Wednesday, 12 Azar 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
ملاقات مردمی
ملاقات مردمی
کرونا
شعار سال
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

    تخریب پل های غیرمجاز رستوران های واقع در بستر رودخانه دربند2018-10-31
مدیر امور آب تهران بزرگ از تخریب دو دهنه پل غیرمجاز رستوران های واقع در بستر رودخانه دربند و آزادسازی 20 متر مربع از بستر این رودخانه از توابع شهرستان تهران به منظور صیانت از منابع آب و حفظ جان مردم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام این خبر افزود: با تلاش اکیپ گشت و بازرسی منابع آب های سطحی امور منابع آب تهران بزرگ و پس از انجام کارشناسی های لازم با اخذ دستور قضایی موضوع تبصره 4 ذیل ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب از سوی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تهران و با پشتیبانی یگان انتظامی شهرستان، دو دهنه پل غیر مجاز رستوران های واقع در بستر رودخانه دربند تخریب شد.

وی افزود: با این اقدام مساحتی در حدود 20 متر مربع از بستر رودخانه دربند  ازتوابع شهرستان تهران در قالب  2  فقره دستور قضایی شامل پل که متصرفین اقدام به  مسقف کردن آن کرده بودند، در قالب آزادسازی رودخانه از ید متصرفین و افراد سودجو خارج شد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: با توجه به جریانات شدید رودخانه ای، توقف کوتاه مدت یا بلند مدت در حاشیه رودخانه ها ممکن است باعث بروز حوادث جانی و مالی شود و وجود این پل ها باعث حضور مردم در محل های حادثه خیز رودخانه ها می شد که تخریب آنها ضمن صیانت از کیفیت منابع آب سطحی، موجب جلوگیری از وقوع هرگونه حادثه مالی و جانی می گردد.

نیکنام خاطرنشان کرد: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها معامله ملکی انجام می دهند حتما پیش از انجام معامله استعلام لازم را از امور آب تهران بزرگ اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند.

مدیر امور منابع اب تهران بزرگ در پایان تاکید کرد: این امور در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون و بدون هیچ گونه اغماضی برخورد لازم را بعمل خواهد آورد.

 


    7 حلقه چاه غیر مجاز در فیروزکوه پر و مسلوب المنفعه شد2018-10-31
مدیر امور منابع آب فیروزکوه از پر و مسلوب المنفعه شدن 7 حلقه چاه غیر مجاز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی  شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام  این مطلب گفت: با همکاری گروه گشت و بازرسی این امور و با اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آب طی 9 روز کاری تعداد 7 حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 154 متر و آبدهی 14.9 لیتر در ثانیه در اراضی انزها، شادمهن و لاسم از شهرستان فیروزکوه پرو مسلوب المنفعه شد.

عباسی با بیان اینکه  با انجام این عملیات از خروج بیش از 197  هزار  و 98 متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد، ادامه داد: طی این عملیات 2 دستگاه غیرمجاز پمپ کف کش نیز توقیف و به پارکینگ انتقال یافت.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه در پایان خاطر نشان کرد: این امور با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه آبهای سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    تعامل امور منابع آب اسلامشهر با کشاورزان2018-10-29
امور منابع آب اسلامشهر در راستای صیانت از منابع آب زیرزمینی جلسه تعاملی با کشاورزان منطقه برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، جلسه ای در خصوص مباحث آب های زیرزمینی در محل اداره جهاد کشاورزی و با حضورمدیر امور منابع آب اسلامشهر و همچنین کارشناسان اداره جهاد کشاورزی و نمایندگان کشاورزان شهرستان تشکیل گردید.

دراین جلسه محمدرضا گیتی پژوه مدیر امور منابع آب اسلامشهر مطالبی در خصوص و ضعیت سفره های آب زیرزمینی در دشت تهران- کرج به خصوص حوزه اسلامشهر و لطمات جبران نا پذیری که از طریق برداشتهای غیر مجاز به دشت وارد می گردد ارائه نمود.

 در ادامه نیز موضوع اضافه برداشت از چاه های کشاورزی، اجرای قانون تعیین تکلیف چاه های کشاورزی و نصب کنتورهای هوشمند مطرح و در نهایت مقرر گردید تعامل لازم در این خصوص به عمل آمده و کشاورزان نسبت به بروزرسانی پرونده ها و نصب کنتورهای هوشمند اقدام لازم را به عمل آورند.

 


    25 حلقه چاه غیر مجاز در ورامین پر و مسلوب المنفعه شد2018-10-29
سرپرست امور منابع آب ورامین گفت: با تلاش مأمورین واحد بازرسی و نظارت با انسداد 25 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت بیش از 768 هزار متر مکعب آب از منابع آب زیرزمینی این امور جلوگیری به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داوودی" با بیان مطلب فوق اظهار داشت: با تلاش مأمورین واحد بازرسی و نظارت این امور و همکاری واحد حقوقی طی دوهفته گذشته با تلاش مأمورین گشت و بازرسی و نظارت این امور نسبت به انسداد 25 حلقه چاه غیر مجاز با مجموع عمق 551 متر و دبی 50.5 لیتر بر ثانیه در اراضی ورامین پر و مسلوب المنفعه شد.

وی افزود: با این اقدام از برداشت غیرمجاز سالانه بیش از 768 هزار و 150 متر مکعب آب از آبخوان های منطقه جلوگیری به عمل آمده و این میزان آب در سفره های آب زیرزمینی ذخیره می شود.

سرپرست منابع آب ورامین تصریح کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

داوودی در پایان خاطر نشان کرد: گروه گشت و بازرسی امور منابع آب ورامین بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی می کند.

 


    تقلیل منصوبات یک حلقه چاه مجاز در پاکدشت2018-10-29
سرپرست امور منابع آب پاکدشت نسبت به جلوگیری از اضافه برداشت یک حلقه چاه دارای مجوز در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی"  با اعلام این خبر گفت: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی، در آبان  ماه سال جاری، نسبت به جلوگیری از اضافه برداشت  یک حلقه چاه دارای مجوز با میزان صرفه جویی  6.5 لیتر در ثانیه اقدام لازم به عمل آمد.

وی افزود: با انجام این عملیات از خروج بیش از 128 هزار  متر مکعب آب در سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

حبیبی در ادامه ضمن قدردانی از تلاش و زحمات شبانه روزی مامورین امور منابع آب درخصوص انجام صحیح وظایف قانونی خود تاکید کرد: امور منابع آب پاکدشت به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد شهرستان و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با جدیت و بر اساس قانون نسبت به برخورد با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی اقدام و اهتمام جدی خواهد داشت.

 


    از برداشت بیش از 108 هزار متر مکعب آب در دماوند جلوگیری شد2018-10-29
سرپرست امور منابع آب دماوند از پر و مسلوب المنفعه نمودن 8 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور طی یک هفته کاری خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "منصور مردانی" با اعلام مطلب فوق گفت: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی  8 حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 330 متر و دبی 5.5 لیتر در ثانیه  در محدوده عملکرد این امور پر و مسلوب المنفعه گردید.

وی ادامه داد: با پر و مسلوب المنفعه نمودن چاه های مذکور از خروج 108 هزار و 900 مترمکعب آب از دشت دماوند جلوگیری شده است.

مردانی با بیان اینکه همچنین طی این مدت 15 حلقه چاه غیر مجاز نیز شناسایی شده است، در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب دماوند بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 

 


    رودخانه های استان تهران زیر ذره بین گروه های گشت و بازرسی/ تخریب 136 مورد مستحدثات غیرمجاز2018-10-28
مدیر دفتر مهندسی رودخانه شرکت آب منطقه ای تهران گفت: با توجه به اهمیت رودخانه ها و مسیل ها، 18 اکیپ گشت و بازرسی دولتی و خصوصی به صورت مستمر منابع آب سطحی را مورد کنترل و بازرسی قرار می دهند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسین زنگویی" تقویت گروه های گشت و بازرسی منابع آب سطحی از اقدامات شاخص شرکت آب منطقه ای تهران عنوان کرد و گفت: در حال حاضر 18 اکیپ در حوزه آب های سطحی و مهندسی رودخانه ها در سطح استان مشغول فعالیت هستند که شامل 13 اکیپ بخش خصوصی و 5 اکیپ دولتی می شوند.

وی از اکیپ های گشت و بازرسی به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای نظارتی یاد کرد و تصریح کرد: این اکیپ ها ضمن شناسایی تخلف ها و معرفی متخلفان، با هرگونه بهره برداری غیر مجاز از منابع آب سطحی و برداشت غیر مجاز مصالح رودخانه ای به صورت قاطع برخورد می کنند.

مدیر دفتر مهندسی رودخانه شرکت آب منطقه ای تهران ادامه داد: علی رغم اقدامات پیشگیرانه و هشدارهای داده شده به متخلفان، در برخی مواقع شاهد تخلفاتی همچون بهره برداری غیر مجاز یا ساخت و ساز در حریم رودخانه ها هستیم که شرکت آب منطقه ای تهران با همکاری دستگاه قضا و عوامل انتظامی اقدام به قلع و قمع و تخریب مستحدثات غیر مجاز می کند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 355 مورد از مستحدثات غیر مجاز به وسعت 43 هکتار و ارزش تقریبی 1227 میلیارد تومان تخریب و به انفال عودت داده شد، افزود: طی شش ماهه نخست سال جاری نیز با اجرای 136 دستور قضایی افزون بر 47 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه های استان تهران به ارزش 608 میلیارد تومان رفع تصرف و آزادسازی گردید که هم اکنون از لحاظ وسعت به هدف پیش بینی شده در 97 دست پیدا کردیم.

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن یک حلقه چاه غیر مجاز در پاکدشت2018-10-28
سرپرست امور منابع آب شهرستان پاکدشت از پر و مسلوب المنفعه شدن یک حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با بیان این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی یک حلقه چاه غیر مجاز پر و مسلوب المنفعه گردید.

وی با بیان اینکه این چاه 155 متر عمق و 3 لیتر در ثانیه آبدهی داشته است، تصریح کرد: با انجام این عملیات از خروج حدود 50 هزار متر مکعب آب در سال از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

حبیبی در پایان ضمن قدردانی از تلاش و زحمات مامورین بازرسی و نظارت امور منابع آب درخصوص انجام صحیح وظایف قانونی خود تاکید کرد: امور منابع آب شهرستان پاکدشت به عنوان متولی آب و نماینده شرکت آب منطقه ای تهران بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    آزادسازی 7550 متر مربع از راضی حریم و بستر نهر علی خراط2018-10-27
سرپرست امور منابع آب ورامین از از بازگشایی و لایروبی بازه ای از نهر طبیعی علی خراط به طول 200 متر و آزاد سازی مساحت 7550 متر مربع در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داودی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با تلاش واحد آبهای سطحی و ابلاغ اخطاریه های لازم بازه ای از نهر طبیعی علی خراط در محدوده روستای یوسف رضا که به واسطه نخاله ریزی های انجام شده توسط اشخاص و دهیاری های محلی موجب انسداد و برهم خوردگی ساختار زیست محیطی طبیعی نهر مذکور و کاهش آبگذری آن را فراهم آورده بودند، سرانجام با پیگیری های انجام شده توسط واحد آبهای سطحی این امور و رایزنی و هماهنگی های انجام شده با بخشداری ، نخاله ریزی های صورت گرفته در بستر و حریم نهر مذکور به وسیله یک دستگاه لودر و دو دستگاه کامیون تخلیه و جمع آوری شد.

وی افزود: با این اقدام بازه ای به طول 200 متر و به مساحت معادل 7550 متر مربع  از بستر نهر طبیعی علی خراط بدون اخذ دستور قضایی و با همکاری دهیاری متخلف آزاد سازی و لایروبی گردید.

سرپرست امور منابع آب ورامین تصریح کرد: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و مجاری آبهای سطحی و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه ها گروه های گشت و بازرسی به صورت مداوم در منطقه در حال گشت زنی بوده و به محض کشف هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز، نخاله ریزی و .... فورا اقدامات لازم جهت رفع تصرف صورت می گیرد.

داودی یادآور شد: در ابتدا اخطاریه لازم به متخلف جهت رفع تخلف داده می شود و در صورت بی توجهی به اخطارها، با کسب دستور قضایی نسبت به برخورد قاطع با متخلفان اقدام می شود چراکه رودخانه ها یکی از مهمترین منابع تامین آب شرب است که باید از آن ها به عنوان انفال حفاظت کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب ورامین به عنوان متولی منابع آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با هرگونه تخلف و سوء استفاده از منابع سطحی و زیر زمینی برخورد جدی و قانونی می نماید.

 


    121 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد امور آب فیروزکوه پر و مسلوب المنفعه شد2018-10-27
مدیر امور آب فیروزکوه گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه 121 حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 3991 متر و دبی 233.3 لیتر در ثانیه در محدوده عملکرد این امور پر و مسلوب المنفعه شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با بیان این مطلب اظهار کرد: با انجام این عملیات از خروج 2 میلیون و 979 هزار و 883 متر مکعب آب  های زیرزمینی فیرزوکوه جلوگیری می شود.

وی با بیان اینکه طی این مدت همچنین 32 هزار و 350 متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه های این شهرستان آزادسازی شده است، تصریح کرد: همچنین 121 اخطاریه چاه غیر مجاز، 217 صدور اخطاریه بستر و حریم، 121 صدور دستور قضایی، نیز طی این مدت انجام شده است.

عباسی با اشاره به اینکه در سال 96، 18  هکتار سند مالکیت توسط این امور به نام آب منطقه ای تهران اخذ شده است، تاکید کرد: همچنین در سال جاری تاکنون 52 هکتار نیز سند مالکیت اخذ شده است.  

مدیر امور آب فیروزکوه در پایان خاطر نشان کرد: نصب17 کنتور هوشمند ، کنترل و بهره برداری از 260 چاه و نیز 18 مورد توقیف پمپ آب نیز از ابتدای سال جاری تاکنون در این امور انجام شده است.

 


    رفع تصرف 1200 متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه کرج2018-10-24
سرپرست امور منابع آب اسلامشهر از رفع تصرف 1200 متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه کرج در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با تلاش گروه گشت و بازرسی آبهای سطحی و ابلاغ اخطاریه های لازم حدود 1200 متر مربع از اراضی بستر رودخانه کرج در محدوده علی آباد طپانچه بدون اخذ دستور قضایی و با موافقت مالک آزاد سازی گردید .

وی افزود: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و مجاری آبهای سطحی و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه ها گروه های گشت و بازرسی به صورت مداوم در منطقه در حال گشت زنی بوده و به محض کشف هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز فورا اقدامات لازم جهت رفع تصرف صورت می گیرد.

گیتی پژوه یاداور شد: در ابتدا اخطاریه لازم به متخلف جهت رفع تخلف داده می شود و در صورت بی توجهی به اخطارها، با کسب دستور قضایی نسبت به برخورد قاطع با متخلفان اقدام می شود چراکه رودخانه ها یکی از مهمترین منابع تامین آب شرب است که باید از آن ها به عنوان انفال حفاظت کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب اسلامشهر به عنوان متولی منابع آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با هرگونه تخلف و سوء استفاده از منابع سطحی و زیر زمینی برخورد جدی و قانونی می نماید.

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن 16 حلقه چاه غیر مجاز درتهران بزرگ2018-10-24
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی هفته گذشته با انسداد 16 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه حدود447هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی  شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق افزود: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی هفته گذشته  16 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران، شمیرانات و پردیس در مجموع به عمق  665 متر و با دبی 85/22  لیتر برثانیه  پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 447 هزار متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های سطحی 2 مورد صدور اخطاریه و در بخش آب های زیرزمینی، 4مورد جلوگیری از اضافه برداشت و تقلیل منصوبات در مجموع با دبی 10.46 لیتر بر ثانیه با حجم تخلیه سالیانه  207( هزار متر مکعب) ، 15 مورد کنترل بهره برداری ، و همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 5 دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.

نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    تثبیت مالکیت 265 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه های استان تهران/ جلوگیری از صدور سند مالکیت در حریم رودخانه ها2018-10-23
مدیر دفتر مهندسی رودخانه شرکت آب منطقه ای تهران از تثبیت مالکیت 265 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه های استان تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسین زنگویی" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: دفتر مهندسی رودخانه یکی از مهمترین بخش های شرکت آب منطقه ای تهران است که در راستای اهداف شرکت در زمینه مدیریت و ساماندهی رودخانه ها، مسیل ها و منابع آب سطحی فعالیت می کند.

وی افزود: با توجه به اینکه آب های سطحی بیش از نیمی و  در برخی موارد تا 70 درصد از آب شرب و کشاورزی استان را تامین می کند، ضروری است این ماموریت عظیم که حفاظت از رودخانه ها و منابع آب و بهره برداری از آنهاست، به بهترین نحو انجام شود تا ضمن حفظ منابع آبی و رودخانه ها موضوعات سیل و خطرات ناشی از آن نیز به حداقل برسد که در راستای تحقق این اهداف بزرگ فعالیت های گسترده ای با حضور فعال همکاران توانمند در سطح استان در حال انجام است.

مدیر دفتر مهندسی رودخانه شرکت آب منطقه ای تهران از وجود نزدیک به دو هزار و ۸۰۰ کیلومتر رودخانه و مسیل در این استان خبر داد و گفت: در حال حاضر با تلاش همکاران طی سال های گذشته به ویژه سال های 95 و 96 بالغ بر ۱۶۰۰ کیلومتر از رودخانه ها تعیین بستر و حریم شده که ۱۱۰۰ کیلومتر به جهت قطعی و نهایی بودن آن جهت اعمال حاکمیت به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ و در سامانه کاداستر اداره کل ثبت استان جانمایی شده است.

وی یادآور شد: جانمایی خطوط بستر و حریم رودخانه های استان در طرح ملی سامانه کاداستر باعث خواهد شد که حریم و بستر رودخانه ها تثبیت و از صدور سند برای افراد غیر خودداری گردد و ما در تلاش هستیم برای اراضی حریم و بستر رودخانه ها به عنوان انفال سند مالکیت اخذ کنیم.

وی از اخذ 16 فقره سند مالکیت برای اراضی حریم و بستر رودخانه ها طی سال 96 و شش ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: با اخذ این تعداد سند در مجموع 265 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه ها تثبیت شده که 104 هکتار مربوط به سال 96 و 161 هکتار نیز مربوط به عملکرد شش ماهه نخست سال جاری است.

مدیر دفتر مهندسی رودخانه شرکت آب منطقه ای تهران از مشخص شدن حد تقریبی بیش از 99 درصد طول رودخانه ها و مسیل های استان خبر داد و گفت: این شاخص ها به زودی برای اداره ثبت اسناد و املاک استان تهران جهت درج در سامانه کاداستر به عنوان لایه تقریبی حد رودخانه ها علاوه بر موارد مذکور ارسال خواهد شد.

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن چهار حلقه چاه غیر مجاز در اسلامشهر2018-10-23
سرپرست امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از پر و مسلوب المنفعه شدن چهار حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی چهار حلقه چاه غیر مجاز در مجمو ع به عمق 101 متر و آبدهی 7  لیتر در ثانیه پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 37 هزار و 800 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد. همچنین طی هفته گذشته با نصب چهار دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه های مجاز و تقلیل منصوباب چهار حلقه چاه از برداشت سالانه 93 هزار و 498 متر مکعب آب جلوگیری به عمل می آید.

 وی ادامه داد: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد.

گیتی پژوه در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب اسلامشهر بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 

 


    حمایت دستگاه قضایی از برخورد قاطع با متجاوزان به منابع آبی2018-10-23
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: معاون دادستان تهران در بازدید میدانی از منابع آبی واقع در منطقه دوچناران بخش کن و رودخانه دربند بر حمایت دستگاه قضایی از برخورد قاطع با متجاوزان به منابع آبی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" اظهار داشت: مدیر امور آب تهران بزرگ همراه با معاونت حفاظت و بهره برداری، مدیر دفتر حفاظت و مهندسی رودخانه و سواحل  شرکت آب منطقه ای تهران، رئیس اداره کل منابع طبیعی شهرستان تهران و شمیرانات، شهردار منطقه 1، معاون دادستان تهران و رئیس دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و هیئت همراه از اراضی ملی واقع در منطقه دوچناران بخش کن و نیز از بخشی از اراضی بستر رودخانه دربند که در سال جاری توسط امور آب تهران بزرگ آزادسازی گردیده بازدید کردند.

وی افزود: در این بازدید وضعیت منابع آبی موجود در منطقه و نحوه استحصال و بهره برداری آن توسط اشخاص حقیقی و حقوقی بررسی و در این خصوص گزارش اجمالی این موضوع ارائه گردید.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: با توجه به ضرورت حفاظت و صیانت از انفال و حقوق بیت المال امور منابع آب تهران بزرگ با حمایت دستگاه قضایی و نیروی انتظامی بدون هیچ گونه اغماضی نسبت به برخورد قاطع با متخلفین و افراد سودجو که اقدام به بهره برداری غیر مجاز از منابع آبی و تصرف بستر و حریم رودخانه می نمایند اقدام خواهد نمود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان باید با هوشیاری کامل قبل از انجام هرگونه معامله اراضی در حاشیه رودخانه ها استعلام لازم را از امور آب تهران بزرگ بعمل آورده و همچنین درصورت مشاهده هرگونه حفاری غیرمجاز چاه و یا بهره برداری غیرقانونی از منابع آبی مراتب را جهت رسیدگی به این امور اعلام نمایند.

 


    آزاد سازی 700 متر مربع از اراضی بستر نهر طبیعی لات آجی در شهرستان پاکدشت2018-10-22
سرپرست امور آب پاکدشت از آزاد سازی 700 متر مربع از بستر نهر لات آجی خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با تلاش اکیپ گشت و بازرسی امور منابع آب پاکدشت و اخذ دستور قضایی، پس از شناسایی تصرف صورت گرفته در محدوده بستر نهر لات آجی و صدور اخطاریه نسبت به توقف عملیات تصرف و متعاقباً پس از انجام کارشناسی پرونده، عملیات آزاد سازی 700 متر مربع از اراضی مذکور صورت گرفت.

وی با بیان اینکه با انجام این عملیات و تخریب دیوار، محدوده تصرف شده بستر رودخانه پاکسازی شد، در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب پاکدشت به عنوان متولی منابع آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با هرگونه تخلف و سوء استفاده از منابع سطحی و زیر زمینی برخورد جدی و قانونی می نماید.

 


    4 حلقه چاه غیر مجاز طی یک هفته کاری پر و مسلوب المنفعه شد2018-10-22
مدیر امور منابع آب شهرستان ری گفت : 4 حلقه چاه غیر مجاز طی یک هفته کاری در محدوده عملکرد این امور پر و مسلوب المنفعه شد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حمید رضا حسینی" با اعلام این مطلب اظهار کرد:  با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی 4 حلقه چاه  غیر مجاز در مجموع به عمق 92 متر  و آبدهی 2 لیتر در ثانیه در اراضی شهرستان ری، پر و مسلوب المنفعه شد .

وی با اشاره به اینکه طی این مدت همچنین 14 حکم قضایی اخذ و 22 اخطاریه به متخلفین صادر شد، ادامه داد: با انجام این عملیات از خروج بیش از  هزار و 80  متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

حسینی  در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان ری بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    انسداد 12 حلقه چاه غیر مجاز در ورامین2018-10-21
سرپرست امور منابع آب ورامین گفت: با تلاش مأمورین واحد بازرسی و نظارت با انسداد 12 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت بیش از 443 هزار متر مکعب آب از منابع آب زیرزمینی این امور جلوگیری به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داوودی" با بیان مطلب فوق اظهار داشت: با تلاش مأمورین واحد بازرسی و نظارت این امور و همکاری واحد حقوقی طی هفته گذشته با تلاش مأمورین گشت و بازرسی و نظارت این امور نسبت به انسداد 12 حلقه چاه غیر مجاز با مجموع عمق 452 متر و دبی 28.5 لیتر بر ثانیه در اراضی ورامین پر و مسلوب المنفعه شد.

وی افزود: با این اقدام از برداشت غیرمجاز سالانه بیش از 443 هزار و 700 متر مکعب آب از آبخوان های منطقه جلوگیری به عمل آمده و این میزان آب در سفره های آب زیرزمینی ذخیره می شود.

سرپرست منابع آب ورامین تصریح کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

داوودی در پایان خاطر نشان کرد: گروه گشت و بازرسی امور منابع آب ورامین بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی می کند.

 

 


    انسداد 83 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد امور منابع آب اسلامشهر2018-10-21
سرپرست امور منابع آب اسلامشهر گفت: از ابتدای امسال تا پایان شهریور 83 حلقه چاه غیر مجاز با دبی 276.2 لیتر در ثانیه پر و مسلوب المنفعه شده است که با این اقدام از برداشت غیرمجاز سالانه حدود 5 میلیون و 397 هزار متر مکعب از آبخوان های منطقه جلوگیری به عمل می آید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" در جلسه شورای حفاظت منابع آب اسلامشهر اظهار داشت: شهرستان اسلامشهر یکی از شهرستان های مهم استان تهران می باشد که در جنوب غربی تهران واقع شده است که سه رودخانه کرج وسیاه آب وکن بطول کلی 27.6کیلومتر در این شهرستان جاری می باشند.

وی با اشاره به وضعیت برداشت و حفاظت از منابع آب سطحی رودخانه کن گفت: شناسایی نقاط برداشت، بررسی وضعیت حقابه بران و برگزاری جلسات ، بازدیدهای مشترک با جهاد کشاورزی و ادارات تابعه آن و ساماندهی بهره برداران از طریق ایجاد تعاونی آب بران کشاورزی، جمع آوری ایستگاه های پمپاژ ثابت و سیار غیرمجاز، پیگیری و صدور پروانه برای بهره برداران مجاز  از اقدامات انجام شده در جهت صیانت از  رودخانه کن است.

سرپرست امور منابع آب اسلامشهر با بیان اینکه حدود 1537 هکتار از اراضی کشاورزی واقع در این شهرستان از طریق کانال محمدیه آبیاری می شود، گفت: در دوره آتی بهره برداری از کانال محمدیه آب کشاورزی صرفاً به اراضی واقع در پایین دست کانال و داخل طرح آبیاری از کانال مذکور تحویل می گردد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح آخرین وضعیت اجرای طرح احیا و تعادل بخشی منابع اب زیرزمینی تصریح کرد: از ابتدای امسال تا پایان شهریور 83 حلقه چاه غیر مجاز با دبی 276.2 لیتر در ثانیه پر و مسلوب المنفعه شده است که با این اقدام از برداشت غیرمجاز سالانه حدود 5 میلیون و 397 هزار  متر مکعب از آبخوان های منطقه جلوگیری به عمل می آید.

گیتی پژوه ادامه داد: همچنین طی این مدت نیز با همکاری دستگاه قضایی و عوامل انتظامی سه دستگاه حفاری غیر مجاز توقیف و پنج پمپ آب غیر مجاز در کنار رودخانه ها جمع آوری شد.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان اسلامشهرکه در دشت مطالعاتی تهران –کرج قرار دارد با توجه به موقعیت جغرافیایی و مجاورت با شهر تهران از بافت صنعتی و اقتصادی خاصی برخوردار بوده که با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی، برداشت های غیر مجاز از چالش های اساسی این امور می باشد.

گیتی پژوه در پایان گفت: امور منابع آب اسلامشهر پر و مسلوب المنفعه نمودن چاه های غیر مجاز، جلوگیری از برداشت بی رویه از منابع آبی، نصب کنتور های هوشمند و برخورد با متجاوزین بر حریم و بستر رودخانه ها را در اهم وظایف خود قرار داده و بطور قاطع در جهت انجام وظایف حاکمیتی شرکت آب منطقه ای با همکاری تمامی پرسنل زحمتکش و دلسوز با اهتمام جدی برخورد قانونی می نماید.

 


    طی سه روز کاری 16 پمپ غیر مجاز از رودخانه اوشان از توابع رودبار قصران جمع آوری شد2018-10-20
مدیر امور آب شمیرانات از توقیف و جمع آوری 16 پمپ غیر مجاز از رودخانه اوشان از توابع رودبار قصران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "جواد غفاری " در ادامه گفت: واحد گشت و بازرسی با همکاری واحد حقوقی، اخذ دستور قضایی و در معیت عوامل کلانتری فشم طی سه روز کاری اقدام به توقیف و جمع آوری 16 مورد پمپ  با دبی 32 لیتر بر ثانیه  از رودخانه در محدوده اوشان - فشم و حاجی آباد از توابع رودبار قصران نمود.

وی با بیان اینکه کشاورزان به منظور آبیاری باغات از طریق پمپ ها اقدام به بهره برداری غیر مجاز آب رودخانه  نمودند، ادامه داد:  با انجام این عملیات از برداشت غیرمجاز 63  هزار و 720 متر مکعب آب از رودخانه مذکور جلوگیری به عمل آمد.

غفاری در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان  شمیرانات با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه آبهای سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


« 1 2 3 » Page: