سه‌شنبه, 4 اردیبهشت 1397
شعار سال: حمایت از کالای ایرانی
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا عنوان کرد:

 

بودجه بخش آب باید در اولویت قرار گیرد

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: اگرچه اعتبارات برخی بخش های آب رشد خوبی داشته اما تخصیص بودجه این بخش باید در اولویت قرار گیرد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران،" رحیم میدانی" امروز در نشست مشترک مدیران دفاتر حقوقی  و مهندسی رودخانه ها و سواحل بخش آب کشور گفت: بهبود مدیریت آب کشور هدف مقدسی است و برای هر فرد و سازمانی مهم است که وظایف و ماموریت های خودش را درست تشخیص دهد.

وی افزود: تشخیص درست وظایف و ماموریت ها اهداف و سیاست های اجرایی را مشخص کرده و باعث می شود به یک برنامه اقدام وعمل برسیم.

میدانی با اشاره به تجربه موفق کشورهلند در زمینه مدیریت منابع آب گفت: تاریخ شاهد است که ایران یکی از ابر قدرت های جهان در موضوع مدیریت منابع آب محسوب می شده که علت آن حضور مردم و مشارکت آنها در مدیریت آب بوده است که متاسفانه به تدریج نیز از این موضوع فاصله گرفتیم.

وی با بیان اینکه هر دولت و حکومتی باید در چارچوب اصول توسعه پایدار، مدیریت کند تصریح کرد: این نگاه در کشور ما از دو دهه پیش وجود دارد؛ اما این موضوع نباید فقط محدود به حرف و صرفاً متولیان بخش آب کشور باشد چراکه مدیریت منابع آب یک مدیریت فرا بخشی است و برای اجرای طرح های بزرگ باید به یک اجماع ملی برسیم.

معاون وزیر نیرو تاکید کرد: اگر به احداث سد توجه زیادی شود، اما به مسائلی همچون حریم بستر رودخانه ها، آموزش، مطالعات پایه، سیستم هشدار سیل و غیره توجهی صورت نگیرد، موفقیت حاصل نمی شود.

وی یادآور شد: ما باید از تجربه دنیا در مدیریت منابع آب عبرت بگیریم چراکه در صورت تکرار اشتباهات منابع و کیفیت آب از دست می رود کمااینکه تاکنون نیز بسیاری از منابع از دست رفته اند.

وی اظهار داشت: تاکنون تعاملات خوبی با بخش های مختلف صورت گرفته است که امیدواریم در سال 1396 و برنامه ششم توسعه اتفاقات خوبی رقم بخورد.

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه شرکت مدیریت منابع آب برای موضوعات حقوقی و مدیریت رودخانه دارای برنامه است، گفت: رمزموفقیت ما در این است که فعالیت ها را از حالت جزیره ای خارج کرده و در کنار یکدیگر برنامه زمانی جامع و تفصیلی تدوین و اجرا شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در ابتدای دولت یازدهم پروژه های حیاتی را تعریف کردیم که خوشبختانه به موفقیت های خوبی نیز دست یافتیم.

منبع خبر:

دیدگاه کاربران