Wednesday, 12 Azar 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
ملاقات مردمی
ملاقات مردمی
کرونا
شعار سال
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

    انسداد 16 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده شهرستان ورامین2016-04-30
مدیر امور منابع آب ورامین از انسداد 16حلقه چاه غیرمجاز درطی شش روزکاری در حوزه عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "حسن زحمتکش" امروز (شنبه ) با اعلام این خبر گفت: با تلاش امور منابع آب ورامین و با اخذ دستور قضایی، درطی شش روزکاری از 4 لغایت 9  اردیبهشت ماه سال جاری، تعداد 16 حلقه چاه غیرمجاز پر و مسلوب المنفعه شده است.

زحمتکش با بیان اینکه حفاظت از منابع آب زیرزمینی از وظایف خطیر و مهم امور و ادارات آب شهرستان های استان تهران محسوب می شود، گفت: با اجرای این عملیات و انسداد 16 حلقه چاه غیرمجاز از خروج بیش از 955 هزار مترمکعب آب از سفره آب زیرزمینی شهرستان ورامین جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب ورامین ادامه داد: این تعداد چاه غیر مجاز در مجموع  533متر عمق  و 59 لیتر در ثانیه آبدهی داشته است.

وی درپایان ضمن قدردانی از تلاش و زحمات شبانه روزی مامورین گشت و بازرسی امور منابع آب درخصوص انجام صحیح وظایف قانونی خود تاکید کرد: امور منابع آب ورامین به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد شهرستان و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد خواهد کرد.

 


    تعداد 17 حلقه چاه غیرمجاز در تهران بزرگ پر و مسلوب المنفعه شد2016-04-26
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: تعداد 17 حلقه چاه غیرمجاز در فروردین ماه سال جاری در حوزه عملکرد این امور پر و مسلوب المنفعه شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "وحید مرادی نسب" امروز (سه شنبه) با اعلام این خبر گفت: با تلاش پرسنل گشت و بازرسی این امور و با اخذ دستور قضایی، در فروردین ماه سال جاری ، تعداد 17 حلقه چاه غیرمجاز در مجموع به عمق 787 متر و دبی 57 لیتر در ثانیه در حوزه عملکرد این امور پر و مسلوب المنفعه شده است.

مرادی نسب با بیان اینکه حفاظت از منابع آب زیرزمینی از وظایف خطیر و مهم امور و ادارت آب شهرستان های استان تهران محسوب می شود، اظهار کرد: با پر و مسلوب المنفعه شدن این تعداد چاه غیرمجاز سالانه 111هزار و 402 متر مکعب آب در سفره آب زیرزمینی منطقه ذخیره خواهد شد.

وی یادآور شد: این تعداد چاه در اراضی توابع شهرستان پردیس و تهران  با اخذ دستور قضایی پر و مسلوب المنفعه شده است.

مرادی نسب در پایان تاکید کرد: امور منابع آب تهران بزرگ به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد شهرستان و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با جدیت و بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی برخورد جدی خواهد کرد.

 


    ضرورت ساماندهی چاه های غیرمجاز در شهرستان دماوند2016-04-25
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران بر ضرورت ساماندهی چاه های غیرمجاز در شهرستان دماوند تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "خسرو ارتقایی" در نشست شورای حفاظت منابع آب شهرستان دماوند که روز شنبه ( 4 اردیبهشت ماه  95) باحضور معاون حفاظت و بهره برداری شرکت، فرماندار، شهرداران پنج گانه حوزه ، مدیر امور منابع آب دماوند، بخشداران، جمعی از مسوولین جهاد کشاورزی و آبفای شهری و روستایی در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اعلام این مطلب اظهار کرد: در بخش آب زیرزمینی شهرستان دماوند چاه های  غیر مجاز بی شماری  وجود دارد که تمرکز بیشتر آن ها در دشت مشاء و هومند آبسرد می باشد.

وی همچنین تاکید کرد: وجود 4000 هزار حلقه چاه غیر مجاز برای حوزه شهرستانی مانند دماوند نگران کننده است  و با وجود اینکه این چاه ها دبی برداشت بالایی ندارند و عموما در باغ ها و ویلاها حفر شده، اما نیازمند ساماندهی ویژه ای می باشند.

ارتقایی با اشاره به اینکه  134 حلقه چاه غیر مجاز در سال گذشته در این شهرستان پر و مسلوب المنفعه شده است، عنوان کرد: در سال جاری اولویت امور منابع آب دماوند باید ساماندهی این چا ها در دشت های هومند، آبسرد و دماوند باشد.

وی افزود: مجموعه ای متشکل از جهاد، آبفای روستایی و آب منطقه ای  در دشت مشاء به منظور مدیریت منابع آبی برای مصارف مختلف این شهرستان باید تشکیل تا از بحران آب در این منطقه جلوگیری شود.

 مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران  با بیان اینکه بخشی از آب دشت مشاء به موضوع گردشگری و توریست و صنایع اختصاص دارد، تصریح کرد: از آن جایی که بحرانی ترین دشت ما در  استان تهران دشت هومند و آبسرد است بنابراین برای بخش آب روستایی و کشاورزی این دشت باید تدابیری خاص در نظر گرفته شود.

ارتقایی اضافه کرد: مشکل مربوط به گلخانه ها که یک دغدغه در این شهرستان می باشد، با همراهی جهاد کشاورزی مرتفع خواهد شد و شرکت آب منطقه ای نیز  با اخذ تعهد از نماینده چاه  و نصب کنتور هوشمند همکاری های لازم را با کشاورزان منطقه انجام خواهد داد.

 وی در خصوص مدیریت هم زمان شورا و شهرداری شهرستان دماوند مبنی بر مدیریت حساب شده چاه ها در گیلاوند خاطر نشان کرد: این الگو در همه شهرهای شهرستان  مانند مشاء وآبسرد نیز باید اجرایی شده تا به جای ده ها حلقه  چاه چند حلقه محدود حفر شود.

وی ادامه داد: باید  با تعامل شهرداری و آبفای روستایی مدیریت آب به خوبی در این شهرستان انجام شده   و از آن جایی که آبفای روستایی متولی آب شرب روستایی است و آب شرب و بهداشت را برای مصارف خانگی تامین می کند،این بخش باید با مشاوره شرکت آب و فاضلاب کشور کنترل های لازم را انجام دهد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران در پایان با اشاره به اینکه به شدت از موضوع ساماندهی رودخانه ها در بافت شهری حمایت می کنیم،  یادآور شد: ساماندهی رودخانه ها بسیاری  از مشکلات را حل و موجب می شود تا تجاوزی  در حریم و بستر رودخانه ها صورت نگرفته و از مراجعات مداوم  صاحبان ملک نیز جلوگیری شود که در این مورد باید از مشاورین ذی صلاح نیز کمک گرفته چرا که با انجام این امر هم تغذیه رودخانه و هم عبور سیلاب به راحتی امکان پذیر می شود.

 مهندس حمید رضا حسینی مدیر امور منابع آب دماوند در ادامه با ارایه گزارش عملکرد این حوزه گفت:  پرکردن چاه های غیر مجاز این شهرستان از سال 87 تا سال گذشته ادامه داشته که در سال 94 روند افزایشی قابل توجهی را نشان می دهد.

وی با اشاره به عملکرد امور بازرسی آب های زیرزمینی در سال گذشته  تصریح کرد:  بر اساس فعالیت های گروه گشت و بازرسی این امور، کمترین میزان توقیف دستگاه های غیر مجاز را  در سال 94 داشته ایم که نشان از عدم به کارگیری این گونه دستگاه ها و هشدارهای به موقع شرکت آب منطقه ای تهران به مالکین این دستگاه ها بوده است.

حسینی با بیان اینکه تخریب هایی که در سال 94 انجام شده شامل سی روز کاری بوده است، تاکید کرد: یکی از فعالیت های امور آب دماوند در بخش احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی نصب 102 کنتور هوشمند در بخش چاه های کشاورزی است که با کمک گروه گشت و بازرسی اجرایی گردیده و بر اساس این طرح پرکردن 200 حلقه چاه در سال جدید در دستور کار این امور می باشد.

وی ادامه داد: تعداد تخریب های مستحدثات غیر مجاز در سال گذشته 49 مورد بوده که بر این اساس حدود 22.3 هکتار از بستر و حریم رودخانه ها که بیشترین موارد مربوط به رودخانه های آبعلی و دماوند بوده ، آزاد سازی شده است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: از مهمترین اولویت های های کاری ما در سال جاری حفاظت و آزادسازی بستر و حریم رودخانه ها ست که با هماهنگی دفتر مهندسی رودخانه شرکت آب منطقه ای تهران  و شهرداری های پنجگانه دماوند انجام می شود.

 


    انسداد 15 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده شهرستان پاکدشت2016-04-25
سرپرست اداره منابع آب پاکدشت از انسداد 15حلقه چاه غیرمجاز در فروردین ماه امسال و در حوزه عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "علیرضا نیکنام" امروز (دوشنبه ) با اعلام این خبر گفت: با تلاش امور منابع آب پاکدشت و با اخذ دستور قضایی، در فروردین ماه سال جاری، تعداد 15 حلقه چاه غیرمجاز پر و مسلوب المنفعه شده است.

نیکنام با بیان اینکه برخورد با تخلفات صورت گرفته در منابع آب های سطحی و زیرزمینی از جمله وظایف امور منابع آب شهرستان پاکدشت محسوب می شود، گفت: با اجرای این عملیات و انسداد 15 حلقه چاه غیرمجاز از خروج بیش از 764 هزار مترمکعب آب از سفره آب زیرزمینی شهرستان پاکدشت جلوگیری خواهد شد.

نیکنام با بیان اینکه این تعداد چاه غیر مجاز در مجموع 1185 متر عمق   و 47.5 لیتر در ثانیه آبدهی داشته است، گفت: سه مورد عملیات حفاری غیر مجاز چاه نیز در این ماه با حکم قضایی توقیف و ادوات حفاری که شامل دو دستگاه بالابر و یک دستگاه حفاری ضربه ای بوده  به پارکینگ این امور منتقل شده است.

وی درپایان ضمن قدردانی از تلاش و زحمات شبانه روزی مامورین گشت و بازرسی امور منابع آب درخصوص انجام صحیح وظایف قانونی خود تاکید کرد: امور منابع آب پاکدشت به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد شهرستان و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد خواهد کرد.

 


    انسداد یک حلقه چاه غیر مجاز شهرداری منطقه 112016-04-25
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ از انسداد یک حلقه چاه غیر مجاز شهرداری منطقه 11 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "وحید مرادی نسب" امروز(دوشنبه) با اعلام این خبر گفت: با تلاش گروه گشت و بازرسی امور منابع آب تهران بزرگ  و پس از اخذ دستور قضایی نسبت به مسلوب المنفعه کردن این چاه در  محدوده منطقه 11 تهران در بزرگراه نواب اقدام گردید.

وی اضافه کرد: این چاه که توسط یک دستگاه حفاری غیر مجاز ضربه ای حفر شده بود عوامل شهرداری  با حفر یک گودال انحرافی قصد گمراه نمودن مامورین بازرسی و نظارت این امور را داشتند که با هوشیاری عوامل مربوطه شناسایی شد.

به گفته مرادی نسب، این  چاه غیرمجاز 100 متر عمق و 10 لیتر در ثانیه آبدهی داشته که به همت ماموران گشت و بازرسی و در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی استان تهران پرو مسلوب المنفعه شده است.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ در پایان تاکید کرد: این امور به عنوان متولی آب در منطقه و حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران، با هرگونه تخلف در حوزه آب های سطحی و زیرزمینی با جدیت و بر اساس قانون برخورد خواهد کرد.

 


    آزادسازی مساحت 3500 مترمربع از اراضی بستر رودخانه جاجرود 2016-04-20
مدیر امورمنابع آب تهران بزرگ از آزادسازی 3500 مترمربع از بستر رودخانه جاجرود درمحدوده شهرستان پردیس خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران ، مهندس "وحید مرادی نسب "امروز (چهارشنبه) با اعلام این خبرگفت:  با تلاش گروه گشت و بازرسی این اداره و پس از اخذ  دستور قضائی از دادستان شهرستان نسبت به قلع و قمع اعیانی ها و مستحدثات غیر مجاز واقع در روستای سنجریان در محدوده شهرستان پردیس اقدام گردید.

وی اضافه کرد: تخریب 5 باب بنا در مجموع به مساحت 250 متر مربع وتخریب محوطه سازی داخل ملک به مساحت 1200  متر مربع از جمله مواردی بود که به طور کامل تخریب شد.

وی با بیان اینکه 15 عدد ستون و دو عدد آلاچیق چوبی نیز در این عملیات تخریب شد، تصریح کرد: در این محدوده همچنین دیوارهای احداثی در مجموع به طول 45 متر و ارتفاع 4 متر به طور کامل از پی تخریب شد.

وی خاطر نشان کرد: گروه گشت و بازرسی این امور نسبت به کنترل ساخت و سازها و با توجه به استعلامات پاسخ داده شده اقدام نموده و در صورت  عدم رعایت دستور قضایی اقدام به تخریب و اصلاح ساخت و سازها می نماید.

مرادی نسب در پایان به تمامی افرادی که قصد خرید اراضی و یا ساخت وساز در مجاورت آب های سطحی را دارند، هشدار داد:  قبل از هرگونه اقدام جهت اطلاع از میزان بستر و حریم و ضوابط قانونی آن، به امور منابع آب تهران بزرگ مراجعه نمایند تا از هرگونه سوء استفاده سودجویان و ورود ضررو زیان به افراد جلوگیری شود.

 


    تدوین برنامه عملیاتی اقتصاد مقاومتی شرکت آب منطقه ای تهران2016-04-18
معاون برنامه ریزی و بهبود مدیریت شرکت آب منطقه ای تهران از تدوین برنامه عملیاتی اقتصاد مقاومتی شرکت آب منطقه ای تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس"سجاد برشنده" امروز (دوشنبه) با اعلام این مطلب اظهارکرد: در راستای تحقق شعار سال 95 با عنوان "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" و نیز اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری در سال 92، تدوین برنامه عملیاتی اقتصاد مقاومتی شرکت آب منطقه ای تهران برای اولین بار در بین شرکت های تابعه صورت گرفته که در مرحله ویرایش نهایی می باشد.

وی افزود: برنامه استراتژیک شرکت نیز که در چهارمین جلسه کمیسیون توسعه مدیریت در سال 94 و با حضور مدیرعامل شرکت مصوب شده بود امروز جهت اطلاع و منظور نمودن در برنامه عملیاتی تا سال 1404 ابلاغ گردید.

وی با اشاره به اینکه تدوین برنامه استراتژیک شرکت آب منطقه ای تهران پیرو تکلیف شرکت مادرتخصصی در سال 94 انجام گرفته است، تصریح کرد: این برنامه شامل چشم انداز، مأموریت ها، ارزش ها، اهداف سازمانی و استراتژی های کلان و خرد می باشد.

برشنده ضمن قدردانی از تلاش های مدیر پروژه برنامه ریزی استراتژیک و همکاری تمامی حوزه های شرکت در تدوین برنامه مذکور عنوان کرد: پیرو تصویب استراتژی های کلان و خرد شرکت، فرایند تدوین برنامه عملیاتی سال 95 حوزه های تخصصی با برگزاری جلسات مختلف در سال 94 آغاز گردید و خوشبختانه با ابلاغ برنامه عملیاتی صنعت آب کشور در 26 اسفندماه 94 و تاکید بر تهیه و نصب برنامه عملیاتی در شرکت های تابعه، برنامه عملیاتی سال 95 در مرحله انطباق با اسناد بالادستی ازجمله برنامه صنعت آب کشور قرار دارد که به زودی جهت نصب آماده خواهد شد.

معاون برنامه ریزی و بهبود مدیریت شرکت آب منطقه ای تهران همچنین با اشاره به مصوبات چهارمین کمیسیون توسعه مدیریت برلزوم تهیه بودجه عملیاتی و نیز اخذ گزارش های لازم از حوزه های تخصصی در قالب فرم های گزارش دهی بر مبنای برنامه عملیاتی تاکید کرد.

برشنده درپایان خاطر نشان کرد: پس از جمع بندی نهایی، تمامی موارد فوق برای شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب ایران ارسال خواهد شد که در صورت موافقت این شرکت، می تواند مبنای مناسبی برای تدوین بودجه عملیاتی باشد.

 


    انسداد 20 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده شهرستان ری2016-04-18
مدیر امور منابع آب شهرستان ری از پر و مسلوب المنفعه شدن 20 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور طی فرودین ماه 95 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "غلامعلی بیدختی" امروز (دوشنبه) با اعلام این خبر اظهار کرد: با تلاش ماموران گشت و بازرسی امور منابع آب شهرستان ری و کسب دستور قضایی، از 15  لغایت 26 فروردین ماه 95 تعداد 20 حلقه چاه غیرمجاز پرو مسلوب المنفعه شده است.

بیدختی با بیان اینکه برخورد با تخلفات صورت گرفته در منابع آب های سطحی و زیرزمینی از جمله وظایف امور منابع آب شهرستان ری محسوب می شود، گفت: با اجرای این عملیات و انسداد 20 حلقه چاه غیرمجاز از خروج بیش از 891 هزار مترمکعب آب از سفره آب زیرزمینی شهرستان ری جلوگیری خواهد شد.

به گفته بیدختی، این تعداد چاه غیرمجاز در مجموع 339 متر عمق و 45 لیتر در ثانیه آبدهی داشته است که به همت ماموران گشت و بازرسی و در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی استان تهران پرو مسلوب المنفعه شده است.

مدیر امور منابع آب شهرستان ری در پایان تاکید کرد: این امور به عنوان متولی آب در منطقه و حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران، با هرگونه تخلف در حوزه آب های سطحی و زیرزمینی با جدیت و بر اساس قانون برخورد خواهد کرد. 

 


    تغییر وضعیت انتقال آب سد لار از پمپاژ به ثقلی2016-04-17
مدیر امور نظارت بر بهره برداری سد لار از اجرای مانور دریچه های سد لار و تغییر وضعیت انتقال آب از حالث پمپاژ به ثقلی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "عباسعلی ارفعی" امروز (یکشنبه) با اعلام این خبر گفت: با توجه به افزایش تراز آب دریاچه سد لار، نسبت به تغییر وضعیت انتقال آب از حالت پمپاژ به ثقلی با بستن دریچه های آبگیر و آب بر تأسیسات تلمبه خانه و همچنین باز نمودن دریچه خروجی تأسیسات کلان اقدام شد.

ارفعی با اشاره به اینکه این عملیات با تلاش بی وقفه پرسنل سد لار و عوامل شرکت پیمانکار صورت گرفته است، اظهار کرد: عملیات باز کردن دریچه های سد لار و تغییر وضعیت انتقال آب از حالت پمپاژ به ثقلی از ساعت 11 شب جمعه 27 فروردین ماه آغاز شد و در ساعت پنج بامداد روز شنبه 28 فرودین ماه و طی شش ساعت با موفقیت به اتمام رسید.

وی با بیان اینکه هر ساله با افزایش تراز آب دریاچه و رسیدن به تراز دو هزار و 472.5 متر ، نیاز به مانور دریچه های سد لار جهت انتقال آب بصورت ثقلی الزامی است، یادآور شد: به دلیل قرار گرفتن اشیاء خارجی در مسیر تونل آبگیر تلمبه خانه لار و عدم آب بندی استاندارد دریچه آبگیر، جهت پاک سازی نشیمنگاه دریچه پیش از این از غواص استفاده می شد که این امر مستلزم صرف هزینه زیادی بود.

ارفعی اضافه کرد: اما در سال جاری تمامی مراحل مانور و آب بندی دریچه فوق توسط پرسنل امور نظارت بر بهره برداری سد لار و عوامل پیمانکار، بدون نیاز به غواص و صرف هزینه با موفقیت اجرایی شد.

 


    آغاز عملیات اجرایی کانال سرریز تصفیه خانه ششم تهران2016-04-17
مجری طرح انتقال آب از سد تنظیمی امیرکبیر به شهر تهران از آغاز عملیات اجرایی کانال سرریز تصفیه خانه ششم تهران در محدوده تقاطع سرریز با قطعه اول آزادراه تهران- شمال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "عادل ساعدی" امروز (یکشنبه) با اعلام این خبر اظهار کرد: با همت و تلاش همکاران شرکت آب منطقه ای تهران، پس از ماه ها پیگیری و بازنگری طراحی های سرریز تصفیه خانه ششم تهران در محدوده تقاطع سرریز با قطعه اول آزادراه تهران- شمال و استملاک زمین در محدوده اراضی نیروی انتظامی در ضلع شمالی دانشگاه علوم انتظامی، عملیات اجرایی سرریز تصفیه خانه ششم تهران از ابتدای فروردین ماه 95 آغاز شده است.

وی یادآور شد: این طرح با هدف انتقال آب سرریز تصفیه خانه ششم تهران به رودخانه کن و با ظرفیت 25 مترمکعب در ثانیه اجرا خواهد شد.

ساعدی با اشاره به مشخصات و ابعاد کانال سرریز تصفیه خانه ششم تهران، گفت: این پروژه به صورت کانالی به طول تقریبی دو هزار و 100 متر و با مقطع پنج در پنج متر شامل قسمت های سرپوشیده (باکس کالورت)، قسمت های روباز (پلکانی)، ترانزیشن ها و حوضچه های آرامش پیش بینی شده است.

ساعدی با بیان اینکه عملیات اجرایی احداث کانال سرریز تصفیه خانه ششم تهران از مهرماه سال 94 آغاز شده بود، گفت: با توجه به اینکه در حدود هزار و 414 متر از کانال مذکور، از محدوده اراضی نیروی انتظامی عبور می نمود و در انتهای کانال و قبل از رودخانه کن نیز با آزادراه تهران- شمال تداخل داشت، استملاک اراضی یاد شده در دستور کار قرار گرفت.

مجری طرح انتقال آب از سد تنظیمی امیرکبیر به شهر تهران، ادامه داد: بدلیل واقع شدن این کانال در محدوده نظامی و آزادراه، استملاک اراضی از پیچیدگی های خاصی برخوردار بود که با پیگیری های مستمر طرح آبرسانی به تهران از سدتنظیمی امیرکبیر و پس از طی مراحل قانونی خوشبختانه مجوزهای لازم اخذ و عملیات اجرایی در در محدوده مذکور آغاز گردید.

ساعدی در پایان تصریح کرد: این طرح بر اساس برنامه زمانبندی، تاکنون 12 درصد پیشرفت داشته و پیش بینی می شود تا پایان سال جاری عملیات اجرایی آن کامل و کانال به بهره برداری برسد.

 


    آغاز عملیات حفاری و لوله گذاری چاه های مشاهده ای در دشت هومند-آبسرد2016-04-16
مدیر دفتر مطالعات پایه شرکت آب منطقه ای تهران از آغاز عملیات حفاری و لوله گذاری چاه های مشاهده ای در دشت هومند-آبسرد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "حسن برنا" امروز (شنبه) با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای اهداف طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی استان تهران و به منظور تکمیل شبکه چاه های مشاهده ای، عملیات حفاری و لوله گذاری این چاه ها در دشت هومند-آبسرد آغاز شده است.

برنا یادآور شد: با توجه به خشک شدن تعدادی از چاه های مشاهده ای در دشت هومند – آبسرد و نیاز به تکمیل شبکه رفتارسنجی آب های زیرزمینی دشت مذکور، تعداد هفت حلقه چاه مشاهده ای توسط دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران طراحی شد.

وی ادامه داد: این چاه ها طی قراردادی با عنوان عملیات حفاری و لوله گذاری شبکه چاه های مشاهده ای در 27 دیماه سال گذشته به شرکت حفاری کاوشگران دشت آذر واگذار گردید که پس از تحویل زمین به پیمانکار و استقرار دستگاه حفاری ، عملیات حفاری و لوله گذاری چاههای مشاهده ای از اوایل اسفند سال 94 آغاز شد.

برنا تصریح کرد: با اجرای عملیات مذکور،تاکنون یک حلقه چاه مشاهده ای به عمق 168 متر حفر و لوله گذاری آن آغاز شده که در حال حاضر عملیات حفاری سایر چاه ها در محل دیگری در حال انجام می باشد.

شایان ذکر است براساس قرارداد منعقد شده که مدت آن 12 ماه است، می بایست تعداد هفت حلقه چاه مشاهده ای با مجموع متراژ 1470 متر در این دشت حفر گردد.

به گفته مدیر دفتر مطالعات پایه شرکت آب منطقه ای تهران با حفر چاه های مذکور ، شبکه رفتارسنجی دشت هومند آبسرد تکمیل شده و رفتار سفره آب زیرزمینی در این حوضه آبریز، دقیق تر از وضعیت فعلی رصد خواهد شد

 


    کسب رتبه اول پرتال آب منطقه ای تهران در بین 31 شرکت آب منطقه ای کشور2016-04-16
معاون برنامه ریزی و بهبود مدیریت شرکت آب منطقه ای تهران از کسب رتبه های اول تا سوم در بخش های مختلف پرتال آب منطقه ای تهران در بین 31 شرکت آب منطقه ای بر اساس ارزیابی یکساله خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "سجاد برشنده" امروز (شنبه) با اعلام این خبر اظهار کرد: براساس اعلام شرکت مدیریت منابع آب ایران درخصوص "گزارش ارزیابی یکساله پرتال شرکت های آب منطقه ای"، شرکت آب منطقه ای تهران در بخش های مختلف پرتال رتبه اول تا سوم را اخذ نموده است.

سجاد برشنده ضمن تشکر از تلاش همکاران دفتر روابط عمومی و دفتر آمار واطلاعات مدیریت شرکت آب منطقه ای تهران تصریح کرد: شرکت آب منطقه ای تهران  در بخش رتبه الکسا در ایران و جهان و همچنین در بخش تعداد فیدبک دریافتی رتبه اول، در بخش اخبار رتبه دوم، در بخش میانگین بازدید 30 روز اخیر نیز رتبه دوم و در نهایت در بخش اعضای سایت رتبه سوم را در بین شرکت های آب منطقه ای کشور کسب نموده است.

برشنده همچنین، با اشاره به "توسعه پرتال" به عنوان یکی از اقدامات اجرایی مندرج در برنامه عملیاتی سال 95 تهیه شده برای دفتر آمار و اطلاعات مدیریت، خاطر نشان کرد: اقدامات اجرایی مهمی بر اساس برنامه عملیاتی سال 95 در حوزه آمار و اطلاعات مدیریت وجود دارد که در همین زمینه تصمیم سازی های لازم نیز در بسترکمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری انجام خواهد شد.  

 


    کنترل سیلاب های بهاره استان تهران بر اساس پیش بینی و برنامه مشخص انجام می شود2016-04-16
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: این شرکت بر اساس پیش بینی هایی که در خصوص آوردهای سدها به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و بلندمدت انجام می گردد نسبت به برنامه ریزی جهت آبگیری مخازن سدها و کنترل سیلاب های بهاری اقدام می نماید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "خسرو ارتقایی" امروز (شنبه) حجم آب موجود در مخازن سدهای پنج گانه تحت پوشش این شرکت را بیش از 733 میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: این میزان در مقایسه با سال گذشته 95 میلیون مترمکعب بیشتر می باشد اما در مقایسه با حجم نرمال و سال های پرآبی 53 میلیون متر مکعب کمتر است.

وی با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی در خصوص وقوع بارش و احتمال سیلاب، اظهار کرد: این شرکت بر اساس پیش بینی هایی که در خصوص آوردهای سدها به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و بلندمدت انجام می گردد نسبت به برنامه ریزی جهت آبگیری مخازن سدها و کنترل سیلاب های بهاری اقدام می نماید.

وی افزود: در همین راستا خروجی سدها با هماهنگی مراکز مرتبط از جمله مدیریت بحران استانداری های تهران و البرز و با اعلام قبلی افزایش می یابد.

ارتقایی یادآور شد: در حال حاضر حجم آب موجود در مخزن سد امیرکبیر 167 میلیون مترمکعب می باشد که به منظور کنترل سیلاب، خروجی آب این سد طی روزهای گذشته به تدریج افزایش یافته که امروز (شنبه) به 40 مترمکعب در ثانیه خواهد رسید.

به گفته ارتقایی، این در حالی است که میزان ورودی آب به مخزن این سد حدود 55 متر مکعب در ثانیه است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران همچنین حجم آب موجود در سد لتیان را معادل 68.5 میلیون متر مکعب اعلام و بیان کرد: در حال حاضر دبی ورودی به این سد حدود 50 متر مکعب در ثانیه است و به همین میزان نیز از خروجی سد، در رودخانه جاجرود رهاسازی می شود.

وی تاکید کرد: لازم به ذکر است حجم کل مخزن سد لتیان 76 میلیون مترمکعب است و هم اکنون به منظور مدیریت سیلاب میزان ورودی و رهاسازی در این سد یکسان شده است تا در صورت تداوم بارش ها و سیلاب های بعدی امکان کنترل آنها وجود داشته باشد.

ارتقایی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر سدهای طالقان و ماملو هیچ گونه سرریزی ندارد، گفت: در زمان کنونی، 90 درصد حجم مخزن سدهای امیرکبیر و لتیان، 67 درصد مخزن سد طالقان و 61 درصد حجم مخزن سد ماملو پر شده است و کلیه رهاسازی ها به شکل برنامه ریی شده و به منظور کنترل سیلاب انجام می گیرد.

وی همچنین با اشاره به بارش های ثبت شده در استان تهران، اظهار کرد: حجم بارش های استان تهران از ابتدای سال آبی جاری تاکنون به حدود 215 میلیمتر رسیده است که این میزان در مقایسه با 180 میلیمتر سال گذشته 19 درصد افزایش یافته است. با این حال، حجم بارش های سال جاری در استان تهران همچنان در مقایسه با دوره بلند مدت 48 ساله چهار درصد کاهش نشان می دهد.

ارتقایی در پایان تاکید کرد: با توجه به شرایط بارشی در فصل بهار و وقوع بارش باران، لذا امکان سیلاب های مخرب در سطح حوضه های آبریز، رودخانه ها و مسیل های استان تهران وجود دارد. بنابراین گردشگرانی که قصد تفریح در اطراف رودخانه ها و مسیل های اطراف تهران را دارند باید نسبت به هشدارهایی که از سوی سازمان های مربوطه اعلام می شود توجه جدی داشته باشند.

 


    حفظ و ثبت دانش متخصصان، سبب انتقال تجربه به نسل های آینده می شود2016-04-13
معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای تهران گفت: حفظ و مستندسازی دانش متخصصان، سبب انتقال تجربه ها به نسل های آینده در یک سازمان می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، دکتر "رضا مومنی وصالیان" روز سه شنبه 24 فروردین ماه 95 در کارگاه آموزشی نحوه ثبت آموخته ها که به همت دفتر طرح های توسعه منابع آب و با حضور مدیران و مجریان طرح ها و جمعی از کارکنان معاونت طرح و توسعه و معاونت برنامه ریزی و بهبود مدیریت در سالن کنفرانس شرکت برگزار گردید، با اعلام این مطلب اظهار کرد:یکی از کمبودهای شرکت، در سالیان گذشته ثبت نکردن تجاربی بوده که کارشناسان و متخصصان در انجام پروژه های عمرانی کسب کرده که با بازنشسته شدن این افراد این مهارت ها نیز از بین رفته است.

وی ادامه داد: امروز موضوع مدیریت دانش در وزارت نیرو هم بسیار پررنگ شده و بنابراین اجرایی کردن این موضوع در حوزه طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای تهران که عمدتا با پروژه هایی بزرگ در ارتباط است، ضروری به نظر می رسد.

 

سرمایه انسانی دارایی ناملموس سازمان هاست

در ادامه این نشست، مهندس "احسان آفریده" مدیرعامل شرکت مهندسی مشاور نداک  و مدرس این دوره، ضمن ارائه تجربیات خود در این حوزه بیان کرد: دارایی های یک سازمان از نگاه بسیاری از پرسنل، ساختمان ها، زمین، ماشین آلات، تجهیزات، وجوه نقد، نقدینگی و حساب های مالی محسوب می شود در حالی که این ها دارایی های ملموسی است که  تنها ارزش مالی و دفتری دارد.

آفریده افزود: امروزه سرمایه انسانی دارایی های ناملموس نامیده می شود چرا که برعکس دارایی های  ملموس، قابل ارزش گذاری نبوده و با گذشت زمان مستهلک نمی گردد.

وی با طرح این سوال که در چند سال اخیر چه پروژه هایی برای مدیریت و ارتقاء سرمایه ها سازمان داشته ایم، تصریح کرد: در سازمان ها پروژه هایی مانند انبارداری، مدیریت اموال، برنامه ریزی، کنترل موجودی و مواردی از این قبیل وجود داشته اما برای ارتقاء سرمایه های ناملموس نیاز به آموزش به روش های جدید داریم.

وی با بیان اینکه همه افراد با توجه به حوزه ای که درآن فعالیت می کنند، به مشکلاتی برخورد می کنند که برای آن در نهایت راه کاری پیدا می شود، تاکید کرد: متاسفانه بعد از رفع مشکل، راه حل مربوطه جایی ثبت نمی شود تا دیگران درآینده از آن بهره مند شوند و همین سهل انگاری موجب وارد کردن خسارت های هنگفتی به سازمان مربوطه می شود.

آفریده همچنین ادامه داد: ازآن جایی که بیش از 70 درصد مسایل یک سازمان تجدید پذیر و تکرار شدنی است با ثبت آن ها می توانیم از دوباره کاری جلوگیری نماییم.

آفریده بالاترین نرخ تولید دانش را در مجموعه های پروژه محور دانست و گفت: همه سازمان ها باید شبکه ای به نام شبکه متخصصان داشته باشند تا بتوان در زمان مناسب به فرد مورد نظر برای مرتفع کردن چالش ها مراجعه کرد.

 وی با اشاره به اینکه بیشتر افراد یک مجموعه با تفکر"تبادل دانش؛ قدرت است" ترس از دست رفتن جایگاه خود را دارند، افزود: بر خلاف عقاید موجود، برای حل این معضل باید منافع سازمان با منافع کارمند هم سو باشد.

مدیرعامل شرکت مهندسی مشاور نداک همچنین تصریح کرد: جلوگیری از خرید دانش های تکراری و خروج دانش از سازمان و نیز افزایش سرعت دسترسی به دانش مورد نیاز و کاهش زمان انجام کارها، بهره مندی از پاداش و امکان دسترسی به بسته های دانشی خود به ترتیب از مزایای مدیریت دانش برای پرسنل و شرکت ها به شمار
 می آید.

آفریده در خصوص اینکه 70 درصد دانش های افراد قابلیت نوشتن و انتقال را ندارد، عنوان کرد: بر این اساس افراد باید با تبادل دانش خود آن را ارائه کنند، اگرچه افرادی که دانش های استراتژیک دارند تحت هیچ شرایطی حاضر به تبادل آن ها نیستند.

وی ادامه داد: پیاده سازی مدیریت دانش در سازمان های پروژه محور به دلیل جا به جایی بالای پرسنل، استقلال پروژه ها از یکدیگر، عدم اطلاع کارکنان از مسایلی که در پروژه های دیگر اتفاق می افتد و عدم وجود بستر مناسب به منظور تبادل دانش میان پروژه های مختلف اهمیت فراوانی دارد.

آفریده ضمن ارائه توضیحات لازم درباره اهمیت ثبت دروس آموخته شده در استاندارد PM BOK خاطر نشان کرد: در این استاندارد هر پروژه شامل دو محصول(پروژه و دروس آموختنی پروژه) می باشد که اگر درس های یک پروژه ثبت نشده باشد، پروژه تمام یافته تلقی نمی شود.

آفریده سپس افزود: بشر سه نوع دانش را در عصر کشاورزی، صنعتی و دانش محور پشت سر گذاشته است و اکنون ما در عصر دانش محور به سر می بریم و از آن جایی که هر پنج سال و نیم حجم دانش دو برابر می گردد و عمر متوسط آن کمتر از چهار سال است، بایستی روش های مدیریت مناسبی را برای حفظ آن اتخاذ نمود که همان مدیریت دانش است.

مدیرعامل شرکت مهندسی مشاور نداک همچنین افزود: برای پیاده سازی مدیریت دانش باید فرهنگ سازمانی، ساختار سازمانی و سیستم نرم افزاری را به درستی اجرایی نمود.

آفریده با بیان اینکه بدیهیات ذهن خبرگان، عموما بزرگ می شود و در بیشتر موارد یک فرد متخصص نمی داند که متخصص است، عنوان کرد: مشکلاتی که در کار با آن مواجه بوده ایم و سپس برطرف گردیده، کارها و فعالیت هایی که شخصی در آن مهارت داشته و دیگری به خوبی انجام نمی دهد و همچنین  ابداعات و خلاقیت هایی که در کار به وجود آمده، مسایلی است که می توان از آن دانش استخراج کرد.

وی افزود: ساده فکر کردن، پیچیده ننوشتن، داشتن تمرکز، تغییر دادن شیوه نگرش و داشتن دفترچه دانشی از جمله مواردی است که باید در نگارش دانش مورد توجه قرار گیرد.

آفریده در پایان سخنان خود انتخاب عنوان دانش، نوع دانش و ایجاد یک طرح ذهنی را از مراحل دانش نویسی دانست و عنوان کرد: انتخاب نوع دانش شامل تجربه، مهارت کاری و دانش تطبیقی، در روش نگارش آن بسیار تاثیرگذار است.

 


    انسداد 6 حلقه چاه غیرمجاز طی دو روزکاری در اسلامشهر2016-04-13
رئیس اداره منابع آب شهرستان اسلامشهر از پر و مسلوب المنفعه شدن شش حلقه چاه غیرمجاز طی دو روزکاری در حوزه عملکرد این اداره خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "منصور مردانی" امروز (چهارشنبه) با اعلام این خبر اظهار کرد: در ابتدای هفته جاری و با اخذ دستور قضایی، تعداد شش حلقه چاه غیرمجاز طی دو روزکاری در اراضی علی آباد قاجار و ملک آباد پر و مسلوب المنفعه شد.

مردانی اضافه کرد: این تعداد چاه با مجموع عمق 469 متر و آبدهی 17.3 مترمکعب در ثانیه با تلاش ماموران گشت و بازرسی اداره منابع آب اسلامشهر پر و مسلوب المنفعه شده است.  

به گفته وی، با اجرای این تعداد حکم انسداد چاه غیرمجاز، سالانه بیش از 342 هزار و 540 مترمکعب آب در سفره های زیرزمینی اسلامشهر ذخیره خواهد شد.

مردانی در پایان تاکید کرد: اداره منابع آب شهرستان اسلامشهر به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با هرگونه تخلف و سوء استفاده از منابع آب سطحی و زیرزمینی برخورد جدی و قانونی می نماید.

 


    توقیف یک دستگاه حفاری غیرمجاز در اراضی عباس آباد پاکدشت2016-04-13
سرپرست اداره منابع آب شهرستان پاکدشت گفت: با اخذ دستور قضایی یک دستگاه حفاری غیرمجاز ضربه ای، در اراضی عباس آباد توقیف شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "علیرضا نیکنام" امروز (چهارشنبه) با اعلام این خبر اظهار کرد: در هفته جاری با دستور قضایی صادره از مرجع قضایی، ضمن جلوگیری از ادامه حفاری یک حلقه چاه غیرمجاز واقع در عباس آباد متعلق به نیروگاه شهدای پاکدشت (دماوند)، نسبت به توقیف دستگاه حفاری غیرمجاز از نوع ضربه ای نیز اقدام شد.

نیکنام با بیان اینکه دستگاه حفاری غیرمجاز ضربه ای، نصب برروی تراکتور بوده است گفت: این دستگاه که به طرز ماهرانه ای استتار و مخفی شده بود، با تلاش اداره منابع آب پاکدشت و در معیت ماموران کلانتری و با وجود مقاومت های شدید نیروگاه در اجرای حکم، به پارکینگ اداره منابع آب انتقال یافت.

نیکنام در پایان تاکید کرد: اداره منابع آب شهرستان پاکدشت به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با هرگونه تخلف و سوء استفاده از منابع آب سطحی و زیرزمینی برخورد جدی و قانونی می نماید.

 


    ارائه بیش از 1100 پیشنهاد به سامانه نظام پیشنهادات در سال 942016-04-12
معاون برنامه ریزی و بهبود مدیریت شرکت آب منطقه ای تهران اعلام کرد: بیش از یک هزار و 100 ایده و پیشنهاد از سوی همکاران این شرکت به سامانه نظام پیشنهادات در سال 94 ارائه شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "سجاد برشنده" با اشاره به جهش چشمگیر و رشد قابل توجه تعداد پیشنهادات ارسالی به دبیرخانه نظام پذیرش و بررسی پیشنهادهای شرکت آب منطقه ایت تهران اعلام کرد: طبق آمار حاصل از سامانه نظام پیشنهادات، خوشبختانه تعداد پیشنهادات ارسالی به دبیرخانه این سامانه از 110 پیشنهاد در سال 92 و 260 پیشنهاد در سال 93 به بیش از یک هزار و 100 پیشنهاد در پایان سال 94 رسیده است.

برشنده ضمن قدردانی ویژه از مشارکت فعال همکاران در تعامل و همکاری با نظام پیشنهادات شرکت اظهار کرد: خوشبختانه با ارائه این تعداد پیشنهاد به سامانه نظام پیشنهادات شرکت، "دستیابی به سرانه تعیین شده از سوی شرکت مادرتخصصی برای سال 94" محقق گردید.

وی همچنین تصریح کرد: به زودی و به منظور تسریع در روند بررسی پیشنهادات و تاکید بر صحت و دقت در بررسی پیشنهادات، ضمن صدور ابلاغ جهت ارزیابان معرفی شده از سوی حوزه های تخصصی و به روز رسانی نرم افزار نظام پیشنهادات، ارائه آموزش های لازم به آن ها از سوی شرکت مشاور سامانه مذکور انجام خواهد گرفت.

معاون برنامه ریزی و بهبود مدیریت شرکت آب منطقه ای تهران در پایان، آموزش و فرهنگ سازی از طریق استفاده از ظرفیت های موجود را از جمله ابزارهای موثر در افزایش تعداد پیشنهادات دریافتی بر شمرد و اظهار امیدواری کرد: ضمن مشارکت و همراهی تمامی همکاران شرکت آب منطقه ای تهران در حفظ و ارتقاء سرانه نظام پیشنهادات در سال 95 و با آغاز فعالیت ارزیابان نظام پیشنهادات، در راستای تحقق شعار سال 95 یعنی "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل"،  شاهد نتایج مثبت اجرای پیشنهادات پذیرفته شده در سطح شرکت باشیم.

گفتنی است طبق آمار حاصل از سامانه نظام پیشنهادات، از ابتدای سال 95 تا تاریخ 23 فروردین ماه 95  تعداد 45 پیشنهاد به دبیرخانه نظام پیشنهادات شرکت آب منطقه ای تهران ارسال شده است.

 


    هشدار آب منطقه ای تهران نسبت به احتمال وقوع سیلاب در رودخانه ها و مسیل های استان2016-04-12
دبیر کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران نسبت به بارش شدید باران و سیلابی شدن رودخانه های استان در روزهای پایانی هفته جاری هشدار داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "بهروز صفا" امروز (سه شنبه) با اعلام این مطلب اظهار کرد: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور مبنی بر ورود یک سامانه بارشی از سمت غرب کشور و  گسترش آن به استان های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکز و دامنه های جنوبی البرز تا پایان هفته احتمال بارش شدید باران و وقوع سیلاب در رودخانه ها و مسیل های سطح استان وجود خواهد داشت.

صفا تاکید کرد: با توجه به شرایط بارشی در فصل بهار و وقوع بارش باران طی روهای جاری و تا پایان هفته، لذا امکان سیلاب های مخرب در سطح حوضه های آبریز، رودخانه ها و مسیل های استان تهران وجود دارد.

وی با هشدار به مسافران و گردشگران گفت: گردشگران که در این روزها و به خصوص در پایان هفته قصد تفریح در اطراف رودخانه ها و مسیل های اطراف تهران را دارند باید نسبت به هشدارهایی که از سوی سازمان های مربوطه اعلام می شود توجه جدی داشته باشند.

صفا ادامه داد: عدم توقف و نصب چادرهای گردشگری در اطراف و بستر رودخانه ها حتی رودخانه ها و مسیل های خشک، عدم شنا در کانال ها، رودخانه ها و یا دریاچه سدها، عدم عبور از عرض جریان های سیلابی و توقف در کنار جریان سیلاب جهت مشاهده و یا تصویر برداری و توجه جدی به هشدارهای مسوولان و ماموران در هنگام وقوع سیل باید مورد توجه جدی گردشگران قرار گیرد.

دبیر کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران همچنین خطاب به ادارات منابع آب شهرستان ها و ادارت مرتبط در شهرستان های استان تهران گفت: ادارات مرتبط از جمله ادارات منابع آب باید با همکاری دستگاه های شهرستانی نسبت به برنامه ریزی و کارهای اجرایی لازم در جهت مواجهه و مدیریت سیلاب های احتمالی در حوزه عملکرد خود اقدام نمایند.

 


    مدیریت منابع آب راهبردی ترین سیاست برای تحقق اقتصاد مقاومتی2016-04-11
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران گفت: مدیریت بر منابع آب یکی از راهبردی ترین سیاست ها برای تحقق شعار "اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل" است.

به گزارش روابط عمومی شکرت آب منطقه ای تهران، مهندس "محمدرضا خانیکی" امروز (دوشنبه) در آیین معارفه سرپرست جدید اداره منابع آب فیروزکوه و تکریم مدیر پیشین آن که در محل این اداره برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به شعار امسال از سوی مقام معظم رهبری با نام "اقتصادی مقاومتی؛ اقدام و عمل" و با توجه به اینکه پایه اقتصاد مقاومتی آب است،  بنابراین یکی از راهبردی ترین سیاست ها برای تحقق این شعار، مدیریت بر منابع آبی خواهد بود.

خانیکی تاکید کرد: برای دستیابی به یک اقتصاد پایدار و موضوع اقتصاد مقاومتی که در کنار هم قرار دارند، نیاز است تا مدیریت بر منابع آب تقویت شود و این کار مقدمه اقتصاد پایدار است، در غیراین صورت اقتصاد پایدار و اقتصاد مقاومتی اتفاق نخواهد افتاد.

وی با بیان اینکه حوضه آبریز حبله رود حوضه پرتنشی است و انتظارات محلی فراوانی از آن وجود دارد، گفت: امروز تامین آب و نیاز به آب نسبت به گذشته، پراهمیت تر شده که محدودیت ها و کمبود منابع آبی، همه استان ها را تحت فشار قرار داده است.

خانیکی با اشاره به حساسیت مدیریت آب در شهرستان فیروزکوه با توجه به وجود حبله رود و احداث سد نمرود تاکید کرد: اهمیت مدیریت بر منابع آب در این شهرستان و با وجود این سد، چندین برابر است. به ویژه اینکه از هم اکنون نیاز به حفاظت و نگهداری دارد.

وی اضافه کرد: برای همین امر، باید ضمن برخورد با تخلفات و فعالیت های غیرمجاز در حوضه آبریز با مدیریت صحیح بر منابع آبی موجود، خواسته ها و انتظارات به سمت خواسته های منطقی هدایت شود.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران همچنین گفت: باید به عنوان یک وظیفعه قانونی و  شرعی و با همان دلسوزی و غیرتی که در نیروهای اداره منابع آب فیروزکوه وجود دارد، در این حوزه عمل شود تا شاهد پویایی و حفظ حاکمیت آب در شهرستان فیروزکوه باشیم.

خانیکی با بیان اینکه خوشبختانه نقش و جایگاه اداره منابع آب فیروزکوه در این شهرستان طی یک سال و نیم از زمان تاسیس آن به خوبی مشخص شده است گفت: اکنون همه دستگاه ها می دانند که برای ورود به مساله آب باید ابتدا به اداره آب مراجعه کنند و برای هر فعالیتی که با آب در ارتباط است باید مجوز از این اداره داشته باشند که جا دارد قدردانی فراوانی از مدیریت و پرسنل این مجموعه نمایم.

وی حرکت به سوی ایجاد یک مدیریت کامل و جامع در زمینه مدیریت آب شهرستان فیروزکوه را مهم و ضروری خواند و گفت: باید مدیریت جامعی بر منابع آب حوزه عملکرد وجود داشته باشد و در عمل، منطقه برای متخلفین و سوء استفاده کنندگان از منابع آب ناامن شود که این مساله بسیار مهمی است.

خانیکی ادامه داد: در سال گذشته با اضافه شدن دو اکیپ گشت و بازرسی به اداره منابع آب فیروزکوه تا حدودی این افتاق افتاد و شرایط برای تخلفات آبی نامناسب شد که انتظار شرکت آب منطقه ای تهران در سال 95 این است که جایگاه حاکمیتی آب در عملکرد اداره آب فیروزکوه تثبیت شود و تمام وظایف حاکمیتی و قانونی در این منطقه به طور کامل و دقیق اجرایی گردد.

وی با معرفی "مصطفی عباسی" به عنوان سرپرست جدید اداره منابع آب شهرستان فیروزکوه و قدردانی از خدمات شایسته و فعالیت های خوب مهندس "حسین یوزباشی" در جایگاه مدیر پیشین این اداره گفت: مهندس عباسی تخصص حقوقی دارند و در کنار فعالیت های حقوقی مجموعه شرکت، مسوولیت های مدیریتی نیز در ادارات و شهرستان های مختلف داشته اند و با توجه به اهمیت مسائل آبی و آشنایی خوبی که ایشان با حوزه عملکرد فیروزکوه دارند، امیدواریم که با شتاب بیشتری وظایف حاکمیتی انجام شده و روند روبه رشد و پویایی که در مجموعه اداره آب وجود دارد نیز ارتقا یابد.

خانیکی در بخش دیگری از سخنان خود، تقویت جایگاه اداره آب فیروزکوه و تکریم ارباب رجوع را از جمله اهداف مهم تاسیس این اداره عنوان کرد و افزود: همین که مردم به عنوان ارباب رجوع نیاز نیست تا مسافت زیادی برای انجام امور خود تا امور آب دماوند طی کنند و پروسه طولانی را نیز در رسیدگی به پرونده و انجام کارهای حاکمیتی پشت سر گذارند بسیار مهم است. اکنون زمان رسیدگی به یک پرونده که پیش از این افزون بر یک سال زمان می برد به سه تا چهار ماه کاهش یافته که همین زمان نیز باید کمتر شود.

خانیکی تصریح کرد: شهرستان فیروزکوه در حوزه عملکرد شرکت آب منطقه ای تهران دورترین شهرستان نسبت به پایتخت است و همین امر سبب شده تا در بحث تامین نیروی انسانی و رسیدگی مناسب به امور این اداره دچار چالش باشیم. همه تلاش ما از سال گذشته و در سال جدید بهبود شرایط امورها و ادارات منابع آب شهرستان به ویژه فیروزکوه است.

خانیکی همچنین یادآور شد: تاکید ما همواره بر این بوده تا نیروی انسانی در سطح شهرستان هاو ادارات تابعه حتی الامکان بومی منطقه باشند تا در شرایط اضطرار کار و خدمات رسانی تعطیل نشود. بنابراین، با توجه به سیاست های انقباضی دولت در جذب و تامین نیروی انسانی جدید و نظر ما در تامین منابع انسانی بومی، اولویت شرکت آب منطقه ای تهران در تقویت نیروی انسانی، حوزه صف و شهرستان ها است.

مهندس "حسین یوزباشی" مدیر پیشین اداره منابع آب فیروزکوه در این نشست با اشاره به اینکه دستور تشکیل اداره منابع آب فیروزکوه در فروردین ماه 93 توسط مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران صادر شد، گفت: این اداره در آبان ماه سال 93 رسما آغاز به کار کرد و اکنون در سالگرد صدور حکم تاسیس آن قرار داریم.

وی با قدردانی از تلاش ها، همدلی، فعالیت های ارزشمند و تعصب سازمانی مثال زدنی همکاران اداره آب فیروزکوه اظهار کرد: در یک سال و نیم گذشته، این اداره عملکرد مثبتی داشته است و با توجه به محدودیت های فضا و نیروی انسانی توانسته تا بیش از 1269 پرونده آب سطحی و 812  پرونده آب زیرزمینی را بررسی نماید که این پرونده ها موضوعات مختلف و متعددی داشته است. همچنین زمان رسیدگی و پاسخگویی به پرونده ها بین یک سوم تا یک پنجم کاهش یافته است.

یوزباشی یادآور شد: خوشبختانه اکنون هیچ حکم اجرا نشده ای وجود ندارد و همین امر سبب شده است تا در سال گذشته عملکرد این اداره مورد تقدیر مراجع قضایی شهرستان قرار گیرد.

وی در پایان سخنان خود، بهبود شرایط نیروی انسانی اداره منابع آب فیروزکوه، احداث ساختمان اختصاصی این اداره با توجه به تامین زمین اداری مورد نیاز آن و تامین نیروی انسانی مورد نیاز به ویژه در بخش آب های سطحی را از جمله انتظارات این اداره ذکر کرد.

 


    سرپوشیده شدن 620 متر از کانال انتقال آب تهران به ورامین2016-04-10
مجری طرح های استانی شرکت آب منطقه ای تهران از سرپوشیده شدن 620 متر از کانال انتقال آب تهران به ورامین که در مناطق مسکونی قرار داشته است، خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "خلیل اردشیر تنها" روز شنبه 21 فرودین ماه 95 با اعلام این خبر اظهار کرد: این طرح با عنوان مرمت و بهسازی کانال انتقال آب ورامین اجرا شده است. پیش از این، کانال انتقال آب ورامین در طول مسیر خود از مناطق مسکونی واقع در منطقه قیامدشت عبور می کرد که با اجرای این طرح، باکس بتنی مسلح جایگزین بخشی از کانال قبلی شده است.

اردشیرتنها با اشاره به مشکلات و مسایل مرتبط با کانال انتقال آب تهران به ورامین تصریح کرد: از جمله مشکلات این کانال در منطقه، عبور و مرور اهالی، خطرات ناشی از غرق شدن کودکان و خردسالان و مشکلات ناشی از شکستگی کانال بعلت فرسودگی و احتمال خسارات جانی و مالی بوده است که با اجرای طرح سرپوشیده نمودن کانال، عملا این مشکلات مرتفع شده است.

وی در ادامه جزئیات و مشخصات این طرح تشریح کرد و گفت: این طرح شامل اجرای باکس بتنی مسلح به ابعاد سه در سه متر، ظرفیت انتقال آب هفت مترمکعب در ثانیه و به طول620 متر است که کانال انتقال آب ورامین را به طورکامل در منطقه مورد نظر به زیر زمین منتقل کرده است.

وی همچنین اضافه کرد: سرپوشیده شدن این کانال باحذف سازه خروجی سیفون قیامدشت، احداث سازه های تخلیه اضطراری آب کانال قبل و بعد از منطقه قیامدشت بوده که شامل عملیات خاکبرداری به میزان 35 هزار مترمکعب، خاکریزی به میزان 15 هزار مترمکعب، بتن ریزی به میزان دو هزار و 800 مترمکعب و آرماتوربندی به میزان 350 تن می باشد.

به گفته وی، اجرای این طرح در تیرماه سال 93 آغاز شده بود که با توجه به کمبود اعتبارات مالی، تا دی ماه سال 94 تنها 400 متر از باکس بتونی اجرایی شده بود.

اردشیرتنها در خصوص اهمیت کار و لزوم تسریع در بهره برداری از این طرح عنوان کرد: با پیگیری های به عمل آمده و تامین بخشی از اعتبارات مورد نیاز و با تلاش شبانه روزی و مضاعف نمایندگان شرکت آب منطقه ای تهران به عنوان کارفرما و همچنین با همکاری مشاور و پیمانکار طرح، بخش باقیمانده پروژه در مدت زمان 2 ماه تکمیل و در نهایت طرح در اواخر اسفند ماه 94 به بهره برداری کامل رسید.

مجری طرح های استانی شرکت آب منطقه ای تهران در پایان خاطر نشان کرد: کل اعتبارات پیش بینی شده جهت اجرای طرح از ابتدا تاکنون و سرپوشیده شدن بخشی از کانال انتقال آب تهران به ورامین  بالغ بر 32 میلیارد و500 میلیون ریال می باشد.

 


1 2 Page: