سه‌شنبه, 29 خرداد 1397

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران مطرح کرد:

 

بخش آب نیازمند تشکیل کمیسیون آب‌های سطحی است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: آب‌های سطحی کشورهمانند بخش آب‌های زیرزمینی نیازمند تشکیل کمیسیونی به منظور صیانت از منابع آب‌های سطحی است.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا بختیاری" امروز در نشست مشترک مدیران دفاتر حقوقی و مهندسی رودخانه‌ها و سواحل بخش آب کشور گفت: مسائل دفاتر حقوقی و مهندسی رودخانه ها به یکدیگر نزدیک هستند؛چراکه مباحثی همچون تجاوز و تصرف  به حریم و بستر رودخانه‌ها  شرکت‌های آب منطقه‌ای را با مشکلات زیادی روبه رو کرده است.

وی افزود: متاسفانه طی دهه‌های اخیر به حریم و بستر رودخانه‌ها هجوم برده شده و مورد تصرف قرار گرفته‌اند که با توجه به قیمت بالای زمین و املاک در حاشیه رودخانه‌ها، رفع تصرف آنها هم هزینه‌های بسیاری را تحمیل می‌کند.

بختیاری ادامه داد: علاوه بر مشکلات تجاوز به حریم و بستر رودخانه‌ها، عقب ماندگی برنامه‌ها، کمبود بودجه، کمبود نیروی انسانی، عدم وجود قوانین بازدارنده، عدم همکاری مناسب برخی دستگاه‌ها از دیگر چالش‌های پیش روی ما در این بخش است که امیدواریم طی این نشست به راهکارهای مناسب برای رفع مشکلات برسیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با تاکید بر لزوم تقویت دفاتر حقوقی گفت: با توجه به اهمیت دفاتر حقوقی ، نیروهای انسانی شاغل در این بخش باید جزو نیروهای رسمی باشند.

وی در پایان با اشاره به اینکه با تشکیل کمیسیون آب‌های زیرزمینی و حضور قضات در شرکت‌های آب منطقه ای بسیاری از مشکلات حل شد، خاطرنشان کرد: در بخش آب‌های سطحی نیز باید چنین کمیسیونی در جهت حفاظت از منابع آب‌های سطحی تشکیل شود.

منبع خبر:

دیدگاه کاربران