Tuesday, 21 Mordad 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
کرونا
شعار سال
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

    گزارش تصویری دیدار مدیرعامل اسبق شرکت با مدیرعامل2019-01-30
"محمود مقدم" که در سال های 62 و 63 مدیرعامل سازمان آب بود با حضور در دفتر "سید حسن رضوی"، مدیرعامل جدید این شرکت با وی دیدار کرد.

گفتنی است "محمود مقدم" متولد سال 1324 و دارای مدرک دکتری تاسیسات مکانیکی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر می باشد. وی در سال 62 لغایت 63 مدیرعامل سازمان آب سابق (شرکت آب منطقه ای فعلی) بود.

سایر سوابق و فعالیت‌ها

-عضویت در دوره سوم هیات مدیره نظام مهندسی استان تهران

عضویت در هیات مدیره شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی
عضویت در هیات مدیره شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران (آب و نیرو)
عضویت در هیات مدیره شرکت مدیریت پروژه های برقابی (فراب)
عضویت در انـــجمن مدیران فنی و اجرائی کشور
عضویت در شورای مرکزی سازمان بسیج مهندسین
عضویت در شورای توسعه ساختمان
عضویت در شورای تدوین مقررات ملی ساختمان
عضویت در کمیته علمی کنفرانس بیــن المللی مهنــدسی بــرق ارائه مقالات در زمینه مدیریت اجرائی پروژه های آب و برق
عضو شواری جهانی سیستمهای بزرگ برق (CIGRE)
عضو هیات مدیره مهندسی ارزش
عضویت در کمیته جهانی سدهای بزرگ

 

سوابق اشتغال

 شرکت ملی ذوب آهن ایران 1348
وزارت نیرو و واحدهای تابعه آن (کارشناس مسئول طرح های جامع تولید و در مسئولیت های معاونت وزارت نیرو در امور اداری و مالی و پارلمانی همچنین معاونت وزیر درامور برق)
قائم مقامی وزیر نیرو
سرپرستی وزارت نیرو رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان آب منطقه ای تهران، رئیس هیات مدیره و مدیر عاملی شرکت برق منطقه ای تهران
رئیس هیات مدیره و مدیر عاملی شرکت خدمات مهندسی برق(مشانیر)
رئیس هیات مدیره و مدیر عاملی شرکت مدیریت ساخت و تامین کالای آب و برق (ساتکاب)
مشاور وزیر نیرو (از سال 1351)

 


    جلوگیری از برداشت بیش از 198 هزار متر مکعب در تهران بزرگ2019-01-30
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی هفته گذشته با انسداد 9 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه بیش از 198 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش واحد حقوقی و گروه گشت و بازرسی طی هفته گذشته 9 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق 170 متر و با دبی 10  لیتر برثانیه پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 198 هزار متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های سطحی، 2 مورد احکام قضایی اخذ شده، و در بخش آب های زیرزمینی، 11 مورد کنترل بهره برداری و همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 5 دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.

نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    از برداشت بیش از 56 هزار متر مکعب آب در فیروزکوه جلوگیری شد2019-01-30
مدیر امور آب فیروزکوه گفت: با پر و مسلوب المنفعه شدن 2 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت بیش از 56 هزار متر مکعب آب در فیروزکوه جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با پیگیری های اکیپ گشت و بازرسی این امور و با اخذ دستور قضایی طی دو روز کاری تعداد 2 حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 63 متر و آبدهی 4.7  لیتر در ثانیه در اراضی امیریه و گذرخانی از شهرستان فیروزکوه پرومسلوب المنفعه شد.

وی در ادامه بیان کرد: با انجام این عملیات از خروج  56 هزار و 952 متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

عباسی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان فیروزکوه با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه آبهای سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    اخذ سند مالکیت شش دانگانه گورسفید2019-01-29
مدیر امور منابع آب فیروزکوه از اخذ سند ششدانگ رودخانه گورسفید خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری واحد آب های سطحی و  واحد حقوقی این امور در جهت صیانت از منابع آبی، امور آب فیروزکوه توانست سند ششدانگ تک برگی به میزان  350 هزار متر مربع در عرصه رودخانه گورسفید را اخذ نماید.

وی با بیان اینکه این اقدام در راستای اجرای مصوبات شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی و منابع طبیعی استان تهران مبنی بر ضرورت اخذ سند مالکیت برای بستر رودخانه ها به عنوان انفال انجام شده است، تصریح کرد: ضمناً واحد حقوقی این امور از سال گذشته تا کنون توانسته حدود 133 هکتار از اراضی تصرف شده فیروزکوه را نیز سند بگیرد.

عباسی با بیان اینکه با این اقدام حدود یک میلیون و 330 هزار متر مربع از اراضی تصرف شده به سند ششدانگ تبدیل گردید، در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان فیروزکوه بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    رفع تصرف و آزاد سازی 3000 متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه های کن و کرج2019-01-29
سرپرست امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از رفع تصرف 2500 متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه کن و همچنین 500 مترمربع از اراضی حریم و بستر رودخانه کرج در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با تلاش واحد گشت و بازرسی آب های سطحی و حقوقی این امور همچنین ابلاغ و اخطاریه های لازم حدود 2500 متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه کن در محدوده شاتره با اخذ دستور قضایی آزاد سازی گردید.

وی تصریح کرد: همچنین در اقدام دیگری حدود 500 متر مربع از اراضی بستر رودخانه کرج در محدوده چیچکلو که توسط شهرداری اسلامشهر خاکریزی شده بود، آزاد سازی گردید.

وی افزود: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه و مجاری آب های سطحی و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم و بسترها، گروه گشت و بازرسی آب های سطحی به طور مداوم در منطقه در حال گشت زنی بوده و به محض کشف هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز فورا اقدامات لازم جهت تصرف صورت می گیرد.

گیتی پژوه یادآور شد: در ابتدا اخطاریه لازم به متخلف یا متخلفین جهت رفع تخلف داده می شود و در صورت بی توجهی به اخطارها با کسب دستور قضایی نسبت به برخورد قاطع با متخلفان اقدام می شود زیرا رودخانه ها یکی از مهمترین منابع تأمین آب شرب و تغذیه سفره های زیرزمینی می باشد که باید از آنها به عنوان انفال حفاظت کرد. همچنین آبگذری ایمن سیلاب از بستر رودخانه ها یکی از مهم ترین مباحث می باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب اسلامشهر به عنوان متولی منابع آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با هر گونه تخلف و سو استفاده از منابع سطحی و زیرزمینی برخورد جدی و قانونی می نماید.

 


    دوره آموزشی رشد و تعالی ویژه اعضاء شورای بسیج برگزار شد2019-01-29
فرمانده حوزه مقاومت بسیج شرکت آب منطقه ای تهران از برگزاری دوره آموزشی رشد و تعالی ویژه اعضاء شورای بسیج در مشهد مقدس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "احمد خسروی" با بیان این مطلب اظهار کرد: این دوره آموزشی برابر ابلاغ برنامه مرکز بسیج وزارت نیرو از سوم لغایت پنجم بهمن ماه در مدرسه علمیه پریزاد مشهد  مقدس توسط اساتید حوزه و دانشگاه برگزار گردید.

وی ادامه داد: در این دوره سه روزه کلاس های اعتقادی،سیاست اسلامی، حکومت دینی و امام شناسی توسط اساتید حوزه و دانشگاه تدریس شد.

خسروی با اشاره به اینکه در این دوره آموزشی در خصوص حکومت دینی مسائلی مطرح شد، بیان  کرد: در این نشست همچنین عنوان شد که حاکم اسلامی می بایست عدالت اجتماعی و اخلاق مداری را ترویج نماید. جامعه به رشد و بلوغ انقلابی رسیده است و می بایست عدالت اجتماعی بیش از پیش توسعه و نهادینه گردد که با رهنمود های مقام معظم رهبری و دولت حرکت های خوبی انجام شده است که ان شاء الله به هدف نهایی که زمینه ظهور منجی عالم بشریت است، برسد.

خسروی در پایان اظهار داشت: در این دوره آموزشی در خصوص حکومت صالحان بر روی زمین، امامت و نبوت حضرت رسول (ص) و حضرت ابراهیم، تهاجم نظامی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی توسط اساتید حوزه علمیه پریزاد مشهد مقدس سخنان مبسوطی عنوان شد.

 


    کاهش سرانه تامین آب استان به 350 مترمکعب2019-01-28
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: سرانه آب قبل از دهه پنجاه در کشور حدود 7500 متر مکعب در سال بوده است و اکنون این رقم در کشور به1400 متر مکعب و در استان تهران به 350 متر مکعب در سال تقلیل یافته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حسن رضوی" در نشست خبری خود ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: در این چهار دهه تجارب خوبی در بخش آب به دست آوردیم که باید از تجارب موفق در زمینه مدیریت منابع آب برای نسل های آتی استفاده کنیم.

وی شرایط آب در جهان، ایران و به دنبال آن استان تهران را بسیار خاص توصیف کرد و گفت: استان تهران حدود 20 درصد جمعیت کشور را در خود جای داده است و با توجه به شرایط منابع آبی و همچنین تغییر اقلیم سرانه های تامین آب نسبت به 40 سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

وی سرانه آب قبل از دهه پنجاه در کشور را حدود 7500 متر مکعب در سال عنوان کرد و اظهار داشت: اکنون این رقم در کشور به1400 متر مکعب و در استان تهران 350 متر مکعب در سال تقلیل یافته است و این اعداد بیانگر این است که سرانه تامین آب در استان تهران وارد مرحله بحران شده است.

رضوی افزود: وقتی وارد بحران می شویم دیگر نباید مدیریت منابع آب را با تفکر گذشته ادامه دهیم  و باید راهبردهای کارآمدتری را در این بخش در پیش بگیریم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با بیان اینکه طی دهه های گذشته ناکارآمدی ها و موفقیت هایی در بخش آب داشته ایم، گفت: در پنج دهه گذشته رویکرد عرضه محوری را ملاک عمل قرار دادیم که گذشت زمان ناکارآمدی آن را نشان داد. در دوره ای دیگر در کنار رویکرد عرضه محوری بر تکنولوژی تاکید شد و گذشت زمان نشان داد توجه به تکنولوژی بدون نگاه به پیشینه تامین آب اثرگذار نخواهد بود.

وی نگاه جزئی و منطقه ای به منابع آب از سال 1384 و تشکیل شرکت های آب منطقه ای به صورت استانی را یکی از ناکارآمدی های بخش آب برشمرد و تصریح کرد: هرجا که متوجه اشتباه شدیم باید جلو اشتباه را بگیریم و نباید راه غلط را ادامه دهیم بنابراین برای مدیریت بهتر منابع آب باید مدیریت حوضه ای را دوباره اعمال کنیم.

رضوی آب را کالایی اقتصادی دانست و گفت: از زمانی که با اتخاذ رویکرد عرضه محوری آب را به رایگان در اختیار مردم قرار دادیم، نتوانستیم فرهنگ درست مصرف کردن را در ذهن مردم جا بیندازیم. اگرچه در سال های اخیر به این سمت حرکت کردیم اما همچنان باید در بخش مدیریت مصرف و نگاه به آب به عنوان یک کالای اقتصادی در جامعه تلاش بیشتری انجام دهیم.

وی ادامه داد: نبود نگاه اقتصادی در بخش آب باعث شد تعرفه های قابل قبولی در این بخش نداشته باشیم و در اقتصاد آب دچار مشکل شویم. اکنون با ایجاد فاصله بسیار زیادی بین قیمت تمام شده و قیمت فروش آب ، تصمیم گیری برای سیاسیون دشوار شده است.

مدیرعامل آب منطقه ای تهران یادآور شد: سیاسیون باید به نظر نخبگان و کارشناسان بخش صنعت آب تمکین کنند و در راستای همراه سازی مردم تلاش بیشتری کنند تا به توان بر مشکلات فائق آمد.

وی با اشاره به اینکه در قرن حاضر نگاه مهندسی، اقتصادی و زیست محیطی به تنهایی پاسخگوی نیازها نخواهد بود، افزود: اگر مسائل جامعه شناسی و همراهی مردم در مدیریت بخش آب در نظر گرفته نشود، ناکارآمدی های پنج دهه اخیر ادامه خواهد داشت.

رضوی استان تهران را پایلوتی از همه سازه ها و مسائل تامین آب کشور دانست و گفت: از همه ظرفیت ها در بخش آب استفاده شده است و اکنون باید نگاه درستی به مدیریت مصرف و بازچرخانی آب داشته باشیم و از این کالای اقتصادی پس از تصفیه مجدد برای مصارف کشاورزی، خدمات و صنعت چندین بار استفاده کنیم چرا که حتی در کشورهای پربارش نیز که با مسائل آبی روبه رو نیستند تا 7 بار از آب استفاده می کنند.

وی در ادامه با یاری خواستن از رسانه ها جهت فرهنگسازی مناسب در بخش آب گفت: با نگاهی به تاریخ مشخص است که با توجه به قرارگیری ایران در یک منطقه خشک و نیمه خشک، مقدار آب موجود در کشور افزایش نیافته است اما نحوه مصرف آب به شدت تغییر کرده و افزایش یافته است بنابراین از رسانه ها دارخواست داریم که با فرهنگسازی مناسب بخش آب را کمک کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با تاکید بر موفقیت های بخش آب استان طی پنج دهه گذشته اظهار داشت: طی سال های گذشته سدهای مختلف و خطوط انتقال آب و تصفیه  خانه های بزرگی در کشور ساختیم که اگر هر یک از این طرح ها نبودند، تامین و انتقال آب استان با مشکلات بزرگی مواجه می شد.

وی افزود: استفاده از ظرفیت فعلی با راندمان بالا و هماهنگی دستگاه های ذی ربط همچون جهادکشاورزی برای جایگزینی الگوی کشت با محصولات کم آب بر و همچنین بهره گیری از پساب برای مصارف خدمات، کشاورزی و صنعتی از شرایط موجود خارج شویم.

رضوی درباره آخرین وضعیت بارش استان تهران گفت: از ابتدای سال آبی (اول مهر) هفتم بهمن 185.1 میلی متر بارش در استان تهران ثبت شده که نسبت به پارسال که این رقم 46.9 میلی متر بود 300 درصد افزایش نشان می دهد.
وی افزود: میزان بارش از ابتدای سال آبی تاکنون نسبت به متوسط دراز مدت که 113.9 میلی متر ثبت شده است 63  درصد افزایش نشان می دهد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران ورودی آب به سدهای امیرکبیر، لار، لتیان، طالقان و ماملو از ابتدای سال جاری را حدود 268 میلیون متر مکعب عنوان کرد و افزود: ورودی سدهای پنجگانه در مدت مشابه سال گذشته 183 میلیون متر مکعب بوده است که سال جاری در مقایسه با سال گذشته 46 درصد افزایش را نشان می دهد.

وی از مدیریت مخزن سدهای تامین کننده آب شرب خبر داد و گفت: طی دو سال گذشته فشار زیادی به سدهای استان وارد شد و امسال در حالی که همه آب مورد نیاز بخش های مختلف تامین شد، 12 درصد در بخش شرب و 40 درصد در بخش کشاورزی از محل سدها صرفه جویی شده است.

رضوی تاکید کرد: آب مورد نیاز کشاورزی، شرب، صنعت و خدمات به صورت کامل از محل منابع آب زیرزمینی ، سطحی و میان حوضه ای تامین شده و این صرفه جویی به جهت مدیریت مخزن سدها از محل منابع آب سطحی صورت گرفته است.

وی میزان تامین آب برای مصارف شرب از محل سدها از ابتدای سال تاکنون را 909 میلیون و 806 هزار و 678 متر مکعب عنوان کرد و گفت: این درحالیست که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 884 میلیون و 629 هزار و 683 متر مکعب بوده است و به عبارتی شاهد رشد 2.8درصدی در این بخش بوده ایم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با تاکید بر لزوم اجرای طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی گفت: در نقاط مختلف استان تهران از 13 سانتی متر تا 36 سانتی متر در سال فرونشست رخ می دهد که ما باید برای این موضوع برنامه داشته باشیم و کار ویژه ای انجام دهیم.

وی یادآور شد: فرونشست پدیده ای غیرمتعارف در جهان نیست اما این موضوع در استان تهران به مرحله هشدار رسیده است.
رضوی بازنگری در پروانه های بهره برداری چاه های مجاز را یکی از طرح های شرکت آب منطقه ای تهران در راستای احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی عنوان کرد و گفت: اگر پروانه ها تعدیل نشوند، کشاورزان با خسارت های فراوانی دچار می شوند.

وی یادآور شد: مدیریت صرفا ارائه توصیه نیست بلکه باید در زمینه احیا منابع آب زیرزمینی از کاشت محصولات آب بر همچون یونجه ممانعت به عمل آورد و مجموعه حاکمیت باید با کشت چنین محصولاتی در جهت صیانت از منابع آب با قاطعیت برخورد کند چراکه نگاه جریمه ای راهکار مناسبی نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در زمینه ساماندهی اراضی حریم و بستر رودخانه ها گفت: رودخانه ها مکان های جذابی برای ساخت و ساز هستند که با همکاری دستگاه قضایی و اداره کل ثبت اسناد استان تهران اقدامات خوبی در جهت مقابله با متجاوزان و تثبیت مالکیت این اراضی شده است.

رضوی یادآور شد: اگر به اراضی حریم و بستر رودخانه ها توجه لازم صورت نگیرد حوادث ما چند برابر می شود.

وی بر لزوم استفاده از فاینانس داخلی برای اجرای طرح های تامین آب استان تاکید کرد و گفت: اگر همراه با صرفه جویی در مصرف، پروژه های تامین آب به موقع اجرا شوند مشکلی در تامین آب نخواهیم داشت بنابراین دولت برای بخش آب استان تهران باید نگاه ویژه ای داشته باشد.

 


    مدیریت حوضه آبریز منابع آب بهترین نوع مدیریت است2019-01-28
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: مدیریت حوضه آبریز منابع آب بهترین نوع مدیریت است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حسن رضوی " در  نشست خبری با بیان این مطلب اظهار کرد: در 10 سال آینده نگاه ما بیشتر به حوزه تهران می باشد و در هر طرحی که تعریف شده، حوزه های قزوین، مازندران، کرج و تهران در کنار هم دیده شده است. در حقیقت برنامه وزارت نیرو به این سمت و سو پیش می رود که  ناکارآمدی های قبلی با توجه به برنامه ها و طرح های جدید اصلاح شود.

رضوی در ادامه این نشست درباره تامین آب شهر های جدید پردیس و پرند اظهار کرد: برای شهر پرند 50 میلیون متر مکعب آب از سد لار و لتیان اختصاص داده ایم که در صورت عدم هماهنگی وزارت مسکن و شهرسازی  با آب منطقه ای و برق اگر  بارگذاری جمعیتی بیش از حد ظرفیت انجام شود با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی ادامه داد: اگر برای  پرند و پردیس به ترتیب 500 و 700 هزار نفر جمعیت در نظر گرفته شود، تامین آب این مقدار جمعیت با مشکل مواجه خواهد شد.

رضوی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص پدیده فرونشست اضافه کرد: با توجه به اینکه در استان تهران برداشت های  بی رویه از منابع آب زیرزمینی  وجود دارد، نتایج این برداشت ها می تواند فرونشست زمین باشد که حوزه های شهری و تاسیسات ما را مورد تهدید و نشانه قرار می دهد  و موجب می شود تا ظرفیت آبخوان ها را به دلیل  متراکم شدن بافت خاک از دست بدهیم.

وی ادامه داد: در استان تهران  44 هزار حلقه چاه  وجود دارد که  از این تعداد  12 هزار حلقه پروانه دار و کمتر از 32 هزار حلقه بدون پروانه می باشند. همچنین حجم برداشت از چاه های پروانه دار بالغ بر دو میلیارد و  50 میلیون متر مکعب  و چاه های بدون پروانه 200 میلیون متر مکعب می باشد.

مدیر عامل شرکت  افزود: با توجه به اینکه چاه های بدون پروانه  به لحاظ تعداد قابل توجه هستند، ولی حجم برداشت آن ها 10 درصد چاه های پروانه دار است.

 رضوی با بیان اینکه منابع آب زیرزمینی استان کشش بهره برداری بیش از این را دارا نمی باشند، عنوان کرد: اگر بخواهیم مدیریتی را اعمال نماییم، بایستی سراغ چاه های پروانه دار برویم که در سال های گذشته به دلایلی برای آن ها پروانه صادر کرده ایم، این پروانه ها باید اصلاح شود.

 مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران همچنین در ادامه افزود:  با توجه به اینکه میزان آب تجدید پذیر سالانه در حال کاهش می باشد ، تصریح کرد: وزارت نیرو برای رفع این مشکل آب قابل برنامه ریزی را بر اساس وضعیت هر دشت تدوین کرده است و برای تمامی شرکت های آب منطقه ای صادر کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص وضعیت رودخانه های استان تهران و میزان آزادسازی آن ها عنوان کرد:  با توجه به اینکه در استان تهران ارزش زمین قابل توجه می باشد، به همین منظور با تصرف اراضی و بستر و حریم رودخانه ها مواجه هستیم که در سال جاری میزان آزادسازی حریم و بستر رودخانه های استان تهران 270 مورد بوده است که در عملکرد  10 ماهه آب تهران این میزان آزادسازی 45 هکتار در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: با همکاری ثبت اسناد و املاک بالغ بر 500 هکتار سند مالیکت برا ی اراضی رودخانه های تهران به نام شرکت آب منطقه ای تهران اخذ شده است. در 2 دهه گذشته نیز  بالغ بر 1000 مورد تصرف حریم و بستر در محدوده رودخانه جاجرود داشته ایم که از سال گذشته تاکنون 350 مورد آن ها آزادسازی و رفع تصرف گردیده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با بیان اینکه میزان پساب تولیدی در استان تهران 240 میلیون متر مکعب می باشد، گفت: رویکرد شرکت آب منطقه ای تهران جایگزینی پساب  با مصارفی است که در حال استفاده است. چالش اصلی ما در اجرای طرح پساب ضعیف بودن بازار آب می باشد که  شکل گیری هرچه بهتر و بیشتر آن  از برنامه های وزارت نیرو است  تا با کمک بخش خصوصی بتوان این بخش را بیش از پیش قوت بخشید.

رضوی یادآور شد: در حال حاضر سالانه 120میلیون متر مکعب پساب تولیدی از طریقه شبکه آبیاری به دشت ورامین برده می شود و بر پساب تولیدی نظارت کاملی از سوی آب منطقه ای تهران صورت می گیرد و سازمان محیط زیست نیز نظارت دوره ای  بر کیفیت پساب تولیدی داشته و جای نگرانی وجود ندارد.

 

ذخیره سدهای پنجگانه استان تهران 551 میلیون متر مکعب

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران همچنین در ادامه این نشست در  خصوص میزان ذخایر سدهای استان تهران گفت: میزان  ذخایر سد کرج، لتیان، لار، طالقان و ماملو به ترتیب  115، 30، 17 ، 262 و 127 میلیون متر مکعب می باشد که  حجم کلی سدها در مقایسه با سال گذشته  19 میلیون متر مکعب و در مقایسه با نرمال 78 میلیون متر مکعب کسری مخزن دارد.

 انسداد 1450 حلقه چاه غیر مجاز  از ابتدای سال جاری تاکنون

رضوی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 1450 حلقه چاه غیر مجاز توسط اکیپ گشت و بازرسی  پر و مسلوب المنفعه شده است، تصریح کرد: با توجه به انسداد این تعداد چاه های غیر مجاز 50 میلیون متر مکعب از برداشت سالانه منابع آب زیرزمینی جلوگیری شده است.

وی میزان اضافه برداشت چاه های پروانه دار را 10 میلیون متر مکعب عنوان و خاطر نشان کرد: در مدت مذکور، 1350 کنتور هوشمند با اولویت چاه های کشاورزی با همکاری جهاد کشاورزی نصب شده است.

رضوی در پایان خاطر نشان کرد: بر اساس آخرین آمار میزان برداشت  غیر مجاز از چاه های پروانه دار 100 میلیون متر مکعب بوده است که  حتی برخی آبخوان ها  در برخی مناطق پتانسیل خود را از دست داده اند.

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن 39 حلقه چاه غیر در تهران بزرگ2019-01-27
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی یک ماه گذشته با انسداد 39 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه بیش از 856 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش واحد حقوقی و گروه گشت و بازرسی طی یک ماه گذشته  39 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق یک هزار و 326  متر و با دبی 44.5  لیتر در ثانیه پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 856 هزار و 332 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    ضرورت تشکیل کمیته صیانت از منابع آب در این شهرستان2019-01-27
مدیر امور آب فیروزکوه از لزوم تشکیل کمیته صیانت از منابع آب در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" در این نشست که با حضور فرماندار فیروزکوه و جمعی از روسای ادارات برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی در خصوص اقدامات انجام شده توسط امور آب در زمینه حفاظت و جلوگیری از برداشت های غیر مجاز از منابع آبی شهرستان، با بیان این مطلب اظهار کرد: با عنایت به احتمال استمرار خشکسالی ها می بایست تمهیدات لازم جهت جلوگیری از تخلفات آبی با تشکیل کمیته صیانت از منابع آب با حضور دادستان، فرماندار، فرماندهی انتظامی و سایر ادارات مرتبط  اقدام شود.

وی در ادامه با بیان اینکه با انجام اقدامات فرهنگ سازی و اجرایی بایستی از هدر رفت منابع آبی و ایجاد بحران جلوگیری  نمود، تصریح کرد: بر این اساس  باید از ورود شهرستان به مرحله بحرانی در حوزه آب جلوگیری نموده و در این راستا حمایت قانونی فرماندار و دادستان شهرستان می تواند آینده خوبی را برای شهرستان رقم بزند.

عباسی همچنین ادامه داد: با توجه به وضعیت موجود منابع آب شهرستان و اقدامات قابل توجه امور آب در زمینه جلوگیری از حفر و بهره برداری از چاه های غیرمجاز که در سطح شهرستان در حال انجام است، اطلاع رسانی و اقدامات ویژه توسط مبادی ذی ربط می تواند از بروز چالش های آبی جلوگیری نماید.

عباسی در پایان خاطرنشان کرد: ما بر آنیم که با فرهنگ سازی و هم اندیشی، منابع آبی شهرستان را در لوای قانون از خطرات موجود عبور داده و با راهکار علمی و عملی سفره های آب زیرزمینی را با ذخایر قابل قبول برای آیندگان نیز حفظ نماییم.

 


    آزادسازی بیش از 14 هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر مسیل فیلستان2019-01-26
سرپرست امور منابع آب ورامین از آزاد سازی بیش از 14 هزار متر مربع از اراضی بستر و حریم مسیل فیلستان در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داوودی" با بیان این مطلب اظهار کرد: طبق گزارش واحد آب های سطحی امور منابع آب ورامین هنگام بازدید از منطقه قرچک اشخاصی اقدام به خاکریزی و تسطیح کود حیوانی در داخل بستر و حریم مسیل فیلستان واقع در روستای صالح آباد نموده بودند که اخطاریه لازم قانونی با قید فوریت توسط واحد آب های سطحی این امور به متخلفان ابلاغ شد.

وی افزود: پس از پیگیری های به عمل آمده سرانجام با اعلام آمادگی متخلفان خاکریزی ها و کودهای دپو شده به صورت داوطلبانه از محدوده مسیل فیلستان  جمع آوری و تخلیه گردید که با این اقدام در مجموع مساحتی افزون بر 14 هزار و 100 متر مربع از بستر و حریم این مسیل آزادسازی و رفع تصرف شد.

سرپرست امور منابع آب ورامین تاکید کرد: افرادی که قصد انجام معامله در نزدیکی رودخانه ها را دارند حتما پیش از انجام معامله از شرکت آب منطقه ای تهران استعلامات لازم اخذ کنند تا در آینده متحمل ضرر و زیان نشوند.
داوودی در پایان خاطرنشان کرد: امور منابع آب ورامین به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد شهرستان و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با جدیت و بر اساس قانون نسبت به برخورد با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی اقدام و اهتمام جدی خواهد داشت.

 


    از برداشت بیش از 373 هزار متر مکعب آب در رباط کریم جلوگیری شد2019-01-26
مدیر امور منابع آب رباط کریم از پر و مسلوب المنفعه شدن 13 حلقه چاه غیر مجاز طی دو هفته در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا مصطفی پور" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی طی دو هفته 13حلقه چاه غیرمجاز در مجموع به عمق 880 متر و آبدهی 25 لیتر در ثانیه در اراضی کیکاور، قلعه میر و منجیل آباد پر و مسلوب المنفعه شد.

وی افزود: با انجام این عملیات از خروج بیش از 373 هزار متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مصطفی پور در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب رباط کریم بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    تقدیر فرماندار شهریار از سرپرست امور آب شهریار2019-01-26
"نوراله طاهری" فرماندار شهریار از خدمات و تلاش های صادقانه و دلسوزانه سرپرست امور آب شهریار با ارائه لوحی تقدیر و تشکر نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت، فرماندار شهریار از خدمات و تلاش های صادقانه و دلسوزانه سرپرست امور آب شهریار در راستای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه های سطح شهرستان با ارائه لوحی تقدیر و تشکر نمود.

در این تقدیر نامه آمده است:

بی تردید، خدمت به مردم و رسیدگی به مشکلات آنان در چارچوب زمان و مکان نمی گنجد و هر جایگاهی که بستر رسیدگی به مسائل و حل آن را فراهم آورد، قابل ستایش و سزاوار تکریم است. چرا که گشودن گره از کار مردم و نشاندن لبخند رضایت بر چهره شهروندان کاری خدایی و ارزشمند است.

بدینوسیله از خدمات و تلاش های صادقانه و دلسوزانه شما در مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه های سطح شهرستان شهریار تقدیر و تشکر نموده، توفیق روزافزون و سلامت جنابعالی را در مسیر خدمت رسانی به کشور عزیزمان از درگاه پروردگار متعال مسالت دارم.

 

          طاهری          

فرماندار شهرستان شهریار

 


    بازدید مدیرعامل از سه پروژه مهم شرکت2019-01-23
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران به همراه معاونین و مدیران مربوطه از طرح تصفیه خانه ششم و کانال سرریز این تصفیه خانه، بند انحرافی جعفرآباد و حوضچه تغذیه مصنوعی دشت شهریار بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، طرح تصفیه خانه ششم یکی از بزرگترین تصفیه خانه های آب کشور است که در دو مدول 7.5 مترمکعبی در مجموع به ظرفیت 15 متر مکعب در حال احداث است. این تصفیه خانه از آن جهت بسیار با اهمیت است که آب شرب بخشی وسیعی از غرب تهران را تامین می کند بنابراین مدیرعامل جدید شرکت آب منطقه ای تهران بازدید از این طرح مهم در روزهای ابتدایی انتصاب خود را در اولویت برنامه های کاری خود قرار داد.

در این بازدید "سید حسن رضوی" مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران با تاکید بر نقش استراتژیک تصفیه خانه ششم تهران در تامین، انتقال و تصفیه آب شرب پایتخت گفت: با توجه به اهمیت این پروژه ضروری است که هرچه سریعتر این طرح به مرحله بهره برداری برسد.

همچنین عادل ساعدی مجری طرح آبرسانی به تهران از سد تنظمی امیر کبیر با ارائه گزارشی از مراحل مختلف اجرای طرح گفت: بخش مختلف طرح از جمله سامانه آبگیر تونل، بند انحرافی، تونل 29.5 کیلومتری امیر کبیر، بخش ساختمانی تصفیه خانه و بخش پلکانی کانال سرریز تصفیه خانه در محدوده رودخانه کن به طور کامل تکمیل و آماده بهره برداری است.

وی با بیان اینکه در صورت تامین اعتبار باقیمانده طرح به مبلغ1500 میلیارد ریال، تجهیزات باقیمانده تصفیه خانه نصب و کل مجموعه طرح و تصفیه خانه ششم وارد مدار بهره برداری خواهد شد اظهار داشت: بهره برداری از این طرح به لحاظ پدافند غیر عامل و حذف حدود 300 متر از پمپاژ آب از تصفیه خانه های موجود و آبرسانی به مناطق توسعه یافته در شمالغرب تهران نقش بسزایی در مدیریت بهینه منابع آب غرب تهران خواهد داشت.

پس از آن نیز مدیرعامل شرکت از مراحل ساخت بند انحرافی جعفرآباد و حوضچه تغذیه مصنوعی دشت شهریار بازدید کرده و با مشاور و پیمانکاران این طرح ها نیز به گفتگو پرداخت.

 


    استفاده از تجربیات مدارس کشور ژاپن با برگزاری کارگاه آموزش های محیط زیستی با تمرکز بر موضوعات آب و رودخانه2019-01-23
مدیر دفتر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران گفت: با همکاری جایکا کارگاهی یک روزه با عنوان آموزش های محیط زیستی در مدارس کشور ژاپن با تمرکز بر موضوعات آب و رودخانه به میزبانی شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "جواد اسدی" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: با توجه به اهمیت آب و لزوم فرهنگسازی در میان دانش آموزان، ششمین کارگاه تجارب مدیریت منابع آب در کشور ژاپن با عنوان آموزش های محیط زیستی در مدارس این کشور با تمرکز بر موضوعات آب و رودخانه در محل شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد.

وی افزود: این کارگاه با موضوعات آموزش های محیط زیستی در کشور ژاپن، سیاست ها و ساختار قانونی، توسعه منابع آموزشی و مثال هایی از آموزش های اجتماعی برگزار گردید و نماینده آژانس همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا) توضیحات کاملی در این خصوص ارائه داد.

مدیر دفتر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران یادآور شد: در این کارگاه آموزشی مدیران روابط عمومی، مجریان طرح احیا و تعادلبخشی منابع آب زیرزمینی شرکت های آب منطقه ای، دبیران و معلمان آموزش و پرورش، نمایندگان انجمن اولیا و مربیان برخی مدارس تهران، نماینده انجمن های مردم نهاد (NGO)و سازمان محیط زیست در این کارگاه یک روزه شرکت کرده و نماینده جایکا توضیحات مبسوطی در خصوص موضوع کارگاه ارائه داد.

وی تصریح کرد: این نشست با هدف بهره مندی و انتقال تجارب آموزش های مدارس ژاپن در تعمیق اثرگذاری آموزش ها در مدارس ایران برگزار شد.

اسدی خاطرنشان کرد: شرکت آب منطقه ای تهران نیز در راستای فرهنگسازی در میان دانش آموزان و همچنین تعمیق اثرگذاری تدریس کتاب انسان و محیط زیست اقدام به برگزاری کارگاه های عملی در مدارس برای دانش آموزان مقطع یازدهم می کند.

در پایان نیز جلسه پرسش و پاسخ میان حاضران و نماینده جایکا برگزار شد و راهکارهای مناسبی جهت فرهنگسازی موثر در مدارس ایران ارائه شد.

 


    استفاده از فرصت تحریم برای شناسایی منابع مالی جدید2019-01-23
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: برخی ساز و کارهای مالی وجود دارد که پیش از تحریم به آنها توجه نشده بود که هم اکنون با بازنگری در شیوه تامین مالی، می توان درآمدهای خوبی برای کشور و به دنبال آن شرکت ایجاد کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حسن رضوی" در سومین نشست کمیته درآمد اظهار داشت: با توجه به وضعیت اقتصادی و محدودیت منابع مالی، شرکت های دولتی باید به دنبال روش های جدید تامین مالی باشند و از این طریق برای پیشبرد اهداف به دولت کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه باید وابستگی خود به نفت را کم کنیم،گفت: شرایط اقتصادی برای همه سخت شده است و همه صنایع و بنگاه های اقتصادی تحت این شرایط قرار گرفته اند که باید با همدلی یکدیگر از این شرایط عبور کنیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران بهترین نقطه اتکا برای درآمد شرکت را اخذ مطالبات از بدهکارانی که از پرداخت بدهی خود سرباز می زنند، عنوان کرد و افزود: اشخاصی که حقوق دولتی را پرداخت نمی کنند باید شناسایی شده و نسبت به اخذ مطالبات از این افراد اقدام کرد.

وی با اشاره به اینکه در قانون بودجه سال 1397 در قالب تبصره های مرتبط امکان تهاتر بدهی ها وجود دارد، تصریح کرد: شرکت آب منطقه ای تهران می تواند در چارچوب قانون با استفاده از ظرفیت تهاتر نسبت به دریافت مطالبات خود اقدام کند.

رضوی تحریم را فرصتی برای شناسایی منابع مالی جدید عنوان کرد و گفت: برخی ساز و کارهای مالی وجود دارد که پیش از این به آنها توجه نشده بود که هم اکنون با بازنگری در شیوه تامین مالی، می توان درآمدهای خوبی ایجاد کرد.

وی با تاکید بر اینکه مبنای بودجه سال آینده باید بودجه اصلاحی سال جاری قرار گیرد، گفت: ارتباطات ما باید با وزارت نیرو و شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب بیش از گذشته تقویت شود تا چالش ها در مسیر خودش به سرعت برطرف شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران خاطرنشان کرد: با نگاهی کلان به مسائل و تعامل بیشتر با مجموعه های وزارت نیرو سال آینده را با موفقیت به پایان می رسانیم.

وی یادآور شد: ما باید سرمایه های خود را به کار و نقدینگی تبدیل کنیم که این هنر مدیریت است و همه مدیران باید چنین دیدی داشته باشند.

در این نشست نیز معاونین شرکت و سرپرست درآمد و امور مشترکین گزارشی از وضعیت درآمدی و عملکردی هر یک از امورات ارائه کرده و راهکارهای لازم جهت رفع مسائل را احصا و بررسی کردند.

 


    تعمیق اثرگذاری کتاب انسان و محیط زیست با برگزاری کارگاه های عملی2019-01-23
مدیر روابط عمومی شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب ایران از تعمیق اثرگذاری کتاب انسان و محیط زیست با برگزاری کارگاه های عملی برای معلمان و دانش آموزان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "عبدالله اسکویی" در نشست راهبری کتاب انسان و محیط زیست در بخش آب اظهار داشت: شرکت آب منطقه ای تهران جلودار کارهای فرهنگی در سراسر کشور است و در این زمینه اقدامات بسیار خوبی انجام داده است.

وی با اشاره به راهبری تدریس کتاب انسان و محیط زیست به صورت پایلوت در شهر تهران از سوی شرکت آب منطقه ای افزود: کتاب انسان و محیط زیست برای شرکت مدیریت منابع آب اهمیت ویژه ای دارد به طوری که همواره جزو مطالبات و پیگیری های شخص مدیرعامل است.

مدیرکل روابط عمومی شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه فعالیت های بخش آب پیش از آغاز سال تحصیلی 97-98 جهت تعمیق اثرگذاری تدریس کتاب انسان و محیط زیست آغاز شده است، گفت: در گام اول آیین نکوداشت این کتاب و پس از آن نیز جلسه توجیهی رئیس گروه های آموزشی آموزش و پرورش استان تهران برگزار شد.

وی یادآور شد: همچنین با توجه به لزوم بازدید از تاسیسات آبی و برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی ویژه معلمان و دانش آموزان، هماهنگی های لازم با روابط عمومی های شرکت های آب منطقه ای سراسر کشور جهت همکاری حداکثری با آموزش و پرورش استان ها و مدارس به عمل آمده است.

اسکویی افزود: با توجه به گستردگی طرح، شیوه نامه اجرایی کتاب انسان و محیط زیست به صورت پایلوت در استان تهران و با همکاری شرکت آب منطقه ای تهران پیاده سازی می شود.

وی خاطرنشان کرد: معیار ما تنها تدریس کتاب در مدارس نیست بلکه ما آمادگی برگزاری بازدیدها و کارگاه های آموزشی در هر فصل و زمان برای گروه های هدف را داریم.

در ادامه این نشست جواد اسدی مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران با اشاره به محدودیت منابع مالی گفت: علی رغم همه تنگناها، این شرکت از هیچ تلاش و فعالیتی در راستای اجرای هرچه بهتر شیوه نامه تدریس کتاب انسان و محیط زیست دریغ نمی کند و بدین منظور  نیز مشاوری انتخاب شده است.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع برای بخش آب، علاوه بر فعالیت های شرکت مشاور ما نیز با جدیت فعالیت های گوناگونی جهت پیشبرد اهداف کتاب انسان و محیط زیست انجام می دهیم که از مهمترین موارد آن می توان به بازدید معلمان، دانش آموزان و سایر اقشار از تاسیسات تامین آب استان تهران و همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی اشاره کرد.

اسدی با تاکید بر اینکه شرکت مشاور باید نقطه پیوند میان آب منطقه ای تهران و آموزش و پرورش باشد، تصریح کرد: راهنمایی های درست مشاور، حمایت های شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب و اقدامات اجرایی شرکت آب منطقه ای تهران باعث رشد و تعمیق اثرگذاری تدریس کتاب انسان و محیط زیست خواهد شد.

وی در پایان با بیان اینکه در این رابطه چندین جلسه با مولفین کتاب "انسان و محیط زیست" و همچنین معلمین برگزار شده است خاطرنشان کرد: علاوه بر آن کارشناسان شرکت آب منطقه ای تهران با حضور در مدارس نسبت به برگزاری کارگاه های عملی و تئوری برای دانش آموزان اقدام کرده است تا همزمان با تدریس این کتاب آموزش های عملی نیز از سوی متخصصان ارائه شود.

 


    از برداشت بیش از 87 هزار متر مکعب آب در فیروزکوه جلوگیری شد2019-01-22
مدیر امور منابع آب شهرستان فیروزکوه گفت: 5 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور طی دو روز کاری پر و مسلوب المنفعه شد.

به گزارش روابط عمومی، "مصطفی عباسی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی 5 حلقه چاه غیر مجاز در اراضی سیمین دشت از شهرستان فیروزکوه، پر و مسلوب المنفعه شد.

وی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در مجموع 123 متر عمق و 7.2 لیتر بر ثانیه آبدهی داشته است، تصریح کرد: با انجام این عملیات از خروج 87 هزار و 246 متر مکعب آب در  سفره های زیرزمینی این شهرستان جلوگیری شده است.

عباسی ادامه داد: در این مدت 4 حلقه چاه غیر مجاز شناسایی، 5 حکم قضایی صادر و 5 حکم قضایی اخذگردیده است.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان فیروزکوه بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    جلوگیری از برداشت بیش از 674 هزار مترمکعب از آبخوان های ورامین2019-01-22
سرپرست امور منابع آب ورامین گفت: با انسداد پنج حلقه چاه غیر مجاز از برداشت بیش از 674 هزار متر مکعب آب از منابع آب زیرزمینی این امور جلوگیری به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داوودی" با بیان مطلب فوق اظهار داشت: با تلاش مأمورین واحد بازرسی و نظارت این امور و همکاری واحد حقوقی طی هفته گذشته نسبت به انسداد پنج حلقه چاه غیر مجاز با مجموع عمق 289 متر و دبی 53 لیتر بر ثانیه در اراضی ورامین پر و مسلوب المنفعه شد.

وی افزود: با این اقدام از برداشت غیرمجاز سالانه بیش از 674 هزار و 280 متر مکعب آب از آبخوان های منطقه جلوگیری به عمل آمده و این میزان آب در سفره های آب زیرزمینی ذخیره می شود.

سرپرست منابع آب ورامین تصریح کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

داوودی در پایان خاطر نشان کرد: گروه گشت و بازرسی امور منابع آب ورامین بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی می کند.

 


    انسداد 9 حلقه چاه غیر مجاز در اسلامشهر2019-01-22
سرپرست امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از پر و مسلوب المنفعه شدن 9 حلقه چاه غیر مجاز و در نتیجه جلوگیری از برداشت بیش از 524 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی9 حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 504 متر و آبدهی 26.5 لیتر در ثانیه پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 524 هزار و 700 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.
وی ادامه داد: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب و همچنین جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه است.

گیتی پژوه در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب اسلامشهر بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


« 1 2 3 4 » Page: