Wednesday, 12 Azar 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
ملاقات مردمی
ملاقات مردمی
کرونا
شعار سال
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

    استحکام نظام جمهوری اسلامی مدیون شهادت طلبی رزمندگان است2016-05-25
مشاور مدیرعامل در امور ایثارگران شرکت آب منطقه ای تهران گفت: استحکام نظام جمهوری اسلامی مدیون شهادت طلبی رزمندگان اسلام است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدحسن صادق زاده" امروز(چهارشنبه) در سالروز آزادسازی خرمشهر و گرامیداشت روز جانباز که روز گذشته به همت امورایثارگران، حوزه مقاومت بسیج شرکت و نیز با همکاری های معاونت اداری، مالی و پشتیبانی با حضور  قائم مقام مدیرعامل، فرمانده بسیج وزارت نیرو، مشاور مدیر عامل در امور ایثارگران، معاونین و جمعی از فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شرکت در سالن کنفرانس برگزار شد، با اعلام این مطلب اظهارکرد: قدردانی از خانواده های شهدا و ایثارگران عزیز شرکت همواره از وظایف فراموش نشدنی به شمار می آید و نیاز به استمرار و پیوستگی دارد.

وی درابتدای نشست ضمن خوشامدگویی به جانبازان و خانواده های معظم شهداء شرکت با عنایت به نامگذاری سال جاری به نام "سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" و برگزاری گرامیداشت روز جانباز همراه با آزادسازی خرمشهر تصریح کرد: فداکاری های رزمندگان ایرانی در جبهه های جنگ و عملیات های پرمخاطره زبانزد بسیاری از کشورها است.

صادق زاده در پایان فرازهایی از بیانات امام راحل(ره) در خصوص شهادت طلبی رزمندگان اسلام در شهریور ماه سال 1364 به این شرح برای حاضرین قرائت کرد: اکنون که با عنایات حضرت رب الارباب و ادعیۀ حضرت بقیة اللّه‏ ـ ارواحنا لمقدمه الفداء ـ و با فدا کاری و جانبازی ملت بزرگ ایران و قدرت ایمان و ایثار سلحشوران عزیز در راه اهداف مقدس اسلام بزرگ و قرآن مجید، نظام جمهوری اسلامی ایران با سرفرازی و قدرت راه خود را یافته و با استواری به پیش می‏رود، برماست که با اعتراف به عجز خویش، از رزمندگان عزیزی که با شهادت طلبی ها و رشادتهاشان از میهن اسلامی خود دفاع نموده و با خون پاک خود چراغهایی فرا راه آزادی تمام ملتهای دربند برافروختند قدردانی نماییم و نیز از مادران و پدران و خواهران و همسران و برادران بزرگواری که در پشت جبههها با جدیت تمام در دفاع مقدس از اسلام و کشور اسلامی به پشتیبانی از مجاهدان عزیز برخاسته و از هیچ چیز کوتاهی نمی‏کنند، و از تمام ملت بزرگ و متعهد که در تمامی صحنه‏ها حاضرند، تشکر نماییم. قلم و بیان من کوچکتر از آن است که از عهدۀ تشکر این همه فداکاری برآید. خداوند تبارک و تعالی به همۀ آنان جزای خیر خواهد داد. و همان گونه که آنان روی اسلام را سفید کردند، آنان را در بارگاه قدسش روسفید خواهد گرداند. بارالها، اینان بندگان صالح تواَند که در مجاهدۀ راه تو از خود و عزیزان خود گذشتند و به آن افتخار می‏کنند. تو خود شهدای ما را در جوار رحمت خود جایگزین، و معلولانمان را شفا، و مفقودان و اسیرانمان را به دامان خانواده‏ هاشان برگردان. و به همۀ ما صبر و توفیق عنایت فرما.

در ادامه نشست "سیدیعقوب مرادی" مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران در خصوص هشت سال دفاع مقدس بیان کرد: حفاظت از سرمایه ملی و اعتقادی وظیفه ما است و اگر دفاع مقدس پیش نمی آمد، شاید انقلاب ما هم سرنوشت دیگر ی داشت؛ زیرا که دفاع مقدس نظام و ملکت ما را بیمه کرد.

وی ادامه داد: حس سلحشوری، مقاومت و غیرت باید در نسل های جدید تقویت ، تا این میراث گرانبهای انسانیت به دست فراموشی سپرده نشود.

مرادی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که باید خرمشهر های جدیدی را فتح کنیم، خاطر نشان کرد: اگرچه سالی های زیادی تحریم و فشارهای اقتصادی بر مردم ما تحمیل گردیده، اما مدیران و کارشناسان ما مصمم هستند که پایه های کشور را مقاوم سازند و در سال اقتصاد مقاومتی باید هرکدام از ما در حوزه خود، عملکردمان متفاوت باشد.

وی همچنین تاکید کرد: اعتماد به اعتقاد ایثارگران در شرکت آب منطقه ای تهران بسیار بالاست و امید می رود که این عزیزان  همواره در صحنه و میدان های عمل باشند.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران سرکشی به خانواده های عزیز شهدا و ایثارگر را مهم عنوان و تصریح کرد: طرحی به نام طرح"سپاس" در وزارت نیرو تصویب شد که با اجرایی شدن این طرح دیدار با خانواده های معظم شهدا بیشتر مورد توجه واقع شد.

در ادامه همچنین چند نفر از خانواده های شهدا (آقایان پرویز رام، ولی الله سخایی، علی محمدعزیزی، و سرکار خانم امیندخت گنجعلی) به ذکر خاطراتی از شهادت طلبی ایثارگران خانواده خود پرداختند.

گفتنی است، در پایان این مراسم نیز از جانبازان، و ایثارگران شرکت آب منطقه ای تهران با اهدای هدیه و لوح سپاسی، قدردانی شد.

 


    آزادسازی خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ جنگ ایران و عراق بود2016-05-25
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: آزادسازی خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ جنگ ایران و عراق در طول جنگ تحمیلی محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "خسرو ارتقایی" امروز(چهارشنبه) در سالروز آزادسازی خرمشهر و گرامیداشت روز جانباز که روز گذشته به همت امورایثارگران، حوزه مقاومت بسیج شرکت و نیز با همکاری های معاونت اداری، مالی و پشتیبانی با حضور  قائم مقام مدیرعامل، فرمانده بسیج وزارت نیرو، مشاور مدیر عامل در امور ایثارگران، معاونین و جمعی از فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شرکت در سالن کنفرانس برگزار شد، با اعلام این مطلب اظهارکرد: سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر به عنوان مهم‌ترین هدف عملیات دفاع مقدس در دوره جنگ ایران و عراق توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود.

وی ادامه داد: اقداماتی که در طول جنگ انجام شد، نشان از روحیه شهادت طلبی، ایثار و صبر رزمندگان دارد و کشور ما به واسطه داشتن متخصصان و مهندسین نظامی در طول جنگ همچنان از برکات و اثرات مهندسی جنگ مانند احداث پل های ویژه در مناطق مرزی بهره می برد.

در این نشست همچنین "سید ناصرحسینی" از جانبازان هشت سال دفاع مقدس و نویسنده کتاب "پایی که جا ماند"  که شامل یادداشت های روزانه وی از زندان های مخفی عراق می باشد، گفت: من در جزیره مجنون دیده‌بان بودم. کار دیده‌بان مشخص است و تفاوتش با رزمنده عادی در این است که عمل او باید حساب شده و دقیق باشد و به روز گزارش بدهد.

این آزاده سرافراز که در سن 16 سالگی به جبهه های حق علیه باطل رفته  و با ازدست دادن یک پا، پس از سالها اسارت به کشورمان باز گشته است، افزود: زمانی که اسیر شدم دیده‌بان بودم، اما نه دیده‌بانی که فعالیت جبهه و خاکریز عراقی‌ها را زیر نظر داشته باشد، بلکه دیده‌بان بدی‌ها و خوبی‌ها دشمن و دیده‌بان اتفاقات نابی شدم که این دیده‌بانی را به صورت یادداشت‌های روزانه درآوردم.

حسینی ادامه داد: یادداشت‌های روزانه را در کاغذهای سیمانی و روی زرورق سیگار و حاشیه روزنامه‌های عراقی می‌نوشتم .بیش از 300 اسیر ایرانی در این اردوگاه‌ها بر اثر بیماری یا عفونت شهید شدند و این موضوع اصلا برای عراقی‌ها مهم نبود. زمانی که اعلام شد قرار است اسرای قطع عضوی آزاد بشوند، اسم 750 اسیر از اسرای مخفی را نوشتم و در یک لنگه عصایم مخفی کردم و خاطراتم را هم در لنگه دیگرمخفی ‌کردم به طوری که هیچ وقت افسران عراقی از نوشتن و مخفی کردن خاطراتم آگاه نشوند.

حسینی با بیان اینکه یکی از ویژگی های دفاعی مکتب امام رافت، انسانیت و اخلاق است، تاکید کرد: ملت ما به هر جایی که رسیده، با گفتمان و عمل مقاومت بوده است چرا که با گفتمان سازش نمی توان به جایی رسید.

این آزاده سرافراز همچنین تصریح کرد: صبر و عشق به اهل بیت در مکتب دفاعی امام راحل(ره )به وفور دیده می شود و دنیای سلطه همچنان از شجاعت و صبر ملت ایران هراسان است.

در ادامه "محمدرضا عنقایی" فرمانده بسیج شرکت آب منطقه ای تهران نیز ضمن تبریک سالگرد پیروزی خرمشهر و خوش آمدگویی به ایثارگران عزیز تصریح کرد: در طول جنگ آن چه که در اختیار ملت ایران بود چیزی به جزء اراده قوی و نشاط برخاسته از ایمان و آگاهی نبود.

وی افزود: واقعه خرمشهر از دور تنها یک حادثه تاریخی است، اما از نزدیک شبیه به یک معجزه بزرگ بود و زمانی که رژیم بعثی عراق به مرزهای ما حمله کرد هدف گیری دقیقی انجام داده بود و خرمشهر قدم اول و بسیار موثر از جمله هدف گیری های دشمن بود.

عنقایی با اشاره به اینکه آینده ما توسعه همه جانبه فرهنگی و اقتصادی کشور است، عنوان کرد: به امید خداوند متعال خرمشهرهای جدیدی خواهیم ساخت و به کمک آزادگان، جانبازان و مسوولین دلسوز پیروزی های جدیدی نصیب ملت ایران خواهد شد.

 


    انسداد 24حلقه چاه غیرمجاز در محدوده امور آب تهران بزرگ2016-05-25
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ از پر و مسلوب المنفعه شدن 24حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور طی اردیبهشت ماه 95 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "وحید مرادی نسب" امروز (چهارشنبه) با اعلام این خبر اظهار کرد: با تلاش ماموران گشت و بازرسی امور منابع آب تهران بزرگ  و کسب دستور قضایی، طی اردیبهشت ماه 95 تعداد 24حلقه چاه غیرمجاز پرو مسلوب المنفعه شده است.

مرادی نسب با بیان اینکه برخورد با تخلفات صورت گرفته در منابع آب های سطحی و زیرزمینی از جمله وظایف امور منابع آب تهران بزرگ محسوب می شود، گفت: با اجرای این عملیات و انسداد 24 حلقه چاه غیرمجاز از خروج بیش از یک میلیون و 188 هزار مترمکعب آب از سفره آب زیرزمینی امور آب تهران بزرگ جلوگیری خواهد شد.

به گفته مرادی نسب، این تعداد چاه غیرمجاز در مجموع 700 متر عمق و 60 لیتر در ثانیه آبدهی داشته است که به همت ماموران گشت و بازرسی و در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی استان تهران پرو مسلوب المنفعه شده است.

وی همچنین تاکید کرد: در این ماه تعداد دو دستگاه حفاری در حال عملیات حفاری غیرمجاز در محدوه حوزه عملکرد این امور  نیز توقیف و به پارکینگ تحت نظر منتقل گردید.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ در پایان تاکید کرد: این امور به عنوان متولی آب در منطقه و حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران، با هرگونه تخلف در حوزه آب های سطحی و زیرزمینی با جدیت و بر اساس قانون برخورد خواهد کرد. 

 


    انسداد 12حلقه چاه غیرمجاز در محدوده شهرستان پاکدشت2016-05-23
سرپرست اداره منابع آب پاکدشت از انسداد 12حلقه چاه غیرمجاز در حوزه عملکرد این امور در طی اردیبهشت ماه 95 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "علیرضا نیکنام" امروز (دوشنبه ) با اعلام این خبر گفت: با تلاش ماموران گشت و بازرسی امور منابع آب پاکدشت و با اخذ دستور قضایی، در  اردیبهشت ماه سال جاری تعداد 12 حلقه چاه غیرمجاز پر و مسلوب المنفعه شده است.

نیکنام با بیان اینکه برخورد با تخلفات صورت گرفته در منابع آب های سطحی و زیرزمینی از جمله وظایف امور منابع آب شهرستان پاکدشت محسوب می شود، گفت: با اجرای این عملیات و انسداد 12 حلقه چاه غیرمجاز از خروج بیش از 528 هزار مترمکعب آب از سفره آب زیرزمینی شهرستان پاکدشت جلوگیری خواهد شد.

به گفته نیکنام، این تعداد چاه غیرمجاز در مجموع 1180 متر عمق و 32 لیتر در ثانیه آبدهی داشته است که به همت ماموران گشت و بازرسی و در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی استان تهران پرو مسلوب المنفعه شده است.

وی همچنین  ادامه داد: طی این ماه  نسبت به جلوگیری از اضافه برداشت دو حلقه چاه دارای مجوز با میزان صرفه جویی   7.5  لیتر در ثانیه که  126.5  هزار  متر مکعب در سال میباشد،  اقدام قانونی بعمل آمد.

وی در ادامه ضمن قدردانی از تلاش و زحمات مامورین امور منابع آب پاکدشت درخصوص انجام صحیح وظایف قانونی خود تاکید کرد: امور منابع آب پاکدشت به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد شهرستان و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با جدیت و بر اساس قانون نسبت به برخورد با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی اقدام و اهتمام جدی خواهد داشت

 


    تخریب دیواره ها و اعیانی های غیر مجاز احداثی در بستر رودخانه زایگان(جاجرود) در محدوده فشم 2016-05-21
مدیر امور منابع آب شمیرانات از تخریب دیواره ها و اعیانی های غیرمجاز احداثی در حاشیه رودخانه زایگان در محدوده اراضی حسن دره منطقه فشم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس" جواد غفاری" امروز(شنبه) با اعلام این خبر گفت: با تلاش اکیپ گشت و بازرسی امور منابع آب شمیرانات و با هماهنگی های به عمل آمده ،همراهی نیروی انتظامی فشم  و دستور قضایی، عملیات تخریب و آزادسازی توسط چهار دستگاه بیل مکانیکی انجام و دیوار غیر مجاز احداث شده در حاشیه رودخانه تخریب گردید.

غفاری با اشاره به اینکه اراضی فوق در گذشته مورد استعلام قرار گرفته بود، اظهار کرد: در هنگام ساخت، دیوارکشی در بستر و حریم رودخانه بدون رعایت مفاد استعلام و حدود بستر و حریم رودخانه تعیین شده و بدون توجه به صدور اخطاریه  صورت گرفته و وضعیت و شرایط آبگذری رودخانه را به خصوص در مواقع سیلابی تهدید می نمود که سریعاً مراتب از طریق مجرای قضایی پیگیری و دستور قضای تخریب صادرشد.

وی اضافه کرد: دیوار احداثی  بتنی و سنگی طولی حدود 1700 متر داشته که به طور کامل تخریب وحدود 10000 متر مربع از حریم رودخانه در این عملیات آزاد و همچنین تعداد 3 واحد ساختمانی و سه باب مغازه نیز تخریب شد.

غفاری همچنین با اشاره به اینکه 3 واحد آلاچیق تخریب و همچنین دو حلقه چاه غیر مجاز نیز پرو مسلوب المنفعه شد، تصریح کرد: از 28 فقره دستور قضایی سه فقره آن به علت حجم بالای آب رودخانه و عدم توانایی ادوات تخریب در داخل آب به صورت کامل اجرایی نشده و مقرر گردید به محض فروکش نمودن آب رودخانه عملیات قلع و قمع سه مورد مذکور در ساحل راست رودخانه تکمیل شود.

مدیر امور منابع آب شمیرانات خاطر نشان کرد: گروه گشت و بازرسی این امور نسبت به کنترل ساخت و سازها نسبت به استعلامات پاسخ داده شده اقدام نموده و در صورت عدم رعایت آن با دریافت دستور قضایی اقدام به تخریب و اصلاح ساخت و سازها می نماید.

غفاری در پایان به تمامی افرادی که قصد خرید اراضی و یا ساخت و ساز در مجاورت آب های سطحی را دارند، هشدارداد: قبل از هرگونه اقدام، جهت اطلاع از میزان بستر و حریم و ضوابط قانونی آن، به امور منابع آب شمیرانات مراجعه نمایند تا از هرگونه سوء استفاده سودجویان و ورود ضرر و زیان به افراد جلوگیری شود.

 


    روابط عمومی آیینه تمام‌نمای یک سازمان است2016-05-16
مشاور وزیر نیرو در امور اجتماعی و فرهنگ عمومی از روابط عمومی‌ها به عنوان آیینه تمام نمای یک سازمان یاد کرد.

به‌گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "ناصر شفق"  امروز (دوشنبه) در آئین گرامی‌داشت روز ارتباطات و روابط عمومی در سالن همایش‌های وزارت نیرو ، با بیان این مطلب گفت: روابط عمومی منظر و جلوه گاه هر سازمان است که می‌تواند با عملکرد مثبت یا منفی خود،‌ در سرنوشت آن سازمان تأثیر گذار باشد.
وی با بیان اینکه بحران آب در کشور باعث شد تا روابط عمومی‌ها بتوانند ارتباط صمیمی تری با مردم برقرار کنند، افزود: روابط عمومی‌های شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نیرو، با آموزش مدیریت مصرف به مردم، کاری کردند تا چالش کمبود آب، بخوبی پشت سر گذاشته شود.
شفق با اشاره به این مطلب که اتفاقات خوبی که در طول سال گذشته در مرکز روابط عمومی رخ داده، قائم به وی نبوده و مرهون زحمات تک تک کارکنان روابط عمومی است، از خود به عنوان یک خدمت‌گزار یاد کرد که توانسته است، ایده و افکار کارکنان روابط عمومی را به واقعیت تبدیل کند.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی که سال‌ها است به اشکال مختلف مطرح می‌شود، گفت: در بحث اقتصاد مقاومتی، بیشترین وظیفه به عهده روابط عمومی‌هاست که بایستی تمام امور را به خوبی سازماندهی و مشکلات را با ارائه راهبردهای جدید ساماندهی کنند.

 


    روابط عمومی‌ها از فضای مجازی غافل نشوند2016-05-16
قائم‌مقام وزیر نیرو با تاکید بر جایگاه فضای مجازی به عنوان یک رسانه بی واسطه گفت: روابط عمومی‌ها از دنیای مجازی غافل نشوند، چرا که این فضا در بین مردم تاثیرگذار است.

به‌گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "ستار محمودی" امروز (دوشنبه) در آئین گرامی‌داشت روز ارتباطات و روابط عمومی که با حضور مدیران روابط عمومی صنعت آب و برق کشور در سالن همایش‌های وزارت نیرو برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: روابط عمومی‌ها ماموریت دارند سازوکار مناسب و جدیدی را برای کار با رسانه‌های دیجیتال و فضای مجازی تعریف کنند، زیرا ساز و کار موجود، متناسب با بهره‌برداری امروزی نیست.
وی ادامه داد: در دنیای امروز که همه چیز با سرعت به جلو حرکت می‌کند و دنیای دیجیتال که هم می‌تواند نقطه قوت و هم نقطه تهدید باشد، نباید از فضای مجازی غافل شد، زیرا در فضای مجازی اطلاعات بدون واسطه تبادل می‌شود.
محمودی با بیان این مطلب که روابط عمومی‌ها می‌توانند امواج منفی را به پالس مثبت تبدیل کنند از روابط عمومی‌های وزارت نیرو به عنوان روابط عمومی‌های تخصصی که با سایر سازمان‌ها تفاوت دارند یاد کرد و در ادامه اظهار داشت: معماری افکار،‌ ارائه اطلاعات فنی و تخصصی به زبان ساده و قابل فهم برای عامه مردم و همسو کردن مردم در امر مدیریت مصرف بخشی از وظایف مجموعه روابط عمومی‌های وزارت نیرو است.
وی با اشاره به اینکه وزارت نیرو بایستی رضایت عامه، امنیت جامعه و کیفیت تولید آب و برق را برای جامعه فراهم کند، گفت: روابط عمومی شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو باید در پاسخگویی به رسانه‌ها سرعت عمل بیشتری داشته باشند.
وی از روابط عمومی‌های صنعت آب و برق خواست تا ضمن مستندسازی، مراحل مختلف آبرسانی و برق‌رسانی را با جزئیات به مردم نشان دهند تا مردم بدانند آب و برقی که در اختیار دارند با چه مشقات و سختی‌هایی فراهم می‌شود.
قائم‌مقام وزیر نیرو از تابستان به عنوان فصل آزمون وزارت نیرو یاد کرد و با اشاره به اینکه پیک مصرف سال گذشته بیش از 50 هزار مگاوات بوده و پیک سال جاری به بیش از 52 هزار مگاوات خواهد رسید، از مردم خواست تا در زمان پیک مصرف، تا حد امکان از وسایل پرمصرف برقی جلوگیری کنند.

 


    انسداد 22حلقه چاه غیرمجاز در محدوده شهرستان ری2016-05-10
مدیر امور منابع آب شهرستان ری از پر و مسلوب المنفعه شدن 22حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور طی اردیبهشت ماه 95 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "غلامعلی بیدختی" امروز (سه شنبه) با اعلام این خبر اظهار کرد: با تلاش ماموران گشت و بازرسی امور منابع آب شهرستان ری و کسب دستور قضایی، از 1 لغایت 21اردیبهشت ماه 95 تعداد 22حلقه چاه غیرمجاز پرو مسلوب المنفعه شده است.

بیدختی با بیان اینکه برخورد با تخلفات صورت گرفته در منابع آب های سطحی و زیرزمینی از جمله وظایف امور منابع آب شهرستان ری محسوب می شود، گفت: با اجرای این عملیات و انسداد 22 حلقه چاه غیرمجاز از خروج بیش از 504 هزار و 900 مترمکعب آب از سفره آب زیرزمینی شهرستان ری جلوگیری خواهد شد.

به گفته بیدختی، این تعداد چاه غیرمجاز در مجموع 308 متر عمق و 2.5 لیتر در ثانیه آبدهی داشته است که به همت ماموران گشت و بازرسی و در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی استان تهران پرو مسلوب المنفعه شده است.

مدیر امور منابع آب شهرستان ری در پایان تاکید کرد: این امور به عنوان متولی آب در منطقه و حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران، با هرگونه تخلف در حوزه آب های سطحی و زیرزمینی با جدیت و بر اساس قانون برخورد خواهد کرد. 

 


    احتمال وقوع سیلاب در رودخانه ها و مسیل های استان تهران2016-05-10
دبیر کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت نسبت به بارش باران و سیلابی شدن رودخانه های استان در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری هشدار داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "بهروز صفا" امروز (سه شنبه) با اعلام این مطلب اظهار کرد: براساس بررسی و تحلیل اطلاعات و نقشه های پیش یابی و خروجی آخرین مدل های هواشناسی، با ورود سامانه بارشی از بعد ازظهر امروز تا بعدازظهر روز چهارشنبه در سطح استان تهران (بخصوص بخش های شمالی) در بعضی ساعات رگبار شدید باران همراه با تندباد موقتی و رعد و برق و بارش تگرگ پیش بینی می شود.

صفا تاکید کرد: پیرو اخطاریه شماره 8 مورخ 20 اردیبهشت ماه 95 و همچنین اخطاریه شماره 9 اداره کل هواشناسی استان تهران آخرین تحلیل داده های پیش بینی عددی مدل های هواشناسی نشان دهنده عبور سامانه ای ناپایداراز استان تهران از غروب سه شنبه تا ظهر چهارشنبه می باشد که باعث رگبار باران، رعد و برق، وزش تندباد شدید و تگرگ در سطح استان می شود و در شهرهای ورامین، آبعلی، دماوند و فیروزکوه از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

صفا ادامه داد: عدم توقف و نصب چادرهای گردشگری در اطراف و بستر رودخانه ها حتی رودخانه ها و مسیل های خشک، عدم شنا در کانال ها، رودخانه ها و یا دریاچه سدها، عدم عبور از عرض جریان های سیلابی و توقف در کنار جریان سیلاب جهت مشاهده و یا تصویر برداری و توجه جدی به هشدارهای مسوولان و ماموران در هنگام وقوع سیل باید مورد توجه جدی گردشگران قرار گیرد.

دبیر کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران همچنین خطاب به ادارات منابع آب شهرستان ها و ادارت مرتبط در شهرستان های استان تهران گفت: ادارات مرتبط از جمله ادارات منابع آب باید با همکاری دستگاه های شهرستانی نسبت به برنامه ریزی و کارهای اجرایی لازم در جهت مواجهه و مدیریت سیلاب های احتمالی در حوزه عملکرد خود اقدام نمایند.

 


    پایداری تمدن شهر تهران باحفظ و احیاء رودخانه ها2016-05-10
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: پایداری تمدن شهر تهران باحفظ و احیاء رودخانه ها امکان پذیر می باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "خسرو ارتقایی" در روز دوشنبه (20 اردیبهشت ماه 95)  در اولین کنفرانس ملی احیاء و ساماندهی رودخانه های شهری که با حضور معاون وزیر نیرو، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، تعدادی از اعضاء شورای اسلامی شهر و چند مهمان خارجی در مرکز همایش های بین المللی  رایزن برگزار شد با اعلام این مطلب ،اظهار کرد: احیاء رودخانه های  شهر تهران یک ضرورت اجتناب ناپذیر تلقی می شود که برای رسیدن به این امر مهم همکاری تمامی دستگاه ها ضروری به نظر می رسد.

وی با اشاره به اینکه هدف شرکت آب منطقه ای تهران ایمنی در برابر سیلاب، حفظ سلامت عمومی، حفظ منابع آبی، محیط زیست و زیبایی منظر شهری است ،تاکید کرد: بر اساس نشست هایی که با شهرداری و  شرکت مدیریت منابع آب ایران داشته ایم کنترل رودخانه ها از سرشاخه ها به منظور جلوگیری از تغییر رژیم طبیعی
 رودخانه ها در دستور کار قرار گرفته است.

ارتقایی همچنین افزود:  ضرورت فرهنگ سازی در این خصوص توسط مدیران دولتی و بخش خصوصی برای شهروندان که در طرح جامع تفضیلی شهر تهران  هم آمده است مهم به شمار می آید.

ارتقایی ادامه داد: خوشبختانه اقدامات خوبی در ارتباط با رودخانه های شهر تهران به خصوص کن، فرحزاد و جاجرود صورت گرفته است چرا که در گذشته تصرفات زیادی را در حاشیه سد لتیان و رودخانه جاجرود شاهد بودیم که با جمع آوری مستحدثات غیرمجاز و با همکاری شهرداری تهران طرح مربوط به ساماندهی این منطقه در حال انجام است.

ارتقایی با یادآوری اینکه  حدود 140 میلیون متر مکعب آب از رودخانه های شمال تهران وارد شهر می شود،تصریح کرد:  بر این میزان بالغ بر 150 میلیون متر مکعب  رواناب نیز افزوده می شود.

ارتقایی با بیان اینکه در جنوب تهران بالغ بر 300 میلیون متر مکعب در سال فاضلاب داریم وشرکت آب منطقه ای تهران  نیزطرح ساماندهی آب های جنوب تهران را با استفاده از مشاورین توانمند تهیه کرده است گفت: با اجرایی شدن این طرح بالغ بر 220 میلیون متر مکعب از این فاضلاب ها  با احداث دو تصفیه خانه و یک سدتنظیمی در پایین دست منطقه ساماندهی شده و مانع از استفاده فاضلاب خام برای مصارف زراعی خواهد شد.

وی ادامه داد: شهرداری تهران اکنون 200 میلیون متر مکعب  آب از منابع زیرزمینی برای توسعه فضای سبز و نگهداری و زیباسازی  شهر تهران استفاده می کند.

ارتقایی در خصوص جمع آوری آب باران در سطح شهر تاکید کرد: اگر بتوانیم آب باران را  به جای نفوذ در شبکه های آب سطحی و فاضلاب در سفره های آب زیرزمینی وارد کنیم  موجب می شود تا آب به قیمت ارزان تری برای مصارف شهری استحصال شده و به مصارف گوناگونی برسد.

وی در پایان از برگزارکنندگان این همایش قدردانی و اظهار امیدواری کرد: این همایش ها همچنان به شکل قاطع و مصمم ادامه یافته تا تمدن کهن شهر تهران که با رودخانه های آن ارتباط دوسویه دارد حفظ شود.

 


    نشست مشترک مدیر امور منابع آب و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان پاکدشت2016-05-08
مدیر امور منابع آب پاکدشت از نشست مشترک این امور با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان پاکدشت خبر داد.

مدیر امور منابع آب پاکدشت از نشست مشترک این امور با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان پاکدشت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای  تهران، مهندس" علیرضا نیکنام" امروز(یکشنبه) با اعلام این مطلب گفت: اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی در دشت بحرانی ورامین ( شهرستان پاکدشت) بمنظور جلوگیری از افت شدید سطح آب زیر زمینی دشت و بروز مشکلات بعدی آن از جمله فرونشست زمین و خسارت های جبران ناپذیر در شهرستان  بسیار مهم تلقیمی شود.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد بدون آب در بخشهای مختلف کشاورزی و صنعت پایدار و مقاوم نخواهد بود،افزود: با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان و از طریق فراهم نمودن بروشورهای تبلیغاتی در بخش منابع آب از سوی شرکت آب منطقه ای تهران  از ظرفیت ائمه محترم جماعت و مبلغین شهرستان در جهت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در مصرف آب استفاده می شود.

در این نشست مدیر امور منابع آب پاکدشت ضمن اشاره به اهمیت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به عنوان یکی از مقوله های مهم در طرح احیا و تعادل بخشی گفت: جهت حفاظت از سرمایه گذاری ها و اقدامات فیزیکی انجام شده در راستای مدیریت بهینه مصرف آب، توسط گروههای مردمی و بهره برداران، انجام پروژه های فرهنگی و اجتماعی با همکاری مبلغین و ائمه جماعات بسیار مهم است.

نیکنام همچنین تاکید کرد:  در کلیه بخشها اعم از کشاورزی ، صنعت ، خدمات ، شرب و بهداشت و تبلیغات محیطی بمنظور مشارکت همه جانبه شهروندان در حفظ منابع آب موجود و استفاده صحیح از این منابع باید اقدامات ارزشمندی انجام شود.

 نیکنام با اشاره به نفوذ کلام ائمه محترم در اذهان عمومی و بیانات روشنگرانه روحانیت معظم در جلسات ، گردهمائیها ، شوراها و مجامع مختلف تصریح کرد: استفاده از ظرفیت ائمه جماعات  با توجه به تصویری که از منابع آب شهرستان در مقایسه با کشور و جهان ارائه می شود و  همچنین به منظور جلوگیری از اسراف و تبذیر و حفظ سرمایه گذاری های انجام شده در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر مقاوم سازی اقتصاد، حساسیت های لازم در این موارد ضروری به نظر می رسد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امید است با برگزاری مستمر این جلسات به ویژه در ماه مبارک رمضان زمینه ای برای آگاهی و اطلاع رسانی در زمینه مدیریت مصرف آب در فصل تابستان که با بحران بیشتری سرو کار داریم، فراهم شود.

 


    ساختار شرکت های تابعه شرکت مدیریت منابع آب ایران به تایید سازمان مدیریت رسید2016-05-03
مدیرکل دفتر فن آوری اطلاعات، توسعه مدیریت و تحول اداری شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: اسفندماه گذشته، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، ساختار 32 شرکت تابعه شرکت مدیریت منابع آب ایران را تایید کرد که این اقدام، برای اولین بار در سطح کشور اتفاق افتاد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حسن مهدوی فر"، مدیرکل دفتر فن آوری اطلاعات، توسعه مدیریت و تحول اداری شرکت مدیریت منابع آب ایران امروز (سه شنبه) در دومین روز از گردهمایی معاونین برنامه ریزی و مدیران دفاتر بهبود مدیریت و مسئولین فن آوری اطلاعات شرکت های آب منطقه ای کشور با اشاره به تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در دولت، گفت: با توجه به اهمیت این موضوع، ضروری است معاونین برنامه ریزی شرکت های آب منطقه ای نقشی به مراتب پررنگ تر ایفا کنند.

وی ادامه داد: سال گذشته شورای دبیران نظام پیشنهادها در وزارت نیرو، موضوع نظام پذیرش پیشنهادها را مفصل مورد بررسی قرار داد و بر اساس مدل های ارائه شده در جشنواره نظام ملی پیشنهاد نیز مدلی توسط این دفتر طراحی شد که هفته آینده به همه شرکت های تابعه ابلاغ می شود و همگی موظف هستند وضعیت نظام پذیرش و بررسی پیشنهادهای خود را با آن منطبق کنند.

مهدوی فر با اشاره به اهمیت مدیریت دانش در بخش آب کشور، گفت: شرکت آب منطقه ای تهران در این زمینه تلاش های قابل توجهی انجام داده است و انتظار می رود سایر شرکت ها نیز در حوزه ثبت تجارب، اقدامات جدی تری به عمل بیاورند.

مدیرکل دفتر فن آوری اطلاعات، توسعه مدیریت و تحول اداری شرکت مدیریت منابع آب ایران به موضوع تکریم ارباب رجوع هم گریزی زد و خاطرنشان کرد: سامانه هوشمند اطلاع رسانی و تکریم ارباب رجوع نیز در آب منطقه ای تهران راه اندازی شده است و براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، با انتخاب مجری طرح، فرایند تبدیل این سامانه به اپلیکیشن تلفن همراه نیز کلید خورده است و به زودی به تمام کشور تعمیم می یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به پروژه های پدافند غیرعامل نیز اشاره و تصریح کرد: ضروری بود مساله داده ها و ارزش داده ها مورد توجه بیشتری قرار گیرد که در این راستا، بررسی های لازم به مدت شش ماه در شرکت های آب منطقه ای تهران و اصفهان و نیز آب نیرو انجام شد و در نهایت با ابلاغ مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران به آب منطقه ای تهران، مقرر شد هر چه سریع تر سایت Mirroring برای مجموعه داده های بخش آب کشور، طراحی و راه اندازی شود.

مهدوی فر با بیان اینکه به دنبال سیلاب تابستان سال گذشته در استان البرز، به دستور وزیر نیرو جمع آوری داده های لایه های رودخانه ها و سواحل در دستور کار قرار گرفت، گفت: آب منطقه ای تهران به عنوان پایلوت طرح داشبورد مدیریتی انتخاب شد که در فاز بعدی، کل کشور را در بر خواهد گرفت.

مساله اصلاح ساختار اداری وزارت نیرو بخش دیگری از سخنان مدیرکل دفتر نوسازی و بهبود مدیریت شرکت مدیریت منابع آب ایران را به خود اختصاص داد.

وی در این خصوص گفت: سال گذشته تفاهمنامه ای بین وزارت نیرو و سازمان مدیریت و برنامه ریزی به امضا رسید که بر مبنای آن، وزارتخانه پیش نویس برنامه ای را به منظور اصلاح ساختار نظام اداری به سازمان مدیریت ارائه داد و در نهایت بعد از بررسی های سازمان مدیریت، وظایف و تکالیف هر بخش وزارت نیرو مشخص شد.

مهدوی فر اضافه کرد: برای نخستین بار، ساختار شرکت مدیریت منابع آب ایران مورد تایید سازمان مدیریت قرار گرفت و از بهمن ماه گذشته،  تلاش برای اخذ تاییدیه شرکت های آب منطقه ای و نیز آب نیرو و سازمان آب و برق خوزستان در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل دفتر فن آوری اطلاعات، توسعه مدیریت و تحول اداری شرکت مدیریت منابع آب ایران تصریح کرد: بر اساس تغییراتی که انجام خواهد شد دفاتر فن آوری اطلاعات و بهبود مدیریت ادغام و دفتر توسعه مدیریت و فن آوری اطلاعات در شرکت های آب منطقه ای ایجاد می شود.

شایان ذکر است گردهمایی معاونین برنامه ریزی و مدیران دفاتر بهبود مدیریت و مسئولین فن آوری اطلاعات شرکت های آب منطقه ای کشور، سیزدهم و چهاردهم اردیبهشت ماه در تالار آبگینه تهران برگزار شد.

 


    گسترش نظام اداری الکترونیک، راهبرد وزارت نیرو در ارائه خدمات بهتر به مردم2016-05-03
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو گفت: توسعه نظام اداری الکترونیک و فراهم آوردن الزامات آن به منظور ارائه مطلوب خدمات عمومی یکی از مهمترین اقدامات این وزارتخانه به منظور دسترسی آسان و سریع مردم به خدمات عمومی است .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس" علی اکبر مهاجری" امروز (سه شنبه) در دومین روز از گردهمایی معاونین برنامه ریزی، مدیران دفاتر بهبود مدیریت و مسوولین فن آوری اطلاعات شرکت های آب منطقه ای کشور که از روز گذشته به میزبانی شرکت آب منطقه ای تهران در تالار آبگینه برگزار شده است؛ با اعلام این مطلب اظهار کرد:توسعه نظام اداری الکترونیک و فراهم آوردن الزامات آن به منظور ارائه مطلوب خدمات عمومی یکی از سیاست های کلی نظام اداری کشور است که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده و ما در وزارت نیرو به جد به دنبال اجرای هرچه بهتر و سریع تر آن هستیم.

وی تغییرات اقلیمی،جمعیت، تقاضای روز افزون نیاز انسانی به منابع، خدمات طبیعی و ذخایر ژنی سیاره زمین و جهانی شدن را از چالش های جهانی در افق سال 2050 برشمرد و افزود: جمعیت دنیا در قرن بیستم از 1.6 میلیارد نفر به 6.1 میلیارد نفر رسیده یعنی جمعیت در یک قرن گذشته تقریباً چهار برابر افزایش داشته و پیش بینی می شود در سال 2050 این تعداد به 9.2 میلیارد نفر یعنی 1.5 برابر جمعیت فعلی افزایش یابد.

مهاجری ادامه داد: این در حالی است که جمعیت، یکی از زیربناهای برنامه ریزی است. در کشور ما پس از انقلاب شکوهمند اسلامی جمعیت دو برابر شده است و در نتیجه خدمات بیشتری را نیاز دارد. جمعیت؛ متاثر از سیاست های اقتصادی و اجتماعی است و خودش تاثیر مستقیم بر اجتماع و برنامه ریزی ها دارد.

وی با اشاره به تقاضای روز افزون نیاز انسانی به منابع، خدمات طبیعی گفت : ما آبی ها و برقی ها خیلی خوب کمبود منابع آب را درک می کنیم و متوجه این امر هستیم که رشد جمعیت چه تاثیری در آینده آبی ما خواهد داشت. اما حتی اگر همه انسان ها از لحاظ مصرف آب مثل مردم آمریکا و اروپا مصرف کنند با این حال در سال 2050 باید مواد لازم برای جمعیتی معادل 105 میلیارد نفری را پیش بینی کنیم.حال این سوال پیش می آید که آیا کره زمین ظرفیت و تحمل 16 برابری را خواهد داشت؟ زیرا آب یکی از اصلی ترین زیربناها برای تهیه غذاست.

 

معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو در ادامه به تغییرات اقلیمی اشاره کرد و افزود: ایران در سالیان گذشته زمستان های سنگین و پر از برفی داشت حتی شاید از بزرگترها شنیده باشید که در برخی مواقع مجبور به حفر تونل در دل برف ها می شدند، اما امروز اصلا اینطور نیست و به این دلیل است که 50 درصد از محیط های شهری ما آلودگی دارند و در برخی شهرها در حالت هشدار هستند.اعتقاد ما بر این است که تغییرات تدریجی و مورد انتظار تغییر اقلیم باعث بروز شرایط تهدیدآمیز برای امنیت ملی کشورها خواهد شد اما زیاد هم نگران نباید بود زیرا بشر بالاخره به توانایی دستیابی به حل این معضل خواهد رسید.

وی ادامه داد: اما تغییرات ناگهانی اقلیم بسیار مخرب تر و تاثیرگذارتر از تغییرات تدریجی است و مثلا یک باره با سیل های سنگین و مخربی مواجه می شویم که از سدها نبودند متاسفانه شاهد تلفات انسانی و خرابی های زیادی بودیم.

مهاجری گفت: امروز، دنیا به سمت جهانی شدن پیش میرود و جامعه بشری با پدیده جدیدی روبروست که یک نمونه اش شرکت های چندملیتی است و نیروهای ارزان را از مکان های مختلف دریافت می کنند که تعداد شرکت های چند ملیتی نسبت به سال 1990 دو برابر شده و در یک تخمین محافظه کارانه به 85 هزار نفر رسیده و تخمین زده شده تا سال 2025 به بیش از چهل و پنج درصد برسد.

وی در خصوص سیاست های کلی نظام اداری کشور که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است اشاره کرد و افزود: چابک سازی، متناسب سازی و منطقی ساختن تشکیلات نظام اداری در جهت تحقق اهداف چشم انداز؛ انعطاف پذیری و عدم تمرکز اداری و سازمانی با رویکرد افزایش اثربخشی، سرعت و کیفیت خدمات کشوری؛ توجه به اثربخشی و کارایی در فرایندها و روش های اداری به منظور تسریع و تسهیل در ارائه خدمات کشوری؛ توسعه نظام اداری الکترونیک و فراهم آوردن الزامات آن به منظور ارائه مطلوب خدمات عمومی و ارتقای سلامت نظام اداری و رشد ارزش های اخلاقی در آن از طریق اصلاح فرایندهای قانونی و اداری، بهره گیری از امکانات فرهنگی و به کارگیری نظام موثر پیشگیری از اقداماتی است که می بایست در جهت اجرای هرچه بهتر آن بکوشیم.

معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو در پایان به رویکردهای این وزارتخانه در سال جاری نیز اشاره کرد و خاطرنشان کرد: بهبود ساختار سیستم و روش ها، استفاده از سرمایه های انسانی- فکری به جای سرمایه های فیزیکی، سامان دهی برون سپاری ها و استقرار نظام مدیریت دانش بر مبنای مدل APO از مهم ترین دستورکارهای ما در این راستا محسوب می شود.

 


    مهم ترین رویکرد شرکت مدیریت منابع آب حفاظت به هم پیوسته است2016-05-03
معاون تحقیقات، منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: بزرگترین چالش جهانی قرن بیست و یکم چالش آب است که طبیعتاً در آینده سیاست ها و ساختارهای کلان کشورها را دچار تغییر زیادی خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس"نادعلی حاجیلری" امروز (سه شنبه) در دومین روز از گردهمایی معاونین برنامه ریزی، مدیران دفاتر بهبود مدیریت و مسوولین فن آوری اطلاعات شرکت های آب منطقه ای کشور که از روز گذشته به میزبانی شرکت آب منطقه ای تهران در تالار آبگینه برگزار شده است؛ با اعلام این مطلب اظهار کرد: شاید در سالیان نه چندان دور بزرگترین چالش جهانی را جمعیت می دانستند اما در حال حاضر این چالش جمعیت نیست که ما را با بحران مواجه کرده است بلکه نگرانی از تامین آب برای جمعیتی است که روز به روز در جهان رو به افزایش است.

وی ادامه داد: روزگاری شهرنشینی به روستانشینی از تعداد نسبی خوبی برخوردار بود اما امروزه با توجه به این که کشور ما در جغرافیای تقریبا خشک و نیمه خشک قرار گرفته باعث شده این نسبت بهم خورده و کوچ روستانشینان را به شهرها شاهد هستیم.

وی افزود: آب در کشور ما شرایط خوبی را ندارد و ما این مطلب را هر روز از مطالب روزنامه ها، سایت ها،شبکه های اجتماعی و سایر موارد می بینیم و می خوانیم. بعضی ها پس از اطلاع از این موضوع  فقط دعا می کنند تا کشور از این بحران خشکسالی عبور کند! بعضی ها فقط هیاهو به راه می اندازند درست مثل فیلم "مادرکشی" که حتی راهکاری را هم در جهت بهبود اوضاع ارائه نداده است. عده ای هم هستند که از کنار مسائل به راحتی عبور می کنند و بی آبی اصلا جزو دغدغه هایشان نیست، عده ای هم مانند معاندان نظام هستند که منتظرند تا هر گوشه از خاک این کشور دچار مشکل شده و ایران اسلامی از بین برود و اینگونه کاری در جهت بهبود شرایط که انجام نمی دهند، هیچ، منتظر نشسته اند تا نظاره گر مرگ دشت ها و از بین رفتن محیط زیست باشند و وقتی این اتفاق در هر کشوری روی دهد آنجا دیگر مکان مناسبی برای زندگی نخواهد بود.

در این میان کسانی هم هستند که دغدغه جدی دارند ولی همه جانبه نیست و همه دستگاه های اجرایی همراهی لازم را در این زمینه ندارند.

حاجیلری در ادامه گفت: طی سال های اخیر بحث ها پیرامون مدیریت بهم پیوسته آب صورت گرفته است و اولین رویکرد ما در ارتباط با حفاظت از منابع آب حفاظت به هم پیوسته است و ما باید به مقوله طرح احیا و تعادل بخشی، بازارهای محلی، مباحث مربوط به قیمت گذاری و آنچه که به موضوع آب بر می گردد توجه بیشتری کنیم کما این که در سال گذشته اقدامات خوبی هم در این زمینه ها صورت گرفته است.

وی در خصوص مدیریت تقاضا گفت: اگر به دنبال تعدیل در سفره های آب زیرزمینی و مصرف هستیم باید اقداماتی نظیر نصب کنتور هوشمند، مسدود کردن چاه های غیرمجاز، ارتقاء بهره وری آب در بخش کشاورزی، اصلاح شیوه های آبیاری را با فوریت دنبال کنیم.

معاون تحقیقات، منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مدیریت منابع آب ایران یکی از راهکارهای حاکمیت موثر را شفافیت اطلاعات دانست و افزود: حسابرسی در عملکردهای ذینفعان نیز یکی دیگر از این راهکارهاست که باید جامع نگری در برنامه ها صورت بگیرد که بتواند پردازش های مناسبی را انجام دهد.

وی گفت: حوزه های تخصصی امروز به شدت نیازمند همکاری و مشاوره هستند اگر امروز کار خوب انجام ندهیم فردا مطمئناً حسرت خواهیم خورد. انتقال اطلاعات، جمع آوری داده ها و تولید اطلاعات همه مستلزم ورود حوزه های فناوری در شرکت هاست. اگر می خواهید برنامه ها و فعالیت های شرکت ها را اقتصادی کنید راهکارش تنها استفاده از فناوری هاست.متاسفانه مشترکین ما هنوز برای انجام هر کاری باید مستقیماً به ادارات مربوطه مراجعه کنند ما باید کاری کنیم که مجموعه اطلاعات و قبض های مورد نیاز مشترکین به صورت الکترونیکی در اختیار مردم قرار بگیرد.

وی در پایان به اقدامات سال 94 شرکت مدیریت منابع آب اشاره کرد و گفت : تامین نیروی انسانی در چارچوب فرایندهای قانونی، اصلاح ساختار شرکت مادر و شرکت های تابعه، درجه بندی شرکت، ساماندهی نیروی انسانی، بهبود ساختار هیات مدیره و اجرای دوره های آموزشی ویژه آن ها، تهیه و تکمیل سند بهره وری، ساماندهی واگذاری، استقرار سیستم های یکپارچه و راهبری و هماهنگ سازی در تهیه و استقرار سیستم های عملیاتی از اهم اقدامات این شرکت در سال 94 بود.

 


    ضرورت تقویت جایگاه فناوری اطلاعات در دستگاه های حاکمیتی2016-05-02
مدیر کل امور هماهنگی دستگاه ها و مبادلات فراسازمانی نهاد ریاست جمهوری گفت: تقویت جایگاه فناوری اطلاعات در دستگاه های حاکمیتی کشور ضروری به نظر می رسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "مهدی خوشوقت "  در گردهمایی معاونین برنامه ریزی و بهبود مدیریت، مدیران دفاتر بهبود مدیریت و مسوولین فن آوری اطلاعات شرکت های آب منطقه ای کشور که امروز(دوشنبه) به میزبانی شرکت آب منطقه ای تهران در تالار آبگینه برگزار گردید، با اعلام این مطلب اظهار کرد: اقداماتی که اکنون در سراسر کشور در حال انجام است عمدتا به صورت مکاتبه ای و دستی  صورت می گیرد و بسیاری از مردم برای دریافت پاسخ های خود ناگزیر از مراجعه حضوری هستند که این امر مشکلات و هزینه مضاعفی را به آن ها تحمیل می کند.

وی ادامه داد: مکاتباتی هم که به شکل الکترونیکی انجام می شود، قابل رصد و پیگیری نیست و ارتباطی هم بین دستگاه ها وجود ندارد که این معضل تقویت فناوری اطلاعات را در همه دستگاه ها می طلبد.

وی با بیان اینکه مدیران ارشد عملیاتی با حجم بالایی از اطلاعات مواجه می باشند، گفت: این اطلاعات گوناگونی، پراکندگی، حجم زیاد و عدم پیوستگی دارند که موجب می شود مدیران مجموعه نتوانند  با اطلاعات صحیح و دقیق روبروشوند.

خوشوقت تاکید کرد: در کشور بحث رشد فناوری های نوظهور و صف شکن را داریم که مدیران و مردم انتظار دارند تا بتوانند  بر این اساس امور اداری خود را با سهولت انجام دهند.

وی مواردی مانند جریان صحیح اطلاعات، تامین امنیت اطلاعاتی حیاتی کشور در فضای مجازی و مقابله با تهدیدات امنیتی را از مسایل اساسی و مهم عنوان و تصریح کرد: زمانی که جایگاه  فناوری اطلاعات در کنار بالاترین نهاد سازمانی قرار نگرفته باشد، اثربخشی لازم را در انجام ماموریت های کلیدی یک سازمان نخواهد داشت.

خوشوقت با اشاره به اینکه دولت الکترونیک از سال 1975 میلادی با نگاه به کاهش هزینه های دولت آغاز به کار کرده است، خاطر نشان کرد: در کنار دولت الکترونیک دولت متصل، دولت یکپارچه و در نهایت دولت همراه مطرح شده تا بتوانند خدمات خود را در هرزمان و مکانی به مردم ارائه دهد.

وی استفاده از فناوری های هوشمند را برای مدرنیزه کردن خدمات به شهروندان  "دولت دانا" دانست و یادآورشد: افزایش مشارکت شهروندان در تصمیم گیری و تصمیم سازی که مبتنی بر دانش سازمانی باشد از ضرورت های دولت دانا محسوب می شود.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی نگه به درون و داشتن استقلال  و در نظر گرفتن داشته ها و توانمندی ها است که بودن "شبکه دولت " در کشور نشان از این موضوع دارد.

خوشوقت در خصوص توسعه ارتباطی شبکه دولت عنوان کرد: بستر سازی این شبکه عموما از طریق پورت های ADSL  و فیبر نوری اختصاصی و در لایه های دوم و یا سوم شبکه انجام خواهد شد.

مدیر کل هماهنگی امور دستگاه ها و نهادهای الکترونیکی نهاد ریاست جمهوری در پایان یادآور شد: برای تسریع دراجرای طرح های دولت الکترونیک از همکاری شرکت های مخابراتی  با حفظ چارچوب های امنیتی استفاده خواهد شد.

 


    صیانت از آب های زیرزمینی و منابع آبی؛ اولویت های بخش آب کشور2016-05-02
مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: صیانت از آب های زیرزمینی ومنابع آبی از اولویت های بخش آب کشور براساس برنامه اقتصاد مقاومتی دولت در سال جاری است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "محمد حاج رسولیها"  در گردهمایی معاونین برنامه ریزی و بهبود مدیریت، مدیران دفاتر بهبود مدیریت و مسوولین فن آوری اطلاعات شرکت های آب منطقه ای کشور که امروز (دوشنبه)  به میزبانی شرکت آب منطقه ای تهران در تالار آبگینه برگزار گردید، با اعلام این مطلب اظهار کرد: بر اساس طرح احیاء و تعادل بخشی که در سال گذشته تصویب شد در بخش آب کشور مباحث گوناگونی در این زمینه به شرکت های تابعه وزارت نیرو ابلاغ شد.

وی ادامه داد: مباحثی از قبیل طرح های مرزی، صیانت از آب های زیرزمینی و آب رسانی به کلان شهرها با تایید مقام معظم رهبری، براساس برنامه اقتصاد مقاومتی مورد تصویب قرار گرفت که بر این اساس با تشکیل شورای عالی آب برنامه های انجام شده مورد رصد قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه پنج محور اصلی برنامه اقتصاد مقاومتی عدالت بنیانی، دانش بنیانی، مردمی بودن، به روز شدن و برون گرایی می باشد، تصریح کرد: تمامی دستگاه های زیر مجموعه وزارت نیرو با اجرایی کردن این محورها بایستی کارنامه موفقی را تا پایان برنامه ششم و سال 95 داشته باشند.

حاج رسولیها افزود: در حوزه فناوری اطلاعات فراهم سازی یک بستر لازم برای پردازش اطلاعات ضروری محسوب می شود و این امر از جمله مواردی است که  انتظار می رود در این  گردهمایی مطرح شود.

وی در خصوص توسعه دولت الکترونیک همچنین تاکید کرد: جلسات متعددی در این مبحث برگزار شده است که عمده اقدامات اجرایی آن به صورت چمشگیری در مجموعه های آب منطقه ای دیده می شود.

وی همچنین تاکید کرد: سامانه ساماب که همان طرح یکپارچه آب های زیرزمینی است بسیاری از مشکلات ما را حل خواهد کرد و به کارگیری آن در شرکت های مورد هدف اقدامی ضروری به شمار می آید.

 مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران خاطر نشان کرد: از شش محور اصلی برنامه اقتصاد مقاومتی آب کشور دو محور آن شامل آبگیری و بهره برداری از سدهای احداث شده و همچنین شبکه های مرزی و غیر مرزی است که البته مرتبط با همه استان ها نخواهد بود.

وی در خصوص برنامه هایی که در سال جاری نیاز به اجرایی شدن و پیگیری  فراوان دارد، عنوان کرد: در بخش حفاظت و بهره براری 20 هزار حلقه چاه باید در سراسر  کشور پر و مسلوب المنفعه شود و از طرفی نصب هفت هزار کنتورحجمی و 50 هزار کنتور هوشمند در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفته است.

حاج رسولیها همچنین یادآور شد:  در هر سال نصب تعداد 100 یا 200  ابزار  اندازه گیری در جریانات آب های سطحی در سراسر کشور باید عملیاتی شود که البته این میزان در سال 95 به مرز 1000 عدد نیز رسده است که با توجه به اعتبارات آن برای ده استان 1000 عدد و برای بقیه استان ها 1000 عدد دیگر مد نظر قرار گرفته است.

وی در پایان اولویت آب کشور را رفع چالش  حوضه های آبریز دانست و خاطر نشان کرد: انتظار می رود که تمامی شرکت های آب منطقه ای بر روی این موارد حساسیت نشان  داده و با جدیت هرچه بیشتر درصدد رفع مشکلات  کلیدی آب کشور برآمده تا کارنامه درخشانی در این بخش داشته باشیم.

 


    ایجاد انسجام و تحرک در دوران اقتصاد مقاومتی با برنامه ریزی مدون2016-05-02
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: انسجام و تحرک در دوران اقتصاد مقاومتی با برنامه ریزی مدون در شرکت های آب منطقه ای ایجاد می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "خسرو ارتقایی" امروز (دوشنبه) در گردهمایی معاونین برنامه ریزی و بهبود مدیریت، مدیران دفاتر بهبود مدیریت و مسوولین فن آوری اطلاعات شرکت های آب منطقه ای کشور که در تالار آبگینه برگزار گردید، با اعلام این مطلب اظهار کرد: معاونت برنامه ریزی همانند خونی است که در رگ های شرکت های آب منطقه ای جریان دارد و این امر لزوم مدیریت شایسته این مدیران را در امر برنامه ریزی به خوبی نشان می دهد.

وی ادامه داد: استان تهران بالغ بر 17 درصد از جمعیت کشور را تشکیل می دهد و با توجه به میزان بارندگی 316 میلی متری برای این استان و سرانه مصرفی آب برای هر نفر که شامل 351 متر مکعب است، ناگزیر در استفاده از انتقال آب از حوضه های همجوار هستیم  چرا که میزان آب تجدید شونده ما پاسخگوی نیاز این استان نمی باشد و این موضوع اهمیت برنامه ریزی را در شرکت ضروری می نماید.

ارتقایی با بیان اینکه بر اساس سخنان مقام معظم رهبری  امسال مزین به سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است و برنامه های اقتصاد مقاومتی وزارت نیرو نیز از سوی  معاونت ریاست جمهوری ابلاغ شده است، تصریح کرد: شش محور از این برنامه مربوط به بخش آب کشور است که بر این اساس تمامی دستگاه ها موظف به ارائه برنامه عملیاتی خود در راستا ی چارچوب های ابلاغی ریاست جمهوری در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شده اند که بر این اساس به شکل مرتب عملکرد کلیه وزارت خانه ها از جمله وزارت نیرو رصد خواهد شد.

وی همچنین تاکید کرد: موفقیت تمامی شرکت ها بر اساس برنامه های عملیاتی است که همه دفاتر باید آن را تکمیل کرده و با در نظر گرفتن محور اقتصاد مقاومتی بررسی و تصویب شود.

ارتقایی در خصوص موضوع طرح  تکریم ارباب رجوع و جشنواره شهید رجایی در شرکت گفت: از سال 1390 تا سال گذشته در ارزیابی کلی،  آب تهران توانسته است از شرایط متوسط به شرایط خوب و خیلی خوب دست پیدا کند که نشانگر اقدامات موثر در این زمینه است.

وی ادامه داد:  اقدامات بسیار خوبی درارتباط با  نظام پیشنهادات و تدوین برنامه استراتژیک در این مجموعه صورت گرفته  که برنامه عملیاتی در راستای این برنامه تدوین شده است.

ارتقایی با اشاره به اینکه مباحث مربوط به استقرار نظام مدیریت دانش در شرکت در حال پیگیری است، عنوان کرد:بسیاری از نسل کارشناسان و مدیران توانمند ما در شرف بازنشستگی هستند و از آن جایی که به کارگیری این پرسنل در این مجموعه دیگر امکان پذیر نیست، تجارب آن ها در جامعه فنی و مهندسی و بخش های دیگر مدفون می شود که با ایجاد نظام مدیریت دانش و انجام مصاحبه هایی با این عزیزان نوآوری های آن ها محفوظ
می شود.

ارتقایی تدوین برنامه هایی از قبیل طرح ساماب ومدیریت آب های زیرزمینی و زیرسیستم های پرتال شرکت را مفید عنوان و خاطر نشان کرد: بر اساس ساختار جدیدی که شرکت مدیریت منابع آب ایران برای مجموعه آب منطقه ای تهران در نظر گرفته است دفتر انفورماتیک و بهبود مدیریت یک دفتر واحد را تشکیل داده و به امور رسیدگی می کنند.

ارتقایی تاکید کرد: محدودیت های زیادی به منظور تامین منابع مالی برای درآمدهای عمومی کشور وجود دارد و به دنبال آن طرح های توسعه ما در آب تهران شرایط مطلوبی از لحاظ مالی نداشته اند که این امر ما را به سمت تامین منابع مالی از بخش غیردولتی هدایت می کند.

ارتقایی در پایان یادآورشد: تجهیز منابع مالی در دفتر معاونت  برنامه ریزی شرکت های آب منطقه ای کمک فراوانی برای شکل گیری طرح هایی به روش های BOO و BoT خواهد کرد چرا که بسیاری از شرکت ها با استفاده از منابع مالی بخش غیردولتی کارهای اثربخش را به سرانجام رسانده اند.

 


    اتمام عملیات اجرایی آبگیر تونل انتقال آب از سد تنظیمی امیرکبیر2016-05-01
مجری طرح آبرسانی به تهران از سد تنظیمی امیر کبیر از اتمام عملیات اجرایی آبگیر تونل انتقال آب از سد تنظیمی امیرکبیر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران ،  مهندس"عادل ساعدی" امروز(یکشنبه) با اعلام این مطلب اظهار کرد: این پروژه یکی از اجزای اصلی طرح آبرسانی به تهران از سد تنظیمی امیرکبیر است که به منظور انتقال سهمیه آب شرب از پایین دست سد تنطیمی امیرکبیر به تصفیه خانه ششم تهران طراحی شده که شامل اتاقک آبگیر، سرریز و بند انحرافی می باشد.

وی ادامه داد: با آبگیری از طریق این سیستم ، سهمیه آب شرب شهر تهران از پایاب سد تنظیمی به روش سطحی و با جریان آزاد (Free flow) و رعایت سقف تخصیص قابل تامین است،که بر این اساس به تصفیه خانه ششم تهران منتقل خواهد شد.

ساعدی همچنین با اشاره به اینکه اتاقک آبگیر این سامانه شامل دریچه های ورود آب به داخل اتاقک، دریچه های خروج آب از داخل اتاقک به داخل رودخانه کرج و دریچه انتقال آب به داخل تونل، اتاقک کنترل، تاسیسات وابسته، تجهیزات اندازه گیری جریان و پارامترهای شیمیایی آب به همراه سیستم pls  مربوطه می باشد، تاکید کرد: به منظور جلوگیری از ورود اجسام شناور، غوطه ور و به طور کلی مواد زائد به داخل تا سیسات آبگیری، در وردی اتاقک آبگیر سیستم آشغالگیر تعبیه شده که در هنگام آبگیری سیستم آشغال های درشت در پشت سازه آشغالگیر جمع و سپس توسط ماشین آشغال جمع آوری می شود.

ساعدی در خصوص بند انحرافی این سامانه افزود: این بند شامل سرریز و حوضچه آرامش است که هدف ازبودن سرریز ایجاد هد مناسب برای آبگیری تونل ار اتاقک آبگیر می باشد.

وی با بیان اینکه در هنگام آبگیری تونل، سرریز به عنوان پایاب عمل کرده و آب مازاد را با شیبی به حوضچه آرامش منتقل می کند، تصریح کرد: با توجه به اینکه این بند از نوع انحرافی می­باشد؛ سرریز آن برای سیلاب با دوره بازگشت 100 ساله (280 مترمکعب­برثانیه) طراحی شده است .

ساعدی در ادامه یادآور شد: با اتصال سیستم plc سامانه آبگیری تونل انتقال آب از پایین دست سد تنظیمی امیرکبیر به سیستم کنترل نیروگاه سد امیرکبیر و فراهم شدن امکان مانور دریچه های این سامانه از محل اتاق کنترل این نیروگاه، عملیات اجرایی سامانه مذکور به طور کامل تکمیل و آماده بهره برداری شد.

مجری طرح آبرسانی به تهران از سد تنظیمی امیر کبیردر پایان خاطر نشان کرد:  به دلیل عدم امکان قطع آب شرب تهران در زمان احداث این پروژه ، کلیه مراحل اجرایی این سامانه بدون قطع جریان آب رودخانه کرج انجام ،که البته از صعوبت و پیچیدگی های خاصی برخوردار بود و به منظور مرحله بندی اجرای سازه ها ، سه مرحله جریان آب در محل احداث سیستم آبگیر منحرف گردید تا شرایط احداث آنها فراهم شود.