Wednesday, 12 Azar 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
ملاقات مردمی
ملاقات مردمی
کرونا
شعار سال
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

    انسداد 8 حلقه چاه غیرمجاز طی یک هفته گذشته در تهران بزرگ2019-09-30
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی یک هفته گذشته با انسداد 8 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه حدود 220 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش کارشناسان حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی یک هفته گذشته  8 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق  383 متر و با دبی 11.11  لیتر برثانیه  پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 219 هزار و 978 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های سطحی 1 مورد بررسی تصرفات غیرمجاز در بستر رودخانه انجام گردید و در بخش آب های زیرزمینی، 1 مورد توقیف دستگاه حفاری غیرمجاز و همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 1 دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام شد.

نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

 وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    توقیف دو دستگاه حفاری غیرمجاز در شهرستان های صفادشت و قدس2019-09-30
مدیر امور منابع آب شهریار از توقیف دو دستگاه حفاری غیر مجاز در منطقه صفادشت و قدس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "غلامعلی بیدختی" با بیان مطلب فوق اظهار داشت: با تلاش گروه گشت و بازرسی با اخذ حکم قضایی دو دستگاه حفاری غیر مجاز حین انجام عملیات حفاری در شهرستان های صفادشت و قدس توقیف و به پارکینگ منتقل گردید.

وی با تاکید بر اینکه حفر چاه های غیر مجاز صدمات جبران ناپذیری به آبخوان های منطقه وارد می کند، افزود: بر همین اساس طی این بازرسی ها یک دستگاه حفاری غیرمجاز توقیف و به پارکینگ امور منابع آب شهریار منتقل شد.

مدیر امور منابع آب شهریار با بیان اینکه گروه های گشت و بازرسی با هوشیاری کامل در منطقه حضور دارند اظهار داشت: بر اساس قانون توزیع عادلانه آب نگهداری و استفاده از دستگاه های حفاری بدون داشتن مجوز تخلف بوده و با قاطعیت با آن برخورد می شود.

وی در پایان ضمن هشدار به حفاران و بهره برداران غیر مجاز از منابع آب زیرزمینی خاطرنشان کرد: هر گونه حفر و بهره برداری از چاه های غیرمجاز جرم محسوب شده و امور منابع آب شهریار  با همکاری دستگاه قضایی با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی برخور قاطع خواهد کرد.

 


    جلوگیری از برداشت غیرمجاز بیش از 358 هزار متر مکعب آب از آبخوان های ورامین2019-09-30
مدیر امور آب شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا از جلوگیری برداشت غیر مجاز حدود 358 هزارمترمکعب آب از آبخوان های منطقه در حوزه عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داودی" با اعلام این خبر گفت: با تلاش امور منابع آب ورامین و با اخذ دستور قضایی، تعداد 11 حلقه چاه غیرمجاز به عمق 400 متر و دبی 20 لیتر در ثانیه در حوزه عملکرد این امور پر و مسدود شد.

وی ادامه داد: با اجرای قانون و پر کردن این چاه های غیر مجاز سالیانه 358 هزار و 200 متر مکعب در سفره آب زیرزمینی منطقه ذخیره و از خروج این مقدار آب زیر زمینی جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب ورامین با بیان اینکه از اضافه برداشت دو حلقه چاه با حجم صرفه جویی 178 هزار و 510 متر مکعب ممانعت بعمل آمد، گفت: با پیگیری های صورت گرفته 9 حلقه چاه غیرمجاز شناسایی گردیده و برای 39 حلقه چاه غیرمجاز نیز اخطاریه صادر شده که اقدامات لازم جهت پر و مسدود نمودن آنها در حال انجام است.

داودی در ادامه ضمن قدردانی از تلاش و زحمات شبانه روزی مامورین امور منابع آب درخصوص انجام صحیح وظایف قانونی خود تاکید کرد: امور منابع آب ورامین به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد شهرستان و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با جدیت و بر اساس قانون نسبت به برخورد با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی اقدام و اهتمام جدی خواهد داشت.

 


    لایروبی رودخانه فرح رود فیروزکوه در جهت ایمن سازی عبور سیلاب2019-09-30
سرپرست امور آب فیروزکوه از انجام عملیات لایروبی رودخانه فرح رود در راستای ایمن سازی عبور سیلاب در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، وحید مرادی نسب  با اعلام این مطلب اظهار کرد: این امور باهماهنگی های به عمل آمده شورای روستای سرودشت از اراضی شهر ارجمند، در مجاورت رودخانه فرح رود اقدام به لایروبی نمود.

وی با تاکید بر اینکه برای پیشگیری از صدمات ناشی از سیلاب و طغیان رودخانه ها نیاز به همکاری همگانی و تامین اعتبار در خصوص ساماندهی رودخانه ها می باشد، ادامه داد: احداث سیل بند در نقاط حادثه خیز و همچنین احداث سازه های تقاطعی، لایروبی کالورت ها و مسیل ها و همچنین تخلیه رسوبات تجمع یافته در پشت سیل بندها می تواند منجر به کاهش چشمگیر خطرات ناشی از وقع سیلاب گردد.

سرپرست امور آب فیروزکوه در ادامه افزود: این عملیات موجب پایین آمدن سطح آب بخشی از رودخانه فرح رود و کاهش خطر سیل زدگی اراضی حاشیه رودخانه و نیز افزایش ظرفیت آبگذری رودخانه در این محدوده شده است.

مرادی نسب در پایان خاطرنشان کرد: این امور به واسطه وظیفه ذاتی خود تا پایان رفع معضلات بستر و حریم  ادامه داده و و تلاش دارد با هماهنگی و اقدامات منسجم با بسیج تمامی نیروها ی موجود امور در جهت تسهیل و روان سازی نقاط حادثه خیز و سیل خیز، زمینه عبور ایمن سیلاب را درمواقع بارش های سیل آسا فراهم نماید.

 


    بازگشایی بخشی از مسیل بندابن رودبار قصران2019-09-29
مدیر امور منابع آب شمیرانات از خاکبرداری و بازگشایی بخشی از مسیل بندابن در منطقه گرمابدربخش رودبار قصران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با تلاش گروه گشت و بازرسی آب های سطحی این امور،  بخشی از اراضی بستر و حریم رودخانه جاجرود با اخذ دستور قضایی رفع تصرف گردید.

وی با بیان اینکه این اقدام در راستای قانون توزیع عادلانه آب و برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز و به منظور آبگذری ایمن انجام شد،ادامه داد: در این عملیات با خاکبرداری بخش وسیعی از حریم و بستر رودخانه که توسط اهالی پر و مسدود شده بود، احیاء و آزاد سازی شد.

حبیبی همچنین تصریح کرد: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و مجاری آب های سطحی و جلوگیری از  از ساخت و ساز های غیر مجاز در بستر وحریم رود خانه ها، گروه گشت و بازرسی به طور مداوم در حال گشت زنی در منطقه بوده و به محض برخورد باهرگونه تخلف اقدامات لازم جهت جلوگیری و رفع تصرف صورت می گیرد.

وی  در پایان خاطر نشان کرد: متخلفین مطمئن باشند که با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی برخورد قاطع  قانونی صورت خواهد گرفت.                            

 


    دیدار با خانواده اولین شهید مدافع حرم شهرری2019-09-29
مشاور مدیر عامل در امور ایثارگران از خانواده" محمدداود شریفی" اولین شهید مدافع حرم شهرری بازدید و از مقام شامخ این شهید بزرگوار تجلیل کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد حسن صادق زاده" با خانواده شهید مدافع حرم در شهرستان کهریزک  دیدار کرد.

گفتنی است، شهید محمد داود شریفی فرزند حسین داد،  بیست و نهم فروردین 1354 در کشور افغانستان به دنیا آمد و در یازده سالگی به ایران مهاجرت کرد. شغلش آزاد بود. هفتم اردیبهشت 1393 در دمشق سوریه به دست تروریست های تکفیری به شهادت رسید.از این شهید بزرگوار پنج فرزند دختر به یادگار مانده است. محمدداود نخستین شهید مدافع حرم شهرری و نخستین مهمان قطعه شهدای تیپ فاطمیون بوده است.

همسر این شهید ارجمند می گوید: ‌چند ماه قبل از رفتنش، بعضی از شب‌ها بیدار می‌شدم و می‌دیدم روی رختخوابش نشسته و دستش را روی سرش گرفته وقتی می‌پرسیدم‌چی شده؟ می‌گفت خواب ائمه(ع) را دیده‌ام، من حسودی می‌کردم و می‌گفتم تو وقتی خیلی خسته‌ای، خوابت می‌برد و گاهی نمازت قضا می‌شود ولی من نمازهایم را کامل می‌خوانم، پس چرا من این خواب‌هارا نمی‌بینم؟‌»

 


    پیشگیری از اطاله فرایند پاسخگویی به ارباب رجوع در امور منابع آب دماوند2019-09-29
رئیس گروه بازرسی و مدیریت عملکرد شرکت آب منطقه ای تهران گفت: پایش وضعیت پرونده های ارجاع شده به هر کارشناس موجب پیشگیری از طولانی شدن فرآیند پاسخگویی می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، علیرضا سنجری نیا در بازدید از امور منابع آب دماوند اظهار داشت: در راستای تحقق اهداف طرح تکریم ارباب رجوع بازدیدی از امور منابع آب شهرستان دماوند به عمل آمد.

وی افزود: یکی از موارد شکایت ارباب رجوع اطاله زمان پاسخگویی در امورهای تابعه است که پنجشنبه های هر هفته در امور آب دماوند به پایش و بررسی وضعیت پرونده های ارجاع شده اختصاص یافته که این امر موجب ایجاد شفافیت هر چه بیشتر در انجام فرآیند پاسخگویی به استعلام ها و پیشگیری از طولانی شدن فرآیند پاسخگویی گردیده است.

سنجری نیا آگاه سازی مردم با حقوق و تکالیف خود در ارتباط با شرکت، شناسایی نقاط قوت و زمینه های بهبود در چارچوب طرح تکریم ارباب رجوع و نیز ارائه راهکارهای تسهیل و بهبود خدمت رسانی به مردم از اهداف بازرسی طرح تکریم ارباب رجوع برشمرد و گفت:  با وجود تغییرات محسوس مرتبط با آراستگی و ارتقاء وضعیت نظم فضای اداری در ساختمان امور آب دماوند ضرورت انجام تغییرات اساسی در ساماندهی فضای اداری با بهره گیری از ظرفیت مهندسی موجود در حوزه دفتر فنی معاونت طرح و توسعه با لحاظ نمودن نیازها و وضعیت مطلوب فضای اداری اجتناب ناپذیر است.

رئیس گروه بازرسی و مدیریت عملکرد شرکت آب منطقه ای تهران تصریح کرد: از آنجا که بواسطه عملیاتی نشدن بخش آبهای سطحی در سامانه ساماب، ارباب رجوع ناگزیر به مراجعه حضوری به امور آب دماوند می باشند از این رو بررسی امکان ایجاد آسانسور جهت تسهیل در مراجعه جانبازان و معلولان و افراد سالخورده ضروری بنظر می رسد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نظارت و رصد دقیق و پیوسته  فعالیت گروه های گشت و بازرسی در کنار آموزش های لازم یکی از راهکارهای موثر در انسداد گلوگاه های فساد به شمار می رود  که ایجاد تمهیدات لازم در حوزه معاونت های حفاظت و بهره برداری و برنامه ریزی به تحقق این مهم کمک شایانی می نماید.  

 


    تقدیر فرماندار پیشوا از امور منابع آب ورامین2019-09-28
فرماندار شهرستان پیشوا با اعطا لوح های تقدیر از زحمات و تلاش های کارشناسان آبهای سطحی امور منابع آب ورامین به دلیل انجام اقدامات موثر در پیشگیری، آمادگی و مقابله با مخاطرات ناشی از سیل فروردین ماه سال جاری تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، متن لوح تقدیر حسین عباسی خطاب به فرهاد اکبرپور، صادق رحیمی جعفری و هادی پاک سرشت به شرح زیر است:

هفته دولت فرصت مغتنمی است تا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر ایران اسلامی از همه کارکنانی که خالصانه و صادقانه در جهت ایفای وظیفه سازمانی و خدمت رسانی بی منت به مردم شریف تلاش می نمایند، قدردانی گردد.

در این راستا تلاش های ارزنده و اقدامات موثر صورت گرفته توسط جنابعالی به منظور پیشگیری، آمادگی و مقابله با مخاطرات ناشی از سیل در فروردین سال جاری در سطح شهرستان پیشوا را ارج می نهیم.

ضمن آرزوی صحت و سلامتی، توفیق روزافزون شما را در سایه عمل به رهنمودهای مقام معظم انقلاب (مدظله العالی) و در راستای تحقق سیاست های دولت محترم تدبیر و امید از خداوند متعال مسئلت دارم.


حسین عباسی
فرماندار شهرستان پیشوا

 


    جلوگیری از برداشت بیش از 247 هزار متر مکعب آب در شهریار2019-09-28
مدیر امور منابع آب شهریار از انسداد شش حلقه چاه غیر مجاز و به دنبال آن جلوگیری از برداشت غیرمجاز بیش از 247 هزار متر مکعب آب از آبخوان های منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "غلامعلی بیدختی" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: با تلاش کارشناسان حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی سه حلقه چاه غیرمجاز در مجموع به عمق 315 متر و با دبی 12.5 لیتر بر ثانیه  مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 247 هزار و 500 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

بیدختی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهریار بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    حضور شرکت آب منطقه ای تهران در تجمع 12 هزارنفری بسیجیان وزارتخانه‌ها و ادارات استان تهران2019-09-28
بسیجیان شرکت آب منطقه ای تهران با حضور در تجمع 12 هزارنفری بسیجیان وزارتخانه‌ها و ادارات استان تهران در محل ورزشگاه، ایام هفته دفاع مقدس را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، همزمان با ایام هفته دفاع مقدس، مراسم تجمع ۱۲ هزار نفری بسیجیان وزارتخانه‌ها و ادارات استان تهران در مجموعه ۱۲ هزار نفری ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد.

در این اجتماع با شکوه سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه انقلاب اسلامی دستاورد‌های بسیاری داشت، اظهار داشت: یکی از این دستاورد‌ها سقوط رژیم پهلوی بود و در آن زمان دستاورد‌های راهبردی زیادی داشتیم که به آن توجه لازم نشد و باید تبیین شود.
وی با بیان اینکه رژیم پهلوی از لحاظ امنیتی، انتظامی و اقتصادی در آمادگی کامل بود، افزود: امام خمینی (ره) با دست خالی و با استفاده از ظرفیت مردمی توانستند رژیم پهلوی را شکست دهند.
سردار سلیمانی تصریح کرد: امروز در یک طرف آمریکا، اروپا، صهیونیست‌ها و کشور‌های مرتجع منطقه با توانایی‌های مادی و فناوری قرار دارند و در طرف دیگر، ایران و کشور‌های جبهه مقاومت هستند. این‌ها در محاسبه قابل مقایسه نیست، اما می‌بینیم که هرگاه جبهه مقاومت به حرکت درآمده، به پیروزی رسیده است؛ این یعنی تغییر مفهوم قدرت.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه تغییر هندسه قدرت یکی دیگر از دستاورد‌های انقلاب اسلامی است، گفت: آمریکا در پی جنگ جهانی دوم و بمباران برخی کشور‌ها، گروهی را تشکیل داد که حق وتو داشتند و هندسه قدرت را تشکیل دادند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: با پیروزی انقلاب اسلامی ساختار این هندسه قدرت متزلل شد و امروز شاهد موفقیت‌های جبهه مقاومت در مقابل این هندسه قدرت هستیم.
سردار سلیمانی با اشاره به اینکه با استقرار مردم‌سالاری دینی و ایجاد راهبرد دینی در منطقه، آمریکا تمام توانایی خود را برای شکست جبهه مقاومت به میدان آورد و راهی که مردم در 40 سال انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پیمودند، باعث شد که دشمنی آمریکا بیش از گذشته شود.
وی با اشاره به کلام معروف امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند»، خاطرنشان کرد: این یک شعار نبوده، بلکه یک راه برای ملت ایران و کشور‌های منطقه برای خارج شدن از سلطه آمریکا بوده است.

آمادگی بسیجیان برای تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب

رئیس سازمان بسیج مستضعفین از آمادگی بسیجیان برای تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی خبر داد.

وی در حاشیه گردهمایی بزرگ گردان‌های بیت المقدس و کوثر بسیج وزارتخانه‌ها و ادارات تهران بزرگ با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: این گردهمایی به پاس گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگری‌ها ملت ایران و رزمندگان در دفاع مقدس برگزار شده است.

وی با بیان اینکه این گردهمایی بیان‌کننده عظمت و دستاورد‌های انقلاب اسلامی است، افزود: حضور بسیجیان در این گردهمایی نشان‌دهنده عظمت، قدرت و اقتدار ایران است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: بسیجیان با آمادگی کامل، آماده و گوش به فرمانِ اوامر فرمانده معظم کل قوا هستند.

سردار سلیمانی گفت: با توجه به تمامی مؤلفه‌های بسیج، بسیجیان برای تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اعلام آمادگی می‌کنند.

 ولایت پذیری، دفاع از نظام اسلامی، حفظ یاد و خاطره شهدا، ارزش مدافعان حرم و آماده بودن برای حمایت و ایثارگری از نظام مقدس جمهوری اسلامی گزیده ای از مطالب عنوان شده در ایت همایش بود.

در این مراسم  که 70 نفر از بسیجیان شرکت آب منطقه ای تهران حضور داشتند،  از تعدادی پیشکسوتان خون و شهادت تقدیر و یاد و خاطره شهدا نیز گرامی داشته شد.

 


    ثبت 386 میلی متر بارندگی در سال آبی گذشته در استان تهران/ افزایش 52 درصدی بارش ها نسبت به سال گذشته2019-09-25
مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران گفت: در سال آبی 98-97 ، استان تهران با رکورد 386.8 میلی متر بارندگی ، نسبت به مدت مشابه سال گذشته 52.5 درصد و نسبت به متوسط بلند مدت 38.7 درصد، افزایش را نشان می دهد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد رضا خانیکی" با بیان این مطلب اظهار کرد:  افزایش قابل توجه بارندگی های سال آبی 98-97 بیشتر تحت اثر بارش های پائیزه و بهاره در این سال آبی بوده است و  بر این اساس در فصل پاییز سال آبی گذشته 130.5  میلی متر بارندگی ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 348 درصد افزایش را  نشان می دهد.

وی بابیان اینکه میزان بارش های بهاره استان به میزان 137 میلی متر ثبت گردیده، تصریح کرد: از این میزان، 112.2میلی متر آن در فروردین ماه اتفاق افتاد و باعث شد که بارندگی های فصل بهار استان تهران نسبت به متوسط بلند مدت، حدود 73 درصد افزایش را نشان دهد.

خانیکی با اظهار این مطلب که در پاییز و فروردین سال آبی گذشته شاهد بارندگی های کم نظیری در استان بودیم، عنوان کرد: این امر موجب شد تا شاهد رکورد بارندگی 38 ساله در ایستگاه باران سنجی سید آباد فیروزکوه ( در منتهی الیه شرق) و بارندگی 28 ساله زیدشت طالقان (در منتهی الیه غرب) باشیم. ایستگاه باران سنجی مستقر در حوزه ستادی شرکت نیز نشان داد که بارندگی در فروردین سال جاری در  32 سال اخیر کم سابقه بوده است.

وی همچنین یادآور شد: نکته بسیار مهم سال آبی 98-97، تواتر ریزش های جوی بود به نحوی که توالی روزهای بارندگی استان در این سال آبی باعث شد، تا علاوه بر افزایش ظرفیت رطوبتی خاک، رواناب های تولیدی حاصل از بارندگی نیز افزایش قابل توجهی داشته باشد. ثبت سیلاب 40 ساله در ایستگاه هفت حوض درکه، سیلاب 33 ساله در ایستگاه تقی آباد در خروجی شهر تهران، سیلاب 49 ساله در ایستگاه رودک،سیلاب 76 ساله در ایستگاه سیرا و نهایتاً سیلاب 40 ساله در ایستگاه شریف آباد واقع در خروجی استان تهران، نشان از مدت، شدت و توالی بسیار مناسب بارش ها در این سال آبی  بوده است.

خانیکی با  تاکید بر اینکه در انتهای فصل زمستان سال آبی 98-97 ارتفاع آب معادل برف براساس تصاویر ماهواره ای و انجام عملیات صحرایی ،در حوزه آبریز همه سدها نسبت به سال گذشته افزایش داشته، افزود: این امر از جمله عوامل موثر در افزایش رواناب های ورودی به سدها است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص متوسط دمای استان در سال آبی 98-97،  عنوان کرد: متوسط دما در سال آبی گذشته به میزان 15.6 درجه سانتی گراد بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 1.3 درجه سانتی گراد کاهش را نشان می دهد.

خانیکی در پایان با اشاره به اینکه روند بهره برداری از منابع آب های زیرزمینی نیز به گونه ای بوده است که تمام آبخوان ها در محدوده عملکرد شرکت آب منطقه ای استان تهران، با کسری حجم ذخایر آبی به میزان
 154 میلیون مترمکعب، مواجه می باشند، خاطر نشان کرد: بر همین اساس کلیه محدوده های مطالعاتی از نظر توسعه برداشت آب زیرزمینی، ممنوعه اعلام شده است.

 


    انسداد 5 حلقه چاه غیر مجاز در دماوند/ جلوگیری از برداشت بیش از 163 هزار متر مکعب آب2019-09-25
مدیر امور منابع آب شهرستان دماوند از انسداد 5 حلقه چاه غیر مجاز و در نتیجه جلوگیری از برداشت بیش از 163 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی 5 حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 207 متر و آبدهی 10 لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 163 هزار و 642 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

عباسی در ادامه گفت: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب و همچنین جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه است.

عباسی در  پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب دماوند بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    جلوگیری از برداشت غیر مجاز بیش از 220 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در دماوند2019-09-24
مدیر امور منابع آب شهرستان دماوند از انسداد 6 حلقه چاه غیر مجاز و در نتیجه جلوگیری از برداشت بیش از 220 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی شش حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 253 متر و آبدهی 21.5 لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 220 هزار و 611 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

عباسی در ادامه گفت: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب و همچنین جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب دماوند بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    توقف عملیات برداشت غیرقانونی از مسیل واقع در روستای کلارخان شهرستان فیروزکوه2019-09-24
سرپرست امور منابع آب فیروزکوه از توقف عملیات برداشت غیرقانونی از مسیل واقع در روستای کلارخان شهرستان فیروزکوه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با اعلام این مطلب اظهار کرد: در پی گشت زنی عوامل گشت و بازرسی این امور ضمن شناسایی از ادامه عملیات برداشت غیرمجاز مصالح رودخانه ای توسط دو دستگاه کامیون و یک دستگاه لودر در روستای کلارخان شهرستان فیروزکوه جلوگیری به عمل آمد و دستور توقف عملیات به شرکت پیمانکارمربوطه ابلاغ گردید.

مرادی نسب ادامه داد : ضمن توقف عملیات مذکور توسط اکیپ گشت و بازرسی سطحی این امور تعداد 72 اخطاریه در خصوص تخلفات مربوط به برداشت غیرمجاز از منابع آب سطحی و حفاظت از منابع آب به بهره برداران و متصرفین غیر قانونی ابلاغ گردید.

وی افزود : تعداد 30 مورد شناسایی برداشت غیرمجاز آب که توسط کارشناسان گشت و بازرسی سطحی امورکه در روستای حصاربن انجام شده بود، از سوی دادستان به ضابط دادگستری ابلاغ و بعد از بررسی میدانی توسط اکیپ گشت و بازرسی سطحی امور، جهت صدور دستور اقدام بعدی از سوی مقامات قضایی در حال پیگیری می باشد.

مرادی نسب ضمن تشکر از اکیپ گشت و بازرسی سطحی امور عنوان کرد : اقدامات قانونی و قضایی در خصوص  تعداد 24 مورد گلخانه غیرمجاز و همچنین تعداد 26 مورد واحد پرورش ماهی غیر مجاز شناسایی شده در شعبات اول و دوم دادیاری دادگستری شهرستان فیروزکوه در حال پیگیری تا صدور رای قضایی می باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان فیروزکوه بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه منابع آبهای سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    انسداد 8 حلقه چاه غیر مجاز در اسلامشهر2019-09-24
مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از انسداد 8 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد که در نتیجه آن از برداشت بیش از 257 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی ممانعت به عمل می آید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی 8 حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 500 متر و آبدهی 13 لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 257 هزار و 400 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد. همچنین ضمن انجام این عملیات 21 مورد اخطاریه در بخش آب های سطحی و آب های زیرزمینی به متخلفان و تجاوزان به منابع آبی داده شد.

گیتی پژوه در ادامه گفت: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب و همچنین جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه است.

مدیر امور منابع آب اسلامشهر در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب اسلامشهر بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    بازدید از خانواده شهید جمال الدین مقدم زنجانی2019-09-24
مشاور مدیر عامل در امور ایثارگران از خانواده شهید جمال الدین مقدم زنجانی بازدید و از مقام شامخ این شهید بزرگوار تجلیل کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد حسن صادق زاده" به همراه "محمدرضا گیتی پژوه" مدیر امور آب اسلامشهر و نیز مسوول ایثارگران شرکت آبفا با خانواده شهید جمال الدین مقدم زنجانی دیدار کردند.

گفتنی است، شهید جمال الدین مقدم زنجانی در تاریخ 2 مهرماه سال 1316 در روستای ماه نشان زنجان متولد شد. این شهید بزرگوار با این که به عنوان سرپرست خانواده از سربازی معاف شده بود؛ اما زمان جنگ طاقت نیاورد و از طریق نیروی بسیج رهسپار جبهه شد. شهید جمالدین مقدم همیشه به فکر دفاع از میهن وسلامتی امام خمینی (ره) بود و همواره یکی ازسفارشاتی که وی به فرزندان خود می کرد این بود که امام را تنها نگذارید و در همه حال نماز را ترک نکنید.

جمال الدین مقدم بعد از چندین بار رفتن به جبهه و شرکت در عملیات های مختلف، سرانجام در حال برگشت از عملیات و در حال کمک کردن به یک زخمی،خمپاره ای از سمت دشمن بر وی فرود آمد و در دوازدهم اردیبهشت سال 65 در محل  فکه به شهادت رسید و در بهشت زهرا به خاک سپرده شد. روحش شاد.

 


    زنگ دبیرستان شاهد با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران به صدا در آمد2019-09-23
زنگ دبیرستان شاهد مبشر منطقه 6 تهران با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران به صدا در آمد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حسن رضوی" با حضور در دبیرستان شاهد مبشر منطقه ۶ تهران ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید اظهار داشت: بر اساس سیاست های وزارت نیرو و همکاری وزارت آموزش و پرورش علاوه بر آموزش هایی که در خانواده هست، شرایطی را در قالب آموزش های کلاسیک وارد مقاطع مختلف تحصیلی کنیم.

وی با بیان اینکه آموزش هایی در قالب طرح دانش آموزی نجات آب برای دانش آموزان ارائه شده است، افزود: علاوه بر این با همکاری آموزش و پرورش کتاب انسان و محیط زیست تدوین شده که دانش آموزان مقطع یازدهم این کتاب را مطالعه می کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با تاکید بر اینکه ما باید به فکر آیندگان باشیم گفت: آب یکی از محورهای توسعه در هر کشوری قلمداد می شود که حفظ و نجات آن برای آبادانی و حفظ محیط زیست از اهمیت به سزایی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه شرکت آب منطقه ای تهران علاقه دارد از نظرات و پیشنهادات دانش آموزان در راستای کتاب انسان و محیط زیست استفاده کند تصریح کرد: دانش آموزان می توانند با ارائه پیشنهادهای خود به روابط عمومی این شرکت ما را در مدیریت و استفاده بهتر از منابع آب یاری دهند و در این راستا به ۳ پیشنهاد برتر جوایزی اعطا می شود.

رضوی در پایان خاطرنشان کرد: دبیرستان مقدمه ورود به دانشگاه و تحصیلات عالی است و امیدوارم شما دانش آموزان در آینده مدیران موفقی برای کشور باشید.

 


    انسداد 9 حلقه چاه غیرمجاز در تهران بزرگ2019-09-23
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی یک هفته گذشته با انسداد 9 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه حدود 148 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش کارشناسان حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی یک هفته گذشته  9 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق  333 متر و با دبی 7.5  لیتر برثانیه پر و از حیز انتفاع خارج شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 148 هزار و 500 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های سطحی 7 مورد صدور اخطاریه تصرفات غیرمجاز در بستر رودخانه انجام گردید و در بخش آب های زیرزمینی، 6 مورد کنترل و بهره برداری، 17 مورد چاه غیر مجاز شناسایی و اخطاریه آن صادر گردید و همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 1 دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام شد.

نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    لایروبی 15 هزار متر مربع از نهر مافتون در بستر رودخانه کن2019-09-23
مدیر امور منابع آب شهرری از لایروبی و افزایش ظرفیت آبگذری نهر مافتون، حوزه عملکرد شهرستان ری در محدوده باقر شهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران ،" سید حمید رضا حسینی " با اعلام این مطلب اظهار کرد : در راستای لایروبی رودخانه ها و انهار طبیعی طی پنج  هفته کاری در حوزه عملکرد این امور 15  هزارمتر مربع  به طول 5 کیلومتر و با حجم تقریبی 7500 متر مکعب از بستر نهر مافتون لایروبی گردید.
حسینی تصریح کرد: لازم به ذکر است این عملیات پس از سال های سال در حوزه عملکرد این امور شروع گردیده که این اقدام باعث  شد، بستر مناسبی جهت جریان آب در زمان سیلاب فراهم سازد تا از بروز خطرات احتمالی در وقوع سیل کاسته شود.
حسینی در پایان عنوان کرد: امور منابع آب شهرری با تمام ظرفیت نسبت به شناسایی و برطرف نمودن نقاط حادثه خیز در رودخانه‌ها اقدام می‌کند تا به هنگام بارش‌های شدید زمینه عبور ایمن سیلاب را فراهم کرده و مانع وقوع حوادث احتمالی شود.

 


    شروع عملیات آسفالت جاده سنگبان به نیروگاه2019-09-23
نماینده مجری ساختمان سد طالقان از شروع عملیات آسفالت جاده سنگبان به نیروگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، " کوروش همدانیان فرد" با بیان این مطلب اظهار کرد: پیرو برنامه ریزی‌های انجام شده و با استقرار ماشین آلات و تجهیزات لازم شامل کارخانه‌ی آسفالت، یک دستگاه فینیشر، دو دستگاه غلطک و ۸ دستگاه کامیون عملیات اجرای آسفالت لایه بیندر مسیر سنگبان به نیروگاه به طول ۴۱۶۰ متر آغاز گردید.

وی با بیان اینکه این عملیات 90 درصد تاکنون ژیشرفت داشته است، خاطر نشان کرد: امید است تا پایان مهر ماه سال جاری با اجرای کامل هر دو لایه بیندر و توپکا در این مسیر، جاده مذکور جهت استفاده‌ی پرسنل بهره‌برداری سد و نیروگاه سد طالقان و همچنین مردم محلی مورد بهره برداری قرار گیرد.

 


« 1 2 3 » Page: