Wednesday, 12 Azar 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
ملاقات مردمی
ملاقات مردمی
کرونا
شعار سال
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

    انسداد 38 حلقه چاه غیرمجاز در تهران بزرگ2019-08-31
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی یک ماه گذشته با انسداد 38 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه حدود 730 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش کارشناسان حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی یک ماه گذشته 38 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق  1222 متر و با دبی 36.9  لیتر برثانیه  پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 730 هزار متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های زیرزمینی، 35 حکم قضایی اجرا شده و همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 21 دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.

نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    دریافت لحظه ای بارندگی از کلیه ایستگاه های بارانسنجی مبنا2019-08-31
مدیر دفتر مطالعات پایه شرکت آب منطقه ای تهران از دریافت لحظه ای بارندگی از کلیه ایستگاه های بارانسنجی مبنا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا خانیکی" با بیان این مطلب اظهار کرد: در سال رونق تولید و با هدف حمایت از تولید داخلی، برای نخستین بار کلیه ایستگاه های باران سنجی مبنا به ادوات دیتالاگری ایرانی مجهز گردید.

خانیکی با اشاره به اینکه تجربه سیلاب های اخیر در استان تهران نشان داد که اطلاع لحظه ای از میزان بارندگی در نقاط مختلف حوضه عملکرد، نقش بسیار مهمی در فرآیندکنترل سیل و مدیریت منابع آب دارد، افزود: با همت همکاران دفتر مطالعات پایه منابع آب ، توانستیم ظرف مدت یک ماه و با کار بسیار فشرده ، ضمن تهیه مشخصات فنی تجهیزات الکترونیکی مورد نیاز و شرکت های ایرانی که بتوانند قابلیت های مورد انتظار را در تولیدات خود ارائه نمایند ، 23 دستگاه بارانسنج الکترونیکی با قابلیت ثبت و ارسال بر خط (online) اطلاعات باران و دما تهیه نمائیم .

مدیر دفتر مطالعات پایه شرکت در پایان ابراز امیدوار نمود: با راه اندازی دیتالاگر های ایستگاه های مبنا، در آینده ای نزدیک، همزمان با دریافت اطلاعیه و اخطارهای هواشناسی، اقدامات مورد نیاز جهت ارسال مقادیر ریزش ها در هر نقطه از استان و در هر لحظه برای مدیران و سایر مراجع تصمیم گیری، فراهم گردد.

 


    فرهنگ سازی مصرف بهینه آب با مشارکت کشاورزان و بهره برداران امکان پذیر است2019-08-31
نماینده پاکدشت در مجلس شورای اسلامی در بازدید از امور منابع آب پاکدشت گفت: فرهنگ سازی مصرف بهینه آب با مشارکت کشاورزان و بهره برداران امکان پذیر است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد قمی" در بازدید از امور آب پاکدشت که با هدف ترویج سیاست ها و برنامه های طرح احیاء و تعادل بخشی در خصوص آگاهی بخشی و فرهنگ سازی در میان آحاد مردم بالاخص کشاورزان برگزار گردید، با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به وضعیت فوق بحرانی دشت ورامین ( شهرستان پاکدشت) به لحاظ افت شدید سطح آب زیر زمینی دشت و متعاقب آن فرونشست زمین در بخشی از دشت مذکور و تهدید جدی زیر ساخت های موجود در سطح شهرستان و همچنین خسارت های جبران ناپذیر ناشی از این معضل، اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی را در این شهرستان امری اجتناب ناپذیر می نماید.

وی اشاره نمود: حفاظت و مصرف بهینه منابع آب تنها با مشارکت کشاورزان و بهره برداران در آگاهی بخشی عمومی و فرهنگ سازی امکان پذیر است. درشرایط کنونی باید همه افراد از فرصت ها و امکانات خود جهت فرهنگ سازی مصرف بهینه آب استفاده کنند و مشکل کمبود آب را احساس نمایند.

پروژه های گشت و بازرسی و کنتور های هوشمند مهم ترین اولویت های طرح احیاء و تعادل بخشی

در این نشست همچنین "حسن زحمتکش" سرپرست  امور منابع آب پاکدشت پس از تبیین سیاست ها و برنامه های کلی طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب، مشکلات و پیشنهادات لازم را در زمینه مدیریت منابع آب عنوان و تاکید کرد: تبلیغات محیطی به منظور مشارکت همه جانبه شهروندان در حفظ منابع آب موجود و استفاده صحیح و بهینه از این منابع آب با در اختیار قرار دادن بروشورهای تبلیغاتی مربوطه در میان بهره برداران منابع آب زیرزمینی به منظور اطلاع رسانی از وضعیت منابع آبی موجود اقدام ارزشمندی خواهد بود.

زحمتکش افزود: هدف از اجرای این طرح، مهار برداشت های غیر مجاز از منابع آب و جبران کسری مخازن منابع آب زیر زمینی است و پروژه های گشت و بازرسی و کنتور های هوشمند مهم ترین اولویت های طرح احیاء و تعادل بخشی در شهرستان پاکدشت  می باشد.

زحمتکش اضافه برداشت از چاه های دارای پروانه را یکی از مشکلات منابع آب زیر زمینی ذکر کرد و گفت: کشاورزان باید به دنبال تغییر نگرش های سنتی درخصوص شیوه های آبیاری و استفاده از روش های نوین برای کشت محصولات باشند.

وی افزایش تغذیه و کاهش برداشت را از راه های پیش رو در این شرایط عنوان کرد و یادآور شد: با توجه به خشکسالی های گذشته امکان افزایش تغذیه  وجود ندارد،پس باید فعالیت خود را بر کاهش برداشت از منابع موجود متمرکز نمائیم.

سرپرست امور آب پاکدشت در پایان خاطر نشان کرد: امید است در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر مقاوم سازی اقتصاد، حساسیت های لازم در بخش منابع آب در میان مسوولین محترم شهرستان بیشتر گردد و با برگزاری مستمر این جلسات زمینه ای برای آگاهی و اطلاع رسانی در زمینه مدیریت مصرف منابع آب در شرایط بحرانی کنونی فراهم شود.

 


    انتخاب مدیر امور منابع آب اسلامشهر به عنوان مدیر نمونه آن شهرستان2019-08-31
فرماندار شهرستان اسلامشهر با اعطا لوحی مدیر امور آب این شهرستان را به عنوان مدیر نمونه انتخاب کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، در این لوح تقدیر خطاب به "محمدرضا گیتی پژوه" آمده است:

بی شک خدمت خالصانه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در هر جایگاه و مقامی که باشد باعث مباهات و افتخار است و این توفیق شایسته و سزاوار انسان هایی است که ضمیری پاک داشته و ارزش های اسلامی و انسانی در ضمیرشان نهادینه شده باشد. اینک در هفته دولت سال 98 ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والا مقام و رجایی و باهنر به پاس تلاش و مجاهدت خالصانه جنابعالی به عنوان "مدیر نمونه شهرستان اسلامشهر" برگزیده شده اید، بر خود فرض می دانم به مصداق کلام (من لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق) از شما صمیمانه تقدیر و تشکر نموده و از خداوند منان در سالی که با تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) سال رونق تولید نامگذاری گردیده است و در راستای اهداف دولت تدبیر و امید، از درگاه خداوند متعال سلامتی و دوام توفیقات همگان را مسئلت می نمایم.

مسعود مرسلپور

فرماندار شهرستان اسلامشهر

 


    13 حلقه چاه غیر مجاز در رباط کریم مسدود شد2019-08-31
مدیر امور منابع آب رباط کریم گفت: 13حلقه چاه غیر مجاز طی دوهفته گذشته در محدوده شهرستانهای رباط کریم و بهارستان مسدود شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا مصطفی پور" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی طی دو هفته گذشته، 13 حلقه چاه غیرمجاز در مجموع به عمق 650 متر و آبدهی 26  لیتر در ثانیه در اراضی شهرستانهای رباط کریم و بهارستان  مسدود شد.
وی ادامه داد: با انجام این عملیات از خروج بیش از 421 هزار متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مصطفی پور در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب رباط کریم وبهارستان  بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    افزایش سرعت عملیات اجرایی کانال سرریز تصفیه خانه ششم تهران /بهره برداری از طرح آبرسانی به تهران از سد تنظیمی کرج تا خرداد ماه سال آینده2019-08-28
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران به مناسبت هفته دولت در بازدید از تصفیه خانه ششم تهران از افزایش سرعت عملیات اجرایی کانال سرریز تصفیه خانه ششم تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، "سید حسن رضوی" با بیان این مطلب اظهار کرد: به دنبال رفع موانع اجرایی کانال سرریز تصفیه خانه ششم تهران واقع در اراضی لتمال کن، از جمله پرداخت هزینه باقی مانده و تغییر پیمانکار مربوطه، عملیات اجرایی این بخش که حدود 1500 متر کانال بتنی با مقطع 5 متر در 5 متر می باشد، سرعت بیشتری گرفت.

وی افزود: بعد از شروع عملیات اجرایی از تیر ماه سال جاری در محدوده یاد شده، 60 هزار متر مکعب خاکبرداری و 1100 متر مکعب بتن اجرا و بتن کف750 متر طول و بتن اصلی 200 متر طول از کانال اجرا شد و انتظار میرود با افزایش سرعت کار، تا پایان سال جاری بخش عمده کانال مذکور اجرا و آماده آب اندازی گردد.

رضوی افزود: طرح آبرسانی به تهران از سد تنظیمی کرج در مجموع حدود 96 درد پیشرفت دارد که با تدابیر اتخاذ شده و با تزریق به موقع منابع مالی تا خرداد ماه سال آینده به مرحله بهره برداری می رسد.

گفتنی است، کانال سرریز تصفیه خانه ششم تهران، بخش انتهایی طرح آبرسانی به تهران از سد تنظیمی امیر کبیر است که سرریز تصفیه خانه ششم تهران را به رودخانه کن هدایت میکند و بهره برداری از تونل انتقال آب کرج – تهران و تصفیه خانه ششم، منوط به تکمیل این کانال می باشد.

 


    اجرای برنامه های درازمدت راهبردی مهم ترین روش گذر از چالش های مدیریت منابع آب2019-08-28
مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: اگر بخواهیم در بخش مدیریت منابع آب چالش ها و مشکلات موجود را مرتفع نماییم، بایستی برنامه های درازمدت راهبردی 40 ساله را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، " محمد حاج رسولیها" در "کارگاه و  نشست آموزشی گسترش سواد آبی با محوریت کتاب انسان و محیط زیست با تاکید بر  عرصه های آموزش های مرتبط با سیلاب" که با حضور  جمعی از  مدیران شرکت مدیریت منابع آب ایران،  مدیر کل  دفتر تالیف کتابهای درسی و سرگروه های آموزشی وزارت آموزش و پرورش با همت شرکت آب منطقه ای تهران در محل سالن کنفرانس این شرکت برگزار شد، با بیان  این مطلب اظهار کرد:  در سال گذشته  چندین کار گاه با حضور مولفین کتاب انسان و محیط زیست برگزار شد که در سال جاری نیز بایستی برگزاری این کارگاه ها در جهت آموزش این کتاب ارزشمند و در راستای  بازنگری محتوای این کتاب توسط کلیه آب منطقه ای های کشور صورت گیرد.

وی افزود: دقت نظر در محتوای این کتاب می تواند موجب افزایش سواد آبی در میان دانش آموزان نسل های آینده شود. از طرفی این کتاب بایستی جذابیت های کافی برای دانش آموزان داشته  و در حد رفع تکلیف نباشد.

وی با بیان اینکه شیوه نامه ای برای کتاب مذکور توسط شرکت مدیریت منابع آب ایران  تدوین شده است، تصریح کرد:  امیدوارم این  شیوه نامه در این نشست تشریح و مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه در کنار فرهنگ سازی آب باید  مقوله اقتصاد آب را هم در نظر داشته باشیم، تصریح کرد: حدود سه سال از مطرح شدن این موضوع می گذرد که در سال جاری وزارت نیرو با مطرح کردن  مباحثی از قبیل جرائم سنگین برای مشترکین پر مصرف آب و برق و سایر موارد سعی در اجرایی کردن این مقوله دارد.

حاج رسولیها یادآور شد:  در سال جاری باید با مطالعه محتویات کتاب انسان و محیط زیست اشکالات ظاهری و مفهومی آن برطرف شده؛ چرا که بعد از گذشت دو سال امکان بازنگری در آن وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در فروردین ماه سال جاری کشور بارش های فراوان و در پی آن سیلاب های عظیمی را تجربه کرد، ادامه داد: کتاب مذکور  ظرفیت بسیاری برای مطرح کردن مباحث سیلاب را به دانش آموزان   دارد و عدم  توجه به مفاهیم سیلاب و  رعایت حریم و بستر رودخانه ها در این کتاب خود یک چالش محسوب می شود.

مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مقوله گردشگری عنوان کرد:  منابع طبیعی کشورمان از قبیل سدها، رودخانه ها، تالاب ها و دریاچه ها از جمله مباحث گردشگری می باشند که با عنوان کردن آن ها در این کتاب  می توانیم موضوعات گردشگری را  هم آموزش دهیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: از تمام کسانی که  برای گسترش سواد آبی به هر نحوی در جامعه در حال تلاش هستند تشکر نموده  و امیدوارم بتوانیم با آموزش مقوله های آبی به مخاطبان آگاه جامعه سهم عمده ای در مدیریت منابع آبی ایفاء نماییم.

 در ادامه این نشست " عبداله اسکویی" مدیر کل دفتر روابط عمومی شرکت مدیریت منابع آب ایران نیز عنوان کرد:  مجموعه فعالیت هایی که در طی یک سال گذشته درباره این کتاب انجام شد حاصل آن تدوین شیوه نامه ای بود که  برای شرکت های آب منطقه ای ارسال گردید تا بتوانند آموزش کتاب نامبرده را با کمک آموزش و پرورش  به سرانجام برسانند که تاکنون به پنجاه درصد از اهداف خود رسیده ایم.

وی ادامه داد: با توجه به سیلاب های اخیر  موضوع نشست امروز سیل و سیلاب انتخاب شده است، چرا که در سال جاری بعد از طی کردن 11 سال خشکسالی  وارد ترسالی شدیم در حالی که آمادگی های لازم در خصوص مقابله با سیلاب را نداشتیم.  اگر چه نگاه ما نگاه پیشگیرانه است  تا از رخدادهای مخرب آینده جلوگیری کنیم.

در ادامه این نشست"سید حسن رضوی" مدیر عامل شرکت  آب منطقه ای تهران همچنین  بیان کرد: بسیار خرسندیم که  مباحث مرتبط با  آب و محیط زیست بعد از گذشت سال ها همچنان  جایگاه خود را  در بدنه آموزش و پرورش  احساس کرده  و با وجود مباحثی  همانند تغییر اقلیم ضرورت دارد تا دانش آموزان که مدیران و سکانداران کشور در سنوات آتی خواهند بود، مقولات آبی را بیاموزند.

وی ادامه داد: با آموزش های لازم به دانش آموزان می توانیم ضمن جلوگیری از حوادثی که به دست بشر اتفاق افتاده است، ترمیمی هم در جهت بهبود شرایط داشته باشیم و البته برای بازگشت به شرایط مطلوب  اقدامات بسیاری باید صورت گیرد.

رضوی با تاکید بر اینکه آب منطقه ای تهران به عنوان  مرجع ملی برای این کتاب انتخاب شده است، اظهار امیدواری کرد: برگزاری این گونه گرد همایی ها خروجی خوبی داشته باشد و برای نسل های آینده شرایطی فراهم شود که دید کافی نسبت به محیط کتابهای درسی ی که در آن قرار دارند، پیدا نمایند.

" محمود امانی طهرانی" مدیر کل تالیف کتاب های درسی وزارت آموزش و پرورش در ادامه این جلسه برگزاری این گونه کارگروه ها را بسیار مفید دانست و گفت:  همگی ما بایستی به این جمله ایمان بیاوریم که ماندگارترین راه برای بهبود شاخص های آماری جامعه، مدرسه است و هر هزینه ای که اکنون برای آموزش و تربیت  فرزندانمان انجام دهیم  به نوعی سرمایه گذاری است.

وی با بیان  اینکه مدرسه با جامعه همواره در پیوند است، افزود:  کشور ما در زمینه سواد آبی در حال رشد است و جای بسی خوشحالی است که موضوع آب  در این  کتاب عملیاتی شده است و آموزش معلمان در این خصوص بسیار راهگشا خواهد بود.

امانی در پایان خاطر نشان کرد: معلمان بایستی  محتوای این کتاب را  از طریق فیلم، عکس، اشتراک گذاری در صفحات مجازی و  انجام بازدیدها برای دانش آموزان ملمس کرده تا در ذهن آن ها ماندگار شود و باید تلاش نموده  تا محتویات این کتاب ارزشمند در جهات مختلف افزایش پیدا کند.

 


    نگاه حوضه ای به مدیریت منابع آب باید پررنگ شود2019-08-28
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: نگاه حوضه ای به مدیریت منابع آب باید پررنگ شود به طوریکه در طرح های انتقال آب باید حق آبه استان های همجوار و ذینفعان دیده شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، سید حسن رضوی در سومین نشست اتاق فکر ضمن گرامیداشت هفته دولت و روز تکریم بازنشستگان اظهار داشت: شرکت آب منطقه ای تهران طرح های بزرگی در دست اجرا دارد که تامین مالی این پروژه ها با مشکلات عدیده ای روبه رو بود.

وی در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت مهمترین طرح های در دست اجرای شرکت آب منطقه ای تهران گفت:طرح ساماندهی آب های سطحی جنوب تهران در وزارت نیرو در حال پیگیری است تا مجوز تخصیص را دریافت کنیم و پس از آن این طرح بزرگ وارد فاز اجرا شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با بیان اینکه طرح انتقال آب نشتی سد لار به کلان با مشکلات مالی و اخذ مجوزهای مربوطه روبه رو بوده است، تصریح کرد: خوشبختانه با تقسیم کار صورت گرفته و پیگیری های انجام شده مشکلات مربوط به این پروژه حل و فصل و کارگاه مجددا فعال شده است.

وی یادآور شد: فعالیت های همکاران در تسریع روند اجرایی این طرح قابل تقدیر است و امیدواریم پیشرفت پروژه طی برنامه پیش بینی شده صورت گیرد.

رضوی در خصوص طرح انتقال آب از طالقان به تهران و البرز گفت: جلسات بسیاری با سازمان های مربوطه جهت اخذ مجوزهای لازم برگزار شده است که با توجه به اهمیت بالای این طرح و انجام کارهای مطالعاتی و زیست محیطی آن امیدواریم نهادهای مربوطه همکاری لازم را در این خصوص داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه 12 ایستگاه پمپاژ  در طرح انتقال و شبکه آبیاری دشت رباط کریم احداث می شود گفت: در حال حاضر پنج ایستگاه پمپاژ آماده افتتاح شده و هفت ایستگاه باقیمانده نیز به تدریج تا شهریور سال آینده بهره برداری می شود.

وی با تاکید بر اینکه پروژه های انتقال آب از سد ماملو به صنایع و کانال محمدیه به مشترکان مربوطه به دلیل جلب مشارکت های عمومی و خصوصی فعال شده است اعلام کرد: با توجه به شرایط اقتصادی این موضوع به نقطه قابل قبولی رسیده است به طوری که ذی نفعان مبالغ تعهدی خود را به موقع واریز می کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران دید کلان و حوضه ای را لازمه موفقیت در اجرای طرح های تامین و انتقال آب دانست و ادامه داد: در طرح های انتقال آب همواره باید حق آبه استان های همجوار و ذینفعان دیده شود و نمی توان پروژه ای را در تهران بدون در نظر گرفتن این مهم اجرا کرد.

وی افزود: رسالت فعلی ما توزیع عادلانه منابع آبی است و در اجرای پروژه ها باید به نحوی عمل شد که منافع برد-برد برای استان ها باشد.

رضوی با بیان اینکه در طرح جامع آب استان تهران باید مباحث کیفی آب مد نظر قرار گیرد، گفت: این طرح باید متناسب با داده های به روز شده، شرایط فعلی و با استفاده از تجربیات گذشته مورد بازنگری قرار گیرد و خروجی های این طرح بر این مبنا حاصل شود.

وی در خصوص نحوه اجرای طرح انتقال آب از طالقان گفت: نحوه اجرای این طرح باید مورد مطالعه دقیق و متناسب با شرایط و ظرفیت های فعلی عملیاتی شود و اتاق فکر محلی است تا با استفاده از تجربه پیشکسوتان بتوان بهترین تصمیم را برای اجرای طرح هایی همچون طرح انتقال آب از طالقان گرفت.

در این جلسه پیشکسوتان و مدیران در خصوص طرح جامع آب و طرح انتقال آب از طالقان به تهران به تبادل نظر کارشناسی پرداختند. همچنین مدیرعامل شرکت نیز در پایان به مناسبت روز تکریم از بازنشستگان با اهدای لوح از مدیران پیشکسوت شرکت حاضر در اتاق فکر تقدیر به عمل آورد.

 


    جمع آوری پمپ های غیرمجاز از بستر رودخانه کرج در اسلامشهر2019-08-28
مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از جمع آوری پمپ و ادوات غیرمجاز آب در رودخانه کرج خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوهبا اعلام این مطلب اظهار داشت: با تلاش و پیگیری های مستمر اکیپ گشت و بازرسی  امور آب اسلامشهر، و در راستای صیانت از منابع آبهای سطحی و زیرزمینی شهرستان اقدام به جمع آوری ادوات و پمپ غیر مجاز  با لوله آبده 3 اینچ در اراضی چیچکلو نمود.

گیتی پژوه ضمن تاکید بر اینکه در چند روز گذشته موفق به توقیف یک  پمپ آب غیرمجاز شدیم، ادامه داد: متخلفین از قبل اخطاریه دریافت نموده بودند و به محض ارسال اخطار فورا فرایند جمع آوری این ادوات غیر مجاز از سوی امور منابع اسلامشهر صورت گرفت.

وی افزود: اکیپ گشت و بازرسی بطور مستمر در منطقه در حال گشت زنی می باشد و هرگونه تخلف در زمینه منابع آب را پیگیری خواهد کرد.

گیتی پژوه در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب اسلامشهر هر گونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی را پیگیری کرده و از منابع آبی و بستر و حریم رودخانه های حوزه عملکرد حفاظت می نماید.

 


    انسداد دو حلقه چاه غیر مجاز در فیروزکوه/ جلوگیری از برداشت 3 هزار متر مکعب آب2019-08-27
مدیر امور منابع آب فیروزکوه از انسداد دو حلقه چاه غیر مجاز در شهرستان فیروزکوه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گشت و بازرسی و اخذ دستور از دادستان محترم عمومی و انقلاب شهرستان فیروزکوه در جهت صیانت از منابع آبی تعداد 2 حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 50 متر و آبدهی 2 لیتر در ثانیه در اراضی امین آباد  گذرخانی از شهرستان فیروزکوه پرومسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیا و تعادل بخشی آبهای زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود : با انجام این عملیات از خروج بیش از 3000 متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مرادی نسب ضمن تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان تصریح کرد: در این بین ابلاغ 27 مورد اخطاریه دادگستری در خصوص بهره برداری غیر مجاز آب از مجاری سطحی در بخش حبله رود، روستای حصاربن توسط اکیپ گشت و بازرسی آبهای سطحی انجام گردید.

سرپرست امور منابع آب فیروزکوه در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان فیروزکوه بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه آبهای سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    جلوگیری از برداشت غیرمجاز حدود 79 هزار متر مکعب آب از آبخوان های ورامین2019-08-27
مدیر امور آب شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا از انسداد 5 حلقه چاه غیرمجاز و به دنبال آن جلوگیری از برداشت حدود 79 هزارمترمکعب آب از آبخوان های منطقه در حوزه عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داودی" با اعلام این خبر گفت: با تلاش امور منابع آب ورامین و با اخذ دستور قضایی، تعداد 5 حلقه چاه غیرمجاز به عمق 65 متر و دبی 4 لیتر در ثانیه در حوزه عملکرد این امور پر و مسدود شد.

وی ادامه داد: با اجرای قانون و پر کردن این چاه های غیر مجاز سالیانه 79 هزار و 200 متر مکعب در سفره آب زیرزمینی منطقه ذخیره و از خروج این مقدار آب زیر زمینی جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب ورامین با بیان اینکه طی این مدت نیز تعداد 3 مورد اخطاریه  به متخلفان و بهره برداران غیر مجاز صادر و ابلاغ گردیده است، گفت: با پیگیری های صورت گرفته 8 حلقه چاه غیرمجاز شناسایی گردیده است که اقدامات لازم جهت پر و مسدود نمودن آنها در حال انجام است.

داودی در ادامه ضمن قدردانی از تلاش و زحمات شبانه روزی مامورین امور منابع آب درخصوص انجام صحیح وظایف قانونی خود تاکید کرد: امور منابع آب ورامین به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد شهرستان و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با جدیت و بر اساس قانون نسبت به برخورد با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی اقدام و اهتمام جدی خواهد داشت.

 

 


    برگزاری دوره آموزشی امداد و نجات در سد ماملو2019-08-26
مدیر نظارت بر بهره برداری سد ماملو از برگزاری دوره آموزشی امداد و نجات در محل این سد با هماهنگی دفتر حوزه مقاومت بسیج شرکت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مهدی ترابیان"  با بیان این مطلب اظهار کرد: این دوره که با هدف آشنایی پرسنل با امداد و کمک های اولیه و کمک رسانی به مصدومان احتمالی برگزار شد، مربی فوریت های پزشکی  جعیت هلال احمر  درباره کمک های  اولیه، شناخت آناتومی بدن،  احیای قلبی و تنفس مصنوعی، خونریزی سوختگی، شکستگی، مسمومیت، گرمازدگی، و خفگی به صورت تئوری و عملی مطالبی را ارائه شد

با توجه به آمار زیاد تصادفات و سکته های قلبی در ایران، همه ساله تعداد زیادی از بیماران و مصدومان، قبل از دریافت درمان های پزشکی اولیه حال شان وخیم تر شده و در اغلب موارد در صحنه حادثه، فوت می کنند که یکی از دلایل اصلی آن، اقدامات اشتباه افراد حاضر در صحنه به دلیل عدم آشنایی با کمک های اولیه است.

 فکرت با بیان اینکه سرنوشت یک مصدوم، در دستان کسی است که اولین اقدام را برای او انجام می دهد، گفت: اقدامات مناسب و رسیدگی به بیماران بدحال و مصدومان حوادث در نخستین لحظات، تاثیر چشمگیری در افزایش بهبودی، کاهش آسیب و پیشگیری از مرگ را به دنبال دارد. برای مثال بازنگه داشتن راه تنفسی فرد بیهوش، می تواند از مرگ یا آسیب های مغزی و اثرات ناشی از آن پیشگیری کند.

وی افزود: صاحبنظران بر این باورند که اثرات وخیم حاصل از بیماری ها و صدمات در حوادث، قابل پیشگیری هستند و افزایش سطح آمادگی در رویارویی با این وضعیت ها، میزان آسیب پذیری را کاهش می دهد. از جمله راهکارهای ایجاد آمادگی در جوامع، آموزش واکنش درست و به هنگام در زمان برخورد با مصدوم یا بیمار بدحال است.

گفتنی است هدف برگزاری دوره آموزشی چهار روزه کمک های اولیه و امداد، ارتقای سطح آمادگی و انجام واکنش های صحیح و منطقی در زمان حوادث و موقعیت های بحرانی، حوادث و سوانح آزمایشگاهی است.

 


    اخذ سند مالکیت شش دانگ بستر رودخانه ساواشی2019-08-26
سرپرست امور منابع آب فیروزکوه از اخذ یک فقره سند ششدانگ تک برگی بستر رودخانه ساواشی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با اعلام این مطلب اظهار کرد: در پی تلاش واحد حقوقی این امور در مرداد ماه سال جاری توانست سند ششدانگ تک برگی به میزان 397066.52 متر مربع  معادل حدود 40 هکتار از بستر رودخانه ساواشی در منطقه کلفور را اخذ نماید.

وی افزود: در ضمن این امور تا پایان سال 97 توانسته بود نسبت به اخذ 255 هکتار از اراضی بستر رودخانه های شهرستان فیروزکوه اقدام نماید.

سرپرست امور منابع آب فیروزکوه با بیان اینکه با این اقدام دست متعدیان به رودخانه و بستر طبیعی و قانونی آن کوتاه و مالکیت شرکت آب منطقه ای تهران تثبیت گردید، ادامه داد: ازین پس کلیه اقدامات خلاف قانون صورت گرفته در جهت صدور سند مالکیت و یا مجوز ساخت و ساز به مخاطره افتاده و با استقرار مالکیت شرکت آب منطقه ای، بستر رودخانه ها از تصرف مصون خواهد ماند.

مرادی نسب در پایان خاطرنشان کرد: اقدام امور آب تا اخذ سند مالکیت برای تمامی بازه ها ادامه داشته و به موازات آن تقاضای خلع ید و رفع تصرف از اراضی که اسناد آن به شرکت آب منطقه ای منتقل گردیده در دستور کار امور قرار خواهد گرفت.

 


    تقدیر استاندار تهران از شرکت آب منطقه ای تهران در راستای ترویج فرهنگ نورانی نماز2019-08-26
استاندار تهران با اعطای تقدیرنامه ای از اقدامات شرکت آب منطقه ای تهران در راستای ترویج فرهنگ نورانی نماز در سال 1397 تقدیر به عمل آورد.

در متن این تقدیرنامه خطاب به "سید حسن رضوی" مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران آمده است:

نظر به اینکه در ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی در جهت ترویج و توسعه فرهنگ نورانی اقامه نماز که بر مبنای طرح جامع نظارت و ارزیابی دستگاه های اجرایی صورت گرفته، شرکت آب منطقه ای تهران شایسته تقدیر ویژه شناخته شده است، بدینوسیله از تمامی کسانی که در دستیابی به این مهم سهم به سزایی داشته اند، تشکر و قدردانی نموده و توفیق روزافزون همکاران را از درگاه خداوند سبحان تحت توجهات حضرت ولیعصر (عج) و با تاسی از منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) خواهانیم.

انوشیروان محسنی بندپی

استاندار تهران

 


    لزوم توجه بیشتر به ساختار و بودجه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل2019-08-26
دبیرکمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران بر لزوم توجه بیشتر به ساختار و بودجه این واحد تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، علیرضا خانیزاد در پنجمین جلسه کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اظهار داشت: پیشرفت واحد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل متوجه اعتبارات تخصیص یافته به آن بوده که در این راستا لازم است این اعتبارات هرچه سریعتر ابلاغ شده تا متناسب با آن برنامه های مدنظر اجرایی شود.

وی با بیان اینکه حدود یک میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار برای سال جاری این واحد مورد نیاز می باشد، افزود: بر اساس اعلام معاونت برنامه ریزی حدود یک میلیارد تومان از محل طرح های عمرانی و 600 میلیون تومان نیز از محل بودجه جاری به این دفتر تخصیص یافته است.

رئیس گروه مدیریت بحران و پدافندغیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران تصریح کرد: ایجاد مرکز مدیریت بحران (EOC)یکی از ملزومات این شرکت در امر پیش­بینی و مواجهه مناسب با حوادث احتمالی می باشد.

خانیزاد در پایان خاطرنشان کرد: بهبود چارت سازمانی و تقویت واحد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل باید در اولویت قرار گیرد که پیشنهادهای لازم برای تحقق این مهم ارائه شده است.

 


    دیدار وزیر نیرو با خانواده اولین شهید شرکت آب منطقه‌ای تهران در شهرستان کرج2019-08-25
رضا اردکانیان وزیر نیرو با حضور در منزل شهید سید احمد میرحیدر توران پشتی با خانواده این شهید والامقام و اولین شهید شرکت آب منطقه‌ای تهران دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وزیر نیرو" در این دیدار که به همراه معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران انجام شد، گفت: رشادت‌های این شهید والامقام در دفاع مقدس و صبر و بردباری خانواده این شهید والامقام ستودنی است.
سید حسن رضوی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران نیز در این بازدید ضمن تجلیل از فداکاری و رشادت‌های شهدای جنگ تحمیلی گفت: فرهنگ ایثار و فداکاری دهه 60 باید در جامعه پررنگ شود و سیره شهدا و ایثارگران الگویی برای افراد جامعه باشد.
وی افزود: البته مدافعان حرم نشان دادند که در بدنه جامعه همچنان انسان‌های ایثارگر و فداکار وجود دارد و هرجا که لازم باشد به میدان مبارزه حق علیه باطل می‌روند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران خاطرنشان کرد: مسئولان، رسانه‌ها و مردم باید توجه بیشتری به حفظ ارزش‌های دفاع مقدس داشته باشند و در جهت پاسداشت خون شهدا و رشادت‌های ایثارگران در جهت نیل به آرمان‌های انقلاب اسلامی قدم بردارند.
شهید سید احمد میر حیدر توران پشتی متولد ۱۳۳3دارای دو فرزند دختر به نام­های سیده مریم و سیده مهری که هنگام شهادت سیده مریم 4 ساله و سیده مهری 2 ساله بودند. وی در تاریخ ۱۸ اسفندماه سال 61 بر اثر اصابت ترکش خمپاره دشمن بعثی در منطقه قصر شیرین به شهادت رسید. مزار مطهر این شهید والامقام در امامزاده محمد کرج قرار دارد.

 

 

در متن این تقدیرنامه آمده است:

نیل به درجه رفیع و جایگاه والای شهادت در راه خدا، موهبتی عظیم است که خداوند تبارک و تعالی بندگان خاص خود را از آن بهره مند می گرداند. 

شهدا و خانواده معزز ایشان که با باور به تحقق وعده خداوندی، بی بدیل ترین تجلی ایمان را جلوه گری کرده اند، آیت عاشقی و سربلندی در بندگی حضرت حق به شمار می آیند.

این لوح به پاس صبر و استقامت شما خانواده ارجمند تقدیم می شود، امید آن که رهرو راستین شهدای گرانقدر باشیم.

سلامتی و توفیق روزافزون شما را از خداوند متعال خواستارم

 

رضا اردکانیان

وزیر نیرو

 


    مشکل تملک اراضی واقع در حریم مخزن سد نمرود برطرف می شود2019-08-25
مشاور معاون اول رئیس جمهوری در حاشیه بازدید از سد نمرود فیروزکوه تأکید کرد: با توجه به اینکه این پروژه ۸۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به‌زودی آب‌گیری می‌شود، متولیان باید در پیگیری حل مسائل و مشکلات اهالی منطقه عجله کنند.

به گزارش شرکت آب روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، کاظم پالیزدار که به مناسبت آغاز هفته دولت به فیروزکوه سفر کرده بود پس از بازدید از پروژه سد مخزنی نمرود واقع در روستای سُله‌بُن در بخش ارجمند اظهارداشت: با توجه به اینکه بهره برداری این سد منوط به شرایطی مانند انتقال اهالی روستا به منطقه ای دیگر (چزکین) است، مشکلاتی نیز به همراه داشته که متولیان باید اهتمام ویژه ای در برطرف کردن آنها داشته باشند تا پروژه به محض تکمیل به بهره برداری برسد.

دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی اعلام کرد: امروز مشکلات مردم را از زبان خودشان شنیدیدم و در جلسه نیز به بررسی پرداختیم و تصمیماتی اتخاذ شد؛ همچنین مقرر شد دو هفته آینده جلسه ای با هدف برطرف سازی مشکلات موجود با همکاری استانداری تهران برگزار شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران نیز گفت: اهم مشکل پروژه سد مخزنی نمرود تأمین اعتبار برای تکمیل پروژه سد و تملک اراضی حریم سد و اجرای انتقال روستای سله بن به منطقه چزکین است که نیازمند عملیات آماده سازی و اقدامات زیرساختی است.

محمد تقی زاده تصریح کرد: تکالیفی برای دستگاه های متولی مشخص شده که باید در بازه زمانی اعلام شده برآوردها لازم را ارائه دهند.

وی با اشاره به تأمین اعتبارات این پروژه خاطرنشان کرد: طی دو هفته آتی جلسه ای با وزارت نیرو، مدیریت بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه کشور در مورد چگونگی تامین و تخصیص اعتبارات برگزار خواهیم کرد.

این مقام مسئول بیان داشت: تلاش می کنیم این پروژه را تا ۱۴۰۰ به نتیجه نهایی برسانیم  زیرا پروژه سد نمرود پروژه ای ملی است و اتلاف زمان بیش از این مشکلات زیادی را از لحاظ اجتماعی و اقتصادی برای استان تهران و کشور به همراه خواهد داشت.

همچنین در این نشست سید حسن رضوی مدیرعامل شرکت طی سخنانی به معرفی پروژه سد نمرود پرداخت و پس از آن خلیل اردشیر تنها مجری این طرح گزارش مبسوطی از روند اجرایی این پروژه ملی ارائه داد.

گفتنی است، سد نمرود بر روی رودخانه نمرود در 118 کیلومتری شرق تهران، 18 کیلومتری شمال غربی شهر فیروزکوه و دو کیلومتری پایین دست روستای سله بن قرار دارد.

 


    لازمه ارائه خدمات بهتر به ارباب رجوع بالارفتن انگیزه پرسنل شرکت می باشد2019-08-25
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران در نشستی که با حضور بانوان شرکت و در آستانه روز کارمند برگزار شد، عنوان کرد: لازمه ارائه خدمات بهتر به ارباب رجوع بالارفتن انگیزه پرسنل شرکت می باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حسن رضوی"  ضمن تبریک آغاز هفته دولت با بیان این مطلب اظهار کرد: ما به عنوان نیروهای دولتی وظیفه خدمت رسانی به مردم عزیز را بر عهده داریم و بایستی به نحوی عمل کنیم که رضایت  شهروندان را جلب کرده؛ چرا که در پس آن  رضایت خداوند متعال وجود خواهد داشت.

وی با بیان اینکه برای این کسب رضایت مندی و ارایه خدمات بهتر قاعده این است که همکاران بتوانند از یک رضایت نسبی در شرکت برخوردار باشند، تصریح کرد: به دلیل اهمیت زیاد شرکت آب منطقه ای تهران در تامین آب شرب، کشاورزی و صنعت پایتخت به عنوان قلب تپنده کشور و همچنین در مقایسه با سایر شرکت های آب منطقه ای، این شرکت نگاه ویژه ای به  نیروی انسانی به خصوص نیروهای شرکتی و طرحی که در حال حاضر دو سوم پرسنل را تشکیل می دهند، وجود دارد.

رضوی در ادامه سخنان خود در خصوص گردش شغلی، بیان کرد: این موضوع از سیاست های کلان شرکت در همه واحدها به خصوص در معاونت حفاظت و بهره برداری  بوده است که تا حدی انجام شده است، اما بایستی با انجام توانسنجی این اقدام پررنگ تر شود.

رضوی در ادامه درباره مبحث جانشین پروری گفت: جانشین پروری واقعیتی در تمام مجموعه های اداری است که در صورت عدم توجه موجبات آسیب به شرکت را فراهم خواهد آورد و در این جهت از ظرفیت بانوان بایستی استفاده شود.

وی همچنین درباره شکاف میان نسل جدید و قدیم در شرکت بیان کرد:  ارائه تجربیات نسل قدیم به جدید در شرکت بسیار کم رنگ دیده می شود و بایستی شرایطی فراهم شود که از ظرفیت های همکاران جدید صرف نظر از نوع قرارداد آن ها در کارهای مهم استفاده شود.

وی با تاکید بر مبحث نظام پیشنهادات که چندین سال است در شرکت در حال اجرا شدن است، گفت: این مبحث نبایستی تنها در جهت ارائه گزارش به سایر سازمان ها باشد،  چرا که پیشنهادات خوب و کارا  و حذف اقدامات اضافی و بی فایده می تواند برای همکاران در دراز مدت شرایط بهتری را رقم بزند.

رضوی بر ایجاد تشکیل کارگروه بانوان تاکید و خاطر نشان کرد: تشکیل کارگروه مذکور با نمایندگانی از هر معاونت  می تواند با همکاری و پیگیری مشاور امور بانوان  مشکلات را رصد و با مطرح کردن در شورای معاونان حل و فصل نماید.

رضوی در پایان ضمن تشکر از خدمات  بانوان در همه رده های  اداری خاطر نشان کرد: همگی ما خدمتگذار مردم هستیم و هیچ فرقی میان نوع قراردادها وجود ندارد و همگی مدیران، اعضاء هیات مدیره و شورای معاونان به نحوی کارساز بایستی  مباحث نیروی انسانی را به سرانجام رسانیده تا موجبات رضایت همکاران جلب و در نتیجه خدمات بهتری به ارباب رجوع ارائه گردد.

گفتنی است، "زهرا عرب نژاد" مشاور مدیرعامل در امور بانوان هم در ابتدای این نشست مسایل و چالش های بانوان را در واحدهای مختلف عنوان و خواستار توجه ویژه مدیران ارشد  شرکت آب منطقه ای تهران به این موضوعات گردید. همچنین بانوان موضوعاتی را مطرح و پاسخ های لازم از سوی مدیرعامل به آن ها ارائه شد.

 


    اخذ سند مالکیت برای بخشی از بستر رودخانه جاجرود2019-08-25
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: سند مالکیت برای بخشی از بستر رودخانه جاجرود به منظور تثبیت مالکیت و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان پردیس اخذ شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" در نشست مشترک امور منابع آب تهران بزرگ با اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان پردیس گفت: با پیگیری های ویژه به عمل آمده توسط همکاران این امور برای بخشی از بستر رودخانه جاجرود واقع در جاده سد لتیان-روستای طلادر به مساحت حدود 3.5 هکتار در جهت تثبیت مالکیت ، سند مالکیت صادر شد.

وی افزود: بر اساس تفاهم نامه فی ما بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و جلسات استانی و شهرستانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری های مستمر انجام شده توسط امورآب تهران بزرگ مقرر است در چارچوب ضوابط و مقررات جاری در خصوص اخذ سند مالکیت برای بستر رودخانه های واقع در شهرستان تهران و پردیس و شمیرانات در حوزه عملکرد این امور اقدام شود.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تاکید کرد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آب های سطحی اساساً با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه ای تهران) هر گونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امور آب در نقش حاکمیتی خود با هر گونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به عمل خواهد آورد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" در نشست مشترک امور منابع آب تهران بزرگ با اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان پردیس گفت: با پیگیری های ویژه به عمل آمده توسط همکاران این امور برای بخشی از بستر رودخانه جاجرود واقع در جاده سد لتیان-روستای طلادر به مساحت حدود 3.5 هکتار در جهت تثبیت مالکیت، سند مالکیت صادر شد.

وی افزود: بر اساس تفاهم نامه فی ما بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و جلسات استانی و شهرستانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری های مستمر انجام شده توسط امورآب تهران بزرگ مقرر است در چارچوب ضوابط و مقررات جاری در خصوص اخذ سند مالکیت برای بستر رودخانه های واقع در شهرستان تهران و پردیس و شمیرانات در حوزه عملکرد این امور اقدام شود.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تاکید کرد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آب های سطحی اساساً با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه ای تهران) هر گونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امور آب در نقش حاکمیتی خود با هر گونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به عمل خواهد آورد.

 


    توقیف ادوات حفاری دو حلقه چاه غیر مجاز در دماوند2019-08-25
مدیر امور منابع آب دماوند از توقیف ادوات حفاری دو حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام مطلب فوق گفت: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی دو حلقه چاه غیر مجاز در حال حفاری جمعأ به عمق 66 متر و دبی 2.5 لیتر در ثانیه در محدوده عملکرد این امور شناسایی و ادوات توقیفی به پارکینگ تحت نظر این امور منتقل گردید.

عباسی در ادامه گفت: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب و همچنین جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب دماوند بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


« 1 2 3 4 » Page: