Wednesday, 12 Azar 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
ملاقات مردمی
ملاقات مردمی
کرونا
شعار سال
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

    اجرای طرح های بزرگ آبی کشور با سهولت درگردش مالی امکان پذیر است2017-07-31
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: اجرای طرح های مهم آبی کشور با سهولت درگردش مالی امکان پذیر است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مجید سیاری" در نشست مشترک مسوولین بانک مرکزی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، ذی حسابان و مدیران دفاتر آمار و اطلاعات شرکت های آب منطقه ای کشور که در تالار آبگینه برگزار شد،  با بیان این مطلب اظهار کرد:  در سال گذشته بر اساس دستورالعمل ریاست جمهوری کلیه حساب های بانکی شرکت های دولتی از جمله پرداخت درآمدها، بودجه و پرداخت های ریالی به بانک مرکزی منتقل شد که با برگزاری جلسه مشترکی با بانک مرکزی در 13 تیرماه سال جاری  تکالیف بخش آب و بانک مرکزی مشخص گردید و شرکت مدیریت منابع آب نماینده خود را به بانک مذکور معرفی نمود.

وی ادامه داد: شرکت مدیریت منابع آب و شرکت های زیرمجموعه آن که وظیفه تامین آب کشور را بر عهده دارند برای رسیدن به این هدف نیازمند اجرای طرح هایی با بار مالی فراوان می باشند.  لذا شرکت ها نیز در این شرایط پیچیده بایستی از ابزارهایی برای اجرای هرچه سریعتر  این طرح ها با همکاری بانک مرکزی استفاده کنند.

وی افزود: درآمدهای شرکت های  آب منطقه ای از طریق فروش آب کشاورزی ، شرب و صنعت، نیروگاه های برقابی، درآمد حق النظاره آب، درآمد خدمات کارشناسی، اجاره بسترها، فروش اموال و دارایی ها، اوراق مشارکت و اسناد خزانه اسلامی و صکوک اسلامی می باشد.

سیاری با اشاره به اینکه برگزاری چنین نشست هایی موجب آگاهی به منظور اجرای دستور العمل های بانک مرکزی می شود، افزود: امیدواریم با همکاری بانک مرکزی  چالش های مالی ما در بخش حفاظت و طرح و توسعه حل شده و خدشه ای در وظایف شرکت های آب منطقه ای که تامین آب می باشد، وارد نشود.

در ادامه این نشست " محسن هاشمی" مدیر امور مالی شرکت آب منطقه ای تهران نیز  با  بیان اینکه  فرایند وصول درآمدهای شرکت به  دو بخش سنتی و مکانیزه می باشد، تصریح کرد: صورت حساب هایی که از طریق شرکت هایی مانند آب و فاضلاب و شبکه برق صادر می شود، به شکل سنتی و در بقیه موارد قبض هایی که برای چاه ها از طریق واحد درآمد و مشترکین صادر می شود، به شکل مکانیزه می باشد.

وی اضافه کرد: عدم ارائه  رسید بانکی مستند قابل اتکا به حسابرسی شرکت، طولانی بودن مدت واریز چک های تحویلی به بانک، عدم صدور چک بانکی و رمزدار و عدم واریز به موقع  دیسکت حقوق از جمله مهمترین مشکلات  پیش رو این شرکت با بانک مرکزی محسوب می شود.

گفتنی است، در پایان این نشست به سوالات نمایندگان مالی  حاضر شرکت های آب منطقه ای کشوراز طریق کارشناسان بانک مرکزی در جهت آگاهی و رفع موانع پاسخ های لازم داده شد. 

 


    امکان سنجی احداث نیروگاه خورشیدی با همکاری واحد های مختلف شرکت در دست بررسی است2017-07-31
مدیر دفتر درآمدزایی و تجهیز منابع مالی شرکت از امکان سنجی احداث نیروگاه خورشیدی با همکاری واحد های مختلف شرکت در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد مهدی ایزدی" با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به تصویب نامه  هیأت وزیران در خصوص تأمین 20 درصد برق مصرفی وزارتخانه ها، موسسات، شرکت های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی از انرژی های تجدیدپذیر، امکان سنجی احداث نیروگاه خورشیدی در زمین های بلااستفاده حاشیه سدها، خطوط انتقال آب، تصفیه خانه های آب و کمپ های مربوطه، با همکاری معاونت های حفاظت و بهره برداری، منابع انسانی، مالی و پشتیبانی، طرح وتوسعه، دفتر حقوقی و امور قراردادها در دست بررسی می باشد.

وی افزود: استفاده از انرژی های تجدید پذیر  به عنوان یکی از مهمترین اهداف اقتصاد مقاومتی در زمینه کاهش مصرف  انرژی و به  دلایلی از جمله پایداری، دوستدار محیط زیست بودن، دسترسی آسان، استفاده چند گانه، بی سر و صدا بودن، حمایت از طرف دولت، تعمیر و نگهداری کم هزینه و غیره  می تواند مورد توجه قرار گیرد.

ایزدی با بیان اینکه با عنایت به ماده (56)  قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت،امکان سنجی واگذاری کنتورهای هوشمند به سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز در دست بررسی و اقدام است، تصریح کرد:  این اقدام  با همکاری معاونت حفاظت و
بهره برداری در راستای اجرای طرح تعادل بخشی و  با هدف کاهش هزینه ها و درآمدزایی شرکت  انجام خواهد شد.

مدیر دفتر درآمدزایی و تجهیز منابع مالی همچنین در پایان یادآور شد: به منظور تأمین مالی طرح های تملک دارایی های سرمایه ای از طریق  جذب سرمایه گذاری بخش غیردولتی، مذاکره با سرمایه گذاران و پیگیری اخذ مجوزهای واگذاری، برای دو طرح ساماندهی آب های سطحی جنوب تهران و فاز دوم تصفیه خانه ششم تهران،  نیزدر حال انجام می باشد.

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن 9 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور2017-07-31
مدیر امور منابع آب فیروزکوه از پر و مسلوب المنفعه شدن 9 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با بیان مطلب فوق اظهار کرد: با تلاش گروه گشت وبازرسی و اخذ دستور قضایی طی شش روز کاری 9 حلقه چاه غیر مجاز در اراضی طارس، لاسم و شادمهن پر و مسلوب المنفعه شد.

وی با بیان اینکه این تعداد چاه در مجموع 257 متر عمق و 19.41 لیتر بر ثانیه آبدهی داشته است، تصریح کرد: با انجام این عملیات از خروج بیش از 175 هزار و 164 متر مکعب آب در سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه در پایان خاطر نشان کرد: این امور به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه‌ای تهران با هرگونه تخلف و سوء استفاده از منابع آب سطحی و زیرزمینی برخورد جدی و قانونی می نماید.

 


    نصب دو عدد کنتور هوشمند بر روی چاه های مجتمع فرهنگی ورزشی امام خمینی (ره) - بنیاد علوی 2017-07-31
مدیر امور منابع آب شمیرانات از نصب دو عدد کنتور هوشمند برروی چاه های مجتمع فرهنگی ورزشی امام خمینی (ره) - بنیاد علوی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "جواد غفاری" با بیان این مطلب اظهار کرد: در سال های متمادی گذشته مجتمع فرهنگی ورزشی امام خمینی (ره) - بنیاد علوی به طور گسترده و کنترل نشده ای از منابع آب های سطحی رودخانه جاجرود در نزدیکی ورودی دریاچه سد لتیان برداشت می نمود و تاکنون هیچگونه سنجش دقیقی از حجم برداشت و دبی لحظه ای لوله های آبده انجام نگرفته بود.

وی با بیان اینکه با همکاری رییس گروه حفاظت و بهره برداری از آب های سطحی شرکت و در اثر پیگیری های مستمر همکاران این امور، جلسات مکرر با ذی نفعان تشکیل شد، خاطر نشان کرد: در نهایت با نصب دو کنتور هوشمند الکترو مغناطیس توسط شرکت های مورد تایید وزرات نیرو، سنجش میزان دبی لحظه ای و حجم کلی برداشت  آب به منظور کنترل  واقعی میزان برداشت و محاسبه معوقات سالیان گذشته و صدور فیش حق النظاره سال جاری و آتی میسر شد.

 

 


    آزادسازی بیش از 23 هزارمتر مربع از اراضی بستر و حریم جاجرود2017-07-30
مدیر امور منابع آب شمیرانات از آزادسازی بیش از 23 هزارمتر مربع از اراضی بستر و حریم جاجرود خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "جواد غفاری" با بیان این مطلب اظهار کرد: با تلاش گروه گشت و بازرسی، اخذ دستور قضایی و هماهنگی نیروی انتظامی در راستای برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز وفق مفاد  قانون توزیع عادلانه آب بیش از 23 هزارمتر مربع از اراضی بستر و حریم جاجرود در روستای نیکنام ده از توابع بخش لواسانات  آزادسازی شد.

 وی با اشاره به اینکه در این عملیات نسبت به تخریب چهار هزار و 200 متر مربع دیواره اقدام شد، تصریح کرد:  در این  آزادسازی همچنین سه مورد  بنای غیر مجاز و سه باب پل غیر مجاز قلع و قمع گردید.

غفاری با  بیان اینکه همچنین  سه حلقه چاه غیر مجاز نیز پر و مسلوب المنفعه شد، یادآور شد: این تعداد چاه در مجموع 45 متر عمق و 7.5 لیتر بر ثانیه آبدهی داشته است.

مدیر امور منابع آب شمیرانات در پایان خاطر نشان کرد: این امور به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه‌ای تهران با هرگونه تخلف و سوء استفاده از منابع آب سطحی و زیرزمینی برخورد جدی و قانونی می نماید.

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن یک حلقه چاه غیر مجاز در شهرری2017-07-30
مدیر امور منابع آب شهرری از پر و مسلوب المنفعه شدن یک حلقه چاه غیر مجاز در شهرری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "غلامعلی بیدختی" با بیان این مطلب اظهار کرد: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی یک حلقه چاه غیر مجاز خدماتی (کارواش) واقع در حسن آباد شهرری  که اقدام به آبفروشی می کرد، پر و مسلوب المنفعه شد.

وی  با اشاره به اینکه این چاه 200 متر عمق و سه لیتر د ر ثانیه آبدهی داشته است، تصریح کرد: با انجام این عملیات از خروج بیش از 540 هزار متر مکعب آب در سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

 بیدختی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرری به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه‌ای تهران با هرگونه تخلف و سوء استفاده از منابع آب سطحی و زیرزمینی برخورد جدی و قانونی می نماید.

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن چهار حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور2017-07-30
مدیر امور منابع آب اسلامشهر از پر و مسلوب المنفعه شدن چهار حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "منصور مردانی" با بیان این مطلب اظهار کرد: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی چهار حلقه چاه در اراضی فیروزبهرام پر و مسلوب المنفعه شد.

وی با بیان اینکه این تعداد چاه در مجموع 440 متر عمق و 12 لیتر در ثانیه آبدهی داشته است، تصریح کرد: با انجام این عملیات از خروج بیش از176 هزار و دو  متر مکعب در سال در سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب اسلامشهر در پایان خاطر نشان کرد: این امور به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه‌ای تهران با هرگونه تخلف و سوء استفاده از منابع آب سطحی و زیرزمینی برخورد جدی و قانونی می نماید.

 


    آزاد سازی بیش از 45 هزار متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه حبله رود 2017-07-30
مدیر امور منابع آب فیروزکوه از آزاد سازی بیش از 45 هزار متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه حبله رود خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، " مصطفی عباسی" با بیان این مطلب اظهار کرد: با تلاش گروه گشت و بازرسی، اخذ دستور قضایی و هماهنگی نیروی انتظامی 45 هزار متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه حبله رود  در روستاهای خمده و فرح آباد آزادسازی شد.

وی ادامه داد: در این عملیات  نسبت به  تخریب مستحدثات غیرمجاز از قبیل دیوار، فنس، نرده و اتاقک اقدام و  حریم و بستر رودخانه آزادسازی شد.

مدیر امور منابع آّب فیروزکوه در پایان خاطر نشان کرد: این امور به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه‌ای تهران با هرگونه تخلف و سوء استفاده از منابع آب سطحی و زیرزمینی برخورد جدی و قانونی می نماید.

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن دو حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد امور آب دماوند2017-07-26
مدیر امور منابع آب دماوند از پر و مسلوب المنفعه شدن دو حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سیدحمیدرضاحسینی" با بیان این مطلب اظهار کرد: در طی یک هفته دو حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 159 متر و دبی 6.5 لیتر بر ثانیه در محدوده عملکرد این امور پر و مسلوب المنفعه شد.

وی ادامه داد: با انجام این عملیات از خروج بیش از 128 هزار و 700  متر مکعب آب از سفره های آب زیرزمینی دشت دماوند و هومند آبسرد جلوگیری  خواهدشد.

حسینی از  شناسائی پنج حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد امور آب دماوند خبرداد و تصریح کرد: همچنین ادوات حفاری غیرمجاز یک حلقه چاه  نیز توقیف و به پارکینگ امور منتقل شد.

مدیر امور منابع آب دماوند در پایان خاطرنشان کرد: این امور به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه‌ای تهران با هرگونه تخلف و سوء استفاده از منابع آب سطحی و زیرزمینی برخورد جدی و قانونی می نماید.

 


    سومین جلسه هماهنگی مجریان طرح های عمرانی شرکت آب منطقه ای تهران2017-07-25
سومین جلسه هماهنگی مجریان طرح های عمرانی شرکت آب منطقه ای تهران در محل کارگاه پروژه تونل انتقال آب نشتی سد لار (کلان) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران،. در این نشست، "حسین بزرگی" مدیر دفتر طرح های توسعه منابع آب شرکت، جذب اعتبارات ملی و استانی ویژه را تا پایان تیر ماه معادل 100 درصد تخصیص ابلاغی اعلام و عنوان کرد: صرفا در دو پروژه استانی نقدینگی بسیار کمی باقی مانده است که با توجه به فرصت تمدید شده جهت جذب تا پایان شهریور ماه سال جاری و با هماهنگی صورت گرفته با مدیر دفتر طرح های زود بازده شرکت، جذب این بخش نیز 100 درصد خواهد شد.

بزرگی همچنین در خصوص آخرین وضعیت اعتبارات سال 96 عنوان کرد: کل اعتبارات پیوست قانون ابلاغی به شرکت معادل هزار و 375  میلیارد ریال است که شامل سه طرح ملی و  هفت طرح استانی ویژه می باشد.

وی با بیان اینکه اعتبارات استانی سال جاری شرکت نیز پس از تصویب در کمیته برنامه ریزی، شورای برنامه ریزی و توسعه استان از سه منبع نهایی و مجموعا معادل 68 میلیارد ریال می باشد، تصریح کرد: از این میزان پنج میلیارد درسال در سطح استان و مابقی در سطح شهرستان های ذی ربط می باشد.

مدیر دفتر طرح های توسعه منابع آب همچنین از پیگیری اختصاص حدود 300 میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی سال جاری با حفظ قدرت خرید بابت پرداخت مطالبات مسجل شده ملی و استانی ویژه از محل بند "ه" تبصره 5 قانون بودجه سالجاری خبر داد و یادآورشد: این اسناد در شرف ابلاغ می باشد.

در ادامه این جلسه" سیامک نیلچیان" مجری طرح نشتی سد لار نیز گزارشی از آخرین وضعیت عملیات اجرایی پروژه ارائه و همچنین به تشریح ضوابط و نکات مربوط به بیمه تمام خطر پروژه های عمرانی پرداخت و در خصوص موارد ابهام در هر یک از پروژه های عمرانی بحث و تبادل نظر گردید.

"رضامومنی" معاون طرح و توسعه شرکت نیز با اشاره به اهمیت مستند سازی فنی پروژه های عمرانی و آغاز فعالیت ایجاد پایگاه داده متمرکز اطلاعات فنی طرح ها در دفتر طرح های توسعه منابع آب عنوان کرد: همکاری و تعامل کلیه مجریان طرح های عمرانی در این خصوص همانند گذشته  ضروری می باشد.

معاون طرح و توسعه شرکت با تشکر از مجری طرح تونل انتقال آب نشتی سد لار و عوامل نظارتی و اجرایی آن خاطر نشان کرد:  با توجه به رویکرد اتخاذ شده تلاش می شود، جلسات آتی هماهنگی مجریان طرح ها نیز در کارگاه پروژه های اجرایی در  دست اقدام تشکیل تا در خصوص مباحث اجرایی ، مسایل و مشکلات پروژه ها بحث و تبادل نظر و انتقال تجربیات صورت پذیرد.

 گفتنی است، در پایان این نشست، با حضور مجریان طرح ها از جبهه های عملیات اجرایی پروژه شامل کارگاه تولید سگمنت (پوشش بتنی تونل) و همچنین پرتال ورودی قطعه دو تونل بازدید و نسبت به مباحث فنی پروژه بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت.

 

 


    کارگاه آموزشی تبیین چالش های فضای مجازی2017-07-25
کارگاه آموزش تبیین چالش های فضای مجازی با حضور پلیس فتا ویژه بانوان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "زهرا نوروزی" پلیس فتا ویژه بانوان در این نشست که باحضور جمعی از بانوان شرکت برگزار شد، اظهار کرد: هر اقدامی که از طریق فضای مجازی و با بهره گیری از ابزارهای اتصال به فضای مجازی صورت گرفته و حقوق شناسایی شده برای افراد را نقض می کند، جرم سایبری محسوب  می شود.

وی با بیان اینکه جرم ها به 75  بخش تقسیم می شوند، افزود: این جرم ها شامل جرم های بزرگ تا کوچک، جرم های مالی و هتک حرمت، انجام جرم از طریق تهدیدات شبکه های اجتماعی، نرم افزارهای پیام رسان تلفن همراه و غیره می شود.

نوروزی ادامه داد: امروزه سوء استفاده کلاهبرداران و افراد ناباب از فضای سایبری برای دستیابی به اهداف ناصحیح و پلیدشان افزایش یافته و با سوء استفاده از ناآگاهی و سادگی افراد در این فضا مرتکب جرائمی می شوند که می تواند جنبه های مختلف این افراد قربانی را تحت الشعاع قرارداده و گاهاً منجر به نابودی آنان شود

پلیس فتا ویژه بانوان با اشاره به اینکه با بررسی پرونده های متشکله در پلیس فتا استان تهران همواره با جرایمی در حوزه فضای مجازی روبرو می شویم، تصریح کرد: اعتماد بیش از حد به دیگران در فضای مجازی، نشراطلاعات خصوصی در فضای مجازی ، عدم داشتن اطلاعات کافی در نحوه ی انجام اقدامات مالی در بانکداری الکترونیک ، در اختیاردیگران قراردادن اطلاعات توسط خود افراد، عدم استفاده از نرم افزارها و سخت افزارهای مطمئن و امن ، اعتماد بیش از حد به سایت های خارجی مواردی هستند که منجر به سوءاستفاده دیگران  شده و افراد در دام کلاهبرداران گرفتار می شوند.

وی در خصوص فراوانی جرایم سایبری در ایران عنوان کرد:  متاسفانه جرایم مالی، اخلاقی، کلاهبرداری از طریق ایمیل و پیام کوتاه از جمله جرایم رایج در کشور به شمار می رود.

نوروزی تصریح کرد: برخی از افراد احساس می کنند جرائم فضای مجازی جرائم بسیار محدود و کوچک بوده و شاید آنان در این جرائم گرفتار نشوند درحالیکه این جرایم در صورت عدم رعایت نکات ایمنی توسط افرادی که در فضای مجازی حضور دارند به این افراد نیز ضربه خواهند زد. چنانچه پرونده هایی تشکیل شده است که قربانیان در شبکه های اجتماعی حضور نداشته اند و در فضای حقیقی اطلاعاتی از خود را در اختیار دیگران قرارداده بودند که مورد سوء استفاده قرار گرفته اند.

وی با تاکید براینکه مجرمان از طریق مهندسی اجتماعی، حملات فیزیکی، بدافزارها و هک به اطلاعات شهروندان دست پیدا می کنند، یادآور شد: 95 درصد از نوجوانان و جوانان  با استفاده از اینترنت و عضویت در شبکه های اجتماعی و تلفن همراه در فضای سایبری فعالیت دارند.

نوروزی تاکید کرد: دسترسی شبکه های اجتماعی به کاربر بیشتر از دسترسی کاربر به شبکه های اجتماعی است که باید این نکته مورد نظر  کاربران در استفاده از فضای مجازی قرار گیرد.

پلیس فتا ویژه بانوان همچنین اضافه کرد: شرکت های سازنده گوشی، نرم افزارهای پیام رسان، اپراتورهای همراه، فروشندگان اینترنت و هکرهای احتمالی از جمله کسانی هستند که به محتویات گوشی همراه دسترسی دارند.

نوروزی یادآور شد: بعضی از افراد تصاویر شخصی خود را به راحتی در اختیار دیگران قرار می دهند و یا مطالب خصوصی و خانوادگی خود را در حضور افراد ناآشنا مطرح  می کنند که بعداً این افراد از آن سوء استفاده می نمایند  که لازم است این موارد را در نظر داشته باشیم که کوچکترین اطلاعات ما که به نحوی در اختیار دیگران قرار می گیرد
 می تواند به راحتی توسط افراد سودجو در فضای مجازی منتشر گردد که گاهاً جبران خسارات وارده از نظر حیثیتی بسیارسخت و  در بیشتر موارد  غیرممکن می باشد.

نوروزی در خصوص راهکارهای  افزایش سطح ایمنی در فضاهای مجازی در پایان خاطر نشان کرد: با حفظ حریم شخصی، گروه بندی دوستان، حذف مشخصات خود، محافظت از آلبوم ها و خصوصی کردن تماس ها می توان با خیال آسوده تری از شبکه های اجتماعی استفاده کرد.

 


    آزادسازی بیش از 25 هزار مترمربع از اراضی بستر رودخانه جاجرود 2017-07-25
مدیر امور آب تهران بزرگ از آزادسازی بیش از 25 هزار مترمربع از بستر رودخانه جاجرود خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" امروز (سه شنبه) با اعلام این خبر اظهار کرد: با تلاش گروه گشت و بازرسی، اخذ دستور قضایی و هماهنگی نیروی انتظامی  25 هزار مترمربع از بستر رودخانه  جاجرود در اراضی روستای خسروآباد از توابع  شهرستان پردیس آزادسازی شد.

وی با بیان اینکه این آزادسازی با استفاده از تجهیزات و ماشین آلات مهیا شده از جمله بیل مکانیکی زنجیری انجام شد، تصریح کرد: در این عملیات 13  مورد بنای ویلایی ، دیواره و سنگ چین ، آلاچیق و استخر واقع در قریه خسروآباد از توابع بخش جاجرود قلع و قمع شد.

مدیر امور آب تهران بزرگ با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون با اجرای 45 حکم قضایی جهت رفع تصرف نسبت به آزادسازی بیش از 66 هزار مترمربع از اراضی رودخانه های حوزه عملکرد اقدام لازم به عمل آمده است، خاطر نشان کرد:این امور به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه‌ای تهران با هرگونه تخلف و سوء استفاده از منابع آب سطحی و زیرزمینی برخورد جدی و قانونی می نماید.

 


    آزادسازی بیش از پنج هزار متر مربع از اراضی بستر وحریم رودخانه جاجرود2017-07-25
مدیر امور منابع آب شمیرانات از آزادسازی بیش از پنج هزار متر مربع از اراضی بستر وحریم رودخانه جاجرود خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "جواد غفاری" با بیان این مطلب اظهار کرد: با تلاش گروه گشت و بازرسی، اخذ دستور قضایی و هماهنگی نیروی انتظامی پنج هزار و 100 متر مربع از اراضی بستر وحریم رودخانه جاجرود آزادسازی شد.

وی با بیان اینکه سه مورد دیوار سنگ چین و بتنی در مجموع به طول 255 متر و ارتفاع 11 متر در این عملیات نیز تخربب شد، تصریح کرد: همچنین نسبت به تخریب سکو و پله بتنی  اقدامات لازم به عمل آمد.

غفاری افزود: یک چاه غیر مجاز با عمق 8 متر و دبی سه لیتر بر ثانیه نیز پر و مسلوب المنفعه گردید.

مدیر امور منابع آب شمیرانات یادآور شد: در این عملیات از برداشت غیر مجاز دو مورد پمپ به منظور برداشت غیر مجاز  آب از داخل رودخانه در روستای روته بخش رودبار قصران جلوگیری به عمل آمد.  

غفاری در پایان با اشاره به اینکه در  این اقدام در مجموع 805 متر دیوار تخریب و حدود  پنج هزار و 100متر مربع از اراضی بستر وحریم آزاد سازی شد، خاطر نشان کرد: امور منابع آب شمیرانات به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه‌ای تهران با هرگونه تخلف و سوء استفاده از منابع آب سطحی و زیرزمینی برخورد جدی و قانونی می نماید.

 

 


    ایمن سازی و پاکسازی 50 هزار متر مربع از بستر رودخانه جاجرود2017-07-24
سرپرست امور منابع آب شهرستان پاکدشت از ایمن سازی و پاکسازی 50 هزار متر مربع از بستر رودخانه جاجرود خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داودی" با بیان مطلب فوق اظهار کرد: نسبت به پاکسازی و  ایمن سازی حدود 50 هزار متر مربع با حجم برداشت 12 هزار متر مکعب نخاله و خاک از بستر رودخانه جاجرود طی پنج روز کاری  اقدام گردید.

داودی با اشاره به وظیفه ذاتی شرکت آب منطقه ای تهران در جهت حفظ و صیانت از مجاری آبهای سطحی، تصریح کرد: نقاط حادثه خیز بستر رودخانه جاجرود شناسایی شده و بازسازی بستر رودخانه در محل پایین دست بند انحرافی آلوئک و  همچنین عملیات پاکسازی در طول مسیر رودخانه تا پل شش چشمه (از جمله محل باکس بتنی عبوری از بستر رودخانه در محدوده روستای کبود گنبد، جاده فرعی کبود گنبد به گلزار بالا، جاده فرعی مسکن مهر امام رضا (ع) و محل پل شش چشمه) به منظورایجاد مسیر مناسب  در خصوص عبور ایمن سیلاب انجام شد.

سرپرست امور منابع آب شهرستان پاکدشت در ادامه عنوان کرد: در این عملیات همچنین راه‌های دسترسی ماشین آلات حمل نخاله و زباله به بستر رودخانه در نقاط مختلف مسدود و به این ترتیب از تخلیه نخاله و آلوده نمودن بستر رودخانه به زباله‌های شهری و غیره  جلوگیری به عمل آمد.

داودی در پایان ضمن قدردانی از زحمات پرسنل گروه آبهای سطحی خاطر نشان کرد: امور منابع آب پاکدشت به عنوان متولی منابع آب در حوزه عملکرد خود و بعنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با هرگونه تخلف و سوء استفاده از منابع سطحی و زیر زمینی برخورد جدی و قانونی می نماید .

 

 


    10 حلقه چاه غیرمجاز در تیرماه سال جاری پر و مسلوب المنفعه شد2017-07-23
مدیر امور منابع آب شهریار از پر و مسلوب المنفعه شده 10 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با بیان این مطلب اظهار کرد: با تلاش گروه گشت و بازرسی امور و اخذ دستور قضایی  10 حلقه چاه در مجموع یه عمق  450 متر و دبی 18.5 لیتر بر ثانیه  در محدوده شهریار پر و مسلوب المنفعه شد.

وی افزود: با انجام این عملیات از خروج بیش از 366 هزارو 300 متر مکعب آب در سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهدشد.

مرادی نسب بابیان اینکه در این مدت همچنین 15 حلقه چاه غیرمجاز شناسایی شد، یادآور شد: یک دستگاه حفاری غیر مجاز نیز توقیف و به پارکینگ امور منتقل شد.

مدیر امور منابع آب شهریار در پایان با بیان اینکه از حفر یک حلقه چاه غیرمجاز نیز جلوگیری به عمل آمد، عنوان کرد: 27 حکم قضایی، 15 عدد حکم قضایی و یک عدد کنتور هوشمند نیز در راستای طرح احیاء و تعادل بخشی بر روی کنتورهای هوشمند این امور از ابتدای تیرماه تاکنون نصب شده است.

 


    فاز اول شناسایی نقاط حادثه خیز رودخانه کن2017-07-23
مدیر امور منابع آب اسلامشهر از شناسایی فاز اول نقاط حادثه خیز رودخانه کن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "منصور مردانی" با بیان این مطلب اظهار کرد: فاز اول شناسایی نقاط حادثه خیز و برداشت های غیرمجاز آب از رودخانه کن حدفاصل بزرگراه تا اتوبان ساوه در جهت  حفاظت از حریم و بستر رودخانه انجام شده است.

وی همچنین افزود: از ابتدای تیرماه تاکنون 28 دستگاه کنتور فهام بر روی چاه های کشاورزی این امور با مشارکت اداره برق منطقه ای اسلامشهر در راستای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی  نصب گردید.

مردانی در پایان خاطر نشان کرد: 10 فقره دستور قضایی در حوزه اسلامشهر و چهاردانگه نیز از ابتدای تیرماه تاکنون اخذ شده است.

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن 13 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور 2017-07-23
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ از پر و مسلوب المنفعه شدن 13 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، " علیرضا نیکنام" با بیان این مطلب اظهار کرد: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی 13  حلقه چاه غیرمجاز در مجموع به عمق 440 متر و آبدهی 25 لیتر بر  ثانیه در اراضی شهرستان های تهران و پردیس پر و مسلوب المنفعه شد.

وی افزود: با انجام این عملیات از خروج بیش از  495 هزار مترمکعب در سال از آبخوان دشتهای تهران-کرج و لواسانات جلوگیری خواهد شد.

نیکنام با بیان اینکه از ابتدای تیرماه تاکنون دو دستگاه حفاری غیرمجاز نیز توقیف شد، ادامه داد:  همچنین از حفاری یک حلقه چاه غیرمجاز نیز ممانعت به عمل آمد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ در پایان خاطر نشان کرد: در این ماه 26 دستور قضایی در خصوص آزادسازی بستر و حریم مجاری آبهای سطحی حوزه عملکرد اجرا و بیش از  36  هزار مترمربع از مستحدثات غیرمجاز در اراضی شهرستان های تهران و پردیس آزادسازی شد.

 

 


    بیمه درمانی دانا جایگزین بیمه ایران شد2017-07-22
مدیر امور منابع انسانی، آموزش و رفاه از جایگزینی بیمه درمانی دانا به جای بیمه ایران خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علی اصغری" با بیان این مطلب اظهار کرد: با عنایت به اجرایی شدن بخشنامه ابلاغی وزیرنیرو مبنی بر حفظ و سلامت کارکنان صنعت آب و برق (درمان) و با توجه به روش اجرایی قرارداد گروهی بیمه تامین و حفظ سلامت کارکنان،  شرکت آب منطقه ای تهران، قرارداد بیمه درمانی گروهی و تکمیلی عمرو حادثه خود را با شرکت بیمه دانا منعقد نمود.

وی بابیان اینکه همه ساله بیمه مرکزی ایران سطح توانگری و خدمات تمامی بیمه ها را مورد بررسی قرار می دهد، تصریح کرد: در این بررسی ها سطح توانگری شرکت بیمه ایران در سال 95 درسطح چهارم ارزیابی شده بود  و همچنین طی پنج ساله گذشته این شرکت از لحاظ عملکرد سیر نزولی داشته است.

اصغری ادامه داد: وزارت نیرو نیز هرساله به شکل متمرکز از جانب کلیه شرکت های آب و فاضلاب روستایی و استانی، توزیع برق نواحی و برق منطقه ای استان تهران به منظور انجام خدمات درمانی کارکنان با شرکت های بیمه ای وارد مذاکره می شود که خروجی آن روش اجرایی است که به  دستگاه های زیرمجموعه خود جهت اجرا  ابلاغ می نماید.

مدیر امور منابع انسانی، آموزش ورفاه  با اشاره به اینکه امسال نیز وزارت نیرو با بیمه های مختلفی  (ایران، دانا، سینا،.....) وارد مذاکره شد، عنوان کرد: بیمه دانا به دلیل اینکه از جهت توانگری و خدمات ویژه در سطح یک و همچنین  از نظر امتیاز در رتبه بالایی در میان سایر بیمه گران  قرارداشت، پس از انجام استعلام های خاص مورد تایید این وزارت خانه قرار گرفت. چرا که وزارت نیرو با توجه به حساسیت بالا در ارتباط با وضعیت درمان پرسنل، انعقاد قرارداد بیمه ای با شرکت های معتبر بیمه را در اولویت قرار می دهد.

 اصغری زمان ابلاغ نهایی شرکت بیمه درمانی  توسط وزارت نیرو را به منظور استفاده شرکت های تابعه چهارم تیرماه سال جاری عنوان کرد و افزود: پس از اعلام این ابلاغیه بلافاصله با تلاش همکاران واحد درمان شرکت در کوتاه ترین زمان ممکن دفترچه های بیمه پرسنل شاغل و بازنشسته صادر و جهت استفاده در اختیار آن ها قرار گرفت.

وی در خصوص مزایای این بیمه درمانی بیان کرد: از آن جایی که پرسنل شرکت آب منطقه ای تهران در شهر و استان تهران مشغول خدمت می باشند، در صورت نیاز به خدمات درمانی  به سهولت می توانند از خدمات بیمه دانا استفاده نماید چرا که این بیمه درصد قابل توجهی از بیمارستان های استان های کشور از جمله تهران را تحت پوشش خدمات خود قرار داده است. 

وی همچنین با بیان اینکه کلیه بیمارستان ها تهران طی نرم افزاری به بیمه دانا متصل  می باشند، اضافه کرد: از این طریق تمامی پرسنل بازنشسته و جاری نیز با تعریف کد ملی در تمامی مراکز خدمات درمانی شناسایی می شوند.

مدیر امور منابع انسانی، آموزش و رفاه  همچنین با بیان اینکه در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم طرف های قرارداد را افزایش دهیم، ادامه داد: به منظور رفاه حال بیشتر پرسنل، مکاتبات و مذاکراتی نیز با بیمه دانا در حال انجام است، تا بتوان سطح سرویس دهی از جمله تعداد بیمارستان هایی که خدمات سرپایی با بیمه گر را انجام می دهند، افزایش داد.

اصغری در پایان یکی دیگر از خدمات بیمه دانا به منظور رفاه حال پرسنل شرکت را بیمه خودرویی دانست و یادآور شد: در بخش بیمه ثالث پرداخت به صورت 20 درصد نقد و الباقی طی اقساط شش ماهه همراه با اعمال 2.5 درصد تخفیف  اعمال می شود.. همچنین در بخش بیمه بدنه پرداخت ها به شکل 20 درصد نقد، اقساط شش ماهه و 35 درصد تخفیف لحاظ شده است.

گفتنی است، بیمه دانا با چهار دهه حضور مستمر و توانمند در عرصه بیمه به ویژه بیمه های درمانی توانسته ضمن دستیابی به جایگاه ممتاز در حوزه بیمه های اشخاص و مهم تر از آن تثبیت سهم خود از بازارهای بیمه های درمانی به عنوان یکی از ارکان این رشته بیمه ای جایگاه خود را ارتقاء دهد

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن چهار حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد امور آب شمیرانات2017-07-22
با تلاش گروه های گشت و بازرسی طی دو روز کاری چهار حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد امور منابع آب شمیرانات پر و مسلوب المنفعه شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "جواد غفاری" با بیان مطلب فوق اظهار کرد:با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی چهار حلقه چاه غیر مجاز در بخش لواسانات از توابع شهرستان شمیرانات پر و مسلوب المنفعه شد.

وی با بیان اینکه این تعداد چاه در مجموع 108 متر عمق و 905 لیتر بر ثانیه آبدهی داشته است، تصریح کرد: با انجام این عملیات از خروج بیش از  188 هزار متر مکعب آب در سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

غفاری در پایان خاطر نشان کرد:امور منابع آب شمیرانات به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه‌ای تهران با هرگونه تخلف و سوء استفاده از منابع آب سطحی و زیرزمینی برخورد جدی و قانونی می نماید.

 


    توقف عملیات راه سازی و احداث پل در حریم و بستر رودخانه کرج2017-07-22
مدیر امور منابع آب اسلامشهر از توقف عملیات راه سازی و احداث پل در حریم و بستر رودخانه کرج خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "منصور مردانی" با بیان مطلب فوق افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی عملیات راه سازی و احداث پل که توسط شهرداری صالحیه در حریم و بستر رودخانه کرج ایجاد شده بود، متوقف شد.

مردانی با بیان اینکه این اقدام در راستای حفاظت از بستر و حریم رودخانه ها صورت گرفته است،  خاطر نشان کرد: این امور به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه‌ای تهران با هرگونه تخلف و سوء استفاده از منابع آب سطحی و زیرزمینی برخورد جدی و قانونی می نماید.

 

 


« 1 2 3 4 » Page: