Wednesday, 12 Azar 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
ملاقات مردمی
ملاقات مردمی
کرونا
شعار سال
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

    خدمات رسانی بهتر به طرح های عمرانی هدف مهم دفتر طرح های توسعه منابع آب2015-11-30
مدیر دفتر طرح های توسعه منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران تاکید کرد: هدف از چارت و شرح وظایف جدید این دفتر، تعامل، هماهنگی و خدمات رسانی بیشتر به طرح های عمرانی زیر پوشش است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "خلیل اردشیرتنها" امروز (دوشنبه) در نشست مجریان طرح های عمرانی این شرکت که با حضور مدیرعامل، معاون طرح و توسعه، مجریان طرح ها و تعدادی از مدیران شرکت برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مسائل مهم برای این دفتر ایجاد تعامل و هماهنگی بیشتر با طرح های عمرانی موجود و همچنین بین طرح ها و سایر واحدهای درون و برون سازمانی است. به همین دلیل هدف از چارت و شرح وظایف جدید این دفتر، تعامل، هماهنگی و خدمات رسانی بیشتر به این طرح ها است.

اردشیرتنها ضمن اشاره به تشکیل سه گروه در این دفتر، یادآور شد: گروه برنامه ریزی و بودجه طرح های عمرانی که مدیریت پروژه از جمله وظایف این گروه است، گروه هماهنگی و پشتیبانی طرح های عمرانی به دلیل نیاز به تعامل و هماهنگی های درون و بیرون سازمان و گروه آرشیو و مستندسازی که با توجه به تعداد پروژه و نیاز به مستندسازی های فنی، مالی و تخصصی در چارت جدید این دفتر تعریف شده اند.

وی اعلام کرد: جهت اجرای سیستم های مختلف مورد نیاز در این حوزه از جمله سیستم استملاک اراضی، نیاز به جمع آوری و ارائه اطلاعات مختلف و دقیق بود که خوشبختانه پس از نصب و راهبری منظم سیستم نرم افزاری سامان و با همکاری دفتر حقوقی و مجریان طرح های مربوطه، شرکت آب منطقه‏ای تهران در سال جاری توانست در زمینه صحت اطلاعات وارد شده در مقام نخست کشور قرار گیرد.

اردشیرتنها یادآور شد: در سطح شرکت طرح هایی از دهه های 40 و 50 وجود داشت که تلاش شد تا مستندات و مکتوبات این طرح ها مستندسازی و تدوین شود تا بتوان از آن ها در سایر طرح ها استفاده نمود.

مدیر دفتر طرح های توسعه منابع آب تاکید کرد: مدیریت پروژه یک ضرورت در طرح های عمرانی است که تاکنون جایگاه آن مغفول مانده بود. به همین دلیل با هماهنگی دفتر آمار و اطلاعات مدیریت تلاش شده است تا در بستر اتوماسیون اداری، زیرسیستم مدیریت پروژه بر اساس استانداردهای مشخصی تعریف و طراحی شود.

وی در پایان، خاطر نشان کرد: هر کار و طرح جدید و تازه ای مشکلات و نواقصی دارد که باید با کمک و تعامل نزدیک آن را برطرف نماییم. به همین دلیل علاوه بر شرح وظایف دفتر، سیستم ها و فرآیندهای طراحی و تدوین شده نیز ممکن با کمبودهایی مواجه باشد که مجریان طرح ها، مدیران و کارشناسان می باید در جهت رفع نواقص به این دفتر کمک نمایند.

در این نشست، مهندس موسوی در زمینه فعالیت های دفتر آمار و اطلاعات مدیریت و ظرفیت اتوماسیون اداری برای کمک به طرح های عمرانی، مهندس بهرامی مدیر امور قرادادها در زمینه سامانه خرید تجهیزات طرح ها، مهندس احمدی مقدم در زمینه چارت و شرح وظایف گروه های سه گانه دفتر توسعه منابع آب، مهندس بزرگی در زمینه سامانه مدیریت پروژه و مستندسازی طرح ها و مهندس فرهودی در زمینه سیستم مکانی طرح ها به ایراد سخنانی پرداختند. همچنین مجریان طرح ها در زمینه مسائل و مشکلات موجود در طرح های عمرانی و همچنین حوزه طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای تهران نظرات و پیشنهادهای خود را ارائه دادند. 

 


    آیین غبارروبی از مزار شهدای شرکت برگزار شد2015-11-29
آیین غبارروبی از مزار شهدای شرکت و شهید پلارک با حضور مدیرعامل، معاونین، مدیران و جمعی از همکاران شرکت روز چهارشنبه 4 آذرماه 94 در محل بهشت زهرا قطعه شهدا برگزار شد.

مهندس "خسرو ارتقایی" روز چهارشنبه (4 آذرماه 94) با حضور در آیین غبارروبی از مزار شهدای شرکت آب منطقه ای تهران که در گلزار شهدا و با حضور معاونان، مدیران و جمعی از بسیجیان و همکاران برگزار شد، با اعلام این مطلب اظهار کرد: هدف از برگزاری این مراسم ها در جوار پاک شهدا، تجدید عهد و الگوپذیری از شهدای هشت سال دفاع مقدس است.

 


    تخریب دیوار و فنس کشی غیرمجاز در مسیل روستای چناران2015-11-22
مدیر امور منابع آب دماوند از تخریب دیوار و فنس‌کشی غیر مجاز در بستر و حریم مسیل در روستای چناران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس «سید حمید رضا حسینی» امروز (یکشنبه) در این زمینه اظهار کرد: امور منابع آب دماوند با انجام اقدامات کارشناسی و حقوقی لازم و دریافت حکم قضایی و با همکاری نیروی انتظامی رودهن، در صبح روز شنبه 30 آبان ماه 94 اقدام به آزادسازی مسیل در داخل روستای چناران در غرب شهر دماوند نمود.

حسینی اضافه کرد: در این عملیات تخریب حدود 70 متر دیوار و فنس‌کشی که در داخل بستر و حریم مسیل احداث شده بود توسط یک دستگاه لودر تخریب گردید. همچنین با لایروبی اراضی مجاور بستر مسیل که با خاکریزی پر شده بود احیاء و مسیر سیلابی مسیل بازگشایی شد.

به گفته حسینی، در این عملیات حدود 600 مترمربع از تصرفات بستر و حریم مسیل آزادسازی شده است.

مدیر امور منابع آب دماوند در پایان با اشاره به اخطاریه‌های صادر شده در مورد احتمال افزایش وقوع بارش و ایجاد سیلاب در سال جاری تاکید کرد: عوامل این امور با گشت‌زنی و کنترل منطقه، نسبت به برخورد با تخلفات احتمالی و بازگشایی مسیل‌ها و رودخانه‌های مسدود شده اقدام می‌نمایند تا از وقوع حوادث جبران ناپذیر ناشی از مسدود بودن مجاری آب‌های سطحی جلوگیری گردد.

 


    باید قدردان فضای همدلی بین مدیران و همکاران آب تهران باشیم2015-11-16
مدیر دفتر فرهنگی و دینی شرکت آب منطقه ای تهران در بیاناتی اظهار کرد: اکنون فضای بسیار خوبی در بین مدیران، کارکنان و مجموعه شرکت آب منطقه ای تهران وجود دارد که باید قدردان این وضعیت باشیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، حجت الاسلام "محمودرضا مهاجری" در نشست شورای مدیران شرکت و آیین تکریم و معارفه معاون پیشین و سرپرست جدید معاونت اداری، مالی و پشتیبانی شرکت که روز دوشنبه 25 آبان ماه 94 در محل سالن کنفرانس و با حضور مدیرعامل، معاونین، مدیران، مجریان طرح ها و جمع زیادی از همکاران برگزار شد، گفت: سقایی مردم را جز با وحدت، مهر، محبت و همدلی نمی توان انجام داد و باید قدردان فضای مثبت موجود در بین مدیران و کارکنان شرکت باشیم.

مهاجری اضافه کرد: خوشحالیم که در مجموعه ای فعالیت می کنیم که به دور از حاشیه به کارهای تخصصی و سقایی مردم استان تهران مشغول هستند.

مهاجری با گرامی داشت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) و اربعین حسینی، گفت: ما هر چه داریم از برکت محرم و صفر است و در این ایام که مردم به صورت گسترده و خودجوش به زیارت مرقد مطهر امام حسین (ع) می روند و به نوعی این ایام را سوگواری می کنند ما نیز اگر توان رفتن به زیارت را نداریم می توانیم با خواندن زیارت اربعین این روز را گرامی بداریم که سفارش هایی زیادی هم در همین زمینه شده است. به هر حال در کنار این همه مشغله و کار، خوب است انسان اندکی با خود و خدای خود خلوت کند که زیارت اربعین این فرصت را فراهم خواهد کرد.

وی با بیان اینکه سنت تغییر یک سنت الهی است، تصریح کرد: "تغییر" لازمه و از جمله اصول زندگی و جهان هستی است. امروز نیز به همین دلیل دور هم جمع شده ایم. کارهایی که در حوزه اداری، مالی و پشتیبانی در سال های اخیر انجام شده است کارهای خوب و دلسوزانه بوده که باید از آن قدردانی شود، امیدواریم مهندس حبیبی در مسوولیت جدید بتوانند کشتی آب منطقه ای تهران را در حوزه اداری و مالی با مدیریت خود به منزل مقصود هدایت کنند.

 

ویژگی های فردی آقای علیپور به بالندگی شرکت کمک کرد

در ادامه این نشست، مهندس "مهدی فروغی" قائم مقام شرکت در سخنانی با اشاره به ویژگی ها و خصوصیت های فردی آقای علیپور، اظهار کرد: خصوصیات فردی ایشان موجب بالندگی شرکت در بسیاری از حوزه ها شد که در نبود ایشان، و برای پر کردن این خلاء، باید فکر شود. از خصوصیات بارز ایشان در زمان مسوولیت، اقدامات و فعالیت های برون سازمانی به ویژه در حوزه قضایی و حقوقی بود که کمک بسیار خوبی برای شرکت آب منطقه ای تهران بود.

فروغی سپس یادآور شد: باید در نبود ایشان تقسیم کار مناسبی صورت گیرد و شاید در برخی از حوزه به ویژه در بخش حقوقی کارها سنگین تر شود. در حوزه کارهای مالی، باید گفت که کارها تک بعدی نبوده و تک تک عزیزان در بخش های مالی، حفاظت و غیره در این زمینه همکاری کرده اند. به هر حال، برای مجموعه آب تهران، بستر درآمدزا بستر حفاظتی است که با حضور مهندس حبیبی که از جنس همین حوزه هستند، قطعا این بخش مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: انتخاب مهندس حبیبی به عنوان یکی از مدیران مجموعه شرکت سبب خواهد شد تا این باور که تلاش و توانمندی های همکاران دیده می شود، در اذهان پر رنگ شود و به بالندگی و رشد روزافزون مجموعه شرکت کمک کند.  

 

همکاری و تعامل نزدیک با حوزه حفاظت و بهره برداری

مهندس "محمدرضا خانیکی" معاون حفاظت و بهره برداری شرکت نیز در سخنانی ضمن قدردانی از تلاش ها و خدمات "تقی علیپور" در جایگاه معاون پیشین اداری، مالی و پشتیبانی شرکت، اظهار کرد: ایشان به حق کمک های قابل توجهی را در حوزه حفاظت و بهره برداری داشتند، حضور در کمیسیون صدور پروانه ها، کمک به حل اختلافات بستر و حریم رودخانه ها و مجاری آب های سطحی، نقش مهمی که در پیگیری پرونده های حقوقی ایفا کردند، حضور مستمر و اثرگذار در شورای حفظ حقوق بیت المال، همکاری نزدیک در عملیات و اجرای آزادسازی حریم و بستر رودخانه ها چه در بخش مالی و چه در بخش حقوقی، خرید ساختمان برای امورات و کمک به تثبیت حاکمیت امورات آب همه و همه نشان از همکاری و تعامل نزدیک ایشان با حوزه حفاظت و بهره برداری دارد.

خانیکی همچنین گفت: خوشحالیم که جانشین آقای علیپور از بدنه امورات آب و از جنس حفاظت است و امیدواریم که راهی که در زمان آقای علیپور طی شد، توسط ایشان و با قدرت بیشتری ادامه یابد و این اطمینان را می دهم که معاونت حفاظت و بهره برداری هر نوع کمک و همکاری نیاز باشد، انجام خواهد داد.

وی در پایان با قدردانی از مهندس ارتقایی در نگاه ویژه ایشان برای انتخاب مدیران، گفت: توجه به ظرفیت های داخلی شرکت و استفاده از نیروی انسانی توانمند داخلی، نگاه بسیار مثبت و خوبی است که جای قدردانی دارد و امید است که بتوانیم جوابگوی این حسن انتخاب ها باشیم.

 

جنگندگی و به نتیجه رساندن کار از جمله ویژگی های آقای علیپور است

دکتر "رضا مومنی وصالیان" معاون طرح و توسعه شرکت نیز در سخنان کوتاهی تاکید کرد: روحیه جنگندگی و به نتیجه رساندن کار از جمله خصوصیات بارز آقای علیپور بود که نقش مهمی در پیشبرد اهداف شرکت داشت. ایشان همواره تلاش داشتند تا کار را به نتیجه برسانند و این روحیه بسیار خوب و مهم است.

مهندس "سجاد برشنده" معاون برنامه ریزی و بهبود مدیریت شرکت نیز در سخنانی اظهار کرد: امید است که مهندس حبیبی در مسوولیت جدید بتوانند در شکوفایی شرکت و جلب رضایت همکاران موفق تر از گذشته باشند و هرگونه کمکی نیاز باشد، حوزه معاونت برنامه ریزی در آن کوتاهی نخواهد کرد.

در پایان این نشست، "موسی ملکی" مدیر دفتر حراست و امور محرمانه شرکت با اشاره به اینکه آب تهران ظرفیت بسیار خوبی از نظر منابع انسانی و مدیریتی دارد، گفت: خوشحالیم که جوانانی موفق و متخصص در این مجموعه گرد آمده اند. همه باید تلاش کنیم تا رضایت خداوند سرلوحه کاری ما باشد و اگر رضایت حق تعالی در نظر گرفته شود عزت به همراه خواهد آورد و خداوند زمینه رشد فرد را فراهم می کند. اما اگر رضایت خداوند در امور مدنظر قرار نگیرد حتی اگر همه بخواهند که عزیز بماند اما او به زمین خواهد خورد.

ملکی در پایان با تاکید بر اینکه مساله مهم،دستیابی به اهداف سازمانی است، گفت: هدف رسیدن به اهداف سازمان است و باید این اهداف مورد توجه و مدنظر قرار گیرد. باید دانست که آنچه باقی می ماند خدمات خوب و رضایت خداوند است. به هر ترتیب، مهندس حبیبی یکی از مدیرانی هستند که با توجه به مدیریت در امورات آب، با درآمدزایی و امور پرسنلی آشنا هستند و در زمان مسوولیت در امورات نیز رضایت مجموعه را فراهم کرده اند.

 


    سنگ بنای خوبی در حوزه اداری و مالی گذاشته شده است2015-11-16
سرپرست معاونت اداری، مالی و پشتیبانی شرکت آب منطقه ای تهران تاکید کرد: سنگ بنای خوبی در حوزه اداری و مالی در زمان آقای علیپور گذاشته شده است که باید ادامه یابد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "راما حبیبی" روز دوشنبه 25 آبان ماه 94 در جریان نشست شورای مدیران شرکت و آیین تکریم و معارفه معاون پیشین و سرپرست جدید معاونت اداری، مالی و پشتیبانی شرکت اظهار کرد: سنگ بنای خوبی در این حوزه گذاشته شده و ما نیز انشالله در همین مسیر قدم برمی داریم که امید است قدم هایی محکم تر از گذشته باشد.

حبیبی یادآور شد: در این حوزه حساسیت های مهم و به حقی وجود دارد که باید به بهترین شکل ممکن مدیریت شود. مهم ترین مساله مباحث مالی و رفاهی همکاران است که تلاش خواهد شد در اولویت برنامه های کاری قرار گیرد و مشکلاتی که وجود دارد برطرف شود.

وی تاکید کرد: کمیته درآمدهای شرکت یکی از مهم ترین کمیته های موجود است که برنامه های آن را با جدیت پیگیری خواهیم کرد. امیدواریم که در زمان تحویل این مسوولیت، ضمن کسب رضایت خداوند متعال، مدیران و همکاران محترم، عملکرد خوبی را به یادگار گذاریم.

سرپرست معاونت اداری، مالی و پشتیبانی شرکت آب منطقه ای تهران با قدردانی از حسن نظر مدیرعامل و هیات مدیره شرکت، گفت: این حوزه یکی از مهم ترین حوزه ها است چراکه به ویژه در داخل سازمان، پرسنل از ابتدای اشتغال تا زمان بازنشستگی و حتی پس از آن با این حوزه سرو کار دارند که امید است با همکاری مجموعه همکاران آنچه مربوط به حقوق و رفاهی پرسنلی است به درستی انجام شود.

 


    با همدلی و همکاری مجموعه شرکت، کارهای بزرگی انجام شد2015-11-16
معاون پیشین اداری، مالی و پشتیبانی شرکت آب منطقه ای تهران گفت: با همدلی و همکاری نزدیک واحدهای مختلف در این حوزه و طی سال های اخیر کارهای بزرگی انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "تقی علیپور" روز دوشنبه 25 آبان ماه 94 در نشست شورای مدیران شرکت و در مراسم تکریم معاون پیشین و معارفه سرپرست جدید معاونت اداری، مالی و پشتیبانی شرکت اظهار کرد: طی سال های اخیر با وجود مشکلات متعدد، با همدلی و همکاری نزدیک معاونان، مدیران و همکاران مجموعه شرکت در حوزه اداری و مالی گام های خوب و کارهای بزرگی انجام شده است.

علیپور عمده مشکلات موجود در این حوزه را مربوط به سال های گذشته ذکر کرد و افزود: از ابتدای فعالیت تا کنون تلاش های زیادی صورت گرفت تا مشکلات باقی مانده از قبل به خصوص آنچه مربوط به همکاران شاغل و بازنشسته و همچنین مسائل برون سازمانی بوده است حل و فصل شود.

وی با اشاره تیتروار به عملکرد حوزه اداری، مالی و پشتیبانی، تصریح کرد: برطرف شدن کسری حق بیمه و دفترچه بیمه همکاران، شفاف سازی در حوزه بیمه و مالیات، پرداخت مطالبات پیمانکاران، فعال شدن کمیته درآمدهای شرکت که این امر به حل بسیاری از مشکلات شرکت منجر شد، مسائلی که در تجدید ارزیابی شرکت ایجاد شد که با تلاش هایی که صورت گرفت برطرف گردید، یکپارچه سازی همکاران سیستم، امور مربوط به بهای تمام شده آب که شرکت به عنوان پایلوت کشوری انتخاب شد، ساماندهی 40 طرح عمرانی که با همکاری ذیحساب طرح های عمرانی و جاری و معاونت طرح و توسعه حل شد، پرداخت منظم به پیمانکاران از جمله مدت معین و طرحی، بخشودگی مالیاتی و حذف بندهای مجمع شرکت از جمله فعالیت های گسترده در این حوزه مهم و حساس بوده است.

علیپور ادامه داد: یکی از مهم ترین مسائل و دغدغه های این حوزه مساله مستندسازی بود که کار بسیار بزرگی در این زمینه انجام شد و با تلاش و همت آقایان محبوب، بهرامی، هاشمی و احمدی به خوبی انجام شد و اکنون اسناد و حساب های موجود علاوه بر کد از شفافیت کامل برخوردار هستند، از سوی دیگر اصلاح احکام بازنشستگان و همکاران شاغل و صدور حدود 200 حکم بازنشستگی، اجرای مشاغل سخت و زیان آور که به خوبی انجام شد و پرداخت بدهی های شرکت که از قبل باقی مانده بود از دیگر فعالیت هایی است که می توان به آن اشاره کرد.

معاون پیشین اداری، مالی و پشتیبانی شرکت که اکنون به عنوان مدیرکل دفتر حقوقی شرکت زیرساخت مشغول به کار شده است، در ادامه اظهار کرد: فروش ضایعات سدها و امورات، خرید و ساماندهی خودروهای مجموعه شرکت، ساماندهی زیرساخت های اساسی شرکت که با توجه به قدمت ساختمان و استهلاک تجهیزات ضروری بود، تشکیل امورات تازه تاسیس و خرید ساختمان برای امورات شهرستان ها در جهت اعمال حاکمیت آب در شهرستان ها، تشکیل گروه درآمد و مشترکین که کمک بزرگی برای شرکت و کسب درآمدهای مجموعه بود، بحث اجاره بستر که ظرفیت جدید و بسیار خوبی برای درآمدهای شرکت است که باید با جدیت در این زمینه گام برداشته شود، صدور فیش های حق النظاره، تثبیت آب بها و در نهایت برگزاری و یا میزبانی از مسابقات مهم ورزشی در سطح شرکت و استان تهران و حتی مسابقات کشوری فعالیت های شاخص واحدهای مختلف در معاونت اداری، مالی و پشتیبانی شرکت بوده است.

علیپور ضمت قدردانی از امورات، سدها و همچنین مدیرعامل، معاونین و مدیران شرکت اظهار کرد: حضور موثر در شورای حفظ بیت المال که در مسائل عدیده ای به شرکت آب منطقه ای تهران در جهت دستیابی و پیشبرد اهداف مهم خود کمک نموده باید همچنان با قدرت و حساسیت ادامه یابد.

وی با شایسته خواندن انتخاب مهندس "راما حبیبی" در جایگاه سرپرست معاونت اداری، مالی و پشتیبانی شرکت گفت: ایشان همواره همکاری مطلوبی با این حوزه داشته اند و امیدوارم مجموعه ستاد و صف شرکت همچنان که در زمان اینجانب همکاری خوبی با حوزه اداری، مالی و پشتیبانی داشتند در زمان مسوولیت مهندس حبیبی این همکاری همچنان ادامه یابد.

وی در پایان تاکید کرد: یکی از شاخصه های آب تهران همدلی و همکاری نزدیک برای احقاق حقوق شرکت و همکاران و همچنین مصالح شرکت است و باید توجه شود که اگر همدلی نباشد مشکلات و تنگناها دوباره بازخواهد گشت. به همین دلیل باید به گونه ای عمل شود تا خدمت رسانی شایسته به مردم به نحو احسن انجام گردد.

 


    حوزه اداری، مالی و پشتیبانی حوزه ای حساس و قانون مدار2015-11-16
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: دقت، حساسیت و قانون مداری در حوزه اداری، مالی و پشتیبانی اهمیت ویژه ای دارد که خوشبختانه در سال های اخیر به آن توجه جدی شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "خسرو ارتقایی" در آیین تکریم معاون پیشین اداری، مالی و پشتیبانی و معارفه سرپرست این معاونت و نشست شورای مدیران که روز دوشنبه 25 آبان ماه 94 با حضور معاونین، مدیران واحدهای مختلف، مجریان طرح های عمرانی و تعدادی از همکاران در محل سالن کنفرانس برگزار شد،اظهار کرد: تلاش های بسیاری در حوزه های مختلف معاونت اداری، مالی و پشتیبانی طی سال های اخیر انجام شده است، که دقت، حساسیت و قانون مداری در این حوزه اهمیت ویژه ای دارد که خوشبختانه در سال های اخیر به آن توجه جدی شده است.

ارتقایی با بیان اینکه این حوزه، بسیار حساس و مهم است، گفت: در سال های اخیر و با حضور جناب آقای علیپور و با همدلی و همکاری هایی که در بین همه واحدها صورت گرفته است، فعالیت های خوب و مثبتی انجام شده که جای قدردانی دارد.

وی اظهار کرد: گاهی قانون مداری و نه گفتن کار بسیار سختی است، اما این حوزه به ویژه بخش مالی با توجه به حساسیت هایی که دارد رعایت کامل قوانین و نه گفتن را تاکنون به خوبی انجام داده و این امر لازمه کار این حوزه است.

ارتقایی ادامه داد: واقعا در بخش آب کشور کسب درآمد به سختی انجام می شود و بنابراین باید در هزینه کرد این درآمد با حساسیت ویژه ای عمل شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران حضور و روش آقای علیپور در جایگاه معاون پیشین اداری، مالی و پشتیبانی را موثر و نقش آفرین در حل مشکلات و برون رفت از چالش بزرگ شرکت دانست و گفت: طی سال های گذشته که ایشان عهده دار این مسوولیت بوده اند، شرایط ویژه و اورژانسی به خصوص در بیرون از سازمان اتفاق می افتاد که با درایت و حضور موثر ایشان مسائل حل و فصل می شد. کارهای بسیار زیادی که در این چند سال انجام شد از جمله مسائل حقوقی و حل پرونده های حقوقی، برطرف شدن مشکلات بازنشستگان و به روز شدن پرداختی ها و کارهای متعدد دیگر.

ارتقایی تاکید کرد: باید هر فردی در جایگاهی که حضور دارد، وظایف خود را به درستی و به نحو احسن انجام دهد و مدیران شرکت نیز در کلان تلاش دارند تا از حقوق شرکت دفاع نمایند و مشکلات را برطرف کنند.

ارتقایی اظهار امیدواری کرد: با صدور حکم مشاور مدیرعامل برای ایشان، ظرفیت و همکاری های ایشان با مجموعه شرکت از جمله شورای حفظ حقوق بیت المال، حل پرونده های مالی و حقوقی و مشاوره در زمینه مسائل اداری ادامه یابد.

وی با معرفی مهندس "راما حبیبی" به عنوان سرپرست جدید معاونت اداری، مالی و پشتیبانی شرکت، تصریح کرد: تاکید و تکیه بر ظرفیت های داخلی و نیروی انسانی توانمند که در سطح شرکت آب منطقه ای تهران وجود دارد، همواره در دستور کار قرار دارد و انتخاب مهندس حبیبی نیز در همین جهت انجام شده است.

ارتقایی اضافه کرد: ارتباط تنگاتنگ حوزه مالی با حوزه حفاظت و بهره برداری و شناخت درست از این حوزه ها در انتخاب مهندس حبیبی موثر بوده است چنانچه ایشان علاوه بر حضور در حوزه ستادی شرکت، مسوولیت مدیر امور آب غرب استان که اکنون آب منطقه ای البرز محسوب می شود و همچنین مسوولیت اداره منابع آب شهر ری و امور آب شهریار را بر عهده داشته اند که این مسوولیت ها نشان از توانمندی های ایشان دارد.

ارتقایی ادامه داد: امسال در شرایطی که سرلوحه فعالیت های شرکت، طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی است و عمده فعالیت های ما در حوزه حفاظت و بهره برداری رقم می خورد، حضور و انتخاب مهندس حبیبی به عنوان یکی از اعضای بدنه این حوزه می تواند به پیشبرد اهداف شرکت کمک شایانی کند.

وی در پایان از تلاش ها و زحمات شبانه روزی واحد مالی شرکت از جمله "محسن هاشمی" به عنوان مدیران این دفتر قدردانی کرد و گفت: حذف بندهای مجمع که در سال جاری بدون بند مالی انجام شد، کسب رتبه نخست در بین شرکت های آب منطقه ای کشور، قانون مندی و قانون مداری، توان نه گفتن به خواسته های مالی و مدیریت صحیح در بخش هزینه کرد و درآمدها از جمله ویژگی های حوزه مالی شرکت محسوب می شود.

 


    افتتاح ایستگاه پمپاژ تامین آب کشاورزی چهارروستای پاکدشت2015-11-21
ایستگاه پمپاژ منطقه یبر به منظور تامین آب کشاورزی چهار روستای هوسنه، حاجی آباد، مامازن و خاتون آباد شهرستان پاکدشت امروز (شنبه) افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، در آیین افتتاح و بهره برداری ایستگاه پمپاژ منطقه یبر که امروز (شنبه) با حضور مدیران و کارشناسان شرکت آب منطقه ای تهران، مدیر امور منابع آب پاکدشت، مسوولان شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی استان تهران و کشاورزان منطقه برگزار شد، آب کشاورزی مورد نیاز بیش از 200 هکتار از اراضی روستاهای هوسنه، حاجی آباد، مامازن و خاتون آباد تامین می شود.

بر اساس این گزارش، ایستگاه پمپاژ منطقه یبر با ظرفیتی معادل 60 لیتر بر ثانیه آبدهی و صرف هزینه ای معادل 300 میلیون ریال احداث شده است تا آب مورد نیاز آبیاری اراضی کشاورزی چهار روستای هدف را تامین نماید.

این طرح با توجه به کاهش شدید منابع آب های سطحی موجود و ضرورت تامین آب کشاورزی اراضی دارای حقابه از شبکه های آبیاری منطقه اجرایی و امروز (شنبه) به بهره برداری رسید.

 


    آزادسازی بیش از 1500 مترمربع از حریم و بستر رودخانه لات آجی پاکدشت2015-11-21
رییس اداره منابع آب پاکدشت از آزادسازی 1500 متر مربع از اراضی بستر رودخانه لاتاجی در منطقه حاجی آباد پاکدشت خبر داد.

به گزارش شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس"محسن حامی فرد" روز شنبه 30  آذرماه 94 با اعلام این خبر اظهار کرد: با تلاش اکیپ گشت و بازرسی و بر اساس دستور دادستان عمومی و انقلاب پاکدشت، عملیات تخریب و آزادسازی بستر رودخانه لاتاجی طی روزهای سه شنبه و پنج شنبه (26 و 28 آبان ماه)  با استفاده از شش دستگاه کامیون و سه دستگاه لودر انجام و سطحی معادل 1500 متر مربع از بستر رودخانه لات آجی با انجام بیش از 2500 مترمکعب عملیات خاکی آزادسازی شد.

حامی فرد با اشاره به اینکه محل اجرای  عملیات یکی از نقاط بحرانی شهرستان بوده تصریح کرد: انجام اقدامات قانونی در این محدوده در جلسات شورای مدیریت بحران شهرستان همواره  مطرح بوده که با توجه به انسداد مسیر رودخانه و تغییرات حادث در رژیم طبیعی این رودخانه، آب های حاصل از سیلاب های اخیر در این نقطه محبوس می شد که با انجام عملیات اجرایی، وضعیت آب گذری تا حدود زیادی بهبود پیدا کرد.

وی اضافه کرد: تحقق کامل اهداف شهرستان و انجام کامل عملیات نیازمند دو روز کار اجرایی دیگر می باشد.

وی همچنین با ذکر این مطلب که طی هفته آینده عملیات تکمیلی انجام خواهد شد، خاطر نشان کرد: بر این اساس سطحی معادل 2800 متر مربع از بستر رودخانه لاتاجی آزادسازی و به معبر جریان رودخانه اضافه خواهد شد که پس از آن شرایط برای عبور ایمن سیلاب مهیا می شود.

وی تاکید کرد: این اداره به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران و متولی آب در حوزه عملکرد خود، با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی برخورد جدی و قانونی خواهد کرد.

حامی فرد در پایان به تمام افرادی که قصد  خرید اراضی و یا ساخت و ساز در بستر رودخانه را دارند هشدار داد: پیش از هرگونه اقدام، جهت اطلاع از میزان بستر و حریم و ضوابط قانونی آن، به امور منابع آب پاکدشت مراجعه نمایند تا از هرگونه سوء استفاده سودجویان و ورود ضرر و زیان به افراد جلوگیری شود.

 


    آزادسازی 2500 مترمربع از اراضی بستر رودخانه جاجرود2015-11-11
مدیر امور آب تهران بزرگ از آزادسازی دو هزار و 500 مترمربع از اراضی بستر رودخانه جاجرود (حوزه آبریز سد ماملو) در منطقه سنجریان و خجیر در محدوده شهرستان پردیس با اخذ حکم قضایی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "وحید مرادی نسب" امروز (چهارشنبه) با اعلام این خبر گفت: یکشنبه 17 آبان ماه 94، امور آب تهران بزرگ باکسب دستور قضائی از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان پردیس و با حضور و حمایت نمایندگان کلانتری جاجرود، با استفاده از تجهیزات و ماشین آلات مهیا شده، نسبت به قلع و قمع اعیانی ها و مستحدثات غیر مجاز در بستر رودخانه جاجرود اقدام کرد.

مرادی نسب با اشاره به نوع مستحدثات غیرمجاز تخریب شده، گفت: این ابنیه غیرمجاز شامل احداث بنا، دیوارکشی، فنس کشی و محوطه سازی به مساحت تقریبی دو هزار و 500 متر مربع بوده است.

وی تصریح کرد: این میزان مساحت آزاد شده از بستر و حریم رودخانه جاجرود صورت گرفته که محل آن در حوضه آبریز سد ماملو و منطقه سنجریان و خجیر بوده است.

مرادی نسب با تاکید بر لزوم حفاظت و حراست از منابع آبی استان تهران و حوزه عملکرد امور منابع آب تهران بزرگ گفت: این امور به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران در حوزه عملکرد، بر اساس قانون از منابع آب های زیرزمینی و سطحی موجود حراست کرده و با هرگونه تخلف در این زمینه برخورد جدی و قانونی می نماید.

 


    تخریب دیواره غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه در منطقه زردبند2015-11-11
رئیس اداره منابع آب شمیرانات از تخریب دیوار غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه در منطقه زردبند رودبار قصران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "جواد غفاری" امروز (چهارشنبه) با اعلام خبر گفت: روز دوشنبه هفته جاری در منطقه زردبند رودبار قصران و در راستای قانون توزیع عادلانه آب و بر خورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه ها و دره ها اقدام به تخریب یک مورد دیوار غیرکجاز نمود.

غفاری با تاکید بر لزوم حفاظت از منابع آب های سطحی، اظهار کرد: ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه ها و منابع آب های سطحی غیرقانونی است و اداره منابع آب شمیرانات بر اساس قانون و با جدیت با اینگونه تخلفات برخورد می کند.

وی اضافه کرد: در این تخریب، 30 متر مربع دیوار غیرمجاز تخریب شد و حدود 40 متر گودبرداری که مالک جهت ساخت و ساز غیرمجاز انجام داده بود با خاک پر شد.

به گفته وی، حدود 350 متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه جاجرود در منطقه زردبند آزادسازی شد.
 


    پرو مسلوب المنفعه شدن 500 حلقه چاه غیرمجاز آب در استان تهران2015-11-11
مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران از پر و مسلوب المنفعه شدن 500 حلقه چاه غیرمجاز آب در شش ماه گذشته در سطح استان تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "مصطفی دهقان" امروز (چهارشنبه) اظهار کرد: از ابتدای سال 94 تا ابتدای هفته دوم آبان ماه امسال بیش از 530 حلقه چاه غیرمجاز در سطح استان تهران، بر اساس قانون و با اخذ دستور قضایی پر و مسلوب المنفعه شده است.

به گفته وی، تعدادی از چاه های غیرمجاز مذکور با توجه به توجیه شدن مالک از سوی ادارات منابع آب شهرستان ها به صورت داوطلبانه و گاه با هزینه خود مالک مسدود شده است.

وی اضافه کرد: در مجموع با پر و مسلوب المنفعه شدن دو هزار حلقه چاه غیرمجاز در استان تهران سالانه 90 میلیون مترمکعب از برداشت آب های زیرزمینی زیرپوشش شرکت آب منطقه ای تهران جلوگیری می شود.

دهقان با اشاره به اینکه ذخایر آبی در دشت های استان تهران و دشت های زیرپوشش شرکت آب منطقه ای تهران شرایط مساعدی ندارند، گفت: بیشترین چاه های غیرمجاز حفر شده مربوط به دشت تهران-شهریار و ورامین می باشد که به ویژه با اجرایی شدن طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی، برخورد قانونی با متخلفین و مسدود نمودن چاه های غیرمجاز در این دشت تشدید شده و تعداد 500 حلقه چاه غیرمجاز مسدود شده است.

وی با بیان اینکه این طرح، امسال، در دو دشت مهم استان تهران شامل "ورامین" و "تهران-کرج-شهریار" به عنوان پایلوت اجرا می شود،گفت: در سال جاری، در دشت های مذکور بیش از 377 حلقه چاه غیرمجاز پر و مسلوب المنفعه شده که این تعداد برخورد با تخلفات در مقایسه با سال گذشته 150 درصد رشد داشته است.

دهقان سپس تصریح کرد: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 215 دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه های مجاز کشاورزی و صنعت نصب شده است تا از اضافه برداشت آب از این چاه ها جلوگیری بعمل آید.

وی یادآور شد: بر اساس طرح ملی احیاء و تعادل بخشی که در استان تهران نیز اجرا می شود، حدود یک هزار و 200 حلقه چاه باید به کنتورهای هوشمند مجهز شوند که این برنامه نیازمند اعتبارات مناسب می باشد.

مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران در پایان اظهار کرد: در صورت تامین اعتبارات لازم در استان تهران، انتظار می رود تا پایان سال 94 بیش از دو هزار حلقه چاه غیرمجاز در سطح استان پر و مسلوب المنفعه شود.

 


    انتصاب مجدد مهندس "خسرو ارتقایی" به عنوان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران2015-11-09
با حکم مدیرعامل شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران و نماینده مجمع، مهندس "خسرو ارتقایی" برای دو سال دیگر به عنوان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران تعیین و منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "محمد حاج رسولیها" در حکمی که روز یکشنبه 17 آبان ماه 94 منتشر شده است با انتصاب دوباره مهندس "خسرو ارتقایی" به عنوان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران آورده است: نظر به مراتب تعهد، شایستگی و تجارب ارزشمند جنابعالی و به استناد مصوبه مورخ 29 شهریورماه 94 مجمع عمومی و بر اساس پیشنهاد صورتجلسه شماره 1646 مورخ 4 مهرماه 94 هیات مدیره شرکت سهامی آب منطقه ای تهران، به موجب این حکم برای مدت دو سال به عنوان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مذکور تعیین و منصوب می شوید. توفیق روزافزون جنابعالی را از درگاه خداوند متعال خواستارم.

گفتنی است، مهندس "خسرو ارتقایی" به عنوان چهاردهمین مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون، از سال 1387 و پس از مهندس "محمد مقدوری" به طور مستمر مشغول به فعالیت می باشد.

 


    اجرای تخریب گسترده مستحدثات غیرمجاز در شرق استان تهران2015-11-09
مدیر امور منابع آب دماوند از اجرای گسترده‌ترین، فشرده‌ترین و بی سابقه ترین عملیات تخریب مستحدثات غیرمجاز در شرق استان تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس «سیدحمید رضا حسینی» امروز (دوشنبه) در این زمینه اظهار کرد: امور منابع آب دماوند با انجام اقدامات مقدماتی لازم و دریافت احکام قضایی، تعداد 30 مورد ساخت و ساز غیر مجاز را در شش منطقه مختلف از شهرستان دماوند و طی سه روز متوالی تخریب کرد.

به گفته حسینی، این تخریب یکی از گسترده‌ترین، فشرده‌ترین و بی سابقه ترین عملیات تخریب در منطقه شرق استان تهران بوده است که با دستور قضایی و همکاری نیروی انتظامی با موفقیت اجرایی شده است.

حسینی تصریح کرد: این تخریب‌ها شامل هفت دهنه پل غیرمجاز، یک بنای دو طبقه، یک بنای یک طبقه، لایروبی و حفر کانال مسیل و همچنین دیوارها و فنس‌کشی‌های غیرمجاز بوده است.

وی اضافه کرد: برخی از پرونده‌ها مربوط به سنوات گذشته بوده است که در طول دو ماه گذشته آماده تخریب شده بودند، اما به دلیل مشکلات مالی و عدم قرارداد پیمانکار مربوط به تخریب‌ها، بدون اقدام مانده بود که با توجه به مذاکرات انجام شده و رفع مشکلات، اجرای تمامی 30 دستور قضایی در دستور کار قرار گرفت.

حسینی یادآور شد: این تخریب ها طی سه روز متوالی و به مدت حدود 34 ساعت به انجام رسید که در مناطق شلمبه و ولیران در مرکز شهر دماوند، آلیه دره در شمال شرقی دماوند، روستاهای کالدشت و حصار در جنوب شهر دماوند و روستای مشهد در شرق شهرستان و حاشیه رودخانه دلی‌چای با کمک و همکاری نیروی انتظامی و کلانتری‌های دماوند، گیلاوند و جابان اجرایی شده است.

مدیر امور منابع آب شهرستان دماوند، با تاکید بر ضرورت حفاظت از رودخانه ها و منابع آب های سطحی، گفت: این امور به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد خود و همچنین نماینده شرکت آب منطقه ای تهران بر اساس قانون و با جدیت با هرگونه تخلف در حوزه آب های سطحی و زیرزمینی برخورد خواهد کرد.

 


    نشست شورای حفظ بیت المال شهرستان فیروزکوه برگزار شد2015-11-05
نشست شورای حفظ بیت المال شهرستان فیروزکوه با محوریت حفاظت از بستر و حریم رودخانه‌ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، در نشست شورای حفظ بیت المال شهرستان فیروزکوه که روز چهارشنبه 13 آبان ماه 94 و باحضور رییس دادگستری فیروزکوه، دادستان و بخشداران مختلف فیروزکوه، معاون سیاسی فرمانداری فیروزکوه، شهرداران شهر‌های فیروزکوه و ارجمند، روسای کلانتری‌های شهرستان و جمعی از روسای ادارات برگزار شد، بر برخورد جدی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و تصرفات جدید احتمالی تاکید شد.

در این نشست، پس از بررسی‌ و تبادل نظر در مورد ساخت وساز‌های غیرمجاز که در بستر و حریم رودخانه‌های شهرستان احداث شده اند، با تاکید ویژه حجت الاسلام والمسلمین "سید محمد مومنی" رئیس دادگستری فیروزکوه و دبیرخانه شورای حفظ بیت المال استان تهران مبنی بر لزوم برخوردهای جدی و ویژه با مستحدثات غیرمجاز و همچنین جلوگیری از ساخت و ساز‌های غیرمجاز و تصرفات احتمالی جدید در بستر رودخانه‌های سطح شهرستان، مقرر گردید: دستگاه قضایی، تمامی ادارات حاضر در نشست و نهادهای نظامی و انتظامی همکاری ویژه و کامل خود را با امور آب فیروزکوه داشته باشند و گزارش عملکرد اقدامات انجام شده به صورت ماهانه برای شورای حفظ بیت المال شهرستان ارسال گردد.

گفتنی است در پایان این نشست همچنین مقرر شد تا در جلسه ویژه‌ای در محل بخشداری مرکزی فیروزکوه، آموزش‌های لازم توسط کارشناسان آب‌های سطحی امورآب این شهرستان به دهیاران شوراهای شهرستان جهت همکاری و هماهنگی بیشتر و اطلاع از اهمیت موضوع ارائه گردد.

 


    تخریب دیوار ساحلی غیرمجاز در بستر رودخانه تار دماوند2015-11-01
مدیر امور منابع آب دماوند از تخریب دیوار ساحلی غیر مجاز در بستر و حریم رودخانه تار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس «سید حمیدرضا حسینی» امروز (یکشنبه) با اعلام این خبر اظهار کرد: روز پنج‌شنبه هفتم مهرماه 94 با پیگیری و اقدام به موقع گروه گشت و بازرسی این امور و صدور اخطاریه قانونی، یک مورد دیوار ساحلی غیر مجاز در بستر و حریم رودخانه روح‌افزاء از سرشاخه‌های تاررود دماوند به طور کامل تخریب و حدود 500 متر مربع از بستر این رودخانه آزادسازی گردید.

وی اضافه کرد: این دیوار غیرمجاز با حفر پی در کف رودخانه و با مصالح سنگ و استفاده از بتن مسلح به عرض حدود یک متر و طول نزدیک به 50 متر در حال احداث بود که قبل از تکمیل شدن با برش میلگردها و برداشت سنگ و مصالح آن به طور کامل تخریب گردید.

حسینی تصریح کرد: امور منابع آب دماوند به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد خود و همچنین نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با هرگونه تخلف و دست اندازی به آب های سطحی برخورد قاطع و قانونی خواهد کرد.

وی در پایان تاکید کرد: مالکین مجاور و خارج از حریم کیفی رودخانه برای انجام هرگونه ساخت و ساز و ایجاد مستحدثات ساحلی به مجوزهای صادر شده از سوی شهرداری‌ها اکتفا نکرده و حتماً نسبت به استعلام از امور منابع آب شهرستان و دریافت تاییدیه و مجوزهای لازم از امور آب اقدام نمایند، در غیر این صورت مسوولیت خسارات وارده بر عهده افراد متخلف خواهد بود.