Wednesday, 12 Azar 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
ملاقات مردمی
ملاقات مردمی
کرونا
شعار سال
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

    گزارش تصویری جشن گرامیداشت ولادت باسعادت منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان (عج)2018-04-30
آیین گرامی داشت نیمه شعبان، ولادت باسعادت حضرت صاحب الزمان (عج) شب گذشته در تالار وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، آیین گرامی داشت نیمه شعبان، ولادت باسعادت حضرت صاحب الزمان (عج) با حضور مدیرعامل، معاونان، مدیران و جمع کثیری از همکاران و خانواده محترم آنان در تالار وزارت کشور برگزار شد.

گفتنی است این مراسم شامل سخنرانی مذهبی، اجرای گروه تواشیح ذکر، مسابقه خانواده، اجرای برنامه تقلید صدا (حسن ریوندی) و موسیقی زنده (حامد همایون) بود.

 


    از برداشت بیش از 31 هزار متر مکعب آب در شهر ری جلوگیری به عمل آمد2018-04-30
مدیر امور آب شهرری از پر و مسلوب المنفعه شدن 7 حلقه چاه در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حمیدرضا حسینی" با اعلام مطلب فوق گفت: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی 7 حلقه چاه غیر مجاز طی دو هفته کاری در مجموع  به عمق 170 متر و دبی 9 لیتر در ثانیه در محدوده عملکرد این امور پر و مسلوب المنفعه گردید.

وی با بیان اینکه این اقدام در جهت صیانت از منابع آبی و طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی انجام شده است، تصریح کرد: با  پر و مسلوب المنفعه نمودن چاه های مذکور از خروج 31 هزار و 860  مترمکعب آب  در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شده است.

مدیر امور آب  شهرری همچنین با بیان اینکه سه حلقه چاه غیر مجاز نیز شناسایی شده است، افزود: 40 حکم قضایی نیز طی این مدت صادر شده است.

وی ادامه داد: 10 حکم قضایی نیز اخذ و  40 حلقه چاه مورد کنترل و بهره برداری قرار گرفته است.

حسینی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرری بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن چهار حلقه چاه غیر مجاز در شهریار2018-04-30
مدیر امور منابع آب شهریار گفت: با پر و مسلوب المنفعه شدن چهار حلقه چاه غیر مجاز در هفته گذشته از برداشت حدود 208 هزار متر مکعب آب در سال جلوگیری می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران ، "وحید مرادی نسب" با بیان مطلب فوق افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی چهار حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 255 متر و آبدهی 10.5 (ده و نیم) لیتر بر ثانیه در اراضی محدوده عملکرد امور آب شهریار پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین افزود: با انجام این عملیات از خروج 207 هزار و 900 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب شهریار خاطر نشان کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

مرادی نسب در پایان خاطر نشان کرد: گروه گشت و بازرسی امور منابع آب شهریار بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    پنج حلقه چاه غیر مجاز در دماوند پر و مسلوب المنفعه شد 2018-04-29
سرپرست امور منابع آب دماوند از پر و مسلوب المنفعه شدن پنج حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حمیدرضا حسینی" با اعلام مطلب فوق گفت: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی پنج حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 140 متر و دبی 4 لیتر در ثانیه در محدوده عملکرد این امور پرومسلوب المنفعه گردید.

وی افزود: با پر و مسلوب المنفعه نمودن چاه های مذکور از خروج 79 هزار و 200 مترمکعب آب از دشت دماوند جلوگیری شده است.

 حسینی همچنین یادآور شد: ادوات توقیفی یک حلقه چاه غیر مجاز که در حال حفاری بوده توقیف و به پارکینگ امور آب منتقل گردید.

سرپرست امور آب دماوند در پایان خاطر نشان کرد: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    بیش از هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه جاجرود آزادسازی شد2018-04-29
مدیر امور منابع آب شمیرانات از آزادسازی یک هزار و 300 مترمربع از اراضی حریم و بستر رودخانه جاجرود خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "جواد غفاری" با بیان این مطلب اظهار کرد: با همکاری  اکیپ گشت و بازرسی، اخذ دستور قضایی و با هماهنگی نیروی انتظامی منطقه، نسبت به آزادسازی هزار و 300 متر مربع  درمنطقه لواسانات اقدام شد.

وی اضافه کرد: همچنین در این راستا 25 متر مربع دیوار تخریب و  رژیم طبیعی مسیل در منطقه پیر عطا بخش لواسانات احیاء شد.

غفاری همچنین یادآور شد: به واسطه پاسخ به استعلام یکی از مالکین پلاک های مجاور رودخانه فشم که در بستر رودخانه واقع شده بود، با توجیه قانونی، همکاری و همچنین هزینه متقاضی به میزان 71 متر مربع دیوار تخریب و یک مورد کانکس برداشته شد.

مدیر امور آب شمیرانات با بیان اینکه در مجموع هزار و 300 متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه و مسیل جاجرود آزادسازی و 96 متر مربع دیوار تخریب گردید،خاطر نشان کرد: این امور به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران و متولی آب در حوزه عملکرد خود با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی با جدیت برخورد قانونی خواهد کرد.

 
 


    پر و مسلوب المنفعه شدن پنج حلقه چاه غیر مجاز در اسلامشهر2018-04-28
مدیر امور منابع آب اسلامشهر گفت: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی پنج حلقه چاه غیر مجاز در اراضی اسلامشهر طی دو روز کاری پر و مسلوب المنفعه شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "منصور مردانی" با بیان مطلب فوق افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی پنج حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 40 متر و آبدهی 15 لیتر بر ثانیه در محدوده عملکرد این امور پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین افزود: با انجام این عملیات از خروج 297 هزار مترمکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب اسلامشهر تصریح کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

مردانی در پایان خاطر نشان کرد: گروه گشت و بازرسی امور منابع آب اسلامشهر بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی می کند.

 


    جلوگیری از برداشت آب سه حلقه چاه غیر مجاز در ورامین2018-04-25
مدیر امور منابع آب ورامین گفت: با تلاش مأمورین واحد بازرسی و نظارت از برداشت آب سه حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور طی هفته گذشته جلوگیری به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن زحمتکش" با بیان مطلب فوق اظهار داشت: با تلاش مأمورین واحد بازرسی و نظارت این امور و همکاری واحد حقوقی طی هفته گذشته  یک حلقه چاه غیرمجاز در در حال حفاری در اراضی خاوه با نوع مصرف صنعتی شناسایی و با اخذ دستور قضایی از ادامه حفاری ممانعت به عمل آمد.

 وی افزود: همچنین یک حلقه چاه غیرمجاز در اراضی علی آباد باخاص با نوع مصرف گلخانه و دامداری با آبدهی 2 لیتر بر ثانیه شناسایی شد.

زحمتکش از توقیف و انتقال یک دستگاه حفاری تراکتوری غیرمجاز در اراضی جوادآباد ورامین خبر داد و گفت: علاوه بر این نیز یک حلقه چاه غیر مجاز دستی با عمق 40 متر و با دبی 2 لیتر در ثانیه (معادل 39600 متر مکعب در سال) در اراضی سعدآباد پر و مسلوب المنفعه گردید.

مدیر منابع آب ورامین تصریح کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب،کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

زحمتکش در پایان خاطر نشان کرد: گروه گشت و بازرسی امور منابع آب ورامین بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی می کند.

 


    کنترل و پایش مدت زمان نامه های اداری 2018-04-25
دبیر کمیته مدیریت عملکرد شرکت آب منطقه ای تهران گفت: از این پس همه نامه های اداری به منظور پاسخگویی در زمان مناسب آن توسط پایشگران از طریق سیستم اتوماسیون اداری کنترل و پایش می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا سنجری نیا" در دومین کمیته عملکرد شرکت آب منطقه ای تهران در سال جاری با بیان مطلب فوق اظهار داشت: ارزیابی عملکرد یکی از مباحث مهم هر دستگاه اجرایی از جمله شرکت آب منطقه ای تهران است که با توجه به اهتمام مدیران و کارشناسان در تحقق هرچه بهتر اهداف موضوع ماموریت شرکت باید نتایج این تلاش ها در فرایند ارزیابی  تجلی چشمگیری پیدا نماید.

وی افزود: اخیرا نیز ارزیابی عملکرد جشنواره شهید رجایی آغاز شده و ارزیابی اولیه و جمع آوری مستندات در شاخص های عمومی و اختصاصی صورت گرفته است.

دبیرکمیته مدیریت عملکرد شرکت آب منطقه ای تهران ادامه داد: اولین تجربه استفاده از پایشگر در دفتر بازرسی شکل گرفته که استفاده از عملگر تعریف شده نقش به سزایی در ساماندهی و کوتاه کردن زمان پاسخگویی به شکایات و درخواست های ارجاعی داشته است.

وی با بیان اینکه با تدبیر و رهنمودهای مدیرعامل شرکت و همکاری دفتر فناوری اطلاعات و توسعه مدیریت سامانه پایش نامه های اداری راه اندازی شده است گفت: خوشبختانه زمان پاسخگویی به شکایات واصله به مدت زمان استاندارد نزدیک شده است که امیدواریم با راه اندازی این سامانه میانگین پاسخگویی به تمامی نامه ها به ده روز کاهش یابد.

مشاور مدیرعامل اظهار داشت: با عنایت به اهمیت فراگیری این سامانه متعاقبا جلسات تبیین و بررسی سامانه در سطوح مدیران با حضور مدیرعامل شرکت برگزار خواهد شد.

سنجری نیا یادآور شد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته یکی از پارامترهای سنجش عملکرد کارکنان پاسخگویی به نامه ها در بازه های زمانی تعریف شده  از طریق اتوماسیون است که در میزان حقوق و مزایای  دریافتی کارکنان موثر خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نامه های آنی باید حداکثر ظرف یک روز، خیلی فوری 5 روز، فوری 8 روز و عادی 20 روز  پاسخ داده شود.   

 


    توقیف یک دستگاه حفاری غیر مجاز در شهرری2018-04-24
مدیر امور منابع آب شهرری از توقیف یک دستگاه حفاری ضربه ای غیرمجاز (تراکتور) در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران ، "سید حمیدرضا حسینی" با اعلام خبر فوق اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و همه جانبه مأموران گشت و بازرسی یک دستگاه حفاری ضربه ای غیرمجاز شناسایی و توقیف شد.

وی ادامه داد: این دستگاه در اراضی منابع طبیعی روستای خانلق بخش فشافویه متعلق به معدن ایثارگران بدون استفاده از مامورین کلانتری توقیف و به پارکینگ منقل گردید.

حسینی در پایان خاطر نشان کرد: گروه گشت و بازرسی امور منابع آب  شهرری بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی می کند.

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن پنج حلقه چاه غیر مجاز در شهریار2018-04-24
مدیر امور منابع آب شهریار گفت: با پر و مسلوب المنفعه شدن پنج حلقه چاه غیر مجاز در هفته گذشته از برداشت بیش از 198 هزار متر مکعب آب در سال جلوگیری می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران ، "وحید مرادی نسب" با بیان مطلب فوق افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی پنج حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 143 و آبدهی 10 لیتر بر ثانیه در اراضی محدوده عملکرد امور آب شهریار پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین افزود: با انجام این عملیات از خروج 198 هزار متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب شهریار خاطر نشان کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

مرادی نسب در پایان خاطر نشان کرد: گروه گشت و بازرسی امور منابع آب شهریار بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    آیین افتتاح آسانسور ساختمان ستادی2018-04-24
به منظور طرح تکریم ارباب رجوع آیین افتتاح آسانسور ساختمان ستادی با حضور مدیرعامل، معاونان، مدیران و جانباز هشت سال دفاع مقدس برگزار شد.

.

 


    جلوگیری از برداشت بیش از 396 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در تهران بزرگ2018-04-24
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی هفته گذشته با انسداد 10 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه حدود 396 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق افزود: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی هفته گذشته  10 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران، شمیرانات و پردیس در مجموع به عمق  402 متر و با دبی 20  لیتر برثانیه  پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 396 هزار متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: ضمناً طی این مدت 9 مورد کنترل بهره برداری ، 10 مورد چاه غیر مجاز شناسایی و منجر به صدور اخطاریه گردید و همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 1 دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام شده است.

نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    برخورد قاطع با متجاوزان به منابع آب با همکاری دستگاه قضا2018-04-22
در نشست مشترک مدیر امور منابع آب ورامین با رئیس دادگاه عمومی و انقلاب جوادآباد بر برخورد قاطع با متجاوزان به منابع آب با همکاری دستگاه قضا تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن زحمتکش" مدیر امور منابع آب ورامین اظهار داشت: با عنایت به لزوم انسداد چاه­ های غیرمجاز و برخورد با تخلفات حریم و بستر رودخانه ­های موجود در حوزه شهر جوادآباد ورامین جلسه ای مشترک در دفتر رئیس دادگاه عمومی و انقلاب بخش جوادآباد تشکیل شد.

وی افزود: در این جلسه ضمن بررسی وضعیت منابع آب، در خصوص مشکلات موجود بحث و راهکارهای برون رفت از این چالش ها بررسی گردید.

زحمتکش ضمن تشکر از همراهی و همکاری مسئولین قضایی تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در سال جدید نیز اقدامات حفاظتی همچون گذشته با قوت استمرار یافته و امیدواریم با دستورات قاطع ریاست محترم دادگاه عمومی و انقلاب جوادآباد دیگر شاهد تخلف و جرمی در زمینه منابع آب سطحی و زیرزمینی نباشیم.

وی در پایان گفت: در این جلسه نیز ریاست دادگاه عمومی و انقلاب بخش جوادآباد رهنمودهای لازم را در خصوص بهبود عملکرد ارائه نموده و آمادگی کامل دادگاه جهت همکاری در برخورد با تخلفات مرتبط با منابع آب را اعلام کرد.

 


    سه حلقه چاه غیر مجاز در فیروزکوه پر و مسلوب المنفعه شد2018-04-22
مدیر امور منابع آب فیروزکوه گفت: سه حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور پر و مسلوب المنفعه شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام مطلب فوق گفت: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی سه حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 133 متر و دبی 9.5 لیتر در اراضی سیمین دشت این امور پر ومسلوب المنفعه گردید.

وی ادامه داد: با پر و مسلوب المنفعه نمودن چاه های مذکور از خروج 116 هزار  مترمکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری  شده است.

عباسی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب فیروزکوه بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    اولین جلسه شورای حفاظت منابع آب این شهرستان برگزار شد2018-04-21
اولین جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان ری با حضور مدیر امور آب این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مهدی مجیدی" معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری شهرری در این نشست  ضمن خیر مقدم به " سید حمید رضا حسینی" به عنوان مدیر جدید امور آب شهرری عنوان کرد: در شرایط فعلی و کمبود نزولات آسمانی اهمیت بهره برداری و حفاظت از منابع آب موجود به خصوص در بخش کشاورزی شهرستان  از حساسیت های خاصی برخوردار می باشد.

وی همچنین افزود: کلیه مسوولین ادارات بایستی اهمیت  بحران آب را در عملکرد خود  به ویژه در بخش کشاورزی رعایت نمایند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به ممنوعیت کشت برنج در شهرستان ری اشاره کرد و افزود: فرمانداری شهرستان ری بر اساس قانون الگوی کشت جهاد کشاورزی،  با هرگونه کشت برنج و آبیاری با آب های نامتعارف به شدت برخورد و کشاورزان متخلف را به مراجع قضایی معرفی خواهد کرد.
مجیدی با بیان اینکه آبیاری زمین های کشاروزی با آب های نامتعارف باعث از بین رفتن خاک می شود، اظهار کرد: فرمانداری شهرستان ری زمین های کشاورزانی را که با آب های نامتعارف آبیاری می شوند بدون هیچ گونه درنگی تخریب خواهد کرد.

مجیدی در پایان اظهار امیدواری کرد: مقدمات اجرایی شدن راه اندازی سامانه ساماب از طریق دفاتر پیشخوان دولت در سطح شهرستان ری و شهرهای تابعه فراهم شود.
در ادامه این جلسه "سیدحمیدرضا حسینی" مدیرامور آب شهرری ضمن بیان آمار بارندگی سال آبی جاری  خاطر نشان کرد:  به منظور استفاده بهینه از منابع آبی موجود همکاری تمامی دستگاه های اجرایی جهت برخورد با متخلفین استفاده غیرمجاز از منابع آب سطحی و زیرزمینی در شهرستان، ضروری می باشد.

 


    نشست هماهنگی روابط عمومی های صنعت آب و برق استان2018-04-22
نشست هماهنگی روابط عمومی های صنعت آب و برق استان تهران با حضور مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، در این نشست که به میزبانی شرکت برق منطقه‌ای تهران برگزار شد، علی جزء خراسانی مدیر روابط‌عمومی شرکت برق منطقه‌ای تهران با ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت‌های بخش‌های مختلف شرکت، به تشریح فرآیند اطلاع‌ رسانی از اقدامات جاری پرداخت.

وی در ادامه به تبیین حساسیت و ضرورت ترغیب حس مشارکت شهروندان در امر صرفه‌جویی در مصرف برق پرداخت و گزارشی از مهم‌ترین اقدامات روابط‌عمومی شرکت برق منطقه‌ای تهران در این زمینه را ارائه کرد.

در بخش دیگری از این نشست، جواد اسدی مدیر روابط‌عمومی شرکت آب منطقه‌ای تهران نسبت به وضعیت بارش از ابتدای سال آبی و مقایسه آن با مدت مشابه سال گذشته و همچنین میزان آب موجود در مخازن سدهای استان تهران گزارشی را ارائه کرد.

وی در این نشست به مهم‌ترین مسائل و مشکلات در حوزه آب استان تهران پرداخت و اشاره نمود؛ اجرای پروژه های توسعه منابع آب، برخورد با چاه های غیرمجاز، تخریب مستحدثات غیر مجاز حریم و بستر رودخانه ها، انجام برنامه های اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در جهت مدیریت مصرف آب در بخش های کشاورزی، شرب و صنعت از اقدامات مهم این شرکت می باشد.

همچنین غلامرضا خیرخواه مدیر روابط‌عمومی شرکت توزیع برق تهران بزرگ با ارائه آماری از میزان مصرف انرژی در ادارات دولتی بر ضرورت اصلاح الگوی مصرف در ادارات و سازمان‌ها در سطح استان تهران تاکید کرد.

در این نشست ضیاءالدین صبوری مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری تهران نیز ضمن تأکید بر لزوم هم‌اندیشی مدیران روابط‌عمومی حوزه انرژی بخصوص آب و برق استان، اهمیت فرهنگ‌سازی‌ در امر مصرف بهینه انرژی و ترغیب شهروندان به صرفه‌جویی و پرهیز از مصرف بی‌رویه به ویژه در ساعات اوج مصرف را مورد توجه قرار داد.

وی با طرح پیشنهاد تداوم نشست‌های هم‌اندیشی مدیران روابط‌عمومی بخش انرژی استان تهران با محوریت و حمایت استانداری، تشکیل کارگروه مشترک اطلاع‌رسانی و ترویج فرهنگ مصرف به‌منظور اتخاذ تدابیر مناسب در این حوزه را پیشنهاد کرد که به تصویب حاضران در نشست رسید.

 


    توقیف یک دستگاه حفاری غیر مجاز در ورامین2018-04-21
مدیر منابع آب ورامین از توقیف یک دستگاه حفاری تراکتور غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور توقیف شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن زحمتکش" با اعلام خبر فوق اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و همه جانبه مأموران گشت و بازرسی و با همکاری مأمورین نیروی انتظامی بخش جوادآباد شهرستان ورامین، یک دستگاه حفاری تراکتوری غیرمجاز در حال تردد، توقیف و به پارکینگ منتقل شد.

 وی افزود: با توجه به پیگیری بعمل آمده از طریق دادگاه عمومی بخش جوادآباد دستورات لازم در خصوص معدوم نمودن ادوات حفاری، اخذ و اقدام لازم در این خصوص متعاقباً صورت خواهد گرفت.

مدیر منابع آب ورامین تصریح کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

زحمتکش در پایان خاطر نشان کرد: گروه گشت و بازرسی امور منابع آب ورامین بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی می کند.

 


    آزادسازی بیش از 250 مترمربع از بستر رودخانه درکه2018-04-18
مدیر امور آب تهران بزرگ از آزادسازی مساحتی بیش از250 مترمربع از بستر رودخانه درکه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران ، "علیرضا نیکنام" با اعلام این خبر اظهار کرد: امور آب تهران بزرگ با اخذ  دو فقره دستور قضائی صادره از معاون محترم دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تهران و حضور کارشناسان آب های سطحی، حقوقی و گشت و بازرسی این امور و نظارت نمایندگان انتظامی ، با استفاده از تجهیزات مهیا شده نسبت به قلع و قمع دو مورد رستوران واقع در مسیر کوه نوردی درکه، مجاور رودخانه درکه، با مساحت آزادسازی 250 متر مربع اقدام نمود.

وی با بیان اینکه در این عملیات دیوارکشی و دو باب بنای انباری قلع و قمع شد، تصریح کرد:  همچنین قسمتی از بنای رستوران-آلاچیق و تصرفات روی پل نیز تخریب  و در نتیجه 250  مترمربع از بستر رودخانه درکه در اراضی درکه  آزادسازی شد.

مدیر امور آب تهران بزرگ با هشدار نسبت به لزوم هوشیاری مردم به هنگام انجام معاملات در نزدیکی رودخانه ها گفت: افرادی که قصد انجام معامله در نزدیکی رودخانه ها را دارند حتما پیش از انجام معامله از شرکت آب منطقه ای تهران استعلامات لازم اخذ کنند تا در آینده متحمل هیچگونه ضرر و زیان نشوند.

نیکنام در پایان ضمن قدردانی از تلاش و زحمات شبانه روزی ماموران امور منابع آب درخصوص انجام صحیح وظایف قانونی خود تاکید کرد: امور منابع آب تهران بزرگ به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد شهرستان و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با جدیت و بر اساس قانون نسبت به برخورد با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی اقدام و اهتمام جدی خواهد داشت.

 


    از برداشت بیش از 147 هزار متر مکعب آب در رباط کریم جلوگیری شد2018-04-18
مدیر امور منابع آب رباط کریم از پر و مسلوب المنفعه شدن 8 حلقه چاه غیر مجاز طی سه روزکاری در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا مصطفی پور" با اعلام این مطلب اظهار کرد:  با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی طی  سه روز کاری 8 حلقه چاه غیرمجاز در مجموع به عمق  185 متر و آبدهی 8 لیتر در ثانیه در اراضی شهرستانک- حکیم آباد و صالحیه پر و مسلوب المنفعه شد.

وی ادامه داد: با انجام این عملیات از خروج بیش از 147 هزار متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مصطفی پور با بیان اینکه  از حفر یک حلقه چاه غیر مجاز در اراضی شهرستانک نیز جلوگیری به عمل آمد، تصریح کرد: ادوات حفاری چاه مذکور توقیف و به پارکینگ امور منابع آب رباط کریم انتقال داده شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد:  امور منابع آب رباط کریم بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    بازدید از پروژه خط دوم انتقال پساب جنوب تهران به ورامین 2018-04-17
مدیرکل دفتر برنامه ریزی تلفیقی شرکت مدیریت منابع آب ایران از پروژه خط دوم انتقال پساب جنوب تهران به ورامین و کارخانه تولید لوله بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محسن ذی حجه زاده" مدیر کل دفتر برنامه ریزی تلفیقی شرکت مدیریت منابع آب ایران و همکاران آن دفتر با همراهی "رضا مومنی"  معاون طرح و توسعه شرکت و "علی حسین معیدی نیا" مجری طرح از پروژه خط دوم انتقال پساب جنوب تهران به دشت ورامین و کارخانه تولید لوله بازید کردند.

طی این بازدید فرایند تولید لوله های طرح، تجهیزات تست هیدرو استاتیک، تجهیزات برش لبه لو له ها و تجهیزات جوشکاری داخلی و خارجی لوله ها به طور کامل تشریح شد.

 همچنین مراحل انجام خاکبرداری محل لوله گذاری، نحوه آماده نمودن بستر ترانشه، کارگذاری و اتصال لوله ها به یکدیگر مورد بازدید قرار گرفت.

 شایان ذکر است، این پروژه از طریق سرمایه گذار بخش غیر دولتی و با سرمایه ای بالغ بر هزار و 300 میلیارد ریال در دست اجرا می باشد. با اجرای این طرح امکان انتقال سالانه 270 میلیون متر مکعب از پساب های خروجی تصفیه خانه جنوب تهران به دشت های ورامین ، پاکدشت و شهرری فراهم می شود.

 


« 1 2 3 » Page: