Wednesday, 12 Azar 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
ملاقات مردمی
ملاقات مردمی
کرونا
شعار سال
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

    همکاری مشترک با حقابه بران منابع آب در راستای صیانت از منابع آبی2018-02-28
مدیر امور آب پاکدشت از همکاری مشترک با حقابه بران منابع آبی در راستای صیانت از منابع آب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داودی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: نشست مشترکی با تعدادی از بهره برداران منابع آب زیرزمینی این شهرستان در راستای اهداف طرح احیاء و تعادل بخشی آب زیرزمینی با هدف اطلاع رسانی از وضعیت منابع آب زیرزمینی این شهرستان برگزار شد.                                     

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت بحرانی منابع آب زیرزمینی در دشت ورامین و محدودیت اعتبارات مصوب و بعضا" عدم تخصیص آن به طور کامل در سال جاری و یا آتی  ، اهمیت و ضرورت اجرایی شدن پروژه اطلاع رسانی را با برگزاری نشست های دوره ای امورهای آب با بهره برداران منابع آب پررنگ تر می نماید.                        

داودی با بیان اینکه بهره برداران منابع آب با درک مسئله بحران منابع آب زیرزمینی و آشنایی با پدیده فرونشست زمین به دلیل برداشت های بی رویه و غیر اصولی از سفره های آب زیرزمینی، مدیریت بر مصارف را برعهده خواهند گرفت تصریح کرد:عملا با ورود به این مهم در جهت برداشت آب از آبخوان،صرفه جویی های قابل ملاحظه ای را شاهد خواهیم بود.                                                       

مدیر امور آب پاکدشت در پایان اظهار امیدواری کرد: برگزاری نشست های دوره ای با اکثر بهره برداران آب زیرزمینی شهرستان در هر فرصت زمانی و مکانی درخصوص تحقق پروژه های اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از درک صحیح وضعیت بحرانی و محدودیت شدید آب در دشت ورامین با مشارکت و حضور قشرهای مختلف توسط امور منابع آب پاکدشت دنبال خواهد شد تا همگی اقشار دست به دست هم منابع موجود و حیاتی آب را حفظ و مدیریت نمائیم.                                                                                                                    

 


    فرماندار ورامین از فازدوم انتقال پساب تصفیه شده تهران به دشت ورامین بازدید کرد2018-02-28
فرماندار ورامین به همراه مدیر امور منابع آب ورامین و همچنین مجری طرح از فازدوم انتقال پساب تصفیه شده تهران به دشت ورامین بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا یوسفی" فرماندار ورامین به اتفاق "رضا کارخانه" معاون امور فنی و عمرانی، "حسن زحمتکش" مدیر امور آب ورامین و "علی حسین معیدی نیا" مجری طرح از روند اجرای فاز دوم انتقال پساب تصفیه شده جنوب تهران به دشت ورامین بازدید کرد.

فرماندار شهرستان ورامین در حاشیه این بازدید گفت : اجرای فاز دوم انتقال پساب تصفیه شده جنوب تهران باعث می شود تا بتوان وضعیت موجود کشاورزی شهرستان ورامین را حفظ کرد.

محمدرضا یوسفی گفت: کمبود آب، مهمترین چالش کشاورزی شهرستان ورامین است و باعث شده تا از هشتاد هزار هکتار اراضی قابل کشت ، تنها ۳۸ هزار هکتار زیر کشت انواع محصولات باغی و زراعی برود.

وی افزود : کمبود آب مشکلی است که باید از سال ها قبل برای گذر از آن چاره ای اساسی اندیشیده می شد، اقلیم ایران خشک است، باران اندک می بارد و باید با مدیریت مصرف و استفاده از روش های نوین آبیاری از آب موجود بهترین استفاده را برد.

یوسفی بیان کرد: سال ها قبل چاه های غیر مجاز متعددی در دشت ورامین حفر شده ، آب های زیرزمینی بیش از حد استحصال شده و نباید از طبیعت انتظار داشت در مقابل این بدرفتاری ها ، تاب آورده و آب مورد نیاز را در اختیار ما قرار دهد.

یوسفی با اشاره به این که دولت یازدهم و دوازدهم توجه ویژه ای به بخش کشاورزی دارد اظهار کرد: این که دولت بابت هر هکتار اجرای طرح های نوین آبیاری یکصد میلیون ریال بلاعوض به کشاورزان ارائه می کند نشان می دهد که اهمیت موضوع از سوی دولتمردان مورد توجه قرار گرفته و این بهره برداران این بخش هستند که باید با استفاده از این تسهیلات، با مصرف کمترین میزان آب ، بالاترین بهره وری را به دست آورد.

وی از اجرای فاز دوم انتقال پساب تصفیه شده جنوب تهران به دشت ورامین به عنوان یکی از ماندگارترین طرح های دولت های یازدهم و دوازدهم یاد کرد و افزود : بازچرخانی آب با احداث پروژه های تصفیه خانه فاضلاب ، یکی از مهمترین برنامه هایی است که نقش آن را می توان در جلوگیری از هدر رفت آب در بخش کشاورزی مشاهده کرد.

وی تأکید کرد: نباید تصور کرد که با اجرای کامل این طرح، شاهد افزایش سطح زیر کشت اراضی کشاورزی شهرستان بود؛ چرا که کمبود آب در منطقه به حدی است که این پروژه می تواند تنها سبب حفظ وضعیت موجود کشاورزی شهرستان  شود.

گفتنی است فرماندار ورامین طی لوح های جداگانه ای از علی حسین معیدی نیا و حسن زحمتکش تقدیر بعمل آورد.

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن 4 حلقه چاه غیر مجاز در اسلامشهر2018-02-28
مدیر امور منابع آب اسلامشهر گفت: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی 4 حلقه چاه غیر مجاز طی یک روز کاری در اراضی اسلامشهر پر و مسلوب المنفعه شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "منصور مردانی" با بیان مطلب فوق افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی 4 حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 350 متر و آبدهی 12 لیتر بر ثانیه در محدوده عملکرد این امور پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین افزود: با انجام این عملیات از خروج  237 هزار و 600  مترمکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب اسلامشهر تصریح کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

مردانی در پایان خاطر نشان کرد: گروه گشت و بازرسی امور منابع آب اسلامشهر بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی می کند.

 


    شورای حفاظت از منابع آب در شهرستان های قدس و ملارد تشکیل شد2018-02-28
مدیر امور منابع آب شهریار گفت: در راستای هماهنگی میان دستگاه های مختلف به منظور استفاده بهینه از منابع آبی و مقابله با بحران کم آبی و اقدامات کارشناسی جهت حل چالش های موجود جلسه شورای حفاظت در شهرستان های قدس و ملارد به صورت جداگانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران ، "وحید مرادی نسب" در اولین نشست شورای حفاظت از منابع آب شهرستان قدس ضمن تبیین دستورالعمل تشکیل شورای حفاظت از منابع آب در خصوص پروژه های طرح تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی و اهمیت اجرای این پروژه ها اظهار داشت: پروژه انسداد چاه های غیرمجاز و نصب کنتورهای هوشمند که جزء پروژه های اقتصاد مقاومتی نیز می باشند، جزو طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی محسوب می شود که لازم است همه دستگاه های مرتبط در این زمینه همکاری لازم را به عمل آورند.

وی  در ادامه با اشاره به تشکیل اکیپ های مشترک شناسایی چاه های غیرمجاز و همچنین نصب کنتورهای هوشمند تاکید کرد: همه دستگاه های اجرایی در اجرای احکام به ما کمک کنند و به منظور صیانت از منابع آب زیرزمینی خدماتی به صاحبان چاه های غیر ارائه نشود.

مدیر امور منابع آب شهریار تصریح کرد: ترویج فرهنگ صرفه جویی و جلوگیری از برداشت های غیرمجاز از جمله راهکارهای مدیریت منابع آبی وحفظ این منابع در سطح شهرستان قدس است که با توجه به بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب شهرستان قدس، برنامه ریزی جهت استفاده از پساب تصفیه خانه مذکور بعنوان منبع آبی پایدار و همچنین منبع جایگزین با منابع آبی موجود از جمله چاه ها نیز جهت مصارف صنعت و کشاورزی مورد تائید قرار گرفته است.

همچنین وحید مرادی نسب در سومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان ملارد با اشاره به بروزرسانی پروانه بهره برداری چاه های مجاز و نصب کنتورهای هوشمند و کنتورهای فهام توسط شرکت توزیع برق  اظهار ادامه داد: دشت تهران کرج به لحاظ کسری حجم مخزن دارای وضعیت بحرانی است که بخشی از آن مربوط به این محدوده می باشد.

وی با تاکید بر تکمیل تصفیه خانه های فاضلاب شهری و استفاده از پساب این تصفیه خانه ها جهت مصارف صنعتی و کشاورزی به عنوان منابع آبی پایدار خاطرنشان کرد: پر و مسلوب المنفعه کردن چاه های غیرمجاز از راهکارهای جلوگیری از فرونشست زمین و احیای این دشت  که در این راستا از ابتدای سال 96 تا کنون افزون بر 105 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده حوزه عملکردی شهرستان ملارد پر و مسلوب المنفعه گردیده که با این اقدامات از برداشت 6 میلیون مترمکعب از منابع آبی شهرستان جلوگیری و این میزان حجم در آبخوان منطقه ذخیره گردیده است.

 


    گزارش تصویری/ سمینار تخصصی بررسی چالش های حقوقی و قضایی پیشگیری از تصرفات غیرقانونی اراضی2018-02-27
آئین اختتامیه سمینار تخصصی بررسی چالش های حقوقی و قضایی پیشگیری از تصرفات غیرقانونی اراضی امروز با حضور قائم مقام وزیر نیرو و معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در تالار آبگینه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، آئین اختتامیه سمینار تخصصی بررسی چالش های حقوقی و قضایی پیشگیری از تصرفات غیرقانونی اراضی امروز با حضور "ستار محمودی" قائم مقام وزیر نیرو، "محمدباقر الفت" معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، "محمد حاج رسولی ها" مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران،" محمدرضا بختیاری" مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران و جمعی از قضات عالی کشور برگزار شد.

 


    مدیریت به هم پیوسته منابع آبی با هماهنگی سایر ارگان ها انجام می شود/ کاهش 37 درصدی مخازن سدهای کشور2018-02-27
مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: مدیریت به هم پیوسته منابع آبی با هماهنگی سایر ارگان ها انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد حاج رسولی ها" در اختتامیه  نشست تخصصی بررسی چالش های حقوقی و قضایی پیشگیری از تصرفات غیر قانونی اراضی که در تالار آبگینه بر گزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: ایجاد هماهنگی و انعقاد تفاهم نامه با ارگان های دیگر در مدیریت رودخانه های کشور نقش بسزایی دارد  و مدیریت به هم پیوسته منابع آبی تنها در این صورت اجرایی می شود.

 وی با بیان اینکه به تازگی  توسط هیئت وزیران کارگروهی به نام "سازگاری با کم آبی " تشکیل شده است، تصریح کرد: بر اساس این کارگروه کمیسیون هایی  متشکل از  کارشناسان مرتبط با آب  تشکیل خواهد شد که همه تصمیمات نهایی در این کمیسیون اخذ می شود  و قابل ذکر است  که برای همه پروژه های مرتبط با آب
 نمی توان یک  دستور صادر کرد.

 حاج رسولی ها ادامه داد: وزارت نیرو  به عنوان دستگاهی که بیشترین نگاه ها و انتظارات از آن می رود، در سال های گذشته  چالش های بخش آب را به مقام معظم رهبری و رییس جمهوری وقت  منعکس نموده که بر این اساس  شورای عالی آب تشکیل  و در دولت یازدهم این موضوع  با جدیت  مطرح  شد.

وی با تاکید بر اینکه اولویت هایی در خصوص حفاظت از آب های زیرزمینی داشته ایم که با ایجاد پروژه تعادل بخشی این مشکلات تا حدی برطرف شده است، گفت: خوشبختانه با تعامل و همکاری قوه قضاییه  هیچ گونه مشکلی با  این بخش نداشته ایم.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به اینکه همانند بخش آب های زیرزمینی بایستی حرکت و تعاملی منطقی را در بخش آب های سطحی و حریم و بستر رودخانه ها  نیز برقرار کنیم، بیان کرد: یکی از مشکلات ما این است که در خود بدنه دولت علی رقم  وجود قوانین بالادستی تفاسیر مختلفی از قانون می شود و از طرفی ایجاد هماهنگی میان دستگاه های اجرایی نیز کار سختی می باشد.

 وی همچین ادامه داد: در خصوص  مدیریت رودخانه های کشور به جای اهداف تک منظوره بایستی اهداف چند منظوره را در نظر داشته باشیم و نگاه نقطه ای به موضوعات مشکلی را حل نخواهد کرد.

حاج رسولی ها با  تاکید بر اینکه امسال  بدترین سال از لحاظ نزول بارش های آسمانی است و از سال های ترسالی دیگر خبری نیست، یادآور شد: مخازن سدهای کشور ما نسبت به سال گذشته 37 درصد کاهش را نشان می دهد و از طرفی بحران منابع آبی نیز  به شکل موثری  هنوز مطرح نشده و  مردم به این باور نرسیده اند.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در پایان خاطر نشان کرد: در چند سال اخیر تعامل های بسیار خوبی با قوه قضاییه انجام شده است که امیدواریم همچنان به شکل مثبت و گسترده ای ادامه داشته باشد.

 


    مقابله با زمین خواری وظیفه جدی حاکمیت است2018-02-27
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: مقابله با زمین خواری و صیانت از افراد فعال در این بخش وظیفه جدی حاکمیت است .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدباقر الفت" در آیین اختتامیه بررسی چالش های حقوقی و قضایی پیشگیری از تصرفات غیرقانونی اراضی اظهار داشت: این همایش یک کار فنی، موثر و پر محصول در راستای صیانت از انفال است.

وی افزود: وزارت نیرو از گذشته های دور حساسیت های بالایی روی صیانت از منابع داشته و این حساسیت ادامه دارد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با بیان اینکه ملت ایران از دیرباز اشتیاق وافری به داشتن زمین دارند، اظهار داشت: بسیاری از افراد داشتن زمین را موجب آسایش و اعتبار می دانند و گاهی تب این موضوع به شدت افزایش می یابد تا جایی که این موضوع برایشان انتها ندارد و بعضاً به شکل غیرقانونی مبادرت به امر زمین خواری می نمایند.

الفت با تاکید بر اینکه مقابله با زمین خواری و صیانت از افراد فعال در این حوزه بر عهده حاکمیت است، اظهار داشت: غاصبان و زمین خواران به دنبال انجام اقدامات مجرمانه خود در پوشش قوانین و مقررات هستند چراکه بر اساس قانون، شدیدترین مجازات ها برای غاصبان در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: ما باید پیش از ساخت و ساز از هرگونه تصرف جلوگیری کرده تا از هزینه ها و تبعات منفی آن ممانعت به عمل آید.

معاون اجتماعی و پیشگیری از قوع جرم قوه قضاییه در پایان گفت: وزارت نیرو باید با کانون کارشناسان رسمی قوه قضاییه تعامل داشته باشد و سطح کارشناسی را ارتقا دهد تا در روند دادرسی ها منصفانه ترین آرا صادر شود. 

 


    لزوم ایجاد کمیسیون ویژه آب های سطحی با همکاری دستگاه قضایی 2018-02-27
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: با توجه به وجود تخلف هایی که در زمینه آب های سطحی انجام می شود لازم است برای پیگیری تخصصی دعاوی مربوط به این بخش کمیسیون ویژه‌ای تشکیل شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا بختیاری" در آئین اختتامیه سمینار تخصصی بررسی چالش های حقوقی و قضایی پیشگیری از تصرفات غیرقانونی اراضی با بیان مطلب فوق اظهار داشت: این نشست از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که معضلاتی که مطرح شده، به طور جدی گریبانگیر کشور است و همه دستگاه‌های اجرایی همچون وزارت نیرو، منابع طبیعی و وزارت جهاد کشاورزی و همچنین دستگاه قضایی در این موضوع دخیل هستند.

وی با اشاره به اهمیت آب گفت: وضعیت منابع آب سطحی و زیرزمینی مناسب نیست و امروز بیش از هر زمان دیگری می طلبد که به رودخانه ها، اراضی و انهار توجه ویژه ای داشته باشیم.

بختیاری با بیان اینکه ۲ هزار و ۸۸۰ کیلومتر رودخانه و انهار اصلی و فرعی در استان تهران وجود دارد، اظهارداشت: اراضی حریم و بستر این رودخانه ها معمولاً از ارزش افزوده بالایی برخوردار هستند به طوری که تعرضات بسیاری در این زمینه وجود دارد که با همکاری دستگاه قضایی از ابتدای سال ۹۶ تاکنون ۵۵۲ مورد از تصرفات غیر مجاز با ارزش عرصه افزون بر ۱۲۰۰ میلیارد تومان آزادسازی شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران در پایان اظهار داشت: خوشبختانه با همکاری وزارت نیرو و قوه قضاییه کمیسیون ویژه ای برای بررسی تخصصی دعاوی مربوط به آب های زیرزمینی تشکیل شد که با توجه به اهمیت منابع آب سطحی لازم است  چنین کمیسیونی در این بخش تشکیل شود تا مسائل مربوط به آب های سطحی به صورت تخصصی پیگیری گردد. 

 


    آزادسازی بستر و حریم رودخانه ها با همکاری بیشتر قوه قضاییه امکان پذیر است/ ساخت و ساز ها در شهرها در حال توسعه است2018-02-27
مدیر کل دفتر مهندسی رودخانه ها شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: آزادسازی بستر و حریم رودخانه ها با همکاری بیشتر قوه قضاییه امکان پذیر است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "غزاله جعفری" در اختتامیه  نشست تخصصی بررسی چالش های حقوقی و قضایی پیشگیری از تصرفات غیر قانونی اراضی که در تالار آبگینه بر گزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به اینکه 146 هزار کیلومتر آبراهه در کل کشور داریم، بر اساس  قانون توزیع عادلانه آب باید حدود بستر رودخانه ها را به شکل طبیعی مورد بررسی قرار دهیم که از این میزان آبراهه 75 هزار کیلومتر آن در اولویت قرار دارد.

وی با بیان اینکه  توسعه ساخت و سازها در شهرها در حال رشد و توسعه روزافزون است، تصریح کرد: عواملی همچون دیواره سازی ها، ساخت و سازهای داخل بستر رودخانه ها که بعضا با موافقت ارگان هایی و بدون استعلام از شرکت آب منطقه ای تهران صورت می گیرد، خسارت هایی را به وجود خواهد آورد که  برای ما تاثر برانگیز و جبران ناپذیر است.

جعفری  یکی از چالش های دفتر مهندسی رودخانه ها را دیواره سازی های غیر اصولی، کاهش عرض بستر و سرپوشیده کردن رودخانه ها در میان شهر ها دانست و گفت:  اقدامات وزارت نیرو در این گونه موارد نمی تواند به تنهایی راه گشا باشد.

 وی همچنین اضافه کرد: مواردی از قبیل آلوده کردن رودخانه ها و تخلیه فاضلاب از جمله عوامل مزاحم به شمار می آیند که در بدو امر و قبل از پیشامد بایستی آن ها را متوقف کنیم.

 مدیر کل دفتر مهندسی رودخانه ها شرکت مدیریت منابع آب ایران  ادامه داد:  موضوعاتی همچون ثبت نقشه های حریم و بستر بر روی سامانه کاداستر با همکاری  قوه قضاییه و دفاتر ثبت اسناد و املاک امکان پذیر می باشد.

 جعفری با اشاره به اینکه  اخذ سند مالکیت برای رودخانه های استان تهران با پیگیری شرکت آب منطقه ای تهران در حال انجام است، یادآور شد:  اسناد مالکیت رودخانه های  خراسان رضوی و کردستان  و همچنین  حدود 40 هکتار از اراضی استان تهران اخذ شده است.

جعفری همچنین افزود:  نظرات کارشناسان  وزارت نیرو و نیز کارشناسان قوه قضاییه در خصوص  پرونده ها  باید هم سو و همسان باشد.

وی یکی دیگر از چالش های شرکت های آب منطقه ای را  تصرفات غیر قانونی  نهادهای  دولتی دانست و عنوان کرد: در زمان به وجود آمدن این موارد شرکت های آب منطقه ای و حتی  استانداری ها نمی توانند این موارد را حل کنند.

جعفری اضافه کرد: اسناد مالکیتی که صادر می شوند حد و حدود مشخصی ندارند و نیازمند این هستیم که در قالب کار کارشناسی بدنه حقوقی به داد بدنه فنی کشور  رسیده و رویه حقوقی و بخش نامه ها از فرسودگی کار جلوگیری نمایند.

مدیر کل دفتر مهندسی رودخانه ها شرکت مدیریت منابع آب ایران در پایان  اظهار امیدواری کرد:  با برگزاری چنین نشست هایی و ایجاد کارگروه های تخصصی بتوان چالش ها و مشکلات حفاظت از منابع آبی و بستر رودخانه ها را به شکلی یکپارچه  حل کرده ؛ چرا که برخوردهای موردی با این موارد خروجی نخواهد داشت.

 

 

 


    استقرار میز خدمت در امور منابع آب اسلامشهر2018-02-27
مدیر امور منابع آب اسلامشهر از استقرار میز خدمت در امور منابع آب اسلامشهر در راستای تکریم ارباب رجوع خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران،" منصور مردانی" با اعلام این خبر اظهار کرد: میز خدمت در راستای اجرای طرح تکریم ارباب رجوع و به منظور ارائه خدمات بیشتر به شهروندان و مراجعان به امور منابع آب اسلامشهر اجرایی شده است

وی ادامه داد: در این فرایند که با تدوین شیوه نامه و تنظیم رئوس وظایف صورت گرفت، شهروندان می‌توانند جهت تسریع در روند رسیدگی به مسائل خود به متصدیان میز خدمت مراجعه کرده و از راهنماییهای آنان برای حل مشکلات خود بهره‌مند شوند

به گفته وی از عمده وظایف اصلی مسئولان میز خدمت، ارائه خدمات به موقع و موثر به مردم و همچنین تکریم ارباب رجوع است.

مردانی خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی و هماهنگی های صورت میز خدمت در محل امور منابع آب اسلامشهر مستقر شده و  آموزش های لازم جهت ارائه خدمات به موقع به آنها ارائه شد.

 


    دومین سمینار تخصصی بررسی چالش های حقوقی و قضایی پیشگیری از تصرفات غیر قانونی اراضی ملی و عمومی برگزارشد2018-02-26
دومین سمینار تخصصی بررسی چالش های حقوقی و قضایی پیشگیری از تصرفات غیر قانونی اراضی ملی و عمومی در شرکت آب منطقه ای تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، دومین سمینار تخصصی بررسی چالش های حقوقی و قضایی پیشگیری از تصرفات غیر قانونی اراضی ملی و عمومی  امروز (دوشنبه 7 اسفندماه) با حضور قضات دیوان عالی کشور، روسای دادگستری ها، قضات شعب ویژگی رسیدگی به پرونده های تصرفات غیر قانونی اراضی ملی و عمومی، نمایندگان حقوقی دستگاه های اجرایی ذی ربط و قضات تجدید نظر استان تهران در تالار آبگینه شرکت برگزار شد.

در این نشست، مدعوین به دو کمیته حقوقی و کیفری تقسیم و نسبت به موارد و موضوعات مهم در رسیدگی به پرونده های فوق تبادل نظر کردند تا در آینده نسبت به ایجاد وحدت  رویه در رسیدگی به پرونده های تصرفات غیر قانونی اراضی ملی و عمومی اقدامات لازم انجام شود.

گفتنی است، مراسم اختتامیه این  سمینار فردا (سه شنبه 8 اسفندماه) با حضور "محمد باقر الفت" معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، "ستار محمودی"  قائم مقام وزیر نیرو و "محمد حاج رسولی ها" مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار می شود.

 

 


    هزار متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه آبعلی در شهر دماوند آزادسازی شد2018-02-26
مدیر امور منابع آب دماوند از تخریب و آزادسازی بستر و حریم رودخانه آبعلی در شهر دماوند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، «سید حمید رضا حسینی» با اعلام مطلب فوق اظهار کرد: با پیگیری و اقدامات گروه گشت و بازرسی و کارشناسان امور، بستر و حریم رودخانه آه آبعلی در شهرستان دماوند آزادسازی شذ.

 وی با بیان اینکه  این اقدام در راستای رسیدگی به تخلفات و ساخت و سازهای غیرمجاز در رودخانه آه در شهر آبعلی انجام شد، تصریح کرد: یک مورد دیوار غیر مجاز نیز در بستر رودخانه آه در منطقه سادات‌محله در آبعلی توسط پیمانکار شرکت تخریب شد.

حسینی افزود: در این عملیات یک مورد  دیوار غیر مجاز به طول حدود 70 متر که به ارتفاع یک متر با مصالح سنگ و سیمان احداث شده بود، تخریب و مساحتی بالغ بر  هزار مترمربع از بستر و حریم رودخانه آزاد شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب دماوند بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    از زحمات دو همکار بازنشسته تقدیر شد2018-02-25
با حضور مدیر امور منابع آب تهران بزرگ از زحمات دو همکار بازنشسته این امور تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" مدیر امور آب تهران بزرگ طی مراسمی از همکاران بازنشسته این امور تقدیر کرد.

 گفتنی است، در این مراسم که با حضور همکاران امور آب تهران و همچنین تعدادی ازهمکاران معاونت حفاظت و بهره برداری  برگزار شد، از زحمات آقایان "سعید پوری"  و"احمد نظری" همکاران بازنشسته این امور با اهداء لوح تقدیر و هدایایی قدردانی بعمل آمد. 

 


    پنج حلقه چاه غیر مجاز در فیروزکوه پر و مسلوب المنفعه شد2018-02-25
مدیر امور منابع آب فیروزکوه از پر و مسلوب المنفعه شدن پنج حلقه چاه غیر مجاز طی یک روز کاری در محدوده عملکرد این امور خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام این مطلب اظهار کرد:  با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی طی  یک روز کاری  پنج حلقه چاه غیرمجاز در مجموع به عمق   91 متر و آبدهی  8.25  لیتر در ثانیه در اراضی سیمین دشت پر و مسلوب المنفعه شد.

وی ادامه داد: با انجام این عملیات از خروج بیش از 100  هزار متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

عباسی در پایان خاطر نشان کرد:  امور منابع آب  فیروزکوه بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن 17 حلقه چاه غیر مجاز در اسلامشهر2018-02-25
مدیر امور منابع آب اسلامشهر گفت: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی 17 حلقه چاه غیر مجاز در اراضی اسلامشهر طی ماه گذشته پر و مسلوب المنفعه شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "منصور مردانی" با بیان مطلب فوق افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی 17 حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 1677 متر و آبدهی 58 لیتر بر ثانیه در محدوده عملکرد این امور پر و مسلوب المنفعه شد. علاوه بر آن نیز طی این مدت 37 حلقه چاه غیر مجاز نیز شناسایی شد.

وی همچنین افزود: با انجام این عملیات از خروج  یک میلیون و 148 هزار و 400 مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب اسلامشهر تصریح کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

مردانی در پایان خاطر نشان کرد: گروه گشت و بازرسی امور منابع آب اسلامشهر بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی می کند.

 


    صرفه جویی بیش از 194 هزار مترمکعب آب از منابع آب زیرزمینی در ورامین2018-02-25
مدیر امور منابع آب ورامین گفت: با انسداد پنج حلقه چاه غیرمجاز از برداشت سالانه بیش از 194 هزار متر مکعب آب از آبخوان های ورامین جلوگیری می شود و بدین ترتیب از مصرف این میزان آب صرفه جویی به عمل می آید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن زحمتکش" با بیان مطلب فوق افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی پنج حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 59 متر و آبدهی 12 لیتر بر ثانیه در اراضی محدوده عملکرد امور آب ورامین پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین افزود: با انجام این عملیات از خروج  194 هزار و 400 مترمکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

زحمتکش در پایان خاطر نشان کرد: گروه گشت و بازرسی امور منابع آب ورامین بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی می کند.

 

 


    10 حلقه چاه غیر مجاز در دماوند شناسایی شد2018-02-25
مدیر امور منابع آب دماوند از شناسائی 10 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حمیدرضا حسینی" با اعلام مطلب فوق گفت: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی دو حلقه چاه غیر مجاز نیز در مجموع به عمق 40 متر و دبی 1.5 لیتر در ثانیه در محدوده عملکرد این امور  پر و مسلوب المنفعه گردید.

وی ادامه داد:  با  پر ومسلوب المنفعه نمودن چاه های مذکور از خروج 29 هزار و 700 مترمکعب آب از دشت دماوند جلوگیری شده است.

حسینی  در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب دماوند بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    9 حلقه چاه غیر مجاز پر و مسلوب المنفعه شد2018-02-25
مدیر امور منابع آب رباط کریم از پر و مسلوب المنفعه شدن 9 حلقه چاه غیر مجاز طی چهار روز کاری در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا مصطفی پور" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی طی  چهار روز کاری 9 حلقه چاه غیرمجاز در مجموع به عمق 270 متر و آبدهی 15 لیتر در ثانیه در اراضی سفیدار و داودیه  پر و مسلوب المنفعه شد.

 وی ادامه داد:  با انجام این عملیات از خروج بیش از 297 هزار متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مصطفی پور در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب رباط کریم بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 

 


    نیاز 4100 میلیارد تومانی برای تأمین خدمات پایدار در مسکن مهر/ تأمین آب شرب مسکن مهر به طور جدی پیگیری می‌شود2018-02-22
وزیر نیرو از نیاز 4 هزار و 100 میلیارد تومانی برای تأمین خدمات پایدار در مسکن مهر خبر داد و گفت: تأمین آب به طور جدی در وزارت نیرو پیگیری می‌شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "رضا اردکانیان" پیش از ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی خط انتقال آب از روستای کلان به پردیس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تأمین آب شرب پردیس و مسکن های مهر به طور جدی در وزارت نیرو پیگیری می‌شود.
 
وی اظهار کرد: 2 میلیون و 332 هزار واحد مسکن مهر در کشور وجود دارد که تا سال 92 و ابتدای دولت یازدهم، وزارت نیرو خدمات لازم را برای 902 هزار واحد مسکن مهر فراهم کرده بود و برای این کار بالغ بر 580 میلیارد تومان هزینه شده است.
 
وزیر نیرو اضافه کرد: از سال 92 تاکنون، علاوه بر 902 هزار واحد مسکن مهر، بیش از یک میلیون و 300 هزار واحد مسکونی بهره‌مند شدند که در کل 2 میلیون 207 هزار واحد مسکن مهر از خدمات وزارت نیرو برخوردار شدند.
 
اردکانیان گفت: در این فاصله، 56 درصد کل مسکن مهر در کمتر از پنج سال از این خدمات با یک هزار و 340 میلیارد تومان هزینه بهره‌مند شدند که 95 درصد واحدها این خدمات را در اختیار دارند و پنج درصد باقی در حال انجام است.
 
وی ادامه داد: علاوه انشعابات، خدمات پایدار شامل تصفیه‌خانه کامل آب، تصفیه‌خانه فاضلاب، پست‌های فشار قوی و... اعتبارات بیشتری نیاز است که مبلغی بالغ بر چهار هزار و 100 میلیارد تومان دیگر برای تأمین خدمات پایدار نیاز است.
 
وزیر نیرو ادامه داد: فارغ از اینکه آب آشامیدنی با چه سختی‌هایی تهیه می‌شود، از آب‌های زیرزمینی، سطحی، قیمت تمام‌شده و حتی استفاده از آب بطری در مواقع سخت و اضطراری، اولین منبع برای صنعت و کشاورزی پساب است.
 
اردکانیان اضافه کرد: کشورمان در حال حاضر، بیش از 6 هزار میلیارد مترمکعب آب مصرفی در بخش‌های شرب و بهداشتی دارد که از این مقدار، چهار میلیارد و 300 میلیون مترمکعب آن پساب تولید می‌شود.
 
وی تصریح کرد: امروزه در ادبیات مربوط به منابع زیست‌محیطی دنیا، کلمه پساب و فاضلاب در حال حذف شدن است؛ اما این ماده نیز به‌عنوان آب و با رنگ مختلف استفاده می‌شود.
 
وزیر نیرو مطرح کرد: امروز 20 میلیون هکتار اراضی کشاورزی در دنیا با پساب آبیاری می‌شود که در برخی نقاط شیوه‌های مطمئنی نیست و مشکلاتی را ایجاد کرده؛ اما برنامه دنیای بدون گرسنه که جزو اهداف توسعه پایدار و استفاده جدی‌تر از پساب است؛ زیرا عدم استفاده از پساب موجب آلوده‌تر کردن منابع محدود آب شیرین دنیا هم می‌شود.
 
اردکانیان در پایان عنوان کرد: در چنین شرایطی، پردیس برای ما فرصتی است که سرمایه‌گذاری‌هایی را در زمینه فاضلاب و برداشت پساب انجام دهیم.
 


    اختصاص سالانه 49 میلیون مترمکعب آب از سد لار و لتیان به شهرستان پردیس2018-02-22
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران در آیین کلنگ زنی انتقال آب کلان به پردیس گفت: 49 میلیون مترمکعب آب در سال از سد لار و لتیان به شهرستان پردیس اختصاص خواهیم داد.

به‌گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا بختیاری"در آیین کلنگ‌زنی خط انتقال آب کلان به پردیس که با حضور وزیر نیرو، استاندار تهران و فرماندار پردیس در سالن شهرداری این شهرستان برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: پروژه آب رسانی به پردیس پروژه بسیار مهمی محسوب می‌شود که آب این منطقه از طریق سدهای لار، لتیان و ماملوتامین خواهد شد.
وی با بیان اینکه این شهرستان در منطقه حفاظت شده پارک ملی قرار گرفته است و با مشکلاتی همراه می‌باشد، تصریح کرد: این شهرستان نیازمند مطالعات جدی در خصوص جمعیت و اشتغال می‌باشد که با حل شدن این مشکلات پتانسیل‌های لازم جهت سرمایه گذاری بیشتر دراین شهرستان جوابگو خواهد بود.
بختیاری با اشاره به اینکه لوله‌های این خط انتقال تولید شده است، گفت: امیدواریم در سال آینده این پروژه به بهره برداری برسد و مشکلات تأمین آب مردم این شهرستان حل شود.
وی با اشاره اینکه 20 میلیارد تومان بابت این خط انتقال از طریق پروژه مسکن مهر تأمین مالی شده است، گفت: با اختصاص یافتن 30 میلیا رد تومان دیگر نیز این پروژه سرعت خواهد گرفت.
وی در ادامه افزود: استان تهران بیش از 13 میلیون نفر جمعیت دارد که 17 درصد کل کشور را به خوداختصاص داده است ومنابع آبی ما در استان تهران بسیار محدود می‌باشد که مشکلاتی در این خصوص دیده می‌شود.
بختیاری با اشاره به اینکه بیش از چهار میلیارد متر مکعب منابع آب استان تهران می‌باشد، گفت: از این میزان بیش از دومیلیارد متر مکعب آب‌های زیرزمینی و چشمه و قنوات و بیش از یک میلیارد متر مکعب آب‌های سطحی استان می‌باشد.
وی ادامه داد: در کشور ما بین 7 تا 8 درصد منابع آبی صرف آب شرب می‌شود که در تهران این میان 34 درصد را به خود اختصاص داده است. و طول رودخانه‌های استان تهران نیز 2880 کیلومتر می‌باشد که این رودخانه‌ها نیز تأمین کننده آب شرب شهر تهران می‌باشند.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران با تاکید بر اینکه استان تهران بعد از سیستان و بلوچستان فقیرترین استان از لحاظ منابع آب تجدید پذیر است، عنوان کرد: میزان بیلان منفی آب تهران 150 میلیون متر مکعب است که 80 میلیون متر مکعب آن مربوط به دشت‌های ورامین، پیشوا و پاکدشت است. دشت‌های ورامین و تهران دشت‌های بحرانی ما به شمار می‌رود که موضوع فرونشست در آن‌ها بسیار جدی است و با انجام پروژه‌هایی همچون طرح احیاء وو تعادل بخشی و تغذیه مصنوعی می‌توان به داد آن‌ها رسید.
وی همچنین ادامه داد: یکی از مشکلات آب تهران تاسیسات فرسوده آن بوده که باید موضوع تعمیرات و نگهداری آن مد نظر قرار گیرد.
بختیاری با تاکید بر اینکه هر چقدر هم آب به تهران منتقل کنیم اگر در منابع آب زیرزمینی دقت نشود، بسیاری از هزینه‌ها به هدر می‌رود، گفت: عمده کار در آب منطقه ای تهران در سه محور انسداد چاه‌های غیر مجاز، نصب کنتورهای هوشمند و اصلاح پروانه‌ها می‌باشد که علاوه بر بستن چاه‌های غیر مجاز بایستی میزان برداشت آب چاه‌های مجاز را نیز کنترل کنیم.
وی همچنین در پایان خاطر نشان کرد: به دلیل جذابیت‌هایی که در تهران وجود دارد، ساخت و سازهایی نیز در حریم و بستر رودخانه‌ها انجام می‌شود که تاکنون 800 ویلای ساخته شده در حریم و بستر رودخانه را آزادسازی کرده‌ایم که با این اقدام میزان ارزش گذاری این اراضی یک هزار و 1150 میلیارد تومان می‌باشد که امیدواریم در ظرف سه سال آینده کل حریم و بستر رودخانه‌های استان تهران را آزاد سازی نماییم.

 


« 1 2 3 4 » Page: