Wednesday, 12 Azar 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
ملاقات مردمی
ملاقات مردمی
کرونا
شعار سال
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

    شناسائی 29 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد امور آب دماوند2019-04-30
مدیر امور منابع آب دماوند از شناسائی 29 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور در فروردین ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "منصور مردانی" با اعلام مطلب فوق گفت: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی 29 حلقه چاه غیر مجاز شناسایی و ادوات حفاری 5 چاه غیرمجاز توقیف و به پارکینگ امور منتقل گردید.

وی با بیان اینکه 29 اخطاریه نیز طی این مدت صادر شده است، در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب دماوند بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    از برداشت بیش از 138 هزار متر مکعب آب در شهرری جلوگیری شد2019-04-29
مدیر امور منابع آب شهرستان ری از پر و مسلوب المنفعه شدن 5 حلقه چاه غیر مجاز در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حمید رضا حسینی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی طی یک پنج روزکاری، 5 حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 188 متر و آبدهی 8.4  لیتر در ثانیه پر و مسلوب المنفعه شد.

وی ادامه داد: با انجام این عملیات از خروج 138 هزار و 456 متر مکعب آب جلوگیری گردید.

حسینی با بیان اینکه در این مدت همچنین یک عدد چاه شناسایی، یک عدد کنتور هوشمند نصب و 8 حلقه چاه کشاورزی مورد کنترل و بهره برداری قرار گرفت، در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان ری بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    لزوم توجه ویژه به لایروبی رودخانه ها در سال 982019-04-28
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران گفت: با توجه به بارش های اخیر موضوع لایروبی و آزادسازی اراضی حریم و بستر رودخانه ها بیش از گذشته به آن توجه شود تا در آینده از مشکلات احتمالی کاهش یافته و از وقوع هرگونه حادثه پیشگیری شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "احمدعلی قربانیان" در جمع مدیران معاونت حفاظت و بهره برداری ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات همه کارکنان برای مدیریت سیلاب اخیر گفت: در فروردین سال جاری شاهد افزایش میزان بارندگی ها بودیم که این نعمت الهی در برخی مناطق به دلیل ایجاد پیک های سیلابی به نقمت تبدیل شد.

وی ضمن همدردی با آسیب دیدگان سیل اخیر گفت: بارش های اخیر ضمن ایجاد ذخایر مناسب برای منابع آب، افکار عمومی و مسوولین را برای اعمال حاکمیت شرکت های آب منطقه ای در زمینه صیانت از منابع آب و حفاظت از اراضی حریم و بستر رودخانه ها آماده کرده است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران با تاکید بر اینکه رفع تصرفات غیرمجاز و لایروبی رودخانه ها از سال های گذشته در دستور کار این شرکت قرار داشته است، تصریح کرد: با توجه به بارش های اخیر این موضوع بیش از گذشته  به آن توجه می شود تا در آینده از مشکلات احتمالی کاهش یافته و از وقوع هرگونه حادثه پیشگیری شود.

وی با بیان اینکه مدیران امورهای تابعه در محدوده عملکرد خود به صورت جدی به موضوع لایروبی رودخانه ها و رفع تصرفات غیر مجاز توجه داشته باشند، گفت: امورها باید برای سال جاری در این زمینه یک برنامه عملیاتی مناسب داشته باشند تا یک مسیر ایمنی برای عبور سیلاب ها فراهم شود.

قربانیان در پایان با اشاره به لزوم ارتباط مستمر دفاتر تخصصی ستاد با امورهای تابعه گفت: دفاتر تخصصی باید یک بازوی عملیاتی برای امورها باشند و وظایف خود را به صورت سیستمی پیش ببرند.

 


    سرپرست دفتر حفاظت و بهره برداری از منابع آب معرفی شد2019-04-28
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران مصطفی دهقان را به عنوان سرپرست دفتر حفاظت و بهره برداری از منابع آب معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "احمدعلی قربانیان"در آیین معرفی سرپرست جدید دفتر حفاظت و بهره برداری از منابع آب ضمن معرفی "مصطفی دهقان" به عنوان سرپرست دفتر حفاظت و بهره برداری منابع آب گفت: "حسن زحمتکش" سرپرست پیشین این دفتر از نیروهای خوب و پر پتانسیل شرکت است که ضمن تشکر از وی در دوران این مسوولیت، قطعا از توانمندی های او در بخش مناسب دیگری استفاده می کنیم.

وی یادآور شد: حضور دفتر حفاظت و بهره برداری منابع آب در امورهای تابعه پررنگتر شود و علاوه بر انجام وظایف ستادی، امورهای تابعه را راهبری کند.

مصطفی دهقان سرپرست دفتر حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران در این نشست با بیان اینکه این دفتر ارتباط نزدیکی با سایر دفاتر همچون واحد حقوقی و انفورماتیک دارد، اظهار داشت: واحد حقوقی مباحث مربوط به ماده 30 و 34 و واحد انفورماتیک نیز مسائل مربوط به سامانه ساماب را پیگیری می کند و با دفتر حفاظت و بهره برداری همکاری تنگاتنگی دارند.

وی افزود: خسارت به آبخوان یکی از موضوعاتی است که از این پس با جدیت به آن پرداخته می شده و از امورهای تابعه پیگیری می کنیم.

همچنین حسن زحمتکش سرپرست پیشین دفتر حفاظت و بهره برداری منابع آب گزارشی از فعالیت های خود در دوران تصدی این مسئولیت به ویژه در بخش ساماب، کاهش مدت زمان رسیدگی به پرونده های تخصیص، اصلاح و تعدیل پروانه چاه های مجاز و طرح آماربرداری سراسری ارائه کرد.

 


    عملیات لایروبی همراه با آزادسازی مساحتی بیش از 32 متر مربع از تصرفات بستر رودخانه کن در حوزه عملکرد تهران بزرگ2019-04-28
مدیر امور آب تهران بزرگ ازعملیات لایروبی همراه با آزادسازی بیش از 32 متر مربع از بستر رودخانه کن در بخش جعفرآباد جنگل از توابع شهرستان تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام این خبر افزود: با تلاش کارشناسان حقوقی و اکیپ گشت و بازرسی منابع آب های سطحی امور منابع آب تهران بزرگ و پس از انجام کارشناسی لازم با اخذ دستور قضایی موضوع تبصره 4 ذیل ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب از سوی ریاست حوزه قضایی بخش آفتاب و با پشتیبانی یگان انتظامی شهرستان، مساحتی به میزان 32 متر مربع از بستر رودخانه کن بخش جعفرآباد جنگل ازتوابع شهرستان تهران آزادسازی شد.

وی افزود: این عملیات در قالب 1 فقره دستور قضایی شامل اتاقک بتنی (جهت احداث ایستگاه پمپاژ آب از رودخانه)  انجام گرفته و از ید متصرفین و افراد سودجو خارج گردید.

مدیر امور آب تهران بزرگ افزود: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها معامله ملکی انجام می دهند حتما پیش از انجام معامله استعلام لازم را از امور آب تهران بزرگ اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند. وی در پایان خاطرنشان کرد: این امور در جایگاه حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون و بدون هیچ گونه اغماضی برخورد لازم را بعمل خواهد آورد.

 


    تسریع در روند احداث تصفیه خانه ششم تهران با جذب منابع مالی2019-04-27
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: با توجه به رویکرد جدید و تدابیر اتخاذ شده، با جذب منابع مالی، روند اجرای طرح تسریع می یابد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حسن رضوی" در بازدید مشترک مدیران شرکت آب منطقه ای تهران و آب و فاضلاب استان تهران از تصفیه خانه ششم تهران اظهار داشت: با اجرایی شدن مصوبه معاون محترم وزیر نیرو در امور آب و آبفا در خصوص تامین منابع مالی پروژه، بخش عمده ای از مشکلات مربوط به تامین نقدینگی پروژه مرتفع گردید و با تمهیدات صورت گرفته در رابطه با نحوه ادامه کار پیمانکاران و استمرار تامین اعتبار تعهد شده توسط شرکت آب و فاضلاب استان تهران و شرکت آب منطقه ای تهران، فاز اول تصفیه خانه به ظرفیت ۷.۵ متر مکعب در ثانیه طبق جدول زمانبندی طرح وارد مدار شده و به مرحله بهره برداری خواهد رسید و این موضوع باید مورد توجه عوامل طرح و پیمانکار قرار گیرد.

همچنین "عادل ساعدی" نماینده مجری طرح تصفیه خانه ششم تهران گفت: با توجه به جلسات متعدد برگزار شده، رویکرد جدیدی از ابتدای دی سال گذشته در روند اجرای طرح تصفیه خانه ششم تهران اتخاذ شد و در بخش ساختمانی مقدمات نصب کلیه تجهیزات از جمله سیستم کلر زنی و اسکرابر فراهم شده و اکنون با تامین مالی صورت گرفته سایر تجهیزات در شرف خریداری و نصب می باشند.

نماینده مجری طرح تصفیه خانه ششم تهران طرح معماری این تصفیه خانه را یکی بخش های پر اهمیت آن دانست و گفت: با توجه به اینکه تصفیه خانه ششم تهران یکی از بزرگترین تصفیه خانه های کشور و نماد ملی محسوب می شود، طرح معماری این تصفیه خانه مبتنی بر  معماری ایرانی-اسلامی و برگرفته از باغ ملی ایران تصویب و اجرای این طرح نیز کلید خورده است.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی در دو فیلتر شرقی و غربی به موازات یکدیگر جلو می رود، گفت: در مجموع با اقدامات صورت گرفته، در بخش ساختمانی ۹۵ درصد پیشرفت حاصل شده است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

ساعدی از اتخاذ رویکرد جدیدی برای تامین تجهیزات این طرح بزرگ خبر داد و گفت: پیمانکار طرح به صورت جدی و با سرعت پیگیر خرید و تامین تجهیزات مورد نیاز برای فاز اول تصفیه خانه است به طوری که لیست تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی تصفیه خانه نهایی شده و در دستور کار پیمانکار است.

وی با اشاره به اینکه جهت تسریع در اجرای طرح تامین مالی ادامه پروژه از سوی شرکت آب منطقه ای تهران و شرکت آب و فاضلاب به عنوان دستگاه بهره بردار انجام می شود،گفت: با توجه به تزریق منابع مالی طی چهارماه گذشته، روند اجرای طرح شتاب گرفته و در تلاش هستیم که تصفیه خانه طبق برنامه زمانبندی جدید تکمیل و در نهایت وارد مدار بهره برداری شود.

در ادامه "محمدرضا بختیاری" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از همکاری این شرکت جهت تکمیل فاز اول تصفیه خانه ششم تهران خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت زیاد این طرح برای تامین آب کلانشهر تهران، علاوه بر اعتبارات شرکت آب و فاضلاب استان تهران به دنبال جذب منابع مالی از روش های مختلف هستیم تا هرچه سریعتر این طرح به نتیجه برسد.

وی افزود: تصفیه خانه ششم چشم و چراغ تصفیه های کشور است بنابراین به عنوان یک طرح ملی و ایرانی میتوان به عموم معرفی کرد.

بختیاری ضمن تقدیر از کیفیت اجرای تصفیه خانه ششم تهران گفت: اگرچه در روند اجرای این طرح تاخیراتی به وجود آمده اما بتن و سازه این طرح از کیفیت بالایی برخوردار است و امیدواریم که پیمانکار هرچه سریعتر نسبت به تکمیل این طرح اقدام کند.

در پایان نیز مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران همراه با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از مراحل مختلف اجرای تصفیه خانه ششم بازدید و از نزدیک در جریان روند اجرای طرح قرار گرفت.

 


    انجام عملیات لایروبی بیش از 1000 هزار متر از نهر طبیعی طغان-خاوه در محدوده شهر پیشوا2019-04-27
مدیر امور منابع آب ورامین از انجام عملیات لایروبی در طول بیش از 1000 هزار متر از نهر طبیعی طغان-خاوه در محدوده شهری پیشوا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داودی" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: حدود یک کیلومتر از طول نهر طبیعی طغان-خاوه حد فاصل خیابان دانشگاه تا خیابان شریعتی توسط یک دستگاه بیل مکانیکی لایروبی و خاک های برداشت شده به صورت دایک طولی در طرفین ترانشه نهر دپو شد.

وی افزود: با این اقدام ضمن افزایش ظرفیت آبگذری نهر، اراضی حاشیه نهر نیز بواسطه ایجاد سیل بند طولی از مخاطرات احتمالی ناشی از عبور سیلاب مصون می شوند.

داودی با بیان اینکه عملیات لایروبی و پاکسازی و رفع انسداد همچنان در حال انجام است، خاطر نشان کرد: امور منابع آب ورامین با تمام ظرفیت خود نسبت به شناسایی و برطرف نمودن نقاط حادثه خیز در مجاری آبهای سطحی اقدام می کند تا به هنگام بارش های شدید زمینه عبور ایمن سیلاب را فراهم و از بروز حوادث احتمالی در این ارتباط جلوگیری نماید.

 


    اجرای رفع موانع انسداد و ارتقاء آبگذری بستر رودخانه شادچای در محدوده شهرستان شهریار2019-04-27
مدیر امور منابع آب شهریار از رفع موانع انسداد و ارتقاء آبگذری 1500 متر از طول اراضی حریم و بستر رودخانه شاه چای در محدوده شهرستان شهریار طی فروردین سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "غلامعلی محمدی بیدختی" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: با توجه به شرایط اقلیمی و بارندگی های سیلابی در فروردین ماه امسال و همچنین مکاتبات متعدد سازمان هواشناسی در خصوص هشدار سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها و لزوم پیش بینی تمهیدات لازم در این خصوص و جهت جلوگیری از ایراد خسارات جانی و مالی به هموطنان، گروه های گشت و بازرسی این امور ضمن حضور مستمر از ابتدای سال در خصوص آبگذری ایمن مسیر رودخانه شاد چای و حفاظت و صیانت از منابع آب، بازه ای به طول 1500 متر از مسیر این رودخانه در محدوده اسد آباد تا ویره با همکاری شهرداری شهریار مورد پایش و مطالعه قرار گرفت و نهایتاً به منظور رفع موانع انسداد و ارتقاء آبگذری جهت عبور ایمن سیلاب توسط دو دستگاه لودر و بیل مکانیکی تعمیق و تعریض گردید.

وی با بیان اینکه در طی این مدت از سوی گروه گشت و بازرسی آب های سطحی ضمن بررسی دقیق و شناسایی تخلفات در محدوده بستر و حریم، اخطاریه های لازم صادر و ابلاغ گردید، گفت: امور منابع آب شهریار با تمام ظرفیت خود نسبت به شناسایی و برطرف نمودن نقاط حادثه خیز در رودخانه ها اقدام می کند تا به هنگام بارش های شدید زمینه عبور ایمن سیلاب را فراهم کرده و مانع وقوع حوادث احتمالی شود.

مدیر امور منابع آب شهریار در پایان خاطر نشان کرد: این عملیات در جهت رفاه و ایمنی شهروندان و به دلیل پایین آمدن سطح آب رودخانه شاه چای و کاهش خطر سیل زدگی اراضی حاشیه رودخانه و نیز افزایش و ارتقاء ظرفیت آبگذری رودخانه انجام شده است و به تناوب نیز در تمام رودخانه ها و مسیل های حوزه عملکرد این امور ادامه خواهد داشت.

 


    اولین جلسه بصیرت افزایی در سال جدید برگزار شد2019-04-27
اولین جلسه بصیرت افزایی در سال جدید با محوریت تهدیدها و فرصت ها با حضور کارشناس و تحلیل گر مسائل خاورمیانه و همچنین اعضاء بسیج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت، در این نشست "سید رضا صدرالحسینی"  کارشناس و تحلیل گر مسائل خاورمیانه ضمن بیان مسایل مهم سوریه عنوان کرد: در سال 97 با فراز و فرود های زیادی  به پایان رسید  و برای اینکه از تجربیات سال قبل بتوانیم استفاده کنیم، باید بر روی آخرین تحولات و چالش های خاورمیانه  آگاهی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در شرایطی در سال 98 وارد شده ایم که موفقیت های متعددی در سال گذشته در منطقه داشته ایم. با تلاش های ایران در کنار سوریه مجموعه بزرگی از تروریست ها  در منطقه ادلب محاصره شدند و به زودی تکلیف آن ها  نیز مشخص خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه ما با درخواست کشور سوریه وارد عرصه سازندگی در این کشورشده ایم تصریح کرد: ایران تمامی تلاش خود را برای بازسازی سوریه به کار خواهد بست و آرامش را در منطقه ایجاد خواهد کرد.

صدر الحسینی ضمن اشاره به تحریم های جدید نفتی آمریکا بر علیه ایران بیان کرد: اقدامات آمریکا صرفا یک اقدام ضد جمهوری اسلامی نیست؛ بلکه یک اقدام وحشیانه نسبت به سایر کشورها ست. مردم ایران باید شعار رونق تولید را سرلوحه کار خود قرار داده تا از تهدیدها قرصت بیافرینیم و وابستگی خود را به نفت کمتر کنیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مردم ایران از ابتدای انقلاب اسلامی با مشکلات زیادی روبرو شده اند  و همواره مقاومت به خرج داده اند و از این به بعد نیز با همکاری و یکدلی خواهیم توانست این شرایط دشوار را پشت سر گذاشته   و با مدیریت همه جانبه در حوزه اقتصادی به پایداری دست یابیم.

گفتنی است، سوالاتی نیز در حاشیه این جلسه از طرف همکاران مطرح شد که پاسخ های لازم توسط سید رضا صدرالحسینی ارائه گردید.

همچنین در پایان "احمد خسروی" فرمانده حوزه مقاومت بسیج شرکت "محمدحسن صادق زاده" مشاور مدیر عامل در امور ایثارگران را به سمت معاونت قرآن و عترت حوزه مقاومت بسیج شرکت منصوب کرد.

 


    لایروبی و پاکسازی بیش از 1000 هزار متر مربع از رودخانه سرخه حصار2019-04-24
مدیر امور منابع آب شهرری از لایروبی و پاکسازی بیش از 1000 هزار متر مربع از رودخانه سرخه حصار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حمیدرضا حسینی" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: حدود یک کیلومتر از طول رودخانه سرخه حصار در منطقه پل طالب آباد بر روی جاده مواصلاتی امام رضا (ع) توسط یک دستگاه بیل مکانیکی و همچنین یک دستگاه کامیون پاکسازی و لایروبی گردید  و متعاقبا مقداری از ضایعات و نخاله های ساختمانی از محل و بستر رودخانه خارج شد.

وی با بیان اینکه عملیات لایروبی و پاکسازی و رفع انسداد همچنان در حال انجام است، خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرری با تمام ظرفیت خود نسبت به شناسایی و برطرف نمودن نقاط حادثه خیز در رودخانه ها اقدام می کند تا به هنگام بارش های شدید زمینه عبور ایمن سیلاب را فراهم کرده و مانع وقوع حوادث احتمالی شود.

 

 


    اجرای رفع موانع انسداد و ارتقاء آبگذری بستر رودخانه کرج شرقی (ایرین) در محدوده شهرستان قدس2019-04-24
مدیر امور منابع آب شهریار از رفع موانع انسداد و ارتقاء آبگذری 2000 متر از طول اراضی حریم و بستر رودخانه کرج شرقی( ایرین) در محدوده شهرک صنعتی زاگرس و گلبرگ طی فروردین سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "غلامعلی محمدی بیدختی" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: با توجه به شرایط اقلیمی و بارندگی های سیلابی در فروردین ماه امسال و همچنین مکاتبات متعدد سازمان هواشناسی در خصوص هشدار سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها و لزوم پیشبینی تمهیدات لازم در این خصوص و جهت جلوگیری از ایراد خسارات جانی و مالی به هموطنان، گروه های گشت و بازرسی این امور ضمن حضور مستمر از ابتدای سال در خصوص آبگذری ایمن مسیر رودخانه کرج شرقی( ایرین) و حفاظت و صیانت از منابع آب در بازه ای به طول 2000 متر از مسیر این رودخانه در محدوده شهرک صنعتی زاگرس و گلبرگ با همکاری شهرداری شهرستان قدس مورد پایش و مطالعه قرار گرفت و نهایتا به منظور رفع موانع انسداد و ارتقاء آبگذری جهت عبور ایمن سیلاب توسط چندیدن دستگاه لودر و بیل مکانیکی تعریض تعمیق گردید.

وی با بیان اینکه در طی این مدت از سوی گروه گشت و بازرسی آب های سطحی ضمن بررسی دقیق و شناسایی تخلفات در محدوده بستر و حریم، اخطاریه های لازم صادر و ابلاغ گردید گفت: امور منابع آب شهریار نسبت به شناسایی و برطرف نمودن نقاط حادثه خیز در رودخانه ها اقدام می کند تا به هنگام بارش های شدید زمینه عبور ایمن سیلاب را فراهم کرده و مانع وقوع حوادث احتمالی شود.

مدیر امور منابع آب شهریار در پایان خاطر نشان کرد: این عملیات در جهت رفاه و ایمنی شهروندان و به دلیل پایین آمدن سطح آب رودخانه کرج شرقی و کاهش خطر سیل زدگی اراضی حاشیه رودخانه و نیز افزایش و ارتقاء ظرفیت آبگذری رودخانه انجام شده است و به تناوب نیز در تمام رودخانه ها و مسیل های حوزه عملکرد این امور ادامه خواهد داشت.

 


    جلوگیری از برداشت بیش از 415 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی اسلامشهر2019-04-24
مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از پر و مسلوب المنفعه شدن 8 حلقه چاه غیر مجاز و در نتیجه جلوگیری از برداشت بیش از 415 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی 8 حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 627 متر و آبدهی 21 لیتر در ثانیه پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 415 هزار و 800 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.
گیتی پژوه در ادامه گفت: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب و همچنین جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه است.

مدیر امور منابع آب اسلامشهر در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب اسلامشهر بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    از برداشت بیش از 19 هزار متر مکعب آب در شهرری جلوگیری شد2019-04-23
مدیر امور منابع آب شهرستان ری از برداشت بیش از 19 هزار متر مکعب آب در شهرری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حمید رضا حسینی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی طی یک هفته کاری، دو حلقه چاه  غیر مجاز در مجموع  به عمق 116 متر در اراضی شهرستان ری، پر و مسلوب المنفعه شد.

وی ادامه داد: با انجام این عملیات  از تخلیه سالیانه 19080 متر مکعب آب جلوگیری گردید.

حسینی با بیان اینکه در این مدت، 30 اخطار به متخلفین ابلاغ، 9 عدد چاه شناسایی و 19 حکم قضایی اخذ گردید، خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان ری بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    برنامه ریزی برای مدیریت منابع و مصارف فضای سبز شهر پردیس با استفاده از پساب تصفیه خانه فاضلاب2019-04-23
مدیر امور آب تهران بزرگ از برنامه ریزی برای مدیریت منابع و مصارف فضای سبز شهر پردیس با استفاده از پساب تصفیه خانه فاضلاب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با بیان این مطلب اظهار کرد: نشست مشترک با شهردار پردیس، مسئول حقوقی و فضای سبز، بهمراه کارشناسان حقوقی و فنی امور  آب تهران در محل  دفتر این امور پیرامون هماهنگی و ایجاد توافق فی ما بین شهرداری پردیس و امور آب تهران بزرگ در خصوص مسائل مرتبط با منابع آبی و مصارف آن توسط شهرداری پردیس و همچنین لایروبی و ساماندهی رودخانه و مسیل‌های موجود در شهر توسط شهرداری با نظارت امور آب تهران برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه در این نشست درخصوص موارد فی مابین شهرداری پردیس و امور آب تهران بزرگ تفاهم نامه لازم پس از انجام کارشناسی‌های لازم منعقد خواهد شد، گفت: طی صورتجلسه تنظیمی فی مابین شهرداری پردیس و امور آب تهران، کلیه چاه های مجاز و پروانه دار به روز رسانی و مجهز به کنتور هوشمند جهت مدیریت مصرف و به مرور زمان با احداث شبکه و انتقال پساب تصفیه خانه به محل مصرف، چاه های پروانه دار به نفع سفره آب زیرزمینی مسلوب المنفعه شوند.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: همچنین در این نشست مصوب گردید مطالعات انجام شده خط انتقال پساب توسط شهرداری به امور آب تهران جهت بررسی‌های فنی ارسال گردد. همچنین در خصوص طرح ساماندهی رودخانه در شهر پردیس طی تفاهم نامه مشترک مراتب با همکاری شرکت مشاور منتخب و با نظرات امور آب تهران بزرگ اقدام خواهد شد.

نیکنام در پایان خاطرنشان کرد: بسیاری از مسائل و مشکلات مرتبط با شهرستان بلحاظ مدیریت منابع و مصارف با تعاملاتی فی ما بین با مقامات مسئول منطقه و شهرستان، بدون کمترین تنش و با یک همکاری مشترک در چارچوب ضوابط و مقررات جاری قابل حل است بنابراین باید طبق برنامه‌های عملیاتی پیش رو در سال جاری به این مهم به صورت ویژه پرداخته شود.

 


    جلوگیری از برداشت حدود 150هزار متر مکعب آب از آبخوان های ورامین2019-04-23
سرپرست امور منابع آب ورامین از پر و مسلوب المنفعه نمودن چهار حلقه چاه غیرمجاز و به دنبال آن جلوگیری از برداشت حدود 150 هزارمترمکعب آب از آبخوان های منطقه در حوزه عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داودی" با اعلام این خبر گفت: با تلاش امور منابع آب ورامین و با اخذ دستور قضایی، تعداد چهار حلقه چاه غیرمجاز به عمق 78 متر و دبی 8.5 لیتر در ثانیه در حوزه عملکرد این امور پر و مسلوب المنفعه شده است.

وی ادامه داد: با اجرا و اعمال قانون نسبت به این چاه غیر مجاز سالیانه 144 هزار و 900 متر مکعب در سفره آب زیرزمینی منطقه ذخیره و از خروج این مقدار آب زیر زمینی جلوگیری خواهد شد.

داودی در ادامه ضمن قدردانی از تلاش و زحمات شبانه روزی مامورین امور منابع آب درخصوص انجام صحیح وظایف قانونی خود تاکید کرد: امور منابع آب ورامین به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد شهرستان و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با جدیت و بر اساس قانون نسبت به برخورد با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی اقدام و اهتمام جدی خواهد داشت.

 


    تغییر وضعیت انتقال آب سد لار از پمپاژ به ثقلی2019-04-22
مدیر امور نظارت بر بهره برداری و نگهداری سد لار از تغییر وضعیت انتقال آب از حالت پمپاژ به ثقلی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطثقه ای تهران، "مفید اصغری" با بیان این مطلب اظهار کرد: باتوجه به افزایش تراز آب دریاچه سد لار، نسبت به تغییر سیستم وضعیت انتقال آب از حالت پمپاژ به ثقلی با بستن دریچه های آبگیر و آب بر تاسیسات عظیم تلمبه خانه و همچنین باز نمودن دریچه  خروجی تاسیسات کلان  اقدام شد.

اصغری با اشاره به اینکه  این عملیات با تلاش بی وقفه پرسنل سد و عوامل شرکت پیمانکار صورت گرفته است تصریح کرد: عملیات باز کردن دریچه های سد لار و تغییر وضعیت انتقال آب از حالت پمپاژ به ثقلی از عصر روز  اول اردیبهشت ماه آغاز و در ساعت 3 بامداد روز دوم اردیبهشت ماه با موفقیت به اتمام رسید.

وی در پایان خاطر نشان کرد: هر ساله با افزایش تراز آب دریاچه و رسیدن به تراز دو هزار و 472.5 متر، این تغییر وضعیت از حالت پمپاژ به ثقلی الزامی است.

 


    لایروبی رودخانه ها باید در اولویت دستگاه های ذیربط باشد2019-04-22
فرماندار رباط ‌کریم گفت: لایروبی رودخانه ها باید در اولویت دستگاه های ذیربط باشد و با ساخت و ساز در حاشیه رودخانه ها برخورد جدی می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران به نقل از سایت استانداری تهران، "سیدمهدی ساداتی" فرماندار رباط کریم در جلسه شورای اداری با تأکید بر اجرای عدالت در مناطق مختلف شهرستان اظهار داشت: پروژه‌های عمرانی و زیرساختی در مناطق مختلف شهرستان در دست اجرا است که رضایتمندی مردم را به دنبال داشته است.
وی با اشاره به تأمین ۱۰۰ درصدی اعتبارات در مناطق محروم توسط دولت بیان کرد: شفافیت اجرای پروژه‌ها در شهرستان لحاظ شده و اکنون رباط‌کریم به کارگاه عمرانی در استان تهران مبدل شده است .
فرماندار رباط‌کریم به اولویت‌های عمرانی شهرستان اشاره کرد و خطاب به شهرداران و شوراهای اسلامی افزود: ساخت‌ و ساز در حریم رودخانه‌ها ممنوع است و شهرداران به این موضوع مهم دقت داشته باشند، ضمن اینکه لایروبی رودخانه‌ها باید با جدیت دنبال شود.
ساداتی در ادامه با اشاره به کمک‌های مردم این شهرستان به مناطق سیل‌زده عنوان کرد: با مشارکت مردم نیکوکار ، رباط کریم نخستین شهرستانی بود که کمک‌ها و اقلام مورد نیاز مناطق سیل‌زده را برای هموطنان آسیب دیده ارسال کرد.
رئیس ستاد بحران شهرستان رباط کریم در ادامه ابراز کرد: شیر خشک، پنکه، پوشاک ، لوازم بهداشتی و پشه بند از اقلام مورد نیاز فوری سیل زدگان می باشد.
وی همچنین با اشاره به محبوبیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بین مردم تأکید کرد: اقدام نابخردانه رئیس‌ جمهور آمریکا در تروریست خواندن سپاه توسط تمامی قشرهای مردمی، احزاب و مسئولان محکوم است و هیچ‌ کس نمی‌تواند از ارزش‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعنوان مولود انقلاب بکاهد .
"حجت الاسلام حسن ترابی" امام جمعه رباط کریم در ابتدای این جلسه بیان کرد: کفایت نسبت به هر کاری معنای خاص خود را دارد مثلاً معیارهای کفایت در فرماندهی ارتش با معیارهای کفایت در مهندسی کشاورزی و یا مدیریت دبستان بسیار متفاوت است چرا که اهداف در هر موضوع مسائلی است که دارای تبع خاصی نیاز دارند و معیارهای کفایتی آنها با هم تفاوت دارد.
امام جمعه رباط کریم با اشاره به اینکه امسال سال رونق تولید است، تصریح کرد: همه دستگاه‌ها و مدیران باید به این نامگذاری به عنوان اولویت نگاه کنند؛ چرا که این نامگذاری‌ها نوعی چراغ راه است و این شعار اقتصادی به معنای اولویت برنامه های دستگاه ها است.

 


    آزادسازی حریم و بستر رودخانه های رودهن یکی از مهمترین برنامه های امور آب دماوند2019-04-22
سرپرست امور آب دماوند درجلسه ویژه کمیته بحران بخش رودهن آزادسازی حریم و بستر رودخانه های این بخش را یکی از مهمترین برنامه های این امور عنوان کرد.

به گزارش روابط  عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "منصور مردانی" در این نشست که به ریاست بخشدار رودهن و با حضور رئیس دستگاه قضائی بخش رودهن، معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت، شهرداران بخش آبعلی و رودهن و دیگر مسوولین در بخشداری رودهن برگزار شد، اظهار کرد: آزاد سازی حریم و بستر رودخانه ها در حوزه عملکرد این امور به ویژه بخش رودهن یکی از مهمترین برنامه های امور در سال جاری می باشد؛ چرا که به علت ساخت و سازهای صورت گرفته در سنوات و دهه های گذشته در بخش هایی از شهر رودهن بستر رودخانه به چهار متر نیز رسیده و در صورت وقوع سیل خسارات جبران ناپذیر جانی و مالی در بر خواهد داشت.

وی در ادامه ضمن در خواست همراهی مسوولین مربوطه در این این امر مهم افزود: با پیگیری های به عمل آمده و مساعدت و همکاری فرماندار شهرستان دماوند در سال جاری و همچنین با اعتبارتخصیص داده شده از محل ارزش افزوده به مبلغ  9 میلیارد و 800 میلیون ریال جهت اجرای طرح ساماندهی رودخانه آه آبعلی در منطقه سادات محله و به طول یک کیلومتر تامین اعتبار گردید و مناقصه جهت انتخاب پیمانکار در محل فرمانداری انجام و صورتجلسه تحویل زمین محل اجرای طرح نیز تهیه و به امضاء طرفین رسیده است و با هماهنگی دفتر مهندسی رودخانه شرکت طی روزهای آتی اقدامات اجرایی جهت ساماندهی انجام خواهد شد.

مردانی همچنین یادآور شد: در این نشست مقرر گردید که متولیان امر در اسرع وقت نسبت به انجام طرح ساماندهی رودخانه ها و همچنین لایروبی آنها با نظارت امور منابع آب دماوند اقدام نمایند.

در ادامه "احمد علی قربانیان" معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران از بخشدار و همچنین شهرداران بخش های آبعلی و رودهن در خصوص اعلام همکاری با امور منابع تشکر نموده وضمن بیان وضعیت بارندگی در سالجاری و مخاطرات سیل اظهار کرد: انجام ساماندهی رودخانه ها بسیار مهم و ضروری می باشد و شرکت آب منططقه ای تهران به طبع امور منابع آب دماوند در خصوص انجام این امر مهم و لایروبی آمادگی هرگونه همکاری را دارد.

گفتنی است، در پایان جلسه بخشدار،شهرداران وسایرین از رودخانه ها و مسیل های بخش های آبعلی و رودهن بازدید میدانی به عمل آوردند.

 


    آزاد سازی و لایروبی بیش از 15 هزار متر مربع از رودخانه کن در فروردین ماه2019-04-22
سرپرست امور منابع آب اسلامشهر از آزادسازی و لایروبی 15500 متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه کن طی فروردین سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: با توجه به شرایط اقلیمی و بارندگی های فروردین ماه امسال گروه های گشت و بازرسی این امور ضمن حضور مستمر از ابتدا سال در خصوص آبگذری ایمن مسیر رودخانه کن و حفاظت و صیانت از منابع آب حدود 4500 متر مربع مستحدثات ساخته شده جمع آوری و بستر رودخانه کن آزاد سازی گردید.

گیتی پژوه افزود: ضمن اینکه در چندین مقطع از رودخانه مذکور نیز لایروبی به میزان یازده هزار متر مربع انجام شد.

وی ادامه داد: در طی این مدت از سوی گروه گشت و بازرسی آب های سطحی ضمن بررسی دقیق و شناسایی تخلفات اخطاریه های لازم صادر و ابلاغ گردید و همچنین امور منابع آب شهرستان اسلامشهر با تمام ظرفیت خود نسبت به شناسایی و برطرف نمودن نقاط حادثه خیز در رودخانه ها اقدام می کند تا به هنگام بارش های شدید زمینه عبور ایمن سیلاب را فراهم کرده و مانع وقوع حوادث احتمالی شود.

محمدرضا گیتی پژوه مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر در پایان خاطر نشان کرد: این عملیات در جهت رفاه و ایمنی شهروندان و به دلیل پایین آمدن سطح آب رودخانه کن و کاهش خطر سیل زدگی اراضی حاشیه رودخانه و نیز افزایش ظرفیت آبگذری رودخانه انجام شده است و به تناوب نیز در تمام رودخانه ها و مسیل های حوزه عملکرد این امور ادامه خواهد داشت.

 


    برخورد با متجاوزان به منابع آب برای رعایت حقوق حقابه بران2019-04-22
سرپرست امور منابع آب ورامین گفت: با توجه به لزوم صیانت از منابع آبی و حفظ حقوق حقابه کشاورزان و محیط زیست، با بهره برداران غیرمجاز از منابع آب برخورد قاطع و قانونی صورت می گیرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داودی" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: با عنایت به مشکلات و مسائل پیش آمده در خصوص بهره برداری از منابع آب های سطحی رودخانه جاجرود (شور و شیرین) در اراضی جنوب دشت ورامین جلسه ای با حضور فرماندار ورامین، مدیران و کارشناسان شرکت آب منطقه ای تهران و رؤسای ادارات جهاد کشاورزی و محیط زیست شهرستان ورامین در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

وی افزود: در جلسه مذکور در خصوص توافقات پیشین مبنی بر رعایت حقابه کشاورزان شهرستان های ورامین و ری و همچنین حقابه زیست محیطی تالاب بندعلی خان با نسبت مشخص بحث و گفتگو شد.

سرپرست امور منابع آب ورامین تصریح کرد: در راستای بهره برداری نظام مند آب از رودخانه جاجرود مقرر شد متقاضیان با ارائه اسناد و مستندات لازم از جمله مدارک دال بر حقابه بری به امور منابع آب جنوبشرق مراجعه نمایند تا نسبت بررسی و کارشناسی موضوع اقدامات لازم به عمل آید.

داودی در پایان خاطر نشان کرد: این امور حسب وظایف ذاتی تصریح شده در قانون با هرگونه تخلف در حوزه آب های سطحی و زیرزمینی از جمله بهره برداری غیر مجاز از منابع آب برخورد قانونی می نماید.

 


« 1 2 3 » Page: