سه‌شنبه, 4 اردیبهشت 1397
شعار سال: حمایت از کالای ایرانی
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
شرکت سهامی آب منطقه ای تهران

 

معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس وزارت نیرو خبرداد:

 

تشکیل کارگروه حفظ حقوق بیت المال در وزارت نیرو

معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس وزارت نیرو از تشکیل کارگروه حفظ حقوق بیت المال در وزارت نیرو در سطوح عالی و با حضور نمایندگان دستگاههای مرتبط خبر داد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "رضا انجم شعاع " امروز( یکشنبه 24 اردیبهشت 1396)  در نشست مشترک مدیران دفاتر حقوقی  و مهندسی رودخانه ها و سواحل بخش آب کشور گفت: طی سه سال گذشته کارهای بزرگی در بخش آب کشور انجام شده است که از مهمترین آنها می توان به فعال شدن شورای عالی آب اشاره کرد.

وی افزود: تاکنون 22 جلسه شورای عالی آب تشکیل شده است و مصوبات خوبی به تصویب رسید.

وی اظهار داشت: طی این مدت بیش از 30 سد در کشور به بهره برداری رسیده است که با احداث آنها در مجموع حدود 4.5 میلیارد متر مکعب به حجم مخازن کشور و علاوه بر آن نیز حدود 215 هزار هکتار به طرح های آبیاری و زهکشی افزوده شد.

انجم شعاع طرح  احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی را یکی از شاهکارهای وزارت نیرو در دولت یازدهم عنوان کرد و گفت: اگرچه تخصیص ها در این بخش کم بوده است اما کارهای بزرگی در این زمینه انجام شد.

وی عنصر هماهنگی را لازمه موفقیت دانست و افزود: هماهنگی ابتدا باید درون یک سازمان ایجاد و سپس به بیرون منتقل شود.

معاون وزیر نیرو  با اشاره به ظرفیت های موجود برای ساماندهی رودخانه ها و سواحل کشور گفت: معاونت های پیشگیری دادگستری در هر استان یکی از ظرفیت های خوب در این بخش است که مدیران دفاتر مهندسی رودخانه می توانند با هماهنگی آنها بر بسیاری از مشکلات غلبه کنند.

وی اظهار داشت:  قانون آیین دادرسی یکی از وظایف دادستان ها را ورود به مسائل عام المنفعه تعیین کرده است که استفاده از این ظرفیت ها به بودجه نیاز ندارد.

انجم شعاع از تشکیل کارگروه حفظ حقوق بیت المال و شورای حقوقی در وزارت نیرو خبر داد و گفت: در این کارگروه نمایندگان نیروی انتظامی، قوه قضاییه، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت،معدن و تجارت حضور دارند و این جلسه هر ماه برگزار می شود.

انجم شعاع با بیان اینکه خوشبختانه ارتباط خوبی با کمیسیون مستندسازی داریم گفت: رییس این کمیسیون معاون حقوقی رییس جمهور است که وجود این کمیسیون ظرفیت خوبی برای حل مشکلات مربوطه به حساب می آید.

معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس وزارت نیرودر پایان خاطر نشان کرد: مسائل حقوقی مربوط به مهندسی رودخانه و حفاظت از آن ها را می توانیم در شورای حقوقی مطرح  کرده و با توجه به ظرفیت های خوبی که وجود دارد، قابلیت پیگیری در سطوح عالی را  دارا می باشند که باید از این ظرفیت ها به بهترین نحو در جهت صیانت از رودخانه ها و سواحل کشوراستفاده کنیم.

منبع خبر:

دیدگاه کاربران