Wednesday, 14 Khordad 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
رحلت امام خمینی (ره)
کرونا
شعار سال
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

    دیدار مشاور مدیرعامل در امور ایثارگران با خانواده شهید حسن اصفهانی2017-10-31
مشاور مدیرعامل در امور ایثارگران شرکت با حضور در منزل شهید حسن اصفهانی با خانواده این شهید هشت سال دفاع مقدس دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی،  مشاور مدیرعامل در امور ایثارگران به همراه "حسن زحمتکش" مدیر امور منابع آب ورامین  با حضور در منزل شهید اصفهانی از وی تجلیل کردند.

گفتنی است، شهید " حسن اصفهانی" در مورخ  62.12.18 در جزیره مجنون به درجه رفیع شهادت نایل شد. 

 


    چهارمین جلسه کمیته مدیریت عملکرد شرکت آب منطقه ای تهران برگزار شد2017-10-31
چهارمین جلسه کمیته عملکرد شرکت آب منطقه ای تهران با محوریت ارائه گزارش عملکردشرکت به استانداری تهران و همچنین تکریم ارباب رجوع و صیانت از حقوق شهروندی برگزار شد.

"علیرضا سنجری نیا" در چهارمین جلسه کمیته مدیریت عملکرد در سال جاری گفت: هفته گذشته هیئت بازرسی استانداری تهران از معاونت های مختلف شرکت بازدید کردند که هدف از این بازدید نظارت بر چگونگی فرآیندهای انجام کار در شرکت آب منطقه ای تهران بوده است.

وی با بیان اینکه شرکت آب منطقه ای تهران باید ظرف چند روز آینده گزارش مفصلی از عملکرد خود به استانداری تهران ارائه کند، اظهار داشت: بر اساس اعلام استانداری تهران، این گزارش های منظم به مستندات باید در جداول خاصی در حوزه های عمومی ، اختصاصی و حقوق شهروندی تکمیل شود.

مشاور مدیرعامل با بیان اینکه شرکت آب منطقه ای تهران اولین دستگاه اجرایی است که این گزارش را ارسال می کند، گفت: این موضوع بیانگر اهمیت شرکت اب منطقه ای تهران برای مجموعه مدیریتی کشور و استان تهران است.

وی این گزارش را منعکس کننده فعالیت ها و تلاش های شرکت آب منطقه ای تهران در راستای تامین آب پایدار عنوان کرد و افزود:  با توجه به اهمیت این گزارش تفصیلی لازم است که همه بخش های شرکت، تکمیل این فرم ها و شاخص ها را در اولویت کاری خود قرار دهند.

رئیس گروه بازرسی و مدیریت عملکرد شرکت آب منطقه ای تهران با تاکید بر اهمیت حقوق شهروندی گفت: نگاه استانداری به معقوله حقوق شهروندی نگاه ویژه ای است بنابراین آحاد همکاران باید با حقوق شهروندی در نظام اداری آگاه باشند.

وی خاطرنشان کرد: تاکید دولت بر حقوق شهروندی در نظام اداری زیاد است بنابراین این موضوع باید در اولویت ما قرار بگیرد.

در پایان این جلسه نیز راهکارهای ارتقا جایگاه  عملکردی شرکت و همچنین روند مکانیزه کردن فرم های ارزیابی عملکرد کارکنان بررسی شد.   

 


    آیین تکریم و معارفه مدیران جدید شرکت آب منطقه ای تهران برگزار شد2017-10-31
با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران، آیین تکریم و معارفه مدیر دفتر هیئت مدیره و مدیرعامل، مجری طرح ساختمان سد نمرود و همچنین رئیس گروه مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا بختیاری" در آیین تودیع و معارفه مدیر دفتر هیئت مدیره و مدیرعامل، مجری طرح ساختمان سد نمرود و همچنین رئیس گروه مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE گفت: نقش دفتر هیئت مدیره و مدیرعامل در چارت سازمانی جدید پررنگ شده و یکی از وظایف این دفتر ساماندهی  امور ارجاعی به شرکت است که با توجه به اهمیت و تخصصی بودن کار، حتما باید یک مدیر فنی و مهندس در این جایگاه قرار بگیرد.

وی افزود: خلیل اردشیر که پیش از این به عنوان مدیر دفتر  هیئت مدیره و مدیرعامل مشغول فعالیت بودند از این پس به عنوان نماینده مجری طرح ساختمان سد نمرود و همچنین نماینده مجری طرح پروژه انتقال اهالی باقی مانده روستای واریان فعالیت می کند که این دو پروژه برای شرکت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به انتصاب بهروز صفا به عنوان مدیر دفتر هیئت مدیره و مدیرعامل اظهار داشت: مظلوم ترین افراد در این حوزه فعالیت می کنند که امیدواریم با مدیریت جدید، این بخش تقویت شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با تاکید بر اهمیت پدافند غیر عامل گفت: پدافند غیرعامل موضوع مهمی است  که تا زمان به وجود آمدن چالش خودش را نشان نمی دهد بنابراین باید همواره به این موضوع توجه ویژه داشت که از این پس مسئولیت این بخش برعهده هژیر باقرنژاد است.

وی در پایان گفت: کمال الدین کاظمی به عنوان نماینده پیشین مجری طرح ساختمان سد نمرود تاکنون با روحیه جهادی و اجرای خود این طرح را پیشبرده اند که با توجه به تعدد پروژه های وی، تمرکز ایشان بر روی طرح های دیگر شرکت باشد.

خلیل اردشیر مجری طرح ساختمان سد نمرود نیز در ادامه این جلسه ضمن تشکر از کمال الدین کاظمی گفت: مهمترین مشکل این طرح نقدینگی و مشکلات استانی است که همکاری با مسئولان مربوطه و تامین اعتبار لازم در اولویت کاری این طرح مهم است تا طیق برنامه زمانبندی به اهداف مورد نظر برسیم.

وی با اشاره به برخی عملکردهای خود به عنوان مدیر پیشین دفتر هیئت مدیره و مدیرعامل گفت: این دفتر سه گروه در زیرمجموعه خود دارد که هر یک از آنها ظرفیت ارتقا به یک دفتر مستقل را دارد.

وی تصریح کرد:  از زمان تشکیل این دفتر در مهر سال گذشته افزون بر 20 جلسه  هیئت مدیره و شورای مدیران با بیش از 70 مصوبه تشکیل شده است . همچنین طی این مدت نیز شیوه نامه مکاتبات درون سازمانی و برون سازمانی به روزرسانی شد.

کمال الدین کاظمی مجری پیشین طرح ساختمان سد نمرود نیز با اشاره به تاریخچه اجرای سد نمرود گفت:  این سد اهمیت بسیار زیادی برای کشور دارد که به منظور تسریع در اجرای این طرح در سال گذشته پیمانکار اجرایی از طریق مناقصه مشخص شده و با تمام توان در حال فعالیت است.

 

 

در ادامه بهروز صفا مدیر دفتر هیئت مدیره و مدیرعامل گفت: تقویت این حوزه باید همواره مورد توجه قرار بگیرد چراکه این حوزه از نظر نیروی انسانی جزو مظلومترین بخش های شرکت است.

وی ضمن تبریک به هژیر باقرنژاد به عنوان رئیس جدید گروه  مدیریت بحران، پدافندغیرعامل و HSE گفت: مهمترین وظیفه شرکت آب منطقه ای تهران تامین آب پایدار و ایمن است که بدون در نظر گرفتن پدافند غیرعامل در اجرای طرح ها و همچنین بهره برداری از طرح ها این مهم محقق نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: دفتر هیئت مدیره و مدیرعامل شامل سه گروه تحقیقات، بازرسی و مدیریت عملکرد و همچنین مدیریت بحران، پدافندغیرعامل و HSE می شود که امیدواریم با تعامل سازنده با مدیرعامل و معاونت ها وظایف خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم.

هژیر باقر نژاد رئیس گروه مدیریت بحران، پدافندغیرعامل و HSE ضمن تبریک هفته پدافند غیرعامل گفت: امیدوارم اعتقاد به مبانی مدیریت بحران، پدافندغیرعامل و HSE به درجه ای برسد که پیاده سازی الزامات، دستورالعمل ها و نظامات این بخش به دغدغه اصلی تبدیل شود.

در پایان نیز مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران احکام انتصاب و لوح تقدیر را به مدیران جدید و پیشین اهدا کرد.

 


    ارتقا معیشت کارکنان شرکتی در دستور کار مسئولان شرکت2017-10-31
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: در نظر داریم که براساس ضوابط قانونی و وضعیت منابع مالی شرکت معیشت همه کارکنان به خصوص کارکنان شرکتی ارتقا یابد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا بختیاری" در نشست صمیمانه خود با کارکنان شرکتی شرکت آب منطقه ای تهران گفت: بر اساس قانون هرگونه استخدام در دستگاه های دولتی یا تبدیل وضعیت کارکنان شرکتی بدون مجوز قانونی از مراجع بالادستی ممنوع است.

وی با بیان اینکه طبق قانون جذب در دستگاه های دولتی فقط از طریق آزمون استخدامی صورت می گیرد، اظهار داشت: طی سال های گذشته جذب در شرکت آب منطقه ای تهران به صورت نیروی انسانی رسمی و پیمانی فقط از طریق آزمون استخدامی صورت گرفته است و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته به دنبال جذب تعدادی نیرو از طریق آزمون رسمی پس از موافقت مراجع ذی ربط در سال جاری هستیم.

بختیاری با اشاره به اینکه نیروهای شرکتی به صورت حجمی در قالب قراردادهای خدمات فضای سبز و نظافت، خدمات دفتری طرح و خدمات دفتری جاری فعالیت می کنند، افزود: کارکنان شرکتی جزو بهترین همکاران ما هستند که با بیشترین تلاش و کمترین توقع  در راستای تحقق اهداف شرکت کار می کنند.

وی  تصریح کرد: طی ماه‌های اخیر علی رغم محدودیت منابع مالی سعی کردیم که حقوق کارکنان شرکتی همزمان با سایر کارکنان پرداخت شود و  ترمیم هایی جهت ارتقا معیشت آنان صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با تاکید بر اینکه میزان دریافتی کارکنان شرکتی با حد مطلوب فاصله دارد، گفت: طی ماه‌های اخیر میزان دریافتی کارکنان شرکتی بهبود یافته و امیدواریم این روند ادامه یابد.

وی یادآور شد: تاکنون یک مرحله حقوق کارکنان شرکتی ترمیم شده است و پیگیر افزایش بهبود معیشت همکاران شرکتی از طریق ترمیم مجدد آن هستیم.

بختیاری  با بیان اینکه حدود 60 درصد کارکنان شرکتی دارای مدرک کارشناسی و بالاتر هستند گفت: با توجه به اینکه قرارداد کارکنان شرکتی به صورت حجمی صورت پذیرفته، از لحاظ قانونی امکان در نظر گرفتن مدرک تحصیلی وجود ندارد اما به دنبال پیدا کردن راه‌های قانونی برای رفع این موضوع هستیم.

وی در خصوص پاداش روز زن کارکنان شرکتی گفت: هدیه روز زن کارکنان شرکتی  تامین اعتبار شده و به زودی اعطا می شود.

وی با تاکید بر تعریف مکانیزهای انگیزشی و تشویقی برای کارکنان شرکتی گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در آینده نزدیک برای کارکنان شرکتی که فعالیت ویژه ای داشته باشند، در نظر گرفته می شود که گامی در راستای ترمیم حقوق همکاران با انگیزه و پرتلاش است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران در خصوص بیمه تکمیلی گفت:هم اکنون همکاران شرکتی از بیمه تامین اجتماعی برخوردار هستند و از لحاظ قانونی مشکلی برای بیمه تکمیلی وجود ندارد که این موضوع بررسی می شود تا همکاران شرکتی با پرداخت حق بیمه تکمیلی از مزایای آن برخوردار شوند.

وی در خصوص بهره مندی همکاران از امکانات رفاهی  گفت: طرح جامع ورزش در شرکت در حال تدوین است که بر اساس آن همه کارکنان از امکانات ورزشی بهره مند می شوند علاوه بر آن نیز در آینده نزدیک ویلاهایی در سدهای تابعه در اختیار همکاران قرار می گیرد که برای جلوگیری از هرگونه اجحاف در خواست آن از طریق سامانه صورت می پذیرد.

بختیاری  با تاکید بر حفظ حرمت و شان همه کارکنان گفت: هیچ گونه توهین ، تبعیض و بی احترامی به هیچ یک از کارکنان در هر رده و سمتی پذیرفتنی نیست و با این گونه موارد به شدت برخورد می کنیم چراکه حفظ حرمت و شان همکاران در اولویت امور است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص کارت شناسایی نیروهای شرکتی گفت: این موضوع درخواست به حقی است و حتما از سوی واحد مربوطه پیگیری و صادر می شود.

وی با تاکید بر حفظ حرمت و شان همه کارکنان گفت: هیچ گونه توهین ، تبعیض و بی احترامی به هیچ یک از کارکنان در هر رده و سمتی پذیرفتنی نیست و با این گونه موارد به شدت برخورد می کنیم چراکه حفظ حرمت و شان همکاران در اولویت امور است.

در ادامه این نشست نیز هر یک از کارکنان شرکت مسائل و مشکلات خود از قبیل تبدیل وضعیت، افزایش دریافتی، حمایت از طرح های علمی و پژوهشی، انجام بیمه تکمیلی، صدور کارت شناسایی، عدم تبعیض بین کارکنان، افزایش خدمات رفاهی و ورزشی، تعریف مکانیزهای انگیزشی، اعمال سوابق بیمه، دریافت وام و پرداخت حق ماموریت را مطرح کردند و مدیرعامل شرکت قول مساعدت، متناسب با شرایط قانونی و وضعیت مالی شرکت را داد.

در پایان کارکنان شرکتی از زحمات و اقدامات مدیرعامل شرکت به جهت پرداخت به موقع حقوق و همچنین انجام یک مرحله ترمیم تشکر و قدردانی کردند.

 

   

 


    جلوگیری از برداشت 243 هزار متر مکعب آب در رباط کریم2017-10-31
مدیر امور منابع آب رباط کریم گفت: از برداشت 243 هزار متر مکعب آب در رباط کریم در هفته گذشته جلوگیری به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا مصطفی پور" با بیان این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی طی هفته گذشته پنج حلقه چاه غیرمجاز در مجموع به عمق  390 متر و آبدهی 15 لیتر در ثانیه در اراضی همدانک،کیکاور و قلعه میر پر و مسلوب المنفعه شد.

 وی ادامه داد: با انجام این عملیات از خروج بیش از 243 هزار متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مصطفی پور در پایان خاطر نشان کرد:  امور منابع آب رباط کریم بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 


    بیش از 26 هزار متر مربع از حریم و بستر رودخانه قرچک آزادسازی شد2017-10-31
مدیر امور منابع آب ورامین از آزادسازی 26 هزار و 600 مترمربع از حریم و بستر رودخانه قرچک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن زحمتکش" با بیان مطلب فوق گفت: گروه گشت و بازرسی آب های سطحی در حین بازدید از منطقه قرچک متوجه ایجاد دپوی غیر مجاز کود حیوانی در داخل بستر رودخانه جاجرود واقع در قریه قشلاق جیتو شده که موجبات انسداد رودخانه و همچنین آلودگی منابع آبی را فراهم نموده بود.

وی با بیان اینکه بلافاصله پس از شناسایی اخطاریه لازم قانونی با قید فوریت توسط این امور به متخلف ابلاغ شد، تصریح کرد: بعد از پیگیرهای به عمل آمده توسط این امور و اعلام آمادگی متخلف کود دامی دپو شده با هزینه و توسط متقاضی از بستر رودخانه تخلیه و با این اقدام  26 هزار و 600 متر مربع از بستر رودخانه جاجرود در محدوده شهرستان قرچک آزاد سازی و رفع تصرف گردید.

زحمتکش در پایان با تاکید بر اینکه امور آب ورامین به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران وظیفه حراست و حفاظت از منابع آبی را برعهده دارد، گفت: این امور به عنوان متولی آب در محدوده تحت پوشش خود، با هرگونه اقدام غیرقانونی در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی برخورد قاطع و قانونی خواهد کرد.

 


    آیین تکریم و معارفه فرمانده بسیج شرکت آب منطقه ای تهران برگزار شد2017-10-30
آیین تکریم فرمانده قدیم و معارفه فرمانده جدید بسیج شرکت آب منطقه ای تهران با حضور مشاور وزیر و فرمانده بسیج وزارت نیرو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "داوود طارمی" مشاور وزیر و فرمانده بسیج وزارت نیرو در این جلسه گفت: با شناختی که از شرکت آب منطقه ای تهران دارم، این شرکت با فرهنگ  و تفکر بسیجی اداره می شود.

وی افزود: کار و تلاشی که در مجموعه صنعت آب و برق انجام می شود، به طور مستقیم به مردم باز می گردد که این خود بیانگر بسیجی بودن یکایک کارکنان است.

طارمی با تاکید بر لزوم فعال شدن بسیج متخصصان در شرکت آب منطقه ای تهران گفت: طی برنامه ریزی های صورت گرفته در نظر داریم که کانون های بسیج متخصصان در شرکت های تابعه و وابسته  فعال شوند.

وی یادآور شد: کانون های بسیج متخصصان همواره در موقعیت های حساس به کمک صنعت آب و برق آمده اند اما  این کانون ها در شرایط عادی هم می توانند به پیشبرد اهداف شرکت ها در صنعت اب و برق کمک کنند.

محمدرضا بختیاری مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران نیز در این جلسه با اشاره به اینکه بسیج به دستور حضرت امام خمینی (ره) پیش از آغاز جنگ تحمیلی تشکیل شد، گفت: فلسفه  تشکیل بسیج صرفا حضور در جنگ نیست بلکه بسیج با حضور در بخش های مختلف می تواند ضامن بقای  کشور باشد.

وی با بیان اینکه باید نسبت به تقویت روحیه بسیجی اقدام شود، اظهار داشت:  اگر روحیه و تفکر بسیجی در  همه جوانب توسعه یابد، چالش ها و مشکلات ما در کمترین زمان برطرف می شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با تاکید بر اینکه هم اکنون با تفکر بسیجی به ده قدرت برتر نظامی جهان تبدیل شده ایم، افزود: زمانی در جنگ همه جهان علیه جمهوری اسلامی ایران بسیج شدند و ما توانایی ساخت حتی سیم خاردار نداشتیم که با اقدام و روحیه بسیجی حتی یک وجب از خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران را به دشمن واگذار نکردیم و امروزه با تکیه به همان روحیه به پیشرفته ترین تکنولوژی های روز در زمینه نظامی مجهز شده ایم.

وی با تقدیر و تشکر از فعالیت های محمدرضا عنقایی در دوران تصدی فرماندهی حوزه مقاومت بسیج شرکت گفت: امیدوارم با حضور احمد خسروی به عنوان فرمانده جدید این حوزه دلسوزی و همدلی ای که در بین کارکنان ایجاد شده تقویت شود و مسائل مربوط به بسیج با قدرت بیشتری  پیگیری شود.

احمد خسروی فرمانده جدید حوزه مقاومت بسیج شرکت آب منطقه ای تهران در آیین معارفه خود ضمن تقدیر و تشکر از خدمات ارزنده فرمانده پیشین گفت: بسیج پیش از آغاز جنگ تحمیلی بنیان گذاشته شده است و اگرچه یک نهاد نظامی است اما صرفا نظامی نیست؛ بسیج  یک نهاد فرهنگی هست اما صرفا به اقدامات فرهنگی نمی پردازد بلکه به دنبال پیشرفت کشور و در شرکت به دنبال تحقق اهداف شرکت است.

وی با تاکید بر اینکه بسیجی بودن یک شغل نیست یاد آور شد: آنچه که باعث اتحاد در بسیج می شود ، عشق و علاقه است و همین موضوع باعث موفقیت بسیج می شود.

وی جذب، آموزش، سازماندهی و به کارگیری را از ارکان اصلی بسیج دانست و گفت: ما باید بسیج تخصصی را در سرلوحه اقدامات خود قرار دهیم و قشر تخصصی را نیز با خود همراه کنیم.

محمدرضا عنقایی فرمانده پیشین حوزه مقاومت بسیج شرکت آب منطقه ای تهران در این جلسه با اشاره به اینکه در هر شغل و سمتی باید تقوا پیشه کنیم گفت: این برهه از مسئولیت به اتمام رسید و در سنگر جدیدی خدمت خواهم کرد.

وی افزود: اگرچه اکنون در واحد بسیج نیستم اما از سال 1360  به عنوان بسیجی فعالیت کرده و در ادامه نیز فعالیت خواهم کرد و هیچ گاه از بسیج جدا نمی شوم.

وی با بیان اینکه بسیج شرکت آب منطقه ای طی سال های پیشرفت قابل ملاحظه ای در بین سایر شرکت های صنعت اب و برق داشته است، گفت: حوزه مقاومت بسیج شرکت اب منطقه ای تهران همواره جزو حوزه های برتر صنعت اب و برق بوده است.

در پایان جلسه نیز احکام انتصاب و لوح تقدیر توسط مشاور وزیر و فرمانده بسیج وزارت نیرو و همچنین مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران به  احمد خسروی و محمدرضا عنقایی اهدا شد.

 

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن 16 حلقه چاه غیر مجاز در مهرماه سال جاری2017-10-30
سرپرست امور منابع آب شهرری از پر و مسلوب المنفعه شدن 16 حلقه چاه غیر مجاز در مهرماه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید مجید سادات حیاط شاهی" با بیان این مطلب گفت: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی 16 حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 375 متر و دبی 9.5 لیتر بر ثاینه در محدوده عملکرد این امور پر و مسلوب المنفعه شد.

وی ادامه داد: با انجام این امور از خروج 115 هزار متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

سرپرست امور منابع آب شهرری در پایان خاطر نشان کرد: این امور به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد شهرستان و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با جدیت و بر اساس قانون نسبت به برخورد با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی اقدام و اهتمام جدی خواهد داشت.

 

 

 


    جلوگیری از برداشت غیرمجاز دو میلیون مترمکعب آب2017-10-30
مدیر امور آب شهریار از جلوگیری برداشت غیرمجاز دو میلیون مترمکعب آب از منابع زیرزمینی این منطقه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان ملارد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" در دومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان ملارد اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه  62 حلقه چاه غیرمجاز در حوزه عملکرد این امور پر و مسلوب المنفعه گردیده که 55 حلقه چاه نیز مربوط به شهرستان ملارد بوده است.

وی یادآور شد: با انسداد این 62 حلقه چاه غیرمجاز از برداشت حدود 2 میلیون مترمکعب از آبخوان منطقه صرفه جویی شده است.

مرادی نسب در خصوص اقدامات این امور برای کنترل برداشت از چاه های مجاز گفت: کنتورهای هوشمند حجمی در شهرستان ملارد طبق برنامه در حال نصب است که با اجرای این طرح از برداشت بی رویه آب به مقدار زیادی جلوگیری خواهد شد.

در ادامه  بهمن خطیبی فرماندار شهرستان ملارد ضمن تشکر از تشکیل جلسات شورای حفاظت در شهرستان در خصوص برنامه ریزی جهت جلوگیری از هدر رفت آب و منابع آبی باقیمانده در دشت تهران- کرج اظهار داشت:  با تشکیل شورای حفاظت اقدامات موثری در خصوص پر و مسلوب المنفعه نمودن چاه‌های غیر مجاز و همچنین مدیریت منابع آب مجاز صورت گرفته که این اقدامات باید به صورت مستمر ادامه داشته باشد.

وی در  پایان گفت: در برنامه ششم توسعه بحث هایی در خصوص حفاظت از منابع آب در نظر گرفته شده که در جلسات آتی  بیشتر به آن ها پرداخته می شود.

 


    توقیف یک دستگاه حفاری غیرمجاز در ورامین2017-10-30
مدیر امور آب ورامین از توقیف یک دستگاه خفاری غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور در هفته گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن زحمتکش" با بیان این مطلب اظهار داشت: طی هفته گذشته سه حلقه چاه غیر مجاز صنعتی با مجموع عمق 390 متر و مجموع دبی 12 لیتر بر ثانیه پر و مسلوب المنفعه شد که با این اقدام از برداشت غیر مجاز بیش از 400 متر مکعب آب در سال جلوگیری به عمل می آید.

وی در ادامه خبر فوق افزود: علاوه بر اسداد این 3 حلقه چاه، با تلاش مأمورین واحد بازرسی و نظارت این امور و همکاری واحد حقوقی یک مورد حفاری غیرمجاز در اراضی توابع شهرستان پیشوا شناسایی شد که با اخذ دستور قضایی از ادامه حفاری ممانعت بعمل آمد.

مدیر امور آب ورامین تصریح کرد: یک دستگاه حفاری غیرمجاز نیز در هفته گذشته توقیف که به پارکینگ امور آب جنوب شرق استان تهران منتقل گردید.

وی در پایان تاکید کرد: امور ورامین به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد شهرستان و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد خواهد کرد.

 


    آزادسازی بیش از 11 هزار متر مربع از اراضی محدوده عملکرد امور آب تهران بزرگ2017-10-30
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: 11 هزار متر مربع از اراضی محدوده عملکرد امور آب تهران بزرگ در شهریور ماه سال جاری آزادسازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با بیان مطلب فوق اظهار کرد: با تلاش گروه گشت و بازرسی این امور و اخذ دستور قضایی  نسبت به آزادسازی 11 هزار و 800 متر مربع از اراضی شهرستان های تهران و پردیس اقدام لازم به عمل آمد.

وی همچنین با بیان اینکه در این ماه 13 حلقه چاه غیر مجاز نیز پر و مسلوب المنفعه شد، تصریح کرد: این تعداد چاه ها در مجموع 436 متر عمق و 21 لیتر بر ثانیه آبدهی داشته است.

نیکنام ادامه داد: با انجام این عملیات از خروج 387 هزار و 900 متر مکعب آب در آبخوان دشت های تهران-کرج و لواسانات جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ با اشاره به اینکه در این ماه یک دستگاه حفاری غیرمجاز نیز توقیف گردید، عنوان کرد: در مهرماه سال جاری همچنین 19 کنتور هوشمند آب و برق در جهت طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی بر روی چاه های کشاورزی این امور نصب شد.          

 

 


    از برداشت 296 هزار متر مکعب آب در اسلامشهر جلوگیری به عمل آمد2017-10-30
مدیر امور منابع آب اسلامشهر گفت: در هفته اول آبان ماه از برداشت 296 هزار متر مکعب آب در محدوده عملکرد این امور جلوگیری به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "منصور مردانی" با بیان این مطلب اظهار کرد: با تلاش گروه گشت و بازرسی  و اخذ دستور قضایی سه حلقه چاه غیر مجاز در احمد آباد پر و مسلوب المنفعه شد.

وی ادامه داد: این تعداد چاه در مجموع 330 متر عمق و 15 لیتر بر ثانیه آبدهی داشته است که با انجام این عملیات  از خروج 296  هزار متر  مکعب آب درسفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب اسلامشهر در پایان خاطر نشان کرد: این امور به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد شهرستان و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با جدیت و بر اساس قانون نسبت به برخورد با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی اقدام و اهتمام جدی خواهد داشت.

 


    پر و مسلوب المنفعه شدن 2 حلقه چاه غیر مجاز2017-10-29
مدیر امور منابع آب دماوند از شناسائی 5 حلقه ، توقیف 2 حلقه و پرومسلوب المنفعه نمودن 2 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حمیدرضا حسینی" در ادامه گفت: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی  2 حلقه چاه غیر مجاز به عمق 40 متر و دبی 2 لیتر در ثانیه در محدوده عملکرد این امور شناسائی گردیدکه با  پرومسلوب المنفعه نمودن چاه های مذکور از خروج 39 هزار و 600 مترمکعب آب از دشت دماوند جلوگیری شده است.

وی افزود: ضمنأ ادوات حفاری 2 حلقه چاه غیر مجاز که در حال حفاری بوده توقیف و به پارکینگ امور آب منتقل شد.

وی با بیان اینکه گروههای گشت و بازرسی بر منطقه نظارت و اشراف کامل دارند گفت: علاوه بر انسداد این دو حلقه چاه، 5 حلقه چاه غیر مجاز شناسایی شد که مراحل قانونی برای پر و مسلوب المنفعه نمودن آنها نیز در جریان است.

حسینی  در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب دماوند بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 

 


    اجرای تمام احکام قضایی در زمینه حفاظت از منابع آب زیرزمینی2017-10-29
مدیر امور آب شهریار از اجرای کامل احکام قضایی در راستای اجرای طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی در ماه مهر سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با بیان مطلب فوق اظهار داشت: طی مهرماه سال جاری 17 حلقه چاه غیرمجاز شناسایی و اقدامات لازم جهت پر و مسلوب المنفعه کردن این چاهها انجام شده است.

وی با بیان اینکه طی همین ماه 11 حکم قضایی جهت پر و مسلوب المنفعه کردن چاه های غیرمجاز اخذ شد، اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته پس از صدور این احکام نسبت به انسداد این 11 مورد اقدام ضرب العجل صورت گرفت و همه احکام قضایی اجرایی شد.

مدیر امور آب شهریار همچنین از صدور 17 اخطاریه به استفاده کنندگان از چاه های غیرمجاز خبر داد و گفت: در ماه مهر سال جاری 17 حلقه چاه غیرمجاز شناسایی اخطارهای لازم به متخلفان داده شد.

وی یادآور شد: با توجه به تکالیف قانونی برای نظارت بر بهره برداری و برداشت آب از چاه های مجاز نیز 5 دستگاه کنتور بر روی این چاه ها نصب شده است.

مرادی نسب در پایان تاکید کرد: امور آب جنوب غرب استان تهران (شهریار) با جدیت با متجاوزان به آب های سطحی و زیرزمینی برخورد می کند و اجازه بهره برداری غیر مجاز و آسیب به منابع آبی را نمی دهد. 

 

 


    آزادسازی مساحتی حدود 900 مترمربع از اراضی بستر رودخانه کن 2017-10-29
مدیر امور آب تهران بزرگ از آزادسازی مساحت حدود 880 مترمربع از بستر رودخانه کن در محدوده روستای امامزاده داود با اخذ حکم قضائی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام این خبر گفت: طی اقدامی مهم در روز سه شنبه، امور آب تهران بزرگ با کسب 3 فقره دستور قضائی صادره از دادستان محترم عمومی و انقلاب شهرستان تهران و حضور کارشناسان آب های سطحی، حقوقی و گشت و بازرسی این امور و همچنین نظارت نمایندگان انتظامی، نسبت به تخریب مستحدثات غیر مجاز اقدام کرد.

وی افزود: تصرفات و ساخت و سازهای غیرقانونی شامل  3 باب بنا، دیواره و سنگ چین ، آلاچیق و مغازه  که از بستر رودخانه توسط عوامل امور آب تهران بزرگ پاکسازی و رفع تصرفات شد.

وی گفت: با انجام این عملیات 880 مترمربع از بستر رودخانه کن آزادسازی شده است.

نیکنام با تاکید بر ممنوعیت هرگونه ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه ها، خاطرنشان کرد: امور آب تهران بزرگ به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد شهرستان و به عنوان  نماینده شرکت آب منطقه ای تهران بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد خواهدکرد.

وی در پایان گفت: هموطنان قبل از هرگونه نقل و انتقال ملک در اطراف رودخانه ها، از شرکت آب منطقه ای تهران استعلام های لازم اخذ شود تا در آینده متحمل  هیچ گونه خسارتی نشوند.

 

 

 


    کسب رتبه برتر در حوزه مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE از سوی شرکت آب منطقه ای تهران 2017-10-29
مدیر دفتر هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: این شرکت همچون دو سال گذشته در ارزیابی عملکرد سال 95در ردیف شرکت های برتر در حوزه مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ­ای تهران، "بهروز صفا" با بیان مطلب فوق اظهار داشت: محمد حاج رسولی ­ها، مدیرعامل شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب ایران، در همایش دبیران کمیته مدیریت بحران شرکت های تابعه شرکت مدیریت منابع آب ایران که روز پنج شنبه 96.8.4 برگزار شد ، طی تقدیرنامه­ ای از رئیس وقت گروه مدیریت بحران، پدافندغیرعامل و HSE شرکت آب منطقه ­ای تهران به دلیل قرارگرفتن در زمره شرکت های برتر این حوزه تقدیر کرد.

وی افزود: کسب رتبه برتر نتیجه تلاش­های اعضای کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت، هدایت صحیح ریاست کمیته و همکاری خوب همه دفاتر در سطح شرکت بوده است که امیدواریم با تلاش مضاعف جایگاه شرکت بیش از پیش ارتقا یابد.

مدیر دفتر هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با اشاره به اینکه همچنان فاصله زیادی تا رسیدن به سطوح استاندارد وجود دارد گفت: هر چند این تقدیرنامه حاکی از تلاش بخش های مسئول در ارتقای جایگاه مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE است با این حال با توجه به اهمیت موضوع و ارتباط آن به امنیت ملی، سلامت مردم و همکاران در ادامه راه باید با تلاش بیشتر در انجام تکالیف و وظایف خود در مجموعه شرکت در کوتاه ترین زمان به استانداردهای لازم برسیم.

لازم به ذکر است بهروز صفا مدیر دفتر هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران پیش از این به عنوان رئیس گروه و دبیر کمیته مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE مشغول فعالیت بوده است . 

 


    بازدید مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران از بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات2017-10-28
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران روز جمعه پنجم آذر 1396 با حضور در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات از غرفه خبرگزاری ها، مطبوعات و جراید کثیرالانتشار بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا بختیاری" در نخستین روز از آغاز به کار بیست و سومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات ، با حضور در غرفه رسانه های مختلف به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

مدیرعامل شرکت در بازدید چهارساعته خود از رسانه های مختلف، با حضور در غرفه وزارت نیرو ضمن دیدار با معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل دفتر وزارتی و روابط عمومی وزارت نیرو به سوال تعدادی از خبرنگاران حاضر در این غرفه نیز پاسخ گفت.

بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات در ۱۰ گروه اصلی و ۵ گروه فرعی در مساحتی بالغ بر ۱۳ هزار متر مربع از ۵ تا ۱۲ آبان ماه از ساعت 9:30 الی 20:30 ‏در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.‏

 


    آزادسازی 400 متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه ساواشی2017-10-28
مدیر امور منابع آب فیروزکوه از آزادسازی 400 متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه ساواشی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی"در ادامه گفت: با هماهنگی گروه گشت و بازرسی، اخذ دستور قضایی و هماهنگی نیروی انتظامی 400 متر مربع از بستر و حریم  رودخانه ساواشی روستای جلیزجند(تنگه واشی) به وسیله یک دستگاه لودر آزادسازی شد.

وی با بیان اینکه این عملیات در راستای اجرای مصوبه شورای حفظ بیت المال در خصوص آزادسازی بستر و حریم رودخانه ها انجام گرفته است، تصریح کرد: در این اقدام 116 متر مستحدثات از قبیل آلاچیق، بنا و پایه سنگی به طور کامل تخریب شد.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه ضمن تاکید بر اخذ استعلام تعیین بستر و حریم مجاری آب های سطحی قبل از هرگونه ایجاد عملیات از امور منابع آب فیروزکوه توسط دستگاه‌های متولی، خاطرنشان کرد: این امور با تمام توان و امکانات در آزادسازی و تخریب تصرفات غیرقانونی در حوزه عملکردی اقدام خواهد کرد.

 

 


    دو هزار متر مربع از بستر رودخانه جمع آبرود در دماوند آزادسازی شد 2017-10-28
مدیر امور منابع آب دماوند از آزادسازی دو هزارمتر مربع از بستر رودخانه جمع آبرود این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سیدحمیدرضا حسینی" با بیان این مطلب اظهار کرد: با تلاش گروه گشت و بازرسی، اخذ دستور قضایی و هماهنگی نیروی انتظامی نسبت به آزاد سازی حریم و بستر رودخانه جمع آبرود در روستای ساران و خاکبرداری به میزان هزار و 440 مترمکعب و همچنین تخریب یک دهنه پل اقدام لازم به عمل آمد.

مدیر امور منابع آب دماوند در پایان همچنین با بیان اینکه با لایروبی رودخانه جمع آبرود طول این رودخانه به میزان120 متر آزاد سازی شد،خاطر نشان کرد: امور منابع آب دماوند به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد شهرستان و به عنوان  نماینده شرکت آب منطقه ای تهران بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد خواهدکرد.

 

 

 


    تشکیل جلسه شورای هماهنگی آب در شهرستان پاکدشت2017-10-28
مدیر منابع آب پاکدشت از برگزاری جلسه شورای هماهنگی آب در محل امور منابع آب شهرستان پاکدشت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داودی" با اعلام این مطلب اظهار کرد:  طی هماهنگی های بعمل آمده با دفتر نماینده محترم مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی، فرمانداری ، ادارات آبفا و آبفار جلسه شورای هماهنگی آب در شهرستان پاکدشت برگزار شد ک طی آن مسائل ، مشکلات و بحران آب در این منطقه بررسی شد.

وی افزود: این نشست در راستای اهداف طرح احیاء و  تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی و با هدف اطلاع رسانی از وضعیت این منابع تشکیل شد. .

مدیر منابع آب پاکدشت با بیان اینکه بحران در منابع آب زیرزمینی وقوع پدیده فرونشست زمین یک موضوع جدی است اظهار داشت: این رویداد به دلیل برداشت های بی رویه و غیر اصولی از سفره های آب زیرزمینی به وجود آمده است که همکاری شرکتهای آبفار و آبفا در ترویج فرهنگ صرفه جویی و مدیریت مصرف آب را ضروری می کند.                                                      

وی در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری نشست های دوره ای حفاظت از منابع آب فرصتی مناصب هست تا تا با همکاری مردم و مسئولان مربوطه منابع موجود و حیاتی آب را به درستی مصرف کرده و از این منابع برای نسل های آینده صیانت کنیم.                                                                                                                  

 


« 1 2 3 4 » Page: