مجاری آب های سطحی می تواند ضمن تثبیت بستر، از صدور اسناد مالکیت معارض برای اشخاص حقیقی مجاور آن جلوگیری نماید، تصریح کرد: در این راستا، محدوده فوق با اراضی و قطعات بسیاری مجاورت دارد که در تثبیت مالکیت این اراضی در اولویت کاری این امور قرار گرفته که با توجه به موقعیت منطقه از ارزش  بسیار بالایی برخوردار است.

راما حبیبی تاکید کرد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آب‌های سطحی اساسا با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه‌ای تهران) هرگونه سو استفاده احتمالی برای تصرف‌های بستر و حریم منتفی خواهد شد و امور آب در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به‌عمل خواهد آورد.

 


    نشست بصیرت افزایی به همت بسیج برگزار شد2020-01-26
نشست بصیرت افزایی به همت ناحیه مقاومت بسیج شرکت با حضور اعضای شورای مرکزی و فرماندهان پایگاه های تابعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "احمد خسروی" فرمانده حوزه مقاومت بسیج در نشست بصیرف افزایی با اشاره به رشادت های حاج قاسم سلیمانی و تسلیت شهادت وی گفت: فرمانده سابق سپاه قدس فردی متفکر و شجاع بود و کمتر شخص نظامی مثل حاج قاسم سلیمانی در جهان وجود دارد که از محبوبیت در جامعه  برخوردار باشد.

وی افزود: حضور جمعیت ده ها میلیونی در مراسم تشییع پیکر پاک حاج قاسم سلیمانی نشان داد که مردم ایران قدردان رشادت های وی هستند که این خود نشاندهنده بصیرت مردم انقلابی است.

خسروی با بیان اینکه بسیج باید خود در موضوع بصیرت افزایی پیشتاز باشد، گفت: بسیج باید به گونه ای عمل کند که خود مطلع، اثرگذار و تحلیلگر باشد تا بتواند در مواقع حساس به خوبی تصمیم گیری کند.

در ادامه این نشست علیرضا مجیدی معاون تعلیم ، تربیت و آموزش بسیج در خصوص امتحان الهی  مطالبی ارائه داد.

 


    تخلفات منابع آبی یکی از عوامل ایجاد فرونشست دشت های استان تهران است2020-01-25
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران، تخلفات منابع آبی را یکی از مهم ترین عوامل ایجاد فرونشست دشت های استان تهران عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حسن رضوی" با بیان این مطلب که ۴۵ هزار حلقه چاه و ۵ هزار قنات و چشمه در استان تهران داریم، اظهار کرد: 2.7 میلیارد متر مکعب در سال از این طریق از منابع آب زیرزمینی استفاده می شود.

رضوی در راستای جلوگیری از گستردگی فرونشست در استان تهران گفت:حتی اگر برنامه جدیدی در این راستا نداشته باشیم، مهم این است که اشتباهات گذشته را تکرار نکنیم.

وی افزود: متاسفانه در هر دهه تصمیماتی گرفته شد که نه تنها مشکلات قبلی را حل نکرده بلکه مشکلی به مشکلات ما اضافه کرده است.

وی با بیان اینکه نگاه ترحمی که از گذشته به بخش کشاورزی داشتیم با این رویکرد که کشاورز می بایست آب در اختیار داشته باشد تا محصول تولید کند اشتباه بوده است، تصریح کرد: این امر  موجب شده است که امروز در این شرایط قرار گیریم.

رضوی در ادامه با اشاره به این که سیستم آبیاری کشاورزی در برخی از نقاط اصلاح شده اضافه کرد: با وجود این اصلاح، اما در عوض کشاورزی را توسعه داده ایم در حالی که  باید توسعه گرایی را در بخش کشاورزی محدود و اشتباهات گذشته را تکرار نکنیم.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کاشت چمن در اکثر فضای سبز شهری عنوان کرد: در بیشتر کشورهای توسعه یافته که منابع آبی محدودی دارند به جای کاشت چمن از شن های رنگی استفاده می کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: پدیده فرونشست یک موضوع ملی است که همگان در قبال آن مسوولیت دارند.

 


    تخریب و پاکسازی مستحدثات غیرمجاز در دره فرحزاد2020-01-25
سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس گفت: با هماهنگی به عمل آمده با نیروی انتظامی و دادستانی و همچنین همکاری شهرداری تهران مقرر است با اخذ دستور قضایی سایر تصرفات غیرمجاز در دره فرحزاد در طرح مورد نظر تخریب و رفع تصرف گردیده و اعاده به وضع سابق گردد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، راما حبیبی گفت: نشست مشترک با علی القاصی دادستان تهران، سردار رحیمی فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ، سرپرست دادسرای ناحیه 2 تهران و شهرداران مناطق 2 و 5 تهران پیرامون پاکسازی و رفع تصرفات غیرمجاز در بستر وحریم رودخانه فرحزاد در محل فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ برگزار شد.

وی افزود: در این نشست مقرر  شد که با اخذ دستور قضایی سایر تصرفات غیرمجاز در دره فرحزاد در طرح مورد نظر تخریب و رفع تصرف گردیده و اعاده به وضع سابق گردد.

حبیبی خاطرنشان کرد: این امور در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف، وفق قانون توزیع عالانه آب و بدون هیچ گونه اغماضی برخورد لازم را بعمل خواهد آورد.

 

 


    انسداد 2 حلقه چاه غیر مجاز در شهرری/ جلوگیری از برداشت 275 هزار متر مکعب آب2020-01-25
مدیر امور منابع آب شهرستان ری گفت: 2 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور مسدود شد .

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حمید رضا حسینی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی، طی یک هفته کاری  2  حلقه چاه غیر مجاز در  مجموع  به عمق 15 متر در اراضی شهرستان ری، مسدود شد.

وی ادامه داد: با انجام این عملیات از تخلیه سالیانه 275 هزار متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری گردید.

حسینی با بیان اینکه در این مدت 14 اخطار به متخلفین ابلاغ، 10حکم قضایی اخذ، یک عددکنتور هوشمند نصب و 6 حلقه چاه کشاورزی مجاز مورد کنترل و نظارت بر بهره برداری از آن ها قرار گرفته است،خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان ری بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    اجرای عملیات خاک برداری و پاکسازی بستر رودخانه کرج غربی2020-01-25
مدیر امور آب شهریار از اجرای عملیات خاک برداری و پاکسازی بستر رودخانه کرج غربی از نخاله ریزی های سنوات گذشته به منظور افزایش میزان ظرفیت آبگذری ایمن در رودخانه در مواقع سیلاب خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "غلامعلی بیدختی" با بیان این مطلب اظهار کرد: رصد دائم ولحظه به لحظه بستر و حریم رودخانه های محدوده حوزه عملکرد امور منابع آب شهرستان های شهریار، ملارد و قدس توسط اکیپ کارشناسان گشت و بازرسی آبهای سطحی امور در حال انجام است.
وی همچنین ادامه داد: با توجه به اجرای طرح ساماندهی و لایروبی رودخانه کرج غربی در محدوده بلوار کلهر تا محدوده معادن به منظور افزایش میزان ظرفیت آبگذری ایمن در رودخانه در مواقع سیلاب با همکاری شهرداری مرکزی قدس و به واسطه پیمانکاران اجرایی و چندین دستگاه ماشین آلات مکانیکی و راه سازی، اجرای عملیات خاک برداری و پاکسازی بستر از نخاله و تعریض پهنای بستر سیلاب دشت در آن محدوده  اجرایی شده است.
بیدختی با بیان اینکه این عملیات در طولی به میزان 400 متر و به عرض 40 متر طبق طرح مورد تایید و ارایه شده به شهرداری قدس با ملاحظات احداث دیواره ساحلی در ساحل چپ و راست رودخانه به ارتفاع 5 متر و عرض 2متر در حال انجام می باشد، تصریح کرد: در همین راستا حجم خاکبرداری به میزان   45 هزار مترمکعب تاکنون در 17 منطقه انجام شده که بستر رودخانه جهت عبور ایمن سیلاب تعویض و بازگشایی گردید و اقدامات حفاظتی جهت آمادگی در زمان بروز سیلاب به طور کامل اندیشیده شده است.
مدیر امور آب شهریار در پایان خاطر نشان کرد: این امور با هماهنگی شهرداری شهرستان قدس و امکانات موجود شهرستان و همچنین با تلاش و پیشگیری و نظارت کارشناسان حفاظت و بازرسی امور تا رفع کامل انسداد و افزایش ظرفیت آبگذری، اجرای صحیح طرح ساماندهی رودخانه را به پایان خواهد رسانید.
 


    بازدید مدیرعامل و معاون حفاظت وبهره برداری از امور منابع آب اسلامشهر/ تقدیر فرماندار اسلامشهر از امور منابع آب2020-01-22
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران همزمان با دیدار فرماندار اسلامشهر با حضور در امور منابع آب این شهرستان، از این امور بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، در راستای بررسی شرایط کاری امورات شهرستان ها روز گذشته مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران به همراه معاون حفاظت و بهره برداری از امور آب اسلامشهر بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت کارکنان این امور قرار گرفت.

همچنین سید حسن رضوی با حضور در قسمت های مختلف با همکاران در خصوص روند فعالیت ها گفتگو نموده و در جریان مشکلات قرار گرفت.

بر همین اساس رضوی ضمن تشکر از مدیریت و همکاران امور عنوان کرد: این امور با وجود تعداد اندک نیروی انسانی و محیط کاری نامناسب، تمامی اهداف حفاظتی و مالی شرکت را در حوزه خود جامه عمل پوشانده و از امورات موفق می باشد و لازم است برای احداث ساختمان اداری پیگیری جدی صورت گیرد.

همچنین فرماندار اسلامشهر نیز ضمن تقدیر از مدیریت و کارکنان امور منابع آب اسلامشهر این امور را جزو یکی از موفق ترین و منضبط ترین ادارات شهرستان در چهارچوب رفع موانع اداری و پاسخگویی به مردم برشمرد و خاطر نشان کرد: امور منابع آب اسلامشهر در زمینه های حاکمیتی نیز عملکرد موفقی داشته است برای مثال رصد و پایش مداوم رودخانه ها و لایروبی به موقع آنها باعث شد که سیل بهار با کمترین خسارت در شهرستان همراه باشد.

 


    اخذ سند مالکیت برای بخشی از رودخانه جاجرود در شهرستان شمیرانات2020-01-22
سرپرست منابع آب شهرستان شمیرانات از اخذ سند مالکیت برای بخشی از رودخانه جاجرود در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام این مطلب اظهار کرد: سند مالکیت برای بخشی از بستر رودخانه جاجرود در محدوده شمشکستان به منظور تثبیت مالکیت و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک فشم اخذ شد.

نیکنام در نشست مشترک امور منابع آب شمیرانات با اداره ثبت اسناد و املاک فشم گفت: با پیگیر ی های ویژه به عمل آمده توسط همکاران این امور برای بخشی از بستر رودخانه جاجرود واقع در محدوده روستای شمشکستان به مساحت حدود 3.4 هکتار در جهت تثبیت مالکیت ،سند مالکیت صادر شد.

وی افزود: بر اساس تفاهم نامه فی ما بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد املاک کشور و جلسات استانی و شهرستانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری های مستمر انجام شده توسط امور منابع آب شمیرانات، مقرر است در چارچوب ضوابط و مقررات جاری اخذ سند مالکیت برای بستر رودخانه های واقع در شهرستان شمیرانات در حوزه عملکرد این امور اقدام شود.

سرپرست منابع آب شهرستان شمیرانات تاکید کرد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آبهای سطحی اساسا با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه ای تهران)  هرگونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور آب شمیرانات در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را بعمل خواهد آورد.

 


    اولین نشست کمیته دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری در سال جاری برگزار شد2020-01-22
با حضور معاون برنامه ریزی، سرپرست دفتر توسعه مدیریت و فناوری اطلاعات و همچنین جمعی از مدیران اولین نشست کمیته دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا سنجری نیا" سرپرست دفتر توسعه مدیریت و فناوری اطلاعات در این نشست عنوان کرد: با توجه به اینکه شرکت مایکروسافت اعلام نموده که ویندوز7  و برنامه سرور 2008 از لحاظ فنی نیز پشتیبانی نخواهد شد  و همچنین  الزامات دستگاه های اجرایی در مکاتبات وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات و نیز نامه شرکت مدیریت منابع آب ایران مبنی بر ارتقاء سیستم های یاد شده، انجام اقدامات ضروری و فوری در این خصوص اجتناب ناپذیر می باشد.

وی افزود: اولین قدم موثردر حوزه ستادی، سدها و امورهای آب ارتقاء سیستم هایی است که از لحاظ سخت افزاری مشکلی نداشته و تنها بایستی به روز رسانی و  ارتقاء سیستم عامل انجام شود.

سنجری با بیان اینکه  تعداد رایانه هایی که در حوزه ستادی، امورهای آب و سدها  نیازمند ارتقاء از ویندوز 7 به 10 می باشند بالغ بر 310 سیستم است، تصریح کرد: 49 سیستم رایانه تنها نیازمند ارتقاء RAM   می باشند که هزینه ای بالغ بر 15 میلیون تومان در بر خواهد داشت.

 وی ادامه داد:  270 دستگاه رایانه در حوزه ستادی، سدها و امورهای آب  بسیار قدیمی بوده که باید با سیستم های به روز جایگزین گردند.

دبیر کمیته دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری در بخش دیگری از سخنان خود اتاق سرور را اصلی ترین بخش یک شبکه در سازمان دانست و گفت: اهداف اصلی در پیاده سازی یک اتاق سرور استاندارد مقاومت سازه یا بنا، ایمنی، نفوذپذیری و اطمینان از صحت داده ها  و تجهیز بر اساس  فن آوری به روز می باشد.

سرپرست دفتر توسعه مدیریت و فناوری اطلاعات همچنین اظهار کرد: انتخاب اتاق سرور مناسب، دور بودن از رطوبت،  عدم وجود لوله های آب، فضای مناسب و عبور امکان لوله و کابل  از جمله ویژگی های یک اتاق سرور مناسب می باشد که بایستی مد نظر قرار گیرد.

وی ایجاد یک اتاق سرور امن با استانداردهای لازم را برای شرکت بسیار ضروری دانست و خاطر نشان کرد: امید است با همکاری  مدیران و کارکنان تمام واحدهای ذی نفع ارتقاء سیستم های همکاران انجام گرفته و تمهیدات لازم اندیشیده شود.

لازم به ذکر است، در این جلسه معاون برنامه ریزی شرکت بر اهمیت فناوری اطلاعات و جایگاه زیرساخت های فن آوری اطلاعات تاکید  و همکاری ارکان مختلف شرکت در تحقق اهداف  دولت الکترونیک  را خواستار شد.

 


    رفع تصرف 100 هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه حبله رود در فیروزکوه2020-01-22
مدیر امور منابع آب فیروزکوه از رفع تصرف 10 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه حبله رود در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی آبهای سطحی و واحد حقوقی این امورحدود (10 هکتار) از اراضی بستر رودخانه حبله رود در محدوده روستاهای دریابک و مزداران با اخذ دستور از دادستان شهرستان فیروزکوه و در معیت مامورین نیروی انتظامی منطقه رفع تصرف گردید.

وی افزود: تخریب واحد مسکونی ویلایی به صورت دو طبقه و دیوارهای واقع در حریم و بستر رودخانه حبله رود در یک روز کاری انجام شد.

مرادی نسب در ادامه گفت: همچنین تعداد 26 مورد از گلخانه های غیرمجاز واقع در بستر رودخانه حبله رود پس از ابلاغ اخطاریه های مربوطه و با پیگیری مستمر به صورت داوطلبانه از سوی  گلخانه داران در بازه مشخص شده رفع تصرف گردید.

وی تصریح کرد: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و مجاری آبهای سطحی و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه ها، گروه های گشت و بازرسی این امور بطور مستمر و روزانه در منطقه در حال گشت زنی بوده و به محض مشاهده هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز فوراً اقدامات لازم جهت جلوگیری از ادامه تصرف و رفع تصرف صورت می گیرد.

مدیر امور آب فیروزکوه گفت: در ابتدا اخطاریه لازم به متخلف یا متخلفین جهت رفع تخلف داده می شود و در صورت بی توجهی به اخطارها با کسب دستور قضایی نسبت به برخورد قاطع با متخلفان اقدام می شود.

مرادی نسب در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان فیروزکوه با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه آبهای سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    افزایش 49 درصدی بارش های استان تهران در پاییز سال جاری نسبت به متوسط بلند مدت/ کاهش قابل توجه بارندگی در حوضه آبریز سدها2020-01-19
مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران از افزایش 49 درصدی بارش های استان تهران در پاییز سال جاری نسبت به متوسط بلند مدت خبرداد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا خانیکی" نخستین فصل سال آبی 99-98 را از جهت رخدادهای آب و هواشناسی استان، قابل توجه و تامل ارزیابی نمود و اظهار کرد: در آبان ماه سال جاری 93.5 میلیمتر بارندگی که معادل 30 درصد ریزش های سالانه استان است، ثبت شد و  موجب شد متوسط ریزش های فصل پاییز استان تهران نسبت به متوسط بلند مدت با 49.9 درصد افزایش مواجه گردد.
وی افزود: خروجی نقشه های باران ماه های مهر، آبان و آذر نشان داد که وقایع ریزشی استان در این سه ماه، از الگوی سینوسی پیروی نموده اند، به گونه ای که بارندگی های ناچیز ماه های مهر و آذر این منحنی سینوسی، سبب گردید که متوسط بارندگی نخستین فصل سال آبی 99-1398، با کاهش 5.2 درصدی نسبت به سال گذشته همراه باشد.
خانیکی همچنین ادامه داد: نکته مهم دیگری که درخصوص بارندگی های فصل پاییز باید به آن اشاره نمود، به هم خوردن قاعده افزایش بارندگی با ارتفاع است؛ به گونه ای که سهم دشت ها و نواحی جنوبی استان تهران از بارندگی ها، به مراتب بیشتر از ارتفاعات و حوضه آبریز سدها بود و به همین دلیل علی رغم افزایش حدود50 درصدی بارندگی فصل پاییز سال 98 نسبت به بلند مدت، میزان بارندگی در حوضه آبریز سدها، با کاهش قابل توجه همراه است.
وی با بیان  اینکه روند معکوس بارندگی، برای دما نیز صادق بود، تصریح کرد: علی رغم اینکه استان تهران فصل پاییز نسبتاً خنکی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته و بلند مدت، سپری نمود، نقشه های هم دمای ترسیم شده نشان داد که حوضه آبریز سدها با افزایش دما مواجه بوده اند.
 مدیر دفتر مطالعات شرکت یادآور شد: بدون شک انتظار می رود به علت موج سینوسی و معکوس پدیده های آب و هواشناسی استان در فصل پاییز، ذخایر برفی در حوضه آبریز سدها نیز نسبت به سال گذشته کاهش داشته باشدکه اندازه گیری های انجام شده نیز این واقعیت را نشان داد .
مدیر دفتر مطالعات پایه در پایان ضمن تاکید بر اینکه روند بهره برداری از منابع آبهای زیرزمینی نیز به گونه ای بوده است که تمام آبخوان ها در محدوده عملکرد شرکت آب  منطقه ای استان تهران، با کسری حجم ذخایر آبی مواجه می باشند، خاطر نشان کرد: کسری حجم مخزن آبخوان های آبرفتی استان نیز بر اساس آخرین آبنمودهای ترسیم شده حدود 146.45 میلیون متر مکعب می باشد. بر همین اساس کلیه محدوده های مطالعاتی از نظر توسعه برداشت آب زیرزمینی، ممنوعه اعلام شده است.
 


    تاثیر اقدامات حاکمیتی بر بهبود منابع آبی موجود2020-01-19
نماینده مردم شهرستان های فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات حاکمیتی در راستای جلوگیری از بهره برداری های غیرمجاز از منابع زیرزمینی و سطحی به ذخیره منابع آبی موجود امور آب فیروزکوه کمک چشمگیری خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "قاسم میرزایی نکو" در نشستی که در خصوص موضوع فرهنگسازی و لزوم اعمال حاکمیت امور درمدیریت منابع آب و بهینه سازی مصرف آب در محل امور منابع آب فیروزکوه برگزار گردید، با بیان این مطلب اظهار کرد: مدیریت منابع و مصارف و اعمال حاکمیت این امور در جهت استفاده بهینه از منابع آبی بسیار ارزنده و گرانبهاست، چرا که حفاظت از منابع آب باعث مصرف صحیح و بهینه و همچنین حفاظت از این منابع جهت استفاده نسل آینده می شود.

میرزایی نکو ادامه داد: اقدامات حاکمیتی در خصوص جلوگیری از بهره برداری های غیرمجاز از منابع زیرزمینی و سطحی به ذخیره منابع آبی موجود در منطقه بسیار کمک می کند که در جهت ایجاد تولید و صنعت بسیار موثر می باشد.

وی در ادامه پس از توجیه اینکه بر اساس انسداد چاه های غیرمجاز مقدار زیادی آب به سفره های زیرزمینی فیروزکوه بازگردانده می شود، اظهار داشت: این اتفاق فرصت خوبی برای تخصیص آب به دشت شهرستان فیروزکوه  می باشد.

"وحید مرادی نسب" مدیر امور آب فیروزکوه در ادامه این نشست گفت: اعمال حاکمیت امور در جهت مدیریت منابع و مصارف و بهینه سازی آب و مقید نمودن حقابه بران به نگاه کالای با ارزش و استراتژی و ترغیب آنان به استفاده بهینه از آب ضروری و لازم است.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه ضمن تاکید به نگاه بهره برداران و حقابه بران از منابع آبی عنوان کرد: می بایست در چارچوب قانون فرصت های ایجاد شده به روز شود و از حالت سنتی به وضعیت بهینه سازی مصرف آب و اصلاح الگوی کشت و الگوی مصرف تغییر یابد.

مرادی نسب همچنین خاطر نشان کرد: این امور تمام تلاش خود را در راستای فرهنگ سازی مصرف بهینه آب و صیانت از منابع سطحی و زیرزمینی انجام خواهد داد و با متخلفان در این زمینه به طور جدی برخورد می نماید.

 


    تثبیت مالکیت حدود 2.7 هکتار از اراضی بستر رودخانه سیاه سنگ2020-01-18
سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس از اخذ یک فقره سند شش دانگ تک برگی قسمتی از اراضی بستر رودخانه سیاه سنگ واقع در روستای باغکمش با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان پردیس خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: در پی پیگیری‌های به‌عمل آمده توسط کارشناسان حقوقی و فنی این امور به ‌منظور تثبیت مالکیت و جلوگیری از هرگونه سواستفاده، سند شش دانگ تک برگ در قسمتی از اراضی بستر رودخانه سیاه سنگ واقع در روستای باغکمش در حوزه ثبتی پردیس به مساحت 2.7 هکتار اخذ شد.

وی با اشاره به این نکته که صدور اسناد مالکیت برای مجاری آب های سطحی می تواند ضمن تثبیت بستر، از صدور اسناد مالکیت معارض برای اشخاص حقیقی مجاور آن جلوگیری نماید، تصریح کرد: در این راستا، محدوده فوق با اراضی و قطعات بسیاری مجاورت دارد که در تثبیت مالکیت این اراضی در اولویت کاری این امور قرار گرفته که با توجه به موقعیت منطقه از ارزش  بسیار بالایی برخوردار است.

راما حبیبی تاکید کرد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آب‌های سطحی اساسا با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه‌ای تهران) هرگونه سو استفاده احتمالی برای تصرف‌های بستر و حریم منتفی خواهد شد و امور آب در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به‌عمل خواهد آورد.

 


    جلوگیری از برداشت غیرمجاز حدود 240 هزار متر مکعب آب از آبخوان های ورامین2020-01-18
مدیر امور منابع آب ورامین از جلوگیری از برداشت غیر مجاز حدود 240 هزار متر مکعب آب از آبخوان های منطقه در حوزه عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داودی" با اعلام این خبر گفت: با تلاش امور منابع آب ورامین و با اخذ دستور قضایی، تعداد 7 حلقه چاه غیرمجاز به عمق 287 متر و دبی17 لیتر در ثانیه در حوزه عملکرد این امور پر و مسدود شد.

وی ادامه داد: با اجرای قانون و پر کردن این چاه های غیر مجاز سالیانه 239 هزار و 290  متر مکعب در سفره آب زیرزمینی منطقه ذخیره و از خروج این مقدار آب زیرزمینی جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب ورامین تصریح کرد: با پیگیری های صورت گرفته از اضافه برداشت یک حلقه چاه ممانعت به عمل آمد و برای 17 حلقه چاه غیرمجاز نیز اخطاریه صادر شده که اقدامات لازم جهت پر و مسدود نمودن آنها در حال انجام است.

داودی در ادامه ضمن قدردانی از تلاش و زحمات شبانه روزی مامورین امور منابع آب درخصوص انجام صحیح وظایف قانونی خود تاکید کرد: امور منابع آب ورامین به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد شهرستان و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با جدیت و بر اساس قانون نسبت به برخورد با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی اقدام و اهتمام جدی خواهد داشت.

 


    رفع تصرف 3200 متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه دره چای2020-01-18
مدیر امور منابع آب شهرستان های شهریار،ملارد و قدس از رفع تصرف 3200 مترمربع از اراضی حریم و بستر رودخانه دره چای در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "غلامعلی محمدی بیدختی" با اعلام این مطلب اظهار داشت: با همکاری اکیپ گشت و بازرسی آب های سطحی این امور و اخذ دستور قضایی 3200 مترمربع از اراضی حریم و بستر رودخانه دره چای شامل باغ ، دیوارکشی و نهال کاری در محدوده فردوسیه با همکاری شهرداری فردوسیه رفع تصرف گردید.
مدیر امور منابع آب شهرستان های شهریار، ملارد و قدس همچنین افزود: در راستای حفاظت ازبستر و حریم رودخانه ها و مجاری آب های سطحی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در بستر وحریم، گروه گشت و بازررسی به طور مداوم در حال گشت زنی در منطقه بوده و به محض برخورد باهرگونه تخلف اقدامات لازم جهت جلوگیری و رفع تصرف صورت می گیرد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: این امور به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران همه ظرفیت خود را جهت ایمن سازی جریان آب رودخانه به کار گرفته است و در این راستا با هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز برخورد می شود.

 


« 1 2 3 » Page: