Wednesday, 12 Azar 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
ملاقات مردمی
ملاقات مردمی
کرونا
شعار سال
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

    سرپرست جدید سد طالقان معرفی شد2015-09-30
آیین معارفه سرپرست جدید امور نظارت بر بهره برداری و نگهداری سد و نیروگاه طالقان با معرفی مهندس "سید محمدعلی معلم" برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران در آیین معارفه سرپرست جدید امور نظارت بر بهره برداری و نگهداری سد طالقان که روز سه شنبه 7 مهرماه 94 در محل سالن اجتماعات این سد برگزار شد، گفت: سد طالقان یکی از سدهای جوان تامین کننده آب شرب تهران است که از نیروهای جوان و کارآمدی نیز برخوردار می باشد که مجموع این شرایط با مدیریت خوب مهندس ارسطوئی موجب بدست آمدن نتایج خوبی در سال های اخیر شده است.

مهندس "محمدرضا خانیکی" در ادامه اظهار کرد: در طول مدیریت مهندس ارسطوئی با توجه به تخصص و خصوصیات اخلاقی و مدیریتی ایشان تعامل و ارتباط خوبی با استان های البرز و قزوین ایجاد شد که جای قدردانی دارد.

خانیکی سپس اظهار کرد: مهندس معلم از نیروهای متخصص، متعهد و مجرب حوزه بهره برداری هستند و برای ایشان آرزوی توفیق می نمایم. 

وی در پایان با اشاره به نقش مهم امورهای آب و سدهای زیرپوشش در روند فعالیت های شرکت آب منطقه ای تهران، تاکید کرد: حوزه ستادی شرکت آب منطقه ای تهران به ویژه مدیرعامل و مدیران حفاظت و بهره برداری توجه و نگاه ویژه ای به مجموعه صف شامل سدها و امورهای منابع آب دارند که امیدواریم این توجه به پویایی و کارآمدی مجموعه صف شرکت آب منطقه ای تهران کمک نماید.

مهندس "علیرضا ارسطوئی" مدیر پیشین سد طالقان نیز در این نشست، با اشاره به ظرفیت جوان و کارآمد مجموعه سد طالقان گفت: سد طالقان از سال 85 مورد بهره برداری قرار گرفت که تاکنون وظیفه تامین و انتقال 150میلیون متر مکعب آب شرب مورد نیاز کلانشهرهای  تهران وکرج و بخشی از آب مورد نیاز دشت قزوین را بر عهده داشته است و هم  اکنون فعالیت بخش های تعمیرات نیروگاه، تاسیسات، بهره برداری خط انتفال آب شرب طالقان – کرج و تهران  و انتظامات امور توسط  بخش خصوصی انجام می گردد.

ارسطوئی در ادامه اظهار کرد: از سال 91 تلاش شده است تا به منظور تداوم مطمئن و پایدار آب شرب تهران و کرج  تمرکز امور نظارت بر بهره برداری و نگهداری سد و نیروگاه طالقان بر روی اجرای موافقت نامه های تعمیرات و نگهداری باشد، چراکه باور داریم پویایی و عملکرد مناسب در سدها و نیروگاه ها ارتباط تنگا تنگی با این موضوع دارد.

وی افزود: در این راستا  تاکنون بیش از یک میلیارد تومان در دو بخش جاری و طرح مرمت و بازسازی هزینه شده است. همچنین در این مدت تلاش شده تا کار مشارکتی و گروهی در مجموعه سد طالقان مورد توجه قرار گیرد و برهمین اساس ساختار تک محوری تبدیل به ایجاد کارگروه متشکل از کارشناسان نیروگاه طالقان، دفتر مرکزی و خط انتقال آب شرب طالقان به کرج گردید تا حل مشکلات و مسائل مجموعه سد طالقان بهتر صورت گیرد.

به گفته وی تعمیرات اساسی نیروگاه در سال 92 توسط متخصصین نیروگاه و برای نخستین بار اجرایی شد که کار قابل تقدیر و مهمی در مجموعه سد طالقان بوده است.

مدیر پیشین سد طالقان در ادامه با اشاره به موفقیت ها و دستاوردهای دیگر این مجموعه، تصریح کرد: کسب رتبه دوم در بین نیروگاه های برقابی کشور در بخش بازار جانبی  از یک سو و اختصاص کمترین جریمه در زمینه بازار برق  دو دستاورد مهم حوزه بازار برق می باشد. راه اندازی یک دستگاه موتور پمپ، انجام دو پروژه بزرگ هیدروگرافی و میکرو ژئودزی ، خریداری تجهیزات مورد نیاز در قالب طرح مرمت و بازسازی و همچنین مطالعات خط انتقال طالقان با هدف اجرای حفاظت کاتودیک، خرید و نصب شیر سوزنی، شیر هاول بانکر و یک دستگاه شیر هالوجت در خط انتقال آب شرب طالقان، تامین آب از طریق  انشعاب جدید برای شهر کرج در سال 93، خرید یک دستگاه دیزل ژنراتور، ترمیم و بازسازی جاده دسترسی خط انتقال آب، تست تجهیزات نیروگاه و پست 63 کیلو ولت، اصلاح سیستم حفاظت نیروگاه و خرید خارهای برشی و سنسور های مربوطه از جمله فعالیت های مهم این مجموعه بوده است.

آیین معارفه سرپرست جدید سد طالقان و تکریم مدیر پیشین این سد با حضور معاون حفاظت و بهره برداری، مدیر دفتر حراست و امور محرمانه و تعدادی از مدیران شرکت آب منطقه ای تهران، مسوولان و کارکنان سد و نیروگاه طالقان روز سه شنبه 7مهر 94 در محل سالن اجتماعات سد طالقان برگزار گردید. 

 


    آیین معارفه سرپرست جدید سد طالقان برگزار شد2015-09-30
آیین معارفه سرپرست جدید سد و نیروگاه طالقان و تکریم از مدیر پیشین این سد روز سه شنبه 7 مهرماه 94 با حضور معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران برگزار شد.

در این نشست که در محل سالن اجتماعات سد طالقان برگزار گردید، مهندس "محمدعلی معلم" به عنوان سرپرست جدید سد طالقان معرفی و از خدمات و تلاش های مهندس "علیرضا ارسطوئی" قدردانی شد. گفتنی است در این آیین، مهندس "محمدرضا خانیکی" معاون حفاظت و بهره برداری، مهندس "علیرضا ارسطوئی" مدیر پیشین سد طالقان، "موسی ملکی" رئیس دفتر حراست و امور محرمانه و جمعی از مسوولان و کارکنان سد طالقان حضور داشتند.

 


    حضور مدیران شرکت آب منطقه ای تهران در نمایشگاه بین المللی آب2015-09-29
مدیرعامل، معاونین، تعدادی از مدیران و مجریان طرح های شرکت آب منطقه ای تهران از یازدهمین نمایشگاه صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب دیدن کردند.

یازدهمین نمایشگاه صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب ایران از روز شنبه 4 مهرماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران آغاز و تا روز سه شنبه 7 مهرماه ادامه خواهد داشت. در جریان برگزاری این نمایشگاه مهندس "خسرو ارتقایی" مدیرعامل به همراه معاونین و جمعی از مدیران و مجریان طرح های شرکت آب منطقه ای تهران ضمن حضور، با جدیدترین دستاوردهای صنعت آب ایران و جهان آشنا شدند. همچنین روز دوشنبه 6 مهرماه نشست خبری مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با حضور اصحاب رسانه در محل نمایشگاه آب برگزار شد.

همچنین با هماهنگی دفتر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران بیش از 60 نفر از دانش آموزان دبیرستان البرز ضمن بازدید از نمایشگاه بین المللی آب، با طرح دانش آموزی نجات آب (داناب) نیز آشنا شدند. در این برنامه دانش آموزان با مهندس "حمید چیت چیان" وزیر نیرو و همچنین مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران دیدار و درباره لزوم مدیریت آب گفتگو کردند.

 


    حدود 650 میلیون مترمکعب کسری انباشته سفره های آب زیرزمینی تهران2015-09-29
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: حدود 650 میلیون مترمکعب کسری انباشته در سفره های آب زیرزمینی استان تهران وجود دارد.

به‌گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "خسرو ارتقایی" امروز (دوشنبه) در حاشیه برگزاری نمایشگاه صنعت آب در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: اگر طرح احیا و تعادل‌بخشی اجرا شود با توجه به اینکه در حدود 650 میلیون مترمکعب کسری انباشته داریم، قادر خواهیم بود 110 میلیون مترمکعب از آن را جبران کنیم.

ارتقایی با اشاره به اینکه تعداد چاه‌های غیرمجاز استان تهران بالغ بر 35 هزار حلقه است که چاه‌های خانگی و خدماتی را در بر می‌گیرد، گفت: با اجرایی شدن طرح احیا و تعادل‌بخشی در استان تهران یک هزار و 500 چاه غیرمجاز در این استان مسدود می‌شود.

وی ادامه داد: از چاه‌های غیرمجاز کمتر از 200 میلیون مترمکعب آب برداشت می‌شود که این مقدار در مورد هفت هزار حلقه چاه کشاورزی بالغ بر 131 میلیون مترمکعب خواهد بود.

ارتقایی با اشاره به اینکه میزان برداشت چاه‌های شرب خانگی بالغ بر 11 میلیون مترمکعب است، تصریح کرد: ما پروانه‌های بهره‌بردای را در طرح احیا و تعادل‌بخشی بهینه خواهیم کرد.

ارتقایی با اشاره به این نکته که سالانه بیش از 150 میلیون مترمکعب از سفره‌های آب زیرزمینی برداشت می‌شود که این میزان دو برابر حجم سد لتیان در حالت پر بودن است، تصریح کرد: اگر طرح احیا و تعادل‌بخشی اجرا شود با توجه به اینکه در حدود 650 میلیون مترمکعب کسری انباشته داریم، قادر خواهیم بود 110 میلیون مترمکعب از آن را جبران کنیم.

وی افزود: با بستن چاه‌های غیرمجاز اجازه نخواهیم داد بیش از 70 میلیون مترمکعب آب برداشت شود.

ارتقایی تعداد کنتورهای هوشمندی را که بر روی چاه‌های کشاورزی نصب خواهد شد، یک هزار دستگاه عنوان کرد و گفت: 100 تا 120 مترمکعب از این کسری آب در سفره‌های زیرزمینی با اجرای طرح نصب کنتورهای هوشمند جبران خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در باره پروژه سد ماملو گفت: از مهر 93 با بهره برداری از این سد توانستیم بخشی از آب کشاورزی دشت‌های پاکدشت و ورامین را تامین کنیم و با وارد مدار شدن تصفیه‌خانه هفتم نیز هم اکنون دو هزار و 500 لیتر بر ثانیه آب به تهران منتقل می‌شود.

ارتقایی داشتن نواقصی در این پروژه را غیر قابل انکار دانست و گفت: با آمدن سد ماملو بالغ بر 70 میلیون مترمکعب آب به جنوب تهران و 30 میلیون مترمکعب هم به شهرهای جنوبی و شرقی استان تهران اختصاص داده شده است.

وی درباره سوالی مبنی بر مقدار پساب تحویل گرفته شده از تصفیه‌خانه جنوب تهران نیز گفت: آن مقدار پساب که در شهر تهران تحویل گرفته‌ایم به دشت‌های ورامین و پاکدشت انتقال داده‌ایم که بالغ بر 199 میلیون مترمکعب بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران سپس ادامه داد: البته ظرفیت تصفیه خانه جنوب تهران بالغ بر 7.5 مترمکعب بر ثانیه و مقداری معادل 200 میلیون مترمکعب در سال، پساب تولید می کند.

ارتقایی همچنین تصریح کرد: میزان پساب‌ها بستگی به مصرف آب در شهر دارد و خطوط جمع آوری فاضلاب که در شهر تهران اجرا شده است دارد که هنوز این انشعاب‌ها به شبکه متصل نشده و بنابراین مقدار پساب تولید شده بالغ بر 100 میلیون مترمکعب است.

وی میزان بارندگی در استان تهران را با توجه به پایان گرفتن سال آبی و آغاز سال آبی جدید، از ابتدای مهرماه 93 تا 31 شهریور ماه سال جاری را 305 میلیمتر اعلام کرد و گفت: این میزان بارندگی 12 درصد نسبت به سال گذشته کاهش نشان می‌دهد.

ارتقایی میزان ذخیره آب سدهای استان تهران را به ترتیب در سدهای امیرکبیر، لتیان، لار، طالقان و ماملو به ترتیب 148، 63، 63، 194، 141 میلیون متر مکعب اظهار و بیان کرد: مجموع آب ذخیره شده در سدهای پنجگانه تهران حدود 610 میلیون مترمکعب است که این میزان آب در مقایسه با شرایط نرمال حدود 170 میلیون مترمکعب کاهش را نشان می‌دهد.

وی درباره آخرین وضعیت سد نمرود نیز گفت: این سد توسط شرکت اّب منطقه ای تهران در حال ساخت است که حدود 75 درصد پیشرفت داشته و به دلیل بودجه اندک، پیشرفت فیزیکی بالایی نداشته است؛ زیرا ما برای تکمیل پروژه نیاز به 160 میلیارد تومان اعتبار داریم که اعتبار ما در بودجه 14 میلیارد تومان بیشتر نیست، اما از نظر اجرایی مشکل خاصی وجود ندارد.

وی افزود: برای احداث این سد اختلافی با استان سمنان وجود ندارد، چراکه 10 میلیون مترمکعب از آب سد نمرود اختصاص به تهران دارد.

ارتقایی در ادامه، پروژه باروری ابرها را یک فعالیت مستمر در وزارت نیرو و شرکت آب منطقه ای تهران دانست و افزود: در صورتی که منابع مالی این طرح مشخص شود با همکاری موسسه تحقیقات آب این طرح اجرایی می‌شود.

ارتقایی بیان کرد: باروری ابرها در شرایط بسیار ایده آل 10 تا 15 درصد بارندگی را افزایش می‌دهد بنابراین انتظار معجزه از آن نمی‌توان داشت.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران آخرین روش های باروری ابرها در تهران را روش‌های تلفیقی توسط ژنراتورهای زمینی همراه با باروری از طریق هلیکوپتر دانست و خاطر نشان کرد: باروری در چهار مرحله در مناطق غرب، ارتفاعات جنوب و جنوب شرق تهران به مدت سه بار با همکاری موسسه تحقیقات آب انجام شده که ارزیایی نتایج آن هنوز مشخص نشده است.

 

 


    آیین گرامی داشت هفته دفاع مقدس برگزار شد2015-09-27
آیین گرامی داشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره رشادت های و ایثارگری های ملت ایران در هشت سال دفاع از مرز و بوم ایران اسلامی امروز (یکشنبه) در محل شرکت آب منطقه ای تهران برگزار شد.

در گرامی داشت هفته دفاع مقدس که به همت حوزه مقاومت بسیج و همچنین دفتر امور ایثارگران امروز (یکشنبه) در محوطه شرکت آب منطقه ای تهران برگزار شد، مسوول بسیج ادارات و وزارتخانه ها، معاونین، مشاوران مدیرعامل، مدیران و تعداد زیادی از همکاران حضور داشتند.

 


    آغاز به کار یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب2015-09-26
یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی آب و تاسیسات آب و فاضلاب از صبح روز شنبه 4 مهرماه با حضور مهندس "حمید چیت‌چیان" وزیر نیرو در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به‌کار کرد.

یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی آب و تاسیسات آب و فاضلاب از تاریخ شنبه 4 لغایت سه‌شنبه 7 مهرماه به مدت چهار روز، از ساعت 9 صبح لغایت 5 عصر پذیرای عموم مردم و بازدیدکنندگان شرکت‌های صنعتی و خدماتی خواهد بود تا با آخرین دستاوردهای علمی، فنی و تخصصی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب ایران و جهان آشنا شوند.

 


    فعالیت 418 بسیجی در شرکت آب منطقه ای تهران2015-09-27
فرمانده حوزه مقاومت بسیج شرکت آب منطقه ای تهران از فعالیت و عضویت 418 نفر از پرسنل این شرکت در بسیج خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا عنقایی" امروز (یکشنبه) در جریان برگزاری آیین بزرگداشت هشت سال حماسه دفاع مقدس که در شرکت آب منطقه ای تهران و با حضور مسوول بسیج ادارات و وزارتخانه ها، معاونین، مدیران و همکاران شرکت آب منطقه ای تهران برگزار شد، گفت: هم اکنون در مجموعه شرکت آب منطقه ای تهران شامل ستاد، سدها و ادارات زیرپوشش 418 نفر بسیجی عضویت دارند و مشغول فعالیت هستند که از این تعداد 330 نفر فعال و 88 نفر نیز عضو جدید بسیج هستند که در شش ماه نخست سال 94 به این حوزه پیوستند.

عنقایی با بیان اینکه عملکرد این حوزه در شش ماه نخست سال به گونه ای بوده که موجب رضایت مدیران و همکاران شرکت آب منطقه ای تهران شده است، افزود: تلاش در جهت سلامت و رفاه همکاران با توزیع کالاهای مصرفی با نازل ترین قیمت و تخفیف 10 درصدی، اجرای طرح سنجش فشارخون به صورت دفتر به دفتر، انجام تست قند خون در هفته دفاع مقدس و سایر فعالیت هایی که انجام شده، در مجموع سبب رضایت مندی همکاران شده است.

وی سپس تاکید کرد: هر میزان همکاران به فعالیت و همکاری با بسیج علاقه مند باشند، مسوولیت بیشتری را نیز بر عهده بسیج گذاشته خواهد شد و حوزه مقاومت بسیج نیز علاقه بیشتری به خدمت رسانی خواهد داشت.

عنقایی با بیان اینکه شرکت آب منطقه ای تهران جایگاه انسان هایی متخصص، متعهد و ولایت مدار است، تصریح کرد: خوشحالیم که در سال 94 و برای نخستین بار ضمن معرفی اعضای شورای حوزه مقاومت بسیج شرکت آب منطقه ای تهران به وزارت نیرو، احکام صادر شده را به موقع دریافت نماییم.

 وی در پایان از همکاری ها و تلاش های دفتر امور ایثارگران شرکت آب منطقه ای تهران در اجرای برنامه های هفته دفاع مقدس قدردانی کرد و افزود: همچنین از مساعدت های بی دریغ مدیرعامل، معاونین، مدیران و همه عزیزانی که در برگزاری برنامه ها و انجام خدمات مختلف حوزه مقاومت بسیج به نوعی همکاری نموده و یا سبب دلگرمی بوده اند، قدردانی و تشکر می نمایم. 

 


    دشمنان از ایستادگی و مقاومت ملت ایران و منطقه می ترسند2015-09-27
مسئول سازمان بسیج ادارات و وزارتخانه ها گفت: دشمنان اسلام و ایران، به ویژه اسرائیل از مقاومت و پایداری ملت ایران و حرکت های مردمی منطقه می ترسند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، سرهنگ "علیرضا عاشوری" امروز (یکشنبه) در جریان مراسم بزرگداشت حماسه هشت سال دفاع مقدس و شکستن حصر آبادان که در محل شرکت آب منطقه ای تهران برگزار شد، اظهار کرد: امروز دشمنان اسلام و ایران به ویژه اسرائیل از مقاومت و پایداری ملت ایران و حرکت های مردمی در منطقه که با نام بیداری اسلامی اتفاق افتاده است می ترسند و هیمنه قدرت خود را در حال فروپاشی می بینند.

عاشوری اضافه کرد: ایران هراسی، شیعه هراسی و اسلام هراسی که اکنون در دنیا به راه افتاده است نیز به دلیل همین مقاومت و پایداری مردم منطقه است که وام دار مقاومت مردم ایران در هشت سال دفاع مقدس است.

وی تصریح کرد: جنگ زمانی اتفاق افتاد که ایران تازه انقلاب خود را جشن گرفته بود و ارتش انسجام مناسبی نداشت. از سوی دیگر ایران از وضعیت نظامی، اقتصادی و سیاسی پایدار و خوبی برخوردار نبود. بنابراین صدام با دانستن شرایط ایران و با کمک مستقیم 44 کشور دنیا از بلوک غرب و شرق و کشورهای منطقه وارد جنگ با ایران شد و جنگ را به ما تحمیل کرد.

عاشوری با بیان اینکه تمام تلاش های بیگانگان و دشمنان نتوانست مانع از پیروزی ایران در هشت سال دفاع مقدس و جنگ نابرابر با عراق و هم پیمانان آن شود، گفت: بنابراین باید دید صدام با وجود اینکه تمام شرایط ایران را می دانست و بررسی کرده بود، اما چه چیزی را ندیده بود و به چه مسائلی توجه نکرده بود که نتوانست در جنگی که به راه انداخته پیروز شود.

مسوول سازمان بسیج ادارات و وزارتخانه ها با بیان چهار نکته از دلایل پیروزی ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: اولین نکته وجود پربرکت و بی همتای حضرت امام خمینی (ره) و رهبری ایشان بود. بزرگترین هنر امام (ره) مردمی کردن جنگ بود. ارتباطی که رزمندگان با امام (ره) داشتند بسیار در روند جنگ اثرگذار بود به نحوی که در شکست حصر آبادان و نگهداری و حفظ جزایر مجنون امر امام به سرعت از سوی رزمندگان اجرایی شد. بنابراین صحبت از نقش و اثرگذاری امام (ره) در جنگ بسیار زیاد است.

عاشوری تصریح کرد: دومین نکته پشتیبانی مردم از رزمندگان اسلام و جنگ بود که تا پایان جنگ ادامه یافت . از سوی دیگر نقش بی بدیل خواهران و بانوان در جنگ و جسارت و شهامت ایشان سبب دلگرمی و قوت در میان رزمندگان شد و اگر این ایثار و فداکاری ها نبود، جنگ به گونه ای دیگر رقم می خورد.

وی در ادامه وحدت در کشور و عنصر معنویت را از دلایل دیگر موفقیت ایران در جنگ با عراق دانست و افزود: در زمان دفاع مقدس وحدت بسیار محکمی در کشور ایجاد شد و از هر قومیت و دین و مذهبی به دفاع از کشور پرداختند و همه در مقابل دشمن ایستادگی کردند. از سوی دیگر معنویت خاص و حال و هوایی که بچه های جنگ داشتند که با توسل و توکل به خداوند متعال و ائمه معصومین (ع) حرکت می کردند.

وی در پایان تاکید کرد: این مقاومت و پایداری مردم ایران در هشت سال دفاع مقدس از مرزهای کشور عبور کرد و در بیداری اسلامی در منطقه نقش اساسی ایفا کرد تا جایی که همه تلاش دشمنان به خصوص اسرائیل در از بین بردن این جریان و تضعیف پایداری ها و ایستادگی مردم و ملت های منطقه است. بنابراین امروز که دشمن به دنبال نفوذ از هر راه و روشی است باید آگاه باشیم و روحیه جهادی خود را که از گذشته داشته ایم حفظ نماییم، چراکه اگر روحیه جهادی در ادارات ما از بین برود بسیاری از کارها انجام نخواهد شد و به نتیجه ای نخواهد رسید. 

 


    برگزاری 15 اردوی معنوی، تربیتی و سیاحتی برای فرزندان همکار2015-09-20
دفتر امور دینی و فرهنگی شرکت آب منطقه ای تهران در گزارشی از برگزاری 15 اردوی معنوی، تربیتی، علمی و سیاحتی برای فرزندان پسر و دختر همکاران شرکت در طول تابستان امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، دفتر امور دینی و فرهنگی شرکت در این گزارش آورده است: همانند سال ها و دوره های گذشته و به منظور غنی سازی اوقات فراغت فرزندان همکار، در ایام تابستان امسال، برنامه های طرح تابستانی از روز سه شنبه چهارم تیرماه با برگزاری 15 اردوی معنوی، تربیتی، علمی و سیاحتی برای فرزندان پسر و دختر همکاران شرکت برگزار گردید که به طور متوسط در هر اردو 150 نفر از این عزیزان شرکت نمودند.

 گفتنی است که این تعداد شرکت کننده در اردوهای طرح تابستانی، در مقایسه با سال گذشته سه برابر رشد داشته است.

در این گزارش با اشاره به مکان های بازدید شده آمده است: از جمله مکان ها و اردوهای برگزار شده برای فرزندان همکار می توان به اردوی مشهد مقدس، اردوگاه ایثار، دهکده آبی پارس، باغ موزه دفاع مقدس و پارک خزندگان زیما، اردوگاه عصر انقلاب، برج میلاد و پارک ژوراسیک تهران، سرزمین عجایب و امامزاده حمیده خاتون (س) تجریش، اردوگاه رفاه فشم، سد لتیان و نیروگاه کلان و اردوگاه دیباجی دماوند اشاره کرد.

دفتر امور دینی و فرهنگی شرکت آب منطقه ای تهران همچنین در تشریح بخشی از فعالیت های فرهنگی، آموزشی و تفریحی اردوهای برگزار شده اعلام کرده است: حضور مربیان با تجربه آموزش و پرورش به همراه یک روحانی  و ایجاد فضایی صمیمی، برپایی نماز جماعت و برگزاری مسابقه فرهنگی بین دو نماز همراه با اهدا  جوایز، ارائه جداول کار در خانه، فرم های مخصوص خاطره نویسی و اهداء کتابی جذاب و مناسب همراه با سوالات مسابقه کتابخوانی و برگزاری مسابقات حفظ سوره های کوچک قرآن و حفظ احادیث برای هر اردو و اهدای جوایز به نفرات برتر، فعالیت های جمعی و گروهی و ورزشی در ساعات اردو از جمله فعالیت های صورت گرفته در طرح تابستانی بوده است.

برنامه های طرح تابستانی امور دینی و فرهنگی شرکت آب منطقه ای تهران، با برگزاری مراسم اختتامیه و با اجرای برنامه های شاد و متنوع برای دانش آموزان و خانواده ها و همچنین با حضور حجت الاسلام یزدان پرست، مشاور فرهنگی وزیر نیرو، قائم مقام شرکت آب منطقه ای تهران و با اهدای جوایز به دانش آموزان برتر روز سه شنبه 24 شهریورماه به اتمام رسید.

لازم به یادآوری است که در طول تابستان سال جاری، مسابقات نقاشی و خاطره نویسی با موضوع نماز برگزار و ازشرکت کنندگان قدردانی به عمل آمد.

 


    تخریب مستحدثات غیرمجاز در بستر و حریم نهر طغان2015-09-15
با تلاش اداره منابع آب شهرستان پاکدشت بخش دیگری از متصرفات حریم و بستر رودخانه ها آزادسازی شد.

عملیات آزادسازی و قلع و قمع اعیانی، دیوارکشی، جمع آوری ادوات، حصارکشی و سایر دست اندازی های غیرمجاز به اراضی بستر و حریم نهر طبیعی موسوم به طغان در منطقه محمدآباد این شهرستان از صبح امروز با دستور قضایی انجام و با موفقیت به اتمام رسید.

 


    آزادسازی 9 هکتار از بستر نهر طغان در شهرستان پاکدشت2015-09-15
مدیر اداره منابع آب شهرستان پاکدشت از آزادسازی 9 هکتار از اراضی بستر و حریم نهر طبیعی موسوم به طغان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "محسن حامی فرد" امروز (سه شنبه) در جریان عملیات آزادسازی بخش مهمی از نهر طغان در شهرستان پاکدشت با اعلام این خبر، اظهار کرد: عملیات آزادسازی و قلع و قمع اعیانی، دیوارکشی، جمع آوری ادوات، حصارکشی و سایر دست اندازی های غیرمجاز به اراضی بستر و حریم نهر طبیعی موسوم به طغان در منطقه محمدآباد این شهرستان از صبح امروز با دستور قضایی انجام و با موفقیت به اتمام رسید.

حامی فرد با بیان اینکه تخریب مستحدثات غیرمجاز و تصرفات غیرقانونی در 9 هکتار از اراضی بستر و حریم نهر طغان پاکدشت بر اساس مفاد تبصره 4 ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب و در راستای حفاظت از منابع آب های سطحی صورت گرفته است، گفت: این عملیات بزرگ با اخذ دستور قضایی از رئیس حوزه قضایی بخش شریف آباد و با همکاری و پشتیبانی عوامل نیروی انتظامی با موفقیت انجام شد.

وی با اشاره به اهمیت این عملیات تصریح کرد: بستر نهر طغان توسط اشخاص، به صورت غیرقانونی و بدون هیچ مجوز قانونی دیوارکشی، محوطه سازی و نهال کاری شده بود و در بخش هایی از آن زراعت می شد که بنابراین خرید و فروش غیرقانونی و به تبع آن زمین خواری گسترده ای در حال وقوع بود، لذا در راستای مقابله و برخورد قانونی با متخلفین و افراد سودجو که بستر و حریم مجاری آب های سطحی را تصرف کرده بودند، این عملیات انجام گرفت.

حامی فرد ادامه داد: بر همین اساس، افرادی که قصد خرید و فروش و یا نقل و انتقال در مجاور بستر و حریم مجاری آب های سطحی را دارند، پیش از انجام هرکاری بایستی از اداره منابع آب شهرستان استعلام لازم را دریافت نمایند.

وی تاکید کرد: تلاش ما برخورد قاطع و ریشه کن سازی پدیده زمین خواری است و با جدیت به دنبال آن هستیم تا فرصت زمین خواری را از افراد سودجو و متخلف گرفته و با حداکثر توان و ظرفیت این وظیفه را دنبال خواهیم کرد.

مدیر اداره منابع آب شهرستان پاکدشت همچنین گفت: با توجه به سطح و حجم گسترده محدوده عملیاتی در بستر و حریم نهر طغان، نیاز به حضور و همکاری تنگاتنگ عوامل نیروی انتظامی و حوزه قضایی شهرستان وجود داشت که پس از اعلام از سوی اداره منابع آب، این عملیات با هماهنگی های صورت گرفته و به صورت موثر و کامل انجام و قانون اجرا شد که از همه عوامل اجرایی در این عملیات قدردانی می نمایم.

وی در پایان با بیان اینکه اداره منابع آب پاکدشت وظیفه ذاتی حفاظت و حراست از منابع آب های سطحی و زیرزمینی را در محدوده عملکرد خود دارد، تاکید کرد: این اداره به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران در سطح شهرستان پاکدشت و حوزه عملکرد، با هرگونه تخلف و سوء استفاده از منابع آبی برخورد قاطع و قانونی خواهد کرد.

 


    گردهمایی امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد2015-09-09
مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده گفت: امر به معروف و نهی از منکر به شیوه صحیح سبب الفت و ساماندهی قلوب و طینت می شود.

گردهمایی امر به معروف و نهی از منکر مشاوران و کارشناسان امور زنان و خانواده صنعت آب و برق امروز (چهارشنبه) با حضور مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران، مدیر امور دینی و فرهنگی، مشاور امور زنان و خانواده صنعت آب و برق و جمعی از بانوان همکار در شرکت آب منطقه ای تهران به میزبانی امور بانوان و خانواده این شرکت برگزار شد.

 


    الفت و ساماندهی قلوب با اجرای امر به معروف و نهی از منکر2015-09-09
مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده گفت: امر به معروف و نهی از منکر به شیوه صحیح سبب الفت و ساماندهی قلوب و طینت می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "فاطمه قیومی" امروز (چهارشنبه 18 شهریورماه 94) در جریان برگزاری گردهمایی امر به معروف و نهی از منکر مشاوران و کارشناسان امور زنان و خانواده صنعت آب و برق که در سالن کنفرانس شرکت آب منطقه ای تهران و به میزبانی امور بانوان و خانواده شرکت برگزار شد، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر واجب فراموش شده ای است که در جامعه امروزی ما مظلوم واقع شده است، چرا که اجرا کردن این امر منجر به خوب زیستن و سبک زندگی به شیوه قرآنی می شود.

وی ادامه داد: هر فردی در این امر از خود سلب مسوولیت کند وتنها به خواهش های نفسانی خود توجه نماید و به دوستان و خانواده خود نپردازد، مصایبی پیش می آید که گریبان او را خواهد گرفت.

قیومی با اشاره به اینکه موضوع امر به معروف ونهی از منکر از جمله مباحث قرآنی است، اما متاسفانه این موضوع از نگاه اجتماعی حذف شده است، گفت: امر به معروف امکان افت و خیز در جامعه را دارد اما خاموش نشدنی است؛ زیرا  روح خیرخواهی همیشه در جامعه زنده است.

مشاور امور زنان و خانواده وزارت نیرو با بیان اینکه در این مساله هم زنان و هم مردان سهیم هستند و همه افراد باید شیوه های امر به معروف را به خوبی آموزش ببینند، تصریح کرد: این موضوع تنها در مساله حجاب و عفاف خلاصه نمی شود و موضوعاتی چون خروج از بی تفاوتی، مسوولیت پذیری، قدرشناسی، تشکر و سپاس، استفاده درست از زمان، دلسوزی برای منافع ملی و هم زبانی از جمله مصداق هایی است که ما را در محیط کاری یاری می کند.

مهندس "خسرو ارتقایی" مدیرعامل شرکت آب منطقه ای نیز در این گردهمایی با تاکید براینکه در شیوه امر به معروف و نهی از منکر ما در بیشتر مواقع حرف حق می زنیم اما روش های ما ممکن است اثرگذاری لازم را نداشته باشد، بیان کرد: رفتار ما در همه زمینه ها نشان از درون ما دارد و به کاربردن شیوه های نادرست می تواند مسیر خیرخواهی را تغییر دهد، اما امید است که ما از راه عمل، دعوت کننده به خیر باشیم.

حجت الاسلام "محمود رضا مهاجری" مدیر امور فرهنگی شرکت آب منطقه ای تهران نیز در این همایش ضمن قدردانی از تشکیل چنین جلسه هایی، امر به معروف و نهی از منکر را " طرح تربیت " نامید و یادآور شد: علاوه براینکه در این مقوله علم و آموزش لازم است نیاز به تجربه هم دارد. افراد باید این موضوع اخلاقی را از روی مودت و دلسوزی و به انگیزه دوستداری طرف مقابل انجام دهند و آن را تنها در موارد خاص محدود نکنند و تمامی موارد آن را فراگرفته و در زندگی خود و دیگران پیاده کنند.

 

امر به معروف" تشکر" و نهی از منکر "تذکر" است

دکتر "رضا بازرگان" استاد دانشگاه که به عنوان مدرس در این گردهمایی حضور داشت، با ذکر مقدمه ای درباره این مقوله بزرگ دینی، ایمان به غیب، عمل صالح، اهل علم و عمل، توصیه به حق و توصیه زبانی به صبر را از ویژگی های یک مومن واقعی دانست و گفت: نقش زبان در هدایت مومنان بسیار مهم است و بایستی با مخاطب طبق پایگاه اجتماعی او صحبت شود و امروزه بحث های تطبیقی جوابگوست، چراکه مخاطب بیشتر پذیرای آن است.

وی افزود: امر به معروف یک مهارت است که در نگاه دانشمندان غربی به نام " مهارت تفکر انتقادی" شناخته می شود. امر به معروف" تشکر" و نهی از منکر "تذکر" است. تذکر تولید خدمت و تشکر تولید خدمتگزاری می کند و نتیجه انتقاد، ارتباط و نه انتقام است.

بازرگان ادامه داد: امر به معروف یعنی سرنوشت دیگران برای ما مهم است و اگر این تذکر زبانی با درست گویی به جای درشت گویی  همراه باشد به جای برافروخته شدن افراد سبب برانگیختن او می شود.

این مدرس دانشگاه تذکر و تشکر در جامعه را در مقایسه با کشورهای توسعه یافته، اندکی کم رنگ دانست و اظهار کرد: هدف از امر به معروف انعطاف در جامعه و نگاه علمی به آن  است و در آموزه های دینی،  بی تفاوتی معنایی ندارد چرا که بزرگترین تراژدی، بی تفاوتی است. این توصیه اخلاقی مربوط به فضای عمومی است و دام گستری و مچ گیری در آن جایی ندارد بلکه هدف آن دادگستری است.

بازرگان در پایان سخنان خود ضمن برشمردن ویژگی های امر به معروف شامل تشخیص، تفکیک، تکریم، تذکر، تکرار و تاب آوری و تحمل و تشکر، اظهار امیدواری کرد: همگان این مهارت والای انسانی را از طریق آموزش و مطالعه در جهت پیشبرد اهداف والای دین بیاموزند.

 

امر به معروف و نهی از منکر؛ واجب مظلوم و واجب مغفول

حجت الاسلام "مصطفی حیدری" میهمان دیگر گردهمایی امر به معروف و نهی از منکر ویژه مشاوران و کارشناسان امور زنان و خانواده صنعت آب و برق، این مهم را واجب مظلوم و واجب مغفول دانست و تصریح کرد: این واجب باید احیاء شود و به واسطه آن تمامی موضوعات دینی ما نیز زنده می شود. این امر واجب فوری است، واجبی است که قضا ندارد و از نماز و روزه و جهاد هم بالاتر است و جزء فروع دین است و ترکش گناه کبیره محسوب می شود.

وی هدف از آن را انجام تکالیف واجب، اصلاح گناهکار، اصلاح جامعه و اصلاح خویش دانست و تاکید کرد: اگر کسی فعل واجب یا مستحب را ترک کرد باید از طریق اشاره، زبان و زور (زور با اذن حکومت) شخص را به آن عمل  هدایت کنیم.

حیدری با ذکر سخنی از مقام معظم رهبری که مساله امر به معروف و نهی از منکر را مثل نماز یادگرفتنی می دانند و همه باید آن را فرا بگیرند، گفت: دیدن گناه و عدم نهی از آن، عادی شده گناه، رضایت به انجام گناه، ارتکاب گناه، اصرار در انجام گناه و تبلیغ و سرمایه گذاری برای انجام گناه از علت های سقوط جامعه در ورطه ذلت و هلاکت می باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: معروفات در دستگاه های اجرایی بالای حد نصاب و زیر حد نصاب است که تذکر به مسوولان بالای حد نصاب و تذکر به فرد زیر حد نصاب می باشد.

گفتنی است این گردهمایی با حضور تعدادی از مشاوران و کارشناسان امور زنان و خانواده وزارت نیرو و تعدادی از بانوان همکار در شرکت آب منطقه ای تهران و به همت دفتر امور بانوان این شرکت و در محل سالن کنفرانس برگزار گردید.

 


    تخریب مستحدثات غیرمجاز در رودخانه انباج لواسان2015-09-09
یک دهانه پل غیرمجاز به ابعاد 18 متر ارتفاع، 40 متر طول و 12 متر عرض که در حال احداث بر روی رودخانه انباج در منطقه لواسان بود به طور کامل تخریب شد.

با اخذ دستور قضایی و در راستای اجرای قانون توزیع عادلانه آب و حفاظت از منابع آب های سطحی زیرپوشش، روز گذشته (سه شنبه) یک دهانه پل غیرمجاز به ابعاد 18 متر ارتفاع، 40 متر طول و 12 متر عرض که در حال احداث بر روی رودخانه انباج در منطقه لواسان بود به طور کامل تخریب شد.

 


    تخریب یک دهانه پل و یک دیواره غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه انباج لواسان2015-09-09
مدیر اداره منابع آب شمیرانات از تخریب یک دهانه پل غیرمجاز و آزادسازی بخشی از رودخانه انباج از سرچشمه های رودخانه جاجرود خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "جواد غفاری" امروز (چهارشنبه) با اعلام این خبر گفت: با اخذ دستور قضایی و در راستای اجرای قانون توزیع عادلانه آب و حفاظت از منابع آب های سطحی زیرپوشش، روز گذشته (سه شنبه) یک دهانه پل غیرمجاز به ابعاد 18 متر ارتفاع، 40 متر طول و 12 متر عرض که در حال احداث بر روی رودخانه انباج در منطقه لواسان بود به طور کامل تخریب شد.

غفاری با بیان اینکه افراد سودجو با احداث این پل غیرمجاز قصد تصرف 60 هزار متر از رودخانه و زمین های حاشیه رودخانه انباج را داشتند، اظهار کرد: در این عملیات تخریب که با حضور دادستان لواسان، نیروی انتظامی و با هماهنگی فرمانداری انجام شد، بیش از شش هزار و 750 مترمکعب خاکبرداری اجرا و این مقدار خاک و نخاله از حریم و بستر رودخانه جمع آوری و خارج شد.

وی در ادامه تصریح کرد: علاوه بر تخریب یک دهانه پل غیرمجاز، دیواره ای غیرمجاز با مساحت یک هزار و 850 متر در حریم و بستر رودخانه انباج تخریب گردید.

غفاری همچنین از ادامه اجرای دستورات قضایی و تخریب مستحدثات غیرمجاز در منطقه لواسان و طی هفته جاری خبر داد و گفت: امروز (چهارشنبه) نیز یک باب رستوران غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه رودک از سرشاخه های جاجرود به مساحت تقریبی 40 مترمربع، شامل شش عدد آلاچیق و 40 متر دیواره با دستور قضایی تخریب و در نتیجه بخش دیگری از رودخانه آزادسازی شد.

مهندس "محمدرضا خانیکی" معاون حفاظت وبهره بردای شرکت آب منطقه ای تهران نیز در همین رابطه اظهار کرد: عملیات آزادسازی و رفع تصرف از رودخانه انباج که یکی از سرشاخه های رودخانه جاجرود و حوزه آبریزسد لتیان است و به عنوان تامین کننده آب شرب تهران محسوب می شود بسیار حیاتی و ضروری بود که بر اساس حکم قضایی به اجرا درآمد.

در حاشیه تخریب یک دهانه پل غیرمجاز در منطقه لواسان و بر روی رودخانه انباج، رئیس حوزه قضایی لواسانات نیز گفت: درپی شکواییه شرکت آب منطقه ای تهران و محیط زیست شمیرانات مبنی بر ساخت پل غیرمجاز برروی رودخانه انباج و تصرف رودخانه برای دسترسی راحت زمین خوارن به 60 هکتار از زمین های منابع طبیعی ومحیط زیست منطقه، این پرونده مورد رسیدگی قرارگرفت وحکم آن اجرا شد.

"احمد عزیزی" در پایان با بیان اینکه این پرونده دومتهم داشت، گفت: متهمان این پرونده هرکدام به یک سال حبس تعزیری و رفع تصرف عدوانی و اعاده به وضع سابق محکوم شدند.

 

 


    ضرورت اجرای سیستم مدیریت دانش در سازمان ها2015-09-09
معاون برنامه ریزی و بهبود مدیریت شرکت آب منطقه ای تهران گفت: مدیریت دانش فرآیندی است که باید در هر سازمان متناسب با نیاز و شرایط آن تعریف و پیاده سازی شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "سجاد برشنده" امروز (چهارشنبه 18 شهریورماه 94) اظهار کرد: سازمانی که به خوبی پنج فرایند خلق، کسب، ذخیره سازی، به اشتراک گذاری و استفاده را مدیریت کند، سازمانی دانشی یا دانش محور است.

وی افزود: شناخت این فراسیستم در شرکت آب منطقه ای تهران و درک عمیق آن برای تمامی کارکنان حوزه اجتماعی-فرهنگی خصوصاً مدیران ارشد از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است.

برشنده با اشاره به سیاست های کلی نظام اداری در خصوص مدیریت دانش ابلاغ شده توسط مقام معظم رهبری و نقشه راه اصلاح نظام اداری و سیاست های کلی موجود در زمینه استقرار مدیریت دانش در صنعت آب و برق طی سال 94، تصریح کرد: دفتر بهبود مدیریت و منابع انسانی شرکت آب منطقه ای تهران از ابتدای سال 94 با هدف افزایش اثر بخشی فرد و سازمان ، ارتقای سطح دانش و جمع آوری تجارب پرسنلی اقدامات مختلفی را انجام داده است.

وی ادامه داد: در این زمینه اقداماتی از قبیل "طراحی و ارسال فرم ثبت دانش به کلیه واحدهای سازمانی"، "برگزاری سمینار آموزشی مدیریت دانش" و "ارسال فایل آموزشی مدیریت دانش از طریق سیستم پیام و نامه به به تمامی کارکنان" انجام شده است و بر اساس دستور مدیرعامل شرکت "توزیع مجدد پرسشنامه ارزیابی سطح مدیریت دانش در سازمان " با هدف ارزیابی وضعیت مدیریت دانش به خوبی و با جدیت اجرایی شده است.

برشنده با بیان اینکه از دیدگاه بسیاری از منابع علمی در زمینه مدیریت دانش، بزرگ­ترین چالش موجود ، تغییر فرهنگ دانش قدرت به تسهیم دانش قدرت است، تصریح کرد: از دیگر موانع موجود در این زمینه می توان به فقدان بستر فرهنگی مناسب در سازمان ها،  نبود فرهنگ مشوق توزیع و تسهیم دانش، عدم انگیزه کافی جهت توزیع و تسهیم دانش و عدم توانایی ثبت دانش اشاره کرد.

وی با بیان اینکه بایستی اعتماد طرفین بین سازمان و افراد ایجاد شود، افزود: در حوزه مدیریت دانش به کلیه کارکنان و مدیرانی که در افزایش سرمایه فکری سازمان سهمی دارند کارمند دانشی اطلاق می شود. درواقع می توان کلیه افرادی که حاصل تجربیات خود را در سازمان به کار می گیرند، کارکنان دانشی نامید.

وی گفت: اگر افراد ببینند که با تسهیم دانش کسب اعتبار می کنند، از آن استقبال خواهند نمود. دانش برای دارنده آن قدرت است و تسهیم آن بایستی موجب افزایش اعتبار افراد و قدرت مضاعف سازمان گردد.

معاون برنامه ریزی و بهبود مدیریت شرکت آب منطقه ای تهران در خصوص  جمع بندی نهایی نتایج 50 مورد پرسشنامه جمع آوری شده از کارکنانی که در دوره های آموزشی مختلف شرکت کرده اند، خاطر نشان کرد: نتیجه بررسی این پرسشنامه ها  "شروع به درک ضرورت  مدیریت دانش" را در سطح گسترده و قابل توجهی در میان تمامی کارکنان به خوبی نشان می دهد.

برشنده در پایان اظهار امیدواری کرد: اقدامات انجام شده تاکنون گامی موثر در زمینه فرهنگ سازی استقرار مدیریت دانش بوده و امید است که با همکاری حوزه های تخصصی شاهد تثبیت " درک ضرورت مدیریت دانش" و حرکت به سمت سطح بعدی یعنی "اجرای فراگیر مدیریت دانش در سازمان" باشیم.

 


    تخریب رستوران ها و مستحدثات غیرمجاز کن از گذشته تا کنون با جدیت ادامه دارد2015-09-08
شرکت آب منطقه ای تهران در گزارشی اعلام کرد: تخریب رستوران ها و مستحدثات غیرمجاز بستر و حریم رودخانه کن طی سه روز متوالی و با اخذ دستور قضایی همانند سال های گذشته با موفقیت اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، در پایان عملیات سه روزه تخریب مستحدثات و رستوران های غیرمجاز حاشیه رودخانه کن که از روز شنبه تا دوشنبه هفته جاری انجام گردید، نسبت به تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه رودخانه کن اقدام شد که در این راستا شرکت آب منطقه ای تهران طبق روال سال های گذشته نسبت به تخریب 26 مورد از مستحدثات و رستوران های غیرمجاز با کسب دستور قضایی و با حضور دستگاه های ذیربط در بستر و حریم رودخانه کن و در مسیر جاده امام زاده داوود (ع) اقدام نمود.

بر اساس این گزارش، با توجه به اینکه رودخانه کن یکی از مهم ترین رودخانه های شمال تهران بوده که 70 میلیون مترمکعب آورد سالانه آن می باشد و منبع تغذیه چاه های زیرزمینی شرب در جنوب غرب تهران، یافت آباد، واوان، پرند و اسلامشهر است، بنابراین حفاظت از آن بسیار مهم و حیاتی بوده و به همین دلیل، از گذشته تاکنون تخریب هایی از این دست با جدیت و با اخذ دستور قضایی انجام شده است.

گفتنی است، ازآنجایی که بیشتر رستوران های ساخته شده در محدوه اجرای عملیات تخریب، در حاشیه جاده قرار نداشته و به راحتی در دسترس نسیتند، لذا برای تخریب آن ها باید ارتفاعی را از سطح جاده تا کف رودخانه کن طی نمود و به همین دلیل اجرای عملیات در این مناطق با دشواری هایی همراه است. در این عملیات، از 26 مورد دستور قضایی اخذ شده، 22 مورد رستوران و چهار مورد سایر مستحدثات غیرمجاز تخریب شده است.

در این گزارش ضمن تاکید بر این نکته که پیش از اجرای عملیات تخریب، به تمامی رستوران ها و مستحدثات غیرمجاز در حاشیه رودخانه کن هشدارهای لازم و اخطار قانونی داده شده بود و تعدادی از رستوران ها نیز پیش از این دستور قضایی برای تخریب داشته اند، آمده است: به طور معمول در تخریب های گسترده، همانند تخریب های شنبه تا دوشنبه هفته جاری در رودخانه کن و در جاده امام زاده داوود (ع)، حضور دستگاه های ذیربط همچون نیروی انتظامی، دادستانی، فرمانداری و غیره مورد نیاز است و لذا برای تخریب گسترده این تعداد بنای غیرمجاز نیز نیاز به حضور و همکاری تمامی دستگاه های ذیربط می باشد. از همین رو، این عملیات سه روزه، با هماهنگی فرمانداری و استانداری تهران و با حضور عوامل نیروی انتظامی، بخشداری، دادسرای ناحیه سه تهران که ویژه حفظ بیت المال است و سایر نهادهای مرتبط با موفیقت کامل انجام شد.

لازم به یادآوری است، از آنجایی که مردم و گردشگران برای تفریح و گذران اوقات فراغت خود در حاشیه رودخانه ها از جمله رودخانه کن و یا در رستوران های غیرمجازی که در بستر و حریم رودخانه ساخته شده است، اطراق می‏کنند، و از آنجا که سیلاب خبر نمی کند و بارش در بالادست رودخانه، حتی برای مدت کوتاهی می‏تواند به وقوع سیلاب منجر گردد، لذا مشکلاتی که در سیلاب اخیر نیز شاهد آن بودیم را ایجاد می نماید. البته در سیلاب کن، حوادث اتفاق افتاده و شدت یافتن آن، بیشتر به مسدود شدن پل بالادست رودخانه و سرازیر شدن حجم عظیمی از آب به جاده دسترسی و پایین دست آن مربوط بوده است.

شرکت آب منطقه ای تهران تاکید دارد که این شرکت بر اساس وظیفه ذاتی خود و در راستای اجرای قوانین موجود با هرگونه تخلف در آب های سطحی و زیرزمینی برخورد نموده که این برخورد قانونی، اولین و آخرین بار نخواهد بود و اجرای قانون در رودخانه های کن، جاجرود و سایر رودخانه های زیرپوشش این شرکت با جدیت انجام خواهد شد.

همچنین در زمینه جمع آوری آثار تخریب های رودخانه کن با توجه به اینکه این موضوع پنج برابر عملیات تخریب هزینه دارد، اما با هماهنگی های بعمل آمده و موافقت استانداری تهران، پس از تامین اعتبار لازم، نسبت به جمع آوری نخاله ها و بقایای به جای مانده از تخریب اقدام خواهد شد.

در پایان، شرکت آب منطقه ای تهران ضمن هشدار به مجاورین و متصرفین بستر و حریم رودخانه ها و مسیل های واقع در استان تهران، تاکید دارد: این افراد هرچه سریعتر نسبت به آزادسازی بستر و حریم رودخانه ها اقدام نمایند، در این غیر این صورت بر اساس تبصره 4 ماده 2  قانون توزیع عادلانه آب نسبت به برخورد قانونی با تخلفات صورت گرفته اقدام خواهد گردید.

 


    26 بنای غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه کن تخریب شد2015-09-08
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: 26 بنای غیرمجاز احداث شده در بستر و حریم رودخانه کن واقع در جاده امامزاده داود براساس حکم قضایی، تخریب شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "وحید مرادی نسب" در پایان عملیات تخریب سه روزه رستوران ها و مستحدثات غیرمجاز واقع در بستر و حریم رودخانه کن با اعلام این خبر اظهار کرد: این تعداد بنای غیرمجاز در مدت سه روز و با اجرای یک عملیات مشترک با هماهنگی دستگاه قضایی تخریب گردید. 
وی همچنین بیان کرد: بعد از انجام مراحل کارشناسی و شناسایی رستوران های غیرمجاز در حریم رودخانه کن در محدوده جاده امامزاده داود حکم تخریب 25 مکان غیرمجاز از مراجع قضایی به شرکت آب منطقه ای تهران ابلاغ و عملیات تخریب این واحدها با هماهنگی های بعمل آمده از روز شنبه آغاز شد. 
وی با اشاره به اینکه بیست و ششمین حکم تخریب این ساختمان ها نیز روز گذشته از سوی مراجع قضایی ابلاغ شد، گفت: در مجموع 22 رستوران و چهار ساختمان ویلایی مسکونی براساس حکم قضایی با همکاری نیروی انتظامی در این محدوده تخریب شد. 
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ با اشاره به تخریب 11 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم رودخانه کن توسط شهرداری گفت: در مجموع 37 مورد ساخت و ساز غیرمجاز (رستوران های بین راهی و ویلا) در طول مدت سه روز در این منطقه تخریب شد. 
به گفته وی، با تخریب این تعداد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم رودخانه کن و محدوده جاده امامزاده داوود (ع)، حدود چهار هکتار از اراضی این محدوده آزادسازی گردید. 

 


    مستندسازی و گردآوری تجربه های مدیریتی در شرکت آب منطقه ای تهران2015-09-08
مدیر دفتر بهبود مدیریت و منابع انسانی شرکت از جمع آوری 17 عنوان از تجربه های مدیران و همکاران این شرکت طی سال های 93 و 94 جهت ارایه به کنفرانس بین المللی مدیریت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "علیرضا سنجری نیا" امروز (سه شنبه) با اعلام این خبر اظهار کرد: تعدادی از این تجربه های مستندسازی شده جهت بررسی و ارزیابی به شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران ارسال شده است.

سنجری نیا همچنین با اشاره به حضور فعال همکاران شرکت در دوازدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت در سال 93  و در  راستای استفاده از تجربیات این همکاران افزود: امسال نیز تجربه های گردآوری و مستندسازی شده شرکت آب منطقه ای تهران به سیزدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت ارائه خواهد شد.

وی ضمن قدردانی از همکاری کارکنان شرکت، در خصوص عناوین این تجربیات عنوان کرد: مستندسازی خط انتقال آب از طالقان به تهران  (خسرو احمدی مقدم)، تجربه بهره­برداری و راهبردی دانش و تجربیات شرکت­های آب منطقه­ای و برق منطقه­ای در تدوین و اصلاح دستورالعمل پرداخت احکام معوقه بازنشستگان دولت( فاطمه امیری)، ارزیابی و رتبه بندی عوامل حیاتی موفقیت پروژه های عمرانی با رویکرد مدیریت دانش (محسن بهرامی) و بررسی نقش گسل ها برسفره آب های زیر زمینی دشت اختر آباد (حسن زحمتکش)، از جمله تجریبات گردآوری شده مدیریتی می باشد.

وی اضافه کرد: ارایه الگوی عملی مدیریت دانش در طرحهای عمرانی ملی، مطالعه موردی پروژه تونل انتقال آب کرج – تهران ( عادل ساعدی) ، طراحی و اجرای آمار برداری منابع آب سطحی با الگو برداری از وضع موجود آبیاری (فرهاد شمس زهرایی)، راه اندازی بانک اطلاعات تخصیص منابع آب زیرزمینی درشرکت آب منطقه ای تهران (هنگامه عاصم پور)، راه اندازی دستگاه حفاری مکانیزه (T.B.M) در مدت کمتر از سه ماه در داخل تونل قطعه انوج قمرود( کمال الدین کاظمی)، برآورد نیروی انسانی مورد نیاز شرکت آب منطقه ای تهران (عزیزاله مولائی، هانیه ظهورفاضلی،  سیده غزاله مرعشی)، مطالعه ، طراحی و استقرار نظام مدیریت بهره وری و تدوین سند ارتقاء در شرکت آب منطقه ای تهران( نسرین خسروی) و  ارتباط موثر( محمد داودی ) نیز از دیگر تجربه هایی است که جمع اوری و مستندسازی شده است.

مدیر دفتر بهبود مدیریت و منابع انسانی شرکت با بیان اینکه هدف از برقراری این کنفرانس ها معرفی تجارب ، دستاوردها وتوانمندی های همکاران سازمان ها و شرکت ها می باشد، ادامه داد: طراحی، راه اندازی و پیاده سازی سیستم مکانیزه تخصیص اضافه کار، ماموریت، کشیک، تعطیل کاری و کارکرد به پرسنل با درنظر گرفتن اعتبارات بودجه و پیاده سازی و راه اندازی سیستم مکانیزه گردش کار مرخصی تحت وب (سیده زهرا میر محمد)، استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی جهت تامین مالی واجرای طرح خط دوم انتقال پساب تهران به دشت ورامین به روش BOT و خرید تضمینی آب کشاورزی (علی حسین معیدی نیا)، راهکارهای تسریع در تحقق اهداف طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی (منصور مردانی) و انحراف آب سیستم آبگیر و بند انحرافی تونل انتقال آب سد امیرکبیر به تصفیه خانه ششم آب تهران و تغییر پلان مسیر تونل انتقال آب از سد امیرکبیر به تصفیه خانه ششم آب تهران   (سیامک نیلچیان)، نیز که از تجربه های مفید شرکت آب منطقه ای است جهت ارایه به این کنفرانس به شرکت مدیریت منابع آب ایران ارسال شده است.

وی در پایان  هدف از برگزاری چنین همایش هایی را  مستند سازی تجربیات مدیران،کمک به کارکنان، کارشناسان و به ویژه مدیران سازمان های کشور برای پی بردن به ماهیت و ارزش دانش سازمانی نهفته در تجربه های آن ها و نیز یاری رساندن به آنان در مسیر ثبت و مستند سازی این تجارب عنوان کرد.

 


    کارگاه آموزشی سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای برگزار شد2015-09-06
دوره آموزشی سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای با هدف ارتقای سطح آگاهی پرسنل شرکت آب منطقه ای تهران و به همت معاونت برنامه ریزی و بهبود مدیریت برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علی میرمحسنی" مدرس این دوره امروز (یکشنبه 15 شهریورماه 94) در سالن کنفرانس شرکت، اظهار کرد: استاندارد نوعی قرارداد و توافق میان عرضه کننده و دریافت کننده کالا است که به منظور تسهیل تبادل کالا و خدمات انجام می شود.

وی سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای را استانداردی جهت اداره یک سازمان و مجموعه ای از ضوابط دانست و گفت: مدیریت ایمنی هدایت، اداره و کنترل یک مجموعه به منظور پیشبرد اهداف سازمانی است.

میرمحسنی هدف از تشکیل مدل مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای یاiso  را تدوین استانداردی برای سهولت در روابط تجاری کشورهای عضو دانست و خاطر نشان کرد: کار تدوین استانداردها از طریق مشارکت و تلاش جمعی اعضای آن و با تشکیل کمیته های تخصصی برای هر موضوع انجام می شود.

وی اضافه کرد: کلیه استانداردهایی که توسط ایزو تعیین می شوند با پیشوند iso  همراه است.

وی با تاکید بر مزایای پیاده سازی استاندارد گفت: علاقه مندی به مدیریت به روز مجموعه، دغدغه های روزافزون جوامع، توجه بیشتر به نیروی انسانی به عنوان منابع ارزشمند سازمان و کاهش هزینه ها از ویژگی های اجرایی کردن این استاندارد در سازمان محسوب می شود.

میرمحسنی در ادامه، خطر را منبع بالقوه آسیب دانست و درباره  مراحل مدیریت خطر تصریح کرد: شناسایی، ارزیابی، پیشگیری، ازبین بردن یا تعدیل کردن و بازنگری از موارد مهم مدیریت خطر به شمار می آید.

میرمحسنی سپس افزود: عوامل فیزیکی(صدا، دما، ارتعاش، اشعه و...)، شیمیایی( مواد معلق، گازها و بخارات)، بیولوژیکی(ویروس ها، باکتری ها،انگل ها و...) و ارگونومیک (وضعیت نامطلوب بدنی، استرس، تنهایی) جز عوامل زیان آور محیط کار می باشد که تمامی سازمان ها باید به این موارد توجه ویژه ای داشته، در جهت رفع آن ها اقدامات جدی انجام دهند.

وی در پایان تشکیل کمیته ایمنی متشکل از افراد تاثیرگذار و دارای مسوولیت  و مهارت بالا در خصوص HSE را برای هر سازمانی ضروری دانست.

گفتنی است، در این دوره آموزشی یک روزه که به منظور آموزش مفاهیم، الزامات و مستند سازی سیستم هایISO 14001 و OHSAS 18001 و با هدف آشنایی و ایجاد آمادگی نحوه شناسایی، ارزیابی و طبقه بندی ریسک های ایمنی و جنبه های زیست محیطی در شرکت آب منطقه ای تهران برگزار شد بیش از 25 نفر از مدیران و کارشناسان با اصول بهداشت شغلی و زیست محیطی آشنا شدند.

 


1 2 Page: