Wednesday, 12 Azar 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
ملاقات مردمی
ملاقات مردمی
کرونا
شعار سال
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

    نصب بنرهای هشداردهنده در اطراف دریاچه سدها2017-06-25
با فرا رسیدن تعطیلات عید سعید فطر شرکت آب منطقه ای تهران نسبت به نصب بنر های هشداردهنده و اطلاع رسان در اطراف دریاچه سدهای استان تهران اقدام نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران،  با توجه به فرارسیدن ایام تعطیلات عید سعید فطر به منظور جلوگیری از شنا کردن افراد و گردشگران در مخازن سدها، کانال ها و تاسیسات آبی  با هماهنگی دفاتر روابط عمومی، تاسیسات آبی و برقابی، مدیریت بحران و پدافند غیر عامل، مدیران امور بهره برداری سدها و همچنین حراست و امور محرمانه اقدامات هشدار دهنده و لازم صورت گرفته است.

همه ساله با شروع فصل گرما و همچنین گذراندن اوقات فراغت تعداد زیادی از هموطنان در مجاری  آب های سطحی  و با ورود به مناطق ممنوعه مبادرت به شنا نموده و دچار حادثه غرق شدگی می‌شوند. باید بدانیم که  دریاچه سدها، کانال‌ها و تأسیسات آبی به دلیل ویژگی آنها مکان مناسبی برای شنا نیست و در صورت بی توجهی افراد و شنا در این تأسیسات، حوادث جانی جبران ناپذیر زیادی به دنبال دارد. علیرغم ایجاد موانع و نصب تابلوها و علائم هشداردهنده برخی از افراد بویژه جوانان در دریاچه این سدها به شنا وآب تنی می پردازند که متأسفانه  منجر به حوادث تلخ  و دردناک می گردد.

 به همین منظور شرکت آب منطقه ای تهران، برای پیشگیری ازحوادث ناگوار در  مکان هائی که مستعد حادثه هستند، اقدامات پیشگیرانه ای را  در دستور کار خود قرار داده است.

این شرکت با نصب تابلوهای شنا ممنوع  و همچنین  بنرهای اطلاع رسانی افراد و گردشگران را در این خصوص آگاه نموده است .

جدای از این اقدامات باز دارنده ای که دراطراف دریاچه سدها صورت گرفته،  اطلاعیه ها و آگهی های هشداردهنده ای نیز درروزنامه های کثیر الانتشار از طریق این شرکت به چاپ رسیده و همچنین اطلاع رسانی از طریق صدا و سیما و سایر رسانه ها نیز  قبل از شروع تعطیلات عید سعید فطر آغاز شده است.

لازم به ذکر است که  انجام گشت زنی های مستمر  در ایام تعطیلات  در سدهای اطراف تهران و  به ویژه در مناطق دارای سوابق غرق شدگی،  صورت می پذیرد.

لذا از همه هموطنان درخواست داریم که با توجه به فرارسیدن فصل گرما از هرگونه شنا در تاسیسات آبی، کانال‌ها و دریاچه سدها پرهیز کنند؛ چرا که  مخازن سدها، کانال ها، تاسیسات آبی و بندهای انحرافی استان تهران ، برای شنا کردن بسیار خطرناک بوده و خطر مرگ را به همراه دارد. در این فصل به طور خاص والدین از کودکان و فرزندان خود در برابر حوداث ناشی از غرق شدگی مراقبت لازم را به عمل آورند.

 

 


    اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان ملارد 2017-06-25
مدیر امور منابع آب شهریار از برگزاری اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان ملارد در راستای طرح احیاء و تعادل بخشی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با بیان این مطلب اظهار کرد: در این نشست گزارش اجمالی از عملکرد طرح تعادل‌بخشی آبهای زیرزمینی در شهرستان ملارد به ویژه تعداد چاه های پر و مسلوب‌المنفعه شده در سال 1395، تعداد پرونده‌های موضوع قانون تعیین و تکلیف چاه های فاقد پروانه کشاورزی و وضعیت اکیپ‌های مشترک شناسایی حلقه چاه های غیرمجاز و سایر برنامه‌های طرح تعادل‌بخشی ارائه شد.

وی افزود: در این جلسه  با بررسی مشکلات و موانع پیش‌رو همچنین تصمیمات لازم برای تسریع در اجرای برنامه‌های طرح تعادل‌بخشی آبهای زیرزمینی اتخاذ شد.

مرادی‌نسب با اشاره به آخرین وضعیت به روزرسانی پرونده‌های چاه های کشاورزی،تصریح کرد: به روزرسانی این پرونده‌ها نیازمند مراجعه مالک و ارائه اسناد و مدارک لازم از سوی اشخاص می باشد و در سال جاری مقرر شده است تا برای تسریع در بروزرسانی  آن ها، کارشناسان امور  بر اساس محتویات پرونده و بازدید گزارش خود را ارائه داده و معطل مالک یا مالکین نشوند.

مدیر امور منابع آب شهریار با اشاره به اینکه  در جلسه مذکور علاوه بر ارائه گزارش و بررسی اقدامات سال 1395 به برنامه‌های سال 1396 نیز پرداخته شد عنوان کرد: همچنین در خصوص  پر و مسلوب‌المنفعه شدن چاه ها، پرونده‌های تعیین و تکلیفی، به روزرسانی پرونده‌ها و همچنین برنامه اداره برق برای قطع برق چاه های غیرمجاز و نصب کنتورهای فهام نیز برنامه‌ریزی  گردید.

همچنین در ادامه این جلسه "امیریقین‌لو" معاون محترم فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان بیان کرد: با اشاره به وضعیت نامطلوب منابع آب های زیرزمینی و اهمیت حفظ این منابع ارزشمند خدادادی، بهره گیری از ظرفیت پساب تصفیه خانه های شهرستان ملارد به منظور جایگزینی با منابع آبهای زیرزمینی به عنوان یکی از راهکارهای برون رفت از وضعیت بحرانی منابع آبهای زیر زمینی تلقی می شود.

یقین لو در پایان اظهار امیدواری کرد: در جلسات بعدی به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که با ذکر مصادیق و موانع و مشکلات پیشرو، در خصوص موارد مطرح شده،  بتوان به نتایج خوبی رسید.

 


    آزادسازی بیش از هفت هزار و 500 متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه ساواشی2017-06-25
مدیر امور منابع آب فیروزکوه از آزادسازی بیش از هفت هزار و 500 متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه ساواشی در محدوده عملکرد این امور خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، " مصطفی عباسی" با بیان این مطلب اظهار کرد: با هماهنگی گروه گشت و بازرسی، اخذ دستور قضایی و هماهنگی نیروی انتظامی هفت هزار و 500 متر مربع از بستر و حریم  رودخانه ساواشی روستای جلیزجند(تنگه واشی) به وسیله یک دستگاه لودر آزادسازی شد.

وی با بیان اینکه این عملیات در راستای اجرای مصوبه شورای حفظ بیت المال در خصوص آزادسازی بستر و حریم رودخانه ها انجام گرفته است، تصریح کرد: در این اقدام سه باب ساختمان و همچنین 550 متر مربع فنس به طور کامل تخریب شد.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه ضمن تاکید بر اخذ استعلام تعیین بستر و حریم مجاری آب های سطحی قبل از هرگونه ایجاد عملیات از امور منابع آب فیروزکوه توسط دستگاه‌های متولی، خاطرنشان کرد: این امور با تمام توان و امکانات در آزادسازی و تخریب تصرفات غیرقانونی در حوزه عملکردی اقدام خواهد کرد.

 


    آزاد سازی پنج هزار و 100 متر مربع از حریم و بستر رودخانه های حوزه عملکرد این امور2017-06-25
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ از آزاد سازی پنج هزار و 100 متر مربع از حریم و بستر رودخانه های حوزه عملکرد این امور در خردادماه سال جاری خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با بیان این مطلب اظهار کرد: با هماهنگی گروه گشت و بازرسی، اخذ دستور قضایی و هماهنگی نیروی انتظامی پنج هزار و 100 متر مربع از حریم و بستر حوزه عملکرد این امور آزادسازی شده است.

وی با اشاره به اینکه 17 حلقه چاه غیر مجاز نیز در جهت طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی نیز پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: این تعداد چاه ها در مجموع 460 متر عمق داشته است که با انجام این عملیات از خروج بیش از 288 هزار و 75 متر مکعب آب در سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

نیکنام همچنین تاکید کرد: 9 حلقه چاه غیر مجاز نیز طی این مدت در حوزه عملکرد این امور شناسایی شده است.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ در پایان با بیان اینکه دو عدد کنتور هوشمند نیز بر روی چاه های کشاورزی این امور نصب شده است، خاطر نشان کرد: این امور  به عنوان متولی آب و نماینده شرکت آب منطقه ای تهران بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن 15 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور2017-06-25
مدیر امور منابع آب شهریار از پر و مسلوب المنفعه شدن 15 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور طی خردادماه سال جاری خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، " وحید مرادی نسب" با بیان این مطلب اظهار کرد: با هماهنگی گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی 15 حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 505 متر و دبی 21.5 لیتر بر ثانیه در محدوده عملکرد این امور پر و مسلوب المنفعه شده است.

وی همچنین ادامه داد: با انجام این عملیات از خروج بیش از 386 هزار و 100متر مکعب آب در سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مرادی نسب با بیان اینکه تعداد اخذ احکام قضایی در این مدت 19 حکم بوده است، تصریح کرد: همچنین تعداد صدور اخطاریه در این ماه 14 مورد بوده است.

وی در پایان بااشاره به اینکه چهار عدد کنتور هوشمند نیز بر روی چاه های کشاورزی این امور در خردادماه نصب شده است، خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهریار به عنوان متولی آب و نماینده شرکت آب منطقه ای تهران بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    دیدار اعضای شورای حوزه بسیج با معاون جدید منابع انسانی ،مالی وپشتیبانی2017-06-21
اعضای شورای حوزه بسیج شرکت به منظور تبیین فعالیت های خود با معاون منابع انسانی ،مالی وپشتیبانی دیدارکردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، در دیدار اعضای شورای حوزه بسیج با معاون منابع انسانی، مالی وپشتیبانی شرکت، "محمد رضا عنقایی" فرمانده حوزه بسیج ضمن تبریک انتصاب ایشان در سمت جدید ،پیرامون فعالیت ها ،وظایف ،مشکلات و درخواست های حوزه بسیج توضیحاتی را ارائه کرد.

 همچنین، اعضای شورای حوزه هریک نیز در مورد معاونت های خود گزارشی را ارائه و در ادامه "محسن بهرامی"  مسایلی از قبیل تهاجم فرهنگی، اولویت قراردادن کارهای فرهنگی، داشتن نگاه فنی و تخصصی، ارتباط با حوزه های دیگر بسیج وزارت نیرو و استفاده از تجربیات آنان را تشریح کرد.

معاون منابع انسانی، مالی و پشتیبانی شرکت در ادامه سخنان خود درخصوص به روز رساندن فعالیت های بسیج و همچنین آموزش فنی تخصصی و آموزش های مرتبط دیگر توسط حوزه بسیج  تاکید نمود.

گفتنی است، درپایان  این نشست لوح تبریک انتصاب و لباس مقدس بسیج به  معاون منابع انسانی، مالی و پشتیبانی اهدا شد.

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن شش حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور 2017-06-21
مدیر امور منابع آب دماوند از پر و مسلوب المنفعه شدن شش حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حمیدرضاحسینی" با بیان این مطلب اظهار کرد: با تلاش گروه گشت و بازرسی امور و اخذ دستور قضایی شش حلقه چاه غیرمجاز جمعأ به عمق 100 متر و دبی 3 لیتر در ثانیه در اراضی مهرآباد رودهن شهرستان دماوند به منظور حفاظت از منابع آبی  پر و مسلوب المنفعه شد.

وی تصریح کرد: با اجرای این عملیات از خروج بیش از 59 هزار و 400 متر مکعب در سال  از سفره های آب زیرزمینی این شهرستان(دشت دماوند –رودهن)  جلوگیری خواهد شد.

حسینی در پایان خاطر نشان کرد:  امور منابع آب  دماوند بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی  با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن چهار حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد امور منابع آب اسلامشهر2017-06-21
مدیر امور منابع آب اسلامشهر از پر و مسلوب المنفعه شدن چهار حلقه چاه غیر مجاز طی سه روز کاری در محدوده عملکرد این امور خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، " منصور مردانی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی چهار حلقه چاه غیر مجاز در اراضی فیروزبهرام این امور در راستای حفاظت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شد.

وی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در مجموع 465 متر عمق و 15 لیتر در ثانیه آبدهی داشته است، تصریح کرد: با انجام این عملیات از خروج بیش از 243 هزار متر مکعب آب در سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهدشد.

مدیر امور منابع آب اسلامشهر در پایان خاطر نشان کرد: این امور به عنوان متولی آب و نماینده شرکت آب منطقه ای تهران بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 

 


    525 چاه آب کشاورزی استان تهران به کنتور هوشمند مجهز می شوند2017-06-21
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران از هوشمندسازی 525 حلقه چاه آب تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا بختیاری" در  چهل و پنجمین جلسه طرح احیا و تعادل بخشی این شرکت در سال جاری گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در سال جاری 3000 حلقه چاه در محدوده عملکرد این شرکت باید پر و مسدودالمنفعه شود که تعدادی از آنها مسدود شده است.
وی با بیان اینکه هم اکنون دو پیمانکار در زمینه انسداد چاه های غیر مجاز مشغول فعالیت هستند گفت:با توجه به اهمیت طرح احیا و تعادل بخشی و با برنامه ریزی های صورت گرفته، روند اجرای این طرح برای تحقق هرچه زودتر اهداف مورد نظر تسریع پیدا می کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با اشاره به  برنامه ریزی برای نصب 525 دستگاه کنتور هوشمند در سال 1396 بر روی چاه های آب گفت:  حدود 525کنتور از نوع حجمی و 2000 کنتور نیز مربوط به طرح فهام است که  پیشرفت هایی در این زمینه حاصل شده است.

وی با تاکید بر اهمیت طرح احیا و تعادل بخشی اظهار داشت: طرح  احیا و تعادل بخشی در یک سو و بقیه فعالیت های شرکت نیز در سوی دیگر قرار دارد و این طرح جزو اولویت های قانونی شرکت است که باید از توانایی کارشناسان خبره در این زمینه بیش از گذشته استفاده کنیم.

بختیاری در ادامه در خصوص بودجه های تخصیص یافته گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید درآمدهای شرکت را مطابق با قوانین و ضوابط افزایش دهیم که این مهم نیز در راستای اقتصاد مقاومتی هست .

در ادامه این جلسه نیز مباحث مربوط به طرح تعادل بخشی، طرح آماربرداری و همچنین طرح های فرهنگسازی شرکت در این زمینه بررسی و چالش های موجود احصا شد که مدیرعامل برای رفع مشکلات دستورات مقتضی را صادر کرد.

 

 

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن 4 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور2017-06-21
سرپرست امور منابع آب شهرستان پاکدشت از پر و مسلوب المنفعه شدن 4 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داودی" با بیان این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی این تعداد چاه غیر مجاز از ابتدای خردادماه سال جاری تاکنون پر و مسلوب المنفعه شده است.

وی با بیان اینکه این چاه ها در مجموع 248 متر عمق و 16 لیتر در ثانیه آبدهی داشته است، تصریح کرد: با انجام این عملیات از خروج بیش از 199 هزار متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

داودی در پایان ضمن قدردانی از تلاش و زحمات مامورین بازرسی و نظارت امور منابع آب درخصوص انجام صحیح وظایف قانونی خود خاطر نشان کرد: با توجه به تعداد محدود چاه های غیر مجاز در سطح شهرستان ،این امور به صورت پایلوت می تواند به عنوان منطقه ایمن مطرح گردد و امور منابع آب شهرستان پاکدشت به عنوان متولی آب و نماینده شرکت آب منطقه ای تهران بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    معدوم سازی دو دستگاه حفاری غیر مجاز در محدوده امور آب ورامین2017-06-19
مدیر امور منابع آب ورامین از معدوم سازی دو دستگاه حفاری غیر مجاز برای اولین بار در کشور با هماهنگی دادستان در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن زحمتکش" با اعلام مطلب فوق گفت: حفاری غیرمجاز توسط دستگاه‌های حفاری فاقد کد و مجوز یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در وقوع تخلفات در بخش آب‌های زیرزمینی بوده به نحوی که موجب افزایش تصاعدی حفاری چاه‌های غیرمجاز در مناطق مختلف استان می‌شود.

وی افزود: در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی و برخورد با تخلفات حادث شده توسط دستگاه‌های حفاری، با برگزاری جلسات هماهنگی مکرر با دادستان های شهرستان‌های حوزه عملکرد امور آب جنوب شرق و توضیح و تببین نقش دستگاه های حفاری در وقوع تخلفات و افت سفره آب های زیرزمینی و همچنین وقوع مخاطرات زیست محیطی همانند پدیده فرونشست در منطقه، با همکاری و مساعدت دادستان‌های قضایی شهرستان های پیشوا و ورامین این امور موفق به اخذ دو فقره دستور قضائی مبنی بر معدوم نمودن اجزای اصلی دستگاه حفاری غیرمجاز شد.

وی اظهار داشت: این دستگاه‌ها وظیفه و کارایی حفاری دارند به نحوی که با اجرای این احکام دستگاه‌های حفاری قطعه قطعه شده و دیگر قابلیت استفاده برای حفاری غیرمجاز نخواهند داشت.

زحمتکش با اشاره به بی توجهی مالک نسبت به هشدارهای شرکت آب منطقه ای تهران تصریح کرد:در نهایت طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته گذشته (23 و 96.3.24) ضمن هماهنگی با دادستان محترم شهرستان پیشوا و در حضور نماینده محترم دادستان،همکاران واحد بازرسی و نظارت امور، یک فقره دستگاه حفاری غیرمجاز که در تاریخ 92.2.11 توقیف کرده بودند، به وسیله دستگاه هوابرش قطعه قطعه و از حیث انتفاع خارج کرده و قطعات دستگاه تحویل مالک شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اقدامات صورت گرفته، منطقه برای فعالیت دستگاه‌های حفاری غیرمجاز ناامن شده و موجب کاهش حفاری غیرمجاز می شود.

 


    چاه پیزومتری تخریب شده ده عباس احیا شد2017-06-19
مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت از احیاء چاه پیزومتری تخریب شده ده عباس خبرداد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن برنا" با بیان این مطلب اظهار کرد: چاه پیزومتری ده عباس واقع در دشت تهران – کرج که در طی عملیات فنس گذاری اراضی منابع ملی متعلق به معاونت املاک و مستغلات،آستان مقدس حضرت امام خمینی(ره) تخریب واز مدار بهره برداری خارج شده بود، مجدد حفاری ودر مدار اندازه گیری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با توجه به تخریب چاه مذکور با انجام مکاتبات و پیگیری های مکرر کارشناسان این دفتر با معاونت املاک و مستغلات  هماهنگی لازم جهت حفر چاه جدید در مکان مذکور انجام پذیرفت، عنوان کرد: در این راستا  پس از انتخاب پیمانکارتوسط معاونت املاک و مستغلات، عملیات حفاری و لوله گذاری چاه مذکور با نظارت دفتر مطالعات پایه منابع آب از 18 خرداد ماه سال جاری آغاز ودر پایان روز 25خرداد ماه به اتمام رسید.

برنا همچنین تاکید کرد: چاه پیزومتر ده عباس در مسیر جاده ده عباس و درجنوب اسلامشهر واقع شده است و نقش مهمی در بررسی نوسانات سطح آب زیرزمینی آبخوان آبرفتی منطقه دارد.

مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران در پایان خاطرنشان کرد:  عمق چاه مذکور برابربا70 متر وعمق سطح آب زیرزمینی در هنگام حفاری 33 متر اندازه گیری شده است. بر اساس لوگ زمین شناسی چاه مذکور آبخوان آبرفتی در مکان مذکور از نوع آزاد بوده و جنس رسوبات آبرفتی تشکیل دهنده آبخوان آبرفتی شامل سیلت ، ماسه و کمی رس می باشد.

 


    اولین دوره آزمون مهندسین ناظر بر عملیات حفاری 2017-06-18
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت از برگزاری اولین دوره آزمون مهندسین ناظر بر عملیات حفاری خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، " محمدرضا خانیکی" با بیان این مطلب اظهار کرد: در راستای اجرای دستورالعمل ابلاغی وزارت نیرو در خصوص نظارت بر عملیات حفاری، لوله گذاری، شستشو، توسعه و آزمایش پمپاژ چاه های آب با استفاده از بخش خصوصی ، اولین دوره آزمون مهندسین ناظر بر عملیات حفاری با حضور 11 شرکت کننده در محل سالن جلسات معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران برگزار شد.

وی همچنین  در خصوص برگزاری این آزمون افزود:  هدف از برگزاری این آزمون شناسایی افراد دارای مهارت و دانش جهت نظارت بر عملیات حفاری چاه های آب می باشد.

خانیکی در پایان با اشاره به اینکه برای پذیرفته شدگان نهائی گواهی صلاحیت نظارت بر عملیات حفاری صادر می شود، خاطر نشان کرد:. این  اقدام به منظور استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در نظارت بر عملیات حفر چاه های آب و افزایش طول عمر بهره برداری از این تاسیسات می باشد. 

 


    افتتاح کارخانه تولید لوله در طرح خط دوم انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران به ورامین2017-06-17
افتتاح کارخانه تولید لوله در طرح خط دوم انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران به دشت ورامین با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، با راه اندازی کامل دو خط تولید لوله پلی اتیلن دوجداره تقویت شده با ورق های فولادی جهت استفاده در طرح خط دوم انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران به دشت ورامین، کارخانه تولید لوله این طرح با حضور "محمدرضا نعمت زاده" وزیر صنعت ، معدن، تجارت، "محمدرضا یوسفی" فرماندار ورامین، "سید حسین نقوی حسینی" نماینده شهرستان ورامین در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولین محلی شهرستان در روز پنج شنبه (25 خردادماه 96) به طور رسمی افتتاح شد.

گفتنی است، در این مراسم معاون طرح و توسعه شرکت، مدیر امور منابع آب ورامین و مجری طرح خط دوم انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران به دشت ورامین حضور داشتند.

شایان ذکر است ، طرح مذکور اولین طرح بخش آب کشور است که تامین مالی و اجرای آن توسط بخش غیر دولتی صورت می گیرد. اقدامات انجام شده در این طرح بزرگ به خصوص در جهت تامین مالی و همچنین ایجاد فضای سرمایه گذاری بخش غیر دولتی قابل توجه و ارزشمند می باشد.  اجرایی شدن این طرح نقطه شروع خوبی برای آغاز طرح های بزرگ دیگری چون ساماندهی آب های سطحی جنوب تهران، مدول تصفیه خانه ششم و طرح های تامین و انتقال آب شرکت آب منطقه ای تهران به شمار می رود. لوله های مذکور از نوع دو جداره پلی اتیلن می باشند و جوشکاری لوله ها نیز برای قسمت داخل لوله (به روش اکستروژن) و هم برای بخش خارجی لوله(به روش الکتروفیوژن) انجام می پذیرد. این پروژه به روش BOT و خرید تضمینی آب کشاورزی توسط بخش غیر دولتی در دست اجرا است.

 


    توقیف ادوات حفاری غیرمجاز در محدوده عملکرد امور منابع آب دماوند 2017-06-17
مدیر امور منابع آب دماوند از توقیف ادوات حفاری غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سیدحمیدرضا حسینی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی یک دستگاه کمپرسور برقی به همراه بالابر برقی و دو عدد چکش حفاری بادی از یک حلقه چاه غیرمجاز در حین حفاری در منطقه هومند آبسرد در روز پنجشنبه( 25 خردادماه)  توقیف و به  پارکینگ امور منتقل شد.

وی با اشاره به اینکه در جریان این عملیات از ادامه حفاری ممانعت  به عمل آمد، تصریح کرد: چاه مذکور  135 متر  عمق و دو لیتر در ثانیه آبدهی داشته است.

حسینی در پایان خاطرنشان کرد: امور منابع آب دماوند به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه‌ای تهران با هرگونه تخلف و سوء استفاده از منابع آب سطحی و زیرزمینی برخورد جدی و قانونی می نماید.

 


    آغاز عملیات تکمیل جاده‌های پیرامونی سد طالقان با اعتباری بالغ بر 220 میلیارد ریال2017-06-17
عملیات تکمیل جاده‌های پیرامونی سد طالقان به طول 44 کیلومتر و با اعتباری بالغ بر 220 میلیارد ریال با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای تهران، "محمدرضا بختیاری" مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران در آیین عملیات اجرایی تکمیل جاده‌های پیرامونی سد طالقان گفت: امروز شاهد آغازعملیات تکمیلی جاده‌های پیرامونی سد طالقان هستیم که شرکت آب منطقه‌ای تهران با عقد قراردادی جدید بالغ بر 220 میلیارد ریال پیمانکار توانمندی را از طریق مناقصه برای اجرای این پروژه مهم انتخاب کرده است.

وی افزود: قبلا بخشی از عملیات خاکی جاده‌های پیرامونی انجام شده بود که در این طرح هم اکنون 4 کیلومتر مسیر سخت به علاوه آسفالت بخش شمالی و جنوبی جاده‌های پیرامونی در مجموع به طول 44 کیلومتر اجرا می شود.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح 2 سال به طول می‌انجامد اظهار داشت:  با وجود تامین اعتبارات طرح از محل بودجه شرکت آب منطقه‌ای تهران اما این جاده در اختیار مردم و روستاهای اطراف قرار می گیرد و حدود 17 کیلومتر از مسیر روستاهای پایین دست سد نزدیکتر می‌شوند.

بختیاری با اشاره به حضور گردشگران در روزهای پایانی هفته در اطراف سد و رودخانه شاهرود گفت: در نظر است 30 هکتار زمین متعلق به شرکت آب منطقه‌ای پس از اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیربط در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد تا با همکاری این بخش فضای گردشگری مناسبی برای مردم ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: تکمیل عملیات استملاک اراضی باقیمانده یکی دیگر از موضوعات در دست پیگیری است که این موضوع پس از ماه مبارک رمضان شتاب می گیرد.

در ادامه این آیین معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز، امام جمعه طالقان، فرماندار طالقان و همچنین سایر مدیران استانی و محلی به بیان چالش های پیشرو جهت تامین آب روستاهای اطراف سد، سیستم تصفیه فاضلاب طالقان و روستاهای پیرامونی و غیره پرداختند و خسرو ارتقایی معاون استاندار البرز و همچنین محمدرضا بختیاری مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران دستورات لازم برای پیگیری و رفع این چالش‌ها را صادر کردند.

 

 


    آزادسازی بیش از 4000 مترمربع از اراضی بستر رودخانه جاجرود 2017-06-14
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ از آزادسازی بیش از 4300 مترمربع از بستر رودخانه جاجرود از توابع شهرستان پردیس خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، " علیرضا نیکنام” با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی، اخذ دستور قضایی و هماهنگی نیروی انتظامی 4300 متر مربع از بستر رودخانه جاجرود در محدوده روستای سنجریان آزاد سازی شد.

وی با بیان اینکه این عملیات با استفاده از تجهیزات و ماشین آلات از جمله بیل مکانیکی زنجیری انجام شد، تصریح کرد: ،  این  امور نسبت به قلع و قمع سه مورد از اعیانی ها و مستحدثات غیر مجاز واقع در جاجرود  اقدام نموده است.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ افزود: این عملیات شامل آزادسازی دیوارکشی،احداث بنا و استخر به مساحت  4300 مترمربع بوده است.

نیکنام در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد شهرستان و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد خواهد کرد.

 

 


    ممنوعیت شنا در دریاچه سدها و تاسیسات آبی استان تهران2017-06-14
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران نسبت به ممنوعیت شنا در دریاچه سدها،کانال ها و تاسیسات آبی استان هشدار داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا خانیکی" با اشاره به فرارسیدن فصل گرما اظهار داشت: دریاچه سدها، کانال ها و تاسیسات آبی به دلیل  ویژگی آنها مکان مناسبی برای شنا نیست و در صورت بی توجهی افراد و شنا در این تاسیسات، حوادث جانی جبران ناپذیر زیادی به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه حجم آب زیادی با دبی متغیر در کانال ها جریان دارد گفت: برخی از سازه های آبی در زیر آب تعبیه شده اند که در مجاورت آنها مکش آب به شدت افزایش می یابد، بنابراین شنا در این تاسیسات آبی باعث می شود که افراد به زیر آب کشیده شده و در نتیجه غرق شوند.

وی افزود: نوع طراحی کانال های آبیاری کشاورزی با استخر و مکان های تفریحی کاملا متفاوت است و این کانال ها دارای عمق بسیار زیاد با شدت جریان آب زیادی است که حتی برای شناگران ماهر نیز خطرناک است.

خانیکی با بیان اینکه تابلوهای هشدار دهنده ممنوعیت شنا در حریم دریاچه سد و تاسیسات آبی نصب شده است، گفت:علاوه بر اطلاع رسانی مکرر از طریق رسانه ها ،در محل سدها، کانال ها و حوضچه های تغذیه مصنوعی تابلوهای هشدار دهنده نصب شده است که لازم است هموطنان به علائم این تابلوها توجه لازم را داشته باشند.
وی با تاکید بر اینکه دریاچه سدها و کانال ها فضای مناسبی برای شنا نیستند خاطرنشان کرد: از همه هموطنان درخواست داریم که با توجه به فرارسیدن فصل گرما از هرگونه شنا در تاسیسات آبی، کانال ها و دریاچه سدها پرهیز کنند و با غفلت از این موضوع داغدار عزیزان خود نشوند.

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن دو حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور2017-06-13
مدیر امور منابع آب رباط کریم از پر و مسلوب المنفعه شدن دو حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا مصطفی پور" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی طی دو روز کاری دو حلقه چاه غیرمجاز در مجموع به عمق 80 متر و آبدهی 5 لیتر در ثانیه در اراضی حصار مهتر و امامزاده باقر پر و مسلوب المنفعه شد.

وی ادامه داد: با انجام این عملیات از خروج بیش از 73 هزار متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مصطفی پور همچنین افزود: یک حلقه چاه غیرمجاز نیز پلمپ و منصوبات آن خارج گردید.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب رباط کریم بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 

 


    بررسی سند راهبردی کارگروه امور سیل و شریان‌های حیاتی شهر تهران 2017-06-13
سند راهبردی کارگروه امور سیل و شریان‌های حیاتی شهر تهران در کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه‌ای تهران بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای تهران، سند راهبردی کارگروه امور سیل و شریان‌های حیاتی شهر تهران با هدف روان‌سازی تعاملات بین اعضای کارگروه در وقوع بحران و حوادث تهیه شده است.

کارگروه امور سیل و شریان‌های حیاتی یکی از کارگروه‌های ذیل شورای هماهنگی مدیریت بحران است که شرکت آب منطقه‌ای تهران به همراه 13 سازمان و نهاد دیگر جزو اعضا اصلی این کارگروه محسوب می‌شود.

از آنجا که نسخه اولیه این سند در سال گذشته تدوین شده بود،حسب بررسی‌های تخصصی صورت گرفته در شرکت آب منطقه‌ای تهران، اشکالات و ابهامات موجود با جزئیات کامل به مشاور و نماینده دبیرخانه کارگروه ارایه شد.

در ادامه این نشست بهروز زارعی مشاور تدوین سند راهبردی کارگروه امور سیل و شریان‌های حیاتی با بیان اینکه این سند به عنوان یک سند مفاهمه میان اعضای کارگروه است گفت: در این سند پس از تعیین تکالیف شرکت آب منطقه‌ای تهران به عنوان یکی از اعضای این کارگروه، این شرکت موظف به تامین تجهیزات، تامین نیروی انسانی و منابع مالی مورد نیاز است.

زارعی تصریح کرد: پس از امضای سند، هر دستگاه موظف به تدوین دستورالعمل عملیاتی شرایط اضطراری مربوط به خود است و باید به دقت نسبت به تدوین شرایط اضطرار در حوزه عملکرد خود اقدام نماید.

وی اظهار داشت:مرکز عملیات اضطراری شرکت آبفای استان تهران به عنوان مرکز عملیات اضطراری کارگروه امور سیل و شریان‌های حیاتی انتخاب شده است که کارهای مقدماتی و سخت افزاری آن در حال انجام است.

در ادامه این نشست اعضای کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و مدیران دفاتر تخصصی شرکت آب منطقه‌ای تهران نظرات خود را نسبت به مواردی همچون نحوه ارتباط کارگروه با سایر کارگروه‌ها، ضرورت تبعیت سند از اسناد بالادستی نظیر نظام‌نامه مدیریت سیلاب وزارت نیرو، نحوه تامین منابع مالی مورد نیاز، زیرساخت‌های مورد نیاز، نحوه تامین منابع مالی با توجه به تصدی‌گری یا حاکمیتی بودن دستگاه‌ها و ...  بیان کرده و به تبادل نظر پرداختند.

پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد که مشاور تدوین سند راهبردی نسبت به پاسخ به ابهامات مطرح شده از سوی کارشناسان شرکت آب منطقه‌ای تهران ظرف مدت یک هفته اقدام کرده تا این سند متناسب با پاسخ ابهامات، دوباره در کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت طرح و مورد بررسی قرار گیرد.

در پایان تصمیم گرفته شد موضوع در جلسه انسجام بخشی مدیران وزارت نیرو در استان تهران با حضور مشاور طرح جمع‌بندی شده و پس اخذ نظر شرکت مدیریت منابع آب ایران به سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و همچنین استانداری تهران جهت ابلاغ ارسال شود.

 

 


« 1 2 3 » Page: