Wednesday, 14 Khordad 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
رحلت امام خمینی (ره)
کرونا
شعار سال
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

    کنترل و بازدید میدانی از عملیات آماربرداری سراسری دور سوم از منابع و مصارف آب2017-11-28
مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت به منظور کنترل و بازدید از نحوه انجام و پیشرفت عملیات صحرایی آماربرداری سراسری دور سوم از منابع و مصارف آب از تعدادی از اکیپ های آماربردار بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن برنا"  ضمن بررسی تجهیزات اکیپ های آماربردار و کنترل دقت آن ها در پرنمودن فیلدهای برگه شناسایی منابع آب، اظهار کرد: فرایندآماربرداری و زیربنایی بودن این پروژه بسیار مهم می باشد  و براین اساس اکیپ های آماربردار  بایستی با دقت هرچه بیشتر موارد مشاهداتی در صحرا را بر روی برگه های آماربرداری درج نمایند.

 مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب هدف اصلی آماربرداری را شناسایی منابع ومصارف آب ،ثبت آماروتهیه بانک اطلاعاتی آمار  منابع آب ، تهیه بیلان  واطلس وچرخه آب با استفاده ازنتایج آماربرداری دانست و خاطر نشان کرد: چنانچه آماربرداران مالکین منابع آب با هدف آماربرداری و اهمیت آن آشنا  شوند، شاهد همکاری کامل مالکین در پروژه آماربرداری سراسری دور سوم از منابع و مصارف آب خواهیم بود و بدیهی است به روز رسانی وثبت آمار منابع آب موجب مستند سازی سابقه بهره برداری ذی نفعان برای ارائه به مقامات ذیصلاح خواهد بود؛لذا ارائه اطلاعات واقعی ودقیق از طرف مصرف کننده به نفع وصلاح آنان خواهد بود.

 


    نشست مشترک مدیر امور منابع آب و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان پاکدشت برگزارشد2017-11-28
مدیر امور منابع آب پاکدشت از برگزاری نشست مشترک مدیر امور منابع آب و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان پاکدشت در جهت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در مصرف آب خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داودی" با بیان این مطلب اظهار کرد: این نشست با موضوع اجرای  تفاهم نامه مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران و سازمان تبلیغات اسلامی و  همچنین ضرورت اجرای پروژه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در مصرف صحیح منابع آب برگزار شد.

وی ادامه داد: در این نشست درخصوص اهمیت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی در دشت فوق بحرانی شهرستان پاکدشت بمنظور جلوگیری از افت شدید سطح آب زیر زمینی دشت و بروز مشکلات بعدی آن از جمله فرونشست زمین و خسارت های جبران ناپذیر در شهرستان اشاره نمود.

داودی با اشاره به اینکه اقتصاد بدون زیر ساخت مهمی همچون آب در بخش های مختلف کشاورزی و صنعت پایدار و مقاوم نخواهد بود، تصریح کرد: با همکاری سازمان تبلیغات شهرستان، فراهم نمودن بروشورهای تبلیغاتی در بخش منابع آب از سوی شرکت آب منطقه ای تهران ( امور منابع آب شهرستان ) و همچنین با استفاده از ظرفیت ائمه جماعت و مبلغین شهرستان در جهت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در مصرف آب در کلیه بخش ها اعم از کشاورزی، صنعت، خدمات،شرب، بهداشت و تبلیغات محیطی به منظور مشارکت همه جانبه آحاد شهروندان در حفظ منابع آب موجود و استفاده صحیح از این منابع ارزشمند  بایستی اقداماتی صورت گیرد.

  مدیر امور منابع آب پاکدشت، نفوذ کلام ائمه محترم در اذهان عمومی و بیانات روشنگرانه روحانیت معظم در جلسات ، گردهمائیها ، شوراها و مجامع مختلف  را مهم عنوان  و خاطر نشان کرد: با تصویری که از منابع آب شهرستان در مقایسه با کشور و جهان ارائه می گردد به منظور جلوگیری از اسراف و تبذیر و حفظ سرمایه گذاری های انجام شده در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر مقاوم سازی اقتصاد و نسبت به تنویر افکار عمومی اهتمام ویژه ای انجام شود.

 


    دیدار مشاوران مدیرعامل در امور ایثارگران و بانوان از خانواده شهید حسن حشمتی2017-11-28
مشاور مدیر عامل در امور ایثارگران شرکت با حضور در منزل شهید حسن حشمتی با خانواده این شهید هشت سال دفاع مقدس دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد حسن صادق زاده" مشاور مدیرعامل در امور ایثارگران به همراه "مریم مرادی" مشاور مدیر عامل در امور بانوان با حضور در منزل شهید  حشمتی از وی تجلیل کردند.

گفتنی است، شهید "حسن حشمتی " در سال 1316 در یک خانواده کشاورز و مذهبی به دنیا آمد و در اواخر سال 1360 از طریق جهاد سازندگی عازم جبهه  شد. وی درمورخ  61.12.18 در خرمشهر به درجه رفیع شهادت نایل و پیکر  مطهرش در گلزار امام زاده محمد واقع در حصارک کرج  به خاک سپرده شد.

 


    وصول مطالبات مشترک بدهکار کلان با همکاری دستگاه قضایی2017-11-26
مدیر امور منابع آب اسلامشهر از وصول مطالبات یکی از مشترکان بدهکار کلان شرکت آب منطقه ای تهران با همکاری دستگاه قضایی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "منصور مردانی" با بیان مطلب فوق اظهار داشت: کلیه بهره برداران مجاز از منابع آب در راستای حفاظت از این منابع مکلف به رعایت میزان، نوع والگوی مصرف بهینه آب وفق پروانه های معتبر صادره بوده که باید نسبت به پرداخت حقوق قانونی دولت  اهتمام لازم را داشته باشند .

وی افزود: امور منابع آب اسلامشهر در روز پنجشنبه مورخ 96.9.2 تا پاسی از شب به منظورتحقق اهداف شرکت با همکاری تنگاتنگ دادستان این شهرستان و انتظامی پس از صدور و ابلاغ اخطاریه های قانونی با اخذ دستورمقام محترم قضایی نسبت به ممانعت از بهره برداری با بهره گیری از ظرفیت های مقرر در ماده 34 قانون توزیع عادلانه آب اقدام و از بهره برداری یک حلقه چاه که در اختیار یک صنعت صنایع چوبی بود ممانعت به عمل آورد.

مدیر امور منابع آب اسلامشهر با بیان اینکه این شرکت از بدو تاسیس (سال 86) با ترفندهای متعدد از پرداخت حقوق قانونی دولت استنکاف می ورزید گفت: این امور با جدا نمودن لوله آبده از شبکه مصرف و قراردادن صفحه و پلمپ از بهره برداری از ابن چاه ممانعت به عمل آورده است که بلافاصله طی همان روز هیئت مدیره شرکت مذکور با حضور در محل امور، مطالبات معوق و جاری شرکت به میزان پنج میلیارد ریال  پرداخت و در حساب شرکت منظور شد.

وی در پایان یادآور شد:  از این پس مقرر شد تمامی اقدامات صنایع در چارچوب ضوابط و مقررات مندرج در قانون توزیع عادلانه آب صورت پذیرفته و همکاری لازم با ماموران امور منابع آب اسلامشهر به عمل آورند.

 

 


    توجه ویژه به هوشمندسازی دریچه کانال های آب های سطحی2017-11-26
دبیر کمیته بازرسی و مدیریت عملکرد شرکت آب منطقه ای تهران گفت: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته،هوشمندسازی دریچه کانال های منابع آب سطحی از سوی واحدهای مرتبط با جدیت پیگیری می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا سنجری نیا" در نشست کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم اظهار داشت: دفتر بازرسی و مدیریت عملکرد وفق شرح وظایف خود همواره تعامل سازنده با وزارت نیرو، شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب، بازرسی کل کشور و استانداری تهران را در دستور کار خود دارد.   

وی افزود: پاسخگویی به شکایات باید در اولویت واحدهای مربوطه قرار گرفته و تسریع پیدا کند تا میانگین رسیدگی به شکایات به مدت زمان استانداردی که از سوی لایه های بالاتر به ما ابلاغ شده برسد که در این راستا تلاش هایی جهت مکانیزه نمودن پیگیری شکایات با همت دفتر فناوری اطلاعات و توسعه مدیریت شرکت انجام گرفته است.

وی یکی از وظایف این دفتر را شناسایی و تبیین گلوگاه های فساد، نقاط آسیب پذیر و انحرافات احتمالی مطابق با آیین‌نامه بازرسی عنوان کرد و گفت: هوشمندسازی امور و استفاده از فناوری های نوین می تواند ما را در این امر مهم یاری کند.

دبیر کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم شرکت آب منطقه ای تهران با بیان اینکه هوشمندسازی دریچه کانال های منابع آب سطحی در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: با این کار رهاسازی  و توزیع آب با دقت بیشتری انجام می شود که نتیجه آن را می توان در افزایش درآمدهای شرکت، کاهش هزینه های بهره برداری و کاهش ریسک های ناشی از وقوع حوادث احتمالی را که در راستای انجام خدمات طرح تکریم ارباب رجوع می باشد، مشاهده کرد.

وی  در ادامه با تاکید بر اهمیت تکریم ارباب رجوع افزود: در این راستا راه اندازی سامانه تلفن گویا و تدوین کتابچه راهنمای ارباب رجوع به همت روابط عمومی شرکت در دستور کار قرار گرفته است که با جدیت پیگیری می شود.

سنجری نیا یادآور شد: راه اندازی سامانه تلفن گویا و تدوین کتابچه راهنما از مراجعات حضوری به ستاد و امورها کاسته و با راهنمایی صحیح ارباب رجوع رضایت بیشتر آنان حاصل می شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در راستای طرح تکریم ارباب رجوع فرم نظرسنجی الکترونیکی در سایت قرار گرفته است که مراجعین می توانند با پر کردن این فرم، شرکت را در بهبود ارائه خدمات یاری کنند.

در پایان این جلسه نیز هر یک از مدیران نیز طرح ها و اقدامات در خصوص هوشمندسازی دریچه کانال های آب های سطحی، روند راه اندازی تلفن گویا و تدوین کتابچه راهنمای ارباب رجوع، وضعیت طرح تکریم ارباب رجوع  در ستاد و امورات و همچنین روند مکانیزه شدن  فرم نظر سنجی  ارباب رجوع در پرتال شرکت را بررسی کردند.

  

 

 


    پیش بینی آورد رودخانه های استان تهران با استفاده از فناوری های نوین2017-11-26
رئیس گروه تحقیقات کاربردی شرکت اب منطقه ای تهران از پیش بینی آورد رودخانه های استان تهران با استفاده از فناوری های نوین با همکاری دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "آلاله قائمی" در جلسه ارائه  پروژه پژوهشی "پیش بینی آورد رودخانه های استان تهران با استفاده از فناوری های نوین" اظهار داشت: این طرح پژوهشی یکی از نیازهای شرکت بوده که با همکاری دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه در مدیریت منابع آبی معرفی و پیش بینی مقدار جریان رودخانه ها از اهمیت به سزایی برخوردار است، گفت:  یکی از مهمترین منابع تامین آب، برف است که از زمان بارش تا ذوب برف فرآیندی طی می شود  و تعیین مقدار و توزیع آب معادل برف نقش مهمی در مدیریت منابع آبی دارد.

رئیس گروه تحقیقات کاربردی شرکت آب منطقه ای تهران با اشاره به پیشینه و لزوم اجرای این پژوهش افزود: شرکت آب منطقه ای تهران با توجه به وسعت و جمعیت تحت پوشش خود، وقوع خشکسالی و بارندگی های نامتوازن طی سال های اخیر، بارش برف در مناطق کوهستانی بالادست مخازن سدها و موضوع بحران و کمبود آب تهران  نیاز به یک طرحی به منظور پیش بینی آورد رودخانه ها ناشی از ذوب برف ها داشته که این پروژه در قالب نیازهای فوق تعریف و اجرا شد.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس این پروژه پژوهشی، هم اکنون امکان پیش بینی آورد رودخانه ها با در نظر گرفتن آب معادل برف با استفاده از فناوری های نوین می تواند در مدیریت مخازن سدها موثر باشد.

در ادامه علیرضا برهانی داریان پژوهشگر طرح "پیش بینی آورد رودخانه های استان تهران با استفاده از فناوری های نوین" گفت: پیش بینی جریان یکی از ابزار مهم در مدیریت اصولی سیستمهای منابع آب است به طوری که با پیش بینی جریان در زمان و برای مکان مناسب می توان پیشاپیش اقدام نموده و خسارات بالقوه نظیر خسارات ناشی از خشکسالی، کمبود آب و سیلاب را کاهش داد.

وی افزود: ریزش برف سنگین از ویژگی های مناطق مرتفع عرض های میانی است و ذوب آن بخصوص در بهار یکی از جریان های مهم در مناطق وسیعی از جهان است.

وی با بیان اینکه در مناطق کوهستانی عمده بارش زمستانی بصورت برف است اظهار داشت: برای پیش بینی جریان می توان از مدلهای مبتنی بر ذوب برف یا اصطلاحا مدل های برفآبی استفاده نمود که با توجه ذخیره برفی و سهم قابل توجه آن در جریان رودخانه بخصوص در فصل ذوب (اسفند تا خرداد)، مدل های برقابی از دقت خوبی در پیش بینی برخوردار هستند.

برهانی داریان خاطرنشان کرد: این مدل ها از همه ابزار نوین از جمله تصاویر ماهواره (اعم از مرئی و مایکروویو)، سیستم های هوشمند، و نیز الگوریتم های فراکاووشی می توانند بهره برده و به نتایج مناسبتر و دقیقتری دست یابند.

وی در پایان به تشریح روش پیش بینی آورد رودخانه ها با استفاده از موجک، شبکه های عصبی و نروفازی پرداخته و به سوالات کارشناسان و دانشجویان پاسخ گفت. 

 


    کاهش 92 درصدی بارش در آبان ماه سال جاری نسبت به سال آبی گذشته/ بارش متوسط 7/0 میلی متر در استان تهران2017-11-26
مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت گفت: حجم ریزش های جوی در آبان ماه سال جاری نسبت به سال آبی گذشته کاهش 92 درصدی را نشان می دهد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن برنا" با بیان این مطلب اظهار کرد: بارش در آبان ماه سال آبی 97-96 درمقایسه با سال آبی گذشته  ومتوسط بلند مدت در کلیه ایستگاه های حوزه عملکرد شرکت کاهش چشمگیری را نشان می دهد.متوسط بارش آبان ماه در حوزه عملکرد شرکت (با احتساب سدهای استان تهران) دو میلیمتر می باشد که نسبت به بارندگی 24.01 میلیمتری سال آبی گذشته و 37.7  میلیمتری متوسط بلند مدت به ترتیب با کاهش92و 95درصدی روبرو بوده ایم.

وی ادامه داد: حجم ریزش های جوی حاصل از بارش آبان ماه جاری 32.63  میلیون متر مکعب می باشد که در مقایسه با مشابه سال گذشته و بلندمدت کاهش قابل ملاحظه ای داشته است .

برنا با بیان اینکه متوسط بارش در آبان ماه سالجاری در محدوده سیاسی استان تهران 7/0میلیمتر می باشد، تصریح کرد: این مقدار در مقایسه بامقدار 19.8 میلیمتر سال گذشته و 31.8 میلیمتر متوسط بلند مدت به ترتیب با کاهش 97 و 98 درصـــدی روبرو بوده ایم.

مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب همچنین یادآور شد: براساس آمار  به دست آمده از ایستگاه های بارانسنجی مبناء در سطح حوزه عملکرد شرکت در دومین ماه سال آبی97-96 مشخص گردیدکه ایستگاه بارانسجی جوستان در حوضه آبریز سد طالقان با مقدار17.8 میلیمتر  بیشترین بارش را در این ماه داشته است. همچنین درمحدوده عملکرد استان تهران نیز بیشترین میزان بارندگی مربوط به ایستگاه بارانســـنجی چشمه اعلاء با مقدار 6 میلیمتر می باشد .

برنا در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع بارش های مناسب در نیمه دوم آذر ماه سالجاری امید است کمبودهای ذخائر آبی حتی الامکان به شرایط نرمال نزدیک شده و شاهد افزایش نزول رحمت الهی در سال آبی جدید در ماههای آتی باشیم. همچنین با توجه به تمرکز جمعیتی در استان تهران و لزوم تامین منابع آب پایدار و مطمئن برای شرب، صنعت و کشاورزی، دشت های استان وضعیت نامناسبی دارند که هموطنان باید نسبت به مصرف بهینه آب توجه لازم را داشته باشند چراکه با وقوع بارش های مقطعی وضعیت منابع آب بهبود نمی یابد.

 

 

 


    از برداشت بیش از 118 هزار متر مکعب آب در دماوند جلوگیری به عمل آمد2017-11-26
مدیر امور منابع آب دماوند گفت: با تلاش گروه گشت و بازرسی از برداشت 118 هزار و 800 متر مکعب آب در دماوند جلوگیری به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حمیدرضا حسینی" با بیان این مطلب اظهار کرد: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی سه حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد دماوند پر و مسلوب المنفعه شد.

وی ادامه داد: این تعداد چاه های غیر مجاز در مجموع 315 متر عمق و 6 لیتر بر ثانیه آبدهی داشته است.

حسینی همچنین افزود: با انجام این عملیات از برداشت 118 هزار و 800  متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب دماوند در پایان با بیان اینکه هفت حلقه چاه غیر مجاز نیز شناسایی و دو عدد دستگاه حفاری غیر مجاز نیز توقیف  و به پارکینگ امور منتقل شده است، خاطر نشان کرد: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود..

 

 


    از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران به عنوان روابط عمومی برتر تقدیر شد2017-11-25
روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران در سیزدهمین دوره سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی با موضوع نقش روابط عمومی در تحقق اهداف توسعه پایدار، موفق به کسب رتبه برتر در رشته برنامه ریزی ارتباطی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، بر اساس رأی هیات داوران سیزدهمین دوره سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی و چهاردهمین دوره جشنواره برترین های روابط عمومی ایران، روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران موفق به کسب رتبه برتر در رشته برنامه ریزی ارتباطی شد و "سپیده الهامی منش" کارشناس دفتر روابط عمومی از سوی هیات داوران این دوره از سمپوزیوم به عنوان کارشناس برتر روابط عمومی ایران شناخته شد.

معصومه ابتکار در مراسم اختتامیه سیزدهمین دوره سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی اظهار داشت: روابط عمومی ها با نگاهی فراتر و به صورت ملی و جهانی به موضوع توسعه پایدار نگاه کنند

 ابتکار تصریح کرد: روابط عمومی کارکرد بالایی دارد و فقط یکی از این کاربردها جنبه فرهنگی آن است

 وی در ادامه بیان داشت: در برنامه ششم توسعه کشور، مباحث توسعه پایدار ذکر شده است و بایستی  بعنوان ضرورت های ملی به آن نگاه کنیم.

 وی با اشاره به نقش روابط عمومی در حفظ کانون خانواده افزود: اعتیاد ضررهایی زیادی به خانواده ها و جامعه وارد می کند و روابط عمومی ها نباید خود را از این موضوع جدا بدانند چون که موضوع اعتیاد، موضوع همه جامعه است و هر فردی را تهدید می کند

 

ابتکار تصریح کرد: روابط عمومی ها جدا از کار اداری خود، می توانند در خصوص پیشگیری از رفتارهای غلط، نقش موثری داشته باشند

 وی افزود: روابط عمومی ها می توانند در سایر مسائل اجتماعی، مردم را به پای کار بکشانند که حادثه اخیر زلزله استان کرمانشاه و حضور پر رنگ مردم در کمک رسانی، یکی از آنها است

 ابتکار در ادامه، گفت: اصلاح الگوی مصرف انرژی، اصلاح الگوی مصرف آب و جلوگیری از هدر رفت غذا و اسراف مسائلی هستند که نمی توانیم بگوییم در حیطه کار روابط عمومی ها نیست.

 وی تصریح کرد: چند برابر استانداردهای جهانی در ایران آب مصرف می شود و این موضوعی است که روابط عمومی ها به خوبی می توانند به آن ورود پیدا کنند

 معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به قدرت رسانه ها، گفت: از قدرت شبکه های مجازی، اطلاع رسانی و روابط عمومی نبایستی غافل باشیم و با شیوه های دُرست انتقال اخبار خواهیم توانست در جامعه جریان سازی کنیم.

 

ابتکار در پایان بیان کرد: با پرداختن به مسائل اجتماعی، خواهیم توانست که از مشکلات عبور کنیم و نقش روابط عمومی ها در این خصوص خیلی مهم است

پوری حسینی معاون وزیر اقتصاد در این سمپوزیوم گفت: بدون شک سازمان‌های قوی و کارآمد از روابط عمومی های قوی برخودار هستند که از روش های نوین در این حوزه استفاده می کنند.

پوری حسینی در ادامه بیان کرد: امید است که با برگزاری این نشست‌ها و سمپوزیوم‌ها روش‌هایی برای اطلاع رسانی ارائه شود که بتوانیم اعتماد مردم را جلب کنیم.

باقر ساروخانی دبیر علمی سیزدهمین دوره سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی نیز در ادامه با بیان اینکه  توسعه پایدار این است که ما نگاهی فراگیر داشته باشیم گفت: توسعه و پیشرفت از آرزوهای بشر است و همه علاقمند به پیشرفت و خوشبختی هستند به طوری که در گذشته فکر می‌کردیم که توسعه این است که به داخل کشور ماشین وارد کنیم که در واقع این توسعه نبود و رشد تلقی می شد که همین موضوع باعث آلودگی هوای شهرهای ما نیز شد.

وی با تاکید بر اینکه  روابط عمومی در عین حالی که تعلق سازمانی دارد باید اندیشه تولید کند، تصریح کرد: در ذات روابط عمومی، گفتگو و اندیشه وجود دارد و بایستی بتوانند که همدلی ایجاد کنند.

ساروخانی در ادامه گفت: سازمان ها و ادرات به روابط عمومی ها نیاز دارند و در جامعه امروزی نمی توان وجود روابط عمومی ها را انکار کرد.

هوشمند سفیدی دبیرکل سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی در این آیین اظهار داشت: نهاد روابط عمومی همچنان در مظلومیت به سر می‌برد و هنوز وعده دولت برای ارتقای وضعیت آن عملی نشده است.

وی تصریح کرد: آگاهی بخشی و اطلاع رسانی، مشارکت سازی، فرهنگ سازی و توسعه فرهنگ، توسعه پایدار و ایجاد گفتمان عمومی در این خصوص مهمترین کار کردهای روابط عمومی در زمینه توسعه پایدار هستند.

"رضا مکنون" نایب رییس کمیته ملی توسعه پایدار در این سمپوزیوم با اشاره به نقش روابط عمومی در توسعه پایدار گفت: 47 سال است روی این موضوع بحث و تبادل نظر می‌شود و اولین باری است که ۱۴۹ کشور در جهان روی موضوع توسعه پایدار توافق کرده اند.

در ادامه برنامه سیزدهمین دوره سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی از مدیران ارشد روابط گستر و برگزیدگان جشنواره علمی روابط عمومی با اعطای نشان های ویژه و لوح سپاس تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

 


    افت پنج متر از سطح آب زیرزمینی شرق پاکدشت در یک سال 2017-11-25
مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران از افت پنج متر از سطح آب زیرزمینی شرق پاکدشت در یک سال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن برنا" با بیان این مطلب اظهار کرد: از اواخر مهر ماه سال جاری عملیات حفاری و لوله گذاری چاه مشاهده ای امامزاده خسرو واقع در شرق پاکدشت  ودر محوطه امور آب پاکدشت آغاز و در اواخر آبان ماه به اتمام رسید.

برنا مشکلات حفاری موجود در این منطقه را درشت دانه بودن رسوبات و عمیق بودن سطح آب زیر زمینی عنوان و  اشاره کرد: کارشناسان در عملیات حفاری چاه مذکور  به عمق 215 متری آب برخورد نموده و حفاری تا عمق 270 متری ادامه داشته است.

وی افزود: در محل مذکور یک چاه با عمق 187 متر و عمق برخورد سطح آب زیرزمینی 145 متر در سال 1382 حفاری شده بودکه در سال 1390 خشک و از  این سال به بعد امکان اندازه گیری سطح آب زیرزمینی در منطقه وجود نداشته است.

مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران همچنین یادآور شد: با توجه به عمق 215 متری سطح برخورد به آب زیرزمینی در مقایسه با عمق 145 متری سال 1382 سطح آب زیرزمینی در این محل طی چهارده سال اخیر حدود 70 متر و بطور متوسط سالانه حدود 5 متر افت نموده است.

برنا در پایان با اشاره به اینکه چاه مذکور در مخروط افکنه رودخانه جاجرود و محل تغذیه آب زیرزمینی دشت ورامین حفر شده است، خاطر نشان کرد: این امر نمایانگر افت مستمر سطح آب زیرزمینی و ایجاد شرایط بحرانی در منطقه می باشد که از تبعات این بحران می توان به نشست زمین در جنوب دشت ورامین اشاره نمود. لذا ضرورت دارد در اجرای پروژه های طرح احیاء و تعادل بخشی و مدیریت و حفاظت منابع آب زیرزمینی منطقه بیش از پیش مورد توجه وعنایت واحدهای مربوطه قرار گیرد.

 


    آزادسازی 600 مترمربع از اراضی بستر رودخانه درکه2017-11-25
مدیر امور آب تهران بزرگ از آزادسازی 600 مترمربع از بستر مساحت رودخانه درکه در اراضی درکه-مسیر کوهپیمایی-رستوران پاکوپا و جویبار با اخذ حکم قضائی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام این مطلب گفت: طی اقدامی مهم در روز سه شنبه (96.8.30) ، امور آب تهران بزرگ با کسب  2  فقره  دستور قضائی صادره از دادستان محترم عمومی و انقلاب تهران  و حضور کارشناسان آبهای سطحی،حقوقی و گشت و بازرسی این امور و نظارت نمایندگان انتظامی و با استفاده از تجهیزات و ماشین آلات مهیا شده شامل بیل مکانیکی زنجیری، نسبت به قلع و قمع 2 مورد بنا و رستوران  شامل ، دیواره و سنگ چین ، آلاچیق و پل واقع در درکه اقدام نموده است.

وی افزود: با انجام این عملیات 600 مترمربع از بستر رودخانه درکه آزادسازی شده است و از آلودگی حریم و بستر این رودخانه جلوگیری شد.

نیکنام تصریح کرد: در این عملیات مستحدثات غیرمجاز واقع در بستر رودخانه مربوط به  رستوران های پاکوپا و جویبار به طور کامل با اخذ دستور قضایی و پس از هشدارهای لازم به متجاوزان حریم و بستر رودخانه تخریب شد.

وی در پایان گفت: امور آب تهران بزرگ به نمایندگی از شرکت آب منطقه ای تهران با هرگونه مستحدثات غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه ها به شدت و قاطعیت برخورد می کند چراکه رودخانه های استان تهران یکی از منابع مهم تامین کننده آب شرب محسوب می شود.

 


    آزادسازی 600 مترمربع از اراضی بستر رودخانه درکه2017-11-25
مدیر امور آب تهران بزرگ از آزادسازی 600 مترمربع از بستر مساحت رودخانه درکه در اراضی درکه-مسیر کوهپیمایی-رستوران پاکوپا و جویبار با اخذ حکم قضائی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام این مطلب گفت: طی اقدامی مهم در روز سه شنبه (96.8.30) ، امور آب تهران بزرگ با کسب  2  فقره  دستور قضائی صادره از دادستان محترم عمومی و انقلاب تهران  و حضور کارشناسان آبهای سطحی،حقوقی و گشت و بازرسی این امور و نظارت نمایندگان انتظامی و با استفاده از تجهیزات و ماشین آلات مهیا شده شامل بیل مکانیکی زنجیری، نسبت به قلع و قمع 2 مورد بنا و رستوران  شامل ، دیواره و سنگ چین ، آلاچیق و پل واقع در درکه اقدام نموده است.

وی افزود: با انجام این عملیات 600 مترمربع از بستر رودخانه درکه آزادسازی شده است و از آلودگی حریم و بستر این رودخانه جلوگیری شد.

نیکنام تصریح کرد: در این عملیات مستحدثات غیرمجاز واقع در بستر رودخانه مربوط به  رستوران های پاکوپا و جویبار به طور کامل با اخذ دستور قضایی و پس از هشدارهای لازم به متجاوزان حریم و بستر رودخانه تخریب شد.

وی در پایان گفت: امور آب تهران بزرگ به نمایندگی از شرکت آب منطقه ای تهران با هرگونه مستحدثات غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه ها به شدت و قاطعیت برخورد می کند چراکه رودخانه های استان تهران یکی از منابع مهم تامین کننده آب شرب محسوب می شود.

 


    مرحله سیزدهم پمپاژ آب از سد لار انجام شد2017-11-25
مدیر امور بهره برداری و نگهداری سد لار از انجام مرحله سیزدهم پمپاژ آب از سد لار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "عباسعلی ارفعی" با بیان مطلب فوق افزود: به دلیل کاهش تراز آب دریاچه سد لار و بمنظور تامین آب شرب کلان شهر تهران، تغییر سیستم انتقال آب از حالت ثقلی به پمپاژ با مانور دریچه های ایستگاه پمپاژ و تاسیسات کلان انجام گردید.

وی افزود: مرحله سیزدهم پمپاژ آب از سد لار با تلاش بی وقفه پرسنل این سد و عوامل شرکت پیمانکار با موفقیت انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: هرساله با کاهش تراز آب دریاچه سد لار, مانور دریچه های مذکور جهت انتقال آب از حالت ثقلی به پمپاژ انجام می پذیرد.

 

 


    گزارش اقدامات سال 95 حوزه معاونت طرح و توسعه منتشر شد2017-11-25
رئیس گروه نظارت و هماهنگی دفتر طرح های توسعه منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران از انتشار گزارش اقدامات سال 95 حوزه معاونت طرح و توسعه به همت گروه نظارت و هماهنگی دفتر طرح های توسعه منابع آب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "خسرو احمدی مقدم" با بیان این مطلب اظهار کرد: این گزارش 100 صفحه ای مشتمل بر فعالیت های تفصیلی طرح های عمرانی ملی، ملی استانی و طرح های زودبازده در سال 95 و وضعیت اعتبارات تا پایان شهریور ماه سال 96 می باشد.

وی با بیان اینکه اطلاعات کلی، اهداف و مشخصات طرح های اجرایی و مطالعاتی در دست اقدام، در این گزارش درج شده، تصریح کرد: فایل آن به صورت پی دی اف در سامانه اتوماسیون در اختیار کلیه همکاران، مدیران و مجریان طرح های عمرانی قرار خواهد گرفت.

احمدی مقدم همچنین افزود: اطلاعات طرح های عمرانی شامل طرح های مهم اجرایی و مطالعاتی با دسته بندی ملی، ملی استانی و زود بازده نیز در سایت شرکت، بخش طرح های توسعه منابع آب، به روز رسانی شده و همکاران می توانند اطلاعات بارگذاری شده را مشاهده فرمایند.

رئیس گروه نظارت و هماهنگی دفتر طرح های توسعه منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران در پایان ضمن تشکر از همکاری مجریان طرح ها و مدیران دفاتر زیر مجموعه معاونت طرح و توسعه در ارائه اطلاعات مربوطه ابراز امیدواری کرد: همکاران شرکت ضمن مطالعه این بخش، نظرات و پیشنهادات سازنده خود را جهت پربارتر نمودن آن در سال آتی به این دفتر اعلام فرمایند.

 

 


    گزارش تصویری/ ارائه پروژه پژوهشی پیش بینی آورد رودخانه های استان تهران2017-11-22
جلسه ارائه پروژه پژوهشی پیش بینی آورد رودخانه های استان تهران با استفاده از فن آوری های نوین در سالن کنفرانس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، جلسه ارائه پروژه پژوهشی پیش بینی آورد رودخانه های استان تهران با استفاده از فن آوری های نوین با حضور رئیس گروه تحقیقات کاربردی،مدیران،کارشناسان، اساتید و دانشجویان در سالن کنفرانس برگزار شد.

 


    گزارش تصویری/ جلسه کمیته درآمد2017-11-22
جلسه کمیته درآمد با حضور مدیرعامل، معاونان و سایر مدیران در سالن کنفرانس شرکت برگزار شد.

.

 


    گزارش تصویری/ آزمون کتبی کارشناسان فنی و حقوقی بخش خصوصی آب های زیرزمینی برگزار شد2017-11-22
آزمون کتبی کارشناسان فنی و حقوقی بخش خصوصی آب های زیرزمینی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، آزمون کتبی کارشناسان فنی و حقوقی بخش خصوصی آب های زیرزمینی در سالن کنفرانس شرکت برگزار شد.

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن 13 حلقه چاه غیر مجاز در ورامین2017-11-22
مدیر امور منابع آب ورامین گفت: با انسداد 13 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت یک میلیون و 248 هزار و 804 متر مکعب آب در سال جلوگیری می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن زحمتکش" با بیان مطلب فوق افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی 13 حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 395  متر و آبدهی 49 لیتر بر ثانیه در اراضی محدوده عملکرد امور آب ورامین پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین افزود: با انجام این عملیات از خروج  یک میلیون و 248 هزار و 804 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

وی در ادامه از شناسایی چهار حلقه چاه غیر مجاز خبر داد و گفت: پس از شناسایی این چاه ها، اخطارهای لازم به بهره برداران غیرمجاز داده شد و بلافاصله اقدامات لازم جهت پر و مسلوب المنفعه نمودن این چاه ها نیز انجام شد.

مدیر امور منابع آب ورامین با اشاره به اینکه طی هفته گذشته  دو مورد حفاری غیر مجاز شناسایی شد ، تصریح کرد:  با اخذ دستور قضایی، دو دستگاه حفاری غیر مجاز نیز توقیف و به پارکینگ امور منابع آب ورامین منتقل گردید. ضمناً در هفته گذشتع چهار حلقه چاه غبرمچاز شناسایی شدتد.

زحمتکش در پایان خاطر نشان کرد: گروه گشت و بازرسی امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 

 


    ویژگی های خشکسالی هیدرولوژیکی در استان وگستردگی آن بررسی شد2017-11-21
ویژگی های خشکسالی هیدرولوژیکی در استان وگستردگی آن در دوازدهمین مصاحبه دانشی بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا ایزدی" کارشناس برنامه ریزی دفتر حفاظت و مهندسی رودخانه های شرکت در این مصاحبه دانشی که با حضور معاون برنامه ریزی، مدیر دفتر فناوری اطلاعات و توسعه مدیریت و نیز جمعی از کارشناسان شرکت برگزار شد، در خصوص ویژگی های خشکسالی هیدرولوژیکی دراستان وگستردگی آن اظهار کرد: پیش بینی زمان وقوع خشکسالی هیدرولوژیکی می تواند مدیریت ریسک را جایگزین مدیریت بحران نماید و تاحد زیادی از اثرات مخرب آن بکاهد .

وی چرخه غیرمنطقی برخورد با خشکسالی را شروع خشکسالی، هشیاری، نگرانی واضطراب، افزایش بارش، بی تفاوتی وغفلت و شروع خشکسالی مجدد دانست و گفت: بر این اساس می بایست از رویکرد مدیریت جامع خشکسالی استفاده کنیم؛ یعنی  هم زمان مدیریت ریسک ومدیریت بحران مورد استفاده قرار  گرفته ودر زمان ترسالی اقدامات پیشگیرانه و توانمندسازی نیز انجام پذیرد.

ایزدی ادامه داد: روش هایی همچون تعیین زمان اضطرارخشکسالی هیدرولوژی درمنطقه بااستفاده از شاخص k و swsi ، تعیین روابط بهره برداری نهادهای محلی و استانی درانجام فعالیت های مربوط به شرایط خشکسالی، ایجادامکان اطلاع رسانی ،هشدار وتخلیه درهنگام وجوداحتمال بروز شرایط اضطراری و خشکسالی  و بهینه نمودن جمع آوری، توزیع و ذخیره آب دراستان در زمان وقوع خشکسالی به  مدیریت این امرکمک  می کند.

وی با بیان اینکه خشکسالی تداوم روزهای خشک می باشد، انواع خشکسالی ها را چهارمورد(هواشناسی،هیدرولوژیکی، کشاورزی و اقتصادی و اجتماعی) عنوان کرد و گفت: خشکسالی هیدرولوژیکی تاثیر نقصان بارش ها بر منابع آب بوده که به منظور ارزیابی شدت خشکسالی ازشاخص ها مربوطه استفاده می کنند. (مانند:شاخص بارش استانداردspi و شاخص ذخیره آب های سطحی swsi  وشاخص هیدرولوژیکی k )

ایزدی اضافه کرد: خشکسالی یک پدیده خزنده است چون تاثیرآن در یک دوره زمانی وبه کندی ظاهر می شود.درنتیجه برنامه ریزی آن نیز برای کاهش اثرات پیچیده است.

 کارشناس برنامه ریزی دفتر حفاظت و مهندسی رودخانه های شرکت آب منطقه ای تهران در خصوص ویژگی های وقوع خشکسالی در استان تهران تصریح کرد: کم بارشی، تغییرات شدید بارندگی در طول زمان و مکان ، تعداد روزهای بارانی کم،  تغییرات زیاد در دوره های خشکی از سالی به سال دیگر ، وقوع خشکسالی ها با تناوب های مختلف،آسیب پذیری و شکنندگی کشاورزی بالا و تغییرات زیاد در شدت مدت  و فراوانی رگبارها از جمله این ویژگی ها به شمار می رود.

 ایزدی  همچنین افزود: بر اساس پیش بینی ipcc از تاثیر کلان پدیده تغییر اقلیم برقاره آسیا و نظر کارشناسان هواشناسی، خشکسالی شدید برای 15 استان اطراف تهران برای سال آینده واحتمال وقوع دمای بیش از نرمال(5/0 تا5/1 درجه) پیش بینی می شود. چنانچه  افزایش co2  وپیامد آن باعث  افزایش دمای استان شده است  و این موضوع  وقوع تغییر اقلیم در حوضه های شرب تهران را در آینده رقم خواهد زد؛ لذا در آینده ای نه چندان دور با تغییرات عمده ای در وضعیت آب وهوا ، همچنین تغییر در املاح آب ها ، کاهش باروری محصولات کشاورزی و نابودی پوشش گیاهی مواجه خواهیم شد.

ایزدی با بیان اینکه در سالهای 48 و 68 و 83 و 86 و 92 خشکسالی های هواشناسی  وهیدرولوژیکی در استان صورت پذیرفته، تصریح کرد:  در  سال های 1375 تا 1380 طولانی ترین خشکسالی و 79 شدیدترین خشکسالی هیدرولوژیکی در استان تهران بوده است.

وی اضافه کرد: می توانیم با طبقه بندی شدت خشکسالی و مطالعات هیدرولوژی شرایط خشکسالی جاری وآینده را پایش کنیم.بخش کشاورزی با اختصاص بیشترین آب مصرفی در استان آسیب شدیدی را به منابع آبی وارد می کند. پس می بایست بهره وری بالا آب در محصول تولیدی در سطح استان با الگوهای کشت مناسب صورت پذیرد و مقایسه بهره وری آب بر اساس تبخیروتعرق واقعی در تهیه الگوی کشت منطقه ای مورد استفاده قرارگیرد تا گیاهان با بازده پایین از الگوهای کشت حذف گردند.

کارشناس دفتر حفاظت و مهندسی رودخانه های شرکت درباره تهیه نقشه خشکسالی عنوان کرد: ابتدا داده ها (بارش-دما و...) در یک دوره آماری جمع آوری و سپس براساس دوره زمانی موردنظر (روزانه-ماهانه-فصلی-6ماهه-سالانه-دوو....ساله) فرمول شاخص تعیین شده  محاسبه و در پایان هم با تهیه جدول متغیرها براساس منطقه جغرافیایی پهنه بندی می شود.

وی افزود: با عنایت به کوهستانی بودن حوضه های آبریز استان با کاربرد سنجش از دور در هیدرولوژی وکاربرد سنجنده MODIS در مطالعه برف وتشخیص برف کهنه از برف تازه والگوریتم پوشش برف می توان نسبت به شبیه سازی تغییراقلیم برای آینده اقدام نمود.

ایزدی در پایان این مصاحبه دانشی خاطر نشان کرد:دانشمندان هواشناسی براساس آمار 30 ساله به این نتیجه رسیدند که خشکسالی هیدرولوژیکی بیشتراز یک سال است و همچنین خشکسالی هیدرولوژیکی در ادامه
یک خشکسالی هواشناسی رخ می دهد و همبستگی بسیار بالایی با خشکسالی هواشناسی سال جاری دارد و ضروری است برای حوضه آبریز استان سرانه مصرف تعیین وپس از آن شاخص خشکسالی هیدرولوژیکی محاسبه شود.

در ادامه این نشست، "مهدی فروغی" معاون برنامه ریزی شرکت،  علیرضا ایزدی را همکاری با احساس مسوولیت، جدی، سخت کوش و پرتلاش با سابقه 17 ساله در بخش حفاظت وبرنامه ریزی شرکت دانست و عنوان کرد: انتقال مباحث جدیدی که در این نشست نیز مطرح شد، به پیشبرد اهداف و پویایی شرکت کمک بسیاری می کند.

وی افزود: جلسات مصاحبه دانشی منحصر به مدیران و همکاران با تجربه بالا نبوده  بلکه  شامل کارکنان و همکاران جدید و باتجربه علمی نیز می شود .

گفتنی است، در پایان این نشست لوح تقدیری توسط معاون برنامه ریزی شرکت به علیرضا ایزدی کارشناس دفتر حفاظت و بهره برداری اهداء شد.

 

 


    رئیس کمیته راهبری برنامه ایمنی آب استان تهران تعیین شد 2017-11-21
مجری طرح جلوگیری از آلودگی آب شرب شرکت آب منطقه ای تهران به اتفاق آرا به سمت رئیس کمیته راهبری برنامه ایمنی آب استان تهران تعیین شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، نشست کمیته راهبری برنامه ایمنی آب استان تهران با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی مرتبط در محل شرکت آب منطقه ای تهران برگزار شد.

در این نشست عوامل ریسک منابع آب در حوزه های آبریز  مشخص و مطابق با موقعیت جغرافیایی و نوع خطر اصلاح شد.

همچنین اعضای این کمیته اقدامات، طرح ها و برنامه  های  شرکت آب و فاضلاب استان تهران و جهادکشاورزی در زمینه ارتقا ایمنی آب را بررسی کردند.

در پایان این جلسه  محسن اسلامی زاده مجری طرح جلوگیری از آلودگی آب شرب شرکت آب منطقه ای تهران به اتفاق آرا به سمت رئیس کمیته راهبری برنامه ایمنی آب استان تهران تعیین شد.  

 


« 1 2 3 » Page: