Wednesday, 14 Khordad 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
رحلت امام خمینی (ره)
کرونا
شعار سال
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

    15 هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر نهر فیروز آباد شهر ری آزادسازی شد2018-05-30
مدیر امور منابع آب شهر ری گفت: 15 هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر نهر فیروز آباد با هوشیاری اکیپ گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی رفع تصرف شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حمیدرضا حسینی" با بیان مطلب فوق اظهار داشت: طبق گزارش واحد آب های سطحی امور منابع آب شهر ری و با عنایت به پیگیری به عمل آمده مساحتی در حدود  150 هزار متر مربع از بستر نهر فیروزآباد آزاد سازی شد که با انجام این عملیات از آسیب به منابع آبی به خصوص منابع آب های زیر زمینی جلوگیری به عمل آمد.

مدیر امور منابع آب شهر ری با بیان اینکه گروه های گشت و بازرسی با هوشیاری کامل در منطقه حضور دارند، اظهار داشت: بر اساس قانون توزیع عادلانه آب آلودگی منابع آب و تصرف حریم و بستر رودخانه ها تخلف بوده و با قاطعیت با آن برخورد می شود.

وی در پایان ضمن هشدار به متخلفان خاطرنشان کرد: هر گونه حفر و بهره برداری از چاه های غیرمجاز، احداث سازه در بستر و حریم رودخانه ها و همچنین برداشت غیرمجاز شن و ماسه جرم محسوب شده و امور منابع آب شهر ری با همکاری دستگاه قضایی با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی برخور قاطع خواهد کرد.

 

 


    دیدار با خانواده معظم شهید سبحان زیادی2018-05-30
مشاور مدیرعامل در امور ایثارگران با حضور در منزل خانواده معظم شهید سبحان زیادی با خانواده این شهید معظم دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مشاور مدیرعامل در امور ایثارگران و همچنین "علی اصغری" مدیر منابع انسانی، آموزش و رفاه شرکت با حضور در منزل خانواده این شهید از مقام شامخ آن شهید همام و مادر وی تجلیل کردند.

گفتنی است، شهید سبحان زیادی در سازمان آب  استخدام شد و در تاریخ 59.2.8 در هنگام بازگشت از سربازی در  بمب گذاری ساختمان مخابرات تهران به فیض شهادت نائل گردید.

 


    ساخت و ساز غیرمجاز عامل اصلی تشدید آثار سیلاب لواسانات 2018-05-30
دبیر کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: بارش شدید باران باعث حمل و انتقال حجم زیادی از واریزه ها ازشیب های مشرف به مجاری مسیل ها و آبراه های منطقه به مسیر اصلی رودخانه جاجرود دربخش رودبار قصران در محل روستای رودک گردید و وجود ساخت و سازهای غیرمجاز (ویلاها ورستوران ها) موجب تشدید آثار سیلاب لواسانات شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "هژیر باقرنژاد" در نشست کمیته مدیریت بحران و پدافندغیرعامل شرکت و بررسی سیل دوم خرداد لواسانات گفت: بارش های شدیدی از ساعت 13:30 الی 18:30 در مورخ دوم خرداد به وقوع پیوست که ایستگاه های باران سنجی میزان بارش ها طی این مدت را حدود 70 میلی متر ثبت کرده اند.

وی افزود: این میزان بارش در مدت فقط پنج ساعت و در یک منطقه جغرافیایی محدود، براساس اطلاعات دریافتی از دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت باعث ایجاد سیلابی با حداکثر دبی 150 مترمکعب در ثانیه شد که به دلیل انحراف آب رودخانه جاجرود بخشی از جاده دسترسی منطقه به زیر آب رفت.

دبیر کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران ساخت و سازهای غیرمجاز را یکی از عوامل تشدید آثار سیلاب اخیر عنوان کرد و گفت: به دلیل انسدادمسیر جریان رودخانه توسط واریزه های انتقالی از شیب های حوزه آبریز مسیل عمود برجریان رودخانه در یک محدوده کوچک (رودک) سیلاب از مسیر اصلی رودخانه خارج و به خانه ها ی ویلایی و رستوران های غیرمجاز ساخته شده درحریم رودخانه سرازیر شد.

وی با اشاره به  فوت یک نفر از تبعه کشور افغانستان در یکی از ویلاهای غیر مجاز واقع در حریم رودخانه گفت: بر اساس بررسی های صورت گرفته 4 باب رستوران غیرمجاز به طور کامل تخریب و 4 باب واحد ویلایی غیر مجاز زیر گل و لای مدفون شد. همچنین 12 دستگاه واحد ویلایی و رستوران غیرمجاز دچار آبگرفتگی و آسیب شدید شدند.

باقرنژاد با بیان اینکه در این حادثه چهار عدد پل فلزی و دیوارهای حفاظتی حاشیه رودخانه جاجرود و جاده فشم تخریب گردید و آسیب های جدی به سازه های زیربنایی همچون تاسیسات برق، گاز و تلفن وارد آمده است، یادآور شد: در سیلاب محدوده مسیل ترک مزرعه نیز 25 دستگاه خودرو بین 30 تا 100 درصد دچار آسیب شدند.

وی با اشاره به اقدامات گروه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و سایر واحدهای شرکت آب منطقه ای تهران در این زمینه گفت: از دقایق ابتدایی بارش و پیش بینی وقوع سیلاب و همچنین در زمان وقوع سیلاب اطلاع رسانی درون سازمانی و برون سازمانی به واحدهای ذیربط از جمله مدیریت منابع آب ایران، کارگروه امور سیل، استانداری، فرمانداری، بخشداری و سازمان پیشگیری شهرداری تهران انجام و پس از آن با حضور موثر و به موقع مدیرعامل محترم شرکت، معاون محترم حفاظت و بهره برداری و مدیریت امور منابع آب شمیرانات و انجام هماهنگی های لازم ماشین آلات مورد نیاز به سرعت به منطقه حادثه دیده منتقل شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با همکاری خوب واحدهای مربوطه و هماهنگی منسجم بین بخش های مختلف مسیر رودخانه بازگشایی و جریان سیلاب به بستر طبیعی رودخانه بازگردانده شد.

 


    ارتقا تکریم ارباب رجوع با استقرار میز خدمت2018-05-30
دبیر کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی شرکت آب منطقه ای تهران گفت: گام های ابتدایی در جهت استقرار میز خدمت در ستاد و امورهای تابعه برداشته شده که این مهم باعث ارتقا تکریم ارباب رجوع می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا سنجری نیا" در نشست کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی با بیان مطلب فوق اظهار داشت: میز خدمت موضوعی است که امسال از سوی مقام عالی ریاست جمهوری به صورت جدی مطرح و از طریق سازمان امور اداری و استخدامی به کلیه دستگاه های اجرایی ابلاغ و از سوی استانداران سراسر کشور در حال پیگیری است.

وی  با بیان اینکه از سال گذشته موضوع میز خدمت در شرکت آب منطقه ای تهران با جدیت مطرح شده است گفت: گام های اولیه این موضوع برداشته شده و با همکاری و پشتیبانی همه بخش ها باید در جهت اهداف مورد نظر دولت تکمیل شود.

مشاور مدیرعامل راه اندازی سامانه ساماب و امضا تفاهم نامه با دفاتر پیشخوان را گامی مهم در جهت تکریم ارباب رجوع عنوان کرد و افزود: میز خدمت یک ضرورت و تکلیف قانونی است  و جزو آیتم های مورد ارزیابی از سوی سازمان های بالادست محسوب می گردد.

وی با اشاره به اینکه کارشناس میز خدمت باید از کارشناسان متخصص، مطلع، شایسته و ماهر باشد، یادآور شد: فضای مناسبی باید برای استقرار میز خدمت در نظر گرفت که به صورت پیوسته  پاسخگوی ارباب رجوع بوده و از سرگردانی مراجعه کنندگان جلوگیری کند.

سنجری نیا با تاکید بر ارائه خدمات به صورت الکترونیکی گفت: خدمات الکترونیکی نیز بخش مهم میزخدمت غیر حضوری  است و  مورد ارزیابی است که این درگاه در ابتدا باید برای ارزیابان به عنوان کاربر قابل استفاده باشد بنابراین همواره باید به دنبال ارتقا و بهبود درگاه خدمات الکترونیکی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: با عنایت به تاکیدات مدیرعامل شرکت تحقق اهداف میزخدمت مستلزم همکاری تمامی معاونت ها و دفاتر و امورات شرکت می باشد.

مشاور مدیرعامل در پایان گفت: تلفن گویا و تهیه و بروزآوری اطلاعات دفترچه راهنمای ارباب رجوع نیز از دیگر اقدامات در دست اجراست که امیدواریم با همکاری بخش های ذیربط زودتر به سرانجام برسد.

 


    جلوگیری از برداشت بیش از267 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در تهران بزرگ2018-05-28
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی هفته گذشته با انسداد 10 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه بیش از 267 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق افزود: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی هفته گذشته  10 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران، شمیرانات و پردیس در مجموع به عمق  364 متر و با دبی 13.5  لیتر برثانیه  پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 267 هزار  و 300 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های سطحی  5 مورد صدور اخطاریه و در بخش آب های زیرزمینی 5 مورد احکام قضایی اخذ شده، 9 مورد کنترل بهره برداری ، 2 مورد چاه غیر مجاز شناسایی و منجر به صدور اخطاریه گردید و همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 2 دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.

نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    توسعه، ترمیم و بازسازی ایستگاه های هیدروکلیماتولوژی2018-05-28
مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران از توسعه، ترمیم و بازسازی ایستگاه های هیدروکلیماتولوژی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن برنا" با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به خلاء آماری و ضرورت دریافت آمار واطلاعات تبخیر سنجی در محدوده جنوب غربی استان تهران، احداث ایستگاه تبخیر سنجی پرند به عنوان یکی از ایستگاه های منتخب در پایش کمی وکیفی منابع آب در دستور کار این دفتر قرارگرفت که از مرداد ماه سال جاری عملیات احداث آن، در چندین مرحله اجراگردید ه است.

 وی ادامه داد: با شروع سال آبی جدید (مهر 96) بخشی از ادوات ایستگاه با توجه به مشکلات عدیده موجود مورد بهره قرارگرفته است. لذا با توجه به اهمیت دریافت آمار و اطلاعات منطقه ولزوم دریافت آمار و اطلاعات به صورت آنلاین، نسبت به تجهیز ایستگاه فوق به سیستم دستگاه های الکترونیکی نوین اقدام شد که با نصب دستگاه های جدید و تکمیل ایستگاه عملا ایستگاه مذکور از اول اردیبهشت ماه 1397 به بهره برداری رسیده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص ایستگاه هیدرومتری حبله رود - سیمین دشت تصریح کرد: از آنجائی که در حوزه رودخانه سیمین دشت با توجه به آبدهی نسبتاً مناسب رودخانه در محل ایستگاه هیدرومتری حبله رود - سیمین دشت که در مواقع طغیان رودخانه و فصول سیلابی اندازه گیری از دبی رودخانه بسیار دشوار وپرمخاطره می باشد براین اساس ضرورت خرید یک دستگاه پل تلفریک نیمه اتوماتیک در دستور کار این دفتر قرار گرفت که پس از انجام تمهیدات لازم این اقدام به ثمر رسید.

برنا همچنین در پایان اضافه کرد: انجام عملیات از پائیز 96 آغاز گردید که با توجه شرایط نامناسب جوی و شرایط آبدهی رودخانه، و مراحل دریافت و اختصاص انشعاب برق از سوی اداره برق فیروزکوه  عملیات نصب و راه اندازی آن در اردیبهشت 97  اتمام و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن 22 حلقه چاه غیر مجاز در رباط کریم2018-05-28
مدیر امور منابع آب رباط کریم از پر و مسلوب المنفعه شدن 22 حلقه چاه غیر مجاز در اردیبهشت ماه در محدوده عملکرد این امور خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا  مصطفی پور" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی طی اردیبهشت ماه  22 حلقه چاه غیرمجاز در مجموع به عمق  627 متر و آبدهی 43 لیتر در ثانیه پر و مسلوب المنفعه شد.

وی افزود: با انجام این عملیات از خروج بیش از 818 هزار متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مصطفی پور در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب رباط کریم بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    نرم افزار جامع و هوشمند HSE پیاده سازی می شود2018-05-28
دبیر کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: به منظور یکپارچه سازی، هوشمندسازی و مستند سازی اقدامات در حوزه سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) نرم افزار جامع و هوشمند HSE پیاده سازی می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "هژیر باقرنژاد" با بیان مطلب فوق اظهار داشت: در کشورهای توسعه یافته جهان از مدت ها پیش شاهد توجه به مقوله مدیریت HSE بودیم به طوری که این موضوع در کشور ما نیز طی چند سال اخیر مورد توجه مدیران و مسئولان قرار گرفته و زمینه و بستر فرهنگی مدیریت HSE به سرعت در حال تکمیل و شکل گیری است و این روند در صنایع مختلف با سرعت و شتاب متفاوتی نسبت به یکدیگر وجود دارد.

وی افزود: منظور از سیستم مدیریتی HSE یعنی ایجاد نظامی هدفمند و سازماندهی شده با برنامه ریزی خاص که باتهیه دستورالعمل ها، روش های اجرایی و استانداردها، مقررات جاری در یک سازمان استقرار یافته ومورد بازنگری و در مقاطعی نیز اصلاح می گردد.

دبیر کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با اشاره به مزایای سیستم مدیریتی HSE گفت: حداقل رساندن حوادث، بیماری های شغلی و عوارض زیست محیطی، کاهش و به حداقل رساندن هزینه های بیمه ای، ایجاد سیستم ممیزی، آموزش و امور فرهنگی،  تعهدپذیری سازمانی،  تغییر در نگرش و  بهبود مستمر از جمله مزایای این سیستم است بنابراین هرگامی در راه توسعه و گسترش HSE یک پیروزی در راستای حفظ سرمایه ها و بهبود برنامه های توصیه ای می باشد.

وی یادآور شد: به منظور یکپارچه سازی، هوشمندسازی و مستند سازی اقدامات در حوزه سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) و پیرو سیاست گذاری شرکت مدیریت منابع آب ایران مبنی بر بکارگیری چارچوب واحد در صنعت آب کشور در این بخش ، تهیه و پیاده سازی نرم افزار جامع و هوشمند HSE در دستور کار گروه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و HSE شرکت قرار گرفت.

وی در پایان گفت: در همین راستا و به جهت هم اندیشی و استفاده از نظرات کارشناسی همکاران کارگاه آموزش تخصصی نرم افزار مربوطه با حضور تعدادی از مدیران و همکاران شرکت و ارائه شرکت دانش بنیان و طراح این نرم افزار برگزار گردید.

 


    مدیریت سبز یکی از شاخص های ارزیابی عملکرد دستگاه های دولتی است2018-05-27
دبیر کمیته مدیریت عملکرد شرکت آب منطقه ای تهران گفت: مدیریت سبز به یکی از ملاک ها و شاخص های ارزیابی عملکرد دستگاه های دولتی تبدیل شده است؛ از این رو اقدامات به عمل آمده در خصوص برنامه ریزی و اجرای شاخص های مشخص شده دستگاه ها در زمینه مدیریت سبز در امتیاز ارزیابی این دستگاه ها اعمال می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، " علیرضا سنجری نیا" در نشست کمیته مدیریت عملکرد که با حضور اعضاء و جمعی از مدیران و صاحب نظران حوزه محیط زیست برگزار شد،  با بیان این مطلب اظهار کرد: دغدغه های زیست محیطی و نحوه تعامل انسان ها با محیط زیست، صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی بایستی همواره مد نظر سازمان ها و  کارکنان قرار گیرد.

مشاور مدیر عامل با بیان اینکه کشورهایی که  موضوعات زیست محیطی برای آن ها  مهم تلقی می شود، جزء کشورهای پیشرفته محسوب می شوند، تصریح کرد: مصرف انرژی در کشور ما  14 برابر میانگین جهانی است و این میزان در شان جایگاه وزین ملت ما نیست.

سنجری نیا افزود: به منظور مدیریت و کنترل میزان آلودگی ها و مصارف آب، انرژی و کاغذ در دولت، از سال های 1383 و 1382 موضوع مدیریت سبز یا دولت سبز در قانون بودجه دولت دیده شد.

وی با اشاره به اینکه همچنین از سال 1384 موضوع مدیریت سبز به برنامه چهارم توسعه و بعدها به برنامه های پنجم و ششم توسعه وارد شد، یادآور شد: به رغم آنکه مساله مدیریت سبز در دستگاه های دولتی به عنوان یک قانون به تصویب رسید، این مبحث با فراز و نشیب هایی همراه شد و  با وجود اینکه مدیریت سبز، ساز و کاری بسیار قوی برای مدیریت مصارف جاری دولت ها است، توجه لازم به اجرای این قانون  معطوف نگردیده است و  با عنایت به پیگیری مجدانه این امر از سوی مسوولین  قرار بر این است که مدیریت سبز در دستگاه های اجرایی عملیاتی شود.

 

مدیریت سبز یکی از روش های کنترل هزینه های جاری دولت ها


سنجری نیا با بیان اینکه یکی از چالش های مهم دولت ها این است که مصارف آنها قابل کنترل نیست و همین امر منجر به آن شده که مدام هزینه های جاری آن ها افزایش یابد، اظهار کرد: یکی از روش های کنترل هزینه های جاری دولت ها، مدیریت سبز است که با برخورداری از دستورالعمل و آیین نامه های مشخص و مدون به مدیریت مصرف آب و انرژی و کاغذ در دستگاه های دولتی کمک می کند.
وی ادامه داد: همچنین مدیریت مصرف آب، انرژی و مدیریت تولید پسماند، در نهایت به حفظ محیط زیست، کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و کاهش آلودگی هوا کمک می کند.
وی با اشاره به تجربه کشورهای موفق در زمینه مدیریت سبز برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، آلودگی هوا و مصرف سوخت از این طریق، اظهار کرد: این موضوع برای کشور ما که اصلاح الگوی مصرف سوخت و انرژی در آن ضروری است، می تواند بسیار مهم باشد.
دبیر کمیته  مدیرت عملکرد شرکت آب منطقه ای تهران  همچنین از مدیریت سبزبه عنوان تجارب موفق جهانی نام برد و خاطرنشان کرد: در حالی که آمارها نشان می دهد مصرف منابع انرژی و آب در ایران بسیار بیشتر از میانگین جهانی است، اجرای مدیریت سبز می تواند راهکاری موفق برای کاهش این اختلاف میانگین مصرف باشد.

سنجری نیا در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت جشنواره شهید رجایی  در ارزیابی دستگاه های دولتی عنوان کرد: تلاش های همگانی تمامی دفاتر برای حصول امتیاز شایسته و جایگاه واقعی شرکت به خوبی انجام شد  و کسب رتبه بالای شرکت در بین دستگاه های اجرایی تجلی تلاش های مخلصانه یکایک مدیران و کارکنان شرکت می باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد : بر این اساس، تلاش ها بایستی هدفمند بوده  تا در میان دستگاه های اجرایی با توجه به پتانسیل بالای علمی، فنی و اجرایی شرکت بتوان  به خوبی درخشید؛  خاصه اینکه امسال در مقایسه با سال گذشته  رشد چشمگیری داشته ایم.

 


    ارائه خدمات مربوط به آب های زیرزمینی در بیش از 80 درصد دفاتر پیشخوان دولت شهرستان های استان تهران2018-05-27
مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران از ارائه خدمات مربوط به چاه های آب در بیش از 80 درصد دفاتر پیشخوان دولت شهرستان های استان تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با بیان مطلب فوق اظهار داشت: از برنامه چهارم توسعه بحث دولت الکترونیک در کشور مطرح شد تا ارائه خدمات به  مراجعین را در بستر اینترنتی عرضه شود. شرکت آب منطقه ای تهران از اواخر سال گذشته به صورت پایلوت اقدام به ارائه برخی خدمات خود از طریق دفاتر پیشخوان دولت در چهار شهرستان استان تهران نمود.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه ساماب در جهت ارائه خدمات در کوتاهترین زمان و مدیریت هرچه بهتر بر منابع آبی تصریح کرد: در حال حاضر اطلاعات مربوط به منابع آب زیرزمینی در سامانه ساماب در شرکت آب منطقه ای تهران بارگذاری شده و فرایندهای مربوط به درخواست مشترکان صرفا از طریق این سامانه صورت می پذیرد.

وی از شرکت آب منطقه ای تهران  به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در زمینه استفاده از سامانه ساماب یاد کرد و گفت: قدم های بسیار خوبی در این زمینه برداشته شد به نحوی که انجام بخشی از فرایندها از طریق دفاتر پیشخوان دولت از اواخر سال گذشته به صورت پایلوت در شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچک، دماوند و فیروزکوه به اجرا درآمد.

حبیبی از فراگیر شدن ارائه  برخی خدمات مربوط به چاه های آب ( اخذ درخواست متقاضیان) در دفاتر پیشخوان دولت در سراسر استان تهران به جز امور آب تهران بزرگ خبر داد و ادامه داد: هم اکنون ارائه خدمات  و ثبت درخواست در محدوده عملکرد تمامی امور منابع آب به غیر از حوزه امور منابع آب تهران بزرگ از طریق دفاتر پیشخوان دولت انجام می شود.

مدیر دفتر حفاظت از منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران افزود: ارائه خدمات و ثبت درخواست های مربوط به چاه آب در تهران بزرگ  هم تا یک ماه آینده محقق می شود و  با انجام این مهم، سامانه ساماب در دفاتر پیشخوان دولت سراسر استان تهران فراگیر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ارائه خدمات و ثبت درخواست ها در شهرستان های استان تهران صرفا از طریق دفاتر پیشخوان دولت صورت می گیرد، اظهار داشت: این اقدام در راستای تحقق دولت الکترونیک و تکریم ارباب رجوع صورت گرفته و متقاضیان  با مراجعه به نزدیکترین دفتر پیشخوان درخواست مربوطه را ارائه می دهند.

حبیبی در پایان اظهار امیدواری کرد:  انشاءالله روزی برسد که  حتی المقدور انجام حداکثر موارد مربوط به ارائه درخواست تا اخذ پاسخ از دفاتر پیشخوان انجام شود ومی توان  بر این اساس سامانه ساماب را از جمله بهترین نرم افزارهای منابع آبی دانست.

 


    پنج حلقه چاه غیر مجاز در دماوند پر و مسلوب المنفعه شد2018-05-27
سرپرست امور منابع آب دماوند از پر و مسلوب المنفعه شدن پنج حلقه چاه غیر مجاز طی یک هفته کاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "منصور مردانی" با اعلام مطلب فوق گفت: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی  پنج حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 104 متر و دبی سه  لیتر در ثانیه  در محدوده عملکرد این امور پرومسلوب المنفعه گردید.

وی افزود: .با انجام این عملیات   از خروج 59 هزار و 400   مترمکعب آب از دشت دماوند جلوگیری شده است.

مردانی با اشاره به اینکه 11 حلقه چاه غیر مجاز نیز شناسایی شده است، تصریح کرد:  همچنین ادوات چهار حلقه چاه غیر مجاز که در حال حفاری بوده توقیف و به پارکینگ امور آب منتقل گردید.

مردانی  در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب دماوند بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن 23 حلقه چاه غیر مجاز در شهریار2018-05-27
مدیر امور منابع آب شهریار گفت: با پر و مسلوب المنفعه شدن 23 حلقه چاه غیر مجاز در اردیبهشت ماه سال جاری از برداشت بیش از یک میلیون متر مکعب آب در سال جلوگیری می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با بیان مطلب فوق افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی 23 حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق یک هزار و 150 متر و آبدهی 51 لیتر بر ثانیه در اراضی محدوده عملکرد امور آب شهریار پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین افزود: با انجام این عملیات از خروج  یک میلیون متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب شهریار خاطر نشان کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

مرادی نسب در پایان خاطر نشان کرد: گروه گشت و بازرسی امور منابع آب شهریار بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    آزادسازی 1550 مترمربع از اراضی حریم و بستر نهر طبیعی طغان-خاوه2018-05-27
مدیر امور منابع آب ورامین گفت: 1550 مترمربع از اراضی حریم و بستر نهر طبیعی طغان خاوه با هوشیاری اکیپ گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی رفع تصرف شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آّ منطقه ای تهران، "حسن زحمتکش" با بیان مطلب فوق اظهار داشت: طبق گزارش واحد آب های سطحی این امور هنگام بازدید از منطقه ورامین ،اشخاصی اقدام به کاشت درخت در بستر نهر طبیعی طغان-خاوه  واقع در روستای حصارحسن بیگ بخش جواد آباد شهرستان ورامین نموده و موجبات انسداد نهر مذکور را  فراهم آورده بودند .

وی افزود: لذا اخطاریه لازم قانونی با قید فوریت  توسط واحد آب های سطحی امور منابع آب ورامین به نامبردگان ابلاغ و با اعلام آمادگی و با هزینه متخلفان درخت ها از داخل بستر نهر طبیعی طغان-خاوه جمع آوری و تخلیه گردیدکه با این اقدام مساحتی در حدود 1550 متر مربع از بستر نهر طبیعی طغان –خاوه آزادسازی و رفع تصرف گردید و بدین ترتیب از آسیب به منابع آبی بخصوص منابع آب های زیر زمینی جلوگیری به عمل آمد.

زحمت کش در ادامه از توقیف یک دستگاه لودر و کامیون در این نهر خبر داد و گفت: طبق گزارش گشت واحد آبهای سطحی این امور هنگام بازدید از منطقه شهرستان ورامین مشخص گردید شخص دیگری با یک دستگاه لودر و کامیون مبادرت به برداشت شن و ماسه از داخل بستر و حریم نهر طبیعی طغان – خاوه واقع در محدوده روستای خاوه از توابع بخش جواد آباد شهرستان ورامین نموده که با قید فوریت دستور قضایی توسط واحد آبهای سطحی و حقوقی این امور  از مراجع ذیصلاح اخذ و در حضور مأموران نیروی انتظامی ،لودر و کامیون متخلف در محل توقیف و به پارکینگ منتقل گردید .

مدیر امور منابع آب ورامین با بیان اینکه گروه های گشت و بازرسی با هوشیاری کامل در منطقه حضور دارند اظهار داشت: بر اساس قانون توزیع عادلانه آب آلودگی منابع آب و تصرف حریم و بستر رودخانه ها  تخلف بوده و با قاطعیت با آن برخورد می شود.

وی در پایان ضمن هشدار به متخلفان خاطرنشان کرد: هر گونه حفر و بهره برداری از چاه های غیرمجاز ، احداث سازه در بستر و حریم رودخانه ها و همچنین برداشت غیرمجاز شن و ماسه جرم محسوب شده و امور منابع آب ورامین  با همکاری دستگاه قضایی با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی برخور قاطع خواهد کرد.

 


    سیل، احکام قضایی را اجرا کرد2018-05-26
مدیر امور منابع آب شمیرانات گفت: در پی وقوع سیل هفته گذشته بیش از 24 ساختمان و رستوران که به صورت غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه جاجرود ساخته شده بودند و احکام قضایی جهت قلع و قمع آنها صادر شده بود، تخریب گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "جواد غفاری" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: در روز چهارشنبه (دوم خرداد 1397) در اثر بارش شدید باران که از ساعت 13:30 عصر شروع  و تا ساعت 18:30 ادامه داشت، سیلاب حاصل از بارش، باعث حمل گسترده رسوبات واریزه ای  توسط  مسیل ها و آبراه های منطقه گشته و دربخش رودبار قصران در محل روستای رودک به دلیل وجود ساخت و سازهای غیرمجاز انسداد مسیر جریان آب رودخانه باعث انحراف آب و ورود خسارت سنگین به ساختمان های حاشیه رودخانه و همچنین تاسیسات زیربنایی از جمله تخریب جاده ارتباطی فشم- تهران، تیرهای برق، تلفن و لوله گاز شد.

وی افزود: طبق بازدید و گزارش های اولیه میدانی، در اثر این حادثه در بخش رودبار قصران تعداد چهار مورد رستوران در حاشیه رودخانه بطور کامل تخریب و بالغ بر 12 مورد رستوران و ویلا  نیز در اثر سیلاب دچار آبگرفتکی و خسارت شدید به تاسیسات شده اند. همچنین چهار فقره پل  فلزی نیز توسط سیلاب بطور کامل منهدم و  تعدادی دیوار حفاظتی حاشیه رودخانه جاجرود تخریب و  4 باب ساختمان ویلایی در زیر گل و لای حاصل از سیلاب مدفون شده اند که متاسفانه در این حادثه یک نفر سرایدار از تبعه کشور افغانستان حاضر در یک ساختمان غیرمجاز به دلیل شدت سیلاب در زیر گل و لای و در داخل ساختمان جان خود را از دست داده است.

مدیر امور منابع آب شمیرانات تصریح کرد: در شهر لواسان نیز گل و لای حاصل از سیلاب مسیل ترک مزرعه باعث  ورود خسارت سنگینی به سطح شهر و خودروها نموده و بیش از 25 خودرو در این حادثه بین 30 الی 100 درصد خسارت مالی دیده اند.

وی در پایان با اشاره به حضور مدیرعامل و معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران در محل وقوع سیل و صدور دستورات مقتضی اظهار داشت: عوامل زحمتکش امور منابع آب شمیرانات،مدیریت بحران وپدافند غیرعامل به همراه سایر بخش های اجرایی از اولین ساعات بروز بارش شدید باران و آغاز سیلاب، در مناطق خسارت دیده حاضر و با تدارک و حمل  دستگاه های سنگین شامل  لودر و بیل مکانیکی به منطقه رودک بخش رودبار قصران ، نسبت به برگرداندن آب به مسیر جریان اولیه رودخانه جاجرود  به منظور جلوگیری از گسترش خسارت و  بازگشایی جاده ارتباطی فشم – تهران  اقدام نمودند.

 


    آزادسازی دو هزار مترمربع از اراضی بستر و حریم رودخانه فرح رود فیروزکوه2018-05-26
مدیر امور آب فیروزکوه از آزادسازی مساحتی بیش از دو هزار مترمربع از بستر رودخانه فرح رود خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام این خبر اظهار کرد: امور آب فیروزکوه با حضور کارشناسان آب های سطحی، حقوقی و گشت و بازرسی این امور و نظارت نمایندگان انتظامی، با استفاده از تجهیزات مهیا شده نسبت به آزادسازی دو هزار متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه فرح رود واقع در روستای اهنز فیروزکوه اقدام نمود.

وی ادامه داد: در این عملیات 18 آلاچیق تخریب و حریم و بستر رودخانه به حالت اول خود اعاده گردید.

مدیر امور آب فیروزکوه با هشدار نسبت به لزوم هوشیاری مردم به هنگام انجام معاملات در نزدیکی رودخانه ها گفت: افرادی که قصد انجام معامله در نزدیکی رودخانه ها را دارند حتما پیش از انجام معامله از شرکت آب منطقه ای تهران استعلامات لازم اخذ کنند تا در آینده متحمل هیچگونه ضرر و زیان نشوند.

عباسی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب فیروزکوه به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد شهرستان و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با جدیت و بر اساس قانون نسبت به برخورد با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی اقدام و اهتمام جدی خواهد داشت.

 


    چهار حلقه چاه غیر مجاز در شهرری پر و مسلوب المنفعه شد2018-05-26
مدیر امور منابع آب شهرستان ری گفت: چهار حلقه چاه غیر مجاز طی یک هفته در محدوده عملکرد این امور پر و مسلوب المنفعه شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حمید رضا حسینی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی چهار حلقه چاه غیرمجاز در مجموع به عمق 81 متر و آبدهی 2.1 لیتر در ثانیه در اراضی شهرستان ری، پر و مسلوب المنفعه شد .

 وی ادامه داد: با انجام این عملیات از خروج بیش از 39 هزار متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد .

حسینی با بیان اینکه طی این مدت همچنین 7 حلقه چاه غیر مجاز شناسایی و 12 حکم قضایی نیز صادر شده است، تصریح کرد: دو حکم قضایی نیز اخذ و 12 چاه کشاورزی مورد کنترل و بهره برداری قرار گرفته است.

حسینی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان ری بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    شرکت آب منطقه ای تهران شایسته تقدیر ویژه شناخته شد2018-05-26
بر اساس ارزیابی های صورت گرفته توسط استاندار تهران، شرکت آب منطقه ای تهران در راستای ترویج و توسعه فرهنگ نورانی اقامه نماز شایسته تقدیر ویژه شناخته شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد حسین مقیمی" استاندار تهران در این خصوص با اهداء لوح تقدیری از "محمد رضا بختیاری" مدیر عامل شرکت تقدیر کرد.

 این تقدیر در جهت ترویج و توسعه  فرهنگی نورانی اقامه نماز انجام گردیده است.

در این تقدیر نامه آمده است:

نظر به اینکه در ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی در جهت ترویج و توسعه فرهنگ نورانی نماز که بر مبنای طرح جامع نظارت و ارزیابی دستگاه های اجرایی صورت گرفته، شرکت آب منطقه ای  تهران شایسته تقدیر ویژه شناخته شده است.

بدینوسیله از تمامی کسانی که در دستیابی به این مهم سهم به سزایی داشته اند، تشکر و قدردانی نموده و توفیق روزافزون همکاران را از درگاه خداوند سبحان تحت توجهات حضرت و لیعصر (عج) و با تاسی از رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مسئلت دارم.

محمد حسین مقیمی

استاندار تهران

 

 


    اولین جلسه هماهنگی مجریان طرح ها در سال جدید برگزار شد2018-05-26
معاون طرح و توسعه شرکت از برگزاری اولین جلسه هماهنگی مجریان طرح ها درسال 1397 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "رضا مومنی" در ابتدای این نشست به ارائه مطالبی در خصوص ضرورت مستند سازی طرح های عمرانی بخش آب پرداخته و با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در دهمین گردهمایی معاونان طرح و توسعه از تدوین ساختار درختی مستند سازی بر اساس چارچوب نشریه 208 و ابلاغ به شرکت های آب منطقه ای کشور خبر داد.

مومنی در ادامه خاطر نشان کرد: تا پایان تیرماه سال جاری با استقرار سامانه ایجاد پایگاه داده متمرکز طرح های عمرانی، مستند سازی دیجیتالی صورت گرفته از طریق سامانه مذکور راهبری خواهد  شد.

در ادامه جلسه "محمدرضا بختیاری" مدیرعامل شرکت ضمن تاکید بر ضرورت مستندسازی فنی طرح های عمرانی از اقدامات و تلاش های صورت گرفته در این رابطه تشکر  نموده و  تصریح کرد: در صورت مدیریت صحیح مستندسازی فنی روند عملیات اجرایی طرح ها، علاوه بر استفاده از دانش مستند شده در طرح های مشابه آتی می توانیم در دوره بهره برداری این طرح ها شاهد ارتقای کمی و کیفی سیستم و کاهش هزینه ها باشیم.

همچنین "معصومه آقاجانی"  ذیحساب طرح های عمرانی شرکت به ارائه گزارش آخرین وضعیت جذب اسناد خزانه اسلامی طرح های عمرانی و ارائه مسائل و مشکلات مالی مربوط به طرح های عمرانی در دست اقدام پرداخت و یادآور شد: با توجه به فرصت محدود باقیمانده از سال مالی عمرانی 1396 تسریع در ارسال مطالبات مربوط به قراردادهای در دست اقدام هر یک از طرح ها جهت ثبت در سامانه سماد، ضروری می باشد.

گفتنی است، در پایان هر یک از مجریان طرح ها گزارش عملکرد و ذکر اهم مسایل و مشکلات پیش روی پروژه تحت مدیریت را ارائه ، سپس هریک از مجریان گزارش پیشرفت کارها و بیان برخی مشکلات طرح های مورد تصدی خود را تشریح کرده و تصمیمات لازم برای رفع موانع کاری به بحث و مشورت گذاشته شده و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

 


    آزادسازی هزار مترمربع از اراضی حریم و بستر نهر طبیعی طغان-خاوه2018-05-23
مدیر امور منابع آب ورامین گفت: هزار مترمربع از اراضی حریم و بستر نهر طبیعی طغان خاوه با هوشیاری اکیپ گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی رفع تصرف شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن زحمتکش" با بیان مطلب فوق اظهار داشت: با توجه به گزارش واحد آب های سطحی امور منابع آب ورامین هنگام بازدید از منطقه پیشوا، شخصی با دیوارکشی و محصور نمودن محدوده قانونی نهر طبیعی طغان-خاوه واقع در بخش جواد آباد روستای محمدآباد عربها، اقدام به دپوی مصالح ساختمانی نموده که اخطاریه  لازم قانونی با قید فوریت  توسط واحد آب های سطحی این امور به شخص متخلف ابلاغ گردید.

وی افزود: با اعلام آمادگی و با هزینه متخلف دیوارکشی ایجاد شده تخریب و مصالح دپو شده از محدوده نهر طبیعی فوق الذکر جمع آوری و تخلیه گردیدکه با این اقدام مساحتی در حدود 1000 متر مربع از بستر نهر طبیعی طغان –خاوه در محدوده موصوف آزاد سازی و رفع تصرف شد و بدین ترتیب از آسیب به منابع آبی بخصوص منابع آب های زیر زمینی جلوگیری به عمل آمد.

مدیر امور منابع آب ورامین با بیان اینکه گروه های گشت و بازرسی با هوشیاری کامل در منطقه حضور دارند اظهار داشت: بر اساس قانون توزیع عادلانه آب آلودگی منابع آب و تصرف حریم و بستر رودخانه ها  تخلف بوده و با قاطعیت با آن برخورد می شود.

وی در پایان ضمن هشدار به متخلفان خاطرنشان کرد: هر گونه حفر و بهره برداری از چاه های غیرمجاز ، احداث سازه در بستر و حریم رودخانه ها و همچنین برداشت غیرمجاز شن و ماسه جرم محسوب شده و امور منابع آب ورامین  با همکاری دستگاه قضایی با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی برخور قاطع خواهد کرد.

 


    نشست ائمه جماعات و مبلغین دینی در سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان پاکدشت 2018-05-23
مدیر منابع آب شهرستان پاکدشت از نشست ائمه محترم جماعت شهرستان و مبلغین دینی در سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان با موضوع اهمیت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی در شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داودی با اعلام این مطلب گفت: براساس توافقات به عمل آمده با رئیس محترم سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان پاکدشت در جلسات متعددی که در جمع روحانیون معزز برگزار شد، موضوع اهمیت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی به منظور حفظ منابع ارزشمند آب زیرزمینی در قالب پروژه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی برای مشارکت عموم شهروندان مطرح شده است.

وی افزود: در این نشست حجت الاسلام اردستانی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان عنوان کرد که بحران آب جدی و مقوله ای غیر قابل انکار است و سازمان تبلیغات در شهرستان پاکدشت از تمامی ظرفیت های خویش در راستای همراهی و همکاری جهت ارتقاء فرهنگ عمومی و مدیریت در مصرف بهینه این مایع حیات بخش استفاده خواهند کرد.

داودی در ادامه با بیان اینکه بهره گیری از ظرفیت روحانیون برای گسترش فرهنگ حفاظت از منابع آب یکی از ده محور برنامه های اطلاع رسانی و فرهنگ سازی طرح احیاء و تعادل بخشی به شمار می رود، تصریح کرد:  نظر به اینکه برنامه پنجم دستور العمل اطلاع رسانی و فرهنگ سازی طرح مذکور ، جلب مشارکت گروه های مرجع و روحانیون می باشد، به همین منظور این امور تعاملات خوبی با سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان خواهد داشت.

مدیر امور آب پاکدشت در پایان ضمن قدردانی از زحمات حجت الاسلام حاج آقا اردستانی که در تمامی مراحل در اجرای پروژه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در مصرف صحیح منابع آب با محوریت طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی همکاری موثری را در شهرستان با امور منابع آب شهرستان داشته اند، خاطر نشان کرد: این امور درخصوص اجرای این مهم پیگیری های مستمری را از سازمان مذکور به عمل خواهد آورد.

 


« 1 2 3 4 » Page: