Wednesday, 14 Khordad 1399
 |  Color  |  + . -
ADA
_HB_MODAL_CLOSE
_HB_MODAL_CLOSE
رحلت امام خمینی (ره)
کرونا
شعار سال
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

    اسلامی زاده: ایستگاه سنجش آلودگی آب تهران به بهره برداری رسید2014-10-30

مجری طرح جلوگیری از آلودگی آب شرب تهران گفت: ایستگاه سنجش آلودگی آب شرب سد لتیان پیشرفته ترین ایستگاه سنجش آلودگی در سطح خاورمیانه است که امروز (پنجشنبه) افتتاح و به بهره برداری رسید. 

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، دکتر "محسن اسلامی زاده" امروز (پنجشنبه) در جریان برگزاری آیین افتتاح ایستگاه سنجش آلودگی آب سد لتیان که در هفته پدافند غیرعامل برگزار شد، اظهار کرد: این ایستگاه نخستین ایستگاه پایش آب با استفاده از پیچیده ترین دستگاه سنجش آلودگی و فناوری نوین جهانی است که با اعتباری افزون بر هشت میلیارد ریال امروز به بهره برداری می رسد. 

اسلامی زاده با اشاره به اینکه دستگاه پیشرفته ای که در این ایستگاه به کار رفته شش ماه پیش خریداری و نصب شده است، گفت: این دستگاه ساخت کشور آلمان است و در حال حاضر این سیستم پایش آب در دنیا مرسوم بوده و در کشورهای اروپایی و جنوب شرقی آسیا نیر مورد بهره برداری و استفاده قرار می گیرد. 

وی همچنین افزود: این دستگاه قادر است با تحلیل حرکت یک نوعی ماهی خاص، وجود آلودگی در آب را تعیین و اعلام نماید. 

اسلامی زاده با بیان اینکه این ایستگاه در شهریور ماه امسال به طور کامل تجهیز شده است، گفت: در این مدت عملیات ارزیابی عملکرد دستگاه های سنجش آلودگی آب توسط متخصصان داخلی شرکت آب منطقه ای تهران و طرح جلوگیری از آلودگی آب شرب انجام گرفت. 

وی با تاکید بر اینکه این دستگاه دارای 64 حسگر است تا آلودگی آب را بررسی کند، یادآور شد: در هر یک ساعت 100 لیتر آب وارد مخزن این دستگاه می شود و آلودگی آب با تحلیلی که از حرکت ماهی در آب صورت می گیرد، مشخص می شود. 

 مجری طرح جلوگیری از آلودگی آب شرب تهران در پایان اعلام کرد: ایستگاه دیگر سنجش آلودگی آب تا سه ماه آینده در سد امیر کبیر تهران نصب خواهد شد. 

 


    میدانی: یک چهارم آب کشور در تهران مصرف می شود2014-10-30

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: بیش از یک چهارم آب کشور در تهران مصرف می شود و این رقم بسیار بالایی است. 

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "رحیم میدانی" امروز (پنجشنبه) در جریان برگزاری آیین افتتاح و بهره برداری از پیشرفته ترین ایستگاه سنجش آلودگی آب در سطح خاورمیانه در سد لتیان، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از یک چهارم آب کشور در تهران مصرف می شود و این رقم بسیار بالایی است و به همین دلیل باید در مصرف و مدیریت آب توجه جدی صورت گیرد.

میدانی تاکید کرد: منابع آبی در کشور محدود است و مردم باید این کالا را به نحو بهینه و مناسب مصرف کنند. 

وی با بیان اینکه تلاش ما بر این است که آلاینده های زیست محیطی در آب های جاری را برطرف کنیم، گفت: بخش اساسی مشکل ما برطرف کردن آلاینده هایی است که از طریق سهل انگاری انسان ها صورت می گیرد. 

میدانی با تاکید بر اینکه منابع آب کشور را باید تقویت کرد، تصریح کرد: به همین دلیل همواره اقدامات و برنامه های بخش آب کشور در وزارت نیر از گذشته تا حال در اولویت قرار دارد و خوشبختانه این رویکرد در برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور نیز در اولویت قرار دارد. 

وی با سپس اشاره به برنامه ششم توسعه کشور، خاطر نشان کرد: نظر حاکمیت این است که در این برنامه به موضوع آب به طور خاص توجه شود، چراکه تاکنون استاندارد خاصی در این زمینه تعریف نشده است و باید به آن توجه جدی صورت گیرد.

گفتنی است، ایستگاه سنجش آلودگی آب سد لتیان پیشرفته ترین ایستگاه سنجش آلودگی در سطح خاورمیانه است که امروز (پنجشنبه) با حضور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و به مناسبت هفته پدافند غیرعامل به بهره برداری رسید.

 


    شهریاری:سناریوهای بدبینانه و واقع بینانه برای مدیریت منابع آب تهران در دستور کار است2014-10-30

مدیر دفتر تاسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه ای تهران گفت: برای مدیریت منابع آبی تهران دو سناریوی بدبینانه و واقع بینانه در دستور کار قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "محمد شهریاری" امروز (پنجشنبه 8  آبان ماه 93) در آیین افتتاح پیشرفته ترین و پیچیده ترین ایستگاه سنجش آلودگی آب در خاورمیانه که در محل سد لتیان و به مناسبت هفته پدافند غیرعامل انجام شد، اظهار کرد: شرکت آب منطقه ای تهران سه سناریوی خوشبینانه، واقع بینانه و بدبینانه را از سال گذشته و با توجه به ادامه روند خشکسالی در تهران برای مدیریت بر منابع آبی در نظر داشت که سناریوی خوشبینانه حذف و دو سناریوی دیگر در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکع وضعیت منابع آب در سامانه شرق تهران همچنان نامساعد است، تاکید کرد: حجم آب موجود در مخزن سدهای لار و لتیان به حداقل رسیده است و باید تدابیری اندیشیده شود تا در ادامه دچار بحران و مشکل حادی نشویم.

شهریاری با اشاره به اینکه افزایش دما و درجه حرارت علاوه بر کاهش حجم مخزن سدها در آوردهای آن نیز بی تاثیر نیست، افزود: در حال حاضر بیش از 135 میلیون مترمکعب کاهش آورد آب به مخزن سدهای پنج گانه تهران ثبت شده که این میزان حجم قابل توجهی است.

وی ادامه داد: آمارهای گزارش شده نشان می دهد که 401 میلیون مترمکعب آب ذخیره شده در سدهای تهران وجود دارد که این میزان در سال گذشته 447 میلیون مترمکعب بوده است و بنابراین 46 میلیون مترمکعب در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته کمبود آب داریم.

وی همچنین با اشاره به اینکه سال گذشته آبی نیز سالی خشک به شمار می رفت، یادآور شد: این میزان ذخیره آبی در سال جاری، در مقایسه با سال نرمال حداقل 298 میلیون مترمکعب کاهش نشان می دهد.

گفتنی است، این آیین امروز (پنجشنبه) با حضور مهندس "رحیم میدانی" معاون آب و آبفای وزارت نیرو، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور، مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، مدیرعامل و معاونین شرکت آب منطقه ای تهران و جمع دیگری از مسوولان ارشد وزارت نیرو در محل سد لتیان برگزار گردید.

 


    به مناسبت هفته پدافند غیرعامل/ پیچیده ترین ایستگاه سنجش آلودگی آب خاورمیانه فردا افتتاح می شود2014-10-29

مجری طرح جلوگیری از آلودگی آب شرب تهران از افتتاح و بهره برداری پیشرفته ترین ایستگاه پایش آلودگی خاورمیانه در سد لتیان و با حضور معاون آب و آبفای وزیر نیرو خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، دکتر "محسن اسلامی زاده" همزمان با گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل، با اعلام این خبر گفت: ایستگاه پایش آلودگی سد لتیان پیچیده ترین و کامل ترین ایستگاه کنترل آلودگی و سمیت آب است که با حضور مهندس "رحیم میدانی" معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور، مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران و جمع دیگری از مسوولان به مناسبت هفته پدافند غیرعامل فردا (پنجشنبه) افتتاح و بهره برداری خواهد شد.

اسلامی زاده با بیان اینکه این ایستگاه در شهریور ماه امسال به طور کامل تجهیز شده است، اظهار کرد: پس از خریداری تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی برای این ایستگاه، دستگاه های سنجش آلودگی نصب و عملیات مانور یا ارزیابی عملکرد بر روی آن ها توسط متخصصان داخلی شرکت آب منطقه ای تهران و طرح جلوگیری از آلودگی آب شرب انجام گرفت.

وی اضافه کرد: پس از اطمینان کامل نسبت به تجهیزات سنجش آلودگی، این ایستگاه به عنوان پیچیده ترین ایستگاه پایش آلودگی آماده بهره برداری می باشد.

اسلامی زاده در پایان تاکید کرد: این ایستگاه علاوه بر سنجش آلودگی قادر به استفاده در زمان های بحرانی نیز خواهد بود و به نوعی ابزار مناسبی جهت مدیریت بحران و پدافند غیرعامل به شمار می رود.

 

 


    ثبت 23 میلیمتر بارش در تهران و البرز2014-10-27

گزارش بارش ها از 11 ايستگاه باران سنجي شركت آب منطقه اي تهران، نشان می دهد که بارش های ثبت شده در این حوزه از ابتدای مهرماه تاکنون به بیش از 23 میلیمتر رسیده است.

به گزارش روابط عمومي شركت آب منطقه اي تهران، از ابتداي سال آبي جدید (مهرماه92) تاكنون (دوشنبه 5 آبان93) بارش هاي استان های تهران و البرز با افزایش در مقايسه با زمان مشابه سال آبي گذشته و دوره بلند مدت 46 ساله به 23 ميليمتر رسيد. 

این گزارش حاکی است که در زمان مشابه سال گذشته هفت میلیمتر بارش گزارش شده بود. 

براساس اين گزارش، از ابتداي سال آبي جاري (مهرماه92) تاكنون، آرموت طالقان با 57.5 ميليمتر در جايگاه نخست ايستگاه هاي پربارش در استان تهران و البرز ثبت شده است. ايستگاه هاي نساء كرج با 46 و رودک جاجرود با 42 ميليمتر جايگاه هاي دوم و سوم پربارش ترين ايستگاه هاي بارانسنجي را به خود اختصاص داده اند.  

همچنين ميزان بارش هاي گزارش شده در ساير ايستگاه هاي بارانسنجي شركت آب منطقه اي تهران به ترتيب سیراء کرج 41.5، سد لار و سد امیرکبیر 35، لتیان 29، بیلقان کرج 21، مطالعات تهران 14، فیروزکوه 12.5 و ورامین حدود پنج میلیمتر بوده است.

 


    بیدختی: جلوگیری از آبیاری مزارع فیروزآباد شهرری با فاضلاب خام2014-10-27

مدیر امور منابع آب شهرستان ری از تخریب بند انحرافی غیرمجاز که جهت برداشت و آبیاری مزارع کشاورزی با فاضلاب خام در منطقه فیروزآباد این شهرستان احداث شده بود، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "غلامعلی بیدختی" امروز (دوشنبه) با اعلام این خبر گفت: در اجرای بند چهار مصوبه 37969 ت -120197 مورخ 27 / 8 / 86 هیات وزیران و با تصمیم قاطع شورای تامین شهرستان ری، با همکاری و هماهنگی دادستان شهرستان و ریاست حوزه قضایی بخش کهریزک و همچنین با حضور نمایندگان جهاد کشاورز، بخشداری قلعه نو، اداره محیط زیست و عوامل انتظامی شهرستان ری، روز گذشته (یکشنبه) بند انحرافی غیرمجاز برداشت فاضلاب خام در منطقه فیروزآباد که به طول 90 متر بر روی نهر سرخه حصار احداث شده بود، قلع و قمع و در نهایت مسیر انتقال فاضلاب خام به اراضی برنج کاران منطقه مسدود گردید.

بیدختی با تاکید بر اینکه این عملیات گسترده به منظور حفظ سلامت غذایی مصرف کنندگان محصولات بخش کشاورزی و عاری کردن کشت محصولات با فاضلاب خام صورت گرفته است، اظهار کرد: متاسفانه سال هاست که برنج کاران منطقه فیروزآباد به شکل غیرقانونی، با ایجاد یک بند انحرافی فاضلاب خام را از طریق کانالی به عرض هفت متر و عمق 2.5 متر  به مزارع منتقل می کردند.

وی با اشاره به اینکه حجم فاضلاب خام منتقل شده بالا بوده است، تصریح کرد: فاضلاب خام با دبی بالغ بر دو مترمکعب بر ثانیه، سطحی معادل 600 هکتار از اراضی کشاورزی فیروزآباد ری را زیرپوشش قرار می داد.

بیدختی تاکید کرد: با اجرای این عملیات تخریب، آبیاری مزارع با فاضلاب خام توسط کشاورزان در محدوده مورد عمل به طور کامل قطع گردیده و کشاورزان باید از راه کارهای جایگزین مثل پساب استفاده نمایند.

مدیر امور منابع آب شهرستان ری همچنین تصریح کرد: در حال حاضر و با توجه به کاهش شدید منابع آبی استان، کشاورزان باید به سمت اصلاح الگوی کشت حرکت کرده و استفاده از منابع آب سالم پیش بینی شده را به عنوان پساب تصفیه خانه جنوب تهران را به عنوان منبعی سالم، جایگزین فاضلاب خام نمایند.

بیدختی در پایان با بیان اینکه عملیات تخریب بند انحرافی غیرمجاز در منطقه فیروزآباد ری، با تلاش گسترده همکاران امور منابع آب ری در بخش های آب های سطحی، حقوقی و نظارت بر منابع آب محقق شده است، یادآور شد: این عملیات اجرایی با استفاده از دو دستگاه بیل مکانیکی و یک دستگاه لودر در چهار بازه به صورت منقطع و در طول 300 متر از مسیر برداشت و انتقال فاضلاب اجرا شد که در پی آن، حدود سه هزار مترمکعب حجم عملیات خاکی به اجرا درآمد.

 


    بیدختی: جلوگیری از آبیاری مزارع فیروزآباد شهرری با فاضلاب خام2014-10-27

مدیر امور منابع آب شهرستان ری از تخریب بند انحرافی غیرمجاز که جهت برداشت و آبیاری مزارع کشاورزی با فاضلاب خام در منطقه فیروزآباد این شهرستان احداث شده بود، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "غلامعلی بیدختی" امروز (دوشنبه) با اعلام این خبر گفت: در اجرای بند چهار مصوبه 37969 ت -120197 مورخ 27 / 8 / 86 هیات وزیران و با تصمیم قاطع شورای تامین شهرستان ری، با همکاری و هماهنگی دادستان شهرستان و ریاست حوزه قضایی بخش کهریزک و همچنین با حضور نمایندگان جهاد کشاورز، بخشداری قلعه نو، اداره محیط زیست و عوامل انتظامی شهرستان ری، روز گذشته (یکشنبه) بند انحرافی غیرمجاز برداشت فاضلاب خام در منطقه فیروزآباد که به طول 90 متر بر روی نهر سرخه حصار احداث شده بود، قلع و قمع و در نهایت مسیر انتقال فاضلاب خام به اراضی برنج کاران منطقه مسدود گردید.

بیدختی با تاکید بر اینکه این عملیات گسترده به منظور حفظ سلامت غذایی مصرف کنندگان محصولات بخش کشاورزی و عاری کردن کشت محصولات با فاضلاب خام صورت گرفته است، اظهار کرد: متاسفانه سال هاست که برنج کاران منطقه فیروزآباد به شکل غیرقانونی، با ایجاد یک بند انحرافی فاضلاب خام را از طریق کانالی به عرض هفت متر و عمق 2.5 متر  به مزارع منتقل می کردند.

وی با اشاره به اینکه حجم فاضلاب خام منتقل شده بالا بوده است، تصریح کرد: فاضلاب خام با دبی بالغ بر دو مترمکعب بر ثانیه، سطحی معادل 600 هکتار از اراضی کشاورزی فیروزآباد ری را زیرپوشش قرار می داد.

بیدختی تاکید کرد: با اجرای این عملیات تخریب، آبیاری مزارع با فاضلاب خام توسط کشاورزان در محدوده مورد عمل به طور کامل قطع گردیده و کشاورزان باید از راه کارهای جایگزین مثل پساب استفاده نمایند.

مدیر امور منابع آب شهرستان ری همچنین تصریح کرد: در حال حاضر و با توجه به کاهش شدید منابع آبی استان، کشاورزان باید به سمت اصلاح الگوی کشت حرکت کرده و استفاده از منابع آب سالم پیش بینی شده را به عنوان پساب تصفیه خانه جنوب تهران را به عنوان منبعی سالم، جایگزین فاضلاب خام نمایند.

بیدختی در پایان با بیان اینکه عملیات تخریب بند انحرافی غیرمجاز در منطقه فیروزآباد ری، با تلاش گسترده همکاران امور منابع آب ری در بخش های آب های سطحی، حقوقی و نظارت بر منابع آب محقق شده است، یادآور شد: این عملیات اجرایی با استفاده از دو دستگاه بیل مکانیکی و یک دستگاه لودر در چهار بازه به صورت منقطع و در طول 300 متر از مسیر برداشت و انتقال فاضلاب اجرا شد که در پی آن، حدود سه هزار مترمکعب حجم عملیات خاکی به اجرا درآمد.

 


    حامی فرد: اعمال محدودیت شدید برای برداشت آب از رودخانه جاجرود در شهرستان پاکدشت2014-10-26

مدیر امور منابع آب پاکدشت گفت: با تلاش های قانونی این امور طی یک سال اخیر برداشت آب از رودخانه جاجرود در شهرستان پاکدشت به شکل گسترده ای محدود شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "محسن حامی فرد" امروز (یکشنبه) با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به اینکه بخش مهمی از رودخانه جاجرود (حد فاصل سد ماملو تا منطقه جیتو) و انهار طبیعی منشعب از آن در شهرستان پاکدشت قرار گرفته و حفظ طبیعت مخروط افکنه جاجرود از اهمیت ویژه ای برخوردار است، این امور در بخش های حفاظت و مهندسی رودخانه ها و حفاظت و بهره برداری از آب های سطحی حجم بالایی از فعالیت های مختلف را اجرایی کرده است.

حامی فرد با اشاره به اینکه از آذر ماه سال گذشته تا انتهای شهریور امسال تلاش شده تا بازه های بحرانی رودخانه جاجرود و انهار طبیعی منشعب از آن در سطح شهرستان شناسایی و انجام وظایف ذاتی و اعمال قانون به شکلی هدفمند برنامه ریزی گردد، تصریح کرد: در این خصوص با انجام تدابیر لازم و پیگیری کارکنان امور منابع آب پاکدشت، دو مورد خاکریزی و انحراف مسیر آب و آبگیر (سردهانه) در منطقه حمامک با اخذ دستور قضایی قلع و قمع گردیده است.

وی اضافه کرد: پس از این عملیات گسترده، با همکاری اداره آبیاری پاکدشت و مجری طرح نظارت بر شبکه های آبیاری و زهکشی جنوب شرق استان تهران، اقدام به احداث یک دریچه آبگیری شد که به این ترتیب برداشت آب از رودخانه جاجرود به شکل گسترده ای محدود گردید.

ضرورت اصلاح نقشه های تعیین بستر و حریم انهار طبیعی پاکدشت

حامی فرد در ادامه سخنان خود به دیگر اقدامات مهم این امور در شناسایی متصرفین بستر و حریم رودخانه جاجرود (حد فاصل سد ماملو تا منطقه کبود گنبد) اشاره و اظهار کرد: به دلیل اینکه این محدوده در حریم حفاظتی منطقه پارچین قرار دارد، از اهمیت و حساسیت ویژه ای برخوردار است و بر همین اساس، تلاش شد تا محدوده های قانونی بستر و حریم رودخانه به اشخاص رسما ابلاغ و تذکرات لازم نیز به صورت اخطاریه هایی مجزا به متصرفین داده شود.

مدیر امور منابع آب پاکدشت ادامه داد: در حال حاضر، با وصول اعتراضات، سوابق و مدارک لازم برای اظهار نظر نهایی در قالب 36 پرونده به کمیسیون سه نفره رسیدگی به اعتراضات بستر و حریم ارسال شده که بدیهی است با قطعیت محدوده های قانونی بستر و حریم رودخانه، شرایط برای اعمال قانون فراهم شده است.

به گفته وی، با توجه به لزوم برخی اصلاحات در نقشه های تعیین بستر و حریم انهار طبیعی شهرستان، به ویژه انهار طبیعی موسوم به طغان – کهنک و علی خراط، با درخواست اداره منابع آب شهرستان پاکدشت، جلسات متعدد و سودمندی در دفتر حفاظت و مهندسی رودخانه های شرکت آب منطقه ای تهران تشکیل شد و اصلاحات لازم بر روی حدود بستر و حریم نهر طغان انجام گرفت.

حامی فرد در ادامه با بیان اینکه اصلاح حدود بستر و حریم نهر مذکور سبب شد تا چهار مورد رفع تصرف اراضی بستر و حریم نهر طبیعی طغان در بالادست و پائین دست پل جاده تهران – مشهد عملیاتی شود، گفت: به این ترتیب سطحی معادل 30 هزار مترمربع از اراضی بستر و حریم رودخانه آزاد سازی شد.

وی با تاکید بر اینکه اصلاح حدود بستر و حریم سایر انهار طبیعی شهرستان پاکدشت نیز مهم و ضروری است، بیان کرد: پیگیری اصلح حدود بستر و حریم سایر انهار طبیعی شهرستان در دستور کار قرار دارد که به تدریج انجام خواهد شد.

جهت لایروبی و ساماندهی بازه های رودخانه جاجرود بخشی از محدوده بستر و حریم واگذار می شود

حامی فرد در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح دیگر اقدامات امور منابع آب شهرستان پاکدشت، تصریح کرد: پیگیری انعقاد قرارداد استفاده از منافع حاصل از اجاره بستر برای لایروبی و ساماندهی بازه های بحرانی در منطقه در حال انجام است که با توجه به برگزاری نشست های متعدد با مجاورین و متقاضیان این طرح، طولی در حدود 12 کیلومتر از محدوده بستر و حریم در حال واگذاری است.

وی سپس افزود: بخش مهمی از اقدام های قانونی شامل آگهی مزایده، جمع آوری تقاضاها و برآورد منافع اجاره بستر توسط کارشناسان رسمی دادگستری انجام شده و خوشبختانه با انجام این اقدامات بخش مهمی از اراضی تحت حفاظت این امور تعیین تکلیف می شود.

پر و مسلوب المنفعه شدن 66 حلقه چاه آب در پاکدشت

حامی فرد در ادامه سخنان خود به بحران شدید آب در منطقه پاکدشت و افت شدید سفره های زیرزمینی دشت ورامین و بحرانی شدن وضع موجود اشاره کرد و گفت: امور منابع آب پاکدشت با وجود کمبود نیروی انسانی، تلاش کرد تا در جهت تحقق اهداف مورد نظر شرکت آب منطقه ای تهران و جلوگیری از بحرانی تر شدن وضع موجود اقدام نماید و بر همین اساس از آذرماه سال 92 تا پایان شهریور امسال، تعداد 66 حلقه چاه مجاز و غیرمجاز را با اخذ حکم قضایی پر و مسلوب المنفعه نمود.

مدیر امور منابع آب پاکدشت سپس یادآور شد: از میان چاه های پر شده 14 حلقه چاه مربوط به شرکت آب و فاضلاب شهری و چهار حلقه مربوط به آب و فاضلاب روستایی است که در تنیجه پر شدن 66 حلقه چاه مذکور حدود یک میلیون مترمکعب آب در سال در سفره های زیرزمینی منطقه حفاظت خواهد شد.

حامی فرد با اشاره به تلاش کارکنان گشت و بازرسی این امور در جهت شناسایی 30 حلقه چاه غیرمجاز جدید در محدوده عملیاتی امور، تصریح کرد: این تعداد چاه شناسایی شده که با تشکیل پرونده قانونی، اقدامات لازم جهت پر و مسلوب المنفعه شدن آن ها فراهم است. همچنین در همین مدت، 10 حلقه چاه مجاز که دارای منصوبات غیر مجاز بوده و اقدام به برداشت بیش از حد پروانه صادر شده می نمودند، نیز شناسایی گردید و نسبت به اصلاح منصوبات غیر مجاز و نصب منصوبات قانونی اقدام شد.

صدور اخطاریه نصب کنتور هوشمند برای 100 حلقه چاه کشاورزی

وی همچنین از شناسایی و جمع آوری منصوبات چهار حلقه چاه مجاز که با نصب کردن منصوبات غیرمجاز آبگیری اقدام به آب فروشی می نمودند خبر داد و گفت: در همین مدت و با هدف مدیریت مصرف آب های کشاورزی، برای 100 حلقه چاه کشاورزی جهت نصب کنتور هوشمند برگه اخطاریه صادر شده است که از این میان برای 12 حلقه چاه، کنتور هوشمند نصب شده است.

وی با بیان اینکه تعداد 9  عدد فیش پرداختی توسط متقاضیان واریز و تحویل اداره شده است، اظهار کرد: درخصوص چاه های باقیمانده نیز نشست های متعددی با توجه به تفاهم نامه و دستور العمل مصوبات موجود با مسوولین اداره برق شهرستان پاکدشت برگزار شده و موضوع همچنان در حال پیگیری و اقدام می باشد.

حامی فرد در پایان با هشدار به متخلفان آب های سطحی و زیرزمینی تاکید کرد: امور منابع آب پاکدشت به عنوان نماینده قانونی شرکت آب منطقه ای تهران با هرگونه تخلف در سطح شهرستان پاکدشت اعم از ساخت و ساز غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه، حفر چاه غیرمجاز، برداشت بیش از حد آب نسبت به پروانه صادر شده و ... برخورد قاطع و قانونی خواهد کرد.

 


    حجم آب سدهای تهران به 405 میلیون مترمکعب رسید2014-10-25

حجم آب موجود در مخازن سدهاي تامين كننده آب استان تهران با كاهش 45 ميليون مترمكعبي در مقايسه با زمان مشابه سال گذشته به حدود 405 ميليون مترمكعب رسيد.

به گزارش روابط عمومي شركت آب منطقه اي تهران، حجم آب موجود در مخزن سدهاي پنج گانه استان تهران تا روز جمعه (دوم آبان ماه 93) با كاهش 45 ميليون مترمكعبي در مقايسه با حجم 450 میلیون مترمکعبی زمان مشابه سال گذشته، به حدود 405 ميليون مترمكعب رسيد.

همچنين حجم آب ورودي به مخزن سدهاي تهران از ابتداي سال آبي جاري (مهرماه 93) تا زمان مورد بررسی، با چهار درصد كاهش در مقايسه با زمان مشابه سال آبي گذشته، بیش از 38 ميليون مترمكعب ثبت شده است.

اين گزارش حاكي است كه حجم آب ورودي به مخزن سدهاي تهران در دوره زمانی مشابه سال آبي گذشته بيش از 40 میلیون مترمکعب بوده است.

در حال حاضر، حجم ذخيره آب در مخزن سدهاي اميركبير، لتيان، لار، طالقان و ماملو به ترتيب 96، 36، 21، 155 و 97 میلیون مترمکعب ثبت شده است.

 


    مرادی نسب: تخریب دو واحد دامداری غیرمجاز در بستر رودخانه جاجرود 2014-10-22

مدیر امور منابع آب ورامین از تخریب دو واحد دامداری غیرمجاز که در بستر و حریم رودخانه جاجرود احداث شده بودند، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "وحید مرادی نسب" امروز (چهارشنبه) اظهار کرد: با تلاش امور منابع آب ورامین و با هماهنگی پلیس امنیت و پیشگیری شهرستان قرچک و همچنین اخذ دستور قضایی نسبت به تخریب دو واحد دامداری غیرمجازی که در بستر و حریم رودخانه جاجرود واقع شده بودند، اقدام گردید.

مرادی نسب با بیان اینکه هشدارهای لازم به متخلفان به صورت قانونی داده می شود، گفت: متاسفانه با وجود هشدارهای لازم و تذکرات قانونی و با توجه به وضعیت منابع آبی استان تهران که همواره از سوی مسئولان استانی و کشوری مطرح و تاکید می شود، متخلفان همچنان به انجام تخلفات خود مشغول هستند.

وی اضافه کرد: هرگونه تصرف در بستر و حریم رودخانه ها ممنوع است و هیچ فرد حقیقی یا حقوقی حق ساخت و ساز در آن را ندارد به ویژه اینکه رودخانه هایی مانند جاجرود تامین کننده آب شرب تهران هستند و توجه به حفاظت از آن ها جزء وظایف همه مردم است.

مرادی نسب با اشاره به اینکه دو واحد دامداری تخریب شده در منطقه قشلاق اول داوود آباد از توابع شهرستان قرچک قرار داشتند، یادآور شد: در این عملیات در مجموع 150 مترمکعب از مستحدثات غیرقانونی ساخته شده، تخریب شد و به این ترتیب بیش از 400 مترمربع از اراضی بستر رودخانه جاجرود آزادسازی گردید.

مدیر امور منابع آب ورامین در پایان هشدار داد: این امور در منطقه تحت پوشش خود، با هرگونه تخلف در منابع آب های سطحی و زیرزمینی با جدیت و بر اساس قانونی برخورد خواهد کرد.

 


    حبیبی: حفاظت امور منابع آب شهریار از یک میلیون مترمکعب آب در سال 932014-10-22

مدیر امور منابع آب شهریار گفت: با عملکرد مطلوب واحد بازرسی امور آب شهریار از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک میلیون مترمکعب آب در آبخوان این منطقه حفاظت خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "راما حبیبی" امروز (چهارشنبه) با اعلام این خبر، اظهار کرد: با علمکرد مطلوب واحد بازرسی امور آب شهریار از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 33 حلقه چاه غیرمجاز با مجموع دبی 81 لیتر در ثانیه پر و مسلوب المنفعه شده که موجب حفاظت بیش از یک میلیون مترمکعب آب در آبخوان منطقه خواهد شد.

حبیبی با تاکید بر وظیفه ذاتی امور آب در شهرستان شهریار، تصریح کرد: این امور به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران در شهریار با هرگونه تخلف و تصرف در آب های سطحی و زیرزمینی برخورد قانونی خواهد کرد.

وی همچنین اعلام کرد: در همین مدت، 9 دستگاه حفاری غیرمجاز که اقدام به حفر چاه های غیرمجاز می نمودند برابر با دستور قضایی در حوزه این امور توقیف و به پارکینگ منتقل شدند.

 


    حبیبی: حفاظت امور منابع آب شهریار از یک میلیون مترمکعب آب در سال 932014-10-22

مدیر امور منابع آب شهریار گفت: با عملکرد مطلوب واحد بازرسی امور آب شهریار از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک میلیون مترمکعب آب در آبخوان این منطقه حفاظت خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "راما حبیبی" امروز (چهارشنبه) با اعلام این خبر، اظهار کرد: با علمکرد مطلوب واحد بازرسی امور آب شهریار از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 33 حلقه چاه غیرمجاز با مجموع دبی 81 لیتر در ثانیه پر و مسلوب المنفعه شده که موجب حفاظت بیش از یک میلیون مترمکعب آب در آبخوان منطقه خواهد شد.

حبیبی با تاکید بر وظیفه ذاتی امور آب در شهرستان شهریار، تصریح کرد: این امور به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران در شهریار با هرگونه تخلف و تصرف در آب های سطحی و زیرزمینی برخورد قانونی خواهد کرد.

وی همچنین اعلام کرد: در همین مدت، 9 دستگاه حفاری غیرمجاز که اقدام به حفر چاه های غیرمجاز می نمودند برابر با دستور قضایی در حوزه این امور توقیف و به پارکینگ منتقل شدند.

 


    گزارش تصویری/ امضای تفاهم نامه اجرای طرح داناب در تهران2014-10-22

در جریان امضای تفاهم نامه طرح دانش آموزی نجات آب (داناب) در استان تهران که روز گذشته (سه شنبه) در محل سد لتیان و با حضور مدیرکل، معاونین و مدیران مناطق آموزش و پرورش شهر تهران و همچنین مدیرکل دفتر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد، متن تفاهم نامه اجرای این طرح به امضای مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران و مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران رسید. 


 


    گزارش تصویری/ امضای تفاهم نامه اجرای طرح داناب در تهران2014-10-22

در جریان امضای تفاهم نامه طرح دانش آموزی نجات آب (داناب) در استان تهران که روز گذشته (سه شنبه) در محل سد لتیان و با حضور مدیرکل، معاونین و مدیران مناطق آموزش و پرورش شهر تهران و همچنین مدیرکل دفتر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد، متن تفاهم نامه اجرای این طرح به امضای مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران و مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران رسید. 


 


    چهاربند: مسأله آب باید برای دانش آموزان نهادینه شود2014-10-21

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: مسأله آب به عنوان یک نعمت خدادادی باید برای دانش آموزان نهادینه شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "اسفندیار چهاربند" امروز (سه شنبه) در جریان امضای تفاهم نامه طرح دانش آموزی نجات آب (داناب) که بین شرکت آب منطقه ای تهران و این اداره امضا شد، اظهار کرد: باید آموزش و پرورش تهران در این طرح که به طور عمده فرهنگ سازی در مصرف آب و تغییر نگاه به آب است مشارکت کند تا مسأله آب برای دانش آموزان نهادینه شود.

چهاربند با بیان اینکه آب تنها نباید به کتاب های درسی خلاصه شود، گفت: اکنون آب در دنیا در برابر نفت مطرح می شود و یکی از ابزارهای مهم گفتگوی سیاسی است و اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست.

وی همچنین تصریح کرد: قیمت آب در کشورمان با هیچ کالایی قابل مقایسه نبوده و بسیار متفاوت است. در واقع تولید آب خام توسط شرکت آب منطقه ای تهران و فروش آن به آبفا بین 30 تا 40 تومان است و پس از تصفیه توسط آبفا به 300 تومان برای هر مترمکعب می رسد و این قیمت به مردم فروخته می شود.

چهاربند سپس افزود: این در حالی است که قیمت یک بطری آب معدنی یک لیتری در کشور در حدود 800 یا 900 تومان تمام می شود که اگر یک مترمکعب را حساب کنیم در حدود 900 هزار تومان می شود و این تفاوت قیمت بسیار بالا است. در واقع مردم باید بدانند که این یارانه دولت در بخش آب به آن ها است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در ادامه این نشست، خاطر نشان ساخت: آب یکی از عوامل مهم و کلیدی در توسعه کشورها محسوب می شود و باید به آن توجه ویژه ای شود و آموزش و پرورش نیز بر خود لازم می داند تا در طرح داناب به صورت جدی مشارکت کند.

وی تاکید کرد: دانش آموزان باید طوری تربیت شوند تا در زندگی شخصی و اجتماعی نگاه تازه ای به آب داشته باشند و حفاظت از آن را به صورت جدی مدنظر قرار دهند.

چهاربند با بیان اینکه اگر در فرهنگ سازی استفاده درست از آب مشارکت کنیم به دولت و کشور کمک کرده ایم، تصریح کرد: نگاه آموزش و پرورش شهر تهران به طرح داناب اهمیت و تاثیرگذاری آن است و به هیچ عنوان نباید آن را یک طرح تشریفاتی به حساب آورد و مدیران باید همواره به این نکته توجه کنند.

چهاربند در پایان ابراز امیدواری کرد: امیدواریم که کمک موثری به حفاظت کمی و کیفی منابع آب در استان تهران  نماییم و در نگه داری از این منبع خدادادی کشور نقش ایفا کنیم.

در پایان این آیین، تفاهم نامه اجرای طرح دانش آموزی نجات آب (داناب) به امضای مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران و مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران رسید. 

 


    اسکویی: هیچ راهی جز آگاهی بخشی به نسل آینده وجود ندارد2014-10-21

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: در حال حاضر هیچ راهی به جز اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به نسل آینده برای مدیریت بر منابع آب نداریم.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "عبدالله اسکویی" امروز (سه شنبه) در آیین امضای تفاهم نامه طرح دانش آموزی نجات آب در استان تهران که در محل سد لتیان برگزار شد، اظهار کرد: تحلیل و بررسی ها نشان می دهد که در سال های آتی هیچ راهی به جز آموزش و آگاهی رسانی به نسل آینده برای مدیریت بر منابع آب وجود نخواهد داشت چراکه این دانش آموزان هستند که بعدها در جایگاه های مدیریتی و اجتماعی کشور نقش تعیین کننده ای خواهد داشت.

وی تاکید کرد: سازمان ملل برای کشورمان از تعریف کشور سازگار با کم آبی استفاه نموده است و بنابراین باید به گونه ای زندگی کرد که سبک زندگی و کار و زندگی اجتماعی با وضعیت موجود منابع آب همراه شود. 

اسکویی با بیان اینکه ویژگی طرح دانش آموزی نجات آب یا داناب استفاده از نظام مشارکتی است، گفت: این طرح به صورت کاملا نظام مند در حال اجرا است که مهمترین نظام آن استفاده از کارهای مشارکتی و اموزش های کیفی به دانش آموزان است.

وی مخاطبان طرح داناب را دوره های راهنمایی قدیم و متوسطه ذکر کرد و گفت: با توجه به اینکه شرکت های آب و فاضلاب مفاهیم ابتدایی آب را به دانش اموزان مقاطع ابتدایی و پیش دبستانی آموزش می دهند، این طرح بر آموزش و تربیت دانش آموزان متوسطه و راهنمایی قدیم تاکید دارد چراکه مفاهیم اساسی تری مثل آب مجازی و اقتصاد آب در آن مطرح می شود.

اسکویی با بیان اینکه در این طرح تلاش می شود آموزش ها به صورت غیرمستقیم و مشارکتی و با حضور فعال دانش آموزان اجرا شود، گفت: نظام های ارتباطی با مخاطبان طرح، نظام رسانه ای و نظام ارزیابی نیز در این طرح دیده شده است تا بتوان در بخش های مختلف به صورت روش مند و علمی پیش رفت.

مدیرکل روابط عمومی شرکت مدیریت منابع آب ایران در ادامه، تصریح کرد: در تعریف مبانی اجرایی طرح داناب از نظریه های علمی دنیا و تجربه هایی که در سطح کشورهای مختلف وجود داشته استفاده شده است.

اسکویی در عین حال یادآور شد: با بررسی های انجام شده مشخص گردید که مشارکت و همکاری نزدیک شرکت های آب منطقه ای و آموزش و پرورش در سطح کشور به شکل بسیار قوی تر و موثرتری نسبت به اجرای طرح های مشابه در دنیا بوده است و این نشان می دهد که این طرح وام دار کشورهای غربی نیست.

وی همچنین اظهار کرد: روش اجرای طرح و قابلیت های آن سبب شده تا کارشناسان نسبت به مطرح کردن طرح در سطح بین المللی نیز توصیه هایی کنند اما تلاش شده است تا طرح داناب وارد حواشی نشود و راه خود را ادامه دهد.

اسکویی تاکید کرد: آب یک موضوع فرابخشی است و تنها وزارت نیرو و شرکت های زیرمجموعه آن نمی توانند به آن توجه کنند بلکه این موضوع نیازمند توجه و همکاری همه بخش ها است.

وی تصریح کرد: ایران کشوری کم آب است و باید این نگاه و باور را در بین مردم ایجاد نمود تا بر اثر یک بارندگی تصور نشود مشکلات آب برطرف شده است. تنها نوار شمالی و غرب کشور از بارش های خوبی برخوردار هستند و مابقی سطح سرزمین ایران خشک و نیمه خشک است و این موضوع باید مورد توجه همگان قرار گیرد. 

 


    ارتقایی: وضعیت آب اجرای طرح داناب را ضروری می کند2014-10-21

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: وضعیت منابع آبی و مصارف آب در استان تهران به گونه ای است که فرهنگ سازی و آموزش به دانش آموزان و اجرای طرح هایی مانند داناب را ضروری و حیاتی می کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "خسرو ارتقایی" در جریان امضای تفاهم نامه طرح دانش آموزی نجات آب (داناب) در استات تهران که در محل سد لتیان و با حضور مدیرکل، معاونین و مدیران مناطق آموزش و پرورش شهر تهران و همچنین مدیرکل دفتر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد، اظهار کرد: امروز شرایط آبی در استان تهران به گونه ای است که مصرف دوبرابری در مقایسه با متوسط جهانی و ادامه خشکسالی ها نیاز به فرهنگ سازی و آموزش های بیشتر را در جامعه و به خصوص دانش آموزان ضروری و بدیهی نموده است و لذا اجرای طرح داناب کمک موثری در این زمینه خواهد بود.

ارتقایی با بیان اینکه هرچه قدر آب برای تهران تولید و منتقل شود، مصرف نیز بالاتر خواهد رفت، گفت: در سال های گذشته هر چه قدر طرح های آبی اجرا شده و آب را به تهران منتقل نموده، مردم نیز بیشتر و بیشتر مصرف کرده اند که باید این رویه تغییر کند.

وی با تاکید بر کاهش ذخایر آبی سدهای تهران در زمان حاضر، اظهار کرد: روز گذشته مجموع آب ذخیره شده در مخازن سدهای پنج گانه استان تهران به 410 میلیون مترمکعب رسید که در مقایسه با 460 میلیون مترمکعب سال گذشته همچنان 50 میلیون مترمکعب کمتر است. البته بارش های امروز مناسب است و امیدواریم همچنان ادامه یابد تا ذخیره سدها اندکی بهتر شود.

وی ادامه داد: بارش های تهران نیز تا روز گذشته به 10.5 میلیمتر رسید که این میزان بارش هنوز با بارش های متوسط بلند مدت که بیش از 11.5 میلیمتر است فاصله دارد اما در مقایسه با زمان مشابه پارسال بیشتر است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با بیان اینکه طرح دانش آموزی نجات آب یا داناب به هر حال راه حلی است که می تواند به فرهنگ سازی استفاده درست از آب کمک نماید، تصریح کرد: توجه به مسائلی چون استفاده از پساب و به کار گیری بازچرخانی آب، مدیریت و اصلاح مصرف آب در استان که چالش جدی آب در استان است و همچنین آلوده کردن منابع آب به ویژه با ورود زباله ها و یا آلاینده های صنعتی به رودخانه ها می تواند در این طرح مهم و ملی مدنظر قرار گیرد.

وی در جمع مدیران آموزش و پرورش شهر تهران و مناطق 22 گانه آن با اعلام نیاز بخش آب به مشارکت و همکاری فرهنگیان و به خصوص آموزش و پرورش، بیان کرد: اجرای این طرح سبب خواهد شد که در میان دانش آموزان و خانواده های آن ها و در نهایت در سطوح مختلف جامعه فرهنگ سازی مناسبی در خصوص مصرف آب داشته باشیم.

وی اضافه کرد: در آیات قرآن و فرهنگ ایرانی ما آب جایگاه ویژه ای دارد. به هر حال اکنون وقت آن رسیده که روش های تربیتی و آموزشی و فرهنگ سازی وارد مدیریت آب کشور شود. 

ارتقایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه جمعیت تهران در حال نزدیک شدن به 13 میلیون نفر است، اظهار کرد: این جمعیت 16 درصد کشور را تشکیل می دهد در حالیکه مساحت استان تهران کمتر از یک درصد است. بر اساس آمار، در این استان هر ساله بیش از  150 میلیون مترمکعب کسری آبخوان وجود دارد که این حجم دو برابر حجم مفید سد لتیان است.

ارتقایی همچنین افزود: تهران سرانه مصرفی حدود 350 مترمکعب در سال برای هر نفر دارد که این میزان در کشور به طور متوسط 1234 مترمکعب می باشد. 

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران در این آیین، میزان مصرف آب شرب تهران را در حدود یک میلیارد و 100 میلیون مترمکعب ذکر کرد و گفت: برای این مقدار آب مصرفی،  750 میلیون مترمکعب آب را از سدها و مابقی از چاه ها تامین می گردد که در سال های خشکسالی مثل امسال این نسبت به 50-50 می رسد.

ارتقایی اضافه کرد: از 750 میلیون مترمکعب آب سدهای تهران حدود 400 میلیون مترمکعب از سامانه شرق شامل سدهای لار، لتیان و ماملو و 350 میلیون مترمکعب نیز از سامانه غرب شامل سدهای امیرکبیر و طالقان تامین و ارسال می شود.

ارتقایی در ادامه به تصفیه خانه های تهران نیز اشاره کرد و گفت: تهران هم اکنون پنج تصفیه خانه در حال بهره برداری دارد و تصفیه خانه ششم نیز که بزرگترین تصفیه خانه خاورمیانه است در منطقه 22 و شمال تهران در حال احداث است تا آب سدهای طالقان و امیرکبیر را که با تونل منتقل می شوند در تراز بالاتر تحویل تهران دهد. 

وی تاکید کرد: در صورت تکمیل و بهره برداری از این تصفیه خانه، در سال های خشکسالی می توان آب را با حجم بیشتری به تهران آورد و به شرق تهران نیز منتقل نمود.

وی افزود: تصفیه خانه هفتم تهران نیز که وظیفه تصفیه آب سد ماملو را دارد در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید که این عمل می تواند در انتقال آب مناسب به مناطق جنوب و جنوب شرق تهران موثر باشد.

 


    زنگویی: آزادسازی بیش از 380 مترمربع رودخانه زایگان در بخش رودبار قصران2014-10-21

مدیر امور منابع آب شهرستان شمیرانات از آزادسازی بخش دیگری از بستر وحریم رودخانه زایگان در محدوده روستای حسن دره از توابع بخش رودبار قصران فشم طی هفته جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "حسین زنگویی" امروز (سه شنبه) با اعلام این خبر گفت: با تلاش واحد گشت و بازرسی آب های سطحی امور منابع آب شمیرانات و با اخذ حکم قضایی، بیش از 165 متر مربع دیوار طولی و درب تخریب گردیده که در نتیجه 380 مترمربع از بستر و حریم رودخانه زایگان در محدوده روستای حسن دره از توابع بخش رودبار قصران فشم آزادسازی شد.

زنگویی با بیان اینکه در این عملیات 165 مترمربع دیوار در بستر وحریم رودخانه زایگان تخریب شد، اظهار کرد: متاسفانه با وجود هشدارهای متعدد و پیگیری های لازم و قانونی گرچه روند تخلفات کند شده اما هستند کسانی که همچنان بر ساخت و ساز و تجاوز به بستر و حریم رودخانه ها اقدام می کنند که این اقدام های غیرقانونی علاوه بر ضربه زدن به محیط زیست و منابع طبیعی سبب آلوده شدن و از بین رفتن رودخانه ها می شود.

وی با اشاره به اینکه در عملیات آزادسازی رودخانه زایگان بیش از 350 تن خاکبرداری صورت گرفته است، گفت: این امور با استفاده از دستگاه های خاکبرداری و کامیون این میزان خاک و نخاله را از سطح رودخانه برداشته و از محل خارج نمود.

گفتنی است، در این تخریب عوامل نیروی انتظامی، شهرداری و بخشداری نیز حضور داشتند.

زنگویی با هشدار مجدد به متخلفانی که به منابع آبی به ویژه رودخانه ها تجاوز کرده و در آن ها اقدام به ساخت و ساز می کنند، تاکید کرد: امور منابع آب شمیرانات به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران، تنها متولی منابع آب های سطحی و زیرزمینی است و با هرگونه اقدام غیرقانونی نظیر حفر چاه غیرمجاز یا ساخت و ساز در بستر و حریم رودخانه ها به صورت قانونی برخورد خواهد کرد.

وی در پایان یادآور شد: اکنون که کشور در شرایط خشکسالی و بی آبی به سر می برد باید همه مردم دست به دست هم دهند تا از فعالیت هایی که این شرایط را تشدید می نماید خودداری کنند.

 


    تیم والیبال شرکت آب منطقه ای تهران نایب قهرمان مسابقات هفته دفاع مقدس شد2014-10-21

تیم والیبال شرکت آب منطقه ای تهران با قبول شکست 2 بر صفر در برابر تیم حوزه مقاومت بسیج شهید عباسپور وزارت نیرو به مقام نایب قهرمانی مسابقات والیبال گرامی داشت هفته دفاع مقدس دست یافت. 

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، در بازی نهایی این دوره از مسابقات که روز گذشته (دوشنبه) میان تیم های شرکت آب منطقه ای تهران و حوزه مقاومت بسیج شهید عباسپور وزارت نیرو در محل سالن شماره یک مجموعه ورزشی شرکت آب منطقه ای تهران برگزار شد، نماینده وزارت نیرو توانست در دو ست پیاپی به ترتیب 25 بر 20 و 25 بر 23 به پیروزی برسد و جام قهرمانی این دوره از مسابقات را بالای سر ببرد. به این ترتیب تیم والیبال شرکت آب منطقه ای تهران نایب قهرمان شد.

این دوره از مسابقات والیبال صنعت آب و برق که به مناسبت گرامی داشت هفته دفاع مقدس از 20 مهرماه به میزبانی شرکت آب منطقه ای تهران آغاز شده بود، با برگزاری بازی های نهایی و رده بندی روز گذشته (دوشنبه) به کار خود پایان داد.

علی اولادی، حسن بلندجاه، بهداد داعی، نوراله باقریان، علیرضا ذاکری، علی صفاری، حسین جمالی، داوود آقاجانی، مهدی احمدی فر و حسین سیفی، 10 بلند قامت تیم والیبال شرکت آب منطقه ای تهران بودند که جام نایب قهرمانی را بالای سر بردند.

همچنین در دیگر بازی این دوره و در دیدار رده بندی، تیم های برق منطقه ای و توزیع برق تهران به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان تیم توزیع برق با نتیجه 2 بر 1 به پیروزی رسید و مقام سوم را به خود اختصاص داد.

گفتنی است، این دوره با حضور هفت تیم از شرکت آب منطقه ای تهران، حوزه بسیج شهید عباسپور وزارت نیرو، شرکت مدیریت منابع آب ایران، شرکت توانیر، شرکت آبفای استان تهران، شرکت برق منطقه ای تهران و شرکت توزیع برق تهران به مدت یک هفته برگزار شد که از این میان چهار تیم به دیدارهای نهایی و رده بندی راه یافتند.

 


    مهندس "منصور مردانی" سرپرست اداره منابع آب اسلام شهر شد2014-10-21

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران طی حکمی مهندس "منصور مردانی" را به عنوان سرپرست اداره منابع آب اسلام شهر منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، مهندس "خسرو ارتقایی" در این حکم آورده است: نظر به مراتب تعهد و تجارب ارزشمند جنابعالی به موجب این ابلاغ به سمت سرپرست اداره منابع آب اسلام شهر منصوب می شوید تا زیر نظر معاونت حفاظت و بهره برداری نسبت به انجام وظایف محوله اقدام فرمایید.

امید است با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری از توانمندی های همکاران متعهد و متخصص در تحقق اهداف شرکت موفق و موید باشید.

ارتقایی

 


« 1 2 3 » Page: